1735
  • Papa01 #1735
    Ez egy hatalmas játék volt, örülök, hogy végigvihettem! :)
  • Csori96
    #1734
    Ok.
  • DarkSector
    #1733
    Ez viszont Konzolos topik.
    Itt kérdezd meg: KATT
  • Csori96
    #1732
    Rámegyek a beállításokra és ott van, de nem tudom, hogy mire jó.
  • Csori96
    #1731
    PC-n van.
  • DarkSector
    #1730
    Tudtommal nincsen vkommentár.
  • Csori96
    #1729
    A játékban mi az a videó kommentár?
  • Macccy
    #1728
    Válaszolnék, de eredetim van amivel nem megy ... így nem próbáltam.
  • kirol
    #1727
    Valaki kipróbálta már az xbox-os Alan Wake magyarítást?
    Nekem nem akar működni. :(
  • Macccy
    #1726
    ... elszállt mentés? ... patch?!? ... magyarítás? Szerintem te a másik topic -ba akartál írni, nemde?
  • bacsobalint
    #1725
    Velem ma az történt, hogy feltettem a pachet meg a magyaritást... és elszált a mentésem... pedig már az 5. epizódott most kellet volna kezdenem... valaki esetleg enm tudja mit lehetne tenni? vagy aki netán pont most fejezi/fejezte be a 4.epizódott.. a mentéssét nem küldené el ?
  • Macccy
    #1724
    Egy érdekesség ... nagyon komoly! Lehet jelent valamit ...
  • Macccy
    #1723

  • Macccy
    #1722
    Na egy kis frissítés ide, azoknak akik nem járnak az 'XBOX360' topicba ...



    Állat Easter Egg rakásra bukkantam, talán a legjobbakra, amiket valaha láttam! (kivéve a Rage féle Quake és Wolf3D ami felülmúlhatatlan)





    Szóval a PC -s Alan Wake -ben van ugye ez a 3db QR kód, ami jópofa, főleg ami a Max Payne hivatkozást illeti, de az XBOX verzió még ennél is jobb dolgokat tartogatott! Abban még Microsoft Tag kódok voltak a falakon, szintén három féle! Ezeket az MS saját ingyenes kód olvasó szoftverével lehetett lefordítani, a promócióhoz viszont betársult a Verizon is a mobil szólgáltatással. Az első kód egy mobilos oldalra ugrott, ahol generált minden játékosnak egy újabb XBOX Live kódot amit ha Redeem -elt, akkor adott egy exkluzív (?) Alan Wake dasboard theme -et. Nem rossz, de az igazi csemege a másik két Tag alatt volt! Azok ugyanis egy-egy vezetékes (US) telefonszámot rejtettek és ha felhívta őket valaki, akkor Dr. Hartman (a szanatórium vezetője) és Alan Wake saját üzenetrögzítőjét kapcsolták!!


    Ezek Alan üzenetrögzítőjén voltak (US. 1-857-239-7600) és az üzeneteket Alice hagyta:

    "Hello. You've reached the Verizon wireless voice mailbox of Alan Wake.

    -First Message- Hey Alan it's me, I guess you're working. Listen I just wanted to say I'm gonna be a little late today, they messed up the order and I can't leave until I get it. Love you.

    -Next Message- Alan I know this publicity tour is important, but I have no idea where you are and I've been waiting here for an hour. You could at least call me if you can't make it, just let me know. It can't be too much to ask, It's ok I gave the tickets to Danny so they didn't go to waste. But just, just don't pull this on me ok? Call me.

    -Next Message- Alan Listen! It's 4 a.m. and you were supposed to be home by midnight, I think we really need to take that break we've been talking about because this is just getting out of hand. I know the writing isn't...-look, I know your not fooling around with someone else it's not about that, but we need to do something about this because I can't...just..Alan will you just work with me on this, even just a little. Please?

    -End of Messages-"



    Ez pedig Dr. Emile Hartman üzenetrögzítője (US. 1-857-239-7601):

    "Hello. You have reached Dr. Emil Hartman. I regret that I can not take your call at this moment. If you are a reported calling about The Creator's Dilema, please note that I will be glad to talk to you but interview requests should go through my office. If you are an artist facing creative challenges please leave your name and contact information. My clinic here at Cauldron lake Lodge specializes in helping creator's overcome the obstacles that stand between them and their true potential, and we are at your disposale. We will help you unlock your true potential and face whatever demons are keeping you from acheiving your deepest and greatest dreams. Have a fantastic ......"

