3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • NessieGraf
    #1013
    Kedves topiklakók! Nem olvastam végig az egészet, de: a milyen államban élünk - sg politikai hirdetés - haláladó eltörölve.

    Szóval talán mégsem a tőzsdével és az értékteremtést finanszírozó tőzsdével kéne kezdeni a söprögetést.

    Amúgy az új felépítésű állam esete: voltak már néhányszor ilyen elképzelések. Érdekelne, hogyan szeretnétek fenntartani Rottenbiller u. 12/c Szabad Köztársaság gazdaságát, államformáját és pénzét?
  • másikisvan
    #1012
    Sajnos egyet kell értsek veled az emberi természetet illetően, bár nehéz ezt nekem elfogadni, pedig ahogy látom mást úgy sem nagyon tehetek. Az államok... zöldülnek... persze meg széndioxid-kvótát értékesítenek. :)

  • OKkultist
    #1011
    Na ezért nem értek egyet az egyenlősdivel, Hegi maradjon ebben a világban, aki viszont nem akar így élni, annak legyen lehetősége egy pénz/tőzsde/recesszió/reformcsomag/politikus/ügyvéd/stb.. mentes világban élni, pl. egy olyanban, amit felvázoltam. DE EZ A MAI RENDSZER EZT NEM AKARJA MEGENGEDNI, csak valamilyen álcázás alatt tudna működni egy ilyen, pl. vallási/kisebbségi/stb.. ha ezek nélkül lehetne létrehozni ilyet, akkor abból lenne botrány, hogy az ott élők miért élhetnek sokkal jobban, mint akik itt szívják a fogukat az elqúrások miatt. (a már említett 10-20ezres közösség, 110millióFt/fővel olyan hitech miniállamokat tudna alkotni , hogy mindenki oda szeretne "bevándorolni". Persze a válogatás nélküli befogadás lerohasztaná azt is, csak minőségi emberanyagból lehet minőségi miniállamot létrehozni. (szerintem egy ilyen miniállam 10-20év alatt lehagyná a legfejlettebb régiókat is, persze nem mindenben, mert pl. a Svájci LHC akkora beruházás, hogy a fél EU beszállt, de az egészségügyben, oktatásban igen)
  • Palinko
    #1010
    értem, vagy így lesz ahogy mondod vagy nem
    ha így lesz vagy változtatunk, vagy vége, gondolom ez átlátható, szóval 2 kimenet van, hogy jó lesz 1 hogy nem, ha nem lesz jó felfogható evolúciós fejlődésnek, mert ha kitudja nyírni magát az emberiség, akkor nem való a földre.

    félre téve a viccet, egyenlőre nem szimpatikusak a mentsük meg a földet projetek (persze általánosságba, vannak jó elképzelések 1 bizonyos probléma megoldására), majd meglátjuk mi hogy változik, szerintem az emberi természetből kiindulva addig nem lesznek túl nagy változtatások, még meg nem érzi mindenki a saját bőrén, akkor már lehet késő. mindenesetre az államok igyekeznek egyre inkább "zöldülni" talán így is bírnak hatni a tömegekere.
  • másikisvan
    #1009
    középkor rulz

    Egy átlag munkásnak a középkorban kevesebb terhe volt mint ma.

    Gondolom ez abból is következik hogy ma több kiskirály van. Komolyan. Ez nem hízelgés, inkább undorító.
  • másikisvan
    #1008
    nem mondtál ezzel újat és különöset, egyszerű lenne pár emberre fogni az egészet.

    Épp ezt mondom pedig, hogy mindnyájan nyakig ülünk a szarban és belefulladunk ha így folytatjuk. Mindannyian, érted ?
  • másikisvan
    #1007
    Senki nem mondja hogy ne lehetne érted sőt azt akarjuk hogy mindenkinek jó legyen érted ?

    Az a gond hogy ebben a rendszerben csak annak megy jól aki hajlandó elfogadni a természetellenes törvényeket, vagy annyira ügyes hogy ki tudja őket játszani.

