3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • joebacsi
    #2310
    "Az, hogy mások gyengék voltak, és feladták, nem jelenti azt, hogy jól tették."

    Inkább csak sajnálják az időt a szélmalomharcra ebben a topikban, és nem akarnak arra a sorsra jutni, mint mások, hogy amíg apu világot vált, addig kicsi családja éhenhal :)

    Frayer, okkultist szerint a hitelen a kamat az rablás. Namost teszem azt, matematikáról se vitatkozhatsz egy olyan közösségben, ahol nem fogadják el azt, hogy 1+1=2.

    Áthozhatok a bftopikokból 20 szájkaratézós embert, akik teletömik a topikot azzal, hogy ez az egész recesszió valójában Isten tudatos műve, belinkelve mindenféle cikket, ami ezt alátámasztja, és aki ezt nem látja át az elbutított hülye. Csak, hogy az NWO-sok is kapjanak egy hozzájuk hasonló szintű ellenpólust. Meg csak, hogy tökösnek tarts.
  • Bucser
    #2309
    Jó nagy része gázártámogatásban. Aztán nyugdíjpénztár foltozásban, majd sokáig kellett foltozni a gyógyszer és TB pénztárat (tudod mielőtt racionalizálták a kórházakat azok elvittek éves jópár milliárdot).

    Sajnos hatalmas része ott van a segélyekben. Valamint épül az M5-ös befejező szakasza, M0 végetér, M3, M1, M6 autópályák. Azután a MÁV szanálása potom 300 milliárdot vitt el. a Gripen beszerzés 200 milliárdot. Az önkormányzatok elköltöttek bevétel nélkül csaknem 200-300 milliárdot. (Ennyi az önkormányzati szektor hiánya).

    Ott a lóvé.

    Mindennek megvan a helye. Minden drágán épült. Ez van. De ha nincs IMF hitel akkor szopunk mint a torkosborz. akkor valóban lekapcsolják a villanyt itthon meg a fűtést. remélem felfogtad (úgysem).

    A Bankok pedig csak egy EUR/HUF FX swapline-t kapnak, hogy a rövidtávú forrásaikat középtávúra cseréljék kedvezőbb kamatokkal ezzel is csökkentve a devizahitelesek kamaterheit. (és ennek használatához ha jól tudom garanciákat is kell adni, hogy csak a meglévő állomány refinanszírozására használják).

    Lteebee A Bank konszolidációs összegek célja nem az hogy eljusson az ügyfelekhez. A bankkonszolidáció célja, hogy feltőkésítse a bankot így a veszteségleírások során ne kerüljön negatív saját tőke állapotba ami hitelképtelenné tenné a bankot.

    Azaz pont a tőkeáttétes hitelezés összedőlésének hatását kívánják tompítani.

    A gond a swaplineokkal van amiket a fed biztosít. ennek a célja az lenne, hogy a forrásokért cserébe a cégeknek és a lakosságnak hitelezzenek, csakhogy a bankok nem mernek. félnek, hogy a kveés forrás amihez jutottak olyan helyre kerül ami összedől. nekik meg marad a tartozás.
  • Lteebee
    #2308
    A hírek arról szólnak, hogy jelenleg nem látják az amcsi bank-konszolidációs összegek eljutását a bankok ügyfeleihez, a gazdasághoz.
  • OKkultist
    #2307
    Az IMF hitel 6%-os kamaton lett adva. Mindezt olyan finanszírozási körülmények között amikor a magyar állam a piacról nem volt képes biztosítani az államháztartás lejáró adósságának finanszírozásához szükséges forrásokat. Most már tudja. de nem 6%-on hanem 11-en.

    Valóban nincs szükség az IMF hitelre...

