3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • joebacsi
    #973
    "Boldogok a tudatlanok, mert övék a mennyek országa"
  • Hegi90
    #972
    Egybkt figyeljetek: én nem akarlak titeket hátráltatni, ha egy kicsit mélyebben előadjátok miről is van szó, talán még támogatlak is titeket.. de attól még nem kéne lefikázni a mostani rendszert azért mert egyszerűen nem tudtok benne boldogulni. Ez nem megoldás...
  • Hegi90
    #971
    az első mondatot nem igazán értem.
  • Frayer
    #970
    Én semmi féle szektáról nem beszéltem.
    Nem állok senkivel szemben sem, nincs általános ellenségképem, nem különböztetek meg senkit.
    Egy ilyen rendszert amit magunknak állítunk bárki használhat, feltéve ha elfogadja annak játékszabályait.

    Ez a definíció az egész világ közösségére ráhúzható.
    Ráhúzható a republikánusokra, de ráhúzható a demokratákra, ugyan úgy a kommunistákra, vagy a kapitalistákra, de még a Fideszre is, mert elkülönül az MSZP értékeitől, elveitől, és szemben áll azokkal, ellenzéki pozícióban.

    Kérlek ne magyarázz bele semmi féle szektásodást, nem én akartam szortírozni az embereket. Okultistot kérdezd, ő téged már kiszortírozott szerintem, nem vagy a listáján.

    Azt a rendszert amit a kisemberek hoznak létre maguknak, bárki használhatja, a befektetők is, spekulánsok is.
    Lényegtelen, ki mit hisz a pénzről, sátánról.
    A lényeg az,hogy a rendszer olyan legyen,hogy mindig a kisemberek érdekei mentén, a tömeg érdekeit szemmel tartva működjön, és a szerint változzon ha kell.

    Jöhet a befektető, csak aztán rájön,hogy itt bizony nem kap semmi féle kamatot. Teljesítmény nélkül nem fog gazdagodni ebben a rendszerben, és ha ő nem teremti meg az értékeket, más nem fogja helyette. :D

    Jöhet a spekuláns is, és ha valami rendszer ellenessel próbálja manipulálni az embereket, azon nyomban törvényileg el lesz véve minden vagyona, ha nincs rá törvény, gyorsan létrehoz egyet a közösség, hogy ne tudja szabotálni senki az értékteremtő munkát.
    Egy ilyen rendszerben a spekuláns minden vagyonával felel, ha bármilyen kárt okoz a közösségnek.

    Ma nincs így sajnos.
    Hatalommal rendelkező emberek, vagy spekulánsok ha nagyon akarnák könnyen bedönthetnék az egész országot. Nézd csak meg mivel foglalkozott Soros, milyen káros, aljas módszerekkel gazdagodott élősködő módon.
  • másikisvan
    #969
    Vigyázzál Hegi mert aki magára veszi a fenevad bélyegét, örök szenvedésre a kénkővel égő tüzes tóba vettetik.

    Hallottam egy történetet de nem emlékszem már pontosan, valami ilyesmi:

    Volt egy halász akihez odament valami jenki nagykutya és megkérdezte tőle nem akarja e megkönnyíteni az életét.
    - És mit kellene ehhez tenni ?
    - Összegyűjteni egy kis pénzt hogy eszközöket vehess és több halat foghass.
    - Aztán ?
    - A nagyobb bevételből alkalmaznál embereket akik neked fognák a halakat.
    - Aztán ?
    - Saját eladóláncot építhetnél és így még több bevételhez juthatnál.
    - Aztán ?
    - Még több embert alkalmaznál halászatra és rábíznád valakire az elosztóhálózat irányítását.
    - Aztán ?
    - Nyugodt lehetnél egész hátralévő életedben, mindened meglenne amit csak akarsz.

