3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Frayer
    #2270
    Az infláció nem egy bonyolult dolog, mint amilyennek beállítod.
    Már az ovodában megtanulják jobb helyeken, miért drágulnak az élelmiszerek. Gyenge próbálkozás, ha meg akarsz fogni az inflációval.


    Az árforradalom óta tudjuk, hogy az infláció egyik leglényegesebb kiváltó oka a gazdaságban jelen lévő pénzmennyiség nagymértékű növekedése. Ez azonban nem jelenti azt, hogy más, a reálgazdasághoz kapcsolódó tényezők nem idézhetnek elő árszínvonal-növekedést. Ilyen tényezők lehetnek például:

    * a lakossági megtakarítások csökkenése, illetve a hitelállomány növekedése;
    * a foglalkoztatottak lakosságon belüli arányának, termelékenységének, munkaidejének csökkenése;
    * a fogyasztási cikkeknek az országból való kiáramlása;
    * a külkereskedelmi cserearányok romlása.


    Infláció, az infláció hatása
    Az infláció, és az infláció hatásai
    Bizonyára hallotta már az infláció kifejezést, amely a pénz vásárlóerejének csökkenését jelenti. A legtöbb ország gazdaságában jelen van az infláció, azaz a pénz folyamatos értéktelenedése. Szakértők szerint egy jól működő gazdaság egészséges velejárója, csak a mértéke nem mindegy, hogy mekkora. A legfontosabb, hogy az infláció hatására az Ön által megtakarított pénzösszeg értéke folyamatosan csökken. Amennyiben pénzét otthon tartja, számíthat rá, hogy megtakarítása az infláció mértékével évről évre kevesebbet fog érni. Magyarországon az elmúlt években jellemző 6-12%-os inflációt figyelembe véve, a befektetéseink értéke jelentősen romlott az évek során.

    Gondolja át a következő példán keresztül, hogy az árak folyamatos emelkedése miatt a pénzének a vásárlóértéke mennyivel csökkenhet. Tegyük fel, Ön rendelkezik 100.000 Ft megtakarítással. Ebben az évben az infláció 8% lesz, így az év végére pénzének értéke 8000 Ft-tal csökken, azaz 92.000 Ft lesz a vásárlóértéke. A következő évben ismét 8% lesz az infláció, ekkor az Ön megtakarítása 7360 Ft-tal fog kevesebbet érni. Ekkor már csak 84.640 Ft lesz a vásárlóértéke. Valójában akkor is 100.000 Ft-tal fog rendelkezni, de az árak emelkedése miatt már kevesebb mennyiségű árut tud ezen az összegen vásárolni.

    Az előbbi példa alapján jól látható, hogy a pénzén évente, átlagosan az infláció mértékének megfelelően, egyre kevesebb terméket tud megvásárolni. A valóságban az élet minden területéről számos termék tartozik egy fogyasztói kosárba, ezért sokkal bonyolultabb meghatározni az infláció mértékét.

    Elgondolkodott már azon, hogy a statisztikák szerinti 6%-os infláció mellett, hogyan növekedhet az élelmiszerek ára 10%-kal, az energia ára pedig 20%-kal? Hogyan lehetséges ez?

    A titok a számítási módszerekben van, ugyanis a statisztikai hivatal az infláció meghatározásakor rengeteg termék árváltozását veszi figyelembe. Olyan termékeket, amelyeket Ön sohasem vásárol, mint például: mezőgazdasági gépek, ipari szerszámok, ipari alapanyagok stb. Ezenkívül olyan terméket is figyelembe vesznek, amelyeknek nem változik, vagy éppen csökken az ára, így ezek ellensúlyozzák más termékek árának a növekedését. Ezért lehetséges az, hogy 6%-os infláció mellett az élelmiszer, a közlekedés, az energia költségei akár 10-20%-kal emelkedjenek. A hivatalos inflációadatokat mindig kezelje óvatosan, mivel azok egy átlagot jelentenek.
  • Bucser
    #2269
    "Azért bukkan fel néha itt az nwo téma, mert egyszerűen az nwo-sok csinálták ezt az egész církuszt. Amikor a válságról beszélünk, arról beszélünk, hogy ez mit tettek velünk."