    KÉRDÉS, hogy mit kértek cserébe? Minden aláírt papír nyilvános ezzel kapcsolatban? Ha nem, akkor az vonatkozik-e mindenkire, vagy érint-e mindenkit? (Magyarországon belül)
    Ha a válaszokban van NEM is, akkor vajon mennyire szivattak meg 9,999millió embert. A másik nagy kéréds, hogy HOL A LÓVÉ????? (izlandon legalább jutott mindenkinek, nagy fizetés, nagy ház, külföldi nyaraló 2-3autó, bankbetét, stb.. VAN NYOMA A PÉNZNEK, itthon nagyon nem ez a helyzet, és megint a bankokat tömik pénzzel, nem az adósokat)
  • remark #2306
    Bucser, sajnálom hogy engem nem találtál méltónak arra hogy beszélgetést folytassunk (pénz, hitel, kamat témában... emlékszel? nézd csak meg a privát üzeneteidet). De látom a "hangoskodáshoz" annál több kedved van. Tényleg sajnálom.
  • Lteebee
    #2305
    Nem, nem tudok hozzászólni.
    Csak jöttem segíteni.
  • Lteebee
    #2304
    Elrontottam :)
  • Bucser
    #2303
    Az, hogy többen hangoskodnak, hogy ez nekik jó, nem azt jelenti, hogy többen vannak, akiknek jó.

    ugye ugye??...
  • Bucser
    #2302
    Hozzá is tudsz szólni a témához, vagy csak jöttél okoskodni és asszisztálni az NWO-s haveroknak??
  • Bucser
    #2301
    "Bemásoljak ide pár száz oldalt az imf-ről?"

    Igen akkor legalább kiderülne, hogy milyen szépen félre vagy vezetve ebben a kérdésben is!
  • Lteebee
    #2300
    Jó, de minek ezt itt bejelenteni?
    Nyissál!
    Az, hogy többen hangoskodnak, hogy ez nekik nem jó, nem azt jelenti, hogy többen vannak, akiknek nem jó.
  • [NST]Cifu
    #2299
    Az a baj, hogy továbbra is megy a flame és a provokálás, így meg a topic marad olyan, amilyen volt.

    Azért bukkan fel néha itt az nwo téma, mert egyszerűen az nwo-sok csinálták ezt az egész církuszt. Amikor a válságról beszélünk, arról beszélünk, hogy ez mit tettek velünk.

    Ez a te véleményed. Van, aki meg nem ért veled egyet, az meg tüske és utána hit és vallásvitába megy át az egész.

    Nyitok egy különálló topicot, és ez meg maradjon akkor a ti játszóteretek, én ebből nem kérek.
  • Lteebee
    #2298
    Mégegyszer szólok: fogalmazz felnőtt, értelmes emberhez méltó módon!

    Köszi.
  • Lteebee
    #2297
    Igaziból Supergamez volt a neve:)
    Mindenesetre sikerült lealacsonyodnod Bucser szintjére azzal, hogy beszálltál az "én régebb óta fórumozom" versenybe.
  • Lteebee
    #2296
    Szólok, hogy ez a stílus itt nem pálya, kicsit vegyél vissza a fiatalosból!

    Köszi
  • Frayer
    #2295
    Addig nincs miről beszélnünk amíg tereled a témát. Az IMF-t már rég kibeszéltük. Ha kell behúzok ide egy egész könyvnyi anyagot csak az imf-ről mint nemzetközi szervezetről. Az IMF, végülis egy hatalmi szerv. Eszköz. Nem azért van,hogy neked házad legyen, jobb életed. A kontroll eszköze. A hitel fegyver a globális gazdaságban.
    Bemásoljak ide pár száz oldalt az imf-ről?
  • Bucser
    #2294
    Már megint kezditek az IMF-es baromságot?? Utánnaolvastatok már , hogy mi az IMF mi a szerepe kik az alapítók és milyen jogai és kötelességei vannak és milyen kamaton adja a hitelt?

    Mert addig amíg ezekre nincs válasz addig nincs miről beszélnünk.

    Torkos matildnak üzenem: Az IMF hitel 6%-os kamaton lett adva. Mindezt olyan finanszírozási körülmények között amikor a magyar állam a piacról nem volt képes biztosítani az államháztartás lejáró adósságának finanszírozásához szükséges forrásokat. Most már tudja. de nem 6%-on hanem 11-en.

