3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • joebacsi
    #1293
    sry egyébként, nekem is sikerült jócskán eltakarodnom a topik témájától, viszont több időm nincs, én is vizsgázom kedden (!újabb fontos infó az NWO-sok adatbázisába :))
  • joebacsi
    #1292
    Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy drága adórendszerünk nagyon túlbonyolított, nagyrészt azért, hogy eltartsa az ezt kiszolgáló bürokratikus rendszert, bár ennek egyszerűsítése pont azt vonná maga után, hogy sok ezen a területen tevékenykedő közalkalmazott kerülne utcára, akiket nagyon nehéz lenne más területre átképezni.
    A minimálbér meg a feketén dolgoztatás pedig ugyancsak öngerjesztő: vállalkozások szemszögéből bizonyos területeken aki nem "trükköz" az versenyhátrányba kerül.
    Nagy állami beruházásoknál is sokszor ki van véve az eszköz a PSZÁF kezéből, nem is beszélve az olyan mókás dolgokról például, mikor a Magyar Posta a fővárosban sokáig egy offshore céggel kézbesített bizonyos küldeményeket :)
  • joebacsi
    #1291
    "Nekem most több száz oldalt kell megtanulnom a pénzrendszerekről, és a nemzetközi hatalmi elit munkásságáról. Most mélyedtem bele az öbölháborúba, bush család tevékenységébe, és a skull & bones szövetségébe."

    Vedd bele kérlek azt is, hogy Hruscsov másodszülött fia kivándorolt amerikába, és most Obamára szavazott! Nagyon érdekes következtetéseket lehet belőle levonni, egy csomó háttérben meghúzódó összefüggésről rántja le a leplet!
  • joebacsi
    #1290
    "Na én itt kiszállok, ti nem vagytok magyarok, ez a napnál is világosabb.
    Ép ésszel nem lehet meggyőzni titeket, mert mindig azt mormoljátok,hogy a magyar ember a szar, a magyar nem jó, a magyart dolgozatni kell"

    A hangsúly inkább azon volt, hogy akárhogy is van, ha az ember reálisan felméri önmagát, kellőképpen teljesít, reális elvárásai vannak, akkor azért még lehet boldogulni ebben a megszorításos, ferimonnyále balkánközépi országban is :)
  • joebacsi
    #1289
    Annak a listának az ismeretében is igen-igen vastagon fogott az a bizonyos ceruza, arról nem is beszélve, hogy némely berendezés szükségessége erősen megkérdőjelezhető.

    Bár ennek nem összeesküvés az oka, szimplán csak nem hozzáértő emberek vannak döntéshozói pozícióban, illetve nem saját pénzük sorsáról döntenek, így nem gondolják meg kétszer, hogy mire költik.
  • OKkultist
    #1288
    Nem érdemes, úgysem lehet elolvasni mindent, rengeteg anyag van, én is 3-4 alatt rágtam át magam rajtuk, még a 911-es anyagokkal kezdtem annak idején, és akkor még minden csak angolul volt elérhető. Ma már jobb összefoglaló anyagok vannak, magyarul , vagy magyar felirattal, pl. ZEITGEIST 3.rész, meg hasonlók.
  • OKkultist
    #1287
    Bucser nem érti, hogy HOL A LÉ? kérdésre nem az a válasz, hogy felélte a lakosság, mert nem, UGYANIS:

    -felvett az ország NEVÉBEN pár ember egy kisebb összeget, mert ŐK PÁRAN úgy látták jónak, hogy kell, esetleg olcsón (alacsony kamattal) lehet felvenni, esetleg VALAKI RÁBESZÉLTE ŐKET?
    -Namost annak a pénznek a nagyrésze el lett qúrva, rosszul lett befektetve, esetleg rosszul és rosszra együtt, mert feketejános és baráti köre nagyon értett hozzá.(kamatszámítás???)
    -Ezután nem az történt, ami kellett volna, hogy sűrű bocsánatkérés közben életfogytigra bevonulnak a fegyházba, és a vagyonukat felajánlják a visszafizetésre, miközben az ország kurvamérgesen, de minél gyorsabban megszabadul a uzsorásoktól, vagyis visszafizeti mindenáron, mert annyira nem hülye, hogy rabszolgát csináljon magából.
    DE NEM, helyette nagypofával megmagyarázzák, vagy hallgatnak ,mint szar a fűben, a kamatok meg ketyegnek,-nem is akárhogy- és ma már ott tart az összeg, hogy visszafizethetetlen, és KEZELHETETLEN is.
    -Ekkora balf*szok nem nagyon vannak, csak ott ahol átqúrták az országokat, azzal, hogy a vezető huntát megvették, a többiek meg lehúzhatják a jövőjüket. Még IZLAND is úgy adósodott el, és jutott csődbe, hogy NINCSENEK SZEGÉNYEK, és az ő életszínvonaluk azért jó volt, az emberek jól éltek, van miből visszavenni, leadni.
    A panellakó, aki az AUDI gyárban dolgozik napi 10órát, német minőségben, de ukrán fizetésért, az hogy a f*szba értelmezze a túlfogyasztást, meg az egy főre jutó többmilliós adósságot?????
    -Negyere a 90 előtti termelő cégek minőségéval, mert a plazmaTV meg az MP3 lejátszó az , ami jobb és olcsóbb, a kaja, energiatermelés, EÜ-szolgáltatások, gyógyszerek, állami szolgáltatások az ugyanolyan minőségű, vagy rosszabb, de MINDEN DRÁGÁBB, viszont az igaz, hogy vehetek magamnak banánt, van DVD, meg házimozi, minden sarkon bankfiók, meg autószalon, de az ország lassan megszünik, de legalábbis értelmét veszti.

    NEHÉZ KÉRDÉSEK EZEK BUCSER, de semmiképpen nem azok a válaszok, amit te adtál. (Bogár Lászlót ismered?)
  • Saintgerman
    #1286
    én eltanácsolnálak attól, ennyire mélyen beleéld magadat....a cső végén a lyuk szûk még neked is....
  • Frayer
    #1285
    okkultist bakker.

    Mondtam neked,hogy gyűjtsd össze az ilyen anyagokat mint a

    "amit 2-3millióból világszínvonalon megoldaná bármelyik hozzáértő csapat, PONT az az egy kapja a megrendelést aki 100X áron dolgozik."

    Csak mentsd el ezeket az oldalakat ahol rájuk akadsz.
    Csak ennyit kérek tőled, később szükség lesz rá.
    Nekem most több száz oldalt kell megtanulnom a pénzrendszerekről, és a nemzetközi hatalmi elit munkásságáról. Most mélyedtem bele az öbölháborúba, bush család tevékenységébe, és a skull & bones szövetségébe.
    Egyedül nem tudok hatékonyan szervezkedni. Lehet elhalasztom a következő szemeszteremet, hogy ezzel tudjak foglalkozni 100% ban.
  • Bucser
    #1284
    Tudod mi van a szerződésben? olvastad láttad, hogy mit vettek?

    nem? Akkor előbb derítsd ki.
  • Bucser
    #1283
    Adót nem azért fizetsz, hogy visszafizesd az adóterheket egyébként jó lenne ha megnéznéd a a költségvetési törvényt, hogy a költségvetés mekkora része megy el adósságszolgálatra (ez a lejáró államkötvényeket és az éves kamatot jelenti.) vagy éppen az Á.K.K. kiadványát amelyben benne van, hogy mekkora összeg van külföld által finanszírozva (külföldi adósságállományunk jelenleg 3700 milliárd forint) míg a költségvetés bevételi főösszege 8900 milliárd.

    Mutasd meg kérleg hogy hol megy el az adónk 80%-a adósságszolgálatra?

    Egyébként meg lehet előbb adót fizetni mert a katonaságon túl (amit gondolom szépen elblicceltél) ez a második egyetlen kötelezettséged az állam felé mint magyar állampolgár.

    Szóval ha nem fizetsz adót te nem magyar vagy hanem egy senkiházi.

    márcsak ha a diszkrét minősítgetéseknél jártunk.
  • OKkultist
    #1282
    Nem a cél a gond, hanem az eszköz, mint a kormányzati weboldal példája, amit 2-3millióból világszínvonalon megoldaná bármelyik hozzáértő csapat, PONT az az egy kapja a megrendelést aki 100X áron dolgozik. Ezt azért kevesen veszik be. (hogy ez véletlen, ill., hogy TÉNYLEG 100X jobb lesz az az oldal, ez sima pénzszivattyú, az adófizető meg csak néz , mint a moziban)
  • mrzool
    #1281
    "további adóságterhünket meg kell tagadnunk, mert ez már bűnös kizsákmányolás, amit velünk szemben elkövetnek."

