3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • másikisvan
    #1093
    Drága CIFU: nézd meg a mai processzorok ütemezését: minden évben vagy két évben kijön egy újabb fajta hogy a régit cseréld le, ha tartani akarod a lépést a korral. NEM lehet lemaradni, te se tedd, ezt sugallják, s közben tudják mint a jó árus, hogy ha már kinyitottad a pénztárcád, könnyebben bele is nyúlsz.

    Szándékosan lassítják a fejlődést hogy minél több pénzt kihúzhassanak a zsebedből. Közben meg a legtöbben azt sem tudják minek kell két vagy több mag egy processzorba és a legeslegtöbbnek szüksége sincs rá.

    JA persze, ha egy nagy gyerek vagy, aki még huszonakárhány évesen is számítógépes játékokkal köti le az idejét, hát akkor talán kell az erős gép, de akkor meg mi a fenének foglalkozni a világgazdasággal ha játék úgyis az élet ?
  • [NST]Cifu
    #1092
    A repülőgépipart azért hoztam fel példának, mert ott is hasonló volt a helyzet. Sok gyártó, sokszor azonos gépeket gyártottak licencben a felfutásuk idején (igen, főleg a II.Vh idején). A II.Vh után mikor a fejlesztésekre került a sor, egy ideig működött még a sok szereplős modell, hiszen egyfelől nagy volt a fejlődés sebessége, új technológiák jelentek meg, amik új repülőgépeket jelentettek, ezért nagy volt a főleg katonai felvásárolóipar. Valahol az 1960-as évek környékén aztán a tendencia fordulni látszott, a hadseregek/országok számára egyre nagyobb terhet jelentett a fejlesztések fizetése, illetve az azonos feladatkörre több eltérő típus rendszeresítése (az USAF az 1960-as évek elején tucatnyi elfogó vadászgéptípust tartott rendszerben például). Azok a cégek, amelyek a felfutó civil repülésre koncentráltak (ilyen volt a Boeing, a Sud Aviation és a Douglas) ezt az időt jól átvészelték, azok viszont, amelyeket hátrányosan érintett a katonai repülőgépek rendelésének koncentrálása és lelassulása, illetve nem bírtak az egyre növekvő fejlesztési igényekkel lépést tartani, kénytelenek voltak beolvadni (pl. az 1939-ben létrejött, és 1967-ben a Douglassal összeolvadó McDonnell) vagy megszüntek (pl. Republic Aviation).

    A Lockheed katonai óriáscég, ő is gyártott civil gépeket (pl. L-1011), de nem tudta felvenni a versenyt a Boeinggel és az akkor még csak formálódó Airbussal, ezért kivonult a piacról. A Lockheed egy tipikusan olyan cég, amely katonai megrendelések nélkül felkopna az álla, a civil piacon nem igazán lenne életképes. A konkurens Boeing más kategória, ő éppen azzal a problémával küzd, hogy nagyon jó gazdasági tapasztalata/szemlélete van, de a lobby mögötte nem olyan erős.

    Egy McDonnell-Douglas cég bedőlés, és beolvadása a Boeingbe nem kevésbé megrázó a szakmának érzelmi oldalról, mintha holnaptól a Cadillac eltűnne az autómárkaként a piacról. Csak persze egy repülőgép-ipar azért más lépték ma, mint egy autógyártó-ipar, az autó a mai társadalomban meghatározó helyet foglal el a hétköznapokban, ezért érzelmileg sokkal többen kötődnek hozzá.

