3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Bucser
    #1213
    Bocs de én az NWO /moonhoaxhívő/összeesküvéskereső társaságba már belefáradtam. 4-500 HSz-el vissza megtalálod a magyarázatomat elég sok mindenre.

    Nem kívánom olyan topikra fecsérelni az időmet ahol hiába írok le bármit visszakérdezik ugyanazt és ugyanazon dolgokról kell újra és újra ugyanazt leírni. Elég nehéz úgy vitázni, hogy emberek alapvető pénzügyi és közgazdasági fogalmakkal sincsennek tisztában és így próbálják meg osztani az észt.
  • Hegi90
    #1212
    én inkább nem találgatok a jövőről ^^
  • Frayer
    #1211
    Na hát, akkor gyertek, írjatok ti is, mások is kapcsolódjanak be a beszélgetésbe. Szerintetek, mi lesz a jövőben? Hová fog fajulni a válság? Esetleg ez csak egy alaptalan ijedség volt a világ részéről? Gyorsan vége lesz ennek az ijedségnek vagy növekedni fog?
    Ti hogy oldanátok meg a válságot? Lehetett előre tudni, hogy ez lesz, vagy sem? Miért nem készült rá a világ, ha már több mint tíz éve lehetett tudni,hogy most mi lesz, voltak akik figyelmeztettek. Miért nem hallgattunk rájuk? Vagy letagadjuk, és mégsem figyelmeztettek, ez csak ferdítés. Az igazság az hazugság? És, a hazugságok az igazság? Mi igaz abból amit a tv-ben mondanak? Hihetünk a saját szemünknek?

    Na, ti ha olyan okosak vagytok, gyerünk magyarázzátok meg. De ne ellentmondásosan, mert a ködösítést mint módszer beszédet már ismerjük :D Gyerünk, magyarázzátok meg.
  • Bucser
    #1210
    Respect, hogy te még folytatod a harcot a helyi Don Quiote-kal...
  • Hegi90
    #1209
    II. VH-s topic is van :|
  • Frayer
    #1208
    Még néhány szál, amin érdemes elindulni a világháborúk okainak a kutatásában.

    "A „csontemberek” másik két neves csoportja: a Harriman és a Bush csapat. Averell Harriman a demokrata párt tekintélyes államférfija volt. Testvére Roland Harriman pedig a Brown Brothers, Harriman befektető bankház egyik igazgatója. A másik Prescott Bush volt, a jelenlegi elnök nagyapja. A 20. század kezdetétől fogva két beruházó bankban játszottak meghatározó szerepet a Skull and Bones tagjai: a Guaranty Trust-ban és a Brown Brothers, Harriman cégben. Mindkét beruházó pénzintézet erőteljesen részt vett a bolsevik rendszer és Hitler finanszírozásában."
  • Hegi90
    #1207
    teljesen másra céloztam ezzel....
  • Frayer
    #1206
    A mai bázel az új babilon ma.
  • Hegi90
    #1205
    *egyes esetekben
  • Hegi90
    #1204
    olyat kívánsz ami józan paraszti ésszel is nagyon nagyon veszteséges lenne esetekben.
  • Hegi90
    #1203
    ezt inkább csak úgy fogom fel, hogy TÉK. :D
  • Hegi90
    #1202
    -.-
  • OKkultist
    #1201
    Ez valami olyan, mint amikor ellopok valamit, és utána megmagyarázom? ITT elqúrás, szándékos és hozzánemértés miatti,(igazából nem érdekel miért qúrták el, ahol teljesíteni kell, ott NEM LEHET INDOK)
    A 300millió meg nagyon sok, ha azt nézzük, hogy mire megy el.
    (semmire, ami kézzelfogható lenne)
    Beszélhetnének az eredmények, ha lennének persze.
    Azthiszem a legjobban ez a "kifejezés" mutatja be ezt az egészet:
    HAVERI KUTYA

    A NASA meg úgy nyitott, hogy azt mutatja be, amit akarja, hogy láss. (retusált képek, amik azt bizonyítják, amit ő bizonyítani akar, nem minden kép elérhető, és nem az eredeti formájában, akkor lett volna IGAZÁN korrekt, ha a képek AZONNAL elérhetők lettek volna, úgy, hogy a manipuláció esélye sem lett volna meg, pl. amikor a fényképeket előhívják, akkor az egy nyilvános esemény lett volna, stb..)
  • másikisvan
    #1200
    Babilonban is volt ?

