3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • remark #2390
    Te, kívülálló, honnan tudod hogy mi zajlik itt a beszélgetõpartnerek között euró ügyben? Bucser leírta hogy õ már ezerszer elmondta és nem érti mit nem lehet érteni, és te ezt készpénznek is veszed. Fõleg azért nem értem az álláspontodat mivel mikor legutoljára eltu"nt Bucser innen a fórumról, én vele privátban tovább folyatattam a beszélgetést euró témában, amit te nem láthattál. Tehát miért vagy olyan biztos a dolgodban?
  • remark #2389
    "Nem. ugyanis a bankok egyik legfontosabb elve, hogy kiszámítható legyen a működésük. A bank működése akkor kiszámítható ha minden ügyfél pontosan fizet és a problémás ügyfelek gondjai is gyorsan megoldódnak."

    Azért nem érted hogy mirõl szól a pénzügy, mirõl szólnak a bankok, mert te egyfolytában helyi kis utolsó bankocskák szintjén gondolkodol. Nem látod a fától az erdõt.

    Ezért mivel magad nem tudsz példát mondani, mondok én. Az üzleti életben, mikor az több hasznot hoz hogy a másikat tönkretesszük annál, hogy versenyzünk vele, akkor a tönkretételt választjuk. Ez olyan egyszeru, mint hogy 1+1=2, azaz valószínüleg Molnibalage is érteni fogja. Competition is a sin. -John D. Rockefeller
    És a tönkretétel egyik módja az a hitelkihelyezés. A bank veszít az egyik ügyleten, hogy aztán 1000x annyit nyerjen a másikon. Szerinted megéri neki? Nem is tudom, nézzük: elköltünk 10 milliót a versenytárs tönkretételére, amely BEFEKTETÉS aztán 10 milliárdot hoz. Te, mint racionális üzletember, hogyan döntesz?

    Hogy ez a gyakorlatban nem így van? Hehe. A VILÁG egy nagy üzlet - ebben a szép új globális rendszerben. A profitmaximalizálás nem válogat eszközökben, mert miért is tenné? Nincs rákényszerítve. A cégek dolga profitot termelni, és semmi más. SEMMI MÁS. Mondom: SEMMI. Nem érthetõ? A semmibe az is beletartozik hogy te élsz-e vagy halsz, hányféle betegségtõl szenvedsz és meddig élsz. Ha azon lehet keresni hogy kiirtjuk fél Afrikát betegségekkel, háborúkkal, akkor azt csináljuk, és utólag a nyuszira fogjuk. Merthogy nekünk zsoldosoknak, és a cégeknek akik a világunkat irányítják és minket alkalmaznak, "természetesen" ehhez semmi közük. Soha semmihez nincs közük, ami rossz, amiért felelõsségre akarná õket valaki vonni. Nem. Az egyetlen amihez közük van, az a profit. Mikor be kell hajtani a havi esedékes védelmi pénzt, akkor mindjárt aktivizálják magukat. Dehát ez természetes, mert ez az egyetlen dolguk. Az EGYETLEN. Nem világos még mindig? Sajnálom.

    A bank általad leírt definíciója jól mutat a könyvekben. Azokat érint csak akik banki alkalmazottak. Akinek ki kell osztani a rájuk esõ feladatot. Meg akik PR munkát végeznek, mint te is itt a fórumon. PR. Szép dolog is az. Public relations. Régebben, a kapitalizmus hatalomátvétele elõtt úgy hívták hogy propaganda. Propaganda. Azaz végsõ soron a tömegek irányítása.

    propaganda (uncountable)
    1. A concerted set of messages aimed at influencing the opinions or behavior of large numbers of people.

    public relations (uncountable)
    1. Communication by a person or an organization with the purpose of creating a favorable public image; commonly referred to as PR.


    De mivel a propaganda szóról tudodkik jutnak eszünkbe, ezért kellett helyette egy jobb szó. Amihez még nem tapad vér. De most már tapad hozzá. Nem is kevés... És de régóta is megy már ez! Csak kollektíven azt hazudjuk, hogy az egész amirõl beszélek, nem is létezik. Hisz a kollektív hazudozás tesz minket társakká, partnerekké, azaz a hazudozás közösségformáló tényezõvé válik.

    Errõl jut eszembe. Itt is ajánlok egy filmet. Nem gazdasági témáju, hanem a világ dolgairól szól. Benne rólunk, emberekrõl, és arról hogy mennyire szeretünk hazudni magunknak.
    A film amirõl beszélek az a Revolutionary Road.