    Valóban nincs szükség az IMF hitelre...
  • Frayer
    #2293
    Az is alapvető netikett, hogy ne "basszál már be"
  • Frayer
    #2292
    Sok ilyen van még a tarsolyban.
  • Frayer
    #2291
    "A napokban ismét történelmi mélypont közelébe került a forint árfolyama, amit a pénzpiacon az IMF vezetője, Strauss-Kahn magyarországi látogatásának híre idézett elő. Az IMF állítólag azzal fenyegette meg a kormányt, hogy ha nem hajt végre további megszorító intézkedéseket, felmondja a 25 milliárd dolláros készenléti hitelről szóló szerződést.A szuverénnek nevezett országunkban uralkodó közjogi állapotokra jellemző módon a dokumentumot, amely csupán egy szándéknyilatkozat az IMF-hitel igénybevételére az "önként vállalt" költségvetési megszorító intézkedésekkel, tavaly ősszel Simor András jegybankelnök és Veres János pénzügyminiszter látta el kézjegyével. És csak utólag hozták az Országgyűlés tudomására.
    A kormány a jegybankelnökkel együttműködve lényegében a csillagászati összegű készenléti hitelért cserébe feladta a jogát gazdaságpolitikai

    önrendelkezésére, és az IMF gyámsága alá taszította az országot.A szerződés részletei máig nem ismertek, csupán a kormányzati és a jegybanki kommunikációból, valamint az utóbbi hetekben követett monetáris és fiskális politikából és az elfogadott költségvetési törvényből rajzolódik ki lassan, hogy milyen kötelezettségeket vállalhatott a Veres–Simor páros a készenléti hitel biztosításáért cserébe. A terhet unokáink is nyögni fogják."
    - Torkos Matild
  • Bucser
    #2290
    Ha már idézel linket basszál már be a forráshoz... ALAPVETŐ NETIKETT!!!

    Mert csak így érted...
  • OKkultist
    #2289
    Mit tanulhatnak vajon a közgázon a hallgatók, és mit oktatnak a tanárok? Még mindig azt akarják elhitetni, hogy az eladósodás jó, a gigantikus infrastruktúrális beruházások jók, a multicégek becsalogatása jó, a privatizáció jó.... bokrossurányi jó, a bilderberg jó, értem?
    OMG

    Most jött ki nemrég valami hivatalos adat az EDDIGI MAGYARORSZÁGI PRIVATIZÁCIÓRÓL, az Állami Számvevőszéktől:

    Az Állami Számvevőszék egy 2003-as háttértanulmányára utalt, mely egyértelműen kimondja: 1990 és 2002 között mintegy 4000 milliárd forint közvagyon egész egyszerűen „eltűnt”, illetve „elemzők szerint ez magánvagyonná vált”. Ez az adat ráadásul nem tartalmazza egyrészt a spontán privatizáció alatti állami vagyonvesztést, illetve természetesen nem foglalhatta még magában a 2002 és 2008 közötti időszak privatizációs folyamatait sem.

    MÉG:

    Bencze Izabella úgy összegzett: az elmúlt húsz esztendő összprivatizációs hatalmi ügyleteinek következtében - mai értéken számolva - mintegy 10 000 milliárdnyival lett szegényebb az ország, azaz ennyit loptak el tőlünk, ennyire került magánzsebekbe. Ez pedig az IMF pénzügyi segélycsomagjának kétszerese, azaz igencsak jól jönne az országnak most, a gazdasági válság hajnalán. Ez a hiányzó 10 000 milliárd ugyanis annyit jelent, mintha mind a tízmillió állampolgárnak fejenként egymillió forintot juttatott volna az állam.

    A bevétel felét elvitték a privatizációs költségek - Napi Gazdaság

    Tizenhét év alatt összesen 2952 milliárd forintnyi privatizációs bevételre tett szert a magyar állam, de ennek csaknem felét, 1370 milliárdot a járulékos költségek emésztették fel - derül ki a kormány 1990 és 2007 közötti időszakot lezáró jelentéséből, amelyből a Napi Gazdaság közöl részleteket. A beszámoló szerint a legeredményesebb év 1995 volt, akkor a közműcégek eladásával 480 milliárdot söpört be az állam. Az utolsó privatizációs hullám 2006-ra esik, ekkor körülbelül 350 milliárdos bevételt könyveltek el. Ennek nagy részét a MOL opciós értékesítése adta: egy összegben 237 milliárd forinthoz jutott a vagyonkezelő révén az állam. Ami a ráfordítást illeti: a csaknem 3 ezer milliárdból 390 milliárd ment el a társaságok alapítására, 350 milliárd volt az úgynevezett reorganizációs kiadás, és 150 milliárd forintnyi segítséget kaptak az önkormányzatok. A privatizációs folyamatok lezárásakor, 2007 végén 1615 vállalatból mindössze 139 működő cég maradt állami tulajdonban

