3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • MuldR
    #893
    Az egeszben ott van a gond, hogy penzben gondolkoztok. Nem kell penz!
    Innentol megszunik a nyomor, a kizsakmanyolas, a bunozes. Nincs szukseg jogaszokra, ugyvedekre, rendorsegre, politikusokra, allamra.
    http://www.thevenusproject.com/
  • Hegi90
    #892
    és a kereskedelmi bankokkal micsinálnál?
  • Frayer
    #891
    Hát azért félig bank csak.
    Mert ez a bank nem szed rejtett adókat, mint amilyen a kamat.
    Nem szed uzsorát, és értékteremtő vállalkozásokba, projectekbe invesztál, ezáltal nem inflálja el a pénzét.
    Értékteremtő az ingatlanra ház építés, út építés, termékek gyártása amiért ezzel a pénzzel fizetnek, élelmiszerek termesztése.
    Ezeket a kölcsönöket kamatmentesen kell visszafizetni.
    Azaz kikölcsönzök 1 milliót lakás építésre, felépítem a lakásomat és pár év alatt kényelmesen visszafizetem azt az 1 milliót, és nem a két horomszorosát, mint a hosszú lejáratú kölcsönöknél szokott lenni magyar forintban.
    Mivel a kölcsön adott pénzt elköltöm építési anyagra, olyan helyen ahol elfogadják ezt a pénzt, és elköltöm munka erőre, akik elfogadják ezt a pénzt.
    Ezért a kölcsönbe felvett pénzt elköltöm, átkonvertálom valódi értékmegörző szilárd javakra.
    Nekem a kölcsönt, vissza kell fizetnem, abban a pénzben amiben felvettem, adóságmentes pénzben.
    Ezért én ezt a pénzt keresni fogom, ha nekem ezzel akarnak fizetni, el fogom fogadni mert vissza kell fizetnem a felvett kölcsönt.
    Vagy ha nem tudok elég Új Forintot minden hónapban, vagy fél évben össze gyűjteni, hogy fizessem a "valódi kölcsönt" akkor megtehetem azt,hogy beviszek forintot a szövetkezetbe amit át váltanak Új Forintra, azzal kipótolom a hiányzó részt és azzal fizetem az esedékes törlesztő részletet.

    De ehhez az kell, hogy úgy induljon ez a pénzrendszer, hogy 200 vagy 300 igazi értékteremtő, vállalkozás elfogadja ezt a pénzt, és egy darabig nem váltja be a "banknál" hanem forgatja egymás között.

    Mert mivan akkor ha mindenki egyszerre akarja átkonvertálni az új pénzét forintra? Run again the bank keletkezik, mint régebben az OTP-nél, mert valaki elhíresztelte, hogy csődbe ment az OTP, és mindenki ment kivenni a pénzét, hatalmas sorok álltak, erre nem tényleg csődbe ment a bank. :D
    Vagy mint amikor J.P Morgan elterjesztette,hogy nincs pénze a bankoknak és mesterségesen válságba taszította amerikát, és amit később kifogásnak használtak a FED megalapításánál, hogy az ilyen válságokat megelőzzék.
  • [NST]Cifu
    #890
    Ha az új Forint, helyett neked olyan pénz kell amivel adót akarsz fizetni, vagy ki akarsz menni külfödre és euro kell, akkor ez a szövetkezet ezt a pénzt át fogja neked váltani az napi aktuális váltó rátán.

    Innentől kezdve ez egy Bank!
  • Frayer
    #889
    "A "Forint" mögött ott az MNB. Nála bármikor be lehet váltani a Forintot. Amíg nincs egy bank, ahol az "Új Forintot" be tudod váltani, addig az nem életképes."

    Be tudod váltani? Mire?
    Az MNB neked nem váltja be a forintot semmire sem, egyik bank sem fogja ezt megtenni neked. A forintot csak más fedezet nélküli valutára fogják neked beváltani.
    Amit viszont a mi általunk létrehozott közösségi szövetkezet is megteszi.
    Ha az új Forint, helyett neked olyan pénz kell amivel adót akarsz fizetni, vagy ki akarsz menni külfödre és euro kell, akkor ez a szövetkezet ezt a pénzt át fogja neked váltani az napi aktuális váltó rátán.
  • Frayer
    #888
    "A pénz nem más mint egy közösen megegyezett pénzrendszer."

    Ezt elírtam, mert azt kellett volna a mondat végére írnom,hogy jelrendszer.
    Ma már a pénz tényleg csak egy papír, ami mögött nincs fedezet, és amit beválthatsz egy másik fedezet nélküli valutára.

