1735
  • Macccy
    #1535
    Egy kicsit nem nézek ide és máris árad az információ? De most mi ez miez??

    Jah, olvasom még a Limited könyvet, leginkább sz*rás közben jut rá időm, hát gyerekek ez kibaszott jó! Nem tudom kit kértek meg, hogy írja meg Alan nevében a short novel-t az Errand Boy-t, de nagyon érzem a soft horror - thriller érzést, hiába van angolul, szinte látom a viharos tengerpartot, a nyikorgó Closed táblát a rozsdás benzinkúton és a szakadt kávézó homlokzatát. HANGULAT! Amint végigolvastam, neki is állok Nightmare-en újra a történetnek, az biztos!!

    SETH: Biztosan megkapod az Achievement -et az "átugrott" nehézségre is, én elsőre Hard-on szorongtam végig a sztorit és a Credits hallgatása közben a Normal és a Hard is becsilingelt ...
  • Macccy
    #1534
    Mivamivamivaaaaaaaaan??
  • TDC Geronimo
    #1533
    4es talán a játék legjobb epizódja, de 5 meg 6ba még több az eksön. Úgyhogy ja :D
  • Noninnyó
    #1532
    Jó játékot, zkas. Egyre jobb lesz a játék az tuti. Sokszor végigjátszós. Amúgy én is az Alan Wake miatt vettem meg a boxot :).
  • zkas
    #1531
    Most már tuti benne lesz az éves top3ban a játék. Remélem továbbra is így fog emelkedni a színvonal (minden episode egyre jobb)
  • zkas
    #1530
    Nah episode 3 betöltés :)
  • Neogan
    #1529
    Én egy Bright Falls-szerű mini series-zel is kiegyeznék
  • Noninnyó
    #1528
    Már nagyban megy a tippelgetés, hogy mi lehet ez a videó. Én speciel a Poets Of The Fall - War videóklippre gondolok. De jövő szerdán minden kiderül, sőt, mindenki derül
  • TDC Geronimo
    #1527
    Pont most láttam én is. Szerdán lesz róla bővebb infó állítólat.
  • zaki
    #1526
    epil fail, kick-ass topicba szántam, sry xD
  • Neogan
    #1525
    Ööö...MI??




  • Neogan
    #1524
    Úúú Alan Wake mozifilm? :D

    Ezek aztán nem pihennek! :D
  • zaki
    #1523
    2 hét múlva lesz a premier nálunk...
    csak feliratos lesz.
    én tuti megnézem moziban, qrva nagy élmény lesz ott (is) :o
  • Noninnyó
    #1522
    Én is most tolom másodszorra, 6-odik fejezet végén vagyok. És utána jöhet újra Nightmare-en is :). Nekem még mindig olyan élvezetes, mintha elsőre játszanám. Az meg, hogy rengeteg mindent lehet össze gyűjteni, hosszú életűre teszi a játékot.
    Csak nagyon kéne az LCE könyvecske is mellé :).
  • TDC Geronimo
    #1521
    Irigylem azokat, akik még csak most kezdik :( Most tolom másodjára végig, jó meg minden így is, de a történet nagy részét már tudom előre. Bár sok kérdés van, amire csak most második végigjátszásra kapok választ.
  • zkas
    #1520
    Én is elkezdtem a játékot :) tetszetős. Sötétben lesz igazán fílinges :)
  • Neogan
    #1519
    Amiket én ismerek játékokat, azoknál megadja, szóval gondolom itt is. :)
  • Seth
    #1518
    Én is nekiálltam még1x, immáron nightmare-en. Nem vészes a dolog, de azért már jobban kell taktikázni.
    A kérdésem az volna, hogy most nightmare végigvitelekor megkapom vajon a hard végigvitelért járó acsit, vagy muszáj lesz azon a fokozaton is végigtolni?
  • Noninnyó
    #1517
    Tegnap végigvittem Normal-on. Annyira tetszett az egész játék, hogy újra is kezdtem Hard-on, utána meg jöhet a Nightmare :). Egyenlőre úgy néz ki, hogy megunhatatlan. Gyűjtöm az elmaradt manuscripteket és kávés termoszokat, ládákat, egyebeket. Tök jó, hogy mindig van mit csinálni.
    Az Alan Wake felsorakozott a legkedvencebb játékaim közé. Talán az első helyre?! Könnyen lehet, de hogy tuti dobogós, az fix.
  • Macccy
    #1516
    A menekülésen kívül, van még egy fegyvered: a Fény! És itt most nem az AA-s Energizer zseblámpádra gondolok és nem is a vészjelző fáklyára ... sokkal inkább a néhol még működő park- és közvilágításra! Hard-on néhányszor megesett velem is, valóban, hogy elfogyott a revolverhez a lőszer, más pedig nem volt, így jöttem rá, hogy ha egészen a lámpától 1-2 méterig csalom a Taken-eket és ott, fejsze-sarló lendítéskor a fénybe beugrok, (LB+irány) akkor a fény kicsit megerősödik és a genyó szépen szikrákra hullik!
  • Macccy
    #1515
    Igen, LeftButton (a felső, ahogy Norb is mondta) a kitérés is, jó helyen jársz, ha tovább tartod lenyomva, akkor kezd sprintelni erőből. Különben tuti bagós a fickó, mert ennél még én is többet sprintelnék, ha jönnének utánam a sötétség genyók! Bár erdőben ...