    Tévedsz Babilonban még mindig van !
  • Hegi90
    #1199
    asszem hitel már Babilonban is volt, szal ezzel jó nagyot késtünk
  • másikisvan
    #1198
    Elkerülhető lett volna, ha mondjuk nem adják hitelre a plazmatévét meg a kocsit...

    CSAK AKKOR MÁR RÉG LEÁLLT VOLNA A GAZDASÁG MERT ELFOGYOTT A VÁSÁRLÓERŐ !

    Így viszont mint egy mézesmadzagot rántottak el a rövidlátó emberek orra előtt: adtak nekik új autó, új plazmatévét: egy látszat-élet látszat-színvonalát.

    Erről meg igazán nehéz lesz ám lemondaniuk, jóval nehezebb mint ha nem is lett volna soha nekik, másrészt így már érdekeltek a rendszer fennmaradásában.

    ÉS ez szerintem NEM véletlen. Majdhogy nem rimánkodni fognak ezek a tömegek azért hogy fenntartsák ezt a rendszert bármi áron !
  • Frayer
    #1197
    "29 után mi történt? vv1 , vv2, vérben fürdött a világ."

    Nagyon siettem, mert el kellett mennem, azért nem fejtettem ki bővebben, de amit mondani akartam vele az ez.

    A háború előtt, már nagyon régen vissza akarta szerezni az nwo elit amerika pénzze felett az irányítást. Amit a függetlenségi háborúban elvesztett, az egész háború a pénzrendszerről szólt, hiába tanítják az ellenkezőjét. Bejött a zöldhasú.
    Sok kudarcos kísérlet után végül 1913, ban wilson elnököt sikerült rávenni,hogy árulja el hazáját, és szolgáltassa ki amerikát a férgek szövetségének, így 13 karácsonyában, mikor kevesen voltak a kongresszusi tagok közül jelen, törvénybe iktatták a FED törvényt, amely a mai napig fennál.

    "A röviden csak "Fed"-nek emlegetett intézmény szolgál az Egyesült Államok központi bankjaként; Woodrow Wilson elnök hívta életre az első világháború elott egy évvel, 1913-ban. A Fed feladatai négy - klasszikusnak mondható - terület köré szerveződnek, mint például az ország monetáris politikájának megtervezése és végrehajtása, a kereskedelmi bankok felügyelete, a pénzügyi rendszer stabilitásának fenntartása és az Egyesült Államok kormánya, valamint pénzügyi intézmények számára bizonyos pénzügyi szolgáltatások biztosítása. "

    MAjd utánna kitört az első világháború, nagyon gyanús körülmények között. Túl sok a véletlen.

    Miután megalakult a magán bankkartel, tagja úgy gondolták,hogy itt az idelye egy kis háborúnak, mivel a legtöbb pénzt a háború hozza, ilyen időszakban, szinte korlátlanul kell a pénz, és korlátlanul veszik fel a hiteleket, akármilyen magas kamatra. Köztudott,hogy a hadi kiadásokat amerika hitelezte, ezért gazdagaodott meg, és vált szuperhatalommá.
    Több millió ember végülis azért hallt meg, mert páran összebeszéltek és úgy döntöttek,hogy akkor most világméretű mészárlást szerveznek, hogy ők tovább gazdagodjanak.

    Ugyan ez 29 után, azi is megtervezett színjáték volt.
    De amint megjelent az atombomba fenyegetetsége, már kezdték félteni a saját seggüket is, ezért elvetették a világ méretű háború játékot, helyette monetáris politikával, és a kormányok korrumpálásával veszik el a világ megtermelt értékeit.
    Ezt én nem kitalálom, hanem sok nyomozás után, kutakodás után összeált előttem a kép. Egyszerű ez, nincs annyira elrejtve,hogy ne jöhetne rá bárki is akit érdekel a téma.
  • joebacsi
    #1196
    "Erről a válságról már 95-ben lehetett tudni, honnan?
    Már akkor megvolt a forgatókönyve. Nwo kutatók már t9bb mint tíz éve figyelmeztettek egy ilyen világméretű gazdasági válságra."

