1735
  • Seth
    #1615
    Nekem még 6 manuscript,4 termosz,3 láda.
    Manuscript még okés ,mert ott meg lehet nézni melyik fejezetben hiányoznak. De a láda és a termosz brutális,mert előlről kell kezdeni és nemtudni melyik fejezetben kell jobban keresgélni. Lehet hagyom
  • Noninnyó
    #1614
    Az már szép. Acsi-vadászatra fel :).
  • zkas
    #1613
    valahogy 800 körül :)
  • Noninnyó
    #1612
    És nálad hogy megy a gyűjtögetés?
    Többieknél?
  • Seth
    #1611
    Ja bocs, azt hittem az összesért is jár majd
  • Noninnyó
    #1610
    Nincs ellentmondás :). Ugyan is az acsi akkor jár, ha a 12-ből 5-öt megszerzel. Szóval a pontot megkaptam érte. De ettől függetlenül a maradék 4-et még megkeresem :).
  • DarkSector
    #1609
    úgyvan! nekemis mindig a silent hill jut eszembe, meg az új alone...
  • Seth
    #1608
    Ma sikerült megcsinálnom a játékot 1000/1000-re :)

    vs

    Még 4 sörösdoboz-piramist kell megtalálni, és tényleg full


    Ellentmondást látok XD
  • Noninnyó
    #1607
    Ma sikerült megcsinálnom a játékot 1000/1000-re :). Jó kis móka volt. Még 4 sörösdoboz-piramist kell megtalálni, és tényleg full. Aztán nekiállok olvasni a könyvet, Macccy jóvoltából :).
  • Totti5
    #1606
    A játékement meg akkor is jó lenne ha még lőni sem lehetne. PSP/PS2es új Silent Hill is baromi jó és még csak lőni sem kell benne.
  • Macccy
    #1605
    bocs ez Kalimpa -nak (#1599) szólt ...
  • Macccy
    #1604
    Nem, csak éjszaka ilyen ... Oké, csak ugratlak no ... Szóval miért is jó? Nagyon jó a történet, hangulatos a tálalásmód, szép a grafika, királyak a hangok, izgalmas jelenetek váltakoznak két zseblámpa-fegyver között ... De ahogyan Totti is mondta, ha nem szereted az 'eksün-szörvájvör' játékokat, a horror(thriller) regényeket és ha nem mélyedsz el a történetben, akkor ez csak szimplán nem neked való. Ennyi ... simán ...
  • DarkSector
    #1603
    ez odáig nem is lenne nagy elvárás, csak ienkor azt szoktam mondani, hogy irjanak 1-et és jobbat, ami nem monoton...és jobb a története.
    pl egy kurvajó akciófilmben is akció van, attól még lehet jó, max ha valaki nem szereti a horror-t, és ezt a stílust, akkor soha nem is fogja megszeretni mert mindig mást fog benne kersni, és ujra-és-újra hibákat fog felfedezni.

    olyan mint a többi, egy adott rétegnek szól, nem mindenkinek kell megfelelni, arra vannak más játékok.
  • Totti5
    #1602
    Max Paynébe miért volt jó hogy minden ajtóba háton fekve bulett tájmal ugrlátunk be? az idióta játékosok már nem tudják mit akarnak, csak mindennel a bajuk van. Ez egy ilyen játék, az egész menekülés a sötétség erői elöl. Sötétből a fénybe, hisz ez a játék fő motívuma, ha nem tetszik keress valami darálda FPSt ahol csak nyomni kell a tűz gombot.

    Nem akarok senkit megsérteni, de ha nem tetszik akkor skippeljétek.
  • grebber
    #1601
    Ezzel nagyon sokan így vannak szóval nem vagy vele egyedül.
  • DarkSector
    #1600
    nem valami jo a játék, nem akarod eladni nekem, én gyüjöm az ien szarokat, és tök uj faxa játékaim vannak cserébe ha érdekel...
  • kalimpa
    #1599
    Üdv!