    Ami a megacégek konkurálását illeti, nekem az a bajom, hogy a legtöbb esetben a megacégek megölik a kreativitást sajnos. Márpedig fejlődni a kreativitás útján lehet, ami ugyanakkor üzleti kockázatot is jelent - na és az üzleti kockázat az, amit egy megacég nem sűrűn fog megengedni magának.
  • másikisvan
    #1091
    Így aztán őket tovább gazdagítod, közben elveszed az időt a valóban fontos dolgoktól így nem érsz rá GONDOLKODNI SEM hogy mire kell neked az az átkozott GÉP-JÁRMŰ
  • OKkultist
    #1090
    Semmi más nem lesz az eredménye, csak a központosítás, a végén mindenhol 1db gyár marad, az gyártja ugyanazt a 3cuccot 30féle néven, és azt hiszed verseny van. Az ALDI meg a hasonló cégek már nem is abból élnek, hogy eladják ami a polcokon van, hanem a 90napos fizetéssel szélhámoskodnak, konkrétan az eladott cuccok árát gyorsan lekötik 30-60-90napra, és a kamatokból jobban élnek, mint a kereskedelemből. Ennek az égvilágon semmi értelme nincs, legfeljebb a minőséget rontja, meg az élelmiszertermelés kínai jellegű lesz. (a gond az, hogy egy hibás videokártyát kicserélnek, de egy mérgező kajától elromlott májat/vesét nem)
  • másikisvan
    #1089
    Jó az túlzás hogy neked rosszabb hogy több autógyár van, mert nagyobb a kínálat több közül választhatsz, így van előnye is.

    De így pl még hozzájön az is hogy az autóvásárlókat szintén megoszthatják és uralhatják: én mercis vagyok, te béemvés, ő audis a másik fordos, amannak a rohadéknak meg porséja van.

    Közben meg két tonna fém aminek egyes egyedül annyi célja van hogy ne kelljen sétáljál. Persze ha te olyan császár vagy, hogy szövetülés nem jó, meg kétszáz lóvas fogat alatt be se szállsz a hintóba, vagy neked még kocsikázás közben is házimozi méretű tévén kell nézni az agymosó hülyeséget, akkor megadják neked a lehetőséget hogy szarrá dolgozd érte az agyad.

  • másikisvan
    #1088
    amíg a mega cégek konkurálnak egymással addig jót jelent, a monopol lenne a rossz helyzet. én irreálisnak tartom a ford vagy a cadilac eltűnését, ilyen neveket max felvásárol más.

    Nagyon drága vagy meg minden, biztos nagyon aranyos is, úgyhogy finom leszek, nem akarom elrontani a karácsonyodat. A "mega cégek" nem konkurálnak egymással, csak úgy csinálnak mint ha konkurálnának. Sőt. Neked rosszabb hogy több autógyár van, mert egymásnak tartják be az áraikat. Képzeld ha mondjuk egy új Skodát (ami nagyon jó autó) akarnának adni 2 M Ftért, nem tudnák eladni a BMW-t 5 M Ft-ért mert annyival nem jobb autó. Így elmaffiázzák egymás között, hogy hát ha a BMW-ért adnak ötöt is, akkor az enyémért úgyis adnak három és felet.

    Papíron és könyvben jól mutatnak azok a közgazdasági törvényszerűségek... de a való világban más a helyzet. Tudod... kéz kezet mos meg ilyesmi. Azért ezt még sem írhatják bele a tankönyvbe... Ismétlem én is tanultam közgazdaságtant... nem mondom hogy fölösleges volt, de ha elhiszel mindent amit mondanak, vagy amit a könyvek és újságok írnak, még nagyon sokszor félre fognak vezetni és ki fognak használni.

    Úgyhogy azt se hidd el amit én most írtam. Vizsgáld meg, gondold át. Erő legyen közben veled ! :)
  • Hegi90
    #1087
    jó is ez a magyar média :)))
  • Palinko
    #1086
    amíg a mega cégek konkurálnak egymással addig jót jelent, a monopol lenne a rossz helyzet. én irreálisnak tartom a ford vagy a cadilac eltűnését, ilyen neveket max felvásárol más.

    repülőgyártókból a háború miatt volt több? vagy csak addig éltek meg gazdaságosan, mivel kellettek gépek a hadseregnek, de hát azt sem több gyártó gyártja... a Lockheed igen katonai beállítottságú, róla el tudnám képzelni :D

