3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Hegi90
    #1133
    xD azért nem kell kétségbe esni... ebből a hozzászólásodból is látszik, hogy nem vagy te hülyegyerek, meg nem is konzervatív, vagy zárt elméjű..

    Tulajdonképpen énis szoktam ilyen elvont szarásogokon agyalni fáradt perceimben, de hamar rájövök, hogy nem sok értelme van.. inkább cselekedni kell. :P
  • másikisvan
    #1132
    Bocsáss meg igazad van. Én azért tanultam belőle. Amit a Joebacsi mondott azon jobban elgondolkodtam... lehet tényleg nem kéne annyit agyalni ezen a szaron úgyse tudok nagyon mit csinálni.

    Még egyszer bocs, ne vedd nagyon magadra, inkább általánosságban írtam... azt meg bele is akartam írni hogy tényleg nem a kocsid vagy tényleg nem a tárcád tartalma és nem egy menő ruha.

    Én is játszom a szerepem, menekülök magam elől, bármennyire is azt hangoztatom hogy nézzél szembe magaddal, bort iszok és vizet prédikálok.

    Na elég volt belőlem. :)
  • Hegi90
    #1131
    Nem szeretem az ilyen elmélyült személyeskedést, de azért végigolvastam...

    Szerintem félreismertél, mert itthon, és a közösségekbe ahova járok (iskola, baráti társaság, fórumok, család...) általában én vagyok a hülye, mert egy kicsit máshogy látom a dolgokat, mint ahogy azt a nagytöbbség. Félre ne értsd, ez nem jelenti azt, hogy hülye vagyok, az esetek nagytöbbségében kiderül, hogy nekem volt igazam :D.
    Abban sincs igazad, h mindig a közgazdászok mellett állok ki, gyakran teszek fel a tanáraimnak olyan keresztkérdéseket, amikre elég nehezen tudnak válaszolni.
    Egyébként a ti lázadó, nwo-s satöbbi satöbbi véleményeteket se vetem el, a családban meg néhány ismerősnek pl én mutattam meg először a Zeitgeistot... Ami abban van az nem hülyeség, de (urambocsáss) ti néha olyan butaságokat írtok, hogy feláll a hajam :D

    Szal ez csúnya beskatulyázás volt tőled :(
  • másikisvan
    #1130
    Tudod ez nagyon általános lett, bele is írtam hogy én sem vagyok kivétel.
  • joebacsi
    #1129
    Csak úgy próbaképp a "közgazdaság"-ot helyettesítsd "NWO"-val ;)
  • másikisvan
    #1128
    Nem akarlak bántani Hegi de ideje felnőni, már húsz éves körül vagy, ha minden igaz, ami az adatlapodon van.

    Elmondom mit gondolok így ismeretlenben rólad, bár tudom nem érdekel, ez majdhogy nem öncélú de remélem mégis tanulságos:

    Ha apukádnak van egy BMW-je, akkor egyértelmű hogy te is BMW párti leszel, mert akkor az apukádat is nyomod, magadat is nyomod, meg villogsz hogy te a bmw-sekhez tartozol, úgyhogy te a többi béemvés szemében már jófej gyerek vagy alapból. Ezen már csak rontani tudsz a későbbiekben.

    Ha van egy nokiád, akkor azt mondod, hogy a nokia a legjobb, mert különben hülyét csinálnál magadból, hisz miért ne annak a telefonját vennéd, aki szerinted a legjobb.

    Na ha ebből indulok ki ( magamból, én is ilyen vagyok még, bár egyre kevésbé), és látom hogy te is közgazdasági iskolába jártál, természetes, hogy a közgazdászoknak az oldalára állsz, hisz mi másért tanultál volna közgazdaságot, azzal magadból is hülyét csinálnál, ha a közgazdaságot kritizálnád. Nem tudom elég érthetően megfogalmazni de ez az én hiányosságom és gyengeségem.

    Viszont szerintem érthető amit mondani akarok.

