3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • OKkultist
    #2350
    Ráadásul ezek a bankok nem az országnak akarnak fejlődést, hanem profitot az anyacégüknek, merthogy egyiksem magyar. Ha az állam nem képes egyeztetni a bankok érdekeit az ország érdekeivel, akkor az egyiknek pusztulni kell. A gáz, hogy az állam bukását 9,9millió bennszülött is megszopja, de hogy van ez pl. Ausztriában? Nem hiszem, hogy ott is ez a halálba szopató stílus a megengedett a bankok részéről. Kicsit vissza kell venni az arcukból, és az ügyfeleket tényleg korrekt módon kezelni, nem ez a lehúzós cigány stílus kellene, meg persze a haveri korrupt síbolások beszüntetése, és mindját nem kellene állami segítségért rinyálni, egyszerűen szánalmas, de egyben pofátlan tahóság is amit a bankrendszer itt (is) művel.
  • OKkultist
    #2349
    Nem tudom miről beszélsz, (de szeintem te sem) de miért éri meg a bankoknak SVÁJCI FRANKBAN hitelt adni???? És miért nem éri meg az embereknek FORINTBAN hitelt felvenni? Ha ennyire rossz üzlet a bankoknak itt lenni, akkor miért nem tudok úgy 10métert megtenni a belvárosban, hogy ne bankfiókba ütközzek? Égeted magad megint. Komolyan mondom, ha valami gáz lesz, titkold el a véleményed, mert együtt fogod végezni a bankokkal. Lásd: Argentína, ahol nem volt életbiztosítás lakni pár évig, a degenerált vezetés miatt, akik az IMF tanácsait megfogadták, persze ők nem buktát el a magtakarításaikat, mert az utolsó pillanatban ők még átváltották dollárra, stb..
    Az árokpart helyett megvagyok egyelőre a saját kis cégemmel, ami soha nem szorult hitelre, (a profitból fejlesztettem, nem értem mások miért nem ezt teszik buborékfújás helyett) sajnos a korrupció miatt nem fogok nagyra nőni, de úgylátom itt nem is érdemes.
  • Bucser
    #2348
    Leszarod mit akar a bank? rendben lehet költözni az árokpartra és lejmolni... Az is megoldás..
  • Bucser
    #2347
    Ahhan meg itt a legmagasabb a forrásköltségük is. Nézz meg egy magyarországi befektetésekre irányuló CDS felárat. jelenleg kb 550 bázispont. (5,5%)

    Szóval ha valaki magyar állampapírba fektet (vagy magyar banknak ad kölcsön) ennyi plusz pénzt kell kifizetnie, hogy viszonylag biztonságban legyen a befektetése. Ez szépen beárazódik a magyar kamatokba is valamint a tőkepiac Magyarországi irányának felszáradására.

    A jövedelmezőség pedig persze, hogy kell, hisz iszonyatos mennyiségű pénzt kell betenni egy bankba ahhoz, hogy működjön. az egyik legrosszabb a megtérülési/kockázati mutatója a bankoknak.. elég egy bankrun és elúszott az összes berakott pénz.

