1735
  • Voltan
    #1495
    Nos akkor üdv Totti5, én Voltan vagyok, úgy érzem, be kell mutatkoznunk.

    Megvallom őszintén, kissé már meglepődök itt az SG-n, hogy egy kritikus hozzászólásomra nem totális anyázás a válasz, hanem esetleg kialakul egy párbeszéd. .

    Mivel a topik az AW-ről szól, csak erről beszélek. Mindig is imádtam a misztikus, horror-thriller történeteket. Már 11-2 éves koromban Poe-t Lovecraft-et Stephen Kinget, Koontz-ot, stb. olvastam. Ott voltam a Survival Horror születésénél, mai napig az egyik kedvenc játékom az Alone in the Dark (nem ám az új, hanem a régi 1992-es), és be kell vallanom, hogy egyelőre nem vagyok elájulva az Alan Wake-től. Nagyon furán vagyok vele. Hihetetlenül tetszenek egyes részei, de valahogy nekem nem áll össze. Mindig visszavonz, és valószínűleg bele is fogok szeretni, de egyelőre még tapogatózok. Huhh, szófosás jött rám megint.
    Megyek is.
  • TDC Geronimo
    #1494
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem csak neked. Úgy néz ki ő lesz az új őrző és átveszi CW szerepét. Engem a háttérben egy pillanatra látható FBI ügynök zavart össze, na meg Alan utolsó mondata. Jó sok dolog maradt megválaszolatlanul. 2 DLCt már bejelentettek és szinte biztosra vehető a folytatás is. DLCkbe is választ kapunk pár dologra elvileg.
  • Macccy
    #1493
    Ja azt is észrevettétek, hogy Thomas Zane hangja is Max Payne vagyis James McCaffrey?
  • Macccy
    #1492
    Huh
  • Macccy
    #1491
    Kíváncsi vagyok azért, miképpen is értelmeztétek a történet befejezését ...

    VIGYÁZAT - NAGYON SPOILER - CSAK AKI VÉGIGJÁTSZOTTA
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ami számomra kiderült: Minden ami történt, Alan Wake kéziratának eredménye, sőt mi több, manifesztációja. Alan a kiesett egy hétben a Barbara Jagger képében megjelenő Sötétség befolyása alatt írta meg Az Indulás (Departure) című novellát, egészen az utolsó oldalakig. Ám közben a saját akarata is belecsempészett néhány fordulatot, olyan esélyeket, amelyekkel élve megmenekülhet a Sötétség elől. Így írta a történetbe Thomas Zane-t is, az írót aki a hetvenes években már megküzdött a sötét gonosszal az ő Barbarája képében (??) és élete árán száműzte a tó fenekére. Barbara viszont az új, erősebb író közeledtére jött elő a víz mélyéről. Ő csalta oda mindkettőjüket, vízbefojtotta Alice-t, bűntudatot ébresztett Alan-ben és feldobta előtte az esélyt, hogy visszahozza feleségét azáltal, hogy megírja a regényt. A tó körüli szent indián erők miatt ugyanis az írott műalkotások valóra válnak. Zane mentette ki a házból a félájult Alan-t és az ő szelleme is szórta szét a kézirat lapjait Bright Falls erdőiben, hogy vezessék Alan-t. A kompon odafelé látott redneck Mott és megbízója Dr. Hartmann - aki ajánlására Alice Bright Falls-ba hozta Alan-t - terve elcsúszott, de ha Alan nem kerül a szanatóriumba, talán sosem jutott volna el Tor és Odin, a két dilis öreg rocker farmjára. Ott egy régi lemezről, amit fénykorukban a két vénember vett fel, megtudták Barry-vel, hogy ki is az a rejtélyes CW, aki jól ismerte sőt szerette (??) Thomas Zane-t: Cynthia Weaver, a hóbortos idős hölgy az étteremből és a rendőrségről, aki a helybéliek szerint is folyton kapcsolgatja, cserélgeti az izzókat és kerüli a sötétséget. Cynthia ugyebár segített is végül Sarah sheriffnek, Barry-nek és Alan-nek biztonságba jutni a 'világos szobába'. Alan itt találta meg a Clicker-t is, amit valószínűleg (??) ő írt ide a Departure-ben és még az anyjától kapta kiskorában, mikor félt, azzal hogy elűzi a szörnyeket. Alan visszament a tóhoz, mert csak úgy zárhatta ezt le, ha megírja a történet befejezését az üres lapokra, a házban ami 40 éve is és pár napja is elsüllyedt ...

