30712
TES
  • Kly
    #1
    A minap (amerikai idő szerint tegnap) hivatalossá vált a The Elder Scrolls széria következő részének a bejelentése, ami a Skyrim nevet viseli. Ebből adódóan a sztori valószínűleg Tamriel ezen részén fog játszódni, időben pedig az Oblivion eseményei után vagyunk néhány évvel (ezzel megcáfolva sok fake trailert.) A játék hivatalos (jelenlegi) megjelenési dátuma 11-11-11 (2011. november 11.) Nagyon úgy néz ki, hogy a híresztelésekkel ellentétben, a játék nem MMO lesz, hanem megmaradnak a korábbi Single-player vonalnál.

    Rövid leírás a játékról, a sorozatot eddig még nem ismerő kollégák kedvéért: Belső- illetve külsőnézetes (FPS vagy TPS igény szerint), egyedi fantasy világban játszódó, egyszemélyes szerepjáték, mely csak részben sztori-orientált, így nagy szabadságot ad a játékos számára. Végigjátszási ideje több száz óra.

    Hivatalos oldal

    Wikipédia
  • wedge31
    #2
  • Blum
    #3
    Zsír! Várom!
  • haxoror
    #4
    sárkányos
  • Qwerty4
    #5
    Én eddig csak a TES3-at vittem végig a sorozatból, jól elvoltam vele.Plusz ennek első kiegjébe belenéztem, azt már untam és hamar kidobtam.
    A TES4-et is kipróbáltam, de elkaptam a lila földes bugot, s nagyon elment a kedvem az egésztől...
    Az 5. rész ezek után már nem is érdekel.Nem hiszem, hogy játszani fogok vele.
  • haxoror
    #6
    hmm ha jobban belegondolok a sárkányok röpködnek, hogyan ütjük majd szét őket?
    Lehet hogy visszatér Morrowindből a levitation? *reménykedik*
  • heady
    #7
    Egy kis bug miatt, ami gondolom elég egyszerűen megszüntethető, megfosztottad magad az egyik legjobb játék élvezetétől?
    Mondjuk nekem sokféle verzióban megvolt (warez, eredeti, xbox360) egyiknél sem volt semmilyen, játékélményt nagyban befolyásoló bug.
    Nekem nagyon várós ez a játék, rengeteg órám lesz benne, ha jól megcsinálják, mert azért van mit javítani az Oblivon hibáiból.
  • David2
    #8
    ideje volt már...

    úgy elmennék egyszer hozzájuk pályatervezőnek, remélem itt már nem fogják erőltetni, h mindent a gép generál le
  • steweee
    #9
    na akkor kérem kifejteni h ogy a felmoddolt oblibionban milyen h ibák maradtak.

    sztem :

    a deadly reflex mod nem volt igazán eltalálva, túl volt bonyolítva már.

    alapból kellene lóharcnak lennie az 5. részben, lándzsával és íjjal is, valamint pár kombó de nem sok, ez nem a tekken, a dl is ezzel lett elbaszva. a monster modokkal nagyon jól el lehetett lenni, én azon finomítanék kicsit, mondjuk +5 v. +10 szintig jelennének meg szörnyek az alap szintezéshez képest, vmint fix npc level de ilyen m od is volt, mert ciki volt kettes szinten egy őrt vagy egy vámpírt levágni.

