3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • backup6od
    #2511
    arról nem is beszélve, - Közben meg máris elkezded a beszédet ! Nézzenek oda !

    hogy tegyük fel holnaptól minden öltönyös elmenne dolgozni, - mi bajod az öltönnyel ? Szerintem nagyon elegáns ! Nem az öltöny a lényeg, hanem a foglalkozása.


    gyerünk, mekkora tultermelés lenne,- Miből gondolod hogy egyik napról a másikra széthajtanák az agyukat ? Vagy arra gondolsz hogy rengetegen vannak ? (Esetleg elfelejted hogy van a Földön hely ahol a mindennapi kaja is luxus miközben mi tök feleslegesen az űrt kutatjuk ?)

    ami nem rossz első hangzásra. de ha belegondolsz, felesleges pazarlás, Elsőre az című zenéje sem hangzik rosszul.

    vannak termékeke amik igen gyorsan avulnak el, Nem létszükséglet egyik sem. Ezek amikről Te most beszélsz szándékosan úgy vannak megcsinálva hogy folyamatosan fenntartsák a VÁGYAT az újabb és újabb termékek fogyasztására. Persze lehet ezt a mondatot cicomázni, de felesleges.

    a kidobóba kéne mennie soknak. Kidobókkal én csak szórakozóegységekben találkoztam (meg itt ilyennek képzeli magát pl. Cifu). Te valószínűleg kukára gondolsz.

    most csak pár probléma többet nincs is kedvem gondolkodni ilyen képtelenségen. Ja, ha nincs kedved, az más.ACDC Big Gun
  • remark #2510
    "Szerintem nagyon mellégyúltál." -> És még ÉN hogy mellényúltam!
  • Frayer
    #2509
    Vannak dolgok, amit hogy megértsen az ember, előbb legalább fél liter pálinkát le kell hogy gurítson. Másképp nem megy.
  • backup6od
    #2508
    Kicsit kapd már össze magad, és rágódj (már ha az evésnél jársz) azon hogy kell e nekem manager ahhoz hogy egyek ?

    Vagy nem értem az összefüggést az evés, és a manager között. Már csak azért sem mert legalább évszázadokig éldegéltek az emberek managerek nélkül, és nyilván ehhez enniük is kellett.

    De a Te mondanivalód megértéséhez nyilván legalább 10 év egyetem és azonkívül zseniális intelligencia kell, így aki nem ért egyet azzal amit Állítasz, Ó Kedves Palink Ó, nyilván azért nem ért egyet, mert egyáltalán semmit nem ért, nemhogy egyet. Érted ? Nem ? Nem baj !
  • remark #2507
    Én személy szerint örülök annak hogy megosztottad velünk ezt. Nem is tűnt reálisnak az egész történet, de példabeszédnek kiváló.
    A Larry-s történet kapcsán elbeszélgettem egy barátommal és csak helyeselni tudott. Annyit reagált hogy ő ezt szajkózza már 10 éve, és a saját sorsa a legjobb példa arra amiről a "példabeszéd" szól: mindig is olyan munkát végzett, és végzett el jól, amihez nem volt megfelelő képesítése.