    Na és a vége nem tiszta még egészen: ahogy én értem, Alan bejutva a tó vize alatti sötétségbe, találkozott Zane-el és a kézirat szövegén keresztül megtalálta az ösvényt a sötétségben a házhoz. Elpusztította Barbarát a kapcsolóval és ezzel visszavetette a Sötétséget a tóba, de hogy ez így maradjon le kellett zárja a történetet, úgy hogy ne is térhessen vissza. Átírta a sztori végét, ezzel visszaforgatva az eltelt bő egy hét eseményeit, egészen addig a pontig amikor Alice a tóba esett. Alan utána ugrott, de sosem jött fel újra ... Alice néhány nappal később a felszínre került, a Sötétség elengedte (??) ... Bright Falls számára mindez meg sem történt.

    Alan a sötét világban maradt és megpróbálja magát újra beleírni az életbe?? ... És ki volt a "Mr Piszkozat" (Mr Scratch) nevű hasonmás, aki Zane szerint "találkozik a barátaival, mikor Alan elment"?? ... És Rose csak nekem volt gyanús ??
  • Macccy
    #1490
    Fiúk-lányok ez a játék egy Mestermű, valóban! Most lett vége az utolsó, 6. epizódnak (össz kb. 15 óra). Jónéhány kérdés érik bennem, de mindent értettem szinte és azt kell mondjam, hogy nem nagyon emlékszem másik játékra ami ekkora hangulattal bírna, főleg műfajában.
    Én köszönöm a Remedynek!


    Kirol és Neo!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem teljesen így volt. Nightingale különleges ügynök az FBI -tól már akkor is érdeklődött Alan után emlékeim szerint, amikor Alan még a nemzeti parkban bolyongott és a Szerelmesek sziklájához tartott! Valami odahozta a városba és Alice eltűnése is zavarta az íróval kapcsolatban. Később pedig valóban az volt a ráadás, amikor Rose házánál gyanakodni kezdett rájuk a parktulajdonos! Rá is lőtt szinte figyelmeztetés nélkül a menekülő Alanre! Valamiért kicsit személyesre vette az ügyet ...
  • red13
    #1489
    Csak Fps-t ne. :D :D
  • Muttley
    #1488
    Az Alan Wake egy igazi főnyeremény.

    Nyilván annak, aki szimpatizál ezzel stílussal.
    Grafika, sztori No. 1.
    A hangulat annyira nem besz.ratós, mint egy Dead Space, viszont bőven keményebb és feszültségkeltőbb, mint egy Resident Evil 5. Pont jó. Aranyközépút.
    Ezt még egészséges szinten azzal lehetne fokozni, ha lenne benne FPS játékmód is.
    Az I'm not Alone lehet(ne) még hasonló, viszont gameplay videókat megnézve a harc és a sebzés/ mozgás egy nagy adag híg kaka.

  • kirol
    #1487
    Ja, ennyi. Köszi. Azt hitten Alice-hez van köze.
  • Neogan
    #1486
    Dióhéjban:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Alan és Barry elmentek Rose lakókocsijához a manuscriptekért, csak ugye Rose csapdába csalta őket a kávéba rejtett altatóval. A lakókocsipark tulajdonosának meg feltűnt hogy túl sokat vannak benn és túl nagy a csend, majd mivel aggódott Rose-ért kihívta a zsarukat.


