3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Bucser
    #2431
    Ajánlom a figyelmedbe a Long Term capital példáját...

    Ha kihagyod az emberi józan gondolkodást és automata rendszert akarsz létrehozni akkor vakon kell hinned a modellek működésében.

    Csak mondanám, hogy ezek a vakon hitt matematikai modellek vezettek ide ahol most vagyunk. ráadásul jelen válságban az összes előző 10-20 évre alapozó modellt lehet kukázni.

    Legalább 100 éves adattáblával rendelkező modell kell a viszonylag pontos 3-4 éves távra való tippeléshez.

    Ha daytrade-hez akarsz spekuláns modellt ahhoz meg egyetlen alapelv kell: Lovagold a hullámokat. többet ér ha figyeled a híreket és ha elkapsz valamit arra fogadsz. A modelleket én speciel nem sokra becsülöm. inkább a józan emberi gondolkodást.
  • joebacsi
    #2430
    Negatív reklám is reklám :)
  • Palinko
    #2429
    brutális :S
  • Gabyee
    #2428
    "No European government has done anything as boneheaded as we have,"� Ferenc Gyurcsany, Hungary's prime minister, said of his country's fiscal policy in May 2006. By 2012, United States policy makers may be echoing his words.

    a böszme eget rája azt
    szégyen és gyalázat,a világ gazdasági egyetemein még 50év múlva is mi leszünk a rossz példa:(
  • Gabyee
    #2427
    itt van az eredeti:)
  • Palinko
    #2426
    linket :DDD
  • Gabyee
    #2425
    Gyurcsányhoz hasonlítja Obamát a The New York Times

    A The New York Times amerikai lap Barack Obama pénzügyi csomagja kapcsán megjegyezte: az Egyesült Államok államadóssága 2011-re GDP-arányosan elérheti a jelenlegi magyar mutatót, amely a tékozló költekezés és a "központilag tervezett pazarlás" maradványai miatt az egekbe szökött.

    A lap Gyurcsány Ferenc miniszterelnök őszödi beszédéből idéz: "Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált, amit mi csináltunk" Majd azzal folytatja: "Az amerikai döntéshozók 2012-ben majd az ő szavait visszhangozhatják".

    Országimázs:)
  • MuldR
    #2424
    Lecsusztatasbol nem tudom kifizetni a szamlaimat. Amugy nemhivatalosan mi is csusztatunk. Hivatalosan ilyen nem letezik a cegnel. Jelenleg 2 ember minuszban vagyunk. A valsag miatt nem tudunk embert folvenni, de amikor lehetett volna akkor sem nagyon talaltunk jo embert.
  • horthy
    #2423
    http://www.origo.hu/uzletinegyed/valsag/20090221-soros-gyorgy-szethullott-a-vilag-penzugyi-rendszere.html

    Na akkor ebböl a pénzügyi gazdasági válságból ki fog gyöztesen kijönni ?
    Kina , India , Japán , USA , EU ? Ki lesz a jövö meghatározó gazdasága ?
    Kinek mi a véleménye ?
  • Frayer
    #2422
    Már pedig az bizony menthetetlenül összeomlik hosszú távon.
    Nagyon ész nélküli, rizikós egy stratégia.
    Buta gazdag emberek találták ki, kaszinókban, a rulett kerék mellett.
    Butaság lenne ezzel fellépni a tőzsdére, mégis sokan megteszik.
    Vannak cikkek, publikációk, amelyek másokat erre bátorítanak, hogy használják ezt a stratégiát, de ez csak arra jó,hogy kiszámíthatóbbakká tegyék az embereket, a kereskedésben.

    Ugyan ez, az a sok, rengeteg anyag a technika elemzésről, meg a " japán gyertyák, és alakzatairól".

    Rögtön rájöttem,hogy mi megy a háttérben.
    Tudom jól, hogy azok a jelek, alakzatok, modellek amiket az úgynevezett "technikai" elemzés nyújt az egyszeri felhasználónak csupán arra jók, hogy KISZÁMÍTHATÓVÁ tegyék azoknak az embereknek a kereskedését akik ezekkel a sémákkal kereskednek.

    Az az ember, aki ezt felismeri, és jól informált a piac mindenkori állapotáról, aki a leggyorsabban jut a legfrissebb adatokhoz a piacokkal kapcsolatban, az el tudja szedni mások pénzét. Spekulációval.

    Nem szabad abba a hibába esnünk, mint amibe a milliós tömeg akik napi szinten kereskednek a rendszerben, közvetve vagy közvetlenül egyenesen a központi bankokra rákötve. Azt tanácsolják, hogy ÚSSZ AZ ÁRRAL.
    És, milyen nagyon szépen, és logikusan meg is magyarázzák, érvekkel alátámasztják, és megindokolják, hogy miért jó ez, nekem, nekünk.

    Én viszont azt mondom, hogy ez veszélyes, mert ha az árral úszunk, akkor sebezhetőek lesznek a pozicióink, mert kiszámíthatóvá válik a kereskedésünk.
    Úgy kell kereskednünk, hogy nem az árral úszunk, nem ugyan azt csináljuk mint a többi szerencsétlen bohóc. Nem egy tánczenekarban vagyunk az isten szerelmére, hogy mindenkinek ugyan úgy kell mozognia.

    Azt nem mondom, hogy árral szemben kereskedjünk, mert az egyenesen életveszélyes.

    Azt mondom,hogy a legjobb ha mindenhol a legjobb tudásunk szerint megbecsüljük, hogy merre visz majd az ár, és tapasztalati úton eldöntjük,hogy hol becsülhettünk a legoptimálisabban. Majd ott nyitunk egy poziciót a megfelelő irányba. Mindezt úgy, hogy minden újabb másodpercben több giga adatot, mintákat, valószínűségi karakterisztikákat vetünk össze, a folyamatosan real-time változó újabb adatokkal, így minden másodpercben újra gondoljuk stratégiánkat.
    Minden egyes pip változás megerősítheti a kereskedési stratégiát, vagy ellene mehet, amire válaszolhat úgy a program, hogy kilép és új poziciót vesz fel.