    Igértem Zeitgeist Addendum kritikát valamelyik topikban (nagy meló összerakni, én meg lusta vagyok), de most eszembe jutott hogy ez az egyik dolog amit ki akartam emelni vele kapcsolatban: egy olyan jövőt vázol fel ahol nem az ember áll a középpontban hanem a "tudomány". Mintha az valami, az embertől független dolog lenne. Hát nem az. Ezért kellene inkább az emberre koncentrálni, mert az az alapja mindennek. Kihangsúlyozni az ember és az emberi tulajdonságok (józan paraszti ész!?) fontosságát és értékességét. A végzettség, a papír, a tudomány mind csak néha jó, néha rossz reprezentációja a valóságnak. Nem a valóság maga.
  • remark #2506
    Szerintem nagyon mellégyúltál. Abból amit Henry Fordról tudok én úgy gondolom hogy ő azon "managerek" egyike volt aki egyetértene azzal a "világmegváltással" amit ma itt folytatunk. A mai "managerek" között nagyon-nagyon-nagyon kevés Henry Ford van. Nem is az ilyenek ellen emeljük fel hangunkat, hanem a maradék 99% ellen.
  • Proview
    #2505
    Az itteni szakértők valamit írjanak már erre: Putyin Davosban
    Érdekes módon csak az "Erdogan török miniszterelnök beolvas Pereznek a Davosi konferencián" volt téma a fősodrású médiában, pedig ez fontosabb kijelentés volt.
  • Fürtös
    #2504
    Nos lassan érik egy komolyabb hozzászoládom...
    Van itt azért egy-két ember aki látja az igazságot, a többi meg csakjajjbemondtaahiradohogygazdaságiválságvan és lövése nincs rólla de ez most a szenzációóóóóóó.
    A fenmarado réteg meg szajkozza az egyetemeken beleszuszakolt szarságot és közben egy villynkörtét képtelen kicserélni egyedül:D


    Óhhh ne is fáradjatok tudom én hogy idiota bunko müveletlen paraszt vagyok,söt tanulatlan szakbarbár akinek fogalma sincs a nagy dolgokról meg a tözsdéröl meg a rendszerröl.

    Ja jöhet még az öszeesküvés elmélet gyárto és a bunko parasztozás is,
    Ha kihagytam volna magamrol valamelyik jelzöt ne fáradj a megirásával elhiszem...
    Ja és igen a kedves mamám is prostituált de köszöni jol van:D
  • Proview
    #2503
    A parkolóőrök legalább szolgáltathatnának a díjért cserébe :D
  • neevous
    #2502
    Tisztában vagyok a rendszer működésével és ezt a rendszert a háttérből mozgató érdekekkel, legalább annyira, mint az ide és az NWO topikba írogató fórumozók. Csupán, arra próbáltam célozni, hogy eme beszéd Lawrence Ellisonnak tulajdonítása urban legend, habár ebben a formában talán kicsit nyersre sikeredett.
  • joebacsi
    #2501
    Mikor Henry Ford megkérdezte az embereket, hogy mit szeretnének, ők azt mondták, hogy "gyorsabb lovakat".

    Ha nem menedzseli le, hogy olcsón tudjon gyártani, és ezzel párhuzamosan nem kommunikálja, hogy márpedig az autó jó dolog, a népnek is szüksége van rá, akkor esténként még mindig a szart kéne lapátolnod a lovad alól, és nem lenne időd világot váltani :)
  • Palinko
    #2500
    minden ágazatban vannak kóklerek.
  • OKkultist
    #2499
    HAHAHAHAHAHA, ilyenek nincsenek, nem tünt fel, hogy a sztármanagerek azok a kólagyártástól az intimbetéten át az autókig mindenhez értenek, és úgy szállnak egyik iparágról a másikra, mint a döglegyek az egyik hulláról a másikra? (pl. CSEPI LAJOS, aki már vagy 10féle cégben volt ügyvezető polihisztor, őt a vagyonügynökségből lehet ismerni, ott szopatta a kisrészvényeseket, szigurúan csak a gazdi érdekeit nézte, végül is tőlük kapta a jattot, így utólag is köszönjük, nem felejtünk lajos már van egy villanyoszlop csak neked félretéve)
  • OKkultist
    #2498
    Uramisten, b+, azthittem kezd világossá válni mindenkinek, hogy az azmihez manager kell, hogy megvegyék, arra igazából nincs is szükség. Lassan lejár az eladhatatlan sz*rok gyártása, mert az életbevágó cuccokra sem jut erőforrás. Ezek pedig (a gyengébbek kedvéért leírom századjára is) a következők: ENERGIA (sajnos nagyrészt olaj, gáz, és atom) Élelmiszer (nem a TESZKÓBAN terem, hanem az agráros emberek termelik kint a földeken) Egészségügy (na ez már bonyolultabb, kell hozzá képzett orvos, gyógyszerek, meg egy csomó háttéripar, hogy működhessen egy kórház) , lenne még itt egy: az oktatás, de ez annyira nem érdekel senkit, hogy az nevetséges lenne , ha nem lenne tragikus. JA amit meg tényleg vennék, azt nem lehet megvenni, pl. az önellátáshoz szükséges cuccok, azt úgy kell összerakni magadnak, vagy egy komplett falut (min párezer ember) kell megszervezni ehhez.
  • Proview
    #2497
    Nem nagyipari gép, a konkurrencia (hasonló specifikációjú) gépeinek a 220V elég. Mint írtam ez nem volt alapvető
  • Palinko
    #2496
    "Tehát olyan maganerek kellenek, akik értenek is a témakörükhöz. "