  • kirol
    #1485
    Valaki légyszi válaszoljon már a következő kérdésemre, de csak lényegre törően, mert nem szeretném, ha más poént is lelőne!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    3. fejezet elején járok. Itt miért is kezdett el üldözni a rendőrség? Ezt nem vágom.
  • TDC Geronimo
    #1484
    Kibaszott jó az RDR is. Kicsit játszanál vele tovább rájönnél. Főleg a vége... Az meg hogy nincs story benne az baromság. Sandbox játék és a történetvezetés is hű ahhoz. Mindkét játék nagy élmény volt nekem
  • red13
    #1483
    Valamelyest egyet értek veled. Az elején, talán még az első 10 órát is mondhatom nagyon feelinges és nagyszerű játék a RDR. Eszem megállt, hogy mennyi mellékküldetés van és mennyi apróság, a főküldetések is nagyon bejöttek. Viszont átkerültem Mexikóba és nem értem mi van, egyaránt harcolunk a jó és a rossz oldalon is, meg kissé értelmetlen amit ott kell csinálnunk. A mellék mellékküldetések már inkább fárasztóak, mintsem szórakoztatóak. Nagyon nagy volt, mikor lelőttem a kötélről a csajt, a banditákat meg kinyírtam, de ez már huszadjára nem olyan menő. A másik meg a rohadt nagy távok, térkép egyik végéből a másik végébe kell mennem, legalább 15 perc, és van hogy zene sem szól, néha megcsendül az a 1-2 dallami, ami jó is, de ilyenkor édes kevés. És van hogy ilyenkor senki nem jön, akinek segíteni lehetne, csak vágtatás a pusztaságban. Ettől függetlenül nagyon bejön a játék és kiváló, de ezeket személy szerint nagy hibának tartom. A GTA4 ebben a tekintetben mindenképpen jobb, sőt szerintem mindenben.

    Az Alan Wake meg szimplán mestermű. :D
  • Macccy
    #1482
    Ellophatta bárhol, a kompon, vagy amikor Alan az étteremben kavar és Alice elment bevásárolni ...
  • Totti5
    #1481
    Nem akartam vitát kirobbantanim csak többet vártam az RDRtől, pedig egész jól indult.

    RDRben kevés zene van, az a pár dallam ami nagyon halkan, nagyon vontatottannéha előjön az édeskevés... GTAkat is azért szerettük mert szólt a rádió, a slágerek, a nagyon jó zenék, amik feldobták az unalmas autókázást, itt nem dobta fel semmi, mert nem volt. Pár jó zene volt 1-1 küldetés közben de az sem volt általános sajnos.

    Story volt az a pont ami betett, mert nincs story. Valami elindul az elején ami nagyon tetszett, erre átmászunk Mexikóba és mintha az előző 10 óra kitörlődött volna, ami amúgy le sem lett zárva, a Mexikói karakterek meg idétlen, jellem nélküli zagyva ügyekkel teli dolgok voltak, ott abba is hagytam.

    Ugyan abba a sandbox betegésgbe szenved mint minden sandbox. Az elején tök jó volt hogy vágtattam egyszercsak egy nő ordít hogy ellopták a lovát, vagy kirabolták stb stb... csak amikor 20.djára ezt kell csinálni mert ezt jelenti a baromi nagy szabadság akkor már illúzióromboló és egyátalán nem érdekes, mert ismétlődik minden folyamatosan és amúgy ezekben a küldikben 0a a kihívás is.

    Szerencsére messzire kerülöm a sanboxokat, de gondoltam egy erős Story vonallal az RDRnél majd kibírom, de pont abba csalódtam a legjobban. Hát ez van, örülök hogy másoknak tetszik:)
  • Neogan
    #1480
    Egy (francokat, csomó mindent :) valamit nem értek:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egye Mott csak kamuzott, mikor azt mondta, hogy nála van Alice. Akkor mégis honnan volt meg neki a nő jogsija?? (Asszem egy kocsiban találja meg Alan)
  • Macccy
    #1479
    Én mondtam, hogy másmilyen ...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Na már majdnem végigvittem. Nagyon meglódultam és az Ötödik epizódot letudtam a délután, aztán belevágtam a Hatodikba. Huuhh. Ennyi eksünt, parát és ilyen jól összefont történetet régen láttam, játékban szerintem még soha. Negyedik epizód iszonyat élvezetes és az Ötödik is nagyon jó volt. Rengeteg minden kiderült végre! Már tudom, hogy az öreg hölgy, Cynthia volt a CW. (azt jó lenne tudni, valóban volt e közte és Tom Zane között valami, vagy csak szerette volna) Lökött napközis őrzője ő a városnak évek óta. Fény derült Hartmann doki sunyi és önző tervére is és arra, hogy az emberrabló Mott is csak kamuzott, hogy elkapják Wake -et. Hatalmas élmény volt a földeken átvágni, a zakkant (a tó vize miatt ugye tudjuk) vén fasz testvérpár birtokán éjszakázni, élő Rock koncertet adni, Sarah sheriffel megmenteni Barry -t. A történet alapjait még nem mondanám biztosra, hogy értem és a vége is ködbe vész, de holnap vége lesz!
  • Voltan
    #1478
    Hát, érdekes egy véleményed van. Kissé az a gyanúm, mintha az AW lenne az első játék, amivel játszottál életedben, és rögtön utána a RDR...