    Remélem amikor oda kerül az idő, hogy fiókokat gyújtogatsz olyan béna leszel mint itt is, hogy a kezedben lobbanjon be az egész lehetőleg aközben, hogy csinálod a molotovot.
  • OKkultist
    #2346
    Igazából lesz*rom, hogy mit akar a bank, fordítva ülsz(ülnek) a lovon. A legfontosabb, hogy a kaja, melegvíz, orvosi ellátás meglegyen, és az emberek olyan munkát végezzenek, aminek van értelme, és meg is fizetik. Ebbe kellene BEILLESZKEDNI a BANKRENDSZERNEK, és nem a világ fog beilleszkedni a bankrendszerbe, mert annak globális bukta lesz a vége. (végtelen növekedés egy véges rendszerben, márpedig a föld véges rendszer, a bankok meg piramisrendszert játszanak)
  • OKkultist
    #2345
    Az a gáz, hogy az egész BANKRENDSZER ide jár pénzt keresni, az egész EU-ban itt a legmagasabb a profitjuk, és a legalacsonyabb a szolgáltatási színvonaluk. Jártam már német és osztrák bankokban, össze sem lehet hasonlítani a tahóparaszt OTP-vel, a költségekről ne is beszéljünk. A bankkártyás tranzakciók, meg a kp felvétel az automatából is itt kerül a legtöbbe, máshol vagy filléres, vagy ingyenes. Szóval ezért nem jogos, hogy pofáznak a bankok. Semmilyen kockázatot nem hajlandók vállalni, de a évi 30%-os növekedés az kell nekik. Na vajon kiknek a kárára lehet ezt elérni? 80-as IQ felett nem kell idő a válaszra. (remélem ha beüt valami, akkor 1fiókot és is felgyújthatok majd.)
  • sz4bolcs
    #2344
    Ez azért elég leszűkített értelmezés. Úgy írod, mint ha anyuka apuka mentes lenne a különböző hatásoktól. A szocializáció nem korlátozódik csupán a családra, ott van az iskola, a barátok +az az információáradat ami a gyereket is közvetlenül, vagy közvetetten éri. Korai életszakaszban (tehát jól írtad: gyerekkorban) elsődleges minta a szülő, de már az oviban, vagy az iskolában elkezd máshonnan is építkezni. Sőt, hogy mást ne mondjak, már maga az, hogy beiratják iskolába az is egy társadalmi minta.
    Nem csak a médiáról van szó, de azt azért el kell ismerni, hogy nagyon nagy szerepe van a minták átadásában.
    Tehát a társadalmi minták csak egy része származik a nevelésből, a jól nevelt gyerek számára pedig már a nevelésben is szépen elő vannak készítve ezek a minták a szülőkben, akik szintén nem csak a szüleiktől örököltek mintákat.
  • Bucser
    #2343
    Euróról már elmondtam a véleményemet. Ezerszer.

    NEm fogadod el? Te dolgod. Én sem a te álláspontodat. Ergó patthelyzet.
  • remark #2342
    "Ahogy ti nem fogadjátok el a tényt, hogy az euró nem hitelpénz..."

    Én úgy emlékszem hogy errõl te nem voltál hajlandó beszélgetni. Elfogadni semmit se fogadok el csak azért mert te állítod. Hogy ha valamit állítasz, akkor lehessen róla beszélgetni. Ha meg beszélgetni akarsz a témáról, akkor emlékeztetlek arra hogy van még egy megválaszolatlan privát üzeneted.

    "...én ugyanúgy nem fogadom el a tényt hogy háttérben meghúzódó titkos irányítók vannak, akik elárulják magukat szándékosan néha (rohadtul banális módon)..."

    Lásd #2263.
  • Bucser
    #2341
    Nem. ugyanis a bankok egyik legfontosabb elve, hogy kiszámítható legyen a működésük. A bank működése akkor kiszámítható ha minden ügyfél pontosan fizet és a problémás ügyfelek gondjai is gyorsan megoldódnak.

    Ha felmondasz egy ügyfelet akkor a pénzedet hónapok, de akár évek múlva látod viszont ráadásul a tartozás töredék összegét. Nem beszélve arról, hogy a felmondott ügyfélre céltartalékot (veszteségtartalék) kell képezni mind a teljes hátralévő tartozás, mind az ügyintézési költségeket illetően. Aztán ha rendeződik a helyzet az erre képzett veszteségtartalékot csökkented annyival amennyi pénz befolyt.

    Ráadásul ha visszakerül hozzád az eszköz (ingatlan, autó, gép, gyár, kutyafasza tökmindegy) azt még értékesíteni is kell ami plusz idő. (ezen eszközöket általában besorolják értékesíthetőség szerint.)

    A Bank nem ingatlan, vagy autó vagy gépügynök akar lenni. Ez totál profilidegen és nem is ért annyira hozzá. Ő hitelt nyújt ha szükséged van rá és ezért cserébe elvárja az ütemezett törlesztést és a kamatbevételt.
  • remark #2340
  • remark #2339
  • Bucser
    #2338
    Egyszerű. Ahogy ti nem fogadjátok el a tényt, hogy az euró nem hitelpénz én ugyanúgy nem fogadom el a tényt hogy háttérben meghúzódó titkos irányítók vannak, akik elárulják magukat szándékosan néha (rohadtul banális módon)...

    Innentől egy számomra nem létező dologról tudunk beszélgetni?

    SzvSZ nem.
  • Bucser
    #2337
    Ki ártana nekem kicsivirág? Vagy leküldöd a haverokat a térre?
    Vagy esetleg Saintgerman? ne viccelődjünk...