  • [NST]Cifu
    #1085
    Reméljük arra jó lesz a válság, hogy némileg megtisztuljon a világgazdasági rendszer, és a józan gondolkodás tér vissza az ügyeskedés helyett. Ami azt illeti, szerintem a Detroiti autógyárak közül egy vagy kettő hamarosan eltűnhet, de ez persze nem jelenti feltétlenül jó dolgot. Anno a repülőgépiparban is lezajlott egy hasonló megtisztulási folyamat, a II.Vh után még több, mint egy tucatnyi komolyabb amerikai, fél tucat angol és fél tucat francia cég létezett (a szovjet cégeket nem veszem ide, azok működése politikai és nem gazdasági alapra volt építve). Mára meghatározó repülőgépgyártó maradt 3 amerikai (Boeing, Lockheed, NorthropGrumman - bár utóbbi esetében a meghatározó szó már egyre kevésbé igaz), egy angol (BAe), egy francia (Dassault), egy európai konzorcium (Airbus), egy Brazil (Embaer) mondjuk két orosz (Tupoljev és Szuhoj) és végül egy Kínai (Kínai Repülőgépgyártó Vállalat). A többi vagy megszűnt (Fairchild, Dornier, stb.), vagy beolvadt egy nagyobb cégbe (McDonnell, Douglas, North American, CASA, stb.), vagy egy beszállító cég szintjére süllyedt (Curtis-Wright, Vought, stb.). Szerintem az autógyártók esetén is hasonló várható. Lesz néhány nagyobb, meghatározó mega-cég, néhány kisebb, amelyik képes lesz megfelelő piaci szegmenst találni magának, és ugyanakkor sok gyár vagy eltűnik, vagy beolvad nagyobb cégekbe.

    Hozzá kell tenni, hogy nem vagyok biztos abban, hogy a mega-cégek eféle kialakulása jót jelent gazdasági/társadalmi szempontból hosszú távon...
  • Palinko
    #1084
    már 1-2 nappal ezelőtt megkapták, majd meglátjuk mi fog bedőlni szerintem nem fog eltűnni.
  • GregSB
    #1083
    A Nagy Három és a Csőd.

    "Az viszont kifejezetten aggasztó, hogy például a GM hiteleinek oroszlánrészét nem banki forrásokból szerezte be, hanem kötvénypapírokat bocsájtott ki − akár az állam. Ezek a vállalati kötvények számviteli szempontból a csődvédelem megindításának pillanatában elveszítik értéküket. Sok pénzintézet és befektetési alap portfóliójában találni ilyet, amit ha veszteségként le kell írniuk, óriási megrázkódtatást jelent az egyébként is megrogyott amerikai pénzügyi világnak. Legalább akkora csapást, mint a válság kirobbanásának egyik fő okozója, a Lehman Brothers befektetési bank megdőlése. Ezt pedig senki se szeretné."

    Asszem a szarból felépített várnak még csak a csúcsa dőlt be...
    (ha meg is kapják a segélyt az államtól azzal csak az időt fogják húzni)
  • Dzsez
    #1082
    A dollár szárnyal. Nekünk is kellene egy jó kis válság, megerősödne tőle a Forint. :-)
  • Frayer
    #1081
    Miből vontad le azt a következtetést, hogy nem ide tartozó, ha nem ismered még azokat a felvetéseket amiket közölni szeretnék a topikkal?
    Tiéd a döntés szabadsága, hogy meg akarod e ismerni, maximum nem fogod elolvasni.
    Annyira idevág a dolog,hogy egyenesen következménye ennek a Nagy Gazdasági Világválság. Magyarán szólva a tudás hiánya.
    Mert miért is buta az ember, miért is nem ért saját pénzrendszerének irányításához? A mai válság epicentruma Amerikában található, ott is a Manhattan szigeten. A válság természete gazdasági "tudományos" és nem katonai vagy ideológiai, tisztán a pénzrendszer tehető felelőssé.
    Az Egyesült Államokat irányító háttérhatalom számára az igazi kihívást ma nem egy másik világhatalom jelenti, hanem a nemzetközi pénzügyi rendszer fenyegető összeomlása, és a nyomában járó globális méretű recesszió, defláció, gazdasági és politikai anarchia. A kamatszedő pénzrendszer belső törvényszerűségei következtében világszinten és az egyes országokon belül is a jövedelmi olló végletes szétnyílásához vezetett. A világ a gazdasági összeomlás előtt áll, ezt támasztják alá a Sztálin által kivégeztetett kiváló orosz közgazdász Kondratyev ismét aktuális kutatásai, aki felfedezte a pénzügyi-gazdasági folyamatok mintegy 50-60 év hosszúságú ciklusait. Amiért ezt az embert kivégezték ugyan azon oknál fogva nem tanítják nézeteit és felismeréseit ma az iskolákban. Ezért Cifu, máris aktuálissá vált számodra és érthetővé is, hogy mennyire érdekelt az elképzelésem a válsággal kapcsolatban.
    Ma a világ egy újabb Kondratyev-ciklus hanyatló fázisába került.