    Mindezt olyan gyorsan mint a gondolat. Egy szemvillanás alatt gigányi adattal számolni, csak számítógéppel lehetséges. Ehhez kellek én, a programozó. Hál istennek én szeretek optimalizált, processzor közeli kódokat írni, amik úgy hasítanak mint a szél.
    Ha nem lesz elég egy cpu, akkor megcsinálom cluster rendszerben, amit már lehet futtatni szuperszámítógépeken, vagy hálózatba kapcsolt egyszerű gyors pc-ken.
    Ma már olcsó a számítási kapacitás, azzal nem lesznek gondok.

    Most a koncepciót kell megvalósítanunk. Aztán jöhet a munka maradék 5 %-a. A kód megírása :)
  • Palinko
    #2421
    mert félrevezetés azt hittem hogy a témához kapcsolódik és azt linkelted be.
  • barbym
    #2420
    de nem értem h ez mért baj? ha aláírásba rakom akkor nem gáz. akkor így miért az??
  • Palinko
    #2419
    ne spammelj! senki ne klikkeljen a linkjére, csak egy online játék amihez így szeretne virtuális pénzt szerezni ha megnézed kap pár dolcsit.
  • joebacsi
    #2417
    Hosszú távon egy szimpla martingale stratégiával sem veszítesz. Csak ne omoljon össze az egész rendszer, és bírd tőkével :)
  • Frayer
    #2416
    Azért is sikerülhet megcsinálni, mert mások pont úgy gondolják,hogy lehetetlen.
    Én szeretem az ilyet. Ha mások ezt gondolják. Mert amíg ők mással foglalkoznak, én magabiztosan megvalósítom elsőként azt amit ők nem létezőnek, vagy megvalósíthatatlannak hisznek.
    Ezt már megtapasztaltam, hogy az ember ilyen lény.

    Persze, ha én is túl szkeptikus lennék, én sem fognék bele ebbe, ehhez is hit kell, kitartás. Meg sok minden más.

    De mások előnyt adnak azzal, hogy ők meg sem próbálják.
    De ha nekünk sikerülne megcsinálni, titkos fegyverként be lehetne vetni a világ ellen, a saját oldalunkon.
    Gyakorlatilag, egy ilyen rendszerrel, ami hosszútávon nem veszít pénzt, megfelelően nagy volumenű értéket forgat a nemzetközi piacon, spekulációs támadásokkal a devizákra, részvényekre, árúkra, olyan hatalmat ad használójának, amivel akár romba is lehetne dönteni a világ gazdaságot, és minden pénzt, értéket elszipkázni azoktól, akik a nyílt rendszert használva kereskednek.

    Ha már annyira erőltetik a szabad piac elvét, a neoliberálisok, akkor legyen. De aztán a piac tényleg szabad legye ám, amikor bekapcsoljuk a pénz-szívót.

    Számításaim szerint, a stabil napi 1 %-os hozam, már képes mindarra amit elmondtam.
    Mivel az egész világpiac marginálisan működik, ha egy kicsit is meginognak a tartalékok amire a világ gazdasága építkezik, borulhat az egész. Ma magyarországon, már nem 5, hanem 2, azaz kettő százalék a kötelező tartalék ráta. Az valljuk be, nem sok. nagyon könnyen beborulhat. De más országokban sem jobb.

    Az meg a másik, hogy mivel a nemzetközi gazdasági törvények, jogok elvileg mindenkire érvényesek.
    A program által forgatott tőkét mi is marginalizálhatjuk, az által,hogy kölcsön adunk magunknak pénzt, a semmiből, amire az alaptőkénk a fedezet.
    Magyarul, tőke áttétet hozunk létre saját magunknak, azaz multiplikáljuk meglévő forrásainkat. És olyan margin call-okkal nyithatunk pozíciókat, amelyekkel a valós 1% hozam, 5-10 % ot is érhet, persze nem érdemes nagyon kockáztatni, mert a veszteség is ilyen arányban jelenik meg ha negatívban zár poziciót a rendszer.

    DE, ha leteszteltük a rendszert 80 évre visszamenőleg és 80 év alatt és a jelenben is hónapokig folyamatosan pozitívban termel, akkor már képet kaphatunk arról, hogy milyen marginnal engedhetjük játszani a mi kis pénz-porszívónkat.
  • Palinko
    #2415
    a pénzérmésben, én nem tanultam valószínűség számítást, de sztem mindkettőnek ugyan annyi esélye van hogy eltalálja, itt a több információ sztem nem jelent semmit.

    az ötleted szimpatikus, és még segítenék is ha tudnák :D de szerintem már régen megcsinálták volna ha lehetséges egy jó programot összehozni, nézd meg pl szerencsejátékra, hány csalást dolgoztak ki, vagy másra, az ott csalásnak számít itt nem lenne az, csak azért hoztam fel példának, hogy az emberek szeretnek könnyebben célt elérni és megtesznek azért mindent, és szerintem már másnak is eszébe jutott. na mind1, ha szted tudok segíteni keress meg privátban, mert abban igazad van hogy meg lehet ezt is próbálni :D
  • Frayer
    #2414
    hehe
    Nagyon sok embernél fut automatizált kereskedő program.
    Nem sokat érnek. Sokat nem keresnek.

    Devizapár? Látod, ez az egyik baj.
    Nem devizapárokat kell nézni, és azok árfolyamából létrehozott indikátorokat. Mint már említettem, ezek töredék információkat dolgoznak fel. Egy adott pillanatból próbálnak következtetni a jövőre.

    Alapvetően rossz a koncepciója minden ilyen ma létező programnak amelyek elérhetőek a publikum felé.

    Világosan látni fogod miért.

    10 szer feldobok egy pénzérmét.
    Én tudom mind a tíz dobás eredményét. Te, később kapcsolódsz be a játékba, te csak az előző RÉSZEREDMÉNYT látod, azaz az utolsó dobás eredményét. Van olyan,hogy valószínűség számítás.

    Kérdés !
    Kinek van nagyobb esélye helyesen tippelni a 11. dobás eredményére?
    Neked aki csak egy, az előző dobás eredményét ismered.
    Vagy nekem aki már számolni tud 10 dobás pontos eredményeivel.

    Olyan programot akarok készíteni, amely a világon létező összes és online, real-time adatokból, kollektív következtet.