    Jó lesz ha már pihizel egy kicsit...
  • Lteebee
    #2336
    Valszeg így van és akkor vagy nem így volt, vagy kicsit félretájékoztattak.
    Mindenesetre annyit töketlenkedtek, meg hibáztak folyton, hogy már úgy voltam vele, mindegy, csak legyek túl rajta és ilyenkor megfordult a fejemben, hogy tán kissé erre is játszanak:)
  • remark #2335
    Józan ész ide vagy oda, nem tudod megkerülni azt a tényt hogy az emberek irányíthatóak. Miért kizárt számodra az hogy az irányítók felelõsségérõl beszélgessünk?
  • Frayer
    #2334
    Eddig csak azért nem töröltek el, mert kiálltam melletted. Hogy végülis nem vagy buta ember, csak meghülyítettek. A sok neoliberális maszlaggal.
    Nem tudod néha mit mondasz, mint egy kisgyerek. Ezt hoztam fel mentségedre. Én barátilag állok hozzád, és akkor is a védelmedre keltem amikor más már bannolni akart. Ezért figyelmeztettelek, hogy vegyél vissza az arcodból, hogy MÁS ne ártson neked. Ez mi ha nem jóbaráti cselekedet. Nem várok el köszönetet, csak, hogy most már ne toxikáld tovább a topkokat, se itt se másutt. Mi sem fogunk bántani.
    És, remélem Cifu, ezzel a húzással meg is oldotta a régóta tartó viszályt, létre lett hozva direkt neked és hasonlóknak egy topik, hogy ne ide járjatok bazmegelni, meg anyázni. Ott beszélhettek naphosszat összeesküvés mentesen a ti kis világotokról. Már amit hisztek róla.
    Én ezzel lezártam, tovább erőltetni a kommunikációt nincs szándékomban.

    Bucsert ne bántsátok, feltehetőleg már nem itt fog zülleszteni.
  • remark #2333
    "Egy banknak sem érdeke agyonütni a fizetni akaró ügyfelet!"

    Ha megpróbálsz sem tudsz elõállni egy olyan forgatókönyvvel amikor a "bank" azzal jár jól ha csõdbe viszi az ügyfelet?
  • remark #2332
    "Senki nem kényszerítette puskával az embereket..."

    Puskával nem is. Vannak jobb módszerek.
  • Bucser
    #2331
    Húúú.. most aztán be lettem fenyítve...

    Saját topikot baromira nem kaptam (nem is kértem). Ahogy észreveszem inkább ti erőszakoltátok ki, hogy értelmes vita itt ne lehessen.

    Itt lesz anti NWO megnyilvánulás. a másikban sem NWO-s sem antiNWO-s nem lesz.

    És mint korábban írtam az egyes pontjában a #2283 HSZ-nek. Nem vagyok a barátod.
  • Frayer
    #2330
    Bucser. Most már menj a helyedre. Megbeszéltük, végül direkt neked létre lett hozva egy topik, hogy ne itt fémelj.
    Ott most már oszthatod az észt, és kéretik ezt a topikot békén hagyni.
    Ha értelmes hozzászólások hagyják el a billentyűzetet, természetesen szivesen vesszük jelenlétedet is, mint barátaid. De ha továbbra is erőszakoskodsz az anti-nwo nézeteiddel, ki lesz törve a kis kezecskéd, képletesen, itt nem tűrünk meg ilyesmit. Ha nem tartod tiszteletben a topik közösséget, komoly intervenciókra számíthatsz.
    Nincs szándékomban háborúzni, csupán barátilag közlöm veled,hogy legyen béke. Ne itt folytasd a szarságokat, most hogy kaptál egy saját topikot, amiben kiélheted magad.
  • Bucser
    #2329
    Szerintem minden társadalmi minta a nevelésből származik, ugyanis egy jól nevelt gyerek számára az elsődleges minta a szülő és csak utána jönnek a médiaszemélyiségek a képbe...
  • Bucser
    #2328
    Hosszabb foglalóidőt kell kötni... vagy kikötni, hogy hitelbírálat végéig nincs foglaló.