    Grafika - Mindkét játékot remekül összerakták, az AW-ben az erdő valóban él és mozog, a fény-árnyék hatások zseniálisak, egy viszonylag szűk, lineáris bejárható területtel. Ezzel szemben a RDR egy kibaszott nagy élő vadnyugati tájat jelentet meg, amelyben szabadon mozoghatsz. Akármerre, majdnem akármeddig. Marha nagy különbség.

    Hangok-zenék. - Az AW itt is remekel, való igaz. Ahogy a RDR is. Tökéletesen hozza a western-filmekből ismert klisé hangokat, és ha nem figyeltél fel a zseniális Morricone-ihlette zenei világra, akkor nézd meg a játékot még egyszer.

    Irányítás - No comment, Az AW-nek speciális irányítása van, ahogy az egész játék speciális. A RDR pedig tökéletesen alkalmazkodik a nyitott világhoz. Kicsit szokni kell, de így az igazi, és jobb nem is lehetne (1-2 apró bugot leszámítva)

    Játékmenet, sztori - Ne hasonlítsunk már egy sandbox játékot egy tök lineáris survival-action horrorhoz... A RDR sztorija teljesen rendben van, gondolom, nem sokat játszottál vele. Az AW sztorija nyilván a játék fő erőssége, aköré épül fel minden, a RDR-ben a játékos van a középpontban, ha akarod, leszarhatod a sztorit, és fosztogathatsz, vadászhatsz, vérdíjat gyűjthetsz, vagy csak egyszerűen felfedezheted a gyönyörű tájat. Az AW-ben szinte semmi szabadságod nincs, csak "mész előre".

    Szóval ne nagyon hasonlítgassuk össze a két játékot, mert teljesen meddő dolog. Az AW, és a RDR is kegyetlen jó játék, hiba, hogy túl közel jelentek meg egymáshoz.
    Viszont gyanítom, hogy életedben nem játszottál még survival horror-ral (Bocsánat, Psichological Action Thriller) , vagy gta-típusú cuccal. Valamelyikkel biztosan nem.
    Vagy soha nem láttál még spagetti-westernt, avagy kimaradt a horror és a Twin Peaks.
    Valami biztos hibádzik.
  • DarkSector
    #1477
    jól hangzik THX.
  • Macccy
    #1476
    Ez megvan? BRIGHT FALLS térképe

  • Macccy
    #1475
    báázzz még jó hogy nem olvastam el csak a keresztnévre ráhúztam majdnem leszpójloltam magamnak, de a kérdés költőibb volt. inkább majd megvárom míg kiderül ki ő ... de akkor jól láttam a monogramokat!
  • Seth
    #1474
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Cynthia Weaver, a lámpást szorongató idős hölgyemény
  • Macccy
    #1473
    GAME.CO.UK én is tőlük vettem az LCE-t, a sima úgy kb 9800 Ft + 2 font 90 penny szállítás ... 2-3 nap és jön elvileg a csomag
  • Macccy
    #1472
  • Macccy
    #1471
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ja eszembe jutott: a harmadik epizód vége felé ráparáztam, mikor Alice suttogni kezdett hozzám a barlangokban és a neszezések ... úúú ... meg előtte az öreg ház romjainál a pincében, a futkosó hangokra, a recsegő padló ... Basszus és ott a pincében, a világító festékkel a falra volt írva sokszor, hogy 'TOM' és ott volt egy szív, benne CW & TZ. Az utóbbi nyilván Thomas Zane, a halott író! De kicsoda CW? Remélem kiderül a végére ...
  • DarkSector
    #1470
    thx akkor azt szerzek.
    és tudnál ajánlani légyszives egy oldalt, ahol aránylag olcson be lehet szerezni egy sima példányt?
  • Totti5
    #1469
    Nagyon nincs miről beszélni. A játék hibátlanul fut mindenkinél, és valahogy nem szokás minden 10. percben beírni hogy elakadtam mint a pécés fórumon:)
  • Macccy
    #1468
    Másmilyen ... én örülök amúgy, hogy ennyire tetszett, én is imádom ezt a játékot (misztikus filmet!), az RDR -t meg majd csak 2-3 hét múlva veszem meg. Még úgyis hátra van 2 és fél rázós epizód az Alan Wake-ből!! És már nagyon kíváncsi vagyok miért csinálja ezt a sötétség ...
  • TDC Geronimo
    #1467
    Nekem nagyon tetszett mind a kettő :)
  • Totti5
    #1466
    AW után a látvány elég statikus és ez csak fokozódott és nem javul, persze szép szó se róla.
    AW után a zenék, hangok nem túl mellbevágóak... zene szinte nincs is benne.
    AW után az irányítás még mindig borzalmas.
    AW után a játékmenet vontatott és unalmas, a story detto.