    A világot irányító nemzetközi pénzközösségének elsősorban a pénzügyi káosszal és a gazdasági válsággal kell megküzdenie. Európában máris csökkent az integráció és a növekedés lendülete, és megerősödtek a nemzeti érdekeket és hagyományokat védő erők. Megoldhatatlan probléma a nagyarányú munkanélküliség, ez pedig megnehezíti, hogy a nemzetközi háttérhatalom teljesen felszabadítsa a munkaerő szabad mozgását. A pénzügyi rendszer felbomlása nyomán valódi forradalom előtti helyzet is kialakulhat. A kamatozó pénzrendszer végső fázisához érkezett. A rendszer felbomlása felgyorsult, és a katasztrófa bármikor bekövetkezhet. Mára a kamat-mechanizmus hatása vált a legfontosabb gazdasági tényezővé. A kamat-automatizmus eredményeként a világnépesség döntő része, de a gazdag országokban is a lakosság mintegy 80%-a, rohamosan szegényedik. Ugyanakkor a pénzvagyonos réteg számára egyre nehezebb, hogy tőkéjét jövedelmezően és biztonságosan befektesse. Visszaesett a hitelek iránti kereslet, és emiatt jelentősen csökkentek a kamatlábak is. Számítani lehet nagyarányú deflációra, és tömegesen fordulnak majd elő csődök. Mindez elvezethet polgárháborús helyzetek kialakulá­sá­hoz egyes országokon belül, és regionális háborúkhoz külföldön. De választhatja a nemzet­közi pénzoligarchia az átfogó pénzreformot is, mint hatékony megoldást a globális válságra. Mindez jelentősen függ a hatalom jelenlegi birtokosaitól, de fontos az is, hogy a lakosság mekkora hányada képes átlátni a valódi összefüggéseket. Ha azok megértése nyomán egyre több ember akarja a jelenlegi pénzügyi és gazdasági viszonyok gyökeres megváltoztatását, akkor a hatalom birtokosai könnyebben rábírhatók arra, hogy egy jobb és igazságosabb gazda­sági rendet alakítsanak ki. Tömeges felvilágosító hadjáratot kell szerveznünk, és szerintem ott kell kezdenünk ahol az elnyomó elit is kezdi az emberi tudat alakítását, az ISKOLÁBAN. Ebben az összefüggésben válik rendkívül fontossá a pénzoligarchia számára a közvélemény és az emberek manipulálása a kezében lévő szupermodern tudatipar hatékony módszereivel. Ezt az ideológiai diktatúrát a civil társadalom a maga kézivezérlésű hagyományos ismeretterjesztésével aligha képes ellensúlyozni.
  • Palinko
    #1080
    én bízok Cifu ítélő képességében, szerintem se erőttesd a nem ide tartozó vonalat.
  • Frayer
    #1079
    penzugysziget.hu

    Érdemes egy kicsit tanulmányozni a pénzügyet.
    Jó kis oldal, elég értelmes, közérthető.

    Na, akkor mi legyen?

    Előadhatom az én kis tervemet amit cifu eltöröltetni méltóztatott vagy sem? Kérek rá engedélyt a közösségtől.