    Olyan pénzeket költünk el, amiket még meg sem kerestünk, folyamatosan, egyre növekvő mértékben. Itthon is sokan már a kiflit is hitelre veszik, de azért kellett még egy autó, egy lapostévé a nappaliba, mert behódoltak a fogyasztás vallásának. Rohadtul nem kellett hozzá nagy jóstehetségnek lenni ahhoz, hogy ez előbb-utóbb vissza fog ütni. Nem NWO ez, hanem szimplán emberi gyarlóság.
  • joebacsi
    #1195
    Azért a nagy gazdasági világválság, és a második világháború nagyon is összefügg. Egyrészt a szélsőség nem tudott volna teret nyerni, ha nincs a válságból adódó elkeseredettség, kilátástalanság, illetve érdekes megnézni a válság alatti munkanélküliek, illetve a világháború áldozatainak a számát.
  • Palinko
    #1194
    "Arról mi nem tehetünk,hogy nwo pártik mesterségesen alakították ki a válságot. És, nekünk erről kell beszélnünk."

    vagyis mindenben ezt akarod látni, de én csak azt nem értem, megvan nektek is a topicotok, az nwo, akkor miért kell itt is arról a témáról offolni és akármilyen arányokat számolsz, te többet offoltál mint cifu arra a nyakamat rá, és a moderálás nem igen számít offnak akármennyire is nem fogadtad el a fórum szabályait regeléskor, és még te szaladnál a fórum főadminjaihoz panaszkodni. lol.

    "29 után mi történt? vv1 , vv2, vérben fürdött a világ."

    óh igen 1929 után volt az első világháború? ehhez a kijelentéshez is csak gratulálni szeretnék tényleg minden elismerésem... és ahhoz is nagyon ügyesnek kellett lenned, hogy a 30 as évek válságát összehozd a 2. világháborúval, mikor azt nem az amcsik robbansztották ki és csak később szálltak be mikor szövetségeseik bajban voltak.
  • [NST]Cifu
    #1193
    Ez egy kicsit visszás helyzet részedről. Egy kormánynak el kell számolnia azzal, amit tesz, elvileg minden minisztériumnak így kell eljárnia. A Holdutazós topicban éppen az volt az egyik dolog, amire felhívtam a figyelmed, hogy amíg a NASA iszonyatosan nyitott, és követhető például, hatalmas információs és képadatbázist tart fent a neten, ahol bárki a kedvére böngészhet, a Japán, Kínai vagy EU űrügynökségek oldalán ehhez képest finoman szólva is szerény az információ és képáramlás. Ez ugyanis pénzbe kerül.

    A dolog egyik fele tehát az, hogy igen, pénzbe kerül az, hogy például egy kormány vagy egy minisztérium fenntart például egy weboldalt, amelyen szájbarágós stílusban közzéteszi, hogy mire, merre, mennyit költ. Tehát kivetnivaló abban, hogy arra költenek, hogy elmagyarázzák merre ment el a pénz, éppenséggel érdekes, ha eddig folyton azt olvastam tőled, hogy ezt miért és azt miért. Remélhetőleg akkor majd ott választ kapsz erre.

    Hogy háromszáz millió sok vagy kevés erre, azt nem tudom. Nyilván nem csak egy weboldalt csinálnak, hanem TV spotokat és fizetett újsághirdetéseket. Nem vagyok otthon a médiaköltségek terén, de első blikkre nekem nem tűnik olyan eszeveszettül soknak a háromszázmillió, ha tényleg széleskörű médiakampányt indítanak a felvilágosításra, figyelembe véve, hogy egy sima reklámkampány egy üzleti cégnek is alsó hangon is több milliós költség. Azon mondjuk nem lennék meglepődve, hogy a számok mögé nézve vastagon fogtak a ceruzák a számlaíráskor...
  • Frayer
    #1192
    Jelöld meg azokat a postokat amiben nem a topik témába vágó témát dobok fel, azt ne vedd figyelembe amiben úgy offolok,hogy az előző postokra reagálok, azokat hozd elő amiben elkanyarítom a témát.

    Ha közvetlenül, és ha csak közvetetten is érintett a válsággal kapcsolatban amit felhoztam eddig azt nem róhatod fel.

    Aztán számold meg mennyit postoltam már ide, majd azzal oszd el az off topik postjaimat. Így megkapod az arányokat. SZámszerűen.

    Majd ugyan ezt én is megcsinálom, és kiderítjük,hogy te hányszor szóltál okosan a témában, és hányszor jöttél csak offolni, moderálni.

    Néha legyünk már kritikusak magunkkal szembe is, emberek.


    "Én meg azt rühellem, hogy gazdasági témákról szerettem volna olvasni, erre az idefosott hülyeségeitek köszönnek vissza."