    ebben teljesen egyetértek!

    de az első mondatodra reagálva, a véleményem az hogy tudatos, körültekintő vásárlókra is van szükség.
  • hodobaj
    #2495
    Hát nem a katalógus hibája szerintem. A 380V az ipari gépeknél teljesen elfogadott. Aki ezen meglepődik
  • Proview
    #2494
    Ha a vevő passzív, akkor olyan dologra beszéli rá, amit nem vett volna meg egyébként? Így valós igény helyett igényt teremtenek a termékükre.

    Hát igen, nem egyszerűsíthető le fekete-fehérre a dolog...
    Tehát olyan maganerek kellenek, akik értenek is a témakörükhöz.
  • Palinko
    #2493
    szerintem ebben az esetben a prospektus a ludas, az tényleg nagyon silány tud lenni, és nem értem miért nem nézik át ezerszer nyomtatás előtt. vagy ha van weboldal, néha még ott is téves az infó, és főleg tartós fogyasztási cikkeknél igazán figyelhetnének...
  • Proview
    #2492
    Csak egy érdekes példa a környezetemből (direkt nem nevezem meg miféle gép): 20 millió körüli gépet ugye nem hirtelen felindulásból vásárlunk...többszöri előzetes szemle, próba, üzletkötővel tárgyalás után leszállításkor derült ki, hogy 380 V-os aljzat kell a gépnek. Ha szakember beszél róla, valószínűleg szóba került volna.(autó vásárláskor első tankoláskor derül ki, hogy benzines-e; ha a vevőnek nem jut eszébe?) Az ágazatban nem alapvető, hogy a 380 kiépített legyen. A gyári prospektus (amit az üzletkötő adott)szintén nem tartalmazta
    A vevő vásárlás előtt (ilyen beruházás előtt tele a feje gondokkal) megfeledkezhet olyan dolgokról, amire egy lelkiismeretes szakember felhívná a figyelmét (meg mint írtam, abszolút nem volt alapvető dolog).
  • Palinko
    #2491
    mert a manager nem érthet hozzá? szerintem pedig jobb helyeken kell hogy választ adjon a passzív vevőnek. csak az általad említett szakember, nem biztos hogy olyan jól fel tudná mérni a lehetőségeket.

    arról nem is beszélve, hogy tegyük fel holnaptól minden öltönyös elmenne dolgozni, gyerünk, mekkora tultermelés lenne, ami nem rossz első hangzásra. de ha belegondolsz, felesleges pazarlás, vannak termékeke amik igen gyorsan avulnak el, a kidobóba kéne mennie soknak. most csak pár probléma többet nincs is kedvem gondolkodni ilyen képtelenségen.


