30712
TES
  • Holaaf
    #29911
    Kiadták az SKSE Special Edition változatát a modderek számára. Még egy fél év és eléri az Oldrim szintjét, mint stabil végső kiadásában. Igaz sok régi szívhez nőtt remek alkotást már nem fognak átdolgozni. Sőt a SE nem támogatja a parallax mappingot és az ENB-k működtetése is egyenlőre komoly problémákba ütközött. A mestertől:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Will RealVision be ported to Skyrim SE? Beside the fact that i'm still retired and i'm only visiting Nexus from time to time, there are no plans to port it to Skyrim Special Edition.
    Skyrim SE ENB Binary is in a very limited state and is still in BETA and i will not make a half finished product best greetings,
    SkyrimTuner
    További megoldották a teljes memória felhasználását Windows 7-től fölfele az eredeti Skyrimhez!! Tény, hogy a SE kipofozott motorja jó dolog, többet bír. Ugyanakkor a játék nem kevésbé bogaras. Az jó, hogy a még aktív modderek átportolják a műveiket SE változatra is. Viszont a dolgok legmélyén ez a jelenség egy jó példája annak, hogy mennyire el lehet adni a semmit az embereknek elvéve tőlük a drága időt. Esetleg egy kis pénzt is. Mert, hogy az Oldrim-mel aki akarta rég elérhette azt a szintet, azt a minőséget. Nem is, valamivel többet annál amit a SE változat kínál. Ha nem lenne a Bethesda, akkor ki kéne találni.
    Utoljára szerkesztette: Holaaf, 2017.09.14. 00:01:38
  • Savaran
    #29910
    XD Bocsi nem értettem külföldiül:)
  • Wreck86
    #29909
    Ötlet, kalóz karakter készítés. :D
  • Savaran
    #29908
    ???
  • Wreck86
    #29907
    Kalóz build XD
  • Savaran
    #29906
    Sárkány tőrrel brutális:) Bár lehet egy ócskább acéltőrrel is durva de azzal nem próbáltam, maximalista vagyok:)
  • genndy
    #29905
    Igen, a Stealth ág vége felé, asszem 90-es skill kell hozzá.
  • Fantusz
    #29904
    Igen, tizenötszörös szorzó a tőrrel lesből támadáshoz, és, ha a bérgyilkos szett van a karakteren az még plusz szorzót jelent, ha jól rémlik a kesztyű megduplázza a sebzést, tehát harmincszoros a szorzó, ami már akár egy sárkány kivégzéséhez is elég.
  • Savaran
    #29903
    15X
  • Fantusz
    #29902
    Ha jól emlékszem, van olyan perk, ami iszonyatos sebzés szorzót ad, de kizárólag csak tőrrel lesből támadáshoz.
    Ezzel kb el is dőlhet a kérdésed :-)
  • Wreck86
    #29901
    :D
    True story
  • Wreck86
    #29900
    Torok elvágós tőrös az fainul hangzik. :D
  • genndy
    #29899
    Bármilyen karaktert indíthatsz, de szerintem nem illik hozzá a duplakezes. Az olyan könnyűpáncélos közelharcos inkább. Sunnyogós karakternek én vagy egy sötétből távolról nyilazó íjász tudok elképzelni, vagy egy profin lopakodó közelről torokelvágó tőrőst. Esetleg egy lopakodó varázslót, aki illúzióval egymásnak ugrasztja az embereket, aztán rájuk küldi az idézett dremorákat
  • PiszkosFred
    #29898
  • Wreck86
    #29897
    Hali!
    Ismét elővettem a Skyrimot, de most egy sunnyogós karaktert indítottam el.
    A kérdésem, hogy szerintetek illik hozzá a mindkét kézben (dual) lévő fegyver opció, illetve hogy kard,buzogány,fejsze legyen vagy mix?

    Köszi,
    M.
  • Montanosz
    #29896
    ja tényleg megtévesztett hogy csak fizetős opciokat lehetett bepipálni, köszi
  • Malakai
    #29895
    Nexus nem fizetős, a prémium csak opció, anélkül is le lehet tölteni (prémium nélkül lassabb).
  • Montanosz
    #29894
    ehhez esetleg tudtok linket adni letölteni mert a nexus fizetős reges és 300 valahány mega nem engedi letölteni