    Aki a film végén azt gondolja, hogy April õrült volt, az valószínüleg azt sem érti - vagy nem ért egyet azzal - hogy mirõl beszélek a gazdasággal kapcsolatban. Aki úgy gondolja hogy a világ õrült meg, az a gazdasággal kapcsolatos álláspontomat is nagy valószínu"séggel érti/megérti.
    Jó szórakozást a filmhez!
  • Frayer
    #2388
    Te tényleg beszopod ezt a hülyeséget,hogy az euro nem hitelpénz?
    Akik ezt állították eddig, mindig önmaguknak mondtak ellent.
    Onnan meg már nem lehet kijönni jól ha az ember egyik szavával üti a másikat.

    Nekem el lehet mondani ezerszer is,hogy az euró nem hitelpénz, de ha bemegyek egy bankba, és kamat nélkül kérek "KÖLCSÖN" euró pénzt, engem körberöhögnek, hiába hivatkozok rátok,hogy : De pedig az SG forumon sokkal okosabb emberek megmondták,hogy ingyen van az euro hitel.

    Az eszem megáll mostmár.
    Olyan mintha ellent mondanál a gravitációnak. Mintha ki akarnád jelenteni,hogy a gravitáció nem létezik, miközben téged is ugyan úgy vonz a föld mint mindenki mást.

    A világ összes pénzrendszere, egy kaptafára mozog, leszámítva egyes jelentéktelen kirugaszkodásokat amik elhullanak idővel.

    DE ÉN, meggyőzhető vagyok. Nyitott vagyok mindenre, csak kérlek olyannal próbálkozzatok meggyőzni ami kellően szilárd tényen alapul, nem ellentmondó önmagának, és közben ne nézz hülyének, ne próbálj megzavarni. Ha ezt betartod, meggyőzhetsz.
  • Palinko
    #2387
    hát én meg azt bírom hogy valamit 100 szor elmagyaráznak neked is többek között és nem vagy képes felfogni, hanem eltereled a témát, majd megint vissza hogy 101 is elmagyarázzák, lásd az euró kérdése. aztán meg még te csodálkozol legjobban hogy egy időre itthagynak benneteket, ki bírja szerinted ezt hogy milliárdszor elmagyarázzon valamit olyanoknak akik okosnak meg tájékozottnak gondolják magukat közben meg ők vannak megvezetve egy film, egy halucinált írás által.
  • Frayer
    #2386
    Ezt bírom benned. Hogy értelmes keretek közt a végletekig elmész,hogy felvilágosíts olyan embereket is, akik abszolút de elutasítóak.
    Aztán mikor már kifogynak az érvelésből, és megdőlni látszik a szép kis álomviláguk amit odaképzelnek, szépen el el tünedeznek ezek az emberek, az értelmesebbje felszívódik, a bukóbbja meg elkezdi ész nélkül a demagóg tagadást, netán anyázást, meg a, "csak azért is nekem van igazam"-ot.

    De nehéz olyan embert megváltani, aki kifejezetten nem akarja ezt.
    Nem is azért mert nem akarja tudni az igazságot, hanem mert ilyen az emberi természet. Nem tűri el ha nem neki lehet igaza, és ilyenkor már nem számít,hogy mi az igazság. Itt már csak az erőszak és demagóg görcs számít nekik.

    Szóval, akár hogyan erőlködsz, nem fogod tudni rávenni arra,hogy helyeseljen, mert ezzel elismernék saját tévedésüket, még akkor sem sikerülhet, ha a belső gondolat menetüket megingatod fix érvekkel, tényfeltárással. Talán majd idővel, fokozatosan, lassan megváltozik a gondolkodása az illetőnek, de nem feléd kimutatva.

    Behaviorisztikus pszichológia. Egyszerűen az átlag ember nem képes beismerni a tévedéseit, még akkor sem ha közben rájön,hogy nem neki van igaza. Ez okozza az emberek közti konfliktusok több mint 80% át.
  • remark #2385
    Most mit akarsz válaszul a fröcsögésedre? Újabb fröcsögést? Azt nem kapod meg.

    Egyégként meg neked is, és mindenki másnak is akinek nem tetszik az amit írok azt üzenem, hogy írja le hogy konkrétan mi nem tetszik. Mi az amit leírok, és nincs értelme, nem logikus, vagy további magyarázatot igényel. Hidd el, ha van rá igény, el tudom magyarázni a dolgokat bárkinek a szintjén. De amíg nincs rá kereslet, addig úgy írom le ahogy nekem tetszik. Hiszen általában úgyis csak magamat szórakoztatni járok ide, érdemi beszélgetés hiányában (lásd. pl. azt hogy mikor szóltam utoljára hozzá... régen - merthogy minek?).

