30712
TES
  • coolpet
    #30151
    Stamina, magicka, vitality vagy hoigy van.
    Élet, kitartás, mágia.

    Az a kis skillekkel együtt fejlődik, szóval olyant csinálj, ami alacsony szinten van, és akkor gyorsabban fejlődsz.
    De ha nem fejleszted azt a skilledet, amit upgradelni akarsz, akkor nem fogsz tudni pontot rakni rá ha jól emlékszem.
  • T62A #30150
    Én is azokra rakok amik fontosak,pl a zárnyitás az majdnem elérte a 100-at már,de egy pontot sem raktam rá.Viszont az íj,a pusztítás,a kovácsolás,bűvölés,idézés.Ezek fontosak de nincs annyi pontom,hogy mindet felfejlesszem teljesen,másokra csak egy-két pontot raktam,mint a settenkedés.De nem elég a fejlesztési pontok. Én a fő szintre gondoltam,hogy 61-as szintű,mikor szintet lépsz,és ki tudod választani mit fejlesz mágia,életerő,meg a zöld de most hirtelen nem jut eszembe a neve nem vagyok belépve a játékba.
  • coolpet
    #30149
    Skyrimban az a képességed fejlődik, amit használsz.
    Ha 60as vagy és közelharcos, azon van 99 pontod, a 100-adikat sok közelhrc során kapod meg.
    De ha a sneak (lopakodás) 1-es, és gugolva közlekedsz ellenségek közelében, az nagyon gyorsan fejlődik, mert alacsony a pontszám.

    Én például a lockpickre egy deka pontot sem tettem, de 100-as volt a skill. Reseteltem, és onnan kaptam újra sok XP-t
  • T62A #30148
    Sziasztok!
    Nem szeretek csaláshoz folyamodni,csak ha nagyon muszáj.Tudtok olyan parancs kódot,hogy legalább egy 50-vagy 100 képesség pontot kapjak?Olyan hülyén van megcsinálva szintenként kapok 1-et,ha valami képesség könyvet olvasok vagy mi,akkor plusz pont járna,de ezt még nem vettem észre hogy kapnék.Hatvanegyes szinten vagyok,de nem elég,most a pusztítás van fullon,de a bűvölésre nem tudok rakni.És resetelni nem szeretném,az volt a terv resetelem őket,és mire elérem újra a 100-as szintet lesz elég pontom,de a szintek némelyiknél gyorsan meg,de a fő szint az lassan.
  • Alanw
    #30147
    aztan amikor upgradelned a bethesda.net feluleten a modokat akkor kapcsolhatod visszaaz atengedest ujra,
  • coolpet
    #30146
    Hali,

    Alt+Tab-ra: Double Cursor fix
    Kihagyársa: Alternate start módok.
    Valamint ha vége az intrónak, és leszállsz a szekérről, készít egy autosavét.
    ahhoz bármikor visszatérhetsz.
  • RoboKutya78
    #30145
    most az alt tab problémával küzdök.
    illetve nincs e mod ami átugorja a szekerezést az elején kicsit uncsi:)
  • RoboKutya78
    #30144
    Hm igen a tűzfalon való játék ki nem engedése első klikkre jó ötletnek minősült elindult:)
    De most már a simát kezdtem felmodolni
    először az alapokat raktam fel
    skse
    skyui
    racemenu
    hdt physics
    unoficial skryme le patch
    meg egy kis teherkönnyítés no weights mod:)
    innentől szoktam elcseszni:)
    mod organizert tettem fel.
    most jönne a karakter átalakítása amit rendszerint elszúrok.
  • coolpet
    #30143
    Szia,

    Használj Mod Managert. Az nem a játék könyvtárába telepíti a csomagokat, hanem külön, és hivatkozik rá.
    Így nem lesz összeszemetelve a játék. Mellesleg a Mod manager el tudja úgy távolítani a módokat, hogy a többit ne érntse ha vannak közös felülírt fileok.