    Mindig annak a csoportnak az igazát véded akihez tartozónak szeretnéd magad feltüntetni. Ez szerintem amiatt van mert valahol fogódzkodót keresel ebben az eszement forgatagban, valami támpontot, hivatkozási alapot, viszonyítási lehetőséget, valamit ami alapján kifejezésre juttathatod magadat, önnön nagyszerűségedet, tudásodat és értékedet.

    Nincs ezzel gond, ez természetes, legtöbben így csinálják, én is így kezdtem. Úgyhogy hajrá, ezen rágódhatsz. Semmi bántó szándék nincsen bennem, ellenkezőleg, azt szeretném ha magadra találnál, és nem külső dolgokba kapaszkodnál hanem belülről bizonyos lennél a valós értékedben - mert hogy mindőnkben van értékes, valami olyan egyedi dolog ami senki másban nincsen meg, és vannak mindőnkben közös értékek - ami ha megvalósul, többé nem szorulsz arra hogy bárki is elismerjen vagy gratuláljon, vagy támogasson, és nem is fogsz attól tartani, hogy bárki is hülyét csinál belőled.

    Akkor lesz benned a fix pont amiből kifordítod a sarkából a világot. A fonákán látszanak a varratok, úgy jobban eligazodsz rajta... :D
  • OKkultist
    #1127
    VÁLASZ volt a #1115-re, ill. illusztráció a gyengébbek kedvéért. (még így sem volt érthető ahogy látom)
  • Hegi90
    #1126
    ez tényleg témába vág. :D
  • OKkultist
    #1125
    Ha kicsiben így megy, akkor képzeld el nagyban.
  • OKkultist
    #1124
    NEM KÖTÖTTÉK AZ ORRUKRA
    végül is kicsodák ők, hogy mindent elmondjanak nekik?
  • OKkultist
    #1123
    HAHAHAHA, igazi jó állampolgár leszel az új világrendben.
  • Frayer
    #1122
    Ember, én nem a közgazdászokról beszélek. Nagy tévedésben élsz.
    Félre értelmezted amit mondtam. Olvasd újra.

    Hivatalos forrásokból szemezgetsz akkor az derül ki,hogy a válságra ami kipattant nem számítottak előre. Ez egy ingatlan lufi volt.
    Elég csak utána olvasni.

    A mostani válságra nem lehetett számítani
    "A mostani válságra nem lehetett számítani, vagy aki számított, az igen jó előrejelző képességgel rendelkezett - mi nem számítottunk ilyen mély válságra. Magyarországot különösen érzékenyen érintette a válság - ez a magas külső adósságnak a következménye. Nem csupán az állam, de a magánszektor is külföldről finanszírozza a működését. A magyar bankrendszer magas külföldi forráskitettsége miatt érintette ilyen erőteljesen a a válság az országot. További gond, hogy ezen banki hitelek rövidlejáratúk."

    Ez csak egy link. De hagy ne foglalkozzak már veled, triviális problémákkal, félrevezetéseddel amikor megpróbálsz meggyőzni minket,hogy persze mindenki előre tudta de nem tettek semmit, mert "úgysem lehet".
    Valamit félre olvastál valamikor.
    Nagyon sok embert hirtelen ért a dolog, sokan hirtelen sokat veszítettek. Nagyon kevesen tudták, hogy mi készül a háttérben. Ezeket az embereket lejáratta a média,hogy "összeesküvés elméleteket gyártanak". Erre tessék nem kipattant a válság?
    Akik meg most új világrendről beszélnek, szintén "összeesküvés elmélet gyártók". Hülyének vannak nézve, elmebetegnek. Csak várjál pár évet, és meglátod, hogy túl sok lesz majd itt a véletlen egybeesés.
    De akkor már késő lesz.
    Legfeljebb megállapíthatod, hogy egy barom vagy, hogy nem hittél nekik.
    Ha most nem teszünk valamit, később már ba*hatjuk.
    Ezt most komolyan mondom.
    Sokan hasonlítják ezt a válságot a 29-es gazdasági válsághoz.
    Ami után mi történt? Na mi? Világháború kellett,hogy megint működésbe tudjon lépni a kamat mechanizmus.
    Most is számíthatunk szörnyű dolgokra, de ha háborúskodás lesz abba mind belepusztulunk.
  • másikisvan
    #1121
    Akkor ha te ilyen jóhiszemű gyerek vagy, ilyen kis megbízó gyerek, akkor neked mindegy lenne ha valami diktátor vezetné a világot. Olyan aki tudja mi a jó neked. Ne is szóljál bele, ne kérdőjelezd meg, hanem hidd el, jó lesz.