    Cifu.
    Ezzel azt akarom, mondani,hogy ha létrehozunk egy új valutát, és itt magyarországon a bankok nem ismerik el független valutának, és nem váltják be az még csak azt jelenti,hogy ŐK nem váltják be.
    Attól még ez az új pénz teljesen konvertibilis lenne a forinttal.
    A boltban 1 új pénz egység = 500 ft.
    Ha egy hamburger 250 ft egy olyan boltban ahol elfogadják az új forintot akkor ott ugyan azt a hamburgert megveheted fél egység új forintért is.
    A mi új forintunkat kezelő szövetkezetek meg beváltják ezt a pénzt forintra is, vagy arra a valutára ami éppen van a szövetkezetben.

    Meg mondom,hogy miért nem jó ma bevezetni a wára helyi pénzrendszert. Ami nagyon jó lenne, de.
    Mert ma Magyarországon van egy egyedül álló törvény ami europában máshol nincs és ami megköveteli a helyi pénz kibocsátásánál a 100% os tartalékrátát forintban.
    Annak meg nincs semmi értelme,hogy begyüjtök 100 forintot és ezért 100 forintnyi új forintot bocsáthatok ki.
    Holott a bankoknak a tartalék rátája 5% körül van.
    Bentvan a bankban 5 millió, amire előállíthat a forró levegőből 100 millió forintot a semmiből amit kihitelezhet a szegény embereknek.

    Ezért mondom,hogy nincs más megoldás, meg kell alapítani egy új független valutát, ami mentes a magyar megszorításoktól.
    Ez a valuta félig pénz, félig termék tulajdonságait hordozná magát.
    Tehát cserepénz lenne, fedezet nélkül, adóságteher nélkül.
    Ha nincs rá fedezet, könnyen elő tudjuk állítani a szükséges mennyiséget.
    Ez a pénz egy barter közösség alapja lenne végeredményben.
    Mi a barter?
    A barter egy olyan rendszer amiben a résztvevő tagok kicserélhetik egymás áruját.
    Valaki krumplit termel, valaki gabonát, ebben a rendszerben a krumplit ki lehet cserélni gabonára a közös egyezmények szerint, ebben a rendszerben nem forog a forint, nincs forint jövedelem, ezért nincs adó sem, forgalmi adó sem.
    Ugyan úgy, ha valaki egy zsák gabonáért ledolgozik 8 órát, akkor a jövedelméből nem kell adóznia, mert egy forintot sem kapott.
    A cserepénz rendszerben, az egyezményes csere eszköz egy olyan termék, egy olyan jelrendszer amiben a közösség megegyezik.
    Ez lehet az új forint is, de ennek a dolognak a magyar államtól függetlennek kell lennie, hogy ne tudja beterhelni különböző adókkal, adóságokkal aminek a kamatait önkényesen állítgathatja.

    Ilyen rendszer már működik a világon, ilyen barter értékpapírokkal operálnak a nagy multicégek is, mint a Tesco, Auchan, PennyMarket, WallMart. Ők egymás közt a termelőkkel a forgalmat nem helyi pénz alapon bonyolítják,hanem barter alapon, ezért nekik nem kell adózniuk a forgalom miatt, meg egy csomó más dolog miatt, amit viszont a forint alapú gazdaságot keményen sújt az állam.
  • [NST]Cifu
    #887
    Az egy kicsit más tészta, mert noha valóban nem létezik ilyen bankjegy, nagyon hasonlít a forgalomban lévő forint bankjegyekhez, és olyanok olvashatóak rajta, amik nem igazak (pl. az, hogy Magyar Nemzeti Bank mint kibocsátó).

    Itt inkább arra kell gondolni, hogy végül is ilyen szempontból "pénz" az élelmiszerjegy is, hiszen van névértéke, és ezen a névértéken van, aki átveszi. De utána azért a jegyért le tud számlázni forintot.

    Ugyanez, ha jól tudom a bemutatásra szóló bankkötvény. Csak bizonyos bankoknál tudod beváltani, de az értéke adott és mobilizálható.

    Viszont az nem működik, hogy mondjuk az itt kitalált "Új Forint" működőképes lenne, ha nincs mögötte semmi. Egy boltban nem fizethetsz vele, mert a boltos nem tudja hol beváltani, a beszállító nem fogja elfogadni, az adót nem tudja belőle befizetni, stb.

    A "Forint" mögött ott az MNB. Nála bármikor be lehet váltani a Forintot. Amíg nincs egy bank, ahol az "Új Forintot" be tudod váltani, addig az nem életképes.
  • dronkZero
    #886
    Lásd még 54000 forintos bankjegy... Az is használható volt... Egyszer legalábbis... :)
  • [NST]Cifu
    #885
    Hiába nem váltják be a bankok, attól még használható.

    Ez olyan szép, hogy mindjárt bekereteztetem. :)

    Tehát használhatod, ha találsz valakit, aki elfogadja fizetőeszköznek. Így tényleg "használható". :)))
  • remark #884
    "A pénz nem más mint egy közösen megegyezett pénzrendszer."

    Az állam mondja meg hogy miben egyeztek meg a magyarok közösen, és miben nem. Nem?