    Jó a könyv. Nightingale különleges ügynökről is kiderülnek dolgok, mit keresett Bright Falls-ban, miért volt ennyire megzakkanva, stb. De még csak az elején járok. Az a kemény, hogy a városban történtek után játszódik, tehát könnyen lehet, hogy kitisztul néhány homályos részlet, mi is történt! Ja és a rémálom az elején is érdekes ...
  • Noninnyó
    #1514
    A sprint az LB gomb + irány.
    Megtaláltam az Alan Wake Files-t pdf-ben, de sajna spanyol nyelven :(. Remélem angolul is lesz hozzá szerencsénk valamikor.

    Én most a 6. fejezetnél járok, ma be lesz fejezve, de utána újra lesz kezdve :). Hatalmas ötletek, fantasztikus hangulat végig.
    És nagyon jó volt újra hallani James McCaffrey hangját is :). Ötvöződik a Max Payne, a Poets Of The Fall, és a szokásos Remedy-s fíling. Ez a játék egy remekmű.
  • kirol
    #1513
    A futás az melyik gombra van?
    Én mindig csak elhajolgatni szoktam.
  • Totti5
    #1512
    Szakaszosan kell. Ne nyomd a sprintet folyamatosan mert akkor nagyon lelassul, ami = halál, mint az hogy sprintelsz és pár mpig csak futsz, aztán megint sprint stb...

    Nekem az eleje nagyon tetszett, jobban bírom a lassab tempót, sokkal jobban átjönnek a hatásvadász dolgok, de be fog indulni, a gameplay és a story is eléggé belendül majd és a végig meg sem áll:)
  • 5c0rp330n
    #1511
    aham, thx. csak ahogy lattam, nem birja olyan jol a sprintet alan gyerek, kis futas utan mar csak olyan sebesseggel tud menni hogy siman utolernek.. mondjuk elhajolgatni akkor is lehet, csak nem mindig sikerul.

    egyebkent eddig jofelenek tunik a cucc, tetszik ez az alom keveredik a valosaggal koncepcio, episode 1 vegeig vittem el eddig, hat fura egy vege volt mar ennek is, kivancsi vagyok mik lesznek itt meg :o
  • Totti5
    #1510
    Futás. Bejön az, el kell érni a fényt, ami legtöbb esetben egy lámpa, vagy generátor, amit be kell indítani. Hardon játszottam és ott a játék félig sokszor kifogytam és csak a futás maradt, volt hogy csak 10jére sikerült kicselezni őket, de meglehet csinálni, hisz erről (is) szól a játék. Használd az elhajlást, nézd meg hova kel eljutnod, rázd le őket és lehet hogy éppen beesel a fény alá zéró hpval, de sikerülni fog!
  • 5c0rp330n
    #1509
    ha kifogy a municio, mit lehet csinalni? nekem csak a futas jutott eszembe aztan neha bejott neha nem :S
  • Neogan
    #1508
    Ha lenne scannerem megtenném :)
    De szerintem nemsokára sokan fogják árulni neten.
  • Noninnyó
    #1507
    Nekem nincs meg a CE, de szívesen elolvasnám a könyvet. Remélem valaki majd beszkenneli egyszer - óó miket beszélek
  • Macccy
    #1506
    Jó is a BOX!

