3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Hegi90
    #933
    Ahelyett, hogy utópiákat írnátok, inkább tanuljátok meg, hogy hogyan lehettek a mostaniban gazdagok szvsz. Mert azt nem tanítják az iskolákban, hogy hogyan kell bánni a pénzzel.
  • Frayer
    #932
    Eszembe ötlött egy jó ötlet.
    Egy másik fajta pénzrendszer, melynek az a koncepciója, hogy többszörös működési biztosítású pénzrendszer, mely garantálja,hogy senki ne nyerészkedhessen a másikon.
    A rendszer következménye az,hogy a termelő személy többszörösen be van biztosítva,hogy senki el ne vehesse az ő értékeit.

    Ennek nagyon fontos feltétele,hogy SENKI, egy állam se szólhasson bele a mi általunk közösségileg megalapított állam dolgaiba, kötelezettségeibe.

    Olyasmit kell elképzelni,hogy a munkások nem pénzért dolgoznak, a cégek egymás között nem pénzzel számolnak el, hanem erre létre hozunk egy pontrendszert, minden egyes pont ami létre jön, magán viseli a tulajdonosa adatait, "belső használatra csak", és a pontok mögött megjelenik a tulajdonos és az az érték amit ő létre hozott.
    A pont rendszert csak elektronikusan lehet megvalósítani.
    Egy pont nem abszolút értékű, valójában a mögötte lévő értékteremtő munka ellenértéke.

    Tehát a munkás pontokért dolgozik, mondjuk egy havi munkáért kap 100 pontot. Erre megjelenik az állam, hogy követelje a százalékokat.
    Az értékteremtő személy, munkavállaló, vállalkozó, cég csak pontokért dolgozott, ezért csak a pontokat akózhatja el az államnak.
    Az állam nem követelheti,hogy váltsa be a pontjait forintra, mert magyarországon nem lehet beváltani sehol a pontokat, csakis egy helyen, egy másik független állam, független bankjában.
    Tehát az állam elveszi a pontokat, és amikor megpróbálja beváltani a 100 pontból megsarcolt 60 pontot, ami most már az ő tulajdonában van, nem kap érte csak 60 forintot. Mivel nem a pont tulajdonosa váltotta be a pontokat, ezért csak egy pont egy forintot ér, mivel azok a pontok amit az eredeti tulajdonos átadott az államnak, nem örökölték a tulajdonos értékteremtő munkájának ellenértékét, mivel ebben a pénz rendszerben, nem lehet elvenni az egyén megtermelt értékeit.

    De amikor a pont tulajdonosa váltja be a pontokat, akkor a pontjai eltünnek, és helyette megjelenik egy számlán az a pénz amit már el tud költeni, vásárolni.

    Ha a száz pontjából csak 2 pontot hagy meg az állam, akkor az a két pont veszi fel azt az értéket amit ő megtermelt.
    Teljesen mindegy ki, hogy veszi el a pontokat, az igazi érték mindig a termelő tulajdonosnál marad, amit még ő sem tud megváltoztatni.

    A beváltott pontokért megjelenő számlapénz viszont annak a független államnak a független bankjában jelenik meg amit mi alapítanánk.
    Mivel a pénz nem magyarországon keletkezett, semmi köze nincs magyarországhoz. Ezért a magyar állam nem szólhat bele abba,hogy ebből a pénzből ő is részesülhessen.
    Ezt a pénzt természetesen az egyének átutalhatják maguknak forintban is, vagy maradhat abban az új valutában amit mi alapítunk.

    Az egész azon alapszik,hogy egy független államnak megvan az a szuverén joga,hogy a pontrendszerében lévő pontoknak saját maga határozza meg az értékét.

    Tehát vagyok én mint új magyarország, van állam pista, és van jani meg csaba.

    Jani meg csaba meg állam pista hozzák hozzám a pontjaikat.
    Janinak meg csabának úgy számítom fel a pontjait,hogy ellenérték képpen megkapják azt az összeget amiért megdolgoztak vagy amilyen értéket megtermeltek. Én határozom meg, mennyit kaphatnak.
    Jön hozzám állam pista is, hiába hozza hozzám tonna számra a pontokat, az ő pontjaért nem számítok fel csak maximum pár forintot, mert látom a saját belső elszámolásomban, hogy az ő pontjai mögött nincs értékteremtés, ő csak elvette másoktól a pontokat.

    Így a munka eredménye következtében létrejövő pontokat hiába veszik el, vagy cserélik el, mindig annál marad az érték aki létrehozta.
    innentől fogva, mindenki maga döntheti el, mennyivel támogatja az államot abból a pénzből amit megkap a pontok beváltása után.

    Persze nem az a cél,hogy mindenki kivonja magát a közösből.
    Hanem a közösségre fordított összeget, "adó mértékét" elektronikus szavazással dönti el, mindenki meghatározhatja a %-okat, és az összes szavazás átlaga lenne az amit mindenkitől elvon a rendszer és átadja a magyar államnak egy összegben.
  • sz4bolcs
    #931
    Elég primitív elgondolás, talán nem férsz be a keretbe, vagy mégsem olyan mérvadó... :/
    Egy kis létszámú elit addig sem jutna, hogy észrevegye a problémákat, nemhogy megoldja őket.
  • sz4bolcs
    #930
    És csak zöld szeműeket?
  • OKkultist
    #929
    Nem hiszem, hogy az egyenlősdi megoldás, pont ellenkezőleg, az ami most van tovább rontja a helyzetet, ha valaki valakinek az ismerőse vagy rokona, ill. van elég pénze megvenni bárkit, az is tovább torzítja a rendszert, persze én eleve kiszűrném a korrupcióra hajlamos, vagy az abszolút hatalomra törőket.(a kitalált közösségemben belső pénzforgalom nem is lenne, viszont kárt okozni sem lehetne senkinek sem a kapcsolatok, sem a hozzá nem értés miatt) nyilván lennének jobbak és kevésbé jobbak, de szabad átjárás kell, hogy legyen közöttük, aki képes jobbá válni, az megtehesse. (persze most ez az irány csak a piramis csúcsa felé mehet, és az oda vezető út látjuk milyen.)
  • OKkultist
    #928
    Az átlag (normális) a 100-120IQ közöttiek. Olyan nagyon nem diszkrimináltam, de szerintem a aki alatta van, azt könnyebb megvezetni, esetleg lehetne szűrni, hogy ha magas IQ nincs is, de józan parasztész az azért legyen legalább. (a legrosszabb, ami most van, a viszonylag magas IQ és a teljesen rossz irány, és rosszindulat és értelmetlenség-célszerűtlenség kombinációja, pl. a magyar adótörvényeket a világ 99%-a nem értené)
    Nem hiszek benne, hogy akármilyen anyagból lehetne Star-Trek jövőt építeni,pl:

    ez is jellemzi, hogy mi a helyzet. (az egyiknek csak a csaláson/lopáson/rabláson jár az esze, miközben semmihez sem ért, a másik meg annyira naív, hogy az ön-és közveszélyes, és mindkettő szavazhat)
    A korrekt az az lenne, ha lehetne egy olyan közösség, aki csak a legjobbakból áll, és ott sok problémára ki tudnák dolgozni a megoldást, mivel sokkal intelligensebb közösség, ezért sokkal gyorsabban lenne megoldás is, és ezeket lehetne alkalmazni azután mindenhol. (persze nem ez a helyzet, az elit, akinek pont ez lenne a feladata, nem megoldja, hanem generálja a problémákat) Nem látom, hogyan lehet a rosszindulatú, esetenként már elkorcsosult-degenerált és a jóindulatú, de naív emberekkel együtt megoldani a gondokat.
  • Frayer
    #927
    Okkultist, felejtsd el a diszkrimináló megkülönböztetést, hogy aki 110 iq alatt van az nem jöhet be az utópiába. Vagy egyéb más tulajdonságai miatt.

    Vagy mindenki vagy senki. Ha másokkal szemben egyeseknek előnyöket biztosítanál, hosszabb távon ugyan ilyen rendszer jönne létre mint a mostani, vagy még rosszabb. El ülteted az emberek egy részébe,hogy ők felsőbbrendűek, és azt tehetnek a többiekkel amit akarnak, és ők is rabszolga sorsba fogják kényszeríteni a maradékot, azokkal az előjogokkal amit te adsz nekik.

  • OKkultist
    #926
    Álcázott megfogalmazással igen. (én a meglévő országokban is szétválasztanám az ocsút a búzától, de valamiért az elit a keveredést erőlteti, persze saját magával kivételt tesz. (pl. az elit fizetős magániskolákba járatja a gyerekeit, meg fizetős magánegyetemekre, nem keverednek a néppel, nemhogy közös utódjuk, még közös ismerősük sincs) A felesleges meddő vitákkal ügyesen szétforgácsolják az ellenük irányuló erőket, véletlenül az ellenük irányuló erők között van az is, ami előbbre vihetne mindenkit.
  • OKkultist
    #925
    Szeretne lecsapni, de esélytelen, csak annyi a trükk, hogy egy Magyar tulajdonú cég, Ciprusi offshore bejegyzéssel nem kereskedhethet Magyarország és Ciprus között, de az összes többi országgal igen. És annyi pénzt (sajátját) visz ki, amennyit akar. Ezért vannak itthon is így bejegyezve,és a Magyar Állam nem tud velük mit kezdeni. A MULTICÉGEKET meg nem is említem, mert ők még ügyesebbek, a cég részei szét vannak szórva a világon, és amikor az egyik országból a másikba viszi a pénzét, akkor az "csak" a cégen belüli transzfernek számít, valahogy mindig egy adómentes, vagy 0,01%-os adózó országban köt ki a végén. (talán a helyi adó az egyetlen amit itthon fizetnek, persze CSAK miután itt maradtak, ha lejárt az adómentes 5-10év!) Tehát te mint magyar bejegyzésű magyar cég, tényleg nem viheted ki a pénzedet, csak miután leadóztad.
  • sz4bolcs
    #924
    Csak nemdohányzók?
  • [NST]Cifu
    #923
    Ez sem teljesen igaz. Ahhoz, hogy jelentős összeget belföldi számláról külföldre vigyél, arra azért egyből lecsap a felügyelet. Igaz a legtöbb ország hasonlóan van ezzel kapcsolatban, nem érdekük, hogy a határon túl vidd a tőkédet.
  • Frayer
    #922
    Na, még mindig nem érthető az infláció.

    Ha az állam értékteremtő beruházásokra állít elő pénzt önmagának akkor az nem jár semmi féle inflációval.

    Nem az az infláció amikor pénzt állítanak elő.
    Hanem az ha úgy állítanak elő pénzt,hogy nincs mögötte érték.
    Ha a pénzt, hídépítésre költik, földművelésre, lakásépítésre, erőmű építésre, az nem jár semmi féle inflációval mert értékteremtő beruházásokra adják ki a pénzt, amivel bűvül a nemzeti össztermék is, és új munka helyek keletkeznek.

    Az infláció az amikor ész nélkül nyomtatják öncélúan a pénzt, az értéket meg kiviszik az országból. Azaz, hiába nyomtatnak több pénzt, abból nem lesz valódi értéke az országnak és nem bővül a nemzeti össztermék.