    Az üzenet második fele kissé zajos kezd lenni, suttogást és zajokat lehet hallani. Lehet hallani egy torzított szót a végén, de érthetetlen a hangos puffanás miatt. Cool ...


    A Verizon -os oldal

    Dr. Hartman üzenetrögzítője
    (a kettő Max Payne kéziratlappal, amit a játék második fejezetében találsz)




    Van még sok más, amit megtalálhattok az ALAN WAKE wikia oldalán. Jó olvasgatást!
  • grizzly21
    #1721
    ja ertem..
  • Totti5
    #1720
    A jogok a Take2-nál vannak, így azzal csináltatja akivel akarja.
  • Macccy
    #1719
    Hát ez már egy másik téma. Szerintem DieHard -osan ütős lesz, de tartok tőle nem lesz benne szinte semmi dark (noire) hangulat. Semmi Remedy
  • grizzly21
    #1718
    szerintem is baromi jo. A May Payneket is nagyon birtam.
    Mi a velemenyetek a max payne 3 rol? Nagy kar hogy azt mar nem ok csinaljak, nekem nem is tetszett a trailer...miert a Rockstar csinalja?
  • DarkSector
    #1717
    Fasza...
  • Jaka923
    #1716
    Én pont az miatt kifogásolom a PC-s verziót, hogy tudom, hogy a kutya sem fogja megvenni. Nagy warezellenes vagyok, ez van. Ha a Remedy egy normális portot tervez megvalósítani, valószínűleg már nem fogja visszahozni a bevétel azt a pénzt, amelyet rááldoztak a játék portolására.
  • Macccy
    #1715
    Exclusive vagy sem, én örülök. Terjedjen csak én azt kívánom. Nagyon nagyon szép emlékeim vannak erről a játékról és személyesen is kezet ráznék a finn csókákkal (email-ben megtettem) hogy milyen fasza, szóval csinálják csak meg így 1,5 év után PC -re is, vegyék meg szépen a jóarcok és növeljék csak a bevételeket. Aztán ha az American Nightmare (wááá) átkötő rémálom fejezet már elmúlt, akkor tessék szépen kiadni egy frankó Alan Wake: Return -t!
  • Jaka923
    #1714
    Na, hivatalosan jön PC-re. DarkSector, ez nem jött be :)
  • Totti5
    #1713
    1,5 millió fogyott... ez szép szám, de pénzügyileg bukás volt a kiadónak vagyis az MSnek. Sokáig készült, sok pénzt emésztett fel. 2-3 millának kellett volna elmennie hogy pozitívra jöjjenek ki. Emiatt jön az új rész digitális formában, de a fejlesztők bizakodóak hogy ez sikeres lesz bevételek szempontjából és akkor újra megpróbálkoznak egy lemezes résszel, ami nyilván nem fog 6 évig készülni már.
  • DarkSector
    #1712
    Hát ha ki is adják nem Arcade játék lesz csak szólok. :)
  • DarkSector
    #1711
    Abban az időszakban a legtöbbet lewarezolt játék volt, sok hangzatos régi címre költötték a lóvét az emberek, ez meg erősen rétegjáték volt, nem vette be minden causal gyomor.
    Tökéletes volt az eladás...egy 30millios cod-al nem is szállhatna versenybe.

    Túl bonyolult a story sima játékosnak.
  • grebber
    #1710
    Steam-en ha jó árazást kap mondjuk olyan 15 dodo körül akkor nagy sikere lehet hidd el!
  • Jaka923
    #1709
    Tessék!
  • DarkSector
    #1708
    Mi volt nagy bukás? Elnéztél valamit. :)
    Sony-nak nem fogják átengedni, max pc-re ahová a Microsoft-nak van érdekeltsége. De Pc-re is 0.01% esély van.
  • Jaka923
    #1707
    Ha jól emlékszem, anyagi szempontból nagy bukás volt konzolon. Most azt várják, hogy pont a PC verzióval fognak profitot termelni? Én a Microsoft helyében inkább tárgyalnék a Sony-val, és egy bizonyos összeg fejében kiegyeznék velük, hogy PS3-ra kijöhessen a játék, ahol legalább 10x annyi példányt lehetne legálisan értékesíteni.
  • DarkSector
    #1706
    Az RDR is megjelent már! :P
  • Macccy
    #1705
    Főleg mert a nyilatkozat - de még a Steam bejegyzés is - lehet sok hónapos vagy akár egy éves baromság is ...
    De én nem mondom, hogy ne legyen, mert ezzel elterjeszthetnék az igét, ezt a kiváló játékot a csak PC -vel rendelkező játékosok körében is, lenne nekik plusz lóvé és fejlesztői/kiadói motiváció a további részek kiadására.