    Nem én írtam, te írtad. Ne aggódj, megkapod, meglesz a világkormányzó, az talán tanulságos lesz. :)

    Látod minden út NWO-ba vezet. :)
  • Hegi90
    #1120
    Egybkt körülbelül már a 60-as évektől számítani lehetett erre a válságra, csak úgy közlöm veled xD
  • Hegi90
    #1119
    "Bizonyítékaim vannak arról,hogy erről a válságról már a 90' es évek elején is tudtak. Úgy értem ezt már nagyon régóta előkészítették, és most vezénylik le, forgató könyv szerűen mennek az események ebben biztos vagyok, csak nem köztudott,hogy mit tartalmaz ez a "forgatókönyv"."

    öööö persze hogy tudtak, ezért van a közgazdaságtan például. De nem ők készítették elő tudatos módon hogy "jajj, de gonoszak vagyunk, most aztán jól kitolunk józsibácsiékkal csak úgy mert megtehetjük". Hiába így a felháborítóbb, a szenzációsabb, de ez tényleg nem így van :D. Ők tudják, de amit nem lehet elkerülni, azt nem lehet elkerülni... Érted, vagy megértessem?

    "Jót röhögök néha amikor a tv-ben a válságról beszélnek, és megemlítik,hogy senki sem látta előre."
    Hát az igaz, hogy én nem nézek gyakran tévét, de én még sose hallottam belőle, meg másoktól sem, hogy ilyet mondtak volna. Szerintem ennek épp az ellenkezője történt. :D
  • Frayer
    #1118
    Bizonyítékaim vannak arról,hogy erről a válságról már a 90' es évek elején is tudtak. Úgy értem ezt már nagyon régóta előkészítették, és most vezénylik le, forgató könyv szerűen mennek az események ebben biztos vagyok, csak nem köztudott,hogy mit tartalmaz ez a "forgatókönyv".
    Egyesek szerint mély pénzügyi válságot idéznek most elő, hogy aztán a romokból felemelkedjen egy új világrend. Annyi legyen elég,hogy erre a világra jobb ha nem szülnek gyereket, ha csak nem akarják,hogy a gyerek rabszolgaként dolgozzon az életben maradásért.

    Jót röhögök néha amikor a tv-ben a válságról beszélnek, és megemlítik,hogy senki sem látta előre. :)))))))))
    Hogy milyen naívak az emberek, mert be is veszik.
    Sőt, még lehet a szakértő is elhiszi a saját hülyeségét amit a tv-ben "megmond" a kisembereknek.
    Buták vagyunk és meghalunk.
  • Palinko
    #1117
    lehet bennem van a hiba, de nem érdekel, szóval díjaznám ha a jövőben nem emlegetnéd a te mércéddel mért elmeállapotomat.

    nem véletlen a válság,DE nem bírnak mindent megakadályozni a közgazdászok sem.

    "MIKÉNT FOGJÁK MEGAKADÁLYOZNI HoGY EZ MÉG EGYSZER ELŐFORDULHASSON."

    most a válságkezelés folyik éppen, reméljük, hogy jól csinálják.
    ha kitalálnak valami történetet, hogy mit csinálnak, vagy hogy legközelebb hogyan előznék meg jobb lenne? hát szerintem nem.
  • másikisvan
    #1116
    Néhányszor feltettem már a költői kérdést: te tényleg ostoba vagy vagy csak játszod az agyad ?

