30712
TES
  • Savaran
    #29991
    Nálam is ez volt, nem találtam rá megoldást, amit a srácok linkeltek az se ment, de azért sok sikert, szerény véleményem szerint el van szúrva a magyarosítás, nem lett letesztelve normálisan.
  • Viharkabat
    #29990
    Hali!
    Mikor olvastam a válaszod, letöltöttem, de hiába minden, semmi nem változott: A játék magyar (hurrá!), de mikor kovácsolni próbálok amint az a mellékelt képen is látszik (remélhetőleg), a kurzor a "semmin van", a tárgy <hiányzó név> -el jelenik meg, valamint kovácsolás után meg sem jelenik. Ha leszedem a magyaritast és vissza térek angolra, akkor persze minden oké... csak hát én szeretnék magyarul élvezni egy szerepjátékot.


    Utoljára szerkesztette: Viharkabat, 2017.10.22. 19:21:02
  • PiszkosFred
    #29989
    Ezt probaltad mar?
  • Viharkabat
    #29988
    Nagyon köszönöm! Tudom bunkóság, de tudnál adni egy linket? Mert a magyaritasok.hu-n ami van, nem ad verzió számot, de kétlem, hogy a SE-höz tartozna. Amit hasynáltam, a hivatalos forditói oldalról (https://www.morrohun.hu/skyrim/?p=letoltesek), szintén nem ad verzió számot, de ezt már tudom, hogy nem működik. Mást meg nem találok :/
  • Dante73
    #29987
    Igen. Az SE, és az LE kiadásokhoz másik magyarítást kell használni. Nézd meg, melyiket használod, ugyanis az LE-hez való tartalmazza az SKSE-t, ami nem kompatibilis az SE-vel. Az SE-hez az 1.9-est, vagy ha van újabb, azt használd.
  • Viharkabat
    #29986
    Sziasztok!

    Napok óta keresem a megoldást (google, sg-forum, morrohun), de sehol nem találok ezzel kapcsolatos hozzászólást, pedig biztos, hogy nem csak nálam jelentkezik ez a bug.
    Megvettem a Skyrim Special Edition-t a Steamen. Mindent amit onnan autómatikusan felrak, feltelepitettem, semmilyen más modot nem tettem alá. Felraktam a magyaritast a morrohun oldaláról. A játékban elérhetetlenek az ork-, draedra-, sárkány páncélok. pl. kovácsoláskor nem jelennek meg a listán, csak "hiányzó név" feliratú itemként lehet rájuk találni. Ebben az esetben, ha elékészítem oket, a nyersanyagokat felhasznalom, növeli a cipelt cuccok össztömegét, de sehol nem jelennnek meg látható itemként. Van valakinek ezzel kapcsolatban ötlete, tapasztalata?
  • SaGa
    #29985
    De szeretem ezt az időtúllépést. Ha engedi elkezdeni, miért nem hagyja befjezni? Na mindegy. Szóval:

    Képzelj magad elé egy táblázatot, 50 sorral. Ez a kereskedő adattáblája, benne minden adattal.
    A magyarítás ebből az 50 sorból megváltoztat mondjuk 15-öt. Mivel később töltődik be, mint az eredeti, a benne lévő adatok lesznek érvényesek, az eredetinek ezt a tizenöt sorát felülcsapja.
    Te pedig fogsz egy másik táblázatot, amit az eredetiből alakított ki a modder, mert több aranyat adott neki, azaz az arany mennyiségén kívül minden sorban az eredeti értékek szerepelnek. Ezt beteszed a magyarított táblázat möbé, így a mod minden a magyarítás által megváltoztatott adatot felülír, vissza az eredetire, és a saját változtatására. Azaz, mintha a második táblázat nem is lenne.
    Így működnek az ESM/ESP fájlok.
    Utoljára szerkesztette: SaGa, 2017.10.10. 13:08:59
  • SaGa
    #29984
    Mivel a kereskedők több aranya mod csak úgy tud valóban több aranyat adni, hogy minden kereskedő adatrekordjait felülcsapja (mindet, nem csak az arany mennyiségét), nagyon is számíthat, akkor is, ha nincs bennük mit magyarítani. Ha ezt el akarod kerülni, kell egy mod editor (TES5Edit), abban összenézni a magyarított esp-k tartalmát az átalad felrakott mod tartalmával és összepárosítani. A neked kellő modban eltérő adatot át kell másolni az eredetibe, vagy ami ilyenkor inkább javasolt, hogy ne piszkáld az eredetieke: létrehozni egy új esp-t, amibe először minden a mod által módosított objektumot átmásolsz a magyarított esp-kből, majd ebben lecseréled azokat a rekordokat, amitől több aranya lesz az adott kereskedőnek. És csak azokat.
    Trükkös dolog a TES játékok modolása, bár ha az ember tisztában van az alapjaival, a logikájával, egyáltalán nem nehéz.
  • orkodo7236
    #29983
    Szia nem tudom, hogy ezt most nekem írtad-e vagy sem, de ahogy lentebb megfogalmaztam "semmi nem segít" ami természetesen lefedi azt is, hogy modok nélkül is fennáll a szóban forgó probléma. Eleve így is kezdtem el.
    Illetve nem az hogy nincs felírat csak néhány páncélt nem mutat + a tolvajkulcsot, ezenkívül nem találkoztam más hibával, még.
    Az hogy a kereskedöknek több aranya van nem hiszem, hogy be tudna zavarni, meg persze eleve nem is lehet hozzá magyarítás, hiszen nincs mit magyarítani, ezért írtam, hogy semmi komolyat nem pakoltam fel.
    Nem csodálkozom semmin csak jelezni szerettem volna, hogy nem egyedi az eset, mert nálam is létezik.
  • PiszkosFred
    #29982
    Nagyon szokatlanak szamomra is a magyaritott kifejezesek, de valoszinuleg azert, mert 99%-ban angol nyelven talalkoztam a jatekkal. Maga a kifejezeseket nem tartom benanak, hiszen megis csak Csukas Istvan mesein nottunk fel, Gomboc Arturon, Festek-tusszento Hapci Benon at egeszen Orarugogerincu Felpattanoig, azok meg meg cifrabbak(nak tunhetnek) :)
  • Dante73
    #29981
    Ja, hogy modokkal nincs felirat... Így más a leányzó fekvése. (Csodálkoztam is, nálam se ezzel, se azzal nem volt, és most sincsen semmi gond...) Mivel az angol modok nem kompatibilisek a honosítással, így ne is tessék csodálkozni. Tessék a honosított modok közül válogatni, a morrohun oldalán, és alaposan, lehetőleg többször átolvasni a telepítési útmutatókat, valamint az első hozzászólást, a módosítókkal foglalkozó topikban.
    Utoljára szerkesztette: Dante73, 2017.10.09. 17:24:12
  • Savaran
    #29980
    Na így akkor nincs igazam, mondjuk akkor "fehérfolyásnak" kellene fordítani, de az még bénább lenne XD
  • PiszkosFred
    #29979
    Csak annyit ehhez, hogy Whiterun alatt van egy patak, amely annyi sziklan keresztul "esik ala", hogy folyton "habzik" a megannyi vizeses miatt, ami miatt az fehernek latszik, es innen kapta a varos a nevet a helyiektol: Feher Patak / Feher Csermely / Stb.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.10.09. 16:57:00
  • Savaran
    #29978
    Rájöttem én is, hogy bugos, használhatatlan sajnos, ezért angolul tolom mostantól! Meg amúgy is idegesített a fordítás minősége is, a régi honosításban whiterun=fehérvágta ami korrekt is volt, ennél az újnál fehércsermely omg. "run=csermely" szerintük....
  • orkodo7236
    #29977
    Hali! Nálam is egy hasonló probléma van. Csak nálam a sárkány páncélokat nem mutatja, azt írja hiányzó név, fegyvereket tudok kovácsolni. +ami külön rossz nekem, hogy a tolvajkulcsokat sem mutatja így sem venni nem tudok sem pedig találni.
    Illetve ugyanúgy mindkét magyarítást probáltam, unnofficial patch vagy anélkül, újratelepítve, semmi nem segít. Ha leveszem a magyaítást akkor minden müködik rendesen. /eredeti steames special edition, egy kevés mod pl több arany a kereskedöknek meg ilyenek semmi komoly/ Nézegettem a Morrohun oldalát, de semmit nem találtam evvel kapcsolatban. Valakinek valami ötlet?
  • Savaran
    #29976
    Újraraktam teljesen a játékot, de úgy sem megy, unnof petchet is felraktam mellé, mert igényli a nexusos mod, de nem jó így sem, igazából végül is jó, csak egyedül az acél páncéloknál jön elő a probléma, az acél fegyverek is kovácsolhatóak, lenne valaki olyan kedves hogy megnézné hogy ő tud-e kovácsolni acélpáncélt magyarítottan is?
  • genndy
    #29975
    Nem néztem, mert nem érdekelnek a survival modok (és regelve sem vagyok a Bethnetre). Annyit tudok, hogy ha UI-t megváltoztató modot használsz akkor nem látsz belőle sokat. SkyUI-val pl. nem lehet ki-bekapcsolni a survival mode-ot, mert nincs ott. Nekem megjelenik a főmenüben a Creation Club, csak minden le nem fordított szöveg $-al kezdődik.
  • PiszkosFred
    #29974
    Nezted mar, hogy a Survival mode-dal mennyire mukodik egyutt? Nyilvan nincs leforditva az SM tartalma, de mukodik vajon?
  • Savaran
    #29973
    Nos azzal sem jó de lehet már összekutyultam mindent, reinstall és kiderül!
  • Savaran
    #29972
    Igen rátaláltam, köszi srácok mindjárt tesztelem is!
  • PiszkosFred
    #29971
    Nah, mondom en, hogy nem ertek hozza :)
  • genndy
    #29970
    Viké biztos hogy tökéletesen működik, mert én is azt használom, már 206 órája, és nem volt angol szöveg. Viszont amit te linkeltél, az szintén csak az Oldrimhez van, itt az SE-s.
  • Savaran
    #29969
    Biztos hogy igazad van, csak akkor miért írták oda hogy a specialhoz is jó? Mindjárt ki is próbálom a nexus verziót! Ha meg az sem lesz jó akkor marad angol, elboldogulok úgy is igazából, de anyanyelven mindig jobban szeretem játszani a játékokat ha lehet!
  • PiszkosFred
    #29968
    Sosem hasznaltam a magyaritast, igy nyilvan nem ertek hozza, nekem ugy fest, hogy az altalad linkelt MorroHUN magyaritas a Legendaryhoz valo, nem a Special Editionhoz, emiatt lehetnek telepitesnel gondok (mas a mappaszerkezet, a SE-ben osszevontak/atdolgoztak sok dolgot ugy, hogy a tartalom nem valtozott, de a formatum igen).