    nem nézem le a magyar közmondásokat, csak nem jött át amit így tudtam legjobban megfogalmazni ahogy írtam.
  • Proview
    #2490
    A magyar közmondások nem alábecsülendők...pár szóban rengeteg bölcsesség, tapasztalat összefoglalható.
    Nem létezett még a fogyasztói társadalom, amikor az "addig nyújtózkodj, míg a takaród ér" alapigazság megszületett.
    Ha az általad említett "nagy munkás" a például valami gépet gyárt, akkor ha az jó minőségű: miért ne értékesíthetné a gyár szakembere a manager helyett? A kamu duma helyett (amit a manager nyomatna) érdemben tudna tárgyalni a leendő vevővel annak valós igényeinek figyelembe vételével. Mivel valóban ért a gyártmányhoz, saját munkahelye érdekében nem állít olyat a gépről, amit nem tud.
  • Palinko
    #2489
    ehetnél majd közmondást...
  • backup6od
    #2488
    Kedves Neevous, ez az egy szó magában hordozza az egész világgazdasági rendszerünk alapját amely gazdasági rendszer átszövi mindennapi életünket és a felszínen így az sem lesz egyéb annál. Szóval köszönöm szépen rövid tömör és lényegre törő válaszodat.
  • backup6od
    #2487
    Te Palinko ! Esetleg szerinted nem elképzelhető az hogy mégiscsak Te, kedves, vagy a hülye ?!

    A JÓ BORNAK NEM KELL CÉGÉR tartja a magyar közmondás !
  • Palinko
    #2486
    hát aztán meg ki adja el a "nagy" munkások termékeit? ott rohadna rájuk még ennyit sem keresnének de csak te érts a leghülyébbekkel egyet....
  • OKkultist
    #2485
    Mindegy, mert akár igaz is lehetne. (amit leírnak az igaz, legfeljebb nem mondta ki még senki, ettől még tény marad)
  • neevous
    #2484
    Kamu.
  • remark #2483
    "Rosszul fogják fel az emberek, a sorosok, Larryk, Gatesek a rendszer hekkerei, kár, hogy nem a jó hekkerek ők, csak az a közös bennük, hogy ők is tudják, hogyan lehet lehúzni a világot."

    Én pontosan így tekintek Larry-re...
    Amit #2475-ben írok az azt fejezi ki amit te írsz: több "rendszerhekker" kellene de abból a fajtából amelyik nem a "könnyebb de helytelen" utat választja...
    De nem pontosan úgy gondolom mint te, mert a nehezebb de véleményem szerint helyes út a rendszerhekker azon speciális fajtáját követeli meg amelyik oly módon "hekkel", hogy függetleníti magát a rendszertõl. Aki a szó szoros értelmében nem is rendszerhekker, azaz ezzel azt mondom hogy olyan hogy jó célú hekker, olyan nincs.
    Mert ahogy annak többször is hangot adtam, szerintem nem valami ellen kell küzdeni, hanem valamiért. De ezt lehet csak én gondolom így...
  • OKkultist
    #2482
    Menedzsernek öltöztetett babákat akasztottak a munkások, nemsokára jönnek az igazi managerek is, reméljük itthon is
    (hahaha meg mindenki aki öltönyben van, és nem vőlegény vagy tanú)
  • OKkultist
    #2481
    Rosszul fogják fel az emberek, a sorosok, Larryk, Gatesek a rendszer hekkerei, kár, hogy nem a jó hekkerek ők, csak az a közös bennük, hogy ők is tudják, hogyan lehet lehúzni a világot. (én is tudnék hasonlókat, csak mivel nekem nem sikerült nagyra nőni, ezért engem megbüntetnének, ha "hekkerkednék", kár hogy a jó cél érdekében ezek a gazdagok még soha semmit nem tettek, vajon genetikailag képtelenek rá, vagy nem merik?)
  • remark #2480
    "Nincs értelme a világ dolgaival nem egyetérteni."
    Én egyetértek a világ dolgaival, hozzád hasonlóan. Kettőnket az választ el egymástól, hogy más és más dolgot tekintünk valóságnak.
    De ez szintén természetes, hiszen mindannyian csak a saját szubjektív valóságunkat érzékeljük, arról nincs tudomásunk hogy a másik milyen valóságot lát, sőt arról sincs tudomásunk, hogy milyen a valóság valójában. Ezért két embert mindig is az fog megkülönböztetni egymástól, hogy milyennek ismerik a valóságot, és miként viszonyulnak ehhez a megismert valósághoz. De ez a folyamat ismerős lehet neked a tudomány fejlődéséből: a megismerésnek fokozatai vannak.
    Te is egy más fokán vagy a valóság megismerésének, mint én, vagy Frayer, vagy Molnibalage, vagy Cifu stb. De emiatt nem kellene összevesznünk egymással. Nincs olyan hogy valaki mindent megismert. Abban sem hiszek hogy az ember a jelenlegi evolúciós fokán maradva képes lesz a mainál nagyságrendekkel nagyobb tudásra szert tenni. És lehet meglepő amit mondok, de nem hiszem hogy mondjuk az elmúlt 2000 éves fejlődésünk olyan csodálatra méltó lenne. A civilizációnk, annak minden aspektusát figyelembe véve, nem jutott lényegesen előrébb. De én hiszek abban, hogy képesek vagyunk a fejlődésre, hiszek abban hogy lesz ez még jobb is.