    Ha a második, akkor semmi szükség rá, de ha az első, akkor megpróbálom elmagyarázni hogy megértsd:

    Egy ilyen "bukta" után, ahogy "véletlenül" gazdasági válság alakult ki (ha vélték volna, máshogy csinálják vagy nem igaz?), amikor az állampolgároktól fejenként nagyjából 2000 $-nyi adót vonnak le, a legkevesebb lenne elmondani hogy MIKÉNT FOGJÁK MEGAKADÁLYOZNI HoGY EZ MÉG EGYSZER ELŐFORDULHASSON.

    Szerintem túlságosan is jóhiszemű vagy, ami egyrészt nem gond, mert eszerint még nem fertőzött meg ez a gonosz világ a gonoszságával, másrészt viszont gond, mert felkészületlenül fog érni az övön aluli ütés.
  • Palinko
    #1115
    kevésbé szenzációhajhász cikk lenne, ha úgy írták volna, hogy amerikában az emberek teszik a dolgukat, és a bankok is. miért kéne mindent a nyílvánosság orrára kötni.
  • OKkultist
    #1114
    Az amerikai adófizetők nem elég felnőtt állampolgárok ahhoz, hogy bankjaik az orrukra kössék: mire is költik pénzüket. Legalábbis ezt a következtetést lehet levonni az AP körkérdéséből. A hírügynökség 21 bankot kérdezett meg arról, hogyan tervezik felhasználni a kapott pénzt - csupa olyat, amelyik legalább 1 milliárd dollárt igényelt a 700 milliárdos bankmentő csomagból.

    Nem nyilvános, mire költik (Fotó: MTI/EPA)
    "Egy részét hitelezésre fordítottuk, de nem adunk semmilyen pontos információt róla" - mondta például Thomas Kelly a JP Morgan Chase szóvivője. A bank 25 milliárd dollárt kapott. Egyetlen banktól sem kaptak ennél részletesebb választ az újságírók. "Nem szolgálunk információkkal a hozzánk beérkező, és a kihelyezett pénzeszközökről" - intézte el a kérdést egy mondattal az egyébként 3,5 milliárdos segélyben részesült atlantai Sun Trust is.

    Voltak olyan bankok, amelyek azt mondták, nem is tudják pontosan, mire megy el a kapott pénz.

    Ez az, így kell ezt csinálni. Legyen tényleg egy gigantikus bukta, mondjuk 2012-ben.
  • Frayer
    #1113
    Így van, nem kell keverni a két témát.
    Ami nwo-s, az menjen az nwo-ba.
    Ami meg gazdasági, pénzügyi hátterű az meg maradjon meg itt.
    Így van, ezért nem értem a felvetést.
  • Palinko
    #1112
    én csak azt nem értem, hogy miért nem mennek a változtató szelleműek az nwo topicba, de tényleg ha ennyire jogok meg stb, nem 1 embert nyomtak már el itt véleményükkel, olyan embereket kergettek el akik tudnának hozzászólni az eredeti témához de nem teszik, mert nincs annyi idejük, hogy mindent 3 szor elmondjonak mi miért van. szerintem simán ketté lehetne vállni akit érdekel megnézi az nwo topicot akit nem az itt lesz és kész, nem kell keverni a két témát.
  • Frayer
    #1111
    Barátnőm a corvinusra jár 3. éve, pénzügyi szakon.
    Én az eltén tanultam egy rakat gazdasági tárgyat, nemzetközi és gazdasági joggal együtt. Van egy kis affinitásom, mondjuk csak csipegettem. A közgazdaságban ha szakértő akar lenni valaki, nem amatőr mint én, ahhoz igen csak be kell tanulni több tíz ezer oldal anyagot. Egyszerűen hatalmas mennyiségű száraz anyag van ebben a témában. :(

    Hát te? Te hol szerezted a diplomádat?