    "betett pénzéből tud a bank kibocsájtani kölcsönt (igaz hogy legtöbb helyen a betett többszörösét képes kibocsájtani"

    Hát így is lehet fogalmazni, de úgy is lehet,hogy ha van betétként 1 millió a bankban, akkor annak 20 szorosát bocsáthatja ki hitelbe.
    Abból amit kiadott hitelbe, "véletlenül" visszakerül a bankba 1 millió mint bankbetét, ami a bank tartalékához hozzáadódik, és amire újabb 20 milliót nyomtathat a bank.
    Hát így megy ez kéremszépen.
    Könyvelési műveletekkel ma már gyakorlatilag annyi pénzt állítanak elő, amennyit még éppen elbír az ország gazdasági összeomlás nélkül.
    Amúgy bármikor be tudják omlasztani a gazdaságot ha nekik úgy tartja kedvük. Különösebb nehézség nélkül.
    Megemelik a hitelkamatot, majd hirtelen deflációt okoznak és kész és az országos csőd, milliók veszítik el lakásukat, mert ugye ma már minden lakást hitelre építenek, vagy vesznek szinte. Milliók kerülhetnek utcára, veszíthetik el munkahelyüket, a cégek nagy része csődbe megy, mert a pénz hiányban nem tudja finanszírozni magát.

  • Palinko
    #921
    ezt mondtam én is, lehet homályosan fogalmaztam és nem jött át, na mind1 legalább szépen leírtad így megérti aki esetleg eddig nem értette.
    az is ok, hogy a bank nyomtat pénzt, a világ nagy része kölcsönre épül, szerintem visszefejlődés lenne, ha nem lennének kölcsönök, az emberek betett pénzéből tud a bank kibocsájtani kölcsönt (igaz hogy legtöbb helyen a betett többszörösét képes kibocsájtani, itt jött a nyomtatás) viszont itt térek vissza arra amire gondoltam, hogy az emberek nem szeretik nézni, hogy a nehezen összespórolt pénzük értéktelenedik, beteszik, lekötik, ebből lesz kölcsön mint írtam és ugye abból meg infláció, viszont a bank a betétre emelheti a kamatot ha nagyobb az infláció, hogy legyen érdeked betenni apénzt, és vissza is foghatja az inflációt a kölcsön felvételi kedv elrontásával, vagyis emeli a kölcsönök kamatát. húh ez kicsit bonyolult, de talán így jobban megérteni mit gondoltam, hogy miért segít az infláció a pénz forgásában.

    Gesell pénznek még nem jártam utánna hát itt az ideje ezt megtennem :)
  • Frayer
    #920
    Nézd, az infláció nem azért van,hogy forogjon a pénz a gazdaságban.
    Az infláció az amikor új pénzt pumpálnak a gazdaságba amit előzőleg forró levegőből állítottak elő.

    A gazdasági össztermék a megtermelt javak értéke.
    Ha több pénzt tesznek a gazdaságba, az nem azt jelenti,hogy több értéket tesznek a gazdaságba, hanem azt jelenti csak, hogy több pénz van a gazdaságban, a mögötte álló össz érték ugyan annyi marad.
    Tehát az új pénzek amit a semmiből állítottak elő, ÉRTÉKET LOPNAK a többi pénztől amik már forgalomban vannak.
    Tehát a pénz felhiggul, értékét veszti.
    Ez kinek jó? A gazdaságnak biztos,hogy nem, mindenki ugyan olyan vesztese neki akinél pénz van.
    Annak jó csak aki előteremtette ezt a pénzt a semmiből.
    idézet:
    "Értéket a semmiből csak Isten állíthat elő"
    Ezt játsszák a bankárok. Nyomtatnak maguknak egy kis pénzt, és felhasználják saját céljaikra, kölcsönadják amire fel még plusz kamatot is követelnek. Ez egy nagy csalás.

    Nézd meg a Gesell pénzt. Ott olyan a rendszer,hogy az a pénz amit felhalmoznak annak csökken az értéke, évi pár százalékkal.
    De ha forgalomban használod, visszakapod a gazdaságtól az értékcsökkenést.
    Ez elejét veszi a pénzel való spekulációnak is, nagyon hosszú lenne megint leírni ez a rendszert.
    Ott nagyon jól működik ez a dolog, és nem inflálódik a pénz, ha forgatod.
    A megtakarításokra is vannak olyan lehetőségek, hogy értékálló legyen.
    De az aki össze akarja gyűjteni, a gazdaságból a pénzt, hogy mesterségesen hiányt idézzen elő "kereslet növekedést", hogy aztán később magasabb értékért adhassa vissza a pénzt a gazdaságnak az rábaszik, mert annál már romlik a pénz, és csak veszít.