    - Én már most is a vagyok.
  • joebacsi
    #968
    gondolom a rendszeredbe az olyan emberek nem férnek be, akik szerint a befektetések és a hitelek nem a sátán művei :)
  • Palinko
    #967
    nem belemagyarázás a szekta nem csak vallási csoport lehet, de a vallást is emlegettétek:
    "A szekta egy nagyobb vallási, kulturális, politikai, vagy szociális szempontból jól megkülönböztethető csoporttól elkülönülő, azzal szemben álló kisebb csoport."
  • Frayer
    #966
    milyen szekta
    Semmiféle szektáról nem beszéltem, ilyet ne is magyarázz bele.
    Olyan rendszerről beszélek, ami úgy működik,hogy ne vehessék el az emberektől az értékeiket.
  • Palinko
    #965
    hát igen ráérsz majd akkor gondolkodni azon, hogyan szedd el mások pénzét, mikor már meglesz ez a szekta, csoportosulás, vagy nevezd aminek akarod.
  • Frayer
    #964
    Nem a sziget a cél.
    Most ott tartunk,hogy szépen megbeszéljük kik tehetnek a nagy válságokról, elmondjuk egymásnak az infóinkat, meglátásainkat.
    Aztán szépen létrehozunk olyan webes helyeket ahol terjesszük majd az infókat, felvilágosító munkát végzünk majd. DVD-ket küldünk szét szerte az országba. Ha kell én finanszírozom ezt a saját pénzemből, pár száz ezer forint erejéig is, ha látom,hogy van neki értelme, és ezzel fel tudom nyitni az emberek elméjét.
    Ha előáll egy felvilágosult tömeg, és meglesz az összefogás, akkor lehet megvalósítani a céljainkat.
    Közben meg kidolgozzuk, jogászokkal, közgazdászokkal, gazdasági szakemberekkel,hogy hogyan érdemes megteremteni ezt az új rendszert.
    Nem lecserélni akarjuk az államot, hanem egy újat létrehozni, jogilag elég lenne egy saját pár négyzetméteres szilárd földterület is, amin létre tudnánk hozni egy új államot. Saját szuverén jogokkal, magyarország kormánya, vagy más kormány beleszólása nélkül.
    Ez az ország, valójában egy virtuális ország lenne, de valódi jogokkal és államformával. Közintézményei az interneten lennének, mindenki beleszólhatna mindenbe elektronikusan, ma már megoldható, ez egy valódi demokrácia lenne.

    Inkább ezen gondolkozok, mint azon,hogy hogyan szedjem el mások pénzét.
    Mindenki arra használja a szabad idejét amire csak akarja nem?
  • Hegi90
    #963
    az meg hogy olyan emberek is megveszik a termékeket, akiknek semmi szükségük rá, egyáltalán nem csak az MLM-re jellemző. Sőt... a legtöbb dolog ami egy enyhén jómódú ember lakásában van, egyáltalán nem szükséges.

    Minek vegyünk egy jobb kocsit? itt a régi, ez még megy. Ugyanmár... az emberek arra törekednek hogy minnél kényelmesebben éljék le az életüket. Hiszen ez különböztet meg minket az állatoktól. Illetve még az állatok is a kényelmesebb dolgokat választják, na de mind1.. :D Ez már nagyon elvont téma.
    Ha meg tényleg olyan ember veszi meg az árut, akinek EGYÁLTALÁN semmi szüksége rá, azzal nem az eladót kell leírni, hanem a vevőt. Azt az embert egész életében ott basszák át, és használják ki, ahol csak érik. Az ember vigyázzon magára, meg a pénzére.
  • Hegi90
    #962
    míg a piramisjátékban minnél több ember van beavatva, a "legalsó" tagok a "piramisban" annál kevesebbet keresnek, illetve már szinte csak teher nekik, addig az MLM-ben ez egyáltalán nem jellemző.

    Ez egy dolog, a többit nem olvastad el, vagy mi?

    Egybkt ha már ennyire érdekel, akkor elmondom: Ausztáliában éltek azthiszem a nagybátyjáék, akik nem voltak túl eleresztve egy átlag ausztál családhoz képest, de nyilván egy olyan országban, ami semmilyen más országgal sem szomszédos, és messze csak óceán veszi körül, nem szipojozza ki annyira egy repülőút az ember pénztárcáját, mint Mo-n. Szóval ők hívták meg oda...