    Okkult barátom, Hegi, Joe báttyám, nem ez hanem a Másik István és a többiek.
    Remark most 10 napos szabadságon van.
  • Hegi90
    #1078
    szóval mégis.
  • OKkultist
    #1077
    Pénzügyi tudás? Az olyan , mint a tenyérjóslás vagy az asztrológia?
  • Hegi90
    #1076
    ja, így már érthető. de remélem azért nem egy ilyenre alapozod a pénzügyi tudásod :D
  • OKkultist
    #1075
    Namég1X:
  • Hegi90
    #1074
    ez most mi? kinek írtad? vagy ezzel mit akartál egyáltalán? :D:D
  • OKkultist
    #1073
    Egy ÁTLAGOS nap a tőzsdén: (Buy:venni, Sell:eladni)
  • Hegi90
    #1072
    ilyen tanfolyamok most is vannak, csak azért kerülnek X forintba, hogy ne járkáljanak el az idióták, akik másképp nem tudnák értékelni az előadásokat, meg az olyanok se, akiknek egyébként semmi közük nem lenne a dolgokhoz, illetve lehet hogy amúgyis szkeptikusak az ügyben... az nem vezetne semmi jóhoz.

    A gyerekeket meg hiába tanítod N ideig, ha közben otthon úgyis ugyanabban a levegőben, egy bizonyos csoportnyomásban (pszichológiai fogalom, nem félreérteni!) kell élniük... a "haveri" társaságokról (azért tettem idézőjelbe, mert nemtudom, hogy mennyi idős korra tervezted ezeket) nem is beszélve az osztályon belüli csoportnyomással egyetemben. Ha meg vége a tanfolyamnak, a gyerek előbb utóbb úgyis visszaterelődik a régi szemléletmódba, ha egyáltalán sikerül átmosni az agyát (durva kifejezés, de valójában ez történne, és jó, hogy ez történne). Azért, mert a gyerek még túl fiatal, és minnél fiatalabb valaki, annál manipulálhatóbb.

    Nekem ez a véleményem. Nyugodtan írdd le (normális hangnemben persze), hogyha valamit félreértettem, vagy másegyebet gondolsz...
  • Frayer
    #1071
    "Maradjunk annyiban,hogy a hitel rossz abban a formában amiben most van.
    Mivel olyan a rendszer,hogy mindig lesznek fizetésképtelen ügyfelek, tömegével akiktől aztán el lehet venni a valódi értékeiket."

    Ezt írtam.

    Ebben hol van az amikor kijelentem azt,hogy a hitel az ördög műve.
    Vagy az az állítás, hogy a hitel rossz.
    Mert én nem általánosságban írtam a hitelről, hanem abban a formában amiben most van.
    Ez a forma egy olyan forma, mint amilyen a székfoglalós játék.
    Amiben szól a zene és amikor elhallgat, akkor valaki állva marad mert egyel kevesebb szék van, ezért nem tud leülni.
    Tehát nem a hitellel van a baj, hanem én azt tartom az ördög művének amikor a központi bank a hitelt mint eszközt használja fel egy olyan játékban amiben elveszi mások tulajdonát, értékeit, ami egyenlő a teljesítmény nélküli gazdagodással.

    Tehát, amikor a bank expanziós politikát folytat, szól a zene, beleng a hinta, jól megy a gazdaság, és azt eredményezi,hogy a gazdaság szereplői bátran vesznek fel kölcsönöket, "Itt jelenik meg a hitel mint eszköz" , aztán a Központi bank, egy jól kiszámított, optimális időpontban restrikciós politikába kezd, és visszahívja a kihelyezett hiteleket. Ekkor elhallgat a zene mindenki leül, és akinek nem marad széke, az állva marad, fizetésképtelen lesz, ezért a bank elveszi minden értékét,hogy "kárpótolja" magát vele. Tehát nem a hitellel van a baj, hanem a hitelt üzemeltetők működésével.