    A baj az hogy ők őriznek minden (kis)kaput, náluk van minden kulcs, és mivel előbb utóbb nem lesz kibúvó, valakinek meg kell küzdeni velük. (Matrix)

    Tehát, most még néhányakat hagynak egy lélegzetvételnyi időt, hogy aztán őket is ugyanúgy nyomorba dönthessék. Mert tartanak attól hogy a kellően jómódú középosztály egyszer úgy gondolja hogy ő is lehetne "odafenn", s így tönkreteszik azt.

    Szép lassan, megosztva. Ismerjük már ezt a módszert nem ?

  • Palinko
    #1006
    #991
    és mi van ha nem ismerik el az államot, nem kereskedhetnek sehol, szankciók stb, akkor középkor rulz? kereskedjen külföldön igaz miért hagyná az államon belül a tőkét, vigye csak ki :DDD

    #995
    most is változik, fejlődik vagy előre vagy vissza, már sokszor hallottuk ekkor lesz vége meg akkor ebből nem kérek, egyszer vége lesz úgyis, nem mondtál ezzel újat és különöset, egyszerű lenne pár emberre fogni az egészet.
  • Hegi90
    #1005
    már elég régóta értem... de nem sokat tudok ellene tenni. nem sokat tehetünk... addigis, miért ne lehetne jó a kibaszott életem?
  • Hegi90
    #1004
    értem.
  • másikisvan
    #1003
    Ja és bocsássál meg nemrég jártam Cannes-ban és láttam hogy 125 ml pezsgőt 650 euró alatt nem mérnek a főutcán.

    Érted ? Azt mondta a havernak az ősi mesterséget űző széplány hogy ha meghívja egy pohár pezsire megmutatja a bélyeggyűjteményét.

    Azért a pénzért szerencsétlen magyart két hónapig dolgoztatják. Érted mi a gond ?
  • Hegi90
    #1002
    "Nem ehelyett ma megszedik magukat az emberek ha tudják majd elmennek berúgnak a haverokkal és közben egymást heccelik hogy naa ne neked még csak tíz milcsid van na ne má... vagy beülnek egy moziba, vagy hogy kulturáltnak fessenek színházba vagy egy koncertre és bamm.

    Taknyos kölykök kifejlett testtel. Fizikailag felnőttek, szellemileg enyhén szólva éretlenek. "

    te már csak tudod ;)
  • Hegi90
    #1001
    nem értek vele egyet. ilyen nehéz ezt elképzelni? :O
  • Hegi90
    #1000
    nos: ha igaz amit jósolsz: a rendszer egy szar, nemsokára össze fog omlani. Addig is inkább úgy élek, hogy felhasználom a rendszer előnyeit. Ha eljön a nap, amikor a rendszer összeomik, akkor kell felvetni, mint egy lehetőséget a Venus projectet, amit támogatok, hiszek benne. Ahhoz viszont az egész világnak egyet kell értenie vele, amit nehéz lesz elérni. Ráadásul egy ilyen világrendnek nem szabad erőszakon, háborúkon alapulnia... nehéz lesz.. de, addig is lehet jól élni, nem kell lázadozni.... érdd el a céljaid. ennyi.
  • másikisvan
    #999
    A leginkább kiszámítható emberi reakció a tagadás.
  • másikisvan
    #998
    Ja egyébként a technológia fejlődésének hála minimális munkabefektetéssel meg lehetne művelni a földet. Ráérnél egész nap hereverézni, vagy mesterré válni valamiben, csodaszép kertet teremthetnél.

    Nem ehelyett ma megszedik magukat az emberek ha tudják majd elmennek berúgnak a haverokkal és közben egymást heccelik hogy naa ne neked még csak tíz milcsid van na ne má... vagy beülnek egy moziba, vagy hogy kulturáltnak fessenek színházba vagy egy koncertre és bamm.

    Taknyos kölykök kifejlett testtel. Fizikailag felnőttek, szellemileg enyhén szólva éretlenek.
  • Hegi90
    #997
    nem. baromság.
  • másikisvan
    #996
    Tehát:

    Van választék: választhatsz, így élsz mint a sáskák vagy a vírusok és az unokádnak már nem lesz unokája, vagy észhez térsz, vissza a "primitív" "unalmas" "tanyasi" élethez és boldogan élünk még ezer évig...