    Gondolom teli van a topik kamara tagokkal.
  • Hegi90
    #1110
    Csak te gondolod azt, hogy off topik.
    nem, énis azt gondolom :D

    amit elhallgatni igyekeznek az iskolákban is, amit még a közgázon is csak felületesen "ismertetnek"
    te közgázra jártál? melyikbe?

    ugye, milyen jó érzés ha folyton belekötnek az emebrbe? :D:D
  • Frayer
    #1109
    De nem érted, hogy én mindvégig a világválsággal kapcsolatban írtam?
    Ha mondjuk elkezdenék itt terjengősen ismertetni pár system of a down gitár tabot, akkor igaz lenne az a megállapítás,hogy off topik.

    Csak te gondolod azt, hogy off topik.

    A gazda összehívja az állatokat, hogy megbeszélje velük, melyiket milyen mártással készítse el sorban ebédre, vacsorára.
    Megszólal a kakas:
    - Gazda elvtárs, mi egyáltalán nem akarjuk, hogy elkészítsen bennünket!
    - Kakas elvtárs, ön eltért a napirendtől!

    Érted a viccet? Ebben a topikban, mindenki egyenlő, te sem bíráskodhatsz más felett, mint ahogyan én sem teszem.
    Az hogy te szerinted off topik, az rendben van, aláírom, és elfogadom,hogy te így gondolod, mind addig amíg ezen nézeted mentén nem tiporsz bele mások jogaiba.
    Érted már? Mert ugyebár milyen alapon döntheted Te el, hogy mi off topik, és mi nem az. És, ha te neked ez hatalmadban áll, mikor adta neked ezt a jogot ez a topik közösség, mert akkor én nem voltam itt. Mikor szavaztuk meg, hogy cifu legyen itt az atyaúristen?

    Már, megmondtam többször. Most megmondom mégegyszer.
    Amit írtam azért írtam, mert a topik tárgya mentén már kiveséztük a problémát, most már kezdjünk el azzal foglalkozni,hogy hogyan lehetne megoldani, MI, mit tehetünk, mit áll jogunkban megtenni annak az érdekében,hogy javuljon a helyzet.

    Kitárgyaltuk már, hogy az egész visszavezethető arra,hogy az ebmerek túlnyomó többsége nem érti a rendszert, nem érti, hogy miért ilyen rossz, miért polarizálódik a társadalom szegényekre és gazdagokra.
    Vagy a legnagyobb számban, a többséget nem is érdekli az egész, nem is tudja mennyit veszít a közönyével.

    Ezért hoztam fel a témát, mert épp, hogy tenni akarok azért, hogy az emberek informáltabbak legyenek, ha mindenki kicsit többet tudna azokról a folyamatokról amit elhallgatni igyekeznek az iskolákban is, amit még a közgázon is csak felületesen "ismertetnek" akkor sokkal jobb esélye lenne a világnak,hogy egy működőképesebb, élhetőbb világgá váljon.

    Így van, vagy nem így van? Szerinted én rossz ember vagyok? Szerinted én nem akarom megoldani a gazdasági problémákat?
    Azzal kell harcolnunk amink van.
    Vagy ha te tudsz jobbat, add elő, ha nem akkor ne taposd el csírájában azokat a kezdeményezéseket amik változtatni szeretnének ezen a nyomorúságos rendszeren.
  • [NST]Cifu
    #1108
    Helyesnek tartanád e azt, ha a mostani pénzrendszer mellett létrejönne egy olyan másik pénzrendszer is, közpénz rendszer, melyben nincsen kamatmechanizmus, és nem hintázna a pénz értéke.

    Először is nem tudod megoldani, korábban már vázoltam miért.
    Másodszor egy országban egy hivatalos pénz létezik (általában), ennek a monopóliuma az állam működésének a kulcsa. Ezt kijátszani az állam megkérdőjelezését veti fel.

    A pénzrendszert a közösség működtetné, és nem magánbank hálózat, nem lehetne teljesítmény nélkül élősködő módon gazdagodni a közösségen.