    Az új 'American Nightmare' hááát kicsit furcsa számomra. Hacsak nem szövik valami jó regénnyel össze Wake ottlétét, félek nem fog megfelelően illeszkedni az eddigi sötét hangulatú történetbe.
  • grebber
    #1704
    Várjál még azzal. Majd ha ott figyel a Steam-en és megvehető majd akkor ráér! Addig kamu.
  • Prince23
    #1703
    Exportálhatjuk át a topikot a Játékosok fórumába :)

    JÖN PC-re!
  • zsotesz
    #1702
    oks, köszi, akkor a writer dlc-t szerintem beszerzem
  • Macccy
    #1701
    A Writer DLC (8. Epizód) nagyon nagyon jó szerintem. Tovább viszi kicsit a történetet és kerekebb lezárást kap az első évad vele. Látványos is, nem kéne kihagynod. A Signal felejthetőbb és kevesebb benne a beszéd és 'story reveal', az csak összeköti a 6. és 8. epizódokat.


    Amit kérdeztél:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Na. Nem teljesen tiszta, de őket szerintem szintén mind mind kiszabadította Alan, kiírta őket a forgatókönyvből úgy fogalmaznám meg. Mindet megszállta már addigra a sötétség, sőt Alan el is pusztította elvileg őket (az FBI ügynök opcionális a végén, amikor megtalálod a motelszobáját), a két vén rocker tatát is le kellett nyomnod a viking koncert előtt a pajtában. Talán még a mekis lányt is. De mind ott vannak, mintha a sötétség nem is történt volna meg ... Nightingale ügynök meg azért morcos bent a házban, ami a könyvből és a jelentésekből illetve a kéziratokból derül ki, mert azt hiszi Alan Wake tehet a korábbi társa eltűnéséről ott Washington államban. Asszem ez volt az oka ...
  • zsotesz
    #1700
    köszi a kis plusz infot , dlc-k közül melyiket érdemes letölteni? Valahol mintha azt olvastam volna, hogy az egyik folytatja a storyt.
    Még egy kérdés:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a záró képsoroknál a deer fest-en a végén mutatják azt a csajt (már nem emlékszem a nevére) akinek a kezében egy lámpás van, mögötte a házban az egyik ablakban pedig látszik egy alak (talán a zsaru fószer?) az vajon hogy került oda, vagy mire akarhattak ezzel utalni? Meg a két rocker hogy került oda? Hiszen ők is ott voltak a doki intézetében.
  • Macccy
    #1699
    Hűűűha, ezt már nagyon régen kérdezted, bocsi ...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szóval ez nem egy álom, hanem - bocs a felületességért, de most nem akarok nagyon regényt írni - az asszonyt elvitte a sötétség vénasszonya, azt szugerálta az írónak, hogy megfulladt az asszony és lelkifurdalást keltett a veszekedés miatt ... Rávette hogy írja meg a regényt, mert amit a tónál írnak művészek - gondolom a különlegesebb művészek - azok valóra válnak, így terjesztve el az árnyakat a közeli erdőkbe. Aztán már tudod, felébredt félúton gépelés közben, valahogy tudat alatt kiírta magát a sztoriból, ami megtörtént utána, segített neki ebben az a rejtélyes Thomas Zane, aki szintén író volt 30 évvel korábban és szintén így járt ... sok sok kaland, stb stb és a végén az asszonyt kiszabadította (már korábban megírták előre Zane -el ezt is), de neki ott kellett maradnia, hogy visszaírja magát is valahogy és helyre rakja a sötétséget. Zavaros így röviden, de játszva sokkal sokkal jobb és angollal érthető is szerintem ...
  • zsotesz
    #1698
    No, végigvittem, fasza volt, csak kár hogy nem igazán értettem a végét
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Végülis ez csak egy álom volt? És azt álmodta, hogy ír egy storyt, és a végén megmenti a feleségét?
  • Zozo76
    #1697
    Akkor viszek magammal mindenhova elemlampat meg gazpisztolyt... :)
  • Macccy
    #1696
    Ha eladod utánad mennek a baltások és kivágják a lábad ... meg a füled!

    Amúgy 280 pont volt akciósan mikor megvettem, de megéri az tényleg, nagyon jó epizód!