    Kicsit csapongok, de a gazdasági válság okaival kapcsolatban azt értsd meg, hogy senki sem beszél kitalált, a valóságban nem létező dolgokról. Mindannyian a valóságról beszélünk, arról hogy azt milyennek látjuk. Távol álljon tőlem hogy most rangsoroljak, hogy ki látja jobban és ki látja rosszabbul, csak annyit érts meg hogy mindannyian a valóságról beszélünk, olyan létező dolgokra hívjuk fel a figyelmet, ami a "természet" része. (Nálam a természet a valósággal rokon értelmű szó.)
    Te összeesküvés elméletnek hívod pl. azt amiről én beszélek. Úgy gondolod hogy ezzel a valóságot utasítom el, azaz természetellenesnek állítok be természetes dolgokat, vagy létezőnek állítok be nem létező dolgokat. Nem így van! Sose állítottam azt hogy ami van, az természetellenes, szimplán azt állítom, hogy létezik. Te meg azt hogy nem létezik, ezért számodra ez az általad ismert valóságon kívül álló dolog marad, így számodra természetellenes. De azt is állítom, hogy a valóság megismerésében meg lehet tenni azt a pár lépest ami megmutatja ezeket a tényeket és összefüggéseket melyek esetleg eddig elkerülték a figyelmedet.
    Ide tartozik annak megjegyzése, hogy nem támogatom a te leegyszerűsítő hozzáállásodat, általánosító értelmezésedet, amely kétségbe vonja azt hogy itt van bármi amit meg lehetne ismerni. Nem csak egy témával kapcsolatban látom hogy ezt csinálod.

    Meggyőződésem hogy ha figyelmesen végighallgatod hogy más emberek minként nyilatkoznak a maguk szubjektív valóságáról, akkor közelebb juthatsz a valósághoz magához. Ahogy a mikroszkóp alatt különböző nagyítás mellett más és más kép alakul ki a vizsgált tárgyról, úgy a valóság vizsgálata is hasonló. Minden képről úgy tűnhet az az egyetlen létező reprezentációja a valóságnak, az abból levonható következtetések pedig megalapozottnak tűnhetnek, de dolgok valódi mibenlétére csak az összes kép megvizsgálásával ébredünk rá.
    Minél többen vizsgálják meg, és minél többen mondják el az esetenként banális vagy téves álláspontjukat, annál többet tudsz meg a valóságról. Mert mindenki hozzászólásából tanulhatsz valamit, csak jól kell figyelned. Egyik felvázolt kép sem lesz teljes, ahogy a te saját képed sem teljes, de pont ezért kellene a kommunikációra koncentrálni. Fontos lenne az hogy megtanuljuk befogadni a másik álláspontját, és fontos lenne megtanulni megfelelő módon átadni a mi verziónkat. (Ez most nem rólad szól, inkább általánosságban mondom, pl. nekem is problémám szokott lenni a kommunikáció mindkét aspektusával... ;-) )

    Az általam elképzelt világrend alapja lenne ez az előbb felvázolt, véleményem szerint teljesen természetes és magától értetődő emberi hozzáállás. Nem én találtam ki, csak figyeltem, és én úgy látom hogy ez a dolgok természetes menete, amitől a jelenlegi rendszerünk nagyon távol áll, ahogy ettől a rendszert alkotó emberek is távol állnak. De nem célom ezt a hozzáállást terjeszteni, nem célom egyedül üdvözítőnek beállítani, nem célom az összes többi hozzáállást kiirtani, csak azt mondom, hogy van ilyen, és ez számomra teljesen természetesnek tűnik.