    Mondom,hogy ki vannak már dolgozva 100 éve a hasznos pénzrendszerek, csak össze kell fognunk, hogy megvalósíthassuk.
  • OKkultist
    #919
    És én még rasszista is vagyok, mert egy olyan közösséget hoznék össze, ami HOMOGÉN , kisebbségek, különcök, deviánsok, pszichopaták, degeneráltak, 110-es IQ szint alattiak nélkül, (paranoiások jöhetnek, sajnos ez egy ilyen bolygó) lehetőleg mindenki ugynazt tekintse az elérendő célnak, stb.. (pl. a Star-Trek elérése 100éven belül:) Itt ha megkérdezel 100 embert, akkor legalább 25féle elképzelése van, hogy mi a cél. (az odavezető utat meg 100féleképpen képzelik el, ez megoldhatatlan, csak az oszd meg és uralkodj elvet szolgálja)
  • OKkultist
    #918
    Szerintem a meglévő nem javítható, de kellő számú, és megfelelő minőségű emberrel létrehozható egy ÚJ valami. Ez a meglévő szerintem lerohadt, selejt, tele van élősködővel, olcsóbb és egyszerűbb lenne egy újat csinálni, mint megjavítani.
  • OKkultist
    #917
    Nem lehet itt semmilyen pénzzel, vagy barter trükkökkel kikerülni a gödörből, de ha egy közösség úgy működne, mint a MA ELÉRHETŐ LEGJOBB megoldás az adózás elkerülésére (offshore adóparadicsomban bejegyzett Rt, minden ember 1 tag) akkor a KIFELÉ történő kerskedelem megoldható a leggazdaságosabb módon, nagybani , adó-és vámmentes vásárlásokkal, a lényeget meg, (energia, élelmiszer, eü) azt a belépési pénzből kell létrehozni, hogy minimum önnfenntartó legyen. Így a belső működés is adó-és vámmentes lehetne, amit kifelé el tudna adni a közösség, abból venné meg azt amit nem érdemes önállóan létrehozni: CPU, (mert egy CPU gyár nagyondrága és bonyolult), ruha (olcsó), stb.. Ezzel a maximálisan elérhető életszínvonal is biztosítva lenne. (az élelmiszer+víz csak azért kellene , hogy belső előállítás legyen, mert a minőségi az már ma is drága, és stratégiai fontosságú, mint az energia és az egészségügy. Az oktatás pedig biztosítaná a következő generációk előrelépését. Egyre kevesebb árut kellene beszerezni kívülről, egyre kevesebb kapcsolatot kellene fenntartani a barbárokkal, és egy idő után, ha megerősödne ez a közösség, akkor egyszerűen azt mondaná, hogy a mai naptól ez egy új ország, és kénytelenek lennének elfogadni)
  • Frayer
    #916
    Ez a 10 millió Ft/fő belépési tagdíj garantálja,hogy ne legyen életképes a rendszer.
    Az emberek nagyon bizalmatlanok ha pénzt kell kiadni.
    A pénzrendszer egyszerűen nem lenne életképes ha nem használják kellően elegen.

    Ingyen használható rendszer kell, amit bárki választhat,hogy használja vagy sem.

    Olyan rendszer kell, ami figyelembe veszi a közteher viselést, értékálló jelrendszerrel dolgozik.
    Modern eszközökkel, informatikával elejét veszi a korrupciónak, nyílt rendszerben működik,hogy látni lehessen mindent és a közösség mindenbe beleszólhasson. Nem kellenek 70 évre letitkosított tárgyalások.
    Nincs elnök, akit egy személyben elég korrumpálni,hogy bármit megtehessen az elit hatalom, nem.
    Minden válsztott személy egyenértékű, bármikor visszahívható a közösség által bárki, bárki kizárható a közösségből órákon belül ha baj van vele, ha nem a közösség érdeke mentén dolgozik.

    olyan rendszer kell, amely valóban törődik a közösséggel, és a beszedett közösségi járulékok, adók 100% megy vissza az embereknek.
    Iskoláknak, korházaknak, infrastriktúra fejlesztés.
    Munka teremtés olyan személyeknek akik kénszerűen otthon kell dolgozniuk, ne kelljen az anyának elmenni munkába a kis gyereke mellől.
    Értékké váljon a munka, munka = pénz.
    A segélyek visszahívása ha valaki tartósan nem dolgozik, ellenmegy a rendszer azoknak akik segélyből akarják eltartatni magukat.
    De cserébe nagyon jó megélhetést, alternatívát kínál.
  • Palinko
    #915
    ez a jogrendszer hibája de nekem úgy jött le (tudom nem ezt akartad de akkoris) hogy pont az ilyen esetek miatt van az infláció, hát nem sok ilyen eset van. Hogy pontosan tudom miért van az infláció, hazugság lenne, én azzal magyarázom ha több pénz van forgalomban kevesebb az értéke ez van, de elősegíti azt is, hogy ne a szalmazsákban tartsák az emberek a pénzüket, hanem forogjon a pénz, költsék, forogjon a gazdaság,és ez egy jó dolog, esetedben a rossz oldala mutatkozott meg, de ez inkább a magyar jogrendszer hibájának írható fel.

    a lekötött banki betétek fedeznék az infláció által okozott veszteséget, most pontos számadatokkal nem vagyok képben, de kb mindég úgy állítják be, viszont talán biztosabb mint az összes többi befektetés.
  • OKkultist
    #914
    Valami olyan megoldásról beszélek, mint az AMISH-ok, akik majdnem olyanok, mint egy külön ország, csak ők nem a technológiára támaszkodnak, hanem a fizikai munkára. Adómentesek? (megálltak a XVII.sz.-ban) Vajon mi lenne a helyzet, ha egy hasonló csapat a fordítottját kezdené el, tehát a XXI.sz.-ban,csak a XXI.sz.-i tech. használata, és a felesleges, elavult, ill. a degenerált, folyamatosan újabb és újabb kitalált szabályok-béklyók nélkül szeretne élni. Ehhez azért kellene a 10millió Ft/fő belépési összeg, hogy tényleg XXI.sz.-i lehessen, tehát kb. 10-20ezer emberre kellene egy kórház, termelő gépek, mg-i gépek, közmű, stb. Pl. egy magánterület, bekerítve, ahol mindenki rendelkezik önvédelmi fegyverrel, és pl. a fölös megtermelt áramot/kórházi szolgáltatásokat eladja a környék lakóinak, az elég jól tudna élni, DE CSAK, HA a területen egyfajta területen kívüliség -adó-és vámmentesség- lenne!) Ez akkor szúrná a környező állam szemét, ha kiderülne, hogy nélkülük sokkal jobban boldugul ez a közösség.
  • OKkultist
    #913
    Találnak kiskaput, mert "véletlenül" nagyon lyukas a rendszer, és nekik vannak önkéntes rabszolgáik, ha kell akkor a saját hátukon viszik oda , úszva a cuccot a hajóra, be az óceán közepére.
  • OKkultist
    #912
    Amibe nem szólhat bele az állam, az az OFFSHORE BANKSZÁMLA, meg az abból épített villa, pl. természetvédelmi területen. Na ilyenkor kussol.
  • OKkultist
    #911
    B+!!!!!!!! (ezért van az angoloknál, a nagy és gazdag családoknál 1 olyan alapkezelő csoport, ügyvédekből, befektetési szakértőkből, stb.. akik az ilyen pénzeket kivonják az állam hatásköréből, és ők kezelik, amíg nagykorú nem lesz az örökös. Ha kamatokkal együtt megkaptad volna, akkor ma annak a kamataiból nyugodtan élhetnél)
  • Frayer
    #910
    Mondok egy példát.