    Ember, olvass már vissza pár száz oldalt, az egész a válságról szól, és KÖVETKEZMÉNYEIRŐL, OKAIRÓL, hogy milyen erők játszottak közre,hogy kirobbanjon.
    Arról mi nem tehetünk,hogy nwo pártik mesterségesen alakították ki a válságot. És, nekünk erről kell beszélnünk.
    Erről a válságról már 95-ben lehetett tudni, honnan?
    Már akkor megvolt a forgatókönyve. Nwo kutatók már t9bb mint tíz éve figyelmeztettek egy ilyen világméretű gazdasági válságra. Mert itt nemcsak ingatlan lufi van ám... neeeeem, konverziós, és valuta válság, aztán jön a hitelválság, jön a pénzrendszerek válsága, valuták dőlnek be. Jön a háborús időszak megint, ha nem történik valami közben.
    Szóval azért nem árt jól megbeszélni, mert bármi lehet.
    Sokan a 29-es VG válsághoz hasonlítják a mostanit.
    29 után mi történt? vv1 , vv2, vérben fürdött a világ.
    Szóval nehogy már ne vegyünk számításba minden eshetőséget... Az hiszitek,hogy a világ véletleneken alapszik? Akkor naívak vagytok.
  • Palinko
    #1191
    már lebuktatták magukat szerintem legtöbb ember szemébe, de ebbe a 300 ba most nehéz belekötni akárhogy is szeretnél mert nem tudsz megint semmit csak találgatni bírsz
  • másikisvan
    #1190
    Komolyan ez már idiotizmus: még ha a szemed elé tennék a bizonyítékokat, ha LEBUKTATNÁK SZÁNDÉKOSAN MAGUKAT te még akkor sem hinnéd el hogy igaz, azt mondanád az ellenzék kényszerítette őket erre, vagy valami őrült összeesküvés-elmélet hívő/gyártó...
  • másikisvan
    #1189
    Bár rohadtul aprópénz, ha akár egyetlen ember műtétjére elég lenne, azzal máris megmentettünk volna egy életet...

    Persze mi egy élet manapság ugye ?

    Kivéve ha a tiédről vagy valamelyik rokonodéról lenne szó !
  • joebacsi
    #1188
    Kattanj már le erről a 300 millióról, ez gazdasági szinten rohadtul aprópénz.

    Valszeg a tibi harmadik fiának kellett még egy nyaraló az adrián, tibi médiacége ezért kapott egy zsíros állami melót, aminek keretén belül terjesztenie kell a kormány verzióját a válságról.

    Az ilyen dolgok simán benne vannak a rendszerben, úgyhogy azért ne legyenek álmatlan éjszakáid miatta :)

    Irigylem egyébként, hogy frayerrel egyetemben mennyi szabadidőtök van...
  • Palinko
    #1187
    szerintem nem lehet ezen mit magyarázni, naa találgatni azt lehet gondolom ezt szereted mint összeesküvés elmélet hívő/gyártó. na szóval elősször nem tudjuk hogy mit is takar az elmagyarázására költés, mert nincs előtted a lista hogy mégis mire, mert ha nem az elmagyarázás szót használjuk, hanem kommunikációs díjnak nevezzük már megint másképp hangzik, de persze ugyanúgy nem mondd semmit. persze valószínű lehetne ezt kevesebből is mint a bizonyos honlapot sem hiszem hogy csak ennyiért csinálták, de hát még áll az a vicc,hogy
    1.de szép házad van
    2. látod azt a hidat? 30% zsebben
    elmegy 2 az 1 hez
    2 hű neked mégszebb házad van
    1. látod azt a hidat?
    2. milyen hidat?
    1. 100%!
  • Hegi90
    #1186
    mindenki azt gondolta hogy költői kérdés szvsz -.-. Nem is értem hogy lehet ilyet komoly és korrekt választ várva megkérdezni egy fórumon.
  • Hegi90
    #1185
    jó, ez ok, de mivel közülünk egyikőnk se pénzügyminiszter, ezért elég nehezen tudnánk megmondani, de azért köszi, h megosztottad velünk.
  • OKkultist
    #1184
    Én gazdasági témában szólok hozzá:
    IZLAND volt az első bedőlő ország, mi ez ha nem gazd. világválság????

    Meg a kérdés is:
    Ezt magyarázza már meg valaki, meg én nem vagyok elég képzett ehhez:

    300milliót költ a kormány a válság hatásainak ELMAGYARÁZÁSÁRA.

    VÁLASZ MÉG NINCS, sem BUCSERtől sem mástól.
  • OKkultist
    #1183
    Van egy rakás összegyűjtve, 2006 óta, de nem csak 2006-os hírek, és nem csak gazdasági, hanem ami szerintem nem kapott elég nagy visszhangot: tudományos, politikai, stb. A legérdekesebbek sajnos csak annyi megjelenést kapnak, hogy pl.: Magyarországon jár Henry Kissinger, rövid 1napos látogatáson, beszélt ElQúró ferenccel, ez 2006 MÁJUSBAN történt, semmi többet nem lehet róla tudni.
  • Hegi90
    #1182
    #1180-81

    és látod okkultist? te zavarod el innen az értelmes embereket, akikkel lehetne Ontopic beszélni.