    TÉNYLEG JÓ ÜZLET VOLT, CSAK ÍGY TOVÁBB!
    (már annak a pár tucat embernek, akiknek OFFSHORE cégeik is vannak, multicégek, ill. nagyobb magyar cégek tulajdonosai, ig.tanács tagjai, stb.. bucser te is vesztes vagy, csak még nem fogtad fel)
  • Bucser
    #2288
    Frayer a regisztráció időpontja 2007.03.09...

    Annyira aktív nem lehettél, ha csak az SG-vé alakulás után 6 évvel regisztráltál újra...

    Engem meg nem kell oktatgatnod a tiszteletről. Megadom annak aki kiérdemli. Aki hülyeséggel vezeti félre az embereket az nem ezek közé tartozik.

    Magyarázol egy rendszert aminek az alapvető működésével sem vagy tisztában. Ja mindezt névtelenül nehogy valaki rájöjjön mégis miről nyilatkoztatsz ki milyen háttértudással.

    A jól elvagyunkat meg biztos úgy érted, hogy 3-an magyarázzátok az NWO-s zagyvaságot1-2 embernek aki esetleg értelmes társalgásra vágyna...
  • Frayer
    #2287
    Nem bokros fan. Meg merem kockáztatni, Ő maga bokros.
  • Frayer
    #2286
    Na erről beszéltem. A víz nem válik vérré.
    Csak olvasd el amit írtál. Magáért beszél.
    Én jóbarátilag próbáltam, építőjelleggel figyelmeztetni téged, erre máris támadó poszttal válaszolsz. Sajnos magadat minősíted.
    A másik, én már akkor itt voltam az sg-n, amikor még teljesen máshogy nézett ki, és SUPERGAMES.HU volt a neve, ugyan ezzel a forummal. Sőt, nekem még van olyan indított topikom is, ami már majd tíz éves, úgy hogy a mai nap is aktívan írnak bele, tehát nem sülyedt el.

    Lehet,hogy neked kéne megadnod a tiszteletet az idősebbnek, és nem fordítva.
    Nehogymár mindenki hozzád alkalmazkodjon.
    Most is miért van ez a flame??????
    Na miért???
    Már megint itt vagy. Csakis ezért. Miért nem lehet már normálisan fórumozni? Mikor nem vagy itt, milyen szépen elbeszélgetünk, amint felbukkansz egyből megy a sértegetés, meg hogy te mindent jobban tudsz.
    Miért nem hagysz már minket békén?
  • Bucser
    #2285
    Olvasni is tudsz vagy csak pofázol hülyeséget?

    olvasd el a 2273-at... pont az nem történt amiről te ugatsz.
  • OKkultist
    #2284
    OMG URAMISTEN, te hívő vagy? EMBEREK egy BOKROSFAN!!! Minden "reform" csak további központosítást és a multik számára kedvező piacátrendeződést okozott. Ezrével mentek csődbe a kiscégek amikor a bokrocsomag beindult, mert nem volt tartalékuk, mint a nagy cégeknek és a multiknak, akiket az anyacégük és azok bankjai finanszíroznak. Az ország függetlenségét csökkentette Bokros, utána jutalomból kapott valami állást is a Világbanknál (ha jól emlékszem) persze ezek összeesküvés-elméletek. A korrupciót és a felesleges deviszont méregdrága gigaberuházásokat nem állították le, a profitszivattyú és az adósságcsapda ment tovább, ennyi bucser, egyes, leülhetsz, esetleg mehetsz bokros-surányihoz lakájnak, ha hajlandók felvenni.
  • Bucser
    #2283
    1.: Nem vagyok a barátod.
    2.: Nem vagyok megmondó ember, csak nem fogom 80-ad alkalommal is leírni ugyanazt, mert te nem vagy képes az eszedet használni.
    3.: mikor a topic létrejött te még sehol sem voltál SG-n. Szóval te itt nem hoztál létre semmit max romboltál.
    4.: Ha NWO-zni akarsz akkor lépj át az NWO topicba, mert ahogy Cifu a 666-os hsz-ben kifejtette: csináltatok egy második NWO-s topicot... csak tudnám mi faszért.. egy dühöngő nem elég a hülyeséghez??