    Valaki mesélje már el nekem, hogy miért is jó ez a játék? Én kölcsönbe megkaptam, játszottam vele kb. 2-3 órát, de maga a játékmenet valami eszméletlen monoton volt...előugráltak az árnyak, zseblámpa-fegyver, lámpa-fegyver, továbbmenni, árnyak, lámpa-fegyver, stb. Lehet, hogy a sztorija tök jó, de a játékmenet végig ilyen?
  • Macccy
    #1598
    Nem is mehet, hát akkor Clay Steward nem találná ott később ... Én azon gondolkodtam el (SPOILER) hogy Alan most életben van e, mármint a mi világunkon, vagy az csak Mr. Piszkozat akit Clay a nemzeti parkban látott éjjel elsétálni az ösvényen félhülye mosollyal??? Izgalmas amúgy a játék mellett a könyv olvasása is ...
  • Totti5
    #1597
    Nem.
  • statique
    #1596
    Hali,

    Én olvastam a könyvet, sőt hamarabb kiolvastam mint játszottam volna vele. CE-t vettem, és korábban megkaptam mint a hivatalos megjelenés és volt némi időm olvasgatni. Kifejezetten tetszett, először azt hittem valami gagyi lesz, de valóban hozzá tesz a történetnek. Érdekes, hogy Nightingale jegyzeteit az író a motel szoba légkondijában találja meg. Nem tudom, hogy - talán az ötödik epizódban már nem emlékszem pontosan - feltűnt-e, de a játékban a Majestic motel 2-es szobájába be tudsz menni, és valóban látszanak a papírok a légkondiban. Próbáltam kibányászni, ugráltam meg minden, de nekem sehogyan sem ment. Valakinek sikerült?
  • Macccy
    #1595
    könyvet elolvastátok? állat
  • AntiHero
    #1594
    Amúgy a eggyik DLC-t az első és 2. episode között a másikat meg 3. és 4. episode között tudom elképzelni. Na meg van egy Harmadik is amibe szerintem Barry" kalandjait" élhetjük át.
  • Noninnyó
    #1593
    No végigvittem Nightmare-en is. Így már azért kihívás volt :). 2 manuscript még elmaradt, aztán ráállok a többi gyűjtögetésre is. Ki kell vinni fullosra a játékot, nincs mese :).
    Szerintem sosem fogom megunni Alan bácsi kalandjait.
  • Nathan66
    #1592
    elem pék
  • AntiHero
    #1591
    Episode 3-ba tartok Nightmaren. Mindig akkor szopom be mikor bóklászok össze vissza az erdőbe vagy a helyszíneken, hogy megtaláljam a kávés termoszokat meg a menuscripteket.

    Ilyenkor volt, hogy annyiszor jöttek rám, hogy elfogyott mindenem:D. Futás aztán meg hátrálás. Hátrálásnál meg világítottam nekik amíg tudtam ezzel visszatartottam őket. Amúgy nem annyira nehéz. Főleg ha csak megyünk előre és nem gyűjtögetünk.
  • zkas
    #1590
    Nah eljutottam odáig amikor felébredünk.
    Már most látom hogy ez nagyon izzasztó lesz. Több fény kell nekik, több golyó és mindkettőből kevesebbünk van :D. + több az ellenfél is :D
    Normálon is voltak izzasztóbb részek...nah de most...:D
  • zkas
    #1589
    Episode 1 - nightmare :) a sötétség skála pedig 25%on
    rettegésre fel?!:):D
  • kirol
    #1588
    Az se lett volna hülyeség, ha nem csak az ajtóba, akadályba tudna belerúgni, hanem az ellenfélbe is.
  • norbika1990
    #1587
    azaz egy baj van a játékkal sztem h nagyon hamar elfárad alan
    bár az se lenne jo ha végigsprintelnéd az egészet,kicsivel lehetne jobb kondiba
  • norbika1990
    #1586
    azt ki tudja hgogy az emberrablónak mia szerepe ebben az egészben,miért állitja h nála van alice?és hogy került hozzá a jogosítványa?az elején a fickó ott áll a komp végén!!nagyon jo a game most kezdtem nightmare on
    :):
  • Noninnyó
    #1585
    Bejött a tipp, új Poets szám lett belőle :). Nagyon tetszik, tele jó kis ötlettel. Még sok ilyet :).
  • Totti5
    #1584
    Nyilván lehetett volna hentelést, meg speckó effektekkel teli repkedő tágyakkal, futkosós és akciós klipp is, de láthatóan nem ez volt a cél és nem is illene nagyon ehhez a dalhoz.