    A Nexuson levo Vik fele verziot is megneznem a helyedben.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.10.06. 16:08:37
  • Savaran
    #29967
    Ezen verziót szedtem le, én csak ezt ismerem!
  • laikuss
    #29966
    Melyik magyarítást telepítetted?
    A vik által készített a jobb szerintem, én is azt használtam és semmi gondom nem volt vele.
    Utoljára szerkesztette: laikuss, 2017.10.06. 15:11:52
  • Savaran
    #29965
    Sem a paprika, sem a paradicsom, nem törzsgyökeres magyar zöldségféle de mindegy :)
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2017.10.06. 15:09:16
  • Savaran
    #29964
    Köszönöm az észrevételt, akkor "MAGYARÍTÁS" Most töltöttem le a morrohunról a legfrissebbet, a régebbi verziós magyarítás fel sem települ a special edition-ra!
  • Dante73
    #29963
    Azt azért nézd már meg, nem-e az LE verzióét telepíted az SE-re... (vagy fordítva.) És mivel se csípős kolbi, se paprika, paradicsom nincsen benne, ez MAGYARÍTÁS, nem magyarOSítás...
  • Savaran
    #29962
    valami .ini file is hiányol ami a dokumentumokba szokott lenni, szerintem az a baja hogy skyrim mappa nincs csak skyrim special edition azért kavarodik be
  • Savaran
    #29961
    Amikor telepítem a magyarosítást akkor azt írja ki hogy nincs telepítve a gépre, pedig jogtiszta steamről töltöm le, amikor meg kijelölöm neki a skyrim special edition könyvtárat, akkor meg azt írja hogy nem volt elindítva a játék, közbe meg már játszottam is vele angol nyelven szóval nem értem mi lehet a baj!
  • genndy
    #29960
    Valamit rosszul csináltál, nálam tökéletes volt az egész, magyarítással.

    @laikuss: kevered az enchanttal.
  • Savaran
    #29959
    Csak az a baj, a tárgy név nélkül az inventoryban is szellem módban van, ami látszik is még eladni sem tudom, csak akkor ha letörlöm a magyarosítást, utána minden jó ismét

    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2017.10.06. 13:06:08
  • laikuss
    #29958
    Kicsit rég játszottam, de ha készítek valamit akkor úgy rémlik el kellett neveznem...
  • laikuss
    #29957
    Annyira, hogy a készítők nagyon nem ajánlják játékra és még sokáig kell várni a használhatóra.
  • Savaran
    #29956
    Akadt némi gondom a magyarosítással, vagy én rontottam el valamit, a magyarosításon kívül semmi sincs feltelepítve a játékra, valaki ötlet?
  • Savaran
    #29955
    Rendben köszönöm szépen!
  • PiszkosFred
    #29954
    Meg csak most jott ki az alfa verzio az SKSE-bol, igy jo par addon ezutan fog csak megjelenni SE-re. Skyui is letoltheto mar SE-hez, de nagyon teszt verzio, csak ovatosan.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.10.05. 18:35:54
  • Savaran
    #29953
    Ebben a pillanatban telepítettem fel és próbáltam ki a special editiont, mostanában lett olyan vasam amin már ez is "eldöcög"(ingyen hozzám vágták, csak játszani nem tudtam vele). És sorra került a witcher 3 és most a skyrim special edition, feltelepítettem a morrohun oldalról a magyarosítást is, viszont nem találtam benne a sky UI és a többi unof petchet sem, csak a magyar nyelvet rakta fel semmi mást, a régi skyrimre volt a telepítőben választási lehetőség hogy még mit rakjon fel! pl sky UI! Ehhez a változathoz nexusról szedjem le külön? Vagy hogy?

    Ja és azt tudja valaki, hogy az új skyrim hány cpu szálat képes kezelni, a régihez képest?
  • Montanosz
    #29952
    persze irja is hogy a spacial vagy legendary verzio kell neki? tölsd le azt
    amugy a magyaritott modokbol felraksz párat és kész, én olyanokat raktam fel ami a játékélményt növeli és megváltoztatja az alapjátékot, nem is tom talán 20 van fent de szinte uj játék lett, nem hiszem hogy mragaszkodnod kell hogy több száz mod legyen fent :-D