    Mindent egyszerre vizsgál.

    Mintákat keres, összefüggéseket, időben és dimenzióban "több féle indikátorokban és árfolyamokban"

    Az engem nem érdekel, hogy még másoknak nincs ilyen programja ami arra képes, amit én célként kitűzök magam elé.
    Én attól még megcsinálhatom. Majd a jövő igazol vagy megcáfol. Esélyt kell adnunk magunknak.

    Ha sikerülne, olyan fegyvert kapnánk, mely az atombombánál is veszélyesebb, ezt komolyan mondom.

    Miért nem ezzel foglalkozik mindenki, ha ennyi potenciál van benne?
    Na, miért nem?
  • Palinko
    #2413
    meg ne nyisson már helyetted pozíciókat? :D
    szted ha lehetne ilyen programokat csinálni nem azt csinálná mindenki és nem ülne a monitor előtt? mondod nem saját érdekedet hát persze, de akkor sem tudod megcsinálni mert ha lehetne mindenkinek csak futna és kész :D

    arról nem beszélve hogy minden valutapárnál más és más indikátorokat kell nézni helyzettől függően, és még az sem mindég segít.
  • Frayer
    #2412
    Bucser.
    Segíthetnél nekem.
    Mondtam,hogy szoftver fejlesztéssel foglalkozom.
    Most pedig beleástam magam a deviza piacba, gazdasági folyamatokba.

    Olyan programot szeretnék írni amely financiális, és "technikai" elemzési modellek alapján vezérli magát.

    Nem az a technikai modell amiről mindenhol olvasni lehet, mint fibonachi sorozat szerinti prognozisok, vagy támasz és ellenálás az árfolyamokban.

    Ezekkel a modellekkel az a baj,hogy kiragadnak egy időszeletet, és egy két tulajdonságát az árfolyamnak, és sz alapján hoznak döntéseket. Amely talán csak kicsit hatékonyabb mint 50%.

    Olyan programot akarok, amely legalább 80%-os valószínűséggel prognosztizálja az árfolyamok jövőjét, legalább egy órára előre.

    Eddig azt mondom, hogy meg tudom csinálni, hisz vannak már eredményeim, teljesen véletlen sorozatok jóslásában, több mint 50%-os valószínűségi rátával tudok jósolni, a jövőt illetően, attól függően,hogy milyen messzire látok vissza a múltba, milyen sűrű a mintavételezés, és hogy milyen a rendszer önhasonlósága.

    A gazdasági oldalát a rendszernek hiba nélkül kell látnom, mert csak így tudom megcsinálni hiba mentesre.

    Kik foglalkoznak ilyen automatizált programok fejlesztésével?
    A metatréderrel minden gazdasági funkció elérhető?
    Mert ha igen, használhatnám annak protokoljait, interfészeit.
    Minden kell, mindent tudjak venni és eladni. Devizát, értékpapírt, árútőzsdén terméket, nemesfémet, hozzáférés kell a részvénytőzsdékhez is. Minden információ, indikátor ami létezik a világon, el kell hogy érje a program. Mint inflációs indikátorok, banki alapkamat ráták. Országok munkanélküliségi mutatója, iskoláztatottsági mutatók, foglalkoztatottság, termékek ára, mint gáz ár, olaj ár, stb, minden régióra lebontva.

    Ha mindezt be tudom építeni, egy olyan analítikai, rendszert tudnék csinálni amely szerintem közel 80-90 %-osan prognosztizál hosszú távon.

    Hogy miért akarom?
    Ha segítesz, és érdekel elmagyarázom.
    De nem önös érdekből fejleszteném.
  • joebacsi
    #2411
    Gazdasági válság hatása a céglogókra :)
  • Bucser
    #2410
    Tévedés.

    Én is multinál dolgozom és biza túlórát szépen lecsúsztatom.. ha egyik nap 8-ig bent vagyok akkor én 1-2 nappal később csak 10-re vagy délre megyek dolgozni.

    Persze ehhez olyan munkát kell végezni, hogy ne a bent töltött órák alapján döntsék el, hogy érdemes-e megtartani az állásomban vagy nem és nem találnak a helyemre minden sarkon ugyanolyan jó munkát végző gyorsan betanítható embert. (spec az én állásomba a kiválasztási folyamat legalább 3 hónapig tart a betanítás pedig fél év jó esetben. rossz esetben 8 hónap (ha kicsit lassú a jelölt) A cég pedig jó ha 1-2 hétig képes elviselni a kapacitáshiányt ha nincs egyikünk az osztályon. De ez a cég hibája is mi pedig ezt kihasználjuk. )

    Szóval ha hagyod, hogy zsaroljon a multi azzal, hogy nem végzel jó munkát akkor zsarolni fog, de amíg nem keres a pozíciódra embert addig csak blöfföl.
  • MuldR
    #2409
    Ha koteleznek a tulorara, ki kell fizetni. Na a multi kotelez, de nem fizeti ki.
    Torvenyek felett allnak. :(
  • Proview
    #2408
    Okkultisttal privátban váltottunk egy-két szót. Szóbakerültél (a bannal kapcsolatban) Bucser.A válaszom egy részét bemásolom ide, hogy az én álláspontom a jelenlegi pénzügyi rendszerrel kapcsolatban érthetőbb legyen:

    "Bucser nem hülye, ért a pénzügyhöz, gazdasághoz. De mivel a jelenlegi pénzügyi rendszer ellentmond a józan észnek, az, hogy "ért hozzá" csak azt jelenti az én értelmezésem szerint: jól felmondja a leckét, amit megtanítottak.
    Kb. mint amikor Bokrossal példálóznak: Bokros Lajos része a rendszernek, a rendszeren belül a rendszerért tevékenykedik. Érthető, hogy minden hivatalos forrásban miért dícsérik a tevékenységét-hozzák is át a közbeszédbe, hogy milyen meg nem értett zseni volt a csomagja idejében.
    Az Okkultist és általam is belinkelt Varga István előadás a józan ész szerint érvel (nem volt még rá reagálás), hétköznapi nyelven magyarázza el a válság okait. Ebben elhangzik: a pézügyi rendszer egy művi dolog, emberek alkották. Jelenleg az emberek életét igazítjuk a pénzhez, pedig a pénz csak eszköz. Épp fordítva kellene lennie: ha a rendszer rossz, talán azt igazítsuk az emberekhez, ne a GDP, hókuszpókusz meg pukkasztottkilences szerint éljék az életüket, menjenek tönkre (egészségileg, mentálisan-nem feltétlenül anyagilag), hogy a hazugságra épülő rendszer számaiban nehogy hiba legyen.