    A klipben van sok sok utalás a játékra, és a végén a játék egyik szimbólumával a jelzőfáklyával zár, és kimondottan tetszett hogy ott énekel a tűz mellett és látszik a háttérben a domb mögött ahogy felvillan.
  • statique
    #1583
    A helyzet az az, hogy én is eléggé elfogult Alan Wake rajongó vagyok, de ez a klipp nekem nem áll össze. Olyan, mintha csak azért lenne, hogy legyen egy AW video, a szám...hát mit ne mondjak azért ennél sokkal jobbak is vannak a játékban. Minden esetre 1-nek jó.
  • Macccy
    #1582
    Vazzee! Elkezdtem elölről nightmare -en! Három hiányzó Manuscript Page -et meg is találtam, kiderült mi is lett Toby-val az elveszett kutyussal az erdőben (rádióban halljuk hogy elvesztette a gazdája) stb. De ami még nagyon tetszett ... kiderült számomra is miért "BIRD LEG CABIN" a banya háza: amikor megérkeznek Alice és Alan a tópartra, ha ott felsétáltok vissza a sziklás szerpentinen, vissza a kocsihoz, onnan fentről megnézve ('LOOK') az apró sziget és a hozzá vezető kis híd úgy néz ki, mint egy madár lába! ÉS az Alan Wake Files-ban pedig kiderül, hogy helyi rémtörténetek közt szerepel egy történet egy erdőben élő, hosszú körmű banyáról, annyi kiegészítéssel, hogy a háza 'madár lábakon' (!) jár, ezért nem lehet soha rálelni! Érdekesek ezek a szájról-szájra pletykák, feltehetőleg ebből ered a félreértés! Azt is meg lehet figyelni, hogy amikor Alannel először beléptek a kisházba a szigeten, nincs villany, felmentek az emeletre és ha bementek a hálószobába (jobb oldali ajtó a lépcső tetején) mondja is Alan "A ház minden szobája olyan mintha egy időkapszula lenne a múltból" vagy ilyesmit. A falon ha megnézitek, a naptár 1970 JULY -nál van nyitva! Na és vajon mi történt akkor? Imádom az ilyen részleteket meglelni!

    Nightmare-en amúgy megtalálni néhány dolgot tényleg rémálom, mert amikor elsétáltam Karl Stucky benzinkútjától az úton a ködbe, hogy felvegyek egy kávés termoszt, majdnem szétszedett 6 sötét helybéli genyó. Állat!
  • zkas
    #1581
    még csak 5ször hallgattam meg, nagyon tetszik:)
  • 5c0rp330n
    #1580
    fasza, valamelyik apizod vegen benne is volt ez a szam
  • Totti5
    #1579
    Nagyon jó lett a klipp! Remek szám.
  • Macccy
    #1578
    ÁhHá ... nemrossz, bár egy AlanWake short movie-ra jobban kattannék, főleg egy 6 részes kiegészítésre, ha lehet ilyet egyáltalán most, a DLC-k előtt. De mint klip kurvajó, főleg hogy a PotF gyakran csinál elvont klipeket, szóval ez a játék az ő asztaluk!

    (na de most elkezdem Nightmare-en)
  • Neogan
    #1577
    Hehe, mintha csak én írtam volna :)
    Én is ugyanilyen helyzetben vagyok a SH-ekkel.

    Más:

  • Totti5
    #1576
    Én úgyvagyok vele, hogy ha nagyon tetszik egy sorozat, akkor minden részének adok esélyt és nem szoktam csalódni. Nem várok olyan játékot ami az első részek zsenialitását hordozza, mert nem lehet, és a fejlesztők sem azok szoktak már lenni, és a trendek is változnak, de az SH4et is élveztem, mert SH és mert jó volt. SH5höz még nem volt szerencsém, csak kipróbáltam pár órára, de az is tetszett.

    Silent Hill Origins meg az első rész hangulatát adja vissza.

    Silent Hill: Shattered Memories meg zseniális, hozott ujdonságot a sorozatba, de megtartotta azokat a dolgokat amitől elolvadnak a rajongók.