    Bár annak örülök hogy megjegyeztél magadnak, így legalább biztos lehetek benne, hogy hatással voltam rád.
  • remark #2384
    Így összegzed a privátban folytatott beszélgetésünket, hogy "te elmodtad ezerszer"? Érdekes, de logikát nélkülözõ kijelentés.

    Én teljesen érthetõen leírtam legutolsó üzenetemben hogy nem egyrõl beszélünk. Az álláspontomat tisztázandó feltettem újabb kérdéseket, és leírtam hogy miben beszélünk el egymás mellett. Azaz a beszélgetés még tartott, de megszakadt - nem az én hibámból.

    Majd ha egyrõl beszélünk, és arról a bizonyos dologról két különbözõ álláspontunk lesz, akkor mondhatod el, hogy te elmondtad hogyan látod, azzal meg nem tudsz vagy nem akarsz mit kezdeni hogy én nem úgy látom, azaz patthelyzet. Addig nem.

    De ne veszekedjünk. Végül válaszoltál, és ez a lényeg. Annyit érts meg, hogy a beszélgetés még tart. Nincs konkluzió.
  • OKkultist
    #2383
    Élettartamuk tizede, és a felébe-harmadába kerülnek, mondjuk ez az élettartam kitolható a tönkremenő cuccot ki lehet cserélni, de kinek van kedve évente-félévente szerelni. (a 30ezer a garantált, ált. többet tudnak, csak már csökkenő teljesítménnyel)
  • joebacsi
    #2382
    Élettartamuk hatoda, viszont gondolom kb. tizedannyiba kerülnek.
  • OKkultist
    #2381
    TROLL vagy, Made in USA gépekkel dolgozom, szerintem ezek voltak az utolsók amit még ott gyártottak (10éves), de meg is látszik rajtuk. A kínaiaik is gyártanak gépeket (teljesen kínai fejlesztés) ami olcsó, de 3-5000 üzemórás bennük a kulcsfontosságú részegység, míg az amerikai/német ugyanilyen cuccban 30ezer üzemóra, és utána sem elromlás, hanem teljesíménycsökkenés van, nem írom le konkrétan miről van szó, de majdnem minden hasonlóan működik.
  • Proview
    #2380
    A gazdasági válság okai, Varga István eéőadása
  • Bucser
    #2379
    Látszik olyanról beszélsz megint amiről csak olvastál valahol valamelyik armageddonista vagy moonhoax lapon. (mert hogy részed nem volt benne az tuti)
  • OKkultist
    #2378
    Láttam, nem annyira nehéz, mint a többi, mert műanyag, de látom fogalmad sincs miről beszélsz. A minőség az a Made in USA, meg a Made in W.Germany volt.(én még azzal működök szerencsére) Gratulálok, hogy a gazdáid adnak öltönyrevalót is. (mondjuk abból az adókedvezményből akár helikoptert is adhatnának.) Nyilván a piramisban följebb levő rabszolgák több juttatást kapnak, de a multik 90%-ban 3műszakos bérrabszolgákat alkalmaznak. És különbenis te csak egy hulladék KEurópai senki vagy a felsőbbrendű indiai/néger (angol vagy német állampolgár!!!) főnökeidhez képest. Vagy lehet, hogy fehérek, de akkor büntetésből vannak Magyarországon. (alkoholizmus, nőügyek, alkalmatlanság, stb..) Jó lehet ilyen menő multikulti állatkertben dolgozni.
  • Bucser
    #2377
    Láttál te Kínában gyártott (nem ott tervezett) nehézgépet? Mert akkor gőzöd sincs mit jelent a kínai minőség. (nem német, de van olyan mint a magyar).