    ami még fontos lenne, hogy területenként is változatos legyen a fauna, és a romokban is jellemzően legyenek a szörnyek
  • wedge31
    #10
    A moddok nem mérvadoak az eredeti játék a lényeg a fejlesztök is abból indultak el.
  • Qwerty4
    #11
    Hát, sok tippet olvastam, hogy hogyan lehet megszűntetni ezt a bugot.
    Többször próbálkoztam orvosolni, de csak a lila földdel maradtam...
    Szóval olyannyira elvette a kedvemet a sok potya kísérletezés, néha uninstall és a maradandó lila föld, hogy egy életre elment a kedvem az egésztől.Sajnos van ilyen. :(
  • sirdond
    #12
    én nagyon várom, csak azt remélem,hogy nem marad meg az a tendencia,hogy játékról játékra kevesebb skill lesz
  • heady
    #13
    Sajnálom, mert tényleg nagyon jó :(
  • tigeroo
    #14
    jólenne ha visszatérnének a morrowindes vonalhoz.
  • koschwarz
    #15
    messze van még a 11.11.11.
  • Ari18
    #16
    El sem hiszem, végre új TES, csak olyan messze van. Miért nem a megjelenés előtt jelentették be 1 hónappal
  • gerey
    #17
    Nagyon várós, az előző két részben rengeteg órám van benne.
  • Simaji
    #18
    Már nagyon várom én is bár még tényleg elég messze van. :S Sajnos még nem sikerült végig játszanom egyik részt sem de nagyon szeretném csak borzasztó hosszúak. :D Ami egyben persze jó is. :D
  • tugyiti
    #19
    Várjuk :) Oblivionba 400h felett raktam [kocka]
  • pointer4
    #20
    Várjuk! :D
  • Dobronski
    #21
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • Teppik Amon
    #22
    +fav
    Szó szerint hónapokig nyomtam a Morrowindet + Obliviont +összes kiegészítőjüket. Életem legjobb számítógépes élményt nyújtó játékai, ezért nagyon várom a folytatást.
  • Hugh Hefner
    #23
    nehogymár nekem kelljen moddolni a játékot, hogy játszható legyen. oblivion nagyon jó játék volt, de egy-két elvi hibájától a falnak tudtam menni...
  • Büdös Bohóc
    #24
    á de imádtam a 4-et, várom ezt is. Az basz csak fel, hogy ebből is meg pár másik játékból is értelmes trailert nem nyomtak még ki, csak ilyen szar CGI teasert... hát komolyan...
  • pointer4
    #25
    Az szép idő!! Én 160-nál abbahagytam.
    ő pedig másképp élvezi ezeket :D
  • steweee
    #26
    nos, az eltelt évek alatt annyi szuper mod készült, hogy nem igazán lehet elmenni mellette a fejlesztőknek sem. ami oblival most játszok, annak köze nincs az alapjátékhoz már szinte...
  • bardocz
    #27
    Jó lenne, ha itt lenne élet a városokban. Oblivionban nagyon zavart, hogy totál kihalt volt az egész.
  • steweee
    #28
    http://www.youtube.com/watch?v=fs7dscJfx0M&feature=related

    nos, nem úgy tűnik h ogy ne lenne fejlődés... ja, és lett kétkezes harc is meg kitérés.... nyilpuska....

    sztem ebben már benne lesz minden ami a 4ből kimaradt, hála a modfejlesztőkenk, akik 5letekkel látják el a kiadót, és meghatároznak egy minimum szinvonalat az új részben
  • PTW
    #29
    project offsetnek mi köze ESV-höz?
  • wedge31
    #30
    Épp ezért fognak elmenni mellette csak gondold végig...
  • koschwarz
    #31
    én a bejelentés hatására el is határoztam, hogy a nehrim befejezése után nekiállok egy modolatlan oblivionnak (pedig a nehrim közben még azt gondoltam, hogy soha nem akarok már a sima oblivionnal játszani). hogy miért? mert igazából SOHA nem játszottam végig a modolatlan obliviont, a fő sztorit és a kiegeket. ami vicces, mert szerintem több száz óra játékom van ebben a játékban. csak az unofficial javításokat teszem majd fel.

    olyan régen játszottam a sima oblivionnal, hogy szó szerint nem is emlékszem, milyen élmény volt...főleg, hogy a skyrim állítólag egyenes folytatása lesz.
  • bardocz
    #32
    Én nem is tudom mi abban a fősztori. Bérgyilkos küldiket végigcsináltam, meg a tolvajokat eléggé sokáig, de ilyen fő történetnek tűnő dologgal nem is találkoztam.
  • koschwarz
    #33
    tudod, az elején, amikor az uralkodó átadja neked az amulettet, és el kell menned egy baráthoz...ott kezdődik a fősztori :DDDD
  • bardocz
    #34
    Aha. Valami már rémlik. De úgy tűnik nagyobb örömet okozott nekem a rablás, meg bérgyilkolás:D
  • Lunki88
    #35
    Főszálat érdemes volt a végére hagyni mikor már a mellékküldik nagy részét megcsináltad, mert az elején még túl könnyű ellenfelek vannak.
  • haxoror
    #36
    Fallout 3-hoz csináltak egy modot amiben különböző kiegészítőket lehetett a fegyverekre pakolni, tetszett a népnek, sokan használták.

    ...a New vegasban már gyárilag benne van a fegyver tuningolás.
  • Csirke4
    #37
    Felülsz egy másik sárkány hátára.
  • Murder3
    #38
    Ez annyira idegen dolog h egy modból következtetve vonták le?
  • Murder3
    #39
    ..hogy az jó lenne bele?
  • bardocz
    #40
    Lehet beleuntam egy idő után, aztán azért hagytam abba, és nem jutottam el odáig már.