    Nexus Mod Manager vagy Mod organizert használnak.

    Azért adták ki az SE verziót, mert azt optimalizálták új generációs konzolokra, tettek bele egy fél tucat effektet, grafikát, de a scriptekhez nem nyúltak, tehát ugyanolyan bugos.
    Emellett jött a Creation Club a játékba integrálva, ami lehetőséget ad a konzolosoknak is a Bethesda oldalára feltöltött módokat telepíteni (van ami fizetős :) )

    Ez PC-n néhány játékosnál gondot is okoz.
    Megoldotta a tiltás a játék futtatását?
  • RoboKutya78
    #30142
    Srácok régen játszottam ezzel a játékkal és elfelejtődtek a dolgok
    van valahol valami rendes leírás hogy mit kell feltelepíteni a játékhoz hogy minden ami a modoláshoz elengedhetetlen működjön rendesen?
    mind a 3 kiegészítő megvan plusz a texture pack is.
    tudom lerágott csont de hátha van valaki köztetek aki csinált egy kisebb jegyzetet mi alapján el tud indulni ezen a téren.Nem szeretném állandóan újratelepitgetni a játékot:)
    Köszi a segítséget.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2018.05.21. 10:23:09
  • RoboKutya78
    #30141
    ennyire különbözne az SE verzió a sima verziótól ? Még jó hogy ingyé vágták hozzám ha már megvolt az alap verzió:)
    Megpróbálom ezt a netes letiltást ha nem okés kukázom és marad az alap.
    (Nem hinném hogy annyira okot adna a játék hogy ragaszkodjak az se-hez)
    Bár inkább ragaszkodom az alaphoz azt legalább "rendesen " lehet modolni :) Nem tudom SE-hez megvannak már e az alap alkalmazások amik engedik modolni az se-t.Olvasgattam hogy dolgoznak az skse-n de azt nem tudom hol tartanak.
    Köszi az ötleteket próbálkozom
  • coolpet
    #30140
    Ja hogy a Creation Club miatt fagy :)

    A teendod annyi, hogy letiltod a halot/netet, amig jatszol.
    Vagy VPN, vagy a tuzfalon blokkolod a TESV.exe internetelérését.

    Nem fogod tudni használni a Creation Clubot, de a játék megy.
    Nincs javítás rá, internetszolgáltató/lokáció függő.

    Én azt gyanítom egyébként, hogy olyan IP-t kap a user a szolgáltatótól, ami valamiért nem felel meg, vagy a szolgáltató tilt egy portot ami kellene a játéknak.

    Nekem a T-home optikával/Zalaegerszegen Router mögött belső hálós címmel nincs problémám.
  • Savaran
    #30139
    XD most nézem rossz fórumba linkeltem, epic fail, bocsánat:)
  • PiszkosFred
    #30138
    Ismert es regi hiba a FO4 és Skyrim SE verzioknak, amelyet a beepitett bethesda.net keretrendszer okoz. Nem mernek kijelenteni, hogy szarnak bele a fejlesztok, de az teny, hogy evek ota szivnak vele egyes netes szolgaltatok jatekosai. Megoldas:

    1. vpn hasznalata
    2. tiltsd le a Skyrim SE-t a netrol a biztonsagi rendszeredben, hatha
    3. Kapcsold szet addig a netet addig, amig elinditod a jatekot.

    Eleg sokat irtak rola a topiklakok itt az elmult hetekben, honapokban, erdemes vegigolvasgatni, hatha talalsz valami megoldast.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.05.20. 20:58:41
  • RoboKutya78
    #30137
    win 8.1 így nem hiszem hogy ez a gondja
    érdekes a sima elindult telepítés után rendesen
  • coolpet
    #30136
    Nálam a Fallout 4-nél kilépés után lilás lesz a kép. Restart vagy logoff segít rajta.
    Ez a Win10 Áprilisi frissítése után jött elő, vidkari drivert frissítettem. Meglátjuk.