    A kötelezően öltönyben járó embereket meg emgfizetik úgy, hogy legyen minből öltönyt venniük.

    u.i.: Jó lenne ha elkezdenél értelmesen tagoltan írni int aki tanult magyar nyelvtant nem csak hallott róla a google-al...
  • OKkultist
    #2376
    NEM, megint félrebeszélsz. Ingolstadtban a megélhetési költségekhez és az életszínvonalhoz képest vannak a fizetések belőve. Itthon is, Kínában is. Kínában a havi 10ezr Ft jó fizetés, mert meg lehet élni havi 5ezerből is, de itthon nem jó a havi 80-100ezer, mert abból alig marad, relative lehet, hogy a magyar bérrabszolga rosszabbul jár, mint a kínai, mert az arányok itt a sz*rabbak. Nem beszélve arról, hogy az itthoni minőség azért még mindig jobb, mint a kínai, de itthon a rezsiköltségek a kínainak a sokszorosa, víz, gáz, villany, kaja, közlekedés, ezt mind a munkavállaló kell, hogy fizesse a fizetéséből. Ezeket sz*rja le nagyívben a sok multicég. Sőt sok helyen követelőznek olyanokkal, amik szintén a munkavállalónak kerülnek pénzbe, de persze ezt nem ismerik el semmiben, főleg nem fizetésben. Pl.a munkaruhát meg kell venni a dolgozóknak (eszem f*szom megáll) vagy irodai patkányoknál az öltöny a kötelező, stb.... Degenerált és egyben cinikusan perverz hozzáállás a maunkaadók részéről.
  • kaligulla
    #2375
    Haly!
    Új vaok, de ez igaz!
    Gugliba vele: Bilderberg-csoport tagjai.
    Wiki-n a tagok, igaz szabadon szerkeszthető, de nem hinném, hogy hasraütésből van a lista!
  • Bucser
    #2374
    Nem igazán fogod fel mit jelent a versenyképességi tényező...

    Vajon Kínában miért lehet 1 dolláros órabérrel dolgoztatni az embereket az autógyárban? Azért mert sok munkás van akinek nincs munkája ezét szarért húgyért is dolgoznak.. Ingolstadtban pedig ha nem ad annyit Günthernek az Audi amennyit kér akkor elmegy máshova ahol adnak elég pénzt.

    Egy ismerősöm mondta mikor fizetésről beszéltünk: "Nem tetszik mennyit keresel? Menj el olyan helyre dolgozni ahol annyit fizetnek amennyit szeretnél keresni."
  • OKkultist
    #2373
    Hogy jön ide a balf*sz állam? De nézd már meg egy ugyanolyan multidolgozó lapját SVÉDORSZÁGBAN! Ott levonnak, kicsivel mégtöbbet mint itthon, de mégsem annyit keresnek , mint itthon. Nekem az a pofátlan cinizmus, hogy az az AUDI dolgozó, aki pontugyanazt csinálja, mint Günther Ingolstadtban, az miért kapja a töredékét???? Vagy lehet, hogy csak és kizárólag ezért jönnek ide a multik? (csak nem?) Az állam meg kb. úgy viselkedik, mint a KURVÁKAT futtató STRICI, ahol a fizetővendégek a MULTICÉGEK, és a bennszülöttek a RIBANCOK. (aki magánvállalkozóként saját magának dolgozik, az is kurva, csak ő már strici nélkül is képes működni. Attól viszont még messze vagyunk, hogy ne mint kurva működjünk)
  • Bucser
    #2372
    Neked szerintem csak annyi bajod van a mai helyzettel, hogy nem te vagy a haverjaid vagytok hatalmon.

    Már a kis utópista vágyálmaidban is az szerepel, hogy Majd te meg megmondod ki lehet tagja az utópiádnak...

    Te vagy a legnagyobb "disznó" az egész "farmon" öregem.. csak te még nem jutottál hatalomra.
  • Bucser
    #2371
    Elvtársad a radai rosseb...

    Mi történt megint rohamod van?
  • mrzool
    #2370
    aki 10éves adómentességet kunyerál, nem alkalmacsak 3műszakos bérrabszolgákat, sz*rért-húgyért

    Már megint ezt a fantazmagóriádat hangoztatod. Van kimutatásod arról, hogy adott adókedvezmény mellett egy külföldi multi mennyit fizet az alkalmazottaknak? Elhiszem, hogy van minimálbéres szalag mellett dolgozó júzer is, de az ismerősi körömben nem egy

    - adókedvezményes multinál
    - három műszakban
    - havi 300-ért dolgozó

    ember is van. Mint ahogy én sem minimálbéren tengetem a napjaimat egy húdegonosz (sic!) multinál.

    Számold már ki, hogy a bérünk után ugyan mennyi adó folyik be az államkasszába! Sírni tudnék, mikor ránézek a fizulapomra!