    BecomeJarlOfIvarstead_1_3 ZIP
  • Montanosz
    #29893
    a könnyed verziot probáld

    https://www.morrohun.hu/forum/viewtopic.php?f=32&t=754
  • RoboKutya78
    #29892
    Tényleg a kull mod csomit honnan tudnám leszedni mert ezen az oldalon feldob a discord oldalára de ott nem talizom a csoportot
  • RoboKutya78
    #29891
    na az az első gomb a klavin amit likvidálok mármint a windows gomb:)
    Na majd kiderül hogy mi a bibi.
    Amúgy régebben egész tűrhető karaktereket tudtam kreálni, de nagyon régen volt és sokat felejtettem
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/571149430070790475/8DE226F620F41EAAE24A945A277DA0EC49627D08/
    https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/571149430070793537/5822391C629E04B4CE8643F5CB8524BFE4D27523/
    https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/571149940022995049/745161AE8CB29FA7E7F4DDF19DDF4DAD7DC7DB6D/
    https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/540752528594349374/65C6CA1CBB723CA24956C4518460F7C539B873A9/
    https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/571149940023005207/B980FEA6633FB60CE4C61DA79FC10225DC99723D/
    https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/571149430070769129/063B055593974383AA5EC0EFC55A22E742C4F8DF/
  • Grifid71
    #29890
    "Ablakos" módban indítod, ha látod az egeret nyomsz rá egy ALT-ENTER-t, és máris ablakos mód keret nélkül.
    Az ALT-TAB-ra meg minden második game allergiás úgy hogy ezért kár hisztizni. Kipróbálhatod a windows gombot is, abba csak minden 3. game pusztul bele.
  • Dante73
    #29889
    Nem vettem észre, hogy felbontás-csökkenéssel járna... Alt+tab hoz kell az ablakos mód. Anélkül próbálod, kifagy a játék. Valamint néhány modnál is alapkövetelmény. Hogy miért, azt nem tudom, annyira nem értek hozzá.
    Ha látod az egeret, akkor ott valami gebasz van, vagy bekavar egy mód. Esetleg megeshet, hogy nem az az aktív ablak, ezért látod az egeret, de ha kattintasz vele, el kell hogy tűnjön.
  • RoboKutya78
    #29888
    de kipróbáltam ugyanúgy ott van az egér ha leteszem a tálcára a játékot
  • RoboKutya78
    #29887
    Na mos akkor kérdem minek futtassam keretbe ha az felbontáscsökkentéssel jár.
  • Savaran
    #29886
    SaGa nekem is rengeteg jó tanácsot(meg még jó páran itt) adott, mikor pár éve kicsit megkésve, elkezdtem játszani a játékkal! Ugye semmit nem tudtam mit hogy kell, újonc voltam az Elder, sorozatban, Nem számítva a pár óra Obliviont.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2017.09.07. 20:01:25
  • PiszkosFred
    #29885
    Hat baszki, barmit es barkinek irsz es mondasz, leszarom, nem nekem irtad, oke, kit erdekel. De azt, hogy pont Saganak irod azt, hogy "vele csak tobben vagyunk" (foleg ugy, hogy jo tanacsot adott), hat kerlek szepen, azt en kerem ki magamnak az o neveben is.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.09.07. 19:47:03
  • RoboKutya78
    #29884
    ugyan ha mástól nem is kaptam értelmes választ nesztek megoldottam magam a gondot minek a fórum ha nem az ilyen apró dolgok megoldásának megválaszolására?
    Köszi a frappáns benyögést SAGA veled is csak többen vagyunk
    https://www.youtube.com/watch?v=frXR4LSZn08
  • SaGa
    #29883
    A keret nélküli ablakos mód beállítása teljes képernyős helyett. Van rá valami mod.
  • RoboKutya78
    #29882
    kérdés.
    Mivel lehet megoldani azt a problémát hogy ha fut a játék és leteszem kis ablakba két lehetőség áll fent a visszatöltésnél.
    1. sokadik próbálkozásra is csak fekete ablak jön vissza.
    2. ha visszajön a játékban kóricál a windows egere.
    Rémlik hogy volt valami tapasz erre a hasfájásra de nem tudom hogy hívják.
  • Savaran
    #29881
    Szerencsére én 10-15 nél többet sohasem rakok fel, így még összeakadásba nem futottam bele, de a 100 mod összehangolásánál már csak az a durvább, ha csinálsz egy sajátot :) Gondolkoztam már rajta, de sajna nincs időm, meg türelmem ebbe is beletanulni, a total war mod készítés is éppen elég nekem, sőt sok már az is, pedig még van tervem bőven.
  • Zozo0122 #29880
    Vidd végig, elég durva morális döntéseket kell majd hoznod. Percekig gondolkodtam.
  • Dante73
    #29879
    "hivatalosan", felteszel 1 modot, 2-3-4 óra teszt, ha minden rendben, mehet a következő, 2-3-4 óra teszt, (természetesen elölről kezdve) és így tovább... Nekem most 40 mod van fent. Kb fél évem ment el erre, a folyamatos kérdezgetés, tanulás, stb. És egyáltalán nem értek a dologhoz, még mindig. Ilyen 100+ módokat... fél, 1 év INTENZÍV tanulással esetleg, ha van hozzá érzéked... Nem véletlen, hogy a komplexebb átalakításokhoz pakkokat ajánlanak, amik előre össze vannak csomagolva. Hiszen az sem mindegy, mi, mit ír felül...
  • Although
    #29878
    Nem tudom lesz e folytatás. Lesz e kedvük folytatni munka mellett. Komoly rajongó táboruk lett világszerte, talán ezért. Kérdés ahogy öregszenek évről évre lesz e kedvük munka mellett ezzel foglalkozni. Nagyon komoly teher egy ilyen. Sokan nem tudják értékelni ez látható a Beyond skyrim modnál is. Az is látható ahogy javul a Beth motorja úgy lesz egyre nehezebb módokat csinálni vele. Erről Giskard is beszélt. Idő és lélekölő. Meglátjuk nem vagyok a végénél de egészen elképesztő ez a csapat.
  • Zozo0122 #29877
    Végigvittem az Enderalt. Úgy értem, hogy nagyon végigvittem. 205 óra, mindent felfedeztem, mindent megtaláltam és minden könyvet elolvastam, hogy teljesen megértsem a loret. Ennél mesteribb modot életemben nem láttam.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az utolsó küldetésknél az agyam eldobtam. Nagyon komoly fordulatok, mesterien megírva. Eszméletlen jó a story, a Skyrimét darabokra veri :) Kegyetlen amit a srácok összehoztak, nagyon darkos, erre tuti, hogy 10 év múlva is emlékezni fogok. Mestermunka. Ebből sorozatot kéne csinálni :D Úgy elnéznék egy 10 részes sorozatot a GoT showrunnerei készítésében...:D Alig várom, hogy jöjjön a DLC, meg a TES6, hogy majd annak a motorjára összedobják a srácok a következő részt :) Gondolom ott folytatódik majd, ahol az Enderal abbamaradt, ugyanis a végén lévő eseményre egyszerűen reagálniuk kell majd a következő gameben :)