    Egyébként pedig hitelbírálatra nem feltétlenül adásvételi szerződést kell vinni, hanem előszerződés is bőven elég amiben a tulajdonos a vizsgálatok elvégzéséhez rendelkezésre bocsájtja a házat, majd folyósítás akkor történik mikor banki központba megérkezik az aláírt végleges átadás-átvételi szerződés és minden egyéb papír.

    Én éppenséggel eladtam lakást nálunk crka 4 hónap volt (januártól májusig) az egész procedúra. Igaz ott a vevőnél volt szocpol, önkormányzati tárogatás. És nem volt elég az eladott lakás fedezetnek, hanem egy másikat is be kellett terheltetniük.
  • Lteebee
    #2327
    Csak itt nem nevelésről van szó, hanem társadalmi mintákról.
  • Lteebee
    #2326
    Személy szerint a neveltetésemet szüleimen, rokonaimon kívül jórészt az iskoláknak és a nemtv-nek köszönöm.

    És elfogadom, hogy szerinted nem felelős a média a túlköltekezésért.
  • Lteebee
    #2325
    A hitelkérelemhez adásvételi szerződés kellett már.

    És éppen, hogy átlag piaci érték alatt vettem házat.
    A 14, amire értékelt, az nyilvánvalóan még emellett is alulértékelés, a bankok szokása alapján legalábbis.

    Én sem azt írtam, hogy sajnálom a sok butát, aki faszságokat vesz x éves hitelre, de ha nem társadalom iránti felelősségtudatból, akkor azért várom el, hogy elmagyarázzák nekik a dolgokat, mert ha bedőlnek és a bankok profitja elmarad az elvárttól, akkor majd amikor én vennék fel hitelt, nekem lesz drágább.

    Persze ez csak feltételezés. Abból indultam ki, hogy a rengeteg biztosítási csalóra kiperkált pénzt is én(mi) fizetem (fizetjük) meg magasabb biztosítási díj formájában.
    Vagy ott van a villanyszámlán az üzemi veszteség, vagy valami hasonló, amely címén simán rámverik a rajtam kívülálló okokból általuk elszenvedett károkat.
  • Bucser
    #2324
    Amikor 2006-ban a dubai topicba azt írtam, hogy ez egy lufi ki fog pukkanni senki nem hitt nekem...
  • Bucser
    #2323
    " Csakhogy a kommunikáció nagy úr és amíg a kereskedelmi média sugallja, hogy az a király, aki fogyaszt és amíg elhitetik az emberekkel, hogy a haszontalan dolgokra szükségük van, addig fogyasztanak és túlköltenek."

    Baromság. ha valaki elvek mentén van nevelve és nem csak úgy otthagyva a szoba közepén a tévé neveli akkor nem a plazmatévé miatt fog eladósodni.

    A nevelésért a szülő felelős és nem a média. a világképért pedig az uralkodó kultúra és a JÓZAn ÉSZ.
  • Bucser
    #2322
    Szerinted most belátható időn belül mennyiért tudod eladni a házadat ha szükséges?

    Ugyanis a bank által kiküldött "semmirekellő" megállapít egy menekülési értéket a házadra. a Bank max addig finanszíroz.

    Arról nem tehet a bank, hogy átlag piaci érték felett veszel házat.

    a nagy gondok egyébként nem az ingatlanhiteleken vannak itthon hanem a lízinges autókon és fogyasztásjellegű hiteleken. A fedezetül adott eszköz értéke már vételkor sem ért annyit mint amennyi hitelt rá felvett az ügyfél...

    A Bank a profitját akkor realizálja teljes mértékben, ha te visszafizeted a törlesztést. Egy banknak sem érdeke agyonütni a fizetni akaró ügyfelet! Ha fizetési nehézséged van kilátásban akkor fel kell keresni a bankot és átütemezést kérni.

    ilyen egyszerű a dolog.

    HA meg devizában adósodsz el az a te faszságod. Ez a tömör summás véleményem. Ha valaki nem fogja fel azt hogy milyen veszélyeket rejt az, ha más pénznemben adósodik el mint amiben a fizetését kapja azt nem tudom sajnálni. + nem beszélve arról, hogy még a devizahitelt is kicentizi, hogy hátha 15 évig nem mozog majd a chf vagy az Euro a forinttal szemben...

    Az árfolyamváltozásról meg minden hitelszerződésben külön passzus emlékezik meg...