    Azt is hadd írjam le, hogy igaz hogy a világról alkotott képeddel nem tudok egyetérteni, de mindig örülök mikor megosztod velem. Nem akarom részletezni hogy miért, a lényeg az, hogy nagy segítségemre vannak azok kik nem értenek egyet velem, mert minden egyes alkalommal megerősítenek abban, hogy jól látom amit látok.
    Pár konkrétum hogy miben nem értek veled egyet:
    -Én nem gondolom azt hogy egy-egy ember kevés lenne.
    -Nem gondolom hogy cél lenne egy tökéletes rendszer megalkotása. Egyszerűen olyan nincs is, hogy tökéletes, így akik a tömegeket a tökéletes rendszer ígéretével szédítő messiásokat követnek azok rossz úton járnak.
    -Úgy gondolom hogy éppen most ebben a pillanatban reagálom le a körülményeket (melyeket elfogadok, és nem küzdök ellenük) úgy hogy a jövőnk jobb legyen.
    -Szolga/úr, erkölcs/erkölcstelen: ezek a dolgok nem "vannak", ezek a dolgok azt jellemzik hogy hogyan éljük életünket. Teljesen természetes ezek létezése és egymásra hatása, de a fogalmak nem előre meghatározott tartalmat írnak le, hanem a dolgok egymáshoz való viszonyát. Azaz minden csak a megítélésünkön múlik: ha változást akarsz, nem kell a valóságot megváltoztatnod, elég ha a hozzáállásod változik. És ez vajon irreális célkitűzés? Nem az. Ez bőven a szabad akaratunk hatáskörén belül van.
  • uwu
    #2479
    Na látod ez a baj, olyat akarsz amit nem lehet.
  • Frayer
    #2478
    De én olyan világot akarok, ahol nincsenek szolgák.

    Vagyis ha vannak, azok a robotok. Amik kiszolgálnak minket, mint ma is.
    De ezek a robotok másnéven "technológia" ma leginkább a pénzvagyonosokat szolgálja mintsem a népet. Persze közvetve a népet is.

    Én olyan világot akarok, ahol a szolga réteg felemelkedik, és van annyi hatalma, hogy az uralkodni vágyókat, az uralkodási kísérleteket önnön erejéből képes eltörölni.

    Márpedig a szolganépnek, proliknak, munkás osztálynak, ahogy jobban tetszik, iszonyatos hatalma van, minden rájuk épül, az egész világon.

    Ők mozgatják az emberiség vérkeringését.
    De ennek a rétegnek nincs önállósága, ahány ember annyi féle akarat.

    Nem tudják összeszervezni soraikat, minden kísérletet elgáncsolnak, vagy saját maguk ellen fordítanak minden olyan törekvést amely függetleníteni próbálná, a munkás osztályt a diktátori "megmondó" hatalmi szervektől.

    Nem akarok én dirigálni, nem akarok én uralkodni a mostani hatalom helyett.

    Azt akarom, amit ők akarnak, és mindenki aki idejött, akik a vérüket adták ezért a hazáért. Azt akarom, hogy az ország annyira szeresse önmagát, mint amennyire mi szeretjük, akik törődünk az országgal, ami tőlünk telik, és nem ellopjuk, nem pusztítjuk.

    Igaz, nekem nincsenek millióim, hogy szervezeteket alapítsak, mozgalmakat indítsak. Nincsen hatalmam, hogy oda adhassam a népnek.
    Ami tőlem telik, hogy felvilágosítom az embereket, elérem, hogy ők is törődjenek az országgal, beszéljenek róla, és ott leszek én is, amikor seggbe rúgjuk a rabló kormányunkat.