    Látod és megint csak háborogsz ahelyett hogy gondolkoznál. Kezdek kiábrándulni.. Mégse mutatod meg hogy mennyire értesz a topic témájához, és a befektetésekhez? Inkább gyűjtesz a kis szigetecskédre (ha egyáltalán csinálsz érte valamit), amin majd szépen eléldegélsz néhány társaddal.
  • OKkultist
    #961
    muhahahahahahahahahaha, AZ MLM an nem PIRAMISJÁTÉK?????? Hanem mi? (egy alaptól a csúcs felé csökkenenő kiterjedést mutató struktúra, ami valahol 1pontban fut össze, de nem egy 3szög , vagy piramis:)
    Azt írja elutazott Ausztráliába, és nyilván őt ingyen reptették, az vagy 10évvel ezelőtt is súlyos összeg volt. (tényleg mindig az első millió története a necces) Az ilyen fitymák adják elő az ilyen meseszerű történeteket, hogy ő elhatározta, hogy üzletember lesz, és hálózatépítésből (piramisjátékból) fog meggazdagodni, mert érteni nem ért semmihez, viszont jól tud átqúrni bárkit, csupán azzal, hogy rábeszéli őket valamire, amire semmi szükségük nem lenne, vagy ha lenne is, nem úgy , ahogy megkapják. (mitől van a válság?: az ilyen emberektől, csak ők ezt a tőzsdén/marketingben/hitelekkel játszották, NAGYBAN, eddig tartott, már kinézték a nekik illő villanyoszlopot) Nőjél fel, a bróker, MLM fityma, marketinges, meg úgy ált. a irodai semmittevők halálra vannak ítélve, nincs jövője ezeknek a "szakmáknak". (gyűjtőnéven: büfé-könyvtár szak, LOL, és még diplomájuk is van)
    1 dolgot mondj, ami hasznos ,és ez a hálózatépítő tette, de olyat, ami nélküle nem lenne, és hiányozna nekünk. Ismerek pár ilyen cuccot, amit csak ügynökökön keresztül lehet megvenni, nem mind szar, de mind drága. (nyilván, mert az ügynök megélhetését biztosító árrés is magas, meg a gyártó is drágán adja, drágábban kapom, mintha az importőr - nagyker - kisker láncon végigmenne, a garancia is problémásabb, minden kiegészítőt/extrát csak az adott hálózaton keresztül tudsz csak megvenni, szintén drágán, stb... miért nem egy piacon megy a verseny? de nem is ez a lényeg, mert aki sikeresen bepalizott sok-sok embert, azok már sz*rnak arra, hogy mit árul az alattuk dolgozó sok szerencsétlen, ha nekik hoz pénzt, ez a banki hitelezés, és a kamatos kamat rendszere, emberi munkaerővel modellezve)
  • Hegi90
    #960
    "Elég sikeres lettem, de aztán rájöttem, hogy nem biztos, hogy ez lesz az utam." ezt mondja a network marketingről. Nem értelek, honnan jöttek ezek a következtetések? Mégcsak nem is piramisjáték, hanem MLM.. ez is az bizonyítja, hogy nem vagy tisztában az ilyen dolgokkal :D

    18 évesen több 100ezer Ft-ja van? Ezt hol írja? :D:D Egybkt Ez az interjú egyáltalán nem teljes. Amíg nem ismered az életútját, addig ne mondj ilyeneket..



    Nos, már beláttam, mint már sokszor máskor az SG-n, hogy van egy alapjaiban értelmes célt szolgáló topik, de tele van buta, zártelméjű és birkamagatartású emberekkel, akik ahelyett hogy figyelnének, csak mondják a magukét. Pedig a topik valós témájához nagyon keveset értenek? Vagy te értesz hozzá? Bizonyítsd be. Magyarázd el kérlek, hogy mitől alakult ki a Gazdasági világválság. De a saját szavaiddal, ne lapozz vissza a topik elejére, és fogalmazz át valami okosabb ember hsz-ét.

    Új államot akarsz létrehozni? (:D!) Csak tessék! Hajrá! Ne csak beszélj, csináld meg. Sztem csak ide írsz, és még semmit se tettél ezenkívül a "szent cél" érdekében.

    Plusz ne szánalmas fitymázz le olyan embert, aki becsületesen a 0-ról elért mindent amit te szerettél volna egész életedbe. Az ilyen embereket becsülni kéne, tanulni tőlük.

    Nah, gyerünk írj valami figyelemreméltót, valami hasznosat. Bizonyítsd be, hogy nem ilyen az SG, hogy nem csak buták járnak ide. Hajrá. Figyelek.
  • Frayer
    #959
    Lassan az lesz már,hogy csak a TV-ben látunk majd fantasztikus filmekben becsületes embereket.