    És én magyarként azért fizetek egyre több adót, mert a magyarabb magyar nekiáll adótcsalni mindenféle mondvacsinált ideológia alapján. Nektek szabad, de ha én akarok lelépni, akkor mocsok szemét leszek. Hát gratulálok ehhez a remek érvrendszeredhez.
  • Frayer
    #1280
    persze, tudtam,hogy olyasmivel fogsz jönni, amivel a magyar embert fogod hibáztatni, miért is mondanál ellent magadnak.

    Az adónk 80% megy adóságrendezésre ember. Rablók kezébe jut, ezt felismerve, egyesek úgy döntöttek,hogy akkor megtagadják az adót, hiszen úgy sem kapja vissza a közellátó szektor.
    A felvett kölcsönöket már többszörösen visszafizettük, további adóságterhünket meg kell tagadnunk, mert ez már bűnös kizsákmányolás, amit velünk szemben elkövetnek.
  • mrzool
    #1279
    "ti nem vagytok magyarok"

    LOL. Na öblíts szépen.

    Egyébként pont a magadfajta 'turbómagyarok' miatt fogok lelépni innen remélhetőleg minél előbb. Aztán építsétek tovább ezt a szarvárat.
  • Bucser
    #1278
    Majd ha 10 milla lakosból nem 2,9 millió lesz aktív adófizető (ebből 900e minimálbéres) akkor beszélhetünk azokról a szegényekről.

    Tudod nyavajgunk a magas adók miatt , de ha alacsonyabb lenne azt sem fizetné meg ugyanaz a réteg... Legyél dühös arra aki feketén dolgozik, és dolgoztat és külföldre menti a pénzét...

    Azért vagyunk ekkora szarban...

    Az EU egy hatalmas lehetőség minden magyar számára.. aki inkább a sarokban kesereg az ezt nem látja be.
  • Frayer
    #1277
    Na én itt kiszállok, ti nem vagytok magyarok, ez a napnál is világosabb.
    Ép ésszel nem lehet meggyőzni titeket, mert mindig azt mormoljátok,hogy a magyar ember a szar, a magyar nem jó, a magyart dolgozatni kell, be kell olvaszatani egy zónába, elvenni tőlük minden szuverenitásukat, önrendelkezésüket. Az ilyenekkel nem lehet vitázni, nyíltan magyar ellenes kijelentéseket tesztek. Csak arra kérlek titeket, hogy ne próbáljátok manipulálni szegény ország lakosságát, olyan dolgokkal hitegetni őket, amiket soha nem kaphatnak meg. Ez az eu is mekkora csőbehúzás volt szegész magyar embernek, miért nem lehet már békénhagyni minket?
  • mrzool
    #1276
    Jó, hát azért ez túlzás volt, mert a magyar ember mindig panaszkodik.:)) Nekem se tetszik az óriási mértékű elvonás-adózás, de hát most ez van, ezt kell szeretni, el lehet menni.:/

    És hogy a világgazdasághoz is kapcsolódjunk: én nap mint nap azt veszem észre, hogy nagyon nem fogták fel az emberek a 20 éve történteket. Nem egymással, hanem a világgal kell versenyezni minden tekintetben, és ez bizony kemény, fáradságos munka.
  • Bucser
    #1275
    Mondjuk én sme.
  • mrzool
    #1274
    "Miért van az,hogy mi magyarok, egész nap dolgozunk, közölünk sokan napi 16 órás műszakokban vannak"

    Talán mert a magyar termelékenység a béka segge alatt van? Tökmindegy, hogy 8 vagy 16 órában nyomod a kávé-cigi-magántelefon hármast, ugyanolyan nulla lesz az eredmény. Az a kevés ember pedig, aki versenyszektorban van és tényleg DOLGOZIK, az általában eléri amit óhajt. Én nem panaszkodom.
  • Bucser
    #1273
    Ehhez az kell, hogy törlesszük az adósságunkat átformáljuk az adórendszerünket és a nyugdíj-, egészségügyi-, rendszerünket. És végre csatlakozzunk az Eurozónához.

    ennyi.

    csak egy ilyen impotens politikai elittel nem lehet mit kezdeni. de a #1242-es állításom még most is áll.