    Gyerek koromban meghalt egy hozzátartozóm, közeli.
    Ennek a valakinek volt egy nagy cége, nagy földterület, hozzá hatalmas csarnok és szerte az országból hozták oda a nyers tejet, ez egy nagy pasztörizáló, tejfeldolgozó üzemcsarnok volt.
    Mivel ez a valaki meghalt, és senki nem tudta tovább vinni az üzletet, az állam átvette, eladta és két részre osztotta az örökséget, mivel ketten voltunk testvérek.
    Ezt a pénzt mi nem vehettük fel, meg kellett várni amíg nagy korúak leszünk.
    Ezt a pénzt, az állam kezelte mint a nyugdíj alapokat is.
    Eltelt 10 év, és mire átvehettem az örökségemet annyi vásárló ereje maradt, hogy ami elegendő egy átlagos, nem luxus autó megvételére, holott egy ilyen csarnok ma több mint 100 millió forint. Hiába osztották két felé.
    Most lesz nagykorú a hugom, mire most ő megkapja a részét, lehet,hogy még 10 éves autót sem tud belőle venni.

    El lehet gondolkozni ki a hibás.
    Az örökséghez való hozzáférést törvény tiltja amíg nem leszel nagykorú, ha pénzről van szó. Az örökség kezelője, nem a gyámod lesz, hanem az állam. Neked nincs beleszólásod.
    Az állam aljas módon elinflálja az értékhordozó "forint" vásárló erejét.
    Akkor most ki a hibás? Mert én arról nem tehetek,hogy a forintom értéke romlik, és csak romlik, és csak romlik.
    NEM, ezt bizony mesterségesen okozzák, tudatosan.
    Nekem nem tudod bebeszélni azt,hogy az infláció egy olyan dolog ami magától van, és hogy az állam is az ellen küzd,hogy értékálló legyen a forint.
    Meg vagytok zavarodva?

    Az állam és az MNB együtt karöltve, megtervezett módon, matematikai pontossággal inflálja el a teljes lakosság pénzét.
    Ez egy rejtett adó, csókolom.
    Ezer Milliárdokat lehet vele elvenni a lakosságtól ha akarja, ha nem.

    Ez egy nagyon veszélyes, és korrupt rendszer, hülyék vagytok ha ilyenbe akartok élni. Gondoljatok a gyerekeitekre.
  • Frayer
    #909
    "gazából nincs tuti tanács, módszer, csak befektetés van, de az aranyat, gyémántot én elkerülném"

    Nézd, nincs betonbiztos befektetés, csak olyan van,hogy stabilabb, meg kockázatosabb. Az aranyat, gyémántot azért mondtam mert viszonylag stabil.
    Az értéke hosszú távon nő. Válság esetén is viszonylag értékálló, azok az ingadozások azért vannak mert folyton változik az aranyhoz hozzámért valuta USD kereslete is. "USD per ounce" Amint látod.
    Most megy fel a pénz kereslete, értéke a többi termékhez viszonyítva, mert kevés van belőle a piacon és az ingatlan eladási láz van, nincs elég pénz a piacon,hogy megvegyék azokat. Attól még hosszú távon nőni fog az arany, nincs kétség e felöl.
    Ez nem olyan kockázatos befektetés, de stabil.

    Az lehet,hogy a traktor meg esztergagép önmagában nem hoz jövedelmet.
    De mondjuk a nyugdíj alapokból veszek 50 millió forintnyi értékben traktort és eszterga gépet, új pénzen, ha kell átváltva.
    Majd ezeket egy termelő szövetkezetben, hasznosítom, értéket állítok elő vele, munka helyeket teremtek, a termékeket eladhatom a világpiacon.
    Akkor nagyon jó befektetésnek bizonyul a közösségnek, mert itt minden érték, termelőm újabb értékelőállító közeg lesz.

    Figyelmeztetés.
    Ennél az új pénznél, nem az a cél,hogy kamatozzon.
    Ezt el is lehet felejteni, mivel ez egy adóságmentes, befelé kamatmentes pénzrendszer.

    Tehát, ez azt jelenti ha minden hónapban elteszel 30 ezer forintnyi értéket kamatmentes pénzben, akkor 30 éves munka viszony után lesz közel 11 millió forintnyi értéked a mostani vásárló értékén.
    Ami azt jelenti,hogy 10 évig simán elélhetsz belőle havi 90 ezer forint mai vásárló értéken.
    Persze ez a 30 ezer forint nem nagy összeg havonta, az alapra.

    Azt kell felfogni, hogy a mai forint megtakarítások, nem értékállóak, mert az infláció megeszi a megtakarításod vásárló értéket.
    A mai kötelező nyugdíjalap meg nem dolgozik olyan jó kamatokkal,hogy garantálja neked,hogy a pénzed később is a mai névértékén kapd vissza.