    Vagy másképp kérdezek. Miért lenne más a sorsa egy új pénznek ma Magyarországon, mint Wära pénznek volt?
    Ha errõl a kérdésrõl van részletes anyagod, akkor linket adj, végigolvasom, bármilyen hosszú is legyen.
  • Frayer
    #883
    Vegyünk egy bruttó 200.000 Ft-os jövedelmet. Már hallom, hogy de jó lenne ennyit keresni! De a számolás miatt maradjunk ennél a példánál és tételezzük fel,hogy minden a törvények elõírása szerint történik.A evezett összeg után a munkáltató sok bosszankodással 36.000 Ft nyugdíjjárulékot; 22.000 Ft egészségbiztosítási járulékot; 6.000 Ft munkaadói járulékot; 1.950 Ft egész ségügyi hozzájárulást; 3.000 Ft zakképzési hozzájárulást fizet be a különbözõ központi kasszákba. Ha sszeszámoljuk és a munkáltató törvénytisztelõ, akkor 200.000 Ft bér után 68.950 Ft kiadás terheli. Vagyis én a munkáltatómnak 268.950 Ft-ba kerülök! Most nézzük meg a mi kötelezettségünket, vagyis milyen elvonás terhel bennünket. 200.000 Ft bruttó bér után 56.000 Ft személyi övedelemadót; 17.000 Ft nyug díjjárulékot; 8.000 Ft egészségbiztosítási
    járulékot; 2.000 Ft munkavállalói járulékot fizet be – természetesen, ha törvény tisztelõ – a munkáltató a munkavállaló bérébõl a különbözõ APEH- számlákra. Ha kiszámoljuk, akkor ezen összegek 83.000 Ft-ot tesznek ki, ha ezt levonjuk a 200.000 Ft-ból, akkor 117.000 Ft marad a borítékban.
    De vizsgáljuk tovább a különbözõ adókat, amelyek közvetlenül terhelik a pénztárcánkat! Ha azt nézzük, hogy a magyar átlagembernek van autója – ami szerintem 2008-ban már nem luxuscikk – itt is érdekes dolgokat tapasztalunk! Súlyadó vagy mit tudom én, milyen adó címén – havi 3.000 Ft-ot fizetünk. Mondjuk havi 10.000 Ft tankoláskor – és akkor még
    nem tankoltunk sokat – 5.000 Ft jövedéki adó és áfa terheli az üzemanyagot. Öszszesítve havonta legalább 8.000 Ft adó terheli az átlag magyar átlag autóját. Természetesen a „számháborút” tovább folytathatnánk az ingatlanadóval, a fo gyasztásunkat terhelõ áfával, gondoljunk a népakarat alapján eltörölt vizitdíjra és cimboráira stb. Ezek után bátran ki kell mondanunk, hogy szép lassan ott tartunk, hogy a jövedelmünk után nálunk marad 20, jobb esetben 30%, vagyis 70-80% elmegy a különbözõ járadékokra és adókra. De akkor hol a pénz, hol a „lóvé”!?
    A válaszok többfélék, egyesek azt mondják, hogy a költségvetésünk több
    mint 10%-át a felvett kölcsönök kamataira költi az állam.

    VÉGÜL Nálunk marad a 20-30%,
    A fennmaradó 70-80 % megy az államnak, amire adóslevelt, állampapírokat bocsát ki, aminek a kamatai a jövőben szintén terheli majd az államkasszát.
    Az így létrejött 70-80 % adózott értéknek a 70-80 % megy adósságszolgálatra.
    Gyakorlatilag, minél többet adózol, annál több lesz a jövőben az adósság is, mivel a befolyt adókra kamattal terhelt adóslevelt bocsát ki az állam az MNB felé.
  • Frayer
    #882
    Itt nem az MNB dönt.
    Megalapítjuk az Új Forint valutát, behozzuk az országba.
    Hiába nem váltják be a bankok, attól még használható.
    A pénz nem más mint egy közösen megegyezett pénzrendszer.
    A forint mögött sincs fedezet, a dollár mögött sincs, de van helyette adósság teher. Mégis milyen szépen forog a gazdaságban.

    Bevezetünk egy új valutát, teljesen Flat pénz lenne, fedezet nélküli, de nem terhelné adóság.
    Ezt az használja aki akarja, és ezt a pénzt nem a bankok, hanem a mi szövetkezeteink váltanák be más valutákra.
  • Frayer
    #881
    Itt egy kis táblázat,hogy mennyi értéket von el az országunk a termelő gazdaságtól.
    Persze, vagy munkavállaló, vagy céges formában lehet működni.