    A Topic nem Magyarországról szól. Ha Magyarországról akarsz beszélni nyiss egy "magyarország gazdasági helyzete" c. topicot vagy menj át az indexre ott elég sokan beszélgetnek ezen témában.
  • Bucser
    #1272
    "Miért van az,hogy mi magyarok, egész nap dolgozunk, közölünk sokan napi 16 órás műszakokban vannak, mégsem haladunk sehova, tonna számra állítjuk elő munkánkkal az értéket képviselő termékeket, szolgáltatásokat, mégis egyre csak eladósodunk, egyre csak megy tönkre a közellátásunk. Megyünk a csőd felé. Ha napi 50 órát dolgozna mindenki megállás nélkül, napi egy milliónyi értéket termelve, akkor is csak eladósodnánk. Erre adjál nekem magyarázatot, ohh mesterek mestere, a legfőbb megmondó ember, aki istennél és nagyobb megmondó ."

    Mert szarul választjuk meg azt, hogy kiben bízünk és kiben nem.
  • Frayer
    #1271
    Nem kell önellátónak lenni, az szerintem nem járható út, lásd kuba, az embargó alatt mi lett belőlle saját magára támaszkodva.

    Egy egészséges import, export egyensúlyra van szükségünk, nem kizsákmányolásra. Ma teli vagyunk importal, exportunk meg nincsen, amit exportálnak az a rengeteg pénz amit a magyar ember munkával megteremt.

    Ami kell, hogy visszanyerjük önrendelkezésünket, és mi magyarok határozzunk sorsunk felett. Egy egészséges nemzetközi kereskedelmi szövetségben, kötelezettségek nélkül.
  • Bucser
    #1270
    "Amit te arbitrázs műveletnek nevezel én spekulációnak hívom"

    Elég nagy különbség van a 2 között.

    A Spekuláns a letétbe tett pénzét kockáztatja, hogy a várakozásai teljesülnek-e vagy sem azaz az árfolyam alakulására játszik.

    Az arbitőr pedig egyszerű kereskedelmet folytat az informácós tudásának kihasználásával. De te nyeled be a veszteséget ha az eladás és a vásárlás ideje között olyan ingadozás történik ami a művelet végösszegét negatívban hozza ki?

    nem. Az arbitőr.

    Szerinted azok a pénzek honnan vannak? ellopták másoktál? vagy megtermelték? Úgy beszélsz mintha tőkét gyűjteni bűn lenne...
  • Frayer
    #1269
    Látod,hogy te akarod megtéveszteni a topikozókat?? Látod,hogy ködösítesz?

    Nem 73-ban húzták ki az aranyat, hanem 71-ben, ennek nagyobb a jelentősége,mint egyesek gondolnák, ezt te is tudod, azért ködösítettél 73-ra. Magyarul be akarod csapni az embereket.

    "Ez vezetett oda, hogy Nixon elnök 1971. augusztus 15-én a dollár aranyra való beválthatóságának a megszüntetésére kényszerült. Ezzel a dollár 100 százalékosan fedezet nélküli papírpénzzé alakult.” „A Bilderberg Csoport és a kőolaj árának felrobbantása Érdemes közelebbről megismerkedni a kőolaj-árrobbanás - pontosabban árrobbantás - előzményeivel. Csak 1973 októberében vált világossá, hogy a globális főhatalmat gyakorló nemzetközi pénzügyi közösség milyen célokat követett, amikor azt ajánlotta Nixon amerikai elnöknek, hogy szüntesse meg a dollár és az arany kapcsolatát, azaz a dollár legyen a Federal Reserve elnevezésű magánkartell által kibocsátott teljesen fedezetlen papírpénz."

    Ezt a cikket olvasd el 10 szer,hogy te is megértsd. [URL=http://www.virtus.hu/index.php?id=detailed_article&aid=2440]Hogyan lett a dollár "aranyfedezete" a kőolaj?[/URL]

    Hiába jössz itt azzal, hogy a forint nem volt konvertibilis.
    Mert ez is csak ködösítés, becsapás, mivel csak a cseremegállapodások nem voltak tetszőlegesen átválthatók,hiszen pont azért mert egyoldalúan használtak ki minket a keleti blokk képviselői, amivel mi csak vesztettünk. Egy olyan igéretet, ami köztudott a világgazdaságban,hogy nem tartanak be, az persze, hogy nem konvertibilis. De az nem a forint magyar valutánk volt, hanem az oroszok fizetési csere igérvénye.