    Mellesleg senki nem kötelez arra, hogy a hitelbírálat megkezdése előtt lerakd a foglalót... akinek esze van már előtte körbejár.
  • Lteebee
    #2321
    Egy közelmúltbeli példa egy barátomtól.
    292 Ft/eurónál a hitelszerződésben 272Ft/euró szerepel kiinduló viszonyszámként.
  • Lteebee
    #2320
    Hogy hol a profit, ha bedőlnek a hitelek?
    És a felkínált, jól túlkalkulált fedezet?

    Én egy fél házat vettem egy 10-esért, amit a bank által küldött semmirekellő becsült 14 milkára. 7 millió hitelt vettem fel.
    Nem volt elég a fél ház fedezetre, be kellett terhelni a másik felét is.

    Szerinted egy 25 milliós ingatlan elég garancia a profit realizálására?

    De mást is mondok.
    Megkötöd az adásvételit, átadod a foglalót és a papírokkal mész hitelt igényelni, van x (30, vagy 60) napod a hitelbírálatért, különben bukod a foglalót. Gondosan ügyelnek rá, hogy 26, vagy 56 napra jöjjön meg a pozitív hitelbírálat, aztán gyorsan-gyorsan egy életbiztosítás, meg egy lakásbiztosítás. Hol is kötöd? Naná, hogy az a leggyorsabb, ha ott azonnal, a közjegyző is valszeg jó cimbijük...
    Szóval profit? :)
  • OKkultist
    #2319
    HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA: balf*szok, küldjük ki bokrossurányit, majd ők rendbeteszik! (végük van)

    A dubai lapok szerint 3000 porosodó luxuskocsit hagytak maguk mögött az adósság elől hazamenekülő külföldiek a reptéri parkolóban. Aki még próbálkozik az eladással, az a korábbi ár 40 százalékát kéri a kocsijáért - írja a Times. A kormány azonban kétségbe vonja, hogy ilyen drámai lenne a helyzet. Az mindenesetre tény, hogy a munka nélkül maradtak elveszítik a vízumukat és egy hónapon belül távozniuk kell. Ez viszont csökkenti a fogyasztást, hozzájárul az ingatlanpiac megroggyanásához és Dubai meggyengüléséhez. Az utóbbi két hónapban egyes negyedekben harmadával estek a lakásárak.

    A New York Times szerint több tízezren távoztak már, és sok építkezés leállt. A lap megjegyzi, hogy a helyi kormány egyelőre nem akar pontos adatokat közölni - sőt, olyan médiatörvényt igyekszik elfogadtatni, ami bűncselekménnyé nyilvánítaná, ha úgymond "rossz hírét keltenék az országnak". A munkaügyi minisztérium illetékese sem megerősíteni, sem cáfolni nem volt hajlandó a helyi média állítását, hogy naponta 1500 külföldi munkavállaló vízumát vonják be.

    Dubai az Egyesült Arab Emirátusok tagja, elemzők szerint a szomszédos Abu Dabi ki tudná segíteni. Dubainak, konzervatív szomszédaitól eltérően, nincs saját olajkincse és gazdagságát teljes mértékben a szolgáltatásokra, az ingatlanpiacra és a turizmusra építette.
  • Lteebee
    #2318
    Valóban, senki nem kényszerítette a hülye proletárt, hogy plazmatv-t vegyen, ahelyett, hogy a lakását szigetelné le, hogy kisebb lehessen a fűtésszámlája, így a megtakarított összegből megvehetné akár a szaros plazmáját is.
    Igazad van, nem volt és nincs is kényszer. Csakhogy a kommunikáció nagy úr és amíg a kereskedelmi média sugallja, hogy az a király, aki fogyaszt és amíg elhitetik az emberekkel, hogy a haszontalan dolgokra szükségük van, addig fogyasztanak és túlköltenek.

    Véleményem szerint erősen közszolgálati volna a tanulatlan és tapasztalatlan embereket (pénzügyek szempontjából a lakosság 90-95%-a) felvilágosítgatni egy-két témában.
    Mit okozhat, ha a rendszeres jövedelmükhöz képest túl nagy arányú adósságszolgálatot vesznek a nyakukba, vagy mit tehetnek, amikor inkorrektül bánik velük egy pénzintézet, multi, stb.
  • Bucser
    #2317
    Húú öreg....