    Tudom más kategória, de az AW olyan játékélményt nyújtott minden téren, amit az RDR sehol sem tud...
  • Macccy
    #1465
    Hali. Én angliából rendeltem, két nap alatt ideért a csomag a Collector's Edition-nel és a külföldi (LIVE támogatott ország) verziókban ott van az ajándék kupon!
  • Macccy
    #1464
    Ne sajnáld, kezdd el akkor Nightmare fokozaton Amúgy jön még minimum a két DLC pár epizóddal, szóval nem kell sokáig nélkülözd!

    (én meg azt nézem itt az SG-n ilyen kevesen írnak konzolosok? mert más topicok is panganak kissé ... vagy a konzolosok játszanak?)
  • TDC Geronimo
    #1463
    Nálunk nincs
  • DarkSector
    #1462
    hali az Alan Wake-ben van a dobozba téve reedeme code? vagy nem mert ha nem akkor használtan veszem meg majd...
  • Macccy
    #1461
    Nah! Srácok. Végeztem a harmadik epizóddal (Ransom) és jócskán belekezdtem a negyedikbe (The Truth). Kicsit furán játszom, nem éppen epizódvégeken hagyom abba, mert meglepően hosszú volt a harmadik is - nekem összesen 4 órámba került legalább (játékidő eddig ~10 óra) - és a bányákhoz érve hagytam abba tegnap. Ma meg (SPOILEREK) ... a klinikából miután eljöttünk Barry-vel, ott ... Huh. Mit mondjak. Mozgalmas volt. A harmadik sem volt unalmas, főleg az elején pörgött, de a negyedik az egy hullámvasút! Mi van még, látvány abszolút rendben, sőt a klinika épülete ... aki már járt itt tudja mire gondolok ... láthattuk már filmben így megformálva a sötétséget, de ez természetesen semmit nem von le abból ahogy itt kinéz: ijesztően szép ahogy terjed, erőlködik.

    A történetet már kezdem érteni, bonyolult, figyelni kell és olvasni a kézirat lapjait, amikből szépen összeállnak a karakterek tervei, motivációik, előzmény szálak ...
    Mostanra Alan-nel összeszoktunk (Hard), már egész hatékonyan oszlatjuk a sötétséget. Aki még szintén játszik, annak üzenem: használjátok a megfelelő időben a fénygránátokat és a vörös fáklyákat, közben töltsétek újra a fegyvert!
  • Macccy
    #1460
    A Red Dead Redemption másképpen nagyon jó, nem is összehasonlíthatóak. Lehet amúgy az az év játéka lesz, de nincsenek is egy súlycsoportban szóval ...
  • TDC Geronimo
    #1459
    :O hát pedig ott se lehet panasz ezekre, sőt...
  • Totti5
    #1458
    Én meg sajnálkozok hogy vége lett:). RDR sajnos messze messze nem nyújt olyan jó élményt, vizuálisan, játékmenetben és minden téren mint az AW tette...
  • kirol
    #1457
    Végeztem a 2. epizóddal.

    Szerintem egész hosszú lett. Az első kb. 2 óra volt, míg a második kb. 3 óra lehetett játékidőben.

    Az a probléma, hogy nem értek mindet a hiányos angoltudásom miatt. :(
  • DarkSector
    #1456
    jó persze, meg rengeteg faszságot szoktak néha irni...:D
    csak ez igy eléggé megtévesztheti a népet, aki csak a főcimen átrobog....:S