    Ez ilyen hibrid válasz: neked kezdtem írni, aztán belefeledkezve egy átlag fórumhozzászólássá érett; be is teszem a gazd és NWO fórumba :) "

    Ugyanígy az embereket is meghülyítik, hogy a hülye rendszert fenntartsák...hamarosan a gondolkodó, józan ész szerint élő, azt hirdető emberek "közveszélyesek lesznek? Mint a Brazil c. filmben, az egyetlen józanul gondolkodó csak néz ki a fejéből a sok hibbantra ("Nem kér egy kis szaaaart?"), nem tud lépést tartani a kifacsart gondolkodással.


    Ha a linkről eltűnne a videó, nagyon szívesen feltöltöm valahova.



  • Bucser
    #2407
    De gondolom nem is írták elő, hogy milyennek kell lennie az öltönynek magának... Ha meg szarul fizetnek gondolom nem veszel 200-300K-s Hugo Boss öltönyt... (én sem vettem félreértések elkerülése végett miután nem vagyok saleses)

    Amennyiben köteleznek formaruha viseletére a formaruha tisztításáról és biztosításáról a munkáltatónak kell gondoskodnia.
  • Bucser
    #2406
    Tessék az államcsődöd...

    Azért mielőtt hülyeségre szólítanád az embereket javasolnám, hogy legyél tisztában azzal a pici ténnyel, hogy az állam esetleges államcsőd esetén az összes DEVIZÁT ami magyarországi számlán található LEFOGLALJA. Valamint Korlátozza a devizakivitelt és behozatalt, hogy megakadályozza a devizatartalékai további csökkenését. + nem beszélve arról, hogyha az emberek tömegesen kezdenek forintot devizára váltani végleg padlóra küldi a forintot... (azaz minnél többet vált át az ember devizára annál kevesebbet ér a forintban kapott fizetése.)

    Mielőtt tanácsot osztogatsz gondolkozz is kicsit.. (mellesleg ha én olyan mély armageddonista lennék mint ti, nem sok értelmét látnám a papírpénzről papírpénzre váltást, hisz mindkettő csak arra lesz jó, hogy kitöröld a hátsódat vele hosszútávon az általános álllamcsődtől félők nézetei szerint).
  • MuldR
    #2405
    "A kötelezően öltönyben járó embereket meg emgfizetik úgy, hogy legyen minből öltönyt venniük."

    Vagy nem. 2 multinal is dolgoztam, ahol az elvaras megvolt az oltozkodesre, csak nem volt ruhapanz es szar fizetes volt melle. Ja es persze ingyen kellett kotelezoen tulorazni.

    Persze mindket multi talicskaval tolta ki a penzt az orszagbol.
  • Gabyee
    #2404
    A Times velünk ijesztegeti Amerikát

    "Magyarország példáját hozta az amerikai pénzügyi ösztönző csomag és a bankmentő program kapcsán a The New York Times csütörtökön: mint a lap írta, ezek költségeit alapul véve az Egyesült Államokban a GDP-arányos államadósság egyre duzzadni fog, és 2011-re elérheti a jelenlegi magyar mutatót, amely a tékozló költekezés és a "központilag tervezett pazarlás" maradványai miatt az egekbe szökött.


    "Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált, amit mi csináltunk" - idézte a tekintélyes liberális napilap Gyurcsány Ferenc miniszterelnök 2006 májusi balatonőszödi beszédéből a magyar költségvetési politikára vonatkozó értékelést. "Az amerikai döntéshozók 2012-ben majd az ő szavait visszhangozhatják" - hívta fel a figyelmet az újság, amely fotót is közölt a magyar kormányfőről azzal az aláírással: Gyurcsány Ferenc a magyar költségvetési politikát "böszmeségnek" nevezte.

    "Az amerikai államadósság utoléri a magyart" című cikkben a szerző kifejtette: miközben más fontos tényezők is szerepet játszanak, a jelenleg magasan jegyzett amerikai kincstárjegyek hitelbesorolása a magyar államkötvények szintjére süllyedhet. Ez még nem teljes katasztrófa, de azt jelenti, hogy az amerikai kincstárjegyek sem fognak biztos befektetésnek számítani - állapította meg a lap.

    Amennyiben az amerikai kongresszus költségvetési irodájának előrejelzése a 2009. és 2010. évi hiányra vonatkozóan helyes, akkor ahhoz hozzáadva az ösztönző és a bankmentő csomag költségeit, valamint a hitelezési kiadásokat, a GDP-arányos államadósság a 2008 szeptemberi 41 százalékról három év alatt 70 százalékra fog felszökni. Ez nagyjából megegyezik Magyarország 2008 decemberi adatával (a legfrissebb adatok szerint ez a mutató 73%).

    A költségvetési iroda optimista becslése szerint a GDP-arányos államadósság 2011 után ismét csökkenni fog, 2012 után az államháztartási hiány várhatóan 2 százalék alá szorul, és a bankmentő csomag keretében a bankrendszerbe pumpált pénzek akkorra már némi eredmény is fognak hozni az adófizetőknek.

    Az újság ugyanakkor figyelmeztetett, hogy jelentős kockázati tényezők vannak. A jelzett költségvetési előrejelzés derűlátó feltételezéseken alapszik: 2011 és 2014 között a növekedés átlagosan el fogja érni az évi 4 százalékot, a Bush-féle átmeneti adócsökkentések érvénye 2010 decemberében lejár, a diszkrecionális kiadások 2010 után csak az infláció mértékében fognak növekedni. Ha azonban a recesszió tovább mélyül, vagy 2010 után is még tartani fog, akkor magasabb költségvetési deficittel kell számolni, továbbá az sem bizonyos, hogy a kamatok alacsonyak maradnak az Egyesült Államokban - jegyezte meg a The New York Times."
  • backup6od
    #2403
    A nagytudású szakértő uraskodók igazán lehetnének oly kedvesek hogy legalább megpróbálnának magyarázattal szolgálni az úton útfélen felmerülő kérdésekre, ideértve a #1835 számú hozzászólást is, amire még most sem sikerült választ adni.