    Most néztem meg, a forint fenállása óta, konvertibilis valuta, bármilyen pénznemre átváltható, kemény valuta amely nem volt kulcsvaluta, és nem volt a világgazdaságban meghatározó szerepű. De világvaluta volt, még a tőzsdén is kereskedtek vele, és onnantól,hogy aranyat lehetett vele vásárolni, onnantól egyenlő értékű volt az aranyfedezetű dollárral is. Igaz,hogy a forintot szándékosan tönkre akarták tenni, párszor be is húzták a forintot, és még ma is mesterségesen párologtatják, valami írtózatos mértékben, elinflálják,hogy ne legyen jó a magyar embernek még véletlenül sem.

    Sajnos a ködösítést te okozod.
    Vagy fel teszek egy egyszerű kérdést. Remélem tudsz rá válaszolni ha már olyan okos vagy.

    Miért van az,hogy mi magyarok, egész nap dolgozunk, közölünk sokan napi 16 órás műszakokban vannak, mégsem haladunk sehova, tonna számra állítjuk elő munkánkkal az értéket képviselő termékeket, szolgáltatásokat, mégis egyre csak eladósodunk, egyre csak megy tönkre a közellátásunk. Megyünk a csőd felé. Ha napi 50 órát dolgozna mindenki megállás nélkül, napi egy milliónyi értéket termelve, akkor is csak eladósodnánk. Erre adjál nekem magyarázatot, ohh mesterek mestere, a legfőbb megmondó ember, aki istennél és nagyobb megmondó .
  • Frayer
    #1268
    Ilyet ne mondjál,hogy összeesküvés hivő, ellenkezőleg, én az igazságot szeretném kideríteni, én nem hiszem,hogy összeesküvésekkel jobbá lehet tenni az emberek életét. De te vagy az aki épen az összeesküvők pártját fogod. Tudatlanságod következményeként te nem veszed észre,hogy szabad rablás folyik Magyarországon.
    Amit te arbitrázs műveletnek nevezel én spekulációnak hívom, mivel ez egy olyan alacsony kockázatú tevékenység amivel a termelő reálgazdaságtól veszed el az értéket, olyan ügyletekkel, amivel te értéket nem állítasz elő. Én ezt bűncselekménynek tartom.
    Az arbitőr ott vásárol, ahol olcsó, és ott ad el, ahol az ár, illetve árfolyam a legmagasabb. Az arbitőrök a határidős ügyleteket úgy kötik meg, hogy kockázatuk ne változzon, tehát kockázatsemlegesek.
    Az arbitrázs műveletek létrejöttéhez meghatározott feltételeknek kell teljesülniük, ezek a következők:
    - szabad valutaváltási lehetőség és árfolyammozgás
    - az arbitőr követelései, illetve hitellehetőségei az ügylet lebonyolításához
    - piaci lehetőség, ahol a partnerek nagy tételekben kereskednek
    - jól szervezett információrendszer és lebonyolítás

    Persze, nekem is megvan elvileg a lehetőségem, hogy eladósítsam a világot, ezer milliárd dollárokkal, csak nekem nicsenek ilyen pénzeim amit kölcsön adhatnék, és nem fizetem le a politikusokat,hogy vegyél fel ezeket a kölcsönökat e nép nevében.
    Ne személyeskedjél, és ne ködösítsél, mert akkor én is elkezdek így tenni, ugatni veled.
    De akkor cifu már engem sem moderálhat, hiszen már most nem tartja be a moderálás alapelvet feléd, az nem lesz fer, ha csak te személyeskedhetsz, de ha én teszem akkor ezt már oppozició követi. Szóval vagy most leállsz itt a személyeskedéssel és ködösítéssel, vagy mocskolódásba fog miattad torkolni a topik, és szegény cifu lesz a felelős, hogy nem folytotta már el csírájában az agressziót.
    Szóval alj le mert nem vagy kívánatos, nem szeretjük sem a kötekedő, sem a megmondó embereket itt.
  • Bucser
    #1267
    Egyet kihagytam: És idén fűtés sincs (ugye mert a földgáz kőolaj szintén hitelre jött).

    Korábban másikisvan írta, hogy önellátóak lehetnénk. Lásd Albániát mire megy az önellátással.. Még a koszovói albánok sem akarnak oda visszamenni..
  • Bucser
    #1266
    Szerinted ha akkor megkérdezik az embereket, hogy "Figyeljetek válaszhattok: Jövőre nem lesz BKV, Volán, MÁV, MALÉV és a veszteséges vállalatok bezárnak. Vagy hitelt veszünk fel. Melyiket választjátok?"