    2005-ös táblázat alapján

    Társasági adó 16%
    Személyi jövedelemadó Minimálbér adómentes, Sávos 18, 38%
    Áfa 25 , 12 és 5%
    Osztalékadó 25 %
    Árfolyamnyereség-adó 25 %
    Kamatadó 15 %
    Helyi iparűzési adó : a nettó árbevétel max. 2 %-a
    Ingatlanadó 0,1-2,5% 0,1-2,5%
    Munkáltatói járulékok 33,5 %
    Munkavállalót terhelő
    levonások (SZJA nélkül):

    13,5 % (Nyugdíjjárulék 8,5
    Egészségbiztosítási 4
    Munkavállalói járulék 1)


    A fennmaradó értékből kell még kifizetni a munkások bérét, aminek rögtön a felét, utalhatod is az államnak, a megmaradó résznek, a felét meg a munka vállaló utalhatja az államnak. Mindenki jól jár, csak a dolgozó ember nem.
  • remark #880
    "Az állam csak a forint elfogadását kötelezheti a polgárokra, azt nem tilthatja meg,hogy idegen valutát is használjanak."

    Nem értek ehhez (sem), de milyen idegen valutára célzol? Aminek van MNB-s árfolyama? Aminek nincs, azzal gondolom nem is kezdhetsz semmit. Aminek meg van, azzal ugyanott vagy mintha bármelyik jelenlegi valutát használnád.
  • MuldR
    #879
    Ha valakinek van folos 10 millaja, akkor az ebben a rendszerben is eleg jol el ahhoz, hogy ne menjen egy masikba. Ha meg nincs, es mondjuk hitelbol fizeti ki, akkor nyogi az adosagszolgaltatast ugyanugy.
  • remark #878
    A Szcientológiáról te magad írod hogy olyan mint a cégek. Ha így van, akkor nem véletlen hogy "engedélyezik" a mu"ködésüket, hiszen ugyanazt a rendszert szolgálják, mint a cégek. Ezért nem jó példa.

    Olyanok mint az amerikai evangélikusok, akik szintén a politika szolgálatában állnak, így õk is szimplán egyek a sok második szintu" hatalmi csoport közül.
    (Hatalmi piramis nagyvonalakban: 1 - hétköznapi emberek < 2 - politika, média, egyház, hadsereg stb. < 3 - gazdaság < 4 - bank < 5 - háttérhatalom.)

    Erre akarok rámutatni, hogy vallás önmagában nem nyújt védelmet. Új vallást nem lehet csak úgy alapítani és elfogadtatni akkor ha szembemész a rendszerrel. Létezõ vallás meg addig védi meg a tagjait amíg magához a befogadó egyházhoz hasonlóan a tagok is a jelenlegi rendszert szolgálják.

    Ugyanez igaz az új ország alapításra és a létezõ ország védelmében történõ rendszerellenességre.

    Szimplán álcának használni, azaz ügyeskedni azt biztos lehetne, de ügyeskedni lehet más területeken is.

    Egyébként meg elég borzalmas érzés az, hogy tudom hogy amit leírtam ide megint, az az USA-ban feljogosítja a rendvédelmet hogy börtönbe vessen minden tárgyalás és vádemelés nélkül. Ez csak engem zavar?
  • Frayer
    #877
    Nem hajó kell ide, mert az nem ingatlan, azt lehet,hogy be lehet jegyezni egy vallás székhelyének, de biztos, hogy nem lehetne rajta független államot alapítani.

    Ide egy jó fajta kis sziget kellene a nemzetközi szigeten.
    Lényegtelen,hogy milyen, lehetne akár egy mesterséges sziget is.
    Végső esetben egy kisebb lebegő sziget, ami oda van drótozva a talajhoz, tetején meg egy kis homok.
    Ezen már tényleg lehetne egy független államot alapítani, saját pénznemmel mint a pirate bay kis szigete.
    Pirate Bay szigete
    Kincses sziget

    Innentől fogva lesz saját valutánk, amibe nem szól bele senki, és lesz saját jegybankuk.
    Ha én itt magyarországon, az egyik üzletben mittomén, Jennel, vagy dollárral fizetek az árúért, és az üzletvezető ezt elfogadja, akkor ebbe nincs semmi beleszólása az államnak.
    Az állam csak a forint elfogadását kötelezheti a polgárokra, azt nem tilthatja meg,hogy idegen valutát is használjanak.
    Cégeknek és magánszemélyeknek is nagyon előnyös lenne ez a rendszer.
    Közel kétszer több lenne a megtakarításuk, mert az új rendszer nem súlytaná őket a most meglévő hatalmas adósságteherrel.
    Mindenki befizeti a TB járuléknak azt a részét,hogyha megbetegszik, ellátást kapjon, de csak aki akarja.
    Mindenki félre tehet nyugdíjjárulékra, aki akarja, és annyit amennyit akar. Mindenki maga szabhatja meg, hogy mire mennyit tesz félre.
    Az államunk meg ezt a pénzt befekteti, nem tőzsdére, hanem valódi értékálló dolgokba, föld, termelőeszközök, arany, gyémánt.