    5.: Veled ellentétben én mindenhez forrással szolgálok. A Bokrossal kapcsolatos forrásom is a CSOMAGRÓL szól és nem Bokros személyéről (amiről elég undorítóan szalmabábozol). Esetleg kattints a linkre olvass és sírj.

    6.: Magán és szakmai életem pedig köszöni szépen jól van. A cég elég sok hasznomat veszi és hála az égnek ott több szakmabelivel tudok nap mint nap beszélni (10-15 éves tapasztalattal rendelkező öreg rókákkal). Nem a te fantasztikusan kiokumlált logikai hibás állításaidra vagyok szorulva.
    7.: A Becsmérlést pedig tőlem mindenki csak érdemeihez mérten kap általában. ha faszságot írsz akkor faszságot írsz, élj együtt vele. Mint mondtam belenyomom az orrod... nem fogom a kicsi lelked miatt a dezinformációidat elnézegetni.

    9.: a Vélemény olyan mint a segglyuk. mindenkinek van mégsem vagyok mindenkiére kíváncsi. Nem miattad jöttem vissza, csak a hülyeség már fájt.
  • Frayer
    #2282
    Bokros, köztudottan Bilderberg csoport meghívott és tag. Tagja a CFR-nek és megjelent párszor a trilaterális bizottság ülésein is néhányszor, Surányival és Sorossal közösen. Soros még a CFR egy elnöki poziciójában is volt egy időben. Innentől fogva, eléggé kérdéses, bokros lajos tettei a hazánkért. Ha fogalmazhatok úgy, ő egyenes hazaáruló. Olyan aki cinikusan kiröhögi a magyarokat miután átbaszta az egész nemzet fejét, és van bőr a képén beismerni gaztetteit. Hisz tudja, hogy nincs következménye a tetteinek, szinte bármeddig elmehet. Különleges erők vannak bokros hátterében.
  • Frayer
    #2281
    Ha én is beszélhetek úgy mint te, neked is lehet visszatérni oda ahol eddig voltál. Nincs itt semmi baj amíg meg nem kavarod a jólevegőt.

    Azért be kell ismerni,hogy állítasz néha képtelenségeket.
    Más véleményét abszolút de nem tartod tiszteletben, és a saját elképzelésedet helyezed előtérbe másokkal szemben, a pártatlan döntési képesség szikráját sem tudtad felmutatni eddig. Eddig ahányszor megjelentél, te voltál itt a fő megmondó ember. Mindenkit hülyének nézel, és hülyére akarod venni a topik közösséget.

    Linkeljél már be valami hasznosat, vagy mondjál már valami okosat a világ válsággal kapcsolatban, ne csak olyanokat írjál amikor hébe hóba betévedsz ide hogy: " Ennél több faszságot nem hordtál még össze mint ebben az egy postban..."

    "Ezek miatt vagy te 0 a szememben... Írsz és másolgatsz dolgokat, de saját kútfőből csak a gondolatugrásos valóságtól elrugaszkodott dolgok jönnek ki."

    "Akkor most fordulj be a sarokba és sírj vagy járj olyan helyre ahol másokat érdekel is amit mondasz."

    "Te meg hülyeségeket beszélsz. "
    "Nem csak a pénzügy terén állsz ingoványos talajon, hanem az alapvető tulajdonjogok terén is..."