    Srácok! Aki megvette a CE-t (és az is aki nem), olvassátok el a Clay Steward által írt, gyűjtött 'The Alan Wake Files' könyvet! Még csak nemrég kezdtem el, de az már most nyilvánvaló, hogy ez kiegészíti Alan történetét napokkal a DeerFest után és érdekes módon kapcsolat is van kettejük között! Jól indul a könyv!
  • Noninnyó
    #1505
    Köszi szépen, akkor örülök :). Most tanulom még csak a boxozást, de eddig nagyon tetszik.
  • Seth
    #1504
    Persze. Bármelyik játékban ha megszereztél egy acsit, az már megmarad,akár törölheted is az egész hóbelebancot,akkor is. Nem a játék mentése tárolja
  • Noninnyó
    #1503
    Reggelt!
    Ha végigtoltam Normal-on, és végig akarom utána játszani Hard-on és Nightmare-en is, akkor az addig összegyűjtött acsik megmaradnak?
  • Macccy
    #1502
    Én spóroltam szinte mindig a lőszerrel, de nem is találtam mindig sokat, ezért gyakran kellett menekülőre fognom, főleg amikor elém rongyolt pár sötét gólem, baltával ... ühhh ... De izgalmas volt, szó se róla szóval a Nightmare is jó lesz.

    Sok Stephen King (Titkos ablak, Ragyogás, Borzalmak városa) utalás van, az író, a vidéki kisváros, erdő, misztikum. Aztán ott van David Lynch (Twin Peaks) például, néhány karakter az ő munkásságára emlékeztet. Sőt én felfedeztem - bár lehet hülyeség - hogy Lover's Peak és vele szemben Mirror Peak mintha szintén utalás lenne a Twin Peaks sorozatra!
    Bárhogy is a REMEDY remek munkát végzett szerintem és a legjobbak műveinek nyomát, utalásokat épített bele ebbe a kiváló történetbe!
  • statique
    #1501
    Én is nem rég kezdtem újra nightmare fokozaton. Nem hittem volna, de mivel többet kell mindenkibe lőni, gyorsabban fogy a lőszer és kevesebb találatot is bírok, ez teljesen más élményt ad a harcnak. Sok helyen, ahol korábban hard-on mindenkit lelőttem, most előfordul hogy pl. menekülni kell hogy túléljem a harcot, ami kifejezetten izgalmas tud lenni. Még eléggé az elején vagyok, de kiváncsi vagyok rá, hogy vajon a nightmare manuscript lapok mennyivel teszik könnyebbé a történet megértését. Ami viszont megütötte a fülemet rögtön az első pillanatban, és korábban nem is tanusítottam neki különösebb jelentőséget, az a Stephen King idézet, miszerint a megválaszolatlan rejtélyek azok, amik a legtovább velünk maradnak... Nálam bejött
  • Noninnyó
    #1500
    Üdv!