  • Bucser
    #2316
    na ez a post aztán tényleg no comment...

    te hány éves vagy? 16? Azoknak van ilyen élénk képzelete...

    Túl sok ilyen jellegű dolgot olvasol.. jobb lenne kicsit friss levegőt szívnod néha mert becsavarodsz.. (kb mint nájcki alias arma gedeonka a peak oil topikban..)
  • Saintgerman
    #2315
    Nem Bucser ! A válság addig fog tartani, amíg be nem chippelik az embereket és olyan Mátrix katonákká válnak mit te vagy. A látóhatára a négy fal, aminek a távolsága "távolirányitható". Öntudat és értelem nélküli zombi, akikkel a "rendszer" részleteit ugyan átlagon felül megtanítják, de az egész Mátrix mûködéséről halvány fogalmuk sincs.
  • OKkultist
    #2314
    Szerintem sem rablás a kamat, nem erről van szó, hanem arról, hogy HÜLYESÉGEKRE NEM KÖLTÖK, ha nincs kaja meg fűtés! (tipikus cigány mentalitás, hogy enni nincs mit, de a parabola+LCD TV az ott virít a putriban, meg a Buzuki, 100éves hitellel) Első az lenne, hogy az importot lecsökkenteném, az élelmiszer mag az energia vonalon (meg is van rá a lehetőség, az akarat annál kevésbé) és eladásukat ezer évre felfüggeszteném, rongálásukat, hűtlen kezelést, stb. brutálisan büntetném, egy ország ebből önálló kell, hogy legyen, főleg egy ilyen, mint ez. Utána lehet adósodni, de csak olyanra, amire MEGÉRI, tehát buzuki és plazmaTV kizárva, 5X-ös áron épülő bármilyen látványberuházás kizárva, zöldmezős sokéves adókedvezmény+bennszülött rabszolgamunka multicégekkel kizárva, legfeljebb nem vesznek kínai szarokat a bannszülöttek, de a kaja és a melegvíz az havi 10ezer Ft-ból meglesz. Melyik a fontosabb?
    Valahogy nem látom, hogy a BANKOK jól jártak volna a sok hitelfelvevővel, most sorra mennek csődbe, HOL A PROFIT?????????
    FELÉLTÉK???????? (egyszerűen elmebeteg az a felfogás ami most megy a világban, és qurvaveszélyes is, semmi kedvem egy Mad-Max 3 szerű világban cigányklánokkal meg szupergazdag , magánhadsereggel védett területek között élni.
  • Bucser
    #2313
    Tehát a te világképed ezen alapul.

    "Kartellek, egyéb ilyen-olyan manipulatív szövetségek tartják a kezükben a hitelezést, mint tevékenységet."

    Ergó alapból elfogadod Frayer állítását, hogy a hitelekamat az a rejtett adó. tehát neked ez a rögöd.-> nem tudok veled vitatkozni, mert visszaszaladsz ahhoz a röghöz hogy

    "Kartellek, egyéb ilyen-olyan manipulatív szövetségek tartják a kezükben a hitelezést, mint tevékenységet."

    Így szerinted lehet értelmes kommunikációt folytatni? Jöttök is mindenféle bilderberg csoporttal meg minden cionizmussal, csak kérdés mi a fenének? Senki nem kényszerítette puskával az embereket, hogy 2 autót vegyenek hitelre, zabáljanak többet mint szükséges hitelkártyából kiegyenlített pénzel.

    A Kínába kihelyezett termelés amelynek folyományaként Kína fizetési mérlege vastagon pozitív olyan likviditás bőséget okozott mint a 70-es 80-as években a petroldollárok... Ennek rohadtul semmi köze nincs a Bilderberg csoporthoz meg a zsidókhoz... Egyszerű egyensúlyelmélet...

    A Világ egyik fele termelt a másik fele fogyasztott. a világ egyik fele megtakarított a másik fele pedig ezt a megtakarítást felszívta hitel formájában.

    A válság addig tart amíg ki nem egyenlítődik a mérleg ismét... (rombolva mind a fejlett nyugaton mind kínában.)
  • Lteebee
    #2312
    A kamat szerintem nem rablás.
    Nem az abban az esetben, ha nem kartellek, egyéb ilyen-olyan manipulatív szövetségek tartják a kezükben a hitelezést, mint tevékenységet.
  • joebacsi
    #2311
    Dubai kipukkadt