    Olyan mozgalomra lenne szükség mint az IRa írországban.
    Nekünk is függetlenednünk kell a rabló vezetőinktől.

    De nem céltalanul robbantgatni, gyilkolászni, mint a terror szervezetek.
    Hanem finom módszerekkel, de elszántan célzottan írtani az ellenséget. Az ártatlanokat nincs értelme büntetni. Csupán a mostani hatalom kulcsfiguráit kell ellehetetleníteni. Lemondatni, letartóztatni, vagy ha kell keményebb eszközöket is bevetni.
    Az én szemeben ezek még csak nem is állatok. Inkább elfajzott férgek. Akikért nem kár. Nem lenne lelki ismeret furdalásom ha csak egy is oda veszne. Pezsgőt bontanék, és dicsérném az istent.
  • uwu
    #2477
    Mióta világ a világ, az olyan személyiségű emberekhez kerül a hatalom mint Larry, ezen nem fogsz tudni változtatni, ők olyan pozícióban vannak, hogy ezt jut nekik. El kéne fogadni, hogy mi van, és tenni a dolgod, amire neked lehetőséged van.
    Nincs értelme a hőbörgésnek, és eszelős összeesküvés-elméletek terjesztésének.
    Ilyen emberek mindig lesznek, ez az emberi társadalom egyik jellemzője, ha beszarsz ez akkor is így van.
  • uwu
    #2476
    Nincs értelme a világ dolgaival nem egyetérteni.
    Ez adottság, olyan körülmény amin nem változtathatsz, a jelenhez van hozzárendelve, ha tetszik, ha nem.

    Nem ezzel kéne foglalkozni, hanem azzal, hogy mi lesz.
    Egy-egy ember nagyon kevés, de ha egy eszme kezd terjedni, akkor már van remény valami globális méretű hatásra. Egyébként ez is természetesnek tekinthető, a rendszer az ilyen jellegű dolgok miatt újulhat meg újra és újra. Ami most van az is egy eszmerendszer terjedésének az eredménye, az más kérdés, hogy akik terjesztették, nyilván nem ezt akarták. Az emberek általában tökéletes világról ábrándoznak, és arra is törekednek. "Fiam talán a te idődbe már jobb lesz" mindig ez van, de a világ nem így működik, sosem lesz tökéletes, hát most ez lett, tessék a körülményeket úgy lereagálni, hogy jobb legyen.

    Szolgák, meg urak mindíg voltak, és mindíg lesznek, ezek között is van erkölcsös, és erkölcstelen is. Mind a társadalom részei, és ahogy egymást formálják, úgy formálódik a társadalmi rendszer is.
  • remark #2475
    Nem írtam véleményt Larry-ről. Ennyire nem volna világos hogy miről írok?

    Azokat az embereket tartom nagyra, akik még nem viselnek magukon különböző sisakokat, és az ilyen Larry-féle emberek megnyilvánulása után 1) nem is akarnak ilyen sisakot szerezni 2) elkezdik nagyra értékelni magukat azért hogy sisak-mentesek 3) elkezdik azon más embereket nagyra értékelni akik nem viselnek sisakot.
    A sisak mentesség óriási érték és alapkövetelmény ahhoz, hogy (az én értékrendem szerint) értékes tagja légy annak a közösségnek melynek én is tagja vagyok. Csak az emberek többsége nem ismeri fel hogy mennyire értékes. Arról írtam hogy a még sisak-mentes embereket kellene megszólítanunk itt a fórumon, és biztosítani őket arról hogy nem velük van a baj akkor mikor a világ dolgaival nem értenek egyet, és nyugtalanok lesznek, és kérdéseik támadnak, vagy alternatívákban kezdenek el gondolkodni.
    Einsteint is jól látta ezt a mechanizmust, és nem mások gondolatainak bemagolására koncentrált, hanem a valóság megismerésére.