    Ellenben a kamatmentes pénz, ha rögzített értékű rendszerben használják, nem inflálódik el. Például a munka fedezetű pénz. Amiről már írtam is lejjebb.

  • Palinko
    #908
    na igen ha használatban van a munkagép akkor már más a helyzet, de pl az említett tárgy a cnc, csak a szakmában dolgozónak jó befektetés, és a traktor is csak a földműves kezében jó befektetés, ha csak belerakom a pénzt később pedig eladom, hogy profitot teremtsek úgy ezekkel nem lehet, de már ez is spekuláció.

    mondjuk az aranyról nem biztos, hogy jó lenne a véleményed ha tavaly decemberben vásárolsz be mert most baj lenne :D komolyra terelve a szót az arannyal az a baj, hogy hisztéria van körülötte, és könnyen lehet bukni még viszonylag nagy tőkével is, nemhogy a kisember pénzével, mert így ez a 10 éves grafikon szép meg minden, de ha nincs elég pénz ami túléli a nagyobb eséseket akkor hiába növekszik neked később. de ez is spekuláció

    igazából nincs tuti tanács, módszer, csak befektetés van, de az aranyat, gyémántot én elkerülném, a gépet meg ahogy beszéltük opcionálisan lehet jó befektetés.

  • Hegi90
    #907
    "az arany jó befektetés" maradjunk inkább annyiban, hogy ha nem értesz ahhoz, hogy hogyan fialjon a pénzed, és el akarod kerülni az inflációt, vegyél aranyat (vagy eurót).
  • Frayer
    #906
    Ha elveszed a pénzt a rendszerből megint lesüllyedünk az ókorba.
    Tudom,hogy mire gondolsz, a venus project, de az nem kivitelezhető lokálisan, ehhez az egész világnak meg kellene változnia.

    Addig a pontig meg kellenek köztes megoldások.

    Ha jól tudom a gyámánttal nem kereskednek a tőzsdén, vagy nem széleskörűen.
    A termelő eszközök mint traktor, földművelés, lakásépítés, igenis jó befektetések, mert hosszú távon a befektetett érték többszörösét termelik vissza. Például egy 20 milliós cnc eszterga kb, 3 év múlva lesz nullszaldós, utána már csak pluszba termel, ha továbbra is van rá munka.
    Ha nagyon kell, elektronikusan meg lehet oldani,hogy aki akarja megmondhatja,hogy mibe akarja fektetni a nyugdíj alapját. Vagy megtakarításait.

    Az arany még mindig jobb befektetés mint a kamatozó idegen valuta, vagy a spekulációs értékpapírok a tőzsdén.

    Ha megnézed az arany árfolyamát 10 éves periódusban láthatod,hogy szinte monoton megbízhatóan növekszik.
    Az értéke alig ingadozik ki, jól kiszámítható, ha baj van vele az jól látható és átkonvertálható még időben a megfelelő értékhordozókba.



    Az ezüstből több van, nem olyan nagy rá a kereslet, de nem is olyan értékálló. Jobban kileng, és jól is látható rajta a világ gazdasági válság hatása is.


    Ezekkel szemben elég labilis, kiszámíthatatlanok hosszú távon is a valuta árfolyamok.

    FT/EURO
  • Palinko
    #905
    "Az államunk meg ezt a pénzt befekteti, nem tőzsdére, hanem valódi értékálló dolgokba, föld, termelőeszközök, arany, gyémánt."
    óh igen és ezek ára nem függ a tőzsdétől? addig van értéke még veszik az emberek a tőzsdén, a földbe fektetés, ha jó minőségű termőföld, úgy néz ki nem rossz ötlet, termelőeszközök elöregszenek, arany gyémánt ára meg a számotokra oly retteget tözsdétől függ csupáp.

    és egyébként a befektetés célja nem a hozam? föld ok talán egyre kevesebb lesz és megy fel az ára érthető, persze ha lesz ki megvegye :D de a gépeké nem fog felmenni, ha csak nem várod meg a kocsiknál az oldtimer kort :D arany, gyémánt meg tiszta tőzsdétől függ, vagy fel vagy le :D


    "Az egeszben ott van a gond, hogy penzben gondolkoztok. Nem kell penz!
    Innentol megszunik a nyomor, a kizsakmanyolas, a bunozes. Nincs szukseg jogaszokra, ugyvedekre, rendorsegre, politikusokra, allamra."
    egyszóval nincs szükség semmire, nagyszerű, te hazád egy messzi messzi galaxisban található



  • Frayer
    #904
    Egyedül nem alkothatok egy gazdasági rendszert.
    Ezt csak többen, közösségben valósíthatjuk meg.
    Én nem találtam fel semmit sem.
    Ilyen közösségi adóságmentes helyi pénzek nagyon sok helyen vannak forgalomban a világban.
    Az ilyen pénz nagyon nagy értékű a közösségnek, mert a közösség érdekei mentén működik.

    Ha valaki nem tudja,hogy mi értelme van ilyen pénznek akkor olvassa vissza a topikot,hogy átlássa a problémákat, amire már vannak kész működőképes, letesztelt tervek, több is. Ami itt magyarországon is nagyszerűen működne.
    Nem az a cél,hogy ne adózzanak az emberek, ez nem is lehet cél mert akkor hogy valósulhatna meg a közteher viselés?

    A cél az,hogy a közösség által megtermelt javak egy részét, amit mindenki ugyan olyan arányban bead a közösbe, az az érték 100%-ig visszakerüljön a közösség számára, betegellátás, iskoláztatás, támogatás formályában.

    Ma az állam nem ezt csinálja.
    Ma az állam egy hatalmas nagy értékelszipkázó gépezetként működik.
    Az a rengeteg elszipkázott érték amit felvesz az állam, annak csak egy kis töredékét kapjuk meg közellátásban.