    Akkor most fordulj be a sarokba és sírj vagy járj olyan helyre ahol másokat érdekel is amit mondasz.

    mert úgy látom remark OkkUltist és lteebee kivételével senki nem kíváncsi a sületlenségeidre.
  • Bucser
    #2268
    Legalább tudnád, hogy mi az infláció...

    A Klasszikus megfogalmazásban az Infláció a money supply növekedése. A mostani megfogalmazásokban az infláció inkább a fogyasztási kosarak drágulásának mértéke. lehet mérni éves havi vagy gördülő rendszerben.

    HA több pénz van forgalomban ugyanazon reálérték felosztására akkor a reálértéke csökkenni fog a pénznek.

    De valszeg anno én is azt hittem volna, hogy a 2 félév közgáz meg az 1 félév jog szakértővé tesz ha egy TTK-s szak keretében végeztem volna.

    Mint mondtam alapokkal sem vagy tisztában, mégis akkora mellényel beszélsz róluk mint 2 végzett közgazdász. (kicsit olyan vagy mint az aranybányász aki jó helyre csapja a csákányt aranyat talál és azt hiszi, hogy ettől ő már geológus is..)
  • Frayer
    #2267
  • Lteebee
    #2266
    Mondjuk az origo bizonyos elmélettagadó körökben valóban autentikus forrásnak számít:)
  • Frayer
    #2265
    Persze értem én. Az igazság attól még igazság marad. Csak óvatosan kell fogalmaznunk, nehogy kiejtsük az NWO- szót :)
    Helyette használjuk inkább a világgazdasági-kormány szót.

    Tessék elolvasni. Ez egy gazdasági cikk, az origo üzleti negyedéből.
    Autentikus forrás. Nézzük csak mit ír.

    A világkormányzás megerősödhet-e a válságban?

    "Több évtizede tart a piacpárti és az intézményi irányításban hívők között az elméleti vita, hogy több vagy kevesebb globális felügyeletre volna szükség ... senki nem tett semmit az egyensúlytalanságok ellen - azaz az USA laza hitelezési szabályozása, a Fed hektikus kamatpolitikája és a hitelminősítők ellenőrizetlensége ellen ... Az egységes szabályozás arra is alkalmas lenne, hogy a banki számvitel alapjaiban megváltozzon, és elkerülhető legyen, hogy a bankpiac szereplő tömegesen rejtve tartsák könyvelési technikákkal az újabban "mérgezőnek" (toxic) hívott rossz hitelállományukat. (( Magyarán egységesített globális bankhálózat kialakítása ))
    ...
    Egy évtizeden belül ez már a második komolyabb megtévesztés, hiszen 2001-ben az Enron botránya ugyanígy indult. Másodszor a SEC nem érvényesítette szabályozási és ellenőrzési jogait a számviteli szabályok betartása és a pénzügyi beszámolók valóságossága érdekében. Elsősorban az AIG, a Lehman, a Bear Stearns pénzügyi társaságok, illetve a Fannie May és a Freddie Mac alapok görgethették így titokban pénzügyi gyengeségeiket hosszú ideig.
    ...

    Sosem volt időszerűbb a pénzügyi világfelügyelet

    Amennyiben feltételezzük, hogy a megfelelő szabályozás képes megelőzni a válságokat, mert időben jelzi, sőt időben korrekcióra kényszeríti a hibás döntést hozó állami és piaci szereplőket, akkor a pénzügyi világkormányzás sosem volt indokoltabb, mint a XXI. század elején, a felgyorsult globalizáció korszakában, amelyben gyakorlatilag nem léteznek elszigetelt nemzeti pénzpiacok. Meg kell jegyezni, hogy ez a fajta nemzetközi intézményi szabályozási átalakításra vonatkozó igény nem új keletű, hanem már közel negyven éve felvetődött.

    A jelenlegi válság csupán jelentősen megnövelte annak esélyét, hogy a világgazdaság meghatározó szereplői rászánják magukat a nemzetközi intézményrendszer reformjára. Henry Kissinger például már egy alapjaiban új világ(gazdasági) rend lehetőségeit latolgatja.


    Vannak azonban kérdőjelek, amelyek nem teszik olyan egyenessé a világkormányzás.