    Na még akikre nagyon haragszok azok a piramis, pilóta játék szervezők.
    Hazugsággal, csalással pénzt keresni, a szememben az ilyen a férgek szintjén van, akit el kell taposni.

    Ezért mondom,hogy létre kell hoznunk saját magunknak egy közösséget ahol olyanok a játékszabályok,hogy ilyen dolgok még csak fel se merüljenek.
  • OKkultist
    #958
    Csak nem ez a szánalmas fityma ?
    Hazudik, (mert az ki az akinek 18évesen több100ezer Ft-ja van, ha még egy egyszerű tanuló????? és ez csak az egyik) és semmi hasznosat nem tett, egy újabb piramisépítő, akire semmi szükség.
  • OKkultist
    #957
    Esetleg választ is fogok kapni? (egyébként ha egy újfajta szuperjó napelemet, vagy energiatárolást talált fel, akkor bármennyi pénzt megérdemel, de erősen kétlem, hogy bármi új lenne abban amit csinál) Nekem is van 10-20 ismerősöm, akik elég jól élnek, a közös az bennük, hogy senki sem tudja pontosan miből van pénzük. (van akinek még a saját anyukája sem, ill. elég sokan nem abból élnek, amiért a fizetésüket kapják, mert annak a többszörösét költik havonta)
  • Hegi90
    #956
    Nem gondolod hogy nagyon zárt az elméd? Olyan vagy mint a legtöbb ember. Van egy téma, amin fel vagy háborodva, és folyton csak ezt szajkózod, ahelyett hogy lenne egy önálló, előítéletektől, és betanított szövegektől mentes gondolatod. Te csak azért érzed "inteligensebbnek" magad, mert nem az esti híradón háborodsz fel, meg a sok tévés szarságon, hanem ezeken, amit leírsz. Amiken nem mindenki. Nem megsérteni akarlak, de tényleg robot módjára viselkedsz...
  • OKkultist
    #955
    Nyert a lottón? Bár ebben az országban, ahol eladható az 54ezer Ft-os, lehet bármi, ha elég jól tud beszélni (hazudni), még miniszterelnök is.
  • OKkultist
    #954
    Inkább ehhez szóljatok hozzá:
    a Szomáliai kalózok MEGVENNÉK a CITIBANKOT!!!
    WTF??????????????????????????
    Nem vicc: a kalózok 10centet adnának részvényenként, a CITIBANK-ot adósságaikkal együtt vennék meg, mondta Sugule Ali a kalózok SZÓVIVŐJE. Ubu Kalid Shandu, a főkalóz szerint szükségük van egy bankra, ahol a váltságdíjat tarthassuk, és most remek alkalom van a CITIGRUOP megvételésre. Mi nem kalózoknak tartjuk magunkat -nyilatkozta-, hanem egyfajta perti őrségnek.
    NA pl. ÍGY LEHETSZ MILLIÁRDOS, elég egy pár gyors motorcsónak, meg pár vállról indítható rakéta. Az unokák majd eltitkolják, hogy a nagyfater miből szerezte az első milliót?