    Esetleg próbáld ki te is.

    Üdv.
  • RoboKutya78
    #30135
    srácok ez most új vagy mit rontottam el?
    Az SE verziót gondoltam előveszem de telepítés után bedobja a kezdőablakot beállítom a felbontást meg mindent dobol kettőt a játék és a logó bedobása után lefagy. Teszem hozzá teljesen friss telepítés és eredeti.
    A local és a romaing mappa is tiszta
  • Savaran
    #30134
  • T62A #30133
    Sikerült megszereznem,köszönöm a segítséget.Úgy döntöttem megtartom.
    ........................................................................................................................................
    100%-os lett a bűvölés.Igaz legendásra raktam most kb 58%-os.A kérdés el lehet érni olyan bűvölést,hogy 125-vagy nagyobb százalékban.Lehessen varázserő visszatöltési sebességet elérni?Mert én eddig csak kész ruhát találtam bűvöléssel.
    Magam legyártani nem tudtam ilyen nagy varázslattal.
    Utoljára szerkesztette: T62A, 2018.05.12. 20:50:49
  • coolpet
    #30132
    Igen a Darkness Returns quest végén elveszik.

  • T62A #30131
    Szia a küldetésre gondolsz,ha az folytatva van?
  • wedge31
    #30130
    Ha jól emlékszem a dawnguard dlc után már lehetett harcolni lóról.
  • steweee
    #30129
    találtam modot a lóról történő harcra.

    https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/75197

    van másik is ? valaki próbálta már ?

    van olyan jó mint a mount and blade- ban vagy azért nem tud annyit ?
  • coolpet
    #30128
    Ha a kulcs megszerzése után folytatod a questet, akkor el is veszik :)
  • bajgunar
    #30127
    Skeleton Key -ezt csináld végig és megkapod.
  • T62A #30126
    Sziasztok Urak!
    Nem is tudtam,hogy van skyrim magyar fórum is.Ez nagyon jó.Lenne egy kérdésem tudja valaki közületek,hogy a játékon belül hol lehet olyan tolvaj kulcsot szerezni ami nem tud eltörni?
  • jarlaxxe
    #30125
    Köszi.
  • PiszkosFred
    #30124
    Siman csak masold be a Documents\My Games\Skyrim Special Edition\Saves\ -be es kesz.
  • jarlaxxe
    #30123
    Megvettem a legendary editiont a kérdésem az volna, hogy a régi mentéseket lehet importálni ide vagy kezdhetek mindent elölröl.
  • Although
    #30122
    Folytatás 3.
    Leginkább csak Bio rpg-ben láttam egyes pillanatokban meglátogathattad a társaidat, volt társaidat mi van velük. Egy open worldben látni ilyet. Az első alkalom. ráadásul ami utána van na ez a tömör gyönyör. Ritka kincs ez a Blood of Kings. Ötvözete a hagyományos rpgnek és az open worldnek. Nem Enderal, de nem egy sztori vezérelt világban teszi mindezt hanem a skyrim világába írták meg. Maholnap befejezem aztán uninstall. Tényleg jó lett. Nem mondom jobb mint az FNV de amatőröktől. És igen sokaknak a Blood of kings jobbnak fog számítani ez a helyzet.
    Edit: Survival+legendary szint + nehezítések. tökéletesé teszik mert társakat keresel és itt sokszor majdnem mindig 4-en mentek jól meg van írva. A 4 mikor viszed a saját társadat is. De így már nem vérzel el.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2018.05.10. 18:56:06
  • Wreck86
    #30121
    Nálam most 6gb memórián fut, bár tudom, hogy a grafikus kártyám gyenge hozzá, erős közepes beállításon jól megy.
    Utoljára szerkesztette: Wreck86, 2018.05.10. 13:40:16
  • Savaran
    #30120
    4 és 8 és 16 giga rammal is játszottam a játékkal fullhd felbontásban és nem érzek különbséget
  • steweee
    #30119
    hehe. első pillantásra nem értettem hogy mi volt a baj a kérdésemmel....... :)