    Nem igazán tudom elképzelni hogy lehetne ezt működőképesen megvalósítani. Leginkább az muzulmán bankra emlékeztet, ugyebár a Korán tanítása szerint nem szabad kamatot szedni. Azt sem igazán értem, hogy működhet, de állítólag működőképes. :)

    Kerüljük a felkelést, uszítást, erőszakos reagálást, mert ez csak okot adna arra, hogy ismételten kiszolgáltatottá tegyék a népet, erősebb elnyomáshoz, szabályozáshoz vezetne.

    Ebbe ne menjünk bele mélyebben. A saját meglátásom az, hogy ez a cseberből vederbe esete. A normális kommunikációt, párbeszédet támogatom. Az uszítást nem.

    És, ezt a felvetésemet TE törölted.
    Ugye ugye?


    Igen. Mégpedig azért, mert nem egy olyan topicba való, amelyik a gazdasági világválságról szól, és úgy tűnik szélmalomharcot vívok azzal, hogy megpróbálom megértetni pár emberrel, hogy mi is az az ontopic-offtopic dolog, és miért is nem való ide az amit beírtál.

    De se én, se más, nem döntheti el egymaga, mivel más, se én és sem te nem helyezheted mások fölé az akaratodat, saját meggyőződésből. Ez ugyanis jogtalan.

    Moderált fórumról van szó. Értelmezd.

    Nekem is megvan a jogom a gondolataim közléséhez, ezt megvonni már jogtalan. Ha úgy tetszik alapvető emberi jogokat csorbítunk azzal, ha nem hagyjuk embertársainkat hozzájutni a közlés szabadságához, és önkényesen erőszakkal rákényszerítjük másokra saját nézeteinket, véleményünket "hogy nem ide való" , ideológiánkat.

    Ott van az NWO topic, ha ilyesmikre vetemedsz. Akit érdekel, az megtalálja ott. Aki meg a topic címe alapján a gazdasági világválsággal kapcsolatosan akar normális fórumozást folytatni, az jöhet ide. Megérted, vagy megértessem?
  • OKkultist
    #1107
    Szerintem valami olyanra gondolt, hogy pl. a 939-AM2(940) közötti váltás az vajon miért kellett? Ill. a P4-nél már a sokadik tokozás van: 473, 478, LGA775, ezek alvariánsai, és egyéb laptopban használt verzióit még le sem írtam. Ennek a nagyrésze balf*szkodás meg marketing. Az AMD pl. a 939-cel mehetne ma is, a P4 meg a 478-cal. (ennyi ez a kettő elég kellene, hogy legyen) A PCI-X - AGP kavarás is marketing, mert a külön tápcsatlakozóval a legnagyobb fogyasztású is mehet AGP--ben is, ráadásul a nagyobb fogyasztású PCI-X-eken is van extra tápcsatlakozó. A sebességben is bírta volna az AGP, egyedül az SLI-re nincs megoldás, de csak ezért kár volt váltani. TEHÁT ha jól megnézzük, akkor az összes váltás több mint fele marketing.
  • Frayer
    #1106
    Szerintem is, vessük el a szélsőséges dolgokat. Kerüljük a felkelést, uszítást, erőszakos reagálást, mert ez csak okot adna arra, hogy ismételten kiszolgáltatottá tegyék a népet, erősebb elnyomáshoz, szabályozáshoz vezetne.

    Bakker, én is arról dadogtam,hogy olyan akcióval kellene szembe mennünk a manipuláló hatalom ellen, amit nem büntethet jogosan.
    Jó kis felvilágosító, informáló hadjáratokkal. Az értelem fegyverével.
    És, ezt a felvetésemet TE törölted.
    Ugye ugye?