    A vége valami olyasmi lenne,hogy aki eddig megkeresett 150 ezer ft-ot netto, az megkereshet 400 ezer Ft értékben is.
    A forgalmi adót azt mindenképpen fizetni kell az országban ugye?
    Még idegen valutával is?
  • [NST]Cifu
    #876
    Egy nemzetközi vizeken lévő hajó sem mentesül minden alól. Van bejegyzett tulajdonosa (általában előszerettel jegyzik be az adóparadicsomokba a hajókat, legyen szó luxusjachtról vagy tankhajóról), és ha bármelyik ország felségvizére ér, onnantól vonatkoznak rá az adott ország törvényei, szabályai.

    Egy hajó nem tud önellátó lenni a végtelenségig. Legjobb esetben is pár hónap után ki kell kötnie üzemanyagért és élelmiszerét. Pár évente egy komolyabb karbantartás, 1-2 évtizendente egy szárazdokkban végzendő teljes felújítás a minimum. A Szcientológia Freewinds-e is itt kapott "léket", mikor idén tavasszal nagyjavításon kiderült, hogy kék aszbeszttal szigetelték anno az építésekor, Finnországban. A dolog a Holland Antillákon derült ki, ahol a felújítást végezték. A hajót lezárták, a munkálatokat beszüntették a környezetvédelmi és egészségügyi zárlat miatt. Majd jött egy rakás lengyel szci, hogy megtakarítsa a kék aszbeszttől a hajót, ami megint komoly volt, hiszen a helyi hatóságok először nem engedélyezték a dolgot.

    Tehát bukott a hajó alapú rendszer.

    Anno voltak olyan elképzelések, hogy az Atlanti-Oceán közepén egy mesterséges szigeten lehetne egy új nemzetállamot létrehozni. De erről már csak ködös részletek jutnak az eszembe... :S
  • Palinko
    #875
    minden pénzt a nasanak adná....
  • Hegi90
    #874
    szerintem hülye vagyok, vagy nemtom
  • joebacsi
    #873
    értelmezd még egyszer amit írtam, köszi :)
  • Hegi90
    #872
    és én még csodálkozok, hogy meg van bolondulva a Dow Jones...
  • Hegi90
    #871
    mibajod a názával? sztem az az egyik legértelmesebb az összes költség közül.
  • joebacsi
    #870
    azt a narancssárgát kéne kicserélni a pirosra, és még rá is bólintanék :)
  • OKkultist
    #869
    NEM új vallás kell, csak valami vallásos álcázás, mert egy olyan új közösség(ország/szekta/rt/stb..) ami nem olyan elvek szerint működne, amit ma elvárnak (tehát kötelező) az halálra van ítélve.
    Pl. a belépők (pl.10millióFt/fő) egy Rt.-t alkotnak, ahol mindenkinek 1szavazata van gazdasági kérdésekben IS, ezenbelül az IQ és a szaktudás alapján lenne súlyozva az összes szavazat, és mindenről mindenkit mindig meg kellene kérdezni:
    mindenki jogosult és köteles szavazni minden olyan kérdésben, ami őt érinti, ill. bármilyen döntés csak úgy érvényes, ha az összes érintett véleményt nyilvánított. A célok/irányok kijelölése konszenzusos döntéssel. Ezek az elvek idegenek a mai "demokratikus" országok vezetésétől. Szerintem egy 10-20ezres (10millióFt/fő) tagsággal komoly eredményeket lehetne elérni. (Pl. a Scientologusok is hasonlóan teszik, csak ők ugyanolyan piramisépítők, mint a többi cég, ott is csak a felső 1%-nak jön be az egész, de mert ők "vallás" , ezért ADÓMENTESEK, mert egy külön országot nem hozhattak létre, viszont van egy TERÜLETEN KÍVÜLI KÖZPONTJUK, egy HAJÓ, ami nemzetközi vizeken tartózkodik, így ott a kapitány és a hajó tulajdonosa a főnök)
  • remark #868
    Új ország semmiképp sem alternatíva, de szerintem az új vallás sem. Új vallást alapíthatsz, de elõjogokat az új vallás akkor biztosít ha az elõjogokat van aki megadja. Elõjogokat meg ugyanaz a hatalmi elit tudna csak adni akivel ki akarsz szúrni a vallásoddal. Szóval hogy van ez?
  • OKkultist
    #867
    Az NWO topikban már felvetettem, hogy itt nem lehet változást elérni, mert kevés hozzá aki változást akar, a többség az zombi, aki a munka+sör+tv+alvás körforgásban nézi a mónikasót, és képtelen felfogni, hog mi a valóság, rosszabb esetben még el is hiszi, amit mondanak neki a KLUBrádióban. Egy új ország létrehozása, meg, ha MINDEN BELÉPŐ 10millió Ft-tal lépne be, akkor lehetne megoldás, ha legalább 10-20ezer tag összejönne, és az sem lehet akármilyen 10-20ezer, ráadásul, az első 5-10évben nem szaporodhatna ez a tagság, (gyerekekkel) csak bővülhetne felnőtt tagokkal, stb.. Nehéz, de legalább vezetne valahova. A vallási álca szerintem elengedhetetlen, mert ha nyilvánosan , mint egy ÚJ ORSZÁG lépne ki a nyilvánosság elé, akkor azt nem engednék meg. A mai helyzet az olyan, mintha az életfogytosok a börtönből a börtön szabályzatát betartva szeretnének kijutni. (0,000000001% az esély)
  • uwu
    #866