    16-ról 32 Gigabyte-re (GB) gondoltam természetesen

  • Wreck86
    #30118
    Annyira bírom a Skyrim meglepetés eseményeit! :D
    Tegnap játszottam és küzdöttem egy banditával, mikor egy "odateleportált" óriás agyoncsapta, rámnézett és elment az ellenkező irányba.
    :D
    M.
  • Savaran
    #30117
    20 évvel ezelőtt a pentium II-es gépemben is már 128 MB-volt, de a skyrimhoz még az is kevés, a mario az ment rajta, meg az age of empires 1
    szerintem vegyél egy új gépet!
  • steweee
    #30116
    ha 32 megásra bővítem a memóriát a gépemen, azt használja a játék, vagy elég neki a 16 MB RAM ?
  • Although
    #30115
    Azt mondhatom nem csak ez az út van..Legalábbis nekem másmilyen eddig. Persze nem néztem bele nagyon mert ez maga a meglepetés.
  • Although
    #30114
    Folytatás 2. Nehéz elmondani mi ez. Karakterek akiket megismertél és mentél velük kalandokon keresztül. Megjelennek ebben a fő sztoriba. Beléjük botlasz itt ott. Társaid váltod rajtuk keresztül, hol ezzel, hol azzal utazol keresztül kasul a földrészen. Földrész háttér lesz lényegtelen. A történet és akik írják főszereplővé válnak. Nem Gaider vagy Witcher szint? Lehet nem de egyedi a tervezés annyira több lépcső és szerte ágazó ami amatőröktől elképesztő. Ha van valakinek kedve egy nap lefordítani az angolról. Ez majd első lépcső lesz megismerni. Mit jelentett az rpg. Régen. Ezek a srácok viszont ezt egy open world világban építették fel. Maga a módszer? Jobb mint bármi amit láttam, mégha a szöveg meg a karakterek amatőrök. Amatőrök? sokaknak életük legjobb regénye ez, megígérhetem!
    Edit: Akinek több kedve van megosztani többet erről netán magyarul hajrá!
    Utoljára szerkesztette: Although, 2018.05.08. 19:53:25
  • Although
    #30113
    kulukutyuli nyelvről fojtatva. Ha valaki a skyrim világában keres valami amitől élő lesz a világ van pár. Ez az egyik.
    Folytatás. Olyan dolgokat ad a világhoz amitől nem unottan mész a következő helyszín felé hanem várod mi lesz a sztori folytatása. Holnapig van időm ma eljutok amíg lehet aztán jön a PoE2. De lehet ezt befejezem mert jó. A blood axe meg a párbeszéd kell hozzá pár speciális adalék az olajhoz, Meg kell szerezned. Élvezed a párbeszédeket. Nem bonyolult de jó. Amatőrök. Amatőrök bemutatott tartottak a Bethnek.

    Hihetetlen ahogy felépítették megismertél karaktereket majd rájuk építettek egy történetet. Nem hiszem, tudom megközelíteni se fogja ezt a TES következő része. De remélem majd csinálnak ezek az amatőrök élő lélegző karaktereket, oda is. Megjelenése óta nem élveztem semmit ebben a játékban igazán a Blood of Kings az ami igazán jó lett. Pár másik moddal. Ez tényleg több mint az F4. Pedig az se rossz.
    Ez a befejezés, sokan úgyse fognak vesződni vele, végig nézhetik milyen az amikor sztori van.


    Utoljára szerkesztette: Although, 2018.05.07. 18:31:07
  • Although
    #30112
    kulukutyuli nyelv egy kis törzs, világtól elrejtőzve. Skyrim a kedvenc játékuk. A nyelvüket viszont csak kevesen értik. Ezen a szinten is hihetetlen teljesítmény volt lefordítani.