    Ha már van pár ilyen "sisak-mentes" ember vagy ezekből álló közösség, akkor elbeszélgethetünk a következő lépésről. Ha egyszer már megtettél pár lépést a szabadság felé vezető úton, felismerted saját képességeidben rejlő lehetőségeket, akkor még mindig ott a kérdés: milyen célra használod fel lehetőségeidet. Nem értek veled egyet abban hogy az ember nem választhatja meg hogy mihez kezd a lehetőségeivel. Szerintem megválaszthatja. És nem azon embereket fogom nagyra értékelni mint Larry. Mert Larry rossz döntést hozott. A könnyebb de helytelen utat választotta, ahogy sokan mások is.

    De most ezt itt le is zárnám, mert ennél nagyságrendekkel egyszerűbb dolgokban sem vagyunk közös nevezőn (lásd gazdasági világválság). A lényeg az, hogy Larry-t senki se tartja nagyra. Az egyetlen érdeme az hogy kimondta amit sok más sikeres ember is kimond, csak valamiért nem figyelünk oda elég figyelmesen: a jelenlegi világrend szolgákkal népesíti be a világot. Szolgákkal, melyekkel semmire se megyünk hosszútávon.
  • Frayer
    #2474
    Ezzel mi is így vagyunk.
    Mi sem szeretjük a piócákat.
    Például egy olyan ember mint soros, ha belegondolsz paraszti ésszel, hogy mennyi pénze van. Most ne kérdőjelezzük meg a tisztességét.
    Tegyük fel, hogy tisztességes munkával szerezte a vagyonát.
    Most gondolj bele, hogy mennyit dolgozhatott szegény ember, hogy ilyen sok értéket állított elő.
    Valószínűleg a nap 24 órájában dolgozott, több ezer éven át keresztül.
    Mással nem magyarázható ez a rengeteg vagyon.

    Mégis azt látjuk, hogy ez az ember egész életében egy csavarkulcsot nem fogott meg, egy deszkát nem fűrészelt ketté. Semmit nem csinált egész életében. Ahogyan most is, élvezi az életet, és az ügyeivel foglalkozik.
    Soros vagyona a válság ellenére is növekszik.

    Enyhén szólva megkérdőjelezhetőek az ilyen emberek létjogosultsága.
    Semmi keresni valójuk nincs az életben.

    Más emberek munkájának az eredményével illetéktelenül rendelkezni, az rablás, bűntett.
    Még sincsenek börtönben, mert ők az üzletemberek.

    Ha új világot építünk magunknak, nagyon figyeljünk oda, hogy az ilyen emberek ne szerezhessenek hatalmat más embertársaink felett.
  • uwu
    #2473
    Ti tényleg az ilyen embereket tartjátok nagyra?
    Akik lehúzzák a világot, és zsebre vágják a hasznot?
    É nagy arccal pofátlanul kérkednek nagy valószínűséggel tehetséges, értékes enmberek emberek előtt azzal, hogy mint piócák csüngenek az emberiségen?

    Én több re tarom az olyan embereket aki mondjuk tervezte a Goldengate-et, vagy egy orvost aki sok ezer életet mentett már meg, még ha nem híresek, és nem gazdagok, akkor is.
  • remark #2472
    "Remélhetőleg majd az is megérti aki(k)nek szól..."

    Erre a válasz:
    "Most azon méláznak, hogy van-e még remény? Nincs. Maguk már végeztek. Túl sokat abszorbáltak. Már beépített sisakot viselnek."

    Akin már rajta van a sisak, arról általában csak valami óriási robbanás vetheti le. De az is igaz, hogy lassú víz partot mos. Ez a változás két módja: krízis vagy lassú lépésenkénti változás. Én utóbbi híve vagyok.

    De tény és való, hogy van pár olyan fórumozó aki még nem visel sisakot, viszont ezek háttérben maradnak a két tábor között dúló harc miatt. Pedig ezeket kellene kiemelni, megszólítani, ahelyett hogy egymással folytatunk értelmetlen harcot.

    Ez most nem konkrétan rád vonatkozott, inkább általánosságban.