    Ha van számológéped, hozzávetőlegesen ki lehet azért számolni,hogy milyen jól is működne a gazdaság hozzávetőlegesen ha nem vonnák el a megtermelt javaink nagy részét.
    A ország termelő javainak, bányáinak 90%-a külföldi magánkézben van.
    Hála a privatizációnak.
    Ez az állam, a politikus közösséggel együtt, nagy korrupt bűnöző banda.

    Ezért kell egy új állam, amiben számítógép kezeli a monetizált javakat, és monetáris rendszert. A számítógép nem korrupt, nem lehet megvesztegetni.
    A számítógépes program ami a pénzt működteti open source. Bárki betekintést nyerhet a program működésébe, és a működés mögött lévő koncepcióba. De maga a program kapcsolatai a külvilággal már szigorúan titkos, több kulcsos, PGP rendszerű megvalósítás lenne, minden tranzakció digitális aláírással.
  • Saintgerman
    #903
    Szerintem teljesen hiábavaló erőlködés egy másik pénzrendszer ezen a szinten való kitárgyalása, vannak akik ezt már régen tökéletesen mûködőképesre megtervezték.

    Nem ezzel van a baj ! Azzal van a baj, hogy akik megakarják változtatni ezt az uzsora szedő magán pénz/bank rendszert, azokat mind megölik !!

    Miért ? mert egy demokráciának álcázott világfasizmusban élünk !
  • [NST]Cifu
    #902
    Komolyon mondom hogy kezdj el eszerint kereskedni, élni. :)

    Majd ha szembesülsz vele, hogy a Magyar Törvények nem csak jogokat, de kötelezettségeket is jelentenek, akkor javaslom elemezd majd újra az alant írtakat. :)
  • MuldR
    #901
    Nem talaltad fol a spanyolvigaszt. Most is adhato havi max 9000 ft etkezesi utalvany adomentesen. Folotte vizont ugyanolyan jovedelemnek szamit, mintha ft-ban fizetned ki.

    Szoval adhatod a fizetes 10%at barmilyen "kajavasarlopapirban", de ha az meghaladja a havi 9000ftot, akkor adozni kell utana.
  • Frayer
    #900
    "Ez már kereskedelem, amire vonatkoznak a jogszabályok. Ez az első pont.
    A második az, hogy a pénz pontosan azért jött létre, hogy a kereskedelem egyszerűbb legyen. Nagyon nehézkes barterben kereskedni, mert mi van, ha valakinek van az az árú, ami kell neked, de neked nincs olyan árud, ami neki kellene. Ilyen esetben nekiállhatsz össze-vissza barterkedni a rendelkezésedre álló javakkal addig, amíg valahogy nem teszel szert olyasmire, amire az illetőnek szüksége van. "

    Pontosan erre való a cserepénz.
    Mert a cserepénz egy univerzális fizető eszköz, ami pénz.
    De csak termékek,szolgáltatások kicserélésére hasnálható.

    Az államnak csak akkor van joga beszedni a te cserepénzedet,ha ad is érte valamit. Mondjuk kórházi ellátást, vagy iskoláztatja a gyerekedet.
    Sajnos azért kell egy ilyen rendszer, mert tudjuk,hogy az államhoz befolyt adók 70-80 % át adósságrendezésre költi el, amit a mi belegyezésünk nélkül generált.
    Amit az állam felvett nem tom hány éven keresztül 16 milliárdot, azt mindet elherdálta, egy részét visszaküldte oda ahonnan jött, egy másik részét meg elinflálta. Mi egy forintot nem láttunk belőle, csak azt,hogy
    mindenünket elprivatizálják,hogy fizetni tudjuk az adósságot.

    Azt az értéket amit a közösség megtermelt, jogtalanul vonja ki az állam a kisemberektől, mert az adósságról nem a kisember tehet, és nem is részesedett a felvett kölcsönből.
  • Frayer
    #899
    Egyszer ezt írja:
    "APEH ebben az esetben is megjelenthet Bicskén, és hiába mondja azt a pék vagy a sarki közértes, hogy bizony neki bicskei forintban, vagy, az ötletet továbbfejlesztve, csirkében és lisztben keletkezett a bevétele egy része, a nyereséget abból is rendes magyar forintban kellene leadózni."

    Másszor meg ezt.
    "A helyi pénz jogilag egyébként nem is lenne pénz. Egy a szakértők szerint nem kötelező erejű APEH-állásfoglalás szerint ugyanis az azzal történő tranzakciók természetbeni fizetésnek minősülnek."

    A bizakodóbb számítások szerint akár már 50 vállalkozás vagy háztartás csatlakozásával is elérhetik, de ennek a tízszerese már a legóvatosabb számítások szerint is bőségesen elegendő, hogy a rendszer működőképes legyen.

    Nézd, az ilyen nem kötelező pénz bevezetése nem lenne rossz dolog, ha adóságmentes pénz lenne.

    Ez olyan mint amikor egy cég megállapodást köt egy élelmiszer bolttal,hogy a dolgozók a fizetésük egy részét, közös megállapodás szerint élelmiszerjegyben kapják, amit az élelmiszer boltban átválthatnak adott mennyiségű, értékű élelmiszerre.
    Ilyen rendszerek sok helyen működnek már most is az országban.
    Az élelmiszer jegyeket az üzlet bocsátja ki, eladhatja vagy elcserélheti más más termékre, szolgáltatásra is. De ha ezt az élelmiszer jegyet valaki visszacseréli élelmiszerre, akkor nem történik forint forgalom, nem keletkezik forint bevétele amiből aztán le kellene adózni.