    Szerinted a dicső magyarság mit választott volna...

    Nem tudsz A Nemzeti ösztermékből alapot képzeni. A konvertibilitásnak pont az a lényege, hogy csak akkor konvertibilis ha bármilyen helyzetben visszaváltható a pénzed bármely egyéb konvertibilis valutára meghatározott árfolyamon.

    a dollár alól nem 71-ben rántották ki az aranyfedezetet hanem 73-ban mikor a Bretton-woodsi rendszer összeomlott., de a dollár továbbra is megmaradt problémás valutának hisz 30 évig tartalékvalutaként funkcionált-> mindenki abban tartalékolt és az nemzeti valuta árfolyamának védelmében nyomott szabadpiaci intervenciókat s dollárban hajtották végre-> dollár gyengült tovább. Azaz gyengülési spirálban volt a dollár.

    A ködösítést meg pont magatok okzzátok, mert nem nézitek meg a hátteret.
  • Frayer
    #1265
    Igen, és én ezt bűncselekménynek tartom.
    Nem az volt a jó megoldás hogy adóságba verjük magunkat, a végtelenségig,azzal,hogy dollárt kölcsönöztünk ki nagyon magas kamatra.

    Egyszerű megoldást jelentett volna,hogy a szovjet unió felé, meghagytuk volna a cserekereskedelmet, de a forintit azáltal tettük volna likviddé világviszonylatban,hogy alapot képeztünk volna rá a nemzeti össztermékből. Így, hiába nem kaptunk az oroszoktól valutát, csak fizetési ígérvényt, fedezetlen biankó csekket, jogilag, addig amíg az exportjainkat ki nem egyenlítették ellenértékkel, addig az a nemzeti össztermékhez tartozik, ezeket az értékeket felhasználva, likvid valutát lehetett volna csinálni a forintot, olyan stabil pénzt ami mögött érték van. Jobban keresték volna mint a dollárt, ami alól pont 71 ben rántották ki végleg az aranyfedezetet. Ezáltal teljes mértékben flat pénzzé tették, egy darab papírfecnivé, és mi ebből a pénzből kölcsönöztünk ki, ahelyett,hogy ingyen, valódi értéké tettük volna forint valutánkat, önrendelkezési jogunkkal élve.

    Én ezt a manővert, bűncselekménynek tartom. Nem szeretem azokat a személyeket akik ködösítenek, mert sajnos tudom,hogy honnan tanulják az ilyen szövegelést, tudom,hogy miért alkalmazzák.
    Nem szabad,hogy lényegről eltereljék az ember figyelmét, hogy itt bizony egy nép megerőszakolása volt a cél.
  • Bucser
    #1264
    pontosan.

    Egyébként ha nem így lenne azután is van bőven mozgástere az USA-nak.. Hisz az átlagos adóterhelés odaát kb 15%...
  • [NST]Cifu
    #1263
    Ez azt feltételezi, hogy relatíve rövid időn belül (2-2,5 év) arra számolnak, hogy újra beindul a gazdaság motorja tehát...
  • Bucser
    #1262
    Jó éjt neked is.
  • Bucser
    #1261
    Te érted is az összefüggést a Kamat az árfolyam és a fizetési mérleg és külkermérleg között vagy csak beszélsz összevissza?

    Az előbbit kétlem az utóbbit meg sejtem... Az arbitrázs fogalmát keresd ki wikipédián...

    te is rögeszmés összeesküvéshívő vagy.