    És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a multitól kapott fizetésem el is költöm, áfát, útadót, biztosítást, benzint, illetékeket, akármit fizetek, ami megintcsak jó az államnak. Ennyit a gonosz multikról.
  • OKkultist
    #2369
    Igazából nincs ilyen szám, senkit nem érdekel, hogy egy magáncég, magántőkéből mit épít, lehetne példálózni a CPU gyárral, az több milliárd USD, ott egy munkahely (értelmetlen ezzel számolni!) 100millió Ft. Sokkal inkább számít az, hogy a betelepülő bármilyen cég sem kaphat nagyobb kedvezmény semmiben, mint az aki már 40éve itt van, mert bennszülött, és olyan cég sem igazán kívánatos, aki 10éves adómentességet kunyerál, nem alkalmacsak 3műszakos bérrabszolgákat, sz*rért-húgyért, meg 10perc alatt össze tud pakolni és lelépni, erről a kurvák jutnak eszembe, csak ők nem ingyen dolgoznak. Magyarország lassan egy ingyenes ribancként kezd viselkedni. Nem nyerő. Még stricinek lenni sem jó, egy ilyen helyzetben.
  • OKkultist
    #2368
    OLYASMI, HOGY INGYENEBÉD NEM LÉTEZIK!!!!
    Jó lenne, ha a bankosk*cs*gök is felfognák ezt, olyan nincs, hogy a magáncégeket az állam kisegíti az állampolgárok (mindenki) pénzéből, a bankosk*cs*gök meg azt sem mondják, kösz, és minden mehet tovább! Államosítás a minimum. (nem kellett volna elqúrni, akkor ugathatnának a bankárok, hogy kisegítjük a világot, ha ezmegaz, stb... FORDÍTVA ülnek alovon, ők akarnak elsőnek becsődölni és rántanák magukkal a világot) Hogyvanez bucser elvtárs?
  • Bucser
    #2367
    Ugye tudod mennyibe kerül pl a kecskeméti mercedes gyár felhúzása? számold ki, hogy az mennyibe kerül / munkahely.
  • Molnibalage
    #2366
    Röhögnöm kell rajtad, okkulton, remarkon és még sainton is és még pár megveszekedett emberen. Tök érdeks, hogy csak Bucser érvel összetten. Ti csak förcsögtök..
  • dronkZero
    #2365
    Ott a különbség, hogy míg 10 munkahelyet különösebb gond nélkül bármilyen szakmában teremtesz olcsón, 1000-et már nem. Ott már nem 1-2 milla lesz a költség/munkahely.
    10 embert bármelyik régióban találsz bármelyik szakmára. Az nem költség.
    Viszont ha szakképzett munkaerőre van szükséged nagy mennyiségben, nem segédmunkásra, akkor az már _sokkal_ drágább lesz.

    Nagyon nem lineáris az összefüggés.
  • Frayer
    #2364
    Komoly értékteremtő munkahely létrehozására nem kell 20 millió forint.
    Tapasztalatból beszélek, olyan cégbővítésnél ahol 10 új munkahelyet hozunk létre, elég munkahelyenként alsó hangon is 1-2 millió forint. És, ez lehet még kevesebb is, területtől függően. Persze területtől függően lehet, 100 e ft "adat operátor", vagy akár több milliós költség is "fuvarozó cég".
  • Bucser
    #2363
    Te mint a gazdaságtudományok doktora mennyi pénzből kreálnál zöldmezős beruházás során egy munkahelyet? (és nem utcaseprőre gondolok)
  • OKkultist
    #2362
    Jó lenne arcból visszavenni, és inkább a józan észt előtérbe tolni (ha van) és úgy válaszolni, árulkodni, nagyképűsködni, közgázos mambo-jambo dumát nem idesz*rni. Akkor esetleg még értelme is lenne. Bár aki még mindig a bankároktól és bankoktól várja a megváltást, ott valami javíthatatlan károsodás történt az agyban. (mint a **kerületi polgármester MELLETTI szimpátiatüntetés, arról a polg.mesterről van szó, aki sitten van, mert eladta a kerület épületeit a haveroknak. Nem véletlen a bankárhasonlat, ők általában a betétesek pénzeit szokták eltüntetni, meg magángépet akarnak venni az állami segélyből.)
  • dronkZero
    #2361
    Asszem most inkább nem süllyednék le a szintedre egy "De nem mert te vagy a hülye, és az én apukám úgyis erősebb!" hozzászólással.

    Viszont annak a mondatnak a magyar nyelv szabályai szerint nincs értelme. Mondjuk tőled nem lep meg, ha habzó szájjal zagyválsz.
    Élőben lehetsz érdekes: dührohamok, a legváratlanabb pillanatokban felcsattanó mániákus kacaj, összefüggéstelen beszéd. Szád szélén csorog a nyálhab, és amikor nagyon belelovallod magad, akkor be is szarsz.