    Indokold meg. De ne azzal magyarázd, hogy mert nem ide illő.
    Mert szerintem ide illő. Te szerinted meg nem.
    De se én, se más, nem döntheti el egymaga, mivel más, se én és sem te nem helyezheted mások fölé az akaratodat, saját meggyőződésből. Ez ugyanis jogtalan.
    Nekem is megvan a jogom a gondolataim közléséhez, ezt megvonni már jogtalan. Ha úgy tetszik alapvető emberi jogokat csorbítunk azzal, ha nem hagyjuk embertársainkat hozzájutni a közlés szabadságához, és önkényesen erőszakkal rákényszerítjük másokra saját nézeteinket, véleményünket "hogy nem ide való" , ideológiánkat. Az ilyen viselkedés, visszaélés a hatalommal, hova vezetett mindig? A történelem számtalan példával mutatja.
  • Frayer
    #1105
    Kérdezek tőled valamit.

    Helyesnek tartanád e azt, ha a mostani pénzrendszer mellett létrejönne egy olyan másik pénzrendszer is, közpénz rendszer, melyben nincsen kamatmechanizmus, és nem hintázna a pénz értéke.
    A pénzrendszert a közösség működtetné, és nem magánbank hálózat, nem lehetne teljesítmény nélkül élősködő módon gazdagodni a közösségen.

    Erre mi a válaszod? Ha lehetséges lenne egy ilyen rendszer, Te, támogatnád, vagy elvetnéd a lehetőségét?

  • Hegi90
    #1104
    énis ezért nem írok már ide... =)
  • másikisvan
    #1103
    Máskor meg azt írod hogy ezért a világválságért a nem gondolkodó emberek a felelősek. Akkor mégis érdemes innen is megközelíteni.

    Én nem arra a felkelésre gondoltam, inkább ébredésnek nevezném.

    Itt befejeztem. Ha segíthettem örülök ha nem mostmár nem igazán tudom többféleképpen elmondani.

    Égveled boldog karácsonyt mindenkinek !
  • [NST]Cifu
    #1102
    Tehát még véletlenül sem nekem címezted, felhozva azt példának ami az én én hsz.-em témája volt, hanem általánosságban írtad volna?
  • [NST]Cifu
    #1101
    Ha viszont ő úgy döntött hogy így akarja élni az életét (mert így döntött ez nem kérdés) akkor aztán miért csodálkozik ha nyomorúságosan mennek a dolgai ?

    Sacc per kábe ugyanezt mondtam én is. Azt mindenki döntse el maga, hogy van-e értelme hitelből egy életvitelt fenntartani, és hogy milyen szinten nyúl a hitel lehetőségéhez.

    Valóban ahhoz hogy ez a rendszer működhessen kell az emberek akár hallgatólagos beleegyezése, és erre lehet is mutogatni, de arról hogy lehetőség MÁSIK IS VAN (nyomom magam ezerrel) nem sok szó esik így aztán a választás enyhén szólva is erőltetett.

    Ez az a rész, ahol a múltkor szélsőséges társadalmi nézetek kezdtek el kavarogni. Én sem mondtam, hogy az adott rendszer jó, nekem is megvan a saját véleményem, hogy merre kellene megoldást keresni, de szerintem ez nem való eme topicba. Örülnék, ha inkább a gazdasági oldalról, és nem a szélsőséges társadalmi felkelésekről szólna.

    Ugyanis az, hogy "másik lehetősége" is van, erre utal, legalábbis a saját meglátásom szerint. De javíts ki, ha tévednék, és félreértetelek.
  • másikisvan
    #1100
    Hé DRÁGA akinek nem inge ne vegye magára.

    Én csak egy tükröt akarok tartani, de ha nincs szükséged rá, mondd mint a Nagy Testvér:

    Másikisvan, hagyd el a topikot 1 percen belül.

    És én megteszem.
  • másikisvan
    #1099
    Hogy még világosabb legyen a véleményem:

    Ma rengetegen azért dolgoznak hogy törlesszék a

    Lakás
    Autó
    HD-TV
    HŰTŐ MOSOGATÓ MIKROSÜTŐ

    törlesztőjét. Ha viszont ő úgy döntött hogy így akarja élni az életét (mert így döntött ez nem kérdés) akkor aztán miért csodálkozik ha nyomorúságosan mennek a dolgai ?