    A gesell pénzrendszerben például olyan hitel van, amin nincsen kamat.
    Jó mi? :D Felveszel 20 milliót lakásépítésre, vagy 100 milliót, és tényleg csak annyit kell visszafizetned amennyit ténylegesen kaptál, nem a kétszeresé vagy a háromszorosát.
    Mind eközben a pénz nem inflálódik mert a pénzt amit kaptál te értékké konvertálod ami megjelenik a gazdasági össztermékben is.
    Amennyi hitelt kaptál, egy kis késéssel de ez az érték megjelenik a gazdaság számára is, ezért amennyivel bővül hitel kihelyezéssel a pénz mennyisége, annyival bűvöl a gazdaság is.

    Ugye milyen egyszerű, és mennyire a nép érdekei mentén működik ez a pénz rendszer?
  • joebacsi
    #1070
    Szerinted a hitel boszorkányság, az ördög műve.
    Ilyen szemlélettel sok érdemi vitát nem lehet folytatni egy "gazdasági" szót tartalmazó topikban. Maximum csak túl lehet ordítani azt a saját dogmáiddal, erre látjuk is a példát sajnos.
  • Frayer
    #1069
    Ezt most mér kellett?
    Legyél már egy kicsit rugalmasabb, azért mert a topik címe gazdasági világválság, attól még nem kell merevnek lenned.

    Amit írtam igenis a topik témájához tartozik.
    Mert szerintem, a problémák ott kezdődnek, hogy hülye az ember felfogni a dolgok természetét. Aminek a ferdítése az iskolában kezdődik, ezért ott kell először rendet raknunk.

    Egyébként gondoltam,hogy ha van itt valaki operáns tiszt aki figyeli a topikot, akkor törölve lesz a hozzászólásom, mert ez erősen "valakik" érdekeit sérti. Ugye jól gondolom?
    Most nem arról van szó, hogy mi off topik, vagy mi nem az.
    Mert ezen lehet vitázni, mert hogy te szerinted off az rendben van, de mit mondanak rá a többiek?
    Rakd vissza a hozzászólást, és nézzük meg mit szólnak hozzá a többiek?

    Ha erkölcsi megközelítésben vesszük szemügyre a dolgot, akkor mond meg nekem, hogy mi bajod azzal ha végre szerveznénk egy felvilágosító akciót, tanáraink, gyermekeink számára?
    Engem nem érdekel az nwo téma. Nem érdekel, hogy ki mit képzel vagy nem képzel, vagy miben hisz, milyen vallása van. Ami érdekel az a valóság, a valósághoz meg hozzátartozik,hogy sajnos félre vezetik az embert az iskolában. Nem tanítanak olyan fontos dolgot, mint a pénz mint eszköz, fogalom. Mi az a bank rendszer, mi az, hogy hitel.

    Szerinted hülyeséget írtam amikor felvetettem,hogy rendezzünk közösen valami akciót, ne csak a szánkat jártassuk a semmire, mert azzal nem teszünk mást csak egymásnak szónokolunk.

    Cifu, nem gondoltam volna hogy te leszel az.

    Tedd vissza a törölt hozzászólásomat, és a topik közösség majd szépen DEMOKRATIKUSAN eldönti,hogy fasz voltam,hogy le mertem írni, és akkor majd szégyellem magam, vagy lehet mégsem érdemeltem meg a törlést.

    Légy szives, tedd vissza a hsz-t, tegyünk igazságot.
    Végülis újra is le tudom írni, de azzal csak annyit érsz el,hogy bosszúságot okozol, meg egy kis időt rabolsz el tőlem.
    Legyünk barátságosak egymással. Ne legyen diktatúra ebből a jó kis közösségből ebben a topikban.

    Többiek? Nektek mi a véleményetek?
  • joebacsi
    #1068
    Úgy, hogy túlpörgette a gazdaságát, vagyis, ha nem kezd el terjeszkedni, akkor magától összeomlott volna :)

    Szóval bubi-dámára hívott egy all-in-t, és majdnem be is jött neki, a turn-nél még sora volt, viszont a river-re (Volga river, meg Don river :)) kijött az ellenfeleinek a royal flush, és bebukta az egészet :)

    A gáz az volt, hogy mi is neki adtuk a zsetonjainkat :(
  • MuldR
    #1067
    Haaat...volt olyan politikus, aki egy gazdasagi vilagvalsagbol kihozta a hazajat egy ciklus alatt. :)
    Jaj, az nem a hazaja volt. De utana azt is odacsatolta. :)
  • [NST]Cifu
    #1066
    Javaslom, hogy értelmezzék páran az erős offtopic jelző értelmét, az ilyen világmegváltó terveket inkább az NWO topicba légyszíves.