    Sok sikert, neki is állhatsz, elvekben veled vagyunk, pusztuljon a férgese!
  • Frayer
    #865
    Ha minden kötél szakad, ha semmi kedvezményt nem tesznek, semmi részvétet, könyörületet nem mutatnak az emberek iránt akiket a végletekig kihasználnak.
    Akkor nem marad más eszköz a fellépésre az emberek részéről, mint, hogy szépen egyesével levadásszák azokat az egyéneket akik a háttérből mozgatják a szálakat.

    Gerilla módszerrel, ártatlan embereket nem bántva.
    Valószínűleg, nagyon erős biztonsági eszközeik vannak, de amit megtanultunk a történelemből az az, hogy bárkit el lehet tenni az útból.
    Csak személy szerint kell ismerni az ellenséget.
    Valószínűleg, ha olyan közel kerülsz egy ilyenhez,hogy meg tudd ölni, akkor te sem menekülhetsz, biztos,hogy el kapnak.
    Nem tartom kizártnak olyan módszerek alkalmazását, mint
    Távirány ított @ rep # ülő bom,bák.
    Távirányított, akár a föld másik pontjáról internetről irányított real time táv fegyverek, nagyon pontos mechanikával.
    Így csak ezt a szerkezetet gyűjthetik be.

    Egyes személyek kivonása a hatalomból, óriási átalakulásokhoz vezetne.
    Végülis nem igazából az emberrel van a baj, hanem az ideológiájukkal ami mentén működnek, ezt kéne csak megváltoztatni. Hiába kérjük szép szóval, ha kell kiéheztetnek minket. Ez nem megy másképp.
    Olyan föld alatti szervezeteket kellene létrehozni melyek módszeresen kiüti a hatalomból ezeket az élősködőket.
    Ezek szó szerint élősködők, férgek, paraziták, amitől meg kell szabadulnia a világ organizmustól, hogy újra egészséges legyen.

    Biológiából megtanulhattuk,hogy az ilyen paraziták, nem kímélik az áldozataikat, addig addig szívják az áldozatot amíg bele nem hal, majd új áldozat után néznek.
    A szimbióta az legalább meghagyja áldozata életét, hogy együtt éljenek békében.
    De itt nem ez folyik.
  • remark #864
    Hacsak nem tudsz megállapodni a jelenlegi hatalmakkal, semmit sem csinálhatsz. Sem az államod, sem a vallásod, sem az akaratod nem lesz elismerve.
    Ez nem tu"het valami kreatív hozzászólásnak, de az én álláspontom az, hogy a jelenlegi rend keretein belül maradvan kell nekiindulni a változtatásnak.
  • remark #863
    "Nekünk polgároknak nagyjából minden meg van engedve, ami nincs törvényileg, jogilag megtiltva. Ez hatalmas különbség, ezt jól kihasználhatjuk a magunk részére."

    Ezt értettem joghézag alatt. Olyan lehetõség, melyet a törvény nem tilt, de ha tömegek kezdenek élni vele, az elsõ dolguk lesz betiltani. Ezt hívom én joghézagnak. Hézag abból a szempontból hogy törvényes lehetõséget biztosít azok ellen fellépni akik a törvényeket azért hozzák hogy ne lehessen fellépni ellenük.
  • Hegi90
    #862
    az okot el is felejtettem, de azért tartalak benneteket annyira okosnak, hogy kitaláljátok :D

  • Hegi90
    #861
    "Minden hatalom a nép kezében van." azért annak a lónak van másik oldala is, amire elég könnyen átlendülhetünk...


    Mellesleg a Zeitgeist 2-ben biztosan emlékeztek arra a részre, amikor azt taglalták, hogy hogyan ad hitelt a központi bank a kormánynak. Ehhez lenne egy kis hozzáfűzni valóm: azt, hogy a központi bank hitelt nyújtson a kormánynak be van tiltva az USA-ban, és a legtöbb európai országban néhány kivétellel. Lehet hogy vannak un. "hátsó ajtók", vagy érsek a törvény között (lehet hogy ez az államkötvényes módszer éppen az?), de ezt csak azért írtam, hogy ti is tudjatok róla. Szóval ez törvénytelen, és hagyományos értelemben nem is használják.
  • Frayer
    #860
    Nem rossz ötlet, az alapkoncepció jó, csak reálisabbá kellene tenni,hogy működhessen.