    Az eredeti cikk itt.
  • Hegi90
    #953
    no comment... :DDD
  • Hegi90
    #952
    Magyar Róbert
  • OKkultist
    #951
    Hogy hívják ezt a most érettségizett ismerősöd: pistike vagy móricka?
  • OKkultist
    #950
    SOHA MÉG EGYETLEN MILLIOMOST/MILLIÁRDOST nem látott senki, aki le bírt állni! Talán 1-2, de azok örökölték a vagyont, pl. Reemtsma, a dohányipari mágnás örököse, aki nem üzletel, ő csak a versekkel meg az irodalommal foglalkozik. (amikor elrabolták, váltságdíjért, akkor derült ki róla) Az egész örökségét eladta, abból volt pénze kivonulni az üzletből, de NEM ő építette föl, ő CSAK örökölte! Vagy Bill Gates, aki a feleségével és Warren Buffett-tel (aki szintén 62szeres MILLIÁRDOS) közösen jótékonykodik, de véletlenül sem fontos (energiatermelő) kutatásokra adna vagy 10-20MILLIÁRDot, csak, hogy a nagyságrendek tiszták legyenek:
    Bush néhány 10MILLIÓT adott a hibrid autók fejlesztésére Nem elírás! (millió:1.000.000, milliárd:1000millió) Az meg, hogy hogyan lettek milliárdosok ezek a figurák? Csak és kizárólag olyan eljárásokkal, amik megtöbbszörözik a pénzüket munka nélkül, másképp nem is lehetséges. Gates minden eladott Winfos után gazdagabb lett, Buffett meg pénzügy machinációkkal, mint Soros, meg a többi tőzsdei kártevő. Egyetlen olyan ember sincs, aki valami hasznos találmánnyal, vagy olyan alapvető fejlesztéssel, amit ma mindenki használ lett volna milliárdos. (legfeljebb a licencet birtokló multicég) Az égvilágon semmi szükség milliárdosokra, sőt ha a tőzsdén lettek azok, az még veszélyes is, pl. Soros már többször bizonyított, a Svéd korona, Font bedöntési próbálkozásai, és még ki tudja mi minden. (azt ugye tudja mindenki, hogy Bilderberg tag, és szarik arra a néhány10millió emberre , akit megszivat egy-egy ilyen akcióval, csak, hogy méggazdagabb legyen. (nem is biztos, hogy azért teszik: egy példa, hogyan és miért avatkoznak bele komplett országok ügyeibe
  • Hegi90
    #949
    énse éjjenzem. én csak megértem. és használom az előnyeit, nem siránkozok.
  • Hegi90
    #948
    remélem minnél hamarabb kapok, hogy tudjak tanulni belőle ;)

    "az első millióról egyik sem beszél szívesen" én pont fordítva tapasztaltam :Q

    Hát szelet mi? :D:DDD minek? csak azért tette le, hogy egyetemen tudjon tanulni közgázt xd. Ha nem teszi le akkor sem történik semmi.
  • másikisvan
    #947
    Érdekes amíg nem voltak bankok, valahogy addig is megéltek itt a Kárpát medencében. Hát nem furcsa ?

    Esetleg összeálltak huszan harmincan és segítettek felhúzni egymásnak a vályogházat. Szinte ingyen.

    De ha esetleg láttak egy jobb sorsra érdemes földönfutót, hát segítettek rajta. Megengedték hogy a pajtában meghúzza magát vagy valami.

    Persze ez... ez nagyon régen volt, és egy ilyen maradi gyökér mint én nem tudja felfogni hogy ezt a korcs embertelen gané rendszert még van aki éljenzi.
  • másikisvan
    #946
    Naaaa. Lassuljál le kiskomám, nekem nem kell hitel.

    Azt gondolsz a bankokról amit akarsz azzal áltatod magad amivel akarod. Te dolgod.

    Majd egyszer nehogy akkora pofont kapjál az élettől hogy ne bírj magadhoz térni.
  • Hegi90
    #945
    ja és ad hitelt, hogy tudjál házat venni a fejed felé.
  • másikisvan
    #944
    A legtöbb milliomos a 0-ról kezdte. Csövezett, 8 általános, aztán ennyi. Mégse tették tönkre senki életét :D. Azért az első millióról egyik sem beszél szívesen.

    Ismerek egy embert, aki most tette le az érettségijét Mo-n és már milliárdjai vannak ;) Csináltak neki egy kis hátszelet. (Nem a HAARP-pal. :))

    A legtöbb ember abbahagyja a befektetéseit, ha már elég pénze van ahhoz, hogy a kamataiból meg tud élni...űű és szerinted a kamatot miből adja a bank ? Befekteti a pénzedet... dezsvír.
  • Palinko
    #943
    kedves haver apja akkor miért foglalkozik vele?
    azt nem mondta melyik piacot könnyű manipulálni egy kis piacot persze hogy tudnak és csinálják, de senki nem mondja meg melyik piacon tőzsdézz.
  • Hegi90
    #942
    na ez meg a másik.

    Egyedül nemelhet megválani a világot. Eddig egyetlen értelmes utópiát láttam: a Venus Projectet. De ezek amúgyis csak akkor lesznek értelmesek, ha már az egész világon felborul a monetáris rendszer...
  • Palinko
    #941
    ok, ha ennyire egyszerű, gyerünk gazdagodj meg, aztán alapítsd meg ezt az álom állmot. sok sikert, érdekel hogy fog végződni...
  • Hegi90
    #940
    ezt mondd az én ismerőseimnek. :D

    A legtöbb milliomos a 0-ról kezdte. Csövezett, 8 általános, aztán ennyi. Mégse tették tönkre senki életét :D.