    Nincs ideje végiggondolni hogy mit is csinál vagy egyszerűen csak kényelmesebb belőni egy adag TV-t mondjuk egy mónika-só dózist (nagy "kedvencem" a Máunika) ???

    Valóban ahhoz hogy ez a rendszer működhessen kell az emberek akár hallgatólagos beleegyezése, és erre lehet is mutogatni, de arról hogy lehetőség MÁSIK IS VAN (nyomom magam ezerrel) nem sok szó esik így aztán a választás enyhén szólva is erőltetett.
  • [NST]Cifu
    #1098
    Hmm... ez a link mintha kicsit félresikerült volna.
  • [NST]Cifu
    #1097
    Tényleg sokkal jobb lehet durva előítéletekkel véleményt mondani olyanról, akiről úgy kb. semmit sem tudsz, miközben szent meggyőződésed, hogy te mindenképpen sokkal felvilágosultabb és szélesebb látókörű vagy nála. :)

    Csak tudnám, hogy miért próbálom a topicot óvatosan lökdösni az ontopic irányba, mikor újra és újra oda lyukadunk ki, hogy páran inkább csak kötekedni akarnak másokkal, elüldözve azokat, akik képesek a normális kommunikációra...
  • másikisvan
    #1096
    Rendben van, mondom én csak annyit szeretnék mondani, hogy az valóbab BOLOND aki úgy beszél ennek a rendszernek a hibáiról, meg az élhetetlenségéről, hogy közben élvezi, vagy legalábbis megtesz mindent azért hogy élvezhesse.

    Ennyi a kérdés: kell e nekik olyan áron is HD filmet bámulni, hogy érte tizenkét hónapig egy órával többet dolgozik ?

    Csak akkor ne mondja érted hogy ő milyen fáradt... illetve mondja csak bátran de akkor én is azt mondom: te szerencsétlen barom.

    Mert hogy a HD az meg még inkább odaköti a bambabirkát a képernyő elé: hamá' meg van, há' ne porosoggyík: tegyünk bele valami jáú kis hálivúdi filmet.

    Azokban meg olyan propagandát meg agymosást csinálnak hogy aztán még csak a gondolatcsíra sem jelenik meg az agyába, hogy lehetne másként is élni, nem disznórabszolga módjára.
  • [NST]Cifu
    #1095
    Próbálj meg egy 1080p-s, h.264-es videót lejátszani egy Pentium III.-ason, és utána tedd fel megint a kérdést.

    Persze onnan is meg lehet közelíteni a kérdést, hogy minek neked az 1080p, ha megelégedsz a sima 576i/p felbontással? Nekem mindenesetre tetszik az 1080p nagyságrenddel nagyobb részletgazdagsága, a sokkal élesebb és szebb képminőség, tehát élek a fejlődés adta lehetőségekkel. :)
  • OKkultist
    #1094
    Sajnos minél drágább az autód, annál kevesebbet kellett érte dolgoznod. A VW tulaj pl. valószínű sokkal többet dolgozott érte, mint a Ferraris, a Maybach tulaj pedig még a Ferrarisnál is kevesebbet. Az autókat már rég nem típus, márka, hanem felhasználási szempontok szerint kellene GYÁRTANI, megrendelésre (hogy ne lehessen pazarlás) és olcsóbban, kivéve a luxus és a hobbykategóriát, az lehetne többször ilyen drága is, mert nem fontosak. A többit meg a célszerűségnek és a tartósságnak alárendelni, persze a lehető legtakarékosabb fogyasztásű megoldásokkal, hülye divatok, idióta stílusok, kényelmetlen megoldások meg nem valósulhatnának meg. Pl. ha kötelezően minden autón ugyanolyan magasságban lenne a fényszóró, akkor meg lehetne oldani, hogy nem vakítanák egymást, stb.. 100ezer ilyen apró megoldás lehetne, ami nem tud megvalósulni, mert csak a hülyeségekben értenek egyet.