    Japán idestova 9 éve küzd a recesszióval. Lassú növekedés erős jen és alacsony kamat. Ez nem új dolog. Jen hitelt vagy USD hitelt eddig is lehetett kapni. Az árfolyam arbitrázst azóta kihasználják a befektetők mióta van valutakonvertibilitás az pedig kb. az 1700-as évek óta van... csak akkor arany meg ezüstpénzről beszéltek...
  • másikisvan
    #1260
    Baszd szájba a kurva rendszeredet éljél benne akkor kurva boldogan, az összes havercsótányoddal karöltve. Öcsém komolyan kívánom, hogy dögöljetek bele most már ebbe a kibaszott fosgödörbe !
  • másikisvan
    #1259
    FÚ bazmeg mocskos elvakult paraszt vagy te hallod !
  • Frayer
    #1258
    Ott van a jen esete. A japánok nemrég 0% kamatra adtak kölcsönt, mostanában 0.5 % kamatra. Még a hülyének is megéri.
    Csak arról már nem informálják, a kisembert,hogy a jen az utóbbi időkben elég erősen ellene ment a forintnak.
    Kivéve most, amikor viszont erősen feljövőben van. Az ingatlan válság miatt kialakuló pénzszűke következtében, nincs elég dollár? Nembaj, van elég jen, és jenért is eladják az ingatlanokat. Ez annak jó aki tud jen alapú hitelhez jutni, és ezzel vagy átváltva más valutáért meg tudja venni, a most mélybe zuhant ingatlanokat, ügynökein keresztül.
    Nem sokáig lesz ez a lehetőség, nemsokára emelni fognak a jen alap kamat rátáin, és még tovább mélyül valószínű a recesszió.
    Azért ez már feltételez némi összeesküvést a háttérbe.
    Ezeknek a dolgoknak a következménye, hogy egy szűk érdekcsoport, olcsó hitelekből 0.5 % felvásárolja amerika ingatlanjait, nagyon nyomott mély áran. Olvastam,hogy volt olyan telek amit 5 dollárért adtak el. Ez már jelent valamit, és az is,hogy erről nem nagyon beszélnek a tv-ben. Vajon miért nem? Hiszen itt kezdődött minden. Jah,hogy ez nem érdeke a spekulánsoknak, hogy kiderüljön a turpisság? Felvetődik a kérdés? Kinek az érdekében és hatalmában van a média? Miért játszhatnak egyesek a köztájékoztató médiumokkal? Miért használják úgy mint egy propaganda gépezetet?
  • Bucser
    #1257
    Te nem igazán érted az állam szerepét.

    Azt sem igazán érted szerintem ,hogy mi folyt a Szovjet Unió idején.

    A 70-es években exportáltunk a SZU-ba mivel az erősebb kutya baszott alapon muszáj volt. (hacsak nem akartuk, hogy megint rendbetegyék a lakosságot) A SZU viszont nem fizetett ezért semmit csak adott igérvényt, hogy majd fizet. Azonban ebből az igérvényből az importált alapanyagokat nem igazán lehetett beszerezni. Az importált anyagokat amire szükég volt nem lehetett beszerezni. (pedig akkor is volt szép számmal) Ezeket miből szereztük be? Forintért. de a Forint nem volt kemény valuta. csak akkor fogadták el ha dollár állt mögötte a kincstárban és az MNB vállalta, hogy bármikor visszafizeti. ezen visszafizetési képességhez viszont dollártartalékra volt szükség amelyet viszont egy Varsói szerződésbeli ország nagyon nehezen kaphat meg. Hiszen semmit nem tudnak róla azon kívül, hogy hol van. Ergó magas kamatfelárat adtak hozzá.

    NA így lehet, hogy magas volt a kamat azon az 1 milliárd dolláron....

    Egyébként pedig ha végre képesek lennénk rohadt növekedési pályára állni és nem deficites költségvetést csinálni akkor nem okozna gondot a lejáró kötvények visszafizetése...

    Tudod azért, hogy használod a másik pénzét kamatot fizetsz. Ha meg nem tetszik, hogy az állam vezetői eladósítják az országot váltsd le őket. Keress a helyükre jobbat vagy hagyd el az országot. HA meg nem tetszenek a megoldások lődd főbe magad mert más megoldás nincs. a világ így működik. Ha pénzt kapsz azt vissza kell fizetni.
  • Bucser
    #1256
    A Raegen és Bush adminisztráció teljesen kivéreztette az amerikai államháztartást. magasan voltak a kamatok és magas az ÁHT. Utánuk jött a Clinton adminisztráció aki mintegy 8 éves regnálása alatt eltüntette a költségvetési deficitet, és tartósan magasabb volt a növekedés mint az infláció. ezáltal a GDp arányos államadósság csökkent. Obama az első 2,5 évében csak Költeni fog utána pedig megszorítani.
  • Bucser
    #1255
    Persze. Amint visszafizeted az összes iskoláztatásodra, egészségügyi ellátásodra és élelmiszeredre (amit esetleg nem itthon termeltek meg és fogyasztottál el) fordított összeget.
  • [NST]Cifu
    #1254
    Azért elég decens inflációs érték kell, ha ekkora méretű hiányt akarnak elégetni, nem?