    A következőért büntipont megy.
  • másikisvan
    #1065
    eddig újat nem mondtál, tényleg nem rózsás a helyzet, és ez még szép kifejezés, de nem hiszem, hogy egy 4 éves ciklusban megoldható a probléma, és arra sem vennék mérget, hogy kormányváltással megoldható lenne, egy szakértői kormányt azért üdvözölnék, rosszabb úgy sem lehet alapon.

    - LÁTOM MÉG MINDIG NEM ÉRTED PEDIG TÉNYLEG NEM MONDTAM SEMMI ÚJAT !
    Szakértői kormány... miért akkor akik most ott vannak azok nem értenek hozzá ? De akkor mit keresnek ott ? Ne idegesítsetek már ezzel a tévés maszlaggal, hajítsátok ki a készüléketeket az ablakon, vagy verjétek szét... teletömi a fejeteket szakértői kormánnyal és nem halljátok a szakértői kormánytól a saját hangotokat.

    nem én vagyok az aki nem engedi a poltizálást, hanem az sg, ezért kértem, hogy amennyire csak lehet határolódjunk el tőle, mert topiczásárt kapunk, nem ez lenne az első eset.

    - Ma mindenki mindenkitől elhatárolódik. Én nem politizálok, hanem azt mondom hogy az ország vezetése sajnos csúnyán visszaél a helyzetével.

    a tüntetés lenne az eszköz amivel befolyásolni lehet a kormányt, de hát nem így van nem ér semmit láthatod magad is, normális országokban nem kell zavarodni ott képesek lemondani, de ne hogy azt hidd, ha tüntetsz meg fog változni bármi is.

    - Felfogod te amiket összezagyválsz vagy csak úgy találomra összerakosgatod a szavakat, esetleg a másoktól legutóbb hallott "bölcselkedésekből" merítesz egy egy kanállal és azt egyszerre tálalod itt nekem ?

    Engem már nem ilyen könnyű megetetni, de azért résen vagyok.
    Na az Erő legyen veled !
  • [NST]Cifu
    #1064
    Jupp, úgyhogy kéretik a téma ésszerű keretek között tartását.
  • Palinko
    #1063
    eddig újat nem mondtál, tényleg nem rózsás a helyzet, és ez még szép kifejezés, de nem hiszem, hogy egy 4 éves ciklusban megoldható a probléma, és arra sem vennék mérget, hogy kormányváltással megoldható lenne, egy szakértői kormányt azért üdvözölnék, rosszabb úgy sem lehet alapon.

    nem én vagyok az aki nem engedi a poltizálást, hanem az sg, ezért kértem, hogy amennyire csak lehet határolódjunk el tőle, mert topiczásárt kapunk, nem ez lenne az első eset.

    a tüntetés lenne az eszköz amivel befolyásolni lehet a kormányt, de hát nem így van nem ér semmit láthatod magad is, normális országokban nem kell zavarodni ott képesek lemondani, de ne hogy azt hidd, ha tüntetsz meg fog változni bármi is.
  • Hegi90
    #1062
  • másikisvan
    #1061
    Csak hülye vagyok én is, hisz nem lenullázták, hanem már rég minuszba is vitték... És épp erről beszélünk.
  • másikisvan
    #1060
    Segítek:

    Vannak a politikusok, több pártban mind egy-egy irányvonalat kínál a népnek az elkövetkező négy évre.