    Ismerek egy embert, aki most tette le az érettségijét Mo-n és már milliárdjai vannak ;). Nem kell kifogásokat keresni. Meg kell érteni, és használni a tudásodat. Csináld azt amit a sikeresek.

    Sikeresek alatt nem a Rottschildokat meg a Rockefellereket értem, meg a többi faszt. A legtöbb ember abbahagyja a befektetéseit, ha már elég pénze van ahhoz, hogy a kamataiból meg tud élni...
  • Frayer
    #939
    Az ingatlan befektetés az egy ártatlan befektetés. Jó értékmegörző lehet.
    A tőzsde is lehet ártalmas, mert ott más megjelneik a spekulációs tőke is.
    A tözsdén lévő értékpapírok értékét viszont szintén a termelő réteg, a kisemberek állítják elő, és végső soron a tőzsde spekulánsok őket károsítják meg.

    Haverom apjának van egy könyvelő irodája és egy bróker cége.
    Ő azt mondja, hogy semmi esetre nem éri meg tőzsdézni, még akkor sem ha 100 milliókkal szálsz be, mert hosszú távon nem tudsz kijönni belőlle értékállóan, mert lehet, hogy sokszor úgy látod, hogy nagyon jól állnak az árfolyamok, de soha nem tudhatod,hogy mikor jönnek a nagy cápák és futtatják meg az egész tőzsdét, na akkor aztán a te pénzedet is elszedik.
  • Hegi90
    #938
    ha tőzsdézel kinek okozol kárt?
    ha veszel egy ingatlant, kinek okozol kárt?

    Ezek a lehetőségek mindenki előtt nyitva állnak..
  • Frayer
    #937
    Bolond vagy?
    Hogyan tudnál úgy értéket teremteni,hogy nem dolgozol meg érte?
    A befektetés ilyen tipusú értékteremtés.
    Ma a pénzzel lehet pénzt csinálni.
    De az lenne a normális ha értékteremtő munkával lehetne a nagy pénzeket csinálni.

    Fingom sincs a befektetésekhez?
    Annyit már most látok,hogy az igazságtalan,hogy akinek sok pénze van, "befekteti" és az a sok pénz még több pénzt teremt. Anna ellenére,hogy a befektető egy csavart nem húz meg.

    Még a vak is látja,hogy azon az áron gazdagodik a befektető, hogy elvonja a megtermelt értékeket a termelő embertől.

    De az a legnagyobb baj,hogy ezeket az elveket az emberiség a magáévá tette. Megfertőzték az emberek erkölcsét, és mindenki aki úgy gondolkozik,hogy hogyan tudna erőfeszítés nélkül másokat kihasználva gazdagodni az nem egyenes. Beteg erkölcsű ember, ezt a társadalom legalján lévő embertömegek tudnák igazolni akik reggel kelnek, bejárnak dolgozni, végig hajtanak 12 órát, majd estére hazaérnek, és másnap kezdik előröl, annyi értékért cserébe, amennyi épp elegendő,hogy a következő hónapban is be tudjon menni dolgozni, és ne haljon éhen a család.
  • Saintgerman
    #936
    vagy egy más "értékrendhez" tartozik, amihez meg neked nincs fingod.
  • Hegi90
    #935
    gondoltam hogy rögtön így fogsz reagálni, látszik hogy fingod sincs a befektetésekhez :D
  • Frayer
    #934
    A mostaniban? Az egyszerű.
    Egyszerűen csak ki kell használnod embertársaidat.
    Ha piszkosul gazdag akarsz lenni ebben a rendszerben, csak fel kell építened egy olyan mechanizmust, amellyel el tudod vonni mások megtermelt értékeit. Ha önfenntartóvá csinálod akkor már csak hátra kell dőlnöd és számolni a pénzt, amit mások fáradtságosan előteremtettek.

    Képzeld el ha mindenki így gondolkozna, nem lenne értéktermelő ember a világban. Nem lenne kitől elszedni semmit, mert mindenki azzal próbálkozna,hogy elvegye a másét, de ő maga nem hozna létre semmit.