    Azért nem gondolod hogy mégis érdemes lenne kicsit elgondolkodni rajta ?
  • másikisvan
    #995
    Látom még nem érted. A Föld túlélt... évtízezredeket. Évmilliókat.

    Most úgy látszik ha így haladunk egy két évszázad alatt lehúzhatjuk a rolót.

    S miért ? Mert volt néhány hiéna akinek nem volt elég semmi.
  • másikisvan
    #994
    Na most ha van 10000 ből 1 az nem olyan jó arány hogy alátámaszd a rendszer működőképességét ugye ?
  • másikisvan
    #993
    Nem. Én magyarnak születtem Magyarországon. Ez az egy hazánk van. Ugye mennyivel könnyebb lett volna eleinknek is elmenekülni a rabló hordák elől ? Ha most elmenekülsz, megtagadod őket, leköpöd az áldozatukat, amit azért hoztak hogy mi most itt élhessünk. Teccikérteni ?
  • másikisvan
    #992
    Hóóó, erről nincsen szó. Viszont ha látom hogy 90 % nem tud boldogulni akkor mégis van miről beszélni vagy nem ?

    Persze behúnyhatod a szemed, de attól még valahol belül tudod hogy nem helyes na.
  • Frayer
    #991
    Parlamenti napló.
    Szoktam nézni, kiderülnek azért a dolgok az értelmesebb felszólalásokból.

    Nem kötelező tőzsdének lennie, így nem is lesz.
    Aki meg tőzsdézni akar, tőzsdézzen más államok tőzsdéin. Nincs megtiltva.
    A részvénypapírokat forgalmát nagyon szigorúan ellenöriznék.
    Ha egy cég ki akar bocsátani részvényeket, hát tegye, az ellen sincs kifogás, csak az államnak nem lenne saját tőzsdéje amit megboríthatnának.
    Mert amint megalakulna egy ilyen állam, minden eszközzel megpróbálnák megborítani a pénzes elit tagjai.
    Miért szolgáltatnánk ki magunkat?

    Milyen dolog az már, hogy egy 10 ezer fős vállalkozás szépen termel, állítja elő az értékeit a gazdaság számára, aztán jönnek valakik akik spekulációval, korrupcióval kiveszik a vállalkozásból a tőkét. A vállalkozás megszűnik, újabb 10 ezer munka nélküli, csökken a gazdasági össztermék, inflálódik a forint, lassul a gazdaság, értékek tűnnek el a piacról, csökken a kínálat, növekednek az árak, a nagyobb munkanélküliség alacsonyabb miatt csökkennek a bérek.
    Pár szóban összefoglalva néhány rövidtávú hatás.

    Belátható,hogy milyen veszélyes az ha egy jól működő vállalkozást beborítanak a csődbe, eltervezetten, vagy elveszik az értékteremtő reálgazdaságtól a tőkét, hogy spekulánsok nyerészkedni tudjanak.

    Az a baj, el sem tudja a nagy többség képzelni,hogy milyen szinten tudna fejlődni a világ ha nem lennének ezek a hátráltató élősködő férgek a világ parazitái.

    Ma már kb, a marson is telepeken élne az ember, régen nem benzin alapokon működne a közlekedés, és nem lenne szennyező iparunk.
    Nagyjából mint a venus project. Nem éheznének millióan a földön.
  • Palinko
    #990
    az oké hogy a new yorkitól nincs függés, de az államna kell lennie független tőzsdéje, de ahogy te gondolod nem kéne tőzsde, tehát befektetni sem lehetne, szabad piacon nem lehetne vásárolni, nagyszerű, így hogyan működne lenne egy nagy bánya ami csak 1 nagy acélgyárnak vinné a nyersanyagot, semmi választék?
  • Hegi90
    #989
    forrás?
  • Frayer
    #988
    Ennek az államnak nem lenne semmi köze a new yorki tőzsdéhez.
    Persze aki tőzsdézni akar, hát tegye, de mivel ennek az államnak az értékei nem a tőzsdén lennének hanem termelő értékekbe, ha tömeges árfolyam esés is lenne, az minket nem érintene közvetlenül.