    Ki vagy te, hogy becsmérelni mersz másokat? Milyen alapon ítélkezel mások felett?
    Hát nem veszed észre,hogy miattad van a flame, és hogy TE nem tudsz kulturáltan forumozni? Szomorú,hogy nekem kell figyelmeztetnem téged, mert annyi önkritika nincs benned, hogy állítsál a saját modorodon.
    Én ezt most mint jóbarátod mondom neked, hogy vegyél vissza mert ezzel a stílussal nem hogy itt, de máshol az életben se fogsz sokra menni.
    Mindenhol egy beképzelt tahónak fognak tartani. És ezt most azért mondom, mert a javadat akarom. Azért, hogy meg tudd változtatni azt ami nem éppen az erősséged, a modorodat, és a kisebbrendűségi komplexusodat.
    Már majd nemhogy olyan vagy, mint okoska a törpikékből. Mindenki hülye rajtad kívül, csak te vagy a valaki.
    Állíts magadon, ezt szívéjesen ajánlom neked, nem akarom, hogy a jövőben mások ne legyenek veled ilyen elnézőek mint mi, és netalántán beverjék a pofádat.
    Tiszteletem. Mint egy jó barát megkérlek, moderáld magadat. Értelmesen szólj a topik témájához. Nem azért hoztuk létre,hogy ilyen stílusba írkáljanak ide egyesek.
  • Bucser
    #2280
    elvoltatok az NWo topicban ugye?

    Akkor lehet oda visszatérni. Engem az nem érdekel. Ellenben a gazdasági világválság igen.

    A konspirációs teóriákat is lehetne oda postolni. Itt senkit nem érdekel rajtatok kívül. Ti meg úgyis betéve fújjátok a vadabbnál vadabb sztorikat..
  • Lteebee
    #2279
    Nos az pont 3 ember, ahogy látod.
  • sz4bolcs
    #2278
    Kedvenc képem. :)))
  • Bucser
    #2277


    Erre nincs jobb válaszom... Ennél több faszságot nem hordtál még össze mint ebben az egy postban...

    Egy kis összefoglaló a Bokros Csomag valós eredményeiről és intézkedéseiről. Forrás: Origo: Üzleti negyed.
  • OKkultist
    #2276
    Mégegyszer nem akarom beszerkeszteni: DAVOSI MEGOLDÁSOK
  • OKkultist
    #2275
    #2234 OLVASD el, DAVOSI nyilatkozatok
  • OKkultist
    #2274
    Ha a DAVOSI fórumon résztvevők nyilatkozatait elolvasod, akkor rájössz, hogy az NWO lassan hivatalossá válik: #2234
  • OKkultist
    #2273
    A bokroscsomagnak semmi köze nem volt a válsághoz, az nem megoldás, hogy eladom az összes ENERGIASZOLGÁLTATÓT, és utána felélem a bejövő pénzt, pont ellenkezőleg, ENERGIA és ÉLELMISZER elátásban függetlennek kellene lenni, és akkor nem menne el feleslegesen ennyi milliárd, persze én az 5X-ös áron épülő autópályákkal, meg a hasonló korrupt látványberuházásokkal sem értek egyet, ha nem megy valami normális áron, akkor nem építeném meg. Annak semmi értelme, hogy pár tucat ember milliárdossá válik, egy egész ország meg eladósodik. A multicégeket sem engedném be, hogy itt ugyanazért a munkáért az osztrák bérek töredékét fizessék. Menjenek Pakisztánba, ott a bennszülöttek jól élnek havi 50ezer Ft-ból. Miért jó nekünk, hogy az EU hátsó udvarává válik az ország? (mint DélAmerika az USA hátsó udvarává, meg lehet őket nézni)
  • Bucser
    #2272
    Ha már másolsz és idézel jó lenne ha megjelölnéd a forrást is elismernéd az eredeti szerzőt és idézőjelbe tennéd.

    köszi.

    inflációt honnan is másoltad?? Meg innen is egy kicsit ugye?

    Ezek miatt vagy te 0 a szememben... Írsz és másolgatsz dolgokat, de saját kútfőből csak a gondolatugrásos valóságtól elrugaszkodott dolgok jönnek ki.

    Kamatmentes hitelt meg soha sehol nem kapsz. Dolgozz meg az eurodért. Én is azt teszem.

    u.i.: Egyébként abban is kételkedem, hogy diplomád lenne hisz a kutatásmódszertan forrás idézésére vonatkozó legalapvetőbb szabályával sem vagy tisztában... Attól, hogy be tudod írni a google-ba hogy infláció és Pénzügy még nem leszel közgazdász, sem pénzügyi szakértő...
  • Frayer
    #2271
    mongyá má egy bankot ahol euro hitelt tudok felvenni kamatmentesen
    Még mindig nem árultad el azt a titkos helyet, ó nagy mester.