    Legalábbis az itteni megnyilvánulásaid alapján ez a kép van rólad a fejemben...
  • OKkultist
    #2360
    SZÁNALMAS:

    Tízmilliárdos beruházással hatszáz új munkahelyet teremt nyolc nyertes pályázó a Dél-Dunántúlon; az összességében 3,3 milliárd forint értékű támogatást kapnak a tervezett fejlesztésekhez - közölte Feigli Ferenc (MSZP), a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke pénteken Kaposváron.

    Ez azt jelenti, hogy 1db munkahely több, mint 20millió Ft-ból jön ki. Aztak*rva, ez igen, így kell ezt. Ezt büntetném, aki ilyen sz*rul működtet bármit, azt be sem engedném az országba. Ennél vidéki józsibácsi is jobban csinálja, kisebb beruházással, nagyobb fizetést, és még állami segítséget sem kap.(neki nem jár , ő nem multicég)
  • Bucser
    #2359
    Árulkodni CIFU-hoz??

    csak amikor szétoffoltad a topicot azt töröltettem.
  • dronkZero
    #2358
    Hát ja, ha érved nincs, de pofázol hülyeségeket, akkor személyeskedést fogsz kapni. Ez már csak ilyen.

    Mégis, ha nincsenek érveid, akkor a személyeden kívül mire lehet még reagálni? Mert érveid azok nincsenek.
  • Bucser
    #2357
    Ez a munkám. CHF-ben vagy EURO-ban azért hiteleznek a bankok, mert az alacsonyabb forrásköltség miatt sokkal jobb ajánlatot tudnak kiadni.

    Csak ez hosszútávon egy öngerjesztő folyamat. Még szerencse, hogy támogatott lakáshitelt csak forintra lehet kapni.

    Kíváncsi vagyok tudod-e, hogy a THM és a kezelési költség miből áll össze?
  • OKkultist
    #2356
    Nincs érv, akkor személyeskedsz? Kérni fogom, hogy kitiltsanak végre. (te jársz CIFU-hoz árulkodni, mint egy óvodás, ha az anyázásod után visszaszólnak?)
  • OKkultist
    #2355
    TÉVEDSZ (megint) a kamat és a kezelési költség miatt. Még ennyit sem tudsz?
  • Bucser
    #2354
    "Az árokpart helyett megvagyok egyelőre a saját kis cégemmel, ami soha nem szorult hitelre, (a profitból fejlesztettem, nem értem mások miért nem ezt teszik buborékfújás helyett) sajnos a korrupció miatt nem fogok nagyra nőni, de úgylátom itt nem is érdemes. "

    Csoda, hogy ezen gyerekes stílus mellett még bárki hallgat rád...
  • dronkZero
    #2353
    Hú, megmenekültünk! Ez tényleg meg fogja menteni 2millió hirtelen köztisztviselőből keletkezett munkanélkülit... :D
  • dronkZero
    #2352
    "miért éri meg a bankoknak SVÁJCI FRANKBAN hitelt adni???? És miért nem éri meg az embereknek FORINTBAN hitelt felvenni?"

    Ehehe, hát még ezt sem érted?

    Csak hogy tudd, a banknak kurvára mindegy, hogy te miben veszed fel a hitelt.
    Azt csak a magyar átlagparasztok gondolták úgy, hogy jó lesz svájci frankban felvenni a hitelt, mert az stabil. Ja, csak a forint meg nem az, úgyhogy most rábasztak, de nagyon.

    Ugyanígy a forinthitelre is rábasztak, mert ott meg a kamat ingadozik, és most gecimagas.

    A banknak ez tökmindegy, ő így is, úgy is megkapja a pénzét.

    A trükközés annyi, hogy míg svájcban a banki alapkamat nagyon ritkán változik csak, így lehet akár 10 éves lefutással ugyanazzal a kamattal számolni. Viszont az árfolyamingadozás miatt szopás.
    Forinthitelnél meg az van, hogy forintban is veszed fel, forintban is törleszted, de a jegybanki alapkamat meg épp arra áll, amerre a szél fúj, így a hitel kamata is.

    Persze pl az alapkamat basztatása mozgatja az árfolyamot, meg még egymillió más hatás is bejátszik, de a fő szempontja ez a forint vs devizahitel témának.
  • jhetedikj
    #2351
    itt a valsag vagy megsem?