    Azt tudtátok,hogy az államunk, még a gazdasági válság előtt pár hónappal a tőzsdére akarta vinni az egészségügyi szektort?
    Csak még a józanabb képviselők szabotálták az eljárást, és nem sikerült időben megoldani, hogy a crack előtt még felvigyék. :D
    Biztos véletlenül akarták a tőzsdére vinni a magyar egészségügyet, és biztos nem tudták,hogy nemsokára mindennek zuhan az árfolyama a tőzsdén.
    Komoly korrupciós ügyek voltak ebből, amiket aztán eltussoltak, és a média sem foglalkozott vele.
    Hát ilyen országban élünk, kéremszépen.
  • Palinko
    #987
    mert mondjuk ők vagy tönkrementek minden szinten, vagy nem kell új államról álmodozniuk.



    #986
    és akkor kik adják a pénzt a tőzsdébe? ha valaki sortol akkor ok amit állítasz de longnál meg pont emeli az árfolyamot, a spekuláns is csak befeketető.
    látom sok mindne be lenne tiltva, nem véletlenül van az, hogy csak a fejetekben működik ez az állam.
  • OKkultist
    #986
    Semmi értelme, mert nem végez termelő munkát, nem állít elő semmit, csak pénzt saját magának. (jó esetben nem viszi csődbe sokezer ember megtakarított pénzét, mint egyes befektetési alapok) Nemcsakhogy nincs szükség rájuk, de károsak is, mert mindenképpen meglopnak valakit, abból van a nyereségük. Rajtam múlna, azonnal megszüntetném.
  • Frayer
    #985
    Ha olyan nehéz, akkor a spekulánsok keressenek valami könnyebb szakmát, amivel nem károsítják embertársaikat.
    Na miért nem teszik? Mert ők a spekulánsok?
  • Palinko
    #984
    de bírom húzod le a spekulációt mint az állat.
    ok vegyél x összeget próbáld ki magad az ausztrál tőzsdén, aztán érj el tartós nyereséget. persze fröcsögöni meg álmodozni könnyű, közben te sem csináltál semmit csak magyaráztál. a spekuláns szakmája nehezebb mint gondolod.
  • Hegi90
    #983
    Szerintem már nagyon elbeszélünk egymás mellett :D
  • OKkultist
    #982
    10MILLIÓS BUDAPEST? A többiek, meg valami vidéki suttyók, jó ha beszélni tudnak? Van több100ezres város is pár az országban, ők mit tegyenek? Még 2millió ember sem fér el Bp.-en, nemhogy több. (meg a külső kerületek rosszabbul néznek ki, mint Szeged, Debrecen, Győr)
  • Hegi90
    #981
    senki nem mondta hogy mindent a kétkezi munkájából csinált. Gyerek volt még akkor. 18 év körül, szegény családból.. Adott volt a lehetőség..
  • Hegi90
    #980
    ezzel egyet kell értenem. de saját államalapítás helyett én inkább a külföldön való munkavállalást ajánlom. Bár nem mindenki az egyszerűbb utat szereti ^_^
  • OKkultist
    #979
    WTF???????
  • Frayer
    #978
    Nem arról van szó,hogy ne tudnánk boldogulni. Nem.

    Engem spec zavar, az, hogy ha előállítok 300 ezer ft-nyi értéket, annak több mint a felét elveszik tőlem, különböző adónemekben, aminek több mint a felét olyan adóságrendezésre költik el, amihez nekem semmi közöm, olyan felvett kölcsönök kamatait fizetik, amit meg sem kapott az ország.

    Hosszan tudnám sorolni, milyen aljas módon szívják le az országot.

    Tudom, hogy milyen könnyen lehetne úgy élni, ha nem lenne ez a hatalmas elszívó berendezés.
    Szivesebben dolgoznának az emberek, kevesebb adót kellene fizetni, jobb lenne a közellátás.