    Oh, és megvédtem Caliát mindentől. Túléltük mindketten :)

    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2017.09.05. 01:28:05
  • genndy
    #29876
    Aha csak az pont szart se jelent, mert az SKSE-t nem úgy kell használni. A skse_loader.exe-vel kell indítani ilyenkor ahogy mordawn is írja. Az ilyen csomagokhoz bazi óvatosan kell nyúlni, és rohadtul figyelni a telepítést/aktiválást/használatot, amihez nyilván jó angoltudás is ajánlott, mert különben csak ilyen katyvasz a vége. Kezdd valami egyszerűbbel, egy-egy moddal, vagy Kull pakkjával, ahhoz legalább magyar nyelvű útmutató is van.
  • RoboKutya78
    #29875
    Amugy a listát ennek a videjó leírása alatt találtam.
    És a videó elvileg végigsorolja mely modokat kell csomagban telepíteni ha jól értem a lényegét:)
    Ha jól értem a video alatt felsorolt csomag telepítési és betöltési sorrendje is ugyanaz lehet itt buktam a dolgot mert én azt hittem hogy a leírásban levő lista a telepítési sorrend
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.youtube.com/watch?v=mgdZaZjDkgk

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2017.09.04. 20:31:56
  • RoboKutya78
    #29874
    Illetve az érdekelne hogy milyen karakter felépítő modokat javasolnátok
  • RoboKutya78
    #29873
    ha így tettem volna nem jelennek meg ezek a hibaüzik és nem aktiválódott volna néhány mód akár új akár régi játék kezdésekor. mert amikor elkezdett játékot töltöttem be láttam az új város grafikáját is. új játékkezdésnél meg a bővített karakter generátor indult el.
    De szerintem megkísérlem újra összedobni a listát és a lista készítője által mutatott videjó alapján próbálom majd telepíteni a modok sorrendjét.

  • mordawn
    #29872
    Elöljáróban annyit, hogy amatőr vagyok modolásban (max. 10-et használtam), de az elképzelhető, hogy te az eredeti Skyrim ikonnal indítod a játékot? Mert ha SKSE-t használsz, akkor az skse_loader.exe-vel kell indítani.