    AZ nem válasz, hogy hülyék vagyunk, és nem értünk hozzá !

    Ha olyan nagyon okosak vagytok, és olyan nagyon szétműveltek, legyetek kedvesek érthetően megmagyarázni miben tévedek, és nem elintézni annyival hogy azt mondjátok rám hogy hülye vagyok és én nem is tudhatom mert nem és kész !
  • backup6od
    #2402
    Államcsőd tömören:


    1990-1994 között Argentína sikeres gazdasági növekedéssel és stabil árakkal büszkélkedhetett. A felgyorsított privatizációs folyamatok bevételeit azonban nem a már akkor is jelentős adósságállomány lefaragására fordították, és a privatizált cégek nyereségeiket külföldre vitték, ami a fizetési mérleg romlását eredményezte. Menem elnöksége alatt a gazdasági növekedés és a privatizációból származó bevétel a központi költségvetést majdhogynem egyensúlyban tartotta. 1994-től a költségvetés folyamatosan deficites volt, még a pozitív gazdasági növekedés éveiben is. Az év végére az adósság elérte a 70 milliárd dollárt, majdnem meghaladva azt a szintet, amikor Menem átvette az ország irányítást.


    Összességében azt mondhatjuk, hogy 1998-ig a stabilizációs és gazdasági intézkedések sikeresnek tűntek, az árak stabilak voltak, az export és a gazdasági növekedés stabil volt így Argentína joggal lehetett Latin Amerikában a gazdaság fejlődésének példaképe. A 90�-es évek elején kétségtelenül a hatalmas tőkebeáramlás következtében a gazdaságnak elegendő megtakarítása volt, hogy a

    gazdaságot az infláció veszélye nélkül dinamikussá tegye, hiszen árfolyamának köszönhetően a nemzetközi inflációs trendeket követte.


    1997-től nem mentek olyan jól a dolgok. Ott volt az Ázsiai válság, az orosz válság, amely ismét tőkekiáramláshoz és nehezen elérhető hitelekhez vezetett. Az egyik legsúlyosabb probléma az volt, hogy a kölcsönök egyre drágábbak lettek és a válság

    utóhatásaként nőttek a kamatok és a tőkekivitelek, mindez teljesen lerontotta Argentína likviditását.


    1998-ban az államadósság a GDP 40%-a volt. Az 1999-es évek végén, a 2000-res év elején látszó javulást a következő kormány adónövelése teljesen porrá zúzta. Ahogy a gazdaság egyre jobban süllyedt az adók miatt, a kormánynak egyre nehezebb volt

    tőkésíteni adósságait, mert a potenciális kölcsönöket biztosítók egyre inkább tartottak a fizetésképtelenségtől. Nem meglepő, hogy a megnövekedett adók súlyosbították a válságot, hiszen a társadalombiztosítás és az orvosi ellátás adója 31,9 %-os lett.


    Miután Cavallo még a nyáron bejelentette, hogy az ország nem vesz fel újabb hitelt, mert már nem képes azt 14 %-os kamattal fizetni, az immár 130 milliárd dolláros adósság törlesztését illetően a befektetők igen kétségbe estek.


    Cavallo célul tűzte ki hogy drasztikusan lefaragja a központi kiadásokat, azaz csökkenti a közalkalmazottak bérét, a közalkalmazotti nyugdíjakat, keményen megakadályozza az adófizetés elkerülését, viszont a szociális kiadásokra szánt összeg nem csorbul és elbocsátások sem lesznek.


    ....nem sikerült meggyőzni Amerikát, és elérni, hogy járjon közre az IMF-nél, hogy a kormány minél hamarabb megkaphassa a 4.3 milliárd dollárod segélyt. Amerika nemleges válaszát azzal magyarázta, hogy a kormánynak maga előtt kéne tartani az IMF által kitűzött �zéró deficit� koncepciót, vagyis a kiadások és a bevételek egyensúlyban tartását, hogy a segélyt megkaphassa. A szeptemberben nyújtott 8 milliárdos hitel az IMF-től ugyan esélyt adott a fizetőképesség megőrzésére, de a cserébe ígért költségvetési fegyelem és bérstop nem valósult meg.


    �December 1-én bevezették a �corallitio� (kicsi korall) reformot, melyben olyan banki szigorításokat hoztak, melyek meghatározták a pénzkivétel mennyiségét.


    A válságnak köszönhetően az ötéves peso-kötvény 65%ig emelkedett, emiatt az állam nem bocsáthatott ki újabb kötvényeket, hiszen legalább annyit kellene kínálnia magának is. Az adósság csökkentésének azonban innentől nincs más módja, mint a

    fizetésképtelenség bejelentése, illetve nemzetközi intézmények segélye. A hitelminősítő intézmények bejelentése után, miszerint az ország fizetésképtelen, nincs olyan szereplő a piacon, aki hitelezne Argentínának. Olyannyira, hogy az IMF is egyetértve a hitelminősítő intézményekkel- és az említett adósságcsere programot is fizetésképtelennek tartva leállította a decemberre esedékes 1,3 milliárd dolláros hitelcsomag átutalását. Követendő példaként a Világbank és az Amerikaközi fejlesztési Bank is egyenlőre leállította az 1,1 milliárd dolláros hitel folyósítását. �Ezt követően az argentin kormány bejelentette, hogy megszünteti a magánszektor

    bizonyos kedvezményeit, és egy olyan szigorú költségvetést terjesztett a elő, mely a kiadások egyötödét, mintegy kilencmilliárd dollárt megspórolna. Az intézkedés célja az úgynevezett � zéró deficit� elérése, melyhez vagy az említett adósság-csere program beindítása szükséges külföldi hitelezőkkel, vagy a levegőben lógó IMF segély átutalása.