    Két napja beléptem a klubba egy Elite-el. Gyakorlatilag azért vettem, hogy játszhassak az Alan Wake-el :). Megérte. Az első 2 fejezetet vittem végig, és valami hihetetlenül fantasztikus és hangulatos a játék, nem csodálom, hogy szinte mindenki dícséri. Az irányítás is tökre bejön, kezdem megszokni. Asszem innentől boxon fogok játszani :).
    További jó játékot mindenkinek, irány Bright Falls!
  • Macccy
    #1499
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én is csak agyalok rajta, iylen utoljára akkor volt, amikor a Mátrix 2 után találgattuk napokig haverokkal mi is volt ez. De most "érlelő" pihenőt tartok és végigjátszom újra, Nightmare fokozaton (Hardon vittem végig először). Sok kézirat lapot csak így lehet megtalálni, talán árnyalódik még a történet.
    A legjobb viszont az, hogy annyira tetszett a környezet, a hangulat és az egész, hogy nem is érzem úgy, hogy "pfeejj, játszhatom megint végig"!
  • statique
    #1498
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Már egy ideje végigjátszottam a játékot, és olvasom a bejegyzéseket a fórumon a végével kapcsolatban, és gondoltam megosztom én is a véleményement róla.
    Szerint a story valahogyan egy történet a történetben. Alan alakját Thomas Zane hozta létre, hogy rajta keresztül és az ő segítségével győzze le a sötétséget.
    Alan elképzelése az volt, hogy a történetet befejezve megmenti a feleségét. A Clicker-rel azonban nem sikerült teljesen elpusztítania a gonoszt, csak mint TZ-nek annak idején legyengítenie azt.
    Amikor nekilát a befejezésnek, a sötétségnek még maradt annyi ereje hogy ne engedje lezárni a történetet, és a folytatásra kényszerítse, ezáltal próbálva ismét megerősödni.?
  • Macccy
    #1497
    POETS OF THE FALL (Old Gods of Asgard in ALAN WAKE)
    -- THE POET AND THE MUSE


    Theres an old town wrought
    With mystery of Tom
    The poet and his muse
    And the magic lake which gave a life
    To the words the poet used

    Now the muse she was his happiness
    And he rhymed about her grace
    And told her stories of treasures
    Deep beneath the blackened waves

    Till in the stillness of one dawn
    Still in its mystic crown
    The muse she went down to the lake
    And in the waves she drowned

    And now to see your love set free
    You will need the witches cabin key
    Find the lady of the light gone mad with the night
    That's how you reshape destiny

    The Poet came down to the lake
    To call out to his dear
    When there was no answer
    He was overcome with fear

    He searched in vain for his treasure lost
    And too soon the night would fall
    And only his own echo
    Would wail back at his call

    And when he swore to bring back his love
    By the stories he'd create
    Nightmares shifted endlessly
    In the darkness of the lake

    And now to see your love set free
    You will need the witches cabin key
    Find the lady of the light still ravin in the night
    That's how you reshape destiny

    In the dead of night she came to him
    With darkness in her eyes
    Wearing a mourning gown
    Sweet words as her disguise

    He took her in without a word
    For he saw his grave mistake
    And vowed them both to silence
    Deep beneath the lake

    Now if its real or just a dream
    One mystery remains
    For it is said on moonless nights
    They may still haunt this place

    And now to see your love set free
    You will need the witches cabin key
    Find the lady of the light gone mad with the night
    That's how you reshape destiny

    And now to see your love set free
    You will need the witches cabin key
    Find the lady of the light still ravin in the night
    That's how you reshape destiny

    Link a számhoz
  • Macccy
    #1496
    Hát most eléggé várom a DLC-t, ja!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jah kis kiegészítés: Cynthia Weaver szerelmes volt Thomas Zane-be, de nem volt köztük semmi komoly. Viszont Zane szelleme neki adta oda a dobozt a kézirat lapokkal és a clickerrel, hogy őrizze meg Alan számára. Sőt! Cynthia említette, hogy Barbarának volt valami balesete, amiben meghalt és Zane fájdalmában írni kezdett, ezzel hozta őt vissza, de vele jött a sötétség is!
    Cynthia említette még, hogy Tom Zane amikor meg akart szabadulni a démoni Barbarától, elkezdte megváltoztatni maga is a történetet, ennek eredménye az is, hogy Alan és Alice (!!) útja Bright Falls-ba vezetett!

    Istenem, borzongok ettől a kidolgozott és szövevényes történettől! Imádom!