    Ha minden kötél szakad, ha az állam teljesen ellehetetleníti az állampolgárait a szabadságtól akkor végső lehetőségként el kell szakadnunk az államtól. Na igen ám, de a magyar nemzet egy közösség, vagy mindenki egyszerre akarja lerázni az államot magáról vagy nem sikerülhet.
    Az a baj, hogy a népszavazással nem sokra megyünk, mert van amibe beleszólhat a nép, van amibe nem.
    Alapvetően nem mi rendelkezünk már a szabadságunkkal.

    Tiltott témák a Népszavazásban

    Nem bocsátható népszavazásra:

    * A) a költségvetéssel, az adókkal, illetékekkel, vámokkal kapcsolatos kérdések
    * B) a hatályos nemzetközi szerződésekből eredő kötelezettségek
    * C) a népszavazás alkotmányos rendelkezései
    * D) az Országgyűlés hatáskörébe tartozó személyi és szervezetalakítási kérdések
    * E) az Országgyűlés feloszlása
    * F) a kormányprogram
    * G) a hadiállapot kinyilvánítása, rendkívüli állapot és szükségállapot kihirdetése
    * H) a fegyveres erők alkalmazása,
    * I) a helyi önkormányzati képviselő-testületek feloszlatása,
    * J) a közkegyelem gyakorlása.

    Az 1949-es Alkotmány szerint a képviselők visszahívhatók voltak.

    Ezek szerint, mi a nép, nem szólhatunk bele semmibe.
    Azt azért meg kellene érteni,hogy nem a nép van az államért, hanem a NÉP ad jogköröket az államot,hogy a NÉP nevében a népért biztosítsa a közellátását, védelmét, szabadságát, azaz a köz feladatok ellátását.
    Minden hatalom a nép kezében van.
    Ahogy elnézem ez a rendszer inkább hasonlít a diktatúrához.

    Választások idején, mint az itt a piros, hol a piros játéknál, csak itt az a különbség,hogy mindenbe a fekete van, hogy még véletlenül se tudd kiválasztani a pirosat, akár mire szavazol, úgy sem a nép érdekeit fogják képviselni a "nép által felruházott" hatalommal rendelkező képviselőink.
    NEM, te csak veszíteni tudsz ebben a játékban.

    Ha az államot nem tudjuk lerázni magunkról, mert ránk van nőve.
    Nem tudunk egyszerre mozgósítani mindenkit az országban.
    Akkor olyan rendszert kell kitalálnunk, amibe külön külön, mindenki szabadon választhat, hogy belép, vagy nem.

    Mi az ország népe, megalapíthatunk saját magunk számára, egy új államot.
    Akár hol a világban, akár egy két négyzetméteres területen is.
    Megalapítjuk az Új Magyarországot, az Új Forint-ot mint valuta pénzünket. Ha kell megalapítjuk a Csikós rend vallását, minden joggal élve biztosítjuk a rendszert, és minden magyar állampolgárt szívesen látunk.
    Bárki választhat, hogy belép, vagy sem. Kap egy új állampolgárságot tőlünk, új jogokkal, és választhat,hogy hova adózik.
    Ha jól tudom nemzetközi szinten a kettős adóztatás tiltva van.
    A forgalmi adót be kell minden féle képpen fizetni, azt nem úszhatjuk meg, amit még érdemes, az egy társadalom biztosítási megtakarítás, hogy ha valaki megbetegszik ellássák a kórházak.

    Tudom, hogy ezen még gondolkozni kell, ezért is vagyunk itt.
    Megoldást kell találnunk, mert én nem akarom,hogy a gyerekeim modern rabszolga módjára éljék le életüket.
    Az élet nem arra való,hogy végig dolgozzuk az egészet, hogy mások gazdagodjanak, akik már alapból is milliárdosak.
  • OKkultist
    #859
    Egy kis érdekesség, hogy mekkora összegeket osztogatnak:
  • OKkultist
    #858
    Vagy tömegesen, de milliókkal együtt kellene szembemenni az adófizetéssel, amíg nem hoznak minden ehhez kapcsolódó szerződést nyilvánosságra, és akkor már rá lehetne kérdezni, hogy MIT IS ÍRTÁL ALÁ, te *****, ****, anélkül, hogy minket megkérdeztél volna?????????