    Na de mostmár elég ebből az offból is, nem kell a sok gyűlölködés se a topicba, az se tesz jót neki. Remélem okkultist és frayer már nem fog idelinkelni offtopic baromságokat, vagy másegyéb csalafintaságot csinálni.
  • mrzool
    #1181
    "Egyszerűen rühellem az emberek kényszerítésének minden formáját."

    Én meg azt rühellem, hogy gazdasági témákról szerettem volna olvasni, erre az idefosott hülyeségeitek köszönnek vissza. Nem hiába vannak tematizált fórumok, használjátok azokat.
  • [NST]Cifu
    #1180
    Isten hozott a moderált fórumok világában. Anno már tisztázva lett, hogy a lehetőségekhez képest egy ontopic témát lehetne/kellene tartani itt. Ehelyett lett egy NWO 2 topic hangulat, és el lett üldözve kvázi mindenki, aki normálisan a topic témájával próbált foglalkozni. Felhoztam, hogy lehet nyitni egy másik topicot, ahol ki lehet élni magatokat, ha az NWO nem elég.

    Egyszerűen egyesek nem vevők erre a hangnemre és viselkedésformára. De lehet, hogy a másik oldalról kellene megközelítenem a témát, legyen egy másik topic, szigorúan a témában vágóan.
  • másikisvan
    #1179
    A pápa azt mondja a gyűlölet a bizalmatlanság és az erőszak a szegénység megjelenési formái amelyek ellen harcolni kell. Nem ám a szegénység ellen, hanem a megjelenési formái ellen !!! Nem tudom ennél érthetőbben bemutatni a vezetők hozzáállását, azokét, akik milliók életét befolyásolják nem kevéssé.
  • Hegi90
    #1178
    igazából csak ketten élvezitek ezt a sok hülyeséget :o
  • Frayer
    #1177
    Én bírom a vikingeket, frankó kis csávók.

    Okkultist, akkor gyűjtöd majd a híreket, web lapokat? Infókat.
  • Frayer
    #1176
    Nem szeretjük erre felé a megmondó embereket, engem és néhány társamat itt érdekel mások véleménye, új téma feldobása.
    Nem börtönben élünk, ha a topik közösség szeretné, akkor beszélgethetünk piros szivecskés labdákról is.
    De kérem, ne egy ember mondja már meg, hogy mi az ami érdekli a topik közösséget és mi az ami nem. Legyünk már demokratikusak könyörgöm.
    Had ne kelljen óvási kérelmet beadnunk a portál adminjaihoz.
    Szeretnénk igazságosan, demokratikusan forumozni. Nem egyszer lett már törölve innen értékes hozzászólás, a közösség megkérdezése és beleegyezése nélkül. Egyszerűen rühellem az emberek kényszerítésének minden formáját.
  • OKkultist
    #1175
    Ja és RÓMÁBAN nem volt zökkenőmentes a fénykoruktól mostanáig eltelt idő, meg ők multikulti ország voltak, nem úgy, mint Izland,(egy sziget mindig zártabb) ott nem tartottak tyúkokat a márványpaloták romjai között, stb.. Bevándorlók is csak egy térségből jöttek, nincsenek kisebbségek, vagy ha vannak, azok az utóbbi 20évben mentek oda. (nem hinném, hogy 1%-nál több lehet az olyan állampolgár, aki nem eredeti őslakos) Tehát a 99% az a vikingek egyenesági leszármazottja.
  • OKkultist
    #1174
    ÖSSZESEN 320ezren vannak!!! Hogy lehet, hogy ott sem tudják konszenzussal eldönteni, hogy mi legyen, mennyi és mire költsenek, stb.. Ha a nemzeti bank elnöke elqúr valamit, akkor azt az egész ország szívja meg, de ez ott még átlátható lenne, több millió lakosnál csak akkor lenne az, ha fejlett IT segít ebben, és persze az emberek képesek is használni. A korrupcióra való hajlam pedig ott kisebb, mint itt.
    Nem vikingek, de akkor a norvégok és a dánok (kelta és skandináv ősök) kiktől származnak? (skandináv felfedezők, kalózok, harcosok voltak a vikingek, és leginkább ők mentek a legmesszebbre)