    A legjobb ha úgy menne a dolog,hogy a barter szövetkezet tagjai, cégek és alkalmazottja a fizetésük 10 % ét ilyen cserepénzben kapnák meg, a többit forintban, amiért viszont adózniuk kellene, a fizetésük 10% cserepénzt viszont elkölthetik "elcserélhetik" árúcikkekre.
    A baj az,hogy az ilyen helyi pénzeknek a tartalék rátája 100% forint, ezért bukta lenne.
    Azaz, amennyi helyipénz van az utcán, annyi értékű forintnak kell lennie a kibocsátó intézményének a letétjében. Ezzel csak az a baj,hogy a letétben lévő pénz ahogy telik az idő, elveszti az értékét az infláció hatására, és a parlamentben megint rajtunk röhögnek mert sikerült nekik rejtett adóztatással megint megsarcolni a szegény közösséget.

    A megoldás, saját valuta alapítása, amihez kell egy saját állam.
    Mi szabjuk meg a saját valutánk tartalék rátáját, validitását.
    Ha kell, megtilthatjuk más államok kormányainak, hogy használhassák ezt a pénzt. Így hiába szedik el a kisembertől a cserepénzét, sehol nem válthatja be, egy szövetkezetben sem. Nem vásárolhat érte értékpapírokat, vagy nem nyomtathat az MNB-n keresztül helyette forintot.

    Arra meg egyszerűen nem kötelezhet,hogy te az értékeidet át konvertáld olyan dologra amit elvehet tőled.

    Ha van egy csirkéd, az adót nem fizetheted be úgy,hogy levágod a csirkének az egyik lábát és adó gyanánt elpostázod az államnak. Nem.
    De az állam nem kötelezhet téged arra,hogy a javaidat átcseréld forintra, ami forgalom után ő megsarcol téged.
    Ugyan így nem kötelezhet téged arra,hogy a cserejegyedet beváltsad forintra, amiért már megadóztathatna.

    Azért figyelembe kellene venni az emberek jogait is, elvégre szabadok vagyunk nem?
  • [NST]Cifu
    #898
    Ha megtermelek 10 csirkét, amit aztán a piacon elcserélek más élelmiszerekre, tojásra, gabonára, tehát amiért csirkét adok, akkor abba sem szólhat bele az állam.

    Ez már kereskedelem, amire vonatkoznak a jogszabályok. Ez az első pont.
    A második az, hogy a pénz pontosan azért jött létre, hogy a kereskedelem egyszerűbb legyen. Nagyon nehézkes barterben kereskedni, mert mi van, ha valakinek van az az árú, ami kell neked, de neked nincs olyan árud, ami neki kellene. Ilyen esetben nekiállhatsz össze-vissza barterkedni a rendelkezésedre álló javakkal addig, amíg valahogy nem teszel szert olyasmire, amire az illetőnek szüksége van.

    Megnézném mit szólnának mondjuk egy benzinkúton, ha megjelennél a 10 csirkéddel. :D
  • MuldR
    #897
    http://index.hu/gazdasag/magyar/hly080925/

    Baloldalt kis szurke cikk.
    Ha a csirket lisztre csereled, akkor is forintban kell leadoznod, hiaba nem keletkezett beveteled.
  • Frayer
    #896
    Hát az elég szomorú lenne ha így lenne.

    Ha megtermelek 10 csirkét, és saját magam megeszem, abból nem kell fizetnem egy forintot sem az államnak. Szép is lenne, ha még ebbe is beleszólhatna.

    Ha megtermelek 10 csirkét, amit aztán a piacon elcserélek más élelmiszerekre, tojásra, gabonára, tehát amiért csirkét adok, akkor abba sem szólhat bele az állam.
    Ez a cserekereskedelem, a barter.
    Ezt a barter, cserepénz leegyszerűsíti, igazából ez nem olyan pénz amiért az állam adót szedhet, mert a barterjegy csak más értékkel rendelkező termékre váltható be. Amikor az állam meg akarja vonni ezt a barterjegyet, és nem ad érte cserébe semmit, akkor nem vonhatja be, vagy ha mégis, akkor a működési szabályzat, ami szintén közös megegyezésű, szavatolja,hogy az állam birtokában lévő barterjegy, csak egy darab papírfecni, mert nem adott ki érte cserébe értéket.
    Az állam barterjegyeit a szövetkezet bankja nem konvertálja át más valutákba mert az a működési szabályzatba ütközik.
    A működési szabályzatot meg annak az államnak a IGAZI demokratikus közössége változtathatja meg amelyhez ez a barter rendszer tartozik.
  • MuldR
    #895
    Ha te egy arut eladsz, akkor az allam koveteli rajtad az adot, amit ftban kell megfizetned.

    Szoval ha te 10 csirket elcserelsz "Vasarosnamenyi forintra" attol meg az allam fele magyar forintban kell befizetned az ado merteket.

    Indexen volt errol egy cikk, amikor a bicskei polgarmesterjelolt helyi penzt akart bevezetni.
  • Frayer
    #894
    Azokkal nem tudunk mit csinálni.
    Ők, csak max beválthatják a mi pénzünket más pénzre, vagy megtagadhatják.
    Teljesen mindegy, mert mi a szövetkezetünkben át váltjuk mindenkinek aki kéri.

    De az egésznek az kell, hogy legyen az alapja,hogy saját államformát kell létrehoznunk, amibe egy büdös szava nem lehet a korrupt kormánynak.

    Bassz*meg, ez az ország nem a kormány tulajdona, hanem az embereké.
    És, ha az emberek saját pénzt akarnak használni, az állam nem tilthatja meg. Ha holnaptól sörös üvegek kupakját használjuk pénznek egymás között, közös megegyezésre, akkor abba sem szólhat bele az állam.

    De pénz nélkül gazdaságot nem lehet fenntartani, hiszen a pénz a gazdaság kapcsolódási pontja.