    A nép bizalmatlansága nőtt és a közelgő leértékelést látva egyre inkább elszaporodnak a tüntetések, az élelmiszer lopások. Egyes tartományokban élelmiszercsomagot osztottak, hogy az erőszakot elkerüljék, de a helyzet sokakat a nyolcvanas évek hiperinflációs időszakára emlékeztet. A levegőben érezhető leértékelés következtében viszont az emberek el kezdték kivenni pénzeiket a

    bankokból, mellyel fiskális válsághoz vezették az országot.


    December 19-én az argentin társadalom fellázadt és az utóbbi évek legnagyobb szociális tiltakozását provokálta, mely a De la Rúa kormányzat végéhez vezetett. Ez volt a �fény� a közvéleményben, hiszen nagyon magas volt a munkanélküliség, az állami költéseketés a fizetéseket megnyirbálták, keresve a fiskális egyenlőséget és biztosságot- és most azt is megtagadták tőlük, hogy saját megtakarításaikat használják.


    A külföldi adósságállomány ekkor 139 milliárd dollárra rúgott, a munkanélküliség aránya 18 százalék.


    2002-re az adósság 141 milliárd dollár, a munkanélküliségi ráta 22 százalékos és a lakosság 45 százaléka a hivatalosan megállapított szegénységi küszöb alatt él.

    �A bankrendszer összeomlásának elkerülése érdekében a kormány úgy döntött, hogy egy ideig zárva maradnak a bankok, hiszen egy nap alatt akár 200 millió dollár is képes elhagyni a bankszámlákat, ezzel azonban a pénzügyi rendszer iránti bizalom folyamatosan gyengül.� A nagy mennyiségű pénzfelvétel miatt megnőtt a kereslet a dollár iránt, ami végül a pénzügyi rendszer összeomlásához vezetett volna. A kormány azt tervezi, hogy a bankbetétek túlnyomó többségét 10 éves futamidejű állampapírrá alakítja, vagyis az emberek megtakarításaikhoz a jövőben nem férhetnek hozzá.


    Májusra az inflációs ráta �41 százalékra ugrott, az árak 75 százalékkal drágultak, nőtt a feketegazdaságban foglalkoztatottak száma, a nemzeti valuta dollárhoz viszonyított értéke a negyedére zuhant, az export 56,3 százalékkal csökkent, az import közel 40 százalékkal nőtt, főleg a mezőgazdasági termékből


    Argentína a modern gazdaságtörténet legnagyobb államcsődjét éli. �A pénzintézetek nincsenek olyan állapotban, hogy a valamennyi betétest egy időben kifizessenek, a júniusban életbe lépő �kötvényesítési terv� értelmében 16 milliárd dollárnak megfelelő összegű betétet ugyan továbbra sem fizetnek ki, de az illetők választhatnak három-öt vagy tízéves lejáratú dollár-, illetve pesokötvények

    között. Akik nem kívánnak betétük helyett kötvényt, készpénzpótló eszközöket, úgynevezett certifikátokat ajánlanak fel, amelyeket meghatározott nagy értékű cikkek � ingatlanok, járművek � vásárlására, valamint adótartozás kifizetésére lehet felhasználni. A kormány abban reménykedik, hogy a gazdaság konszolidálódik, mégis sokan úgy vélik, hogy a betétesek tömegei nem fogadják el a kötvényeket.�


    Szeptember 25-én kialudtak a fények Buenos Aires utcáin. A kormány ugyanis megemelte a közszolgáltatások tarifáját: a nemzetközi hívásokét 275%-al, a fűtést 50%-al és az áramot 35%-al.


    A munkanélküliek tüntetése általánossá vált. A betétek befagyasztása és a súlyos recesszió vállalkozások ezreit tette tönkre Argentínában.


    A munkanélküliségi ráta májusra 25 százalékosra emelkedett, több millió ember már egyáltalán nem rendelkezik készpénzzel, melynek szerepét az árucsere vette át.



    A négy éve tartó gazdasági recesszió miatt egyre többen élnek a szegénységi küszöb alatt. A társadalom tehetősebb rétege megtermeli a szemetet és a szegények gyorsan gyarapodó serege pedig átkutatja a hulladékot, reménykedve, hogy talál valami értékeset használhatót. Felmérések szerint Buenos Airest 40 ezer guberáló árasztja el éjszakánként, a lakosság 60 százaléka a szegénységi küszöb alatt tengődik.
  • backup6od
    #2401
    Ilyen még nem volt! Alan Greenspan, az amerikai magántulajdonú jegybank, a FED volt elnöke javasolta az átmenetileg bevezetendő bankállamosítást!


    Hát ehhez valóban pofa kell.
    1913-ban megtévesztéssel és hazugsággal vették rá az amerikai törvényhozást az úgynevezett Szövetségi Tartalék Alap létrehozására, amely azonnal átvette az állami jegybank funkcióját, s vele a dollár kiadásának jogkörét is. FED-et létrehozó bankárok - ettől a pillanattól kezdve - magának az amerikai államnak is, csak kamatra adtak pénzt. Könnyű belátni, hogy így, folyamatosan csapolni tudták a költségvetést. Be is kellett vezetni azonnal a személyi jövedelemadót, ami addig nem is létezett az USA államaiban.

    Most pedig, amikor baj van az amerikai pénzügyi rendszerrel és a hitelpiac befagyásának vagyunk szemtanúi, akkor a magántőke a sok évi sarcolás után hajlandó a kamatszedésről - a rizikósnak látszó időszakban - lemondani. Átmeneti bankállamosítást javasolt Alan Greenspan, aki éveken keresztül szajkózta a neoliberális gazdaságpolitika különböző trükkjeit és a semmiből teremtett pénz utáni kamatlábakat ismertette az amerikai Tv nézők millióival. A matuzsálem korú pénzguru a mostani interjújában arról beszélt, hogy "szükség lehet bizonyos bankok ideiglenes államosítására pénzügyi rendszer gyors és rendezett szerkezetváltásának elősegítésére".

    Érdekes! Évek óta mondogatja Magyarországon egy tucatnyi szakember, aki nem csak a pénzügyekhez, hanem a gazdasághoz és a tisztességes, a közjót képviselő államhoz is ért egy kicsit, hogy: közpénzrendszerre van szükség. (Csath Magdolna, Bogár László, Drábik János, sőt a Visegrádi 12+1 pontos célkitűzésünk is tartalmazta!) Nem ideiglenesen kell tehát a bankállamosítást végrehajtani, hanem a jegybanknak minden körülmények között az államot létrehívó közösséget szolgáló – közellenőrzött - intézménynek kell lennie!