    Az állam működtetéséhez pénz (valójában érték, a Te meg az Én munkám) kell. Ezt a pénzt viszont ELKÚRTÁK. Ellopták, elvették, lenyúlták, bárhogy is fogalmazol a végeredmény:

    MOST NINCSEN. EZÉRT IS KELL FELVENNI HITELT. AMIT TE MEG ÉN FOGUNK VISSZAFIZETNI.

    LENULLÁZTÁK AZ ORSZÁGOT, HOGY AZ ÖRDÖGBE NEM LEHET MEGÉRTENI ?
  • másikisvan
    #1059
    NA EZ AZ HOGY NEM ÉRTED HOGY A POLITIKA AZ ÖSSZE VAN FONÓDVA A GAZDASÁGGAL !

    Ne égesd már magad, inkább próbáld átgondolni !
  • másikisvan
    #1058
    Nem 100 millió hanem "csak" 4, ez a jelenlegi. De amit eddig felvetettek velünk... az már nagyon nagy sok.Sőt még csak nem is az a sok hanem ami lett belőle...

    Ez az egész most úgy működik hogy számukra szabadrablás van nagyjából szó szerint. És hogy ennek a következményeit elodázhassák, vesznek fel hitelt, és te meg elég hülye vagy ahhoz hogy vissza is fizessed... így aztán ők évekig folytathatják még a rablást, te évekig húzhatod az igát, ameddig egyszer csak elérsz oda hogy eleged van, kimész meggórod egy kicsit a hazaáruló zsoldosokat, akik védik ezt a rablócsürhét,

    ÉS A VÉGÉN MEGKAPOD HOGY HULIGÁN VAGY ? !

    Gondolom kicsit mérges lennél. Én nem vagyok MÁR igazán mérges, hál' Istennek, a szó szoros értelmében !
  • Palinko
    #1057
    nem az a baj, hogy az állam felvesz hitelt, hanem az, ahogyan kihasználják, ez már poltikai téma nem ide való.

    na sorold, milyen szabadságjogomba fog kerülni? szerintem te vagy túl elfogult az összeesküvés elméletek felé, nem én az informálatlan.
  • másikisvan
    #1056
    JA de ha jól akarnád felírni azt a hitelösszeget, a tényleges dolgozókra számítanád, és akkor az úgy nézne ki hogy

    4 000 000 x 250 000 Ft. Ott is van az LCD TV.
  • másikisvan
    #1055
    Látom még mindig nem érted:

    Az állam vesz fel a MI nyakunkba 100 millió LCD tévé árának megfelelő hitelt (Most nagyjából 4000 millió (4mrd) euró, az 1 000 000 millió forint, másként írva 100 000 x 10 000 000 forint.)

    Aztán ez a pénz elmegy segílykére a cegánnak, aki meg elkőti italra meg beleveri a pénznyelő automatába, meg a nyugdíjas nyugdíjára mert amit ő anno befizetett azt "elprivatizálták" magyarul ellopták.

    Ezenkívül az autópályaépítéseknél építenek neked 2 mrd forint/kilóméter áron autópályát (amit javarészt nem te fogsz használni hanem a kamionosok akik a mi jó cuccainkat elviszik és hoznak helyette külföldi szart) miközben meg lehetne csinálni negyedannyiért...

    De ez persze csak egy-egy kiragadott részlet... mindenhol csorgatják el a felvett pénzt, jó ha egy tizedét viszont látod és hasznát veszed viszont te fizeted vissza az egészet kamatos kamattal.

    Így világos ? :) Örülök hogy segíthettem.

    Persze, ahogy írod lesz megoldás a "válságra" hisz épp azért csinálták hogy megoldhassák. Ez pusztán néhány "szabadságjogodba" fog kerülni, de neked úgy sem fog hiányozni mivel nem is érted miről van szó.
  • OKkultist
    #1054
    Clinton sem volt vietnámban, mert Oxfordban bohóckodott, PONT akkor, persze akinek nem volt rá pénze, vagy kapcsolata, az átment Kanadába arra a pár évre. (kivéve a másik NAGYON szerencsés idiótát, Bush-t, aki maradhatott otthon, mint tartalékos, VÉLETLENÜL) Az átlagember viszont megdöglött, tömegesen.