    Itt nem az én vagy a te egyéni problémáidról van szó.
    Egy teljes nemzet érdekeit kellene figyelembe venni.
    Mer mi megy ma?
    Senki nem akar adózni, mert látja, hogy hiába adózik el több milliót, nem kapja vissza a közösség, ezért olyan szar az egészségügy,hogy a betegek a folyosókon fekszenek, nincs elég orvos, sokan meghalnak ellátás hiányában, nincs elég ápoló.
    Iskolákban évtizedek óta ugyan azt tanítják, egyre alacsonyabb színvonalon. Sorra zárnak be az iskolák, ovodák, könyvtárak, művelődési, ifjúsági házak. Tűnnek el hagyomány örző társulatok.
    Menj ki a világba, nézz körül milyen hangulat van, hogy néz ki a környezeted itt magyarországon.
    Menj át mondjuk az osztrákokhoz, mindjárt más a légkör, még a nap is szebben süt, még a fűt is zöldebbnek látod. Pedig ott is működik az elszipkázó gépezet, csak nem olyan erősen.

    Nem kell ide semmiféle szekta, csak felvilágosult emberek közösségbe szerveződve, saját pénzzel, saját gazdasággal, olyan törvényekkel amik nagyon keményen büntetik a spekulációt, vagy bármi nemű teljesítmény nélküli gazdagodást a közösség terhére.

    Ha nem képes megregulázni magát az állam, akkor nekünk kell létrehozni egy saját független államot.
    Saját jegybankkal, valutával, saját törvényekkel amivel bárkit felelősségre lehet vonni akár nemzetközileg.
    Saját adó rendszerrel, és saját közellátással.
    Mindezt úgy,hogy mindenki saját maga dönti el,hogy mire akarja fordítani az adóját, a választott menedzserek meg megvalósítják az emberek által kitűzött programot "tehát nem a célt, állam programot hozzák létre", ezek a menedzserek bármikor visszahívhatóak lennének, és érdekeltek lennének a programok sikerében, úgy hogy teljesítmény arányos juttatást kapnának.
    Ha el kuró, elkúrja, akkor elkúrta a fizetését is.
    De sajnos ma nem így van.

    Korrupciót én halállal büntetném, annyi kárt okozott már a világnak.
  • Hegi90
    #977
    "Miből gondolod, hogy csak az boldogul a mai rendszerben, aki hálózatépítő ügynök, vagy piramisépítő, stb.??" te figyeltél rám az utóbbi 50 hsz-ben egyáltalán?

    Az egyéni vállalkozók meg általában kisvárosokban dologznak... Ott meg nem sok lehetőség kecsegtet :D
  • OKkultist
    #976
    Miből gondolod, hogy csak az boldogul a mai rendszerben, aki hálózatépítő ügynök, vagy piramisépítő, stb.??
    Az a gond, hogy aki önállóan , saját magának dolgozik, (tehát nem alkalmazott) valamilyen szakterületen, amire tényleg szükség van (tehát nem kamuszakértő, vagy valamilyen pártközeli kamucég, vagy valami kizárólag állami rendelésekből gazdagodó pénzmosoda, lefizetésekkel állandóan rendeléseket szerző fosminőséget adó cégek, stb...) az max.4-5milliót tud keresni egy évben, de akkor már nagyon-nagyon sokat kell dolgoznia, szombat-vasárnap is. Ezt könnyedén meghaladja a zárójelben említett vérszívók, és ez az ami miatt az egész rendszer beteg, mert az említettek létezhetnek, és még jól is élnek.
  • Hegi90
    #975
    #973
  • OKkultist
    #974
    Kibuknak lassan ezek a nagyotmondó bajnokok, VAJON miért nem írta le, hogy nem volt annyi pénze, hogy rep.jegyet vegyen, hanem a rokonai hívták meg. Alakul az első millió valós története, ami már korántsem olyan fényes, mint ahogy azt előadja. (akkor viszont borul az egész meséje, mert NEM magának köszönheti amit elért, hanem sokan segítettek neki, és esetleg még szerencséje is volt. Tehetség???? Rábeszélő képesség maximum)