    Márpedig egy magánbank, vagy olyan „független” jegybanki intézmény, amely nem a közjót szolgálja: nem lehet egy államnak a nemzeti jegybankja. Ha ugyanis a „függetlenség” olyan mértékű, hogy pl. az Állami Számvevőség nem tudja kideríteni, hogy kik voltak a felelősök, akik a bécsi CW bankban lévő és a magyar nemzet tulajdonát képező milliárdokat elsíbolták, akkor az úgynevezett „függetlenség” káros a magyarságra nézve. Ma az MNB ugyanis nem köteles elszámolni senkinek! Ha hiányt termel, akkor a parlamentnek kötelezettsége a hiányt a költségvetésből pótolni. Ha viszont nyereséges, akkor nem kell elszámolnia és a nyereséget beadnia a közösbe! Ugye milyen trükkös!?

    Most hogy gyengélkedik a gazdaság, s így nem lehet a reálszférából a profit nagyobb részét átszivattyúzni a magán, vagy felelőtlen kezekben tartott „banki” pénzgazdaságba, Greenspan úr is döntött: mehet vissza a felelőség államhoz, és a veszteségeket fizessék csak az adófizetők! Milyen ismerős gondolatok!

    Nem rokona ez a Greenspan véletlenül a Fletónknak? Hiszen ő is a trükkök százait alkalmazta idáig, azért, hogy a kamatokat söpörjön be olyan pénz után, amely valójában nem is a bankároké, sőt nem is létező. (hanem virtuális) Most azért alkalmazza a trükkjeit, hogy a veszteséges időszakot kibekkelje, nehogy a szentséges magántőke megszenvedje a saját maga okozta pénzügyi válságot! A pénzháttérhatalom urai és az alkalmazásukban álló liberális közgazdászok ezt a módszert nevezik a versenyképességet növelő modernizációs reformnak….

    Az 1987 és 2006 közötti FED-elnök – szinte gyurcsányi - trükkössége abban áll, hogy elhiteti az amerikai polgárokkal, hogy az lenne a legkevésbé rossz megoldás, ha az állam beavatkozna és fizetne! A közpénzekből már eddig is több jutott a bankároknak, mint a szegényeknek, de ezek után méginkább ez lesz a trend. Az új amerikai pénzügyminiszter sem egy meggyőző pénzügyi szakember, hiszen még a pénzhatalom zsoldjában álló elemzők is homályosnak becézték a gondolatait. Tim Geithner bankmentő elképzelései nem adtak választ számos problémára, például a kereskedelmibankok lecsökkent aktivumának, vagy a hitelpiac iránti bizalom növekedésének kérdésére. A pénzügyminiszter azonban nem a legautentikusabb személy amerikában a pénzügyi válság kérdésében. Sokkal inkább Alan Greenspan, a magántulajdonú jegybank, a Fed volt elnöke az, aki megmondja a „frankót”! Sajnos a globalista fogyasztás és pénzháttérhatalom hazai képviselője már megmondta , sőt naponta változtatja.

    Lehet, hogy a nyakunkon az összeomlás, és csak az időhúzás megy? Hiszen az állami ellenőrzést már régen megvalósították, sőt Simor András – MNB elnök - fizetése a háromszorosa a FED elnöki fizetésének. Vajon miért kell ennyire alaposan megfizetni?

    Vajon mit tud ez az ember? (eltitkolni?)



    Szeged, 2009-02-18

    Dr. Bene Gábor S.
  • backup6od
    #2400
    Nocsak nocsak, tán nem ??

    GLOBÁLIS GAZDASÁGI MODELL JÖHET !!!

    http://www.origo.hu/uzletinegyed/valsag/20090220-globalis-gazdasagi-modell-johet.html



    Nem gondoljátok hogy ez csak egy átlátszó manipuláció ami arra megy ki hogy a Magyarországon jelenleg készülődő NAGYON RADIKÁLIS NEMZETI KORMÁNYZÁST egy szintre süllyesszék a fasiszta olasz és a náci németország rémtettekkel terhelt egykori kormányaival, azt sugallva hogy Magyarországon a magyarokat és egyébként ettől függetlenül európát is bármi áron meg kell védeni az indokolatlan rasszista fasiszta nacionalista alakulóban lévő kormányunktól ? Bármi áron ?

    Merthogy mi csak bűnbakot keresünk és nem az bisszant minket hogy már évek óta a cigányok lopnak rabolnak ölnek, félelemben tartanak minket ?

    Nem, nem az a baj, hanem hogy mi bűnbakkereső aljanép vagyunk, rohadtabb mint a világ bármely más népe ?

    És tudjátok mit ? Egyetértek ezzel mert ennyi nyugatmajmoló, elvakult korcs taknyot, mint idehaza, keresve sem találhatnánk öt másik országban sem.
  • Frayer
    #2399
    Államcsőd lesz idehaza.

    Nézitek a forint zuhanását?

    MINDENKI AKI MÉG TEHETI, FORINT ÉRTÉKEIT, MÉG MA, VAGY HÉTFŐN VÁLTSA ÁT AZONNAL BIZTONSÁGOSABB VALUTÁRA.
  • Frayer
    #2398
    Erről beszéltem, korábban.
    Egyik rokon autóbizniszben dolgozik.
    Ő ugyan ezt csinálja, idehaza, papíron veszteséges a cég, mindig panaszkodik állandóan,hogy nem megy, nem megy, ne kérjenek tőle kölcsön, meg ne szálljanak rá. Közben meg milliomosra keresi magát a nagy semmit tevéseben :D

    De ugyan ezt csinálja a posta, a malév, az ikea, a médi markt, meg a többi szemét óriás.