    Ebből lehetne egy EU méretű botrány, és abból indulhatna valami az egész világon.
    (Szalagcím: Magyarország lakossága megtagadta a felhatalmazása nélkül aláírt és elfogadott szerződések teljesítését!)
    Ehhez is kellene legalább az elit egy részének a segítsége, és az emberek tömegeinek a "megvilágosodása".
    Vagy, a másik mégnehezebb megoldás, a rendszerből kiszállás lehetővé tétele: vallési álcában, valamilyen közösségi forma, ami kihasználja a technológiát, de nem veti magát alá a pénzuralomnak, mert "tiltja a vallása",vagy bármilyen más kibúvó is megfelel, amibe nem lehet belekötni. (a vallási duma a legjobb, mert ha szembemész vele, akkor rasszistafasiszta vagy, és azt elítélik.) Ebben a "vallási" közösségben lehetne pl. egy új országot is felépíteni akár, valahol, ahol lehet venni területet, jó lhetőségekkel, tehát nem sivatagra gondoltam. A bejegyzett vallások nagy része ráadásul adómentes is!!! Itt akár olyan oktatást is el lehet kezdeni, amiből kinőne egy olyan új generáció, akik már mentesek a mostaniak hibáitól, és ezzel terjedhetne az egész, mint a futótűz. ("megtérnének" a többiek is, ha látnák, hogy sokkal jobban élhetnének , ha elfogadják a kamatmentességet, meg az említett közösségi rendszert
    -ahol nincs politikus, mert az irányokat az emberek közösen találják ki, nincsenek ügyvédek/biztonságiak/ügyészek/stb csak rendőrbírók, aki azonnal ítélkezik is, persze akárki nem lehetne, és persze az önvédelem fegyverrel is jogos lenne, nincs marketing/tőzsde/reklám, csak információ, ami mindenkinek elérhető, termelés csak rendelésre, ezért pazarlás sem lenne, a tekintély az IQ-szinthez kötődne, stb...)
  • Frayer
    #857
    Egyértelmű,hogy leszarják.
    De azért mert ők leszarják, mi még élhetünk az alkotmányos jogainkkal, akkor is, ha ők ezt megtiltják.
    Nekünk, embereknek olyan jogaink vannak, amilyeneket mi megalkotunk saját közösségünknek.
    Ha egy maroknyi emberből álló kis csoport megtiltja tőlünk a szabadságot, kényszert, erőszakot követ el ember társain, akkor bűnt követ el, és nem mi vagyunk a hibásak.

    Nagyon fontos,hogy a közvéleményt magunk mellé állítsuk, hogy mindenki számára nyilvánvalóak legyenek azok a bűnös megnyilvánulások, amiket majd akkor fognak, próbálnak elkövetni ellenünk, amikor együtt a nép közösen megpróbál majd saját jogaival élve tőlük függetlenül élni.
    Mondjuk saját független pénzt használni.

    Fontos,hogy már előre értesüljön a közvélemény, Magyarországon, és szerte a világban. Ne tudjanak erőszakot tenni a nemzeten, hogy ne visítana fel, a világi közvélemény.
  • Saintgerman
    #856
    Emlékezz 1913 Dec. 23.ra Az USA ban alkotmány ellenesen vezették be a FED et, ezt a privát pénzrendszert, amit a Rothschildok a polgárháború leple alatt akartak bevezetni, és Linkoln meggyilkolása ellenére sem jött nekik akkor még össze. Gondolod, hogy nem tojnak ezek az alkotmányra, meg a mi jogainkra ?
  • uwu
    #855
    Fogalmam sincs, mi a megoldás.
    Engem amaga helyzet is meglepett, én azt hittem azért űnik úgy, hogy a külföldi nagytűke csúnyán elbánt velünk, mert nem értek ehhez az egészhez.
    És közben meg tényleg ez van.
  • Frayer
    #854
    A joghézagot betömik. Akár utólag is.
    Nem joghézagot kell kihasználnunk, hanem élnünk a jogainkkal.
    Ha nincs olyan jogunk amiben szabadon és függetlenül élhet a nemzetünk, jogalapot kell rá teremtenünk.

    A jog is hierarchikusan épül fel, legfelül az alkotmány.
    Minden olyan jogi intézkedés, törvény ami szembe megy az alkotmány betűivel, nem alkalmazható a magyar nemzet polgáraira.

    Amíg a polgárokra vonatkozó törvények többségében tiltóak, addig az állami apparátus, szervezeteinek jogai megengedőek.
    Azaz, btk, polgári törvénykönyvekben, stb, leginkább tilalmakat ír elő, hogy mit nem lehet, addig az államnak a működésére kötelességeket és jogokat ír elő, azaz hogy semmit sem lehet, amire nincsenek felhatalmazva.
    Nekünk polgároknak nagyjából minden meg van engedve, ami nincs törvényileg, jogilag megtiltva. Ez hatalmas különbség, ezt jól kihasználhatjuk a magunk részére.
    Az alkotmány jogalapot ad számunkra, hogy szabadon, kizsákmányolás nélkül élhessünk.

    Számunkra minden olyan intézkedés ami felfüggeszti ezt az alkotmányt, nem elfogadott, minden ilyen intézkedési kísérletet meg kell tagadnunk.
    Ha feladjuk szabadságunkat, apáink, őseink hiába harcoltak és haltak meg ezért a hazáért az ő idejükben. Cserben hagynánk őket.