    Persze Kis jánosnak az ilyen nincs meg engedve, meg nincs is elég pénze,hogy külföldön céget jegyezzen be, sem nemzetközi jogi alap tudása sincsen. Szóval nem úgy megy ám az,hogy elvesszük a polcról.
  • Proview
    #2397
    Már régóta megtörtént, csak még "nem kommunikálták le" (nincs bejelentve).
  • vps007
    #2396
    Srácok, ÁLLAMCSŐD lesz !!!!
  • remark #2395
    Továbbított üzenet:

    Magas költség, alacsony bevétel (hogyan szivatják az országot a multi-offshore cégek)

    Az offshore cégek alapításának célja általában az anyaországban magas adók kikerülése, illetve csökkentése. Ezt úgy tudják elérni, hogy a vállalati nyereséget átcsoportosítják az alacsony - vagy éppen nulla - adózású adóparadicsomba. Adózási szempontból a tulajdonos érdeke nyilvánvalóan az, hogy az anyaországban adózás alá eső jövedelme a lehető legkisebb legyen. A vállalati nyereséget egyrészt a bevétel oldaláról, másrészt a költségek oldaláról lehet befolyásolni.

    Hogyan importálhatunk árut a költségek növelésével? Vegyünk például egy magyar kft.-t, offshore cég nélkül. A magyar kft. vásárol külföldön például látcsövet 1000 forintnak megfelelő valutáért. Ezt a terméket Magyarországon 2000 forintért tudja eladni, tehát egy termék eladásából (a fuvar- és tényleges egyéb forgalmi költségeket most nem számítva) 1000 forint nyeresége lesz, amely után 18 százalék, azaz 180 forint nyereségadót fizet, így adózott eredménye 820 forint.

    Ezek után tegyük fel, hogy a kft. tulajdonosai egyben tulajdonosai egy adóparadicsomi cégnek is. Most az adóparadicsomi cég vásárolja meg 1000 forintért a látcsövet, majd továbbadja azt a magyar kft.-nek megemelt, 1600 forintos áron. A kft. ezúttal a tulajdonosok saját, adóparadicsomi cége számlájára fizet. A kft. itthon továbbra is 2000 forintért forgalmazza a terméket, vagyis 400 forint nyeresége lesz, amely után az adó 72 forint, tehát az adózott eredmény 328 forint. Az adóparadicsomi cégnél 600 forint nyereség képződött, azonban az adóparadicsomban nincs nyereségadó, tehát így az összesített nettó eredmény 928 forint.

    Nagyobb össznyereség érhető el úgy is, ha a bevétel csökkentése mellett kerül sor exportra. Például a magyar kft. paprikát exportál az Egyesült Államokba, ahonnan évi 10 millió forint árbevétele származik. Az export közvetlen önköltségen nyilvántartott értéke 7 millió forint. Ekkor a társaság nyeresége 3 millió forint, amely ugyancsak adóköteles, azaz 0,56 millió forint társasági nyereségadót kell fizetni. A vállalkozás adózott eredménye így 2,48 millió forint lesz.

    Rövidesen azonban a magyar kft. tulajdonosai egyúttal haszonélvezői lesznek egy bahamai cégnek. Első lépésként eladják a teljes exportjukat ennek a cégnek 7,1 millió forintért. Az offshore cég továbbra is 10 millió forintot kap az amerikai vevőtől. Az offshore cégnél jelentkező 2,9 millió forintos nyereség adómentes, a magyar kft.-nek csak a Magyarországon képződő százezer forint nyereség után kell adóznia 18 000 forintnyi társasági nyereségadót, tehát 82 000 forint adózott nyereséget könyvelhet el. Az összesített nettó nyereség így 2 982 000 forint lesz. Az adómegtakarítás az előző változathoz képest 2 982 000- 2 480 000 = 502 000 forint.
  • OKkultist
    #2394
    Itt egy kiváló elemzés: (ÁSZ és PF idézetekkel, hivatalos adatokkal!!!)
    Varga István AOSZ alelnöke elemzi a globális pénzügyi rendszert
    Bárcsak ne lenne igaza, de sajnos a valóság nem bucsert és a hasonlókat igazolja. Nem baj majd, majd átképzik a bankosokat mezőgazdasági munkásnak, kapálni csak jók lesznek.
  • nandorb
    #2393
    Hagyad őket ők az értelmes világban,élnek akik mindent tudnak,még eszmecserére sincs szükségük.
  • remark #2392
    Nem örülök annak hogy összemosol másokkal. És még egyszer leírom, hátha eljut hozzád: én Bucserrel privátban próbáltam a FÉLREÉRTÉST tisztázni, mert nyilvánvalóan nem egyrõl beszélünk, hiszen õ az alap felvetésemre még nem válaszolt. Mindig válaszol, amiért elismerés illeti, de nem arra amit felvetek, ezért tisztázni kell a félreértést. Január 20-án írtam neki legutóbb, amire február 13-án válaszolt (hosszút, amit még nem volt idõm elolvasni). A lényeg amit meg kellene érteni: nincs itt arról szó hogy valamit már ezerszer megmagyaráztak volna és ÉN (nem MI, hanem ÉN) nem értenék. Olyan van, hogy felvetettem egy témát amire még nem kaptam választ. Az ügy folyamatban van, várd ki a végét, és ne ítélj elhamarkodottan. Ha azt hiszed hogy egy lezárt témát hozunk fel újra és újra, akkor nem érted hogy mi a téma.
  • Palinko
    #2391
    elég volt a topicot olvasni és láttam amit láttam, én nem fáradok veletek és meg sem tudnám olyan érthetően magyarázni az biztos mint ahogy előttem megtették de látom hogy mit csináltok amint írtam van mindék 3 kérdés amin lovagoltok és egymást követően felrakjátok őket, meg lesz magyarázva akkoris, szóval értelemes beszélgetés nem alakulhat ki mivel ez az egyik alapfelfogása az írásaitoknak. meg aztán látod mit ír Frayer is:
    " De pedig az SG forumon sokkal okosabb emberek megmondták,hogy ingyen van az euro hitel."

    ilyent nem mondott senki kiforgatjátok a szavakat és meg sem akarjátok érteni szóval hogy lehet így valamiről beszélgetni tapasztalatokat cserélni, sehogy ezért is lehet jobb ha befogom a számat, mert magyarázni én nem akarok, ilyen spamre mint ez is nincs szükség, bár örülnék ha kicsit elgondolkoznátok ezen is.