    Az európai integrációs folyamat erre kiváló példa, amely azt mutatja, hogy regionális szinten már elszánták magukat az államok, hogy a monetáris politika, banki szabályozás és a pénzügyi szolgáltatások ellenőrzése terén nemzetközi szabályozó intézményeket hozzanak létre.


    Innentől fogva meg ne halljam azt,hogy a gazdasági válság, a világ politikai folyamatai, elválaszthatóak lennének a világkormányzati törekvésektől. Ne legyetek már impotensek. Vegyétek észre,hogy mi zajlik a világban. Már annyira nyílt,hogy csak röhögni tudok azon aki még mindig elhiszi azokat a baromságokat amikkel a tv-ben etetnek minket. Ne legyetek már buták. És ne védjétek azokat akik hazugságokkal tömik a fejeteket.

    Az igazságot meg ne üldözzétek ki a topikból.
    Azért bukkan fel néha itt az nwo téma, mert egyszerűen az nwo-sok csinálták ezt az egész církuszt. Amikor a válságról beszélünk, arról beszélünk, hogy ez mit tettek velünk.
  • Lteebee
    #2264
    Kezded érteni:)
    Ez egy ilyen világ, ez pedig itt egy ilyen topik.
  • Frayer
    #2263
    Ha azt mondom,hogy: Mi az államnak adózunk, az állam kiveti a magas adókat, aminek bevételének nagy részét, kb 80%-át kiutalja wartburg bácsiéknak az imf-nek és brüsszelnek, adósság szolgálat rendezés képpen, jogosan.

    Az rendben van. Ez így korrekt.

    De ha én azt mondom,hogy wartburg bácsiék a köponti hitelező bankokon és a nemzetközi bank hálózatokon keresztül megadóztatják a magyar népet, az már összeesküvés elmélet, nwo téma. lol

    Pedig a két állítás ugyan az. Csak másképpen van lekommunikálva. Na látjátok, ez a politika módszertana. A kommunikáció.
  • Lteebee
    #2262
    Tulajdonképpen úgy érti, hogy noha az adósságszolgálat miatt, de a magasabb adót mégiscsak az állam vetette ki.
    Tehát azt mondani, hogy Wartburg bácsinak adózol, az összeesküvés elmélet, de mindenképpen antiszemita megközelítés és egyszersmind az nwo topik egyéb paranoid baromsága közé sorolandó.

    Érted már?

    Ja, és ha a sajátban lenne a topic, ahol moderálhatná valaki végre, akkor bizonyosan repülnél hozzászólással együtt:)
  • Frayer
    #2261
    Félre beszélsz.
    Az infláció, az általános áremelkedés az egy rejtett adó.
    Adót csak az állam vethet ki, na persze.
    Közben meg folyamatosan rajtunk a teher az adóság szolgálat miatt, mert sajnos tartozunk a GDP 66 % ával. Ezt az adót az államon kersztül a külföldi bankár mágnások vetették ki ránk barátom.
    Nehéz elképzelni mi, hogy közgazdaságtant és jogot is tanultam? Kár lenne velem vitatkozni, biztos csak 8 általánosom van. Meg biztos egy büdös paraszt vagyok, te meg az atyaúristen.
    Messze vagy még a valóságtól barátom.
  • dronkZero
    #2260
    Nem, ez a tudományos eszmecsere fórum gazdasági világválság topicja. Ha valaki NWOról akar beszélgetni, akkor nyisson magának egyet a sajátban gazdasági világválság nwo módra topikot, és húzzon oda szépen.

    Nehogy már a lekvár nyalja ki a nagymamát...
  • Hegi90
    #2259
    Közben kitaláltam még1 megoldást a fórumharc megszüntetésére. Nyitunk saját fórumban egy "Gazdasági topik, összeesküvés nélkül" című topikot, és ennek a topiknak a fejlécében pl baloldalt lenne egy nagy NWO topik link, jobb oldalt meg az előbbi topik linkje. Ez meg marad ömlesztve, aki akar az flameljen, aki nem az nem.
    Saját fórumot meg ugye lehet moderálni, attól meg nem kell félni, hogy néhányunk átmegy az NWO topikba olvasgatni :)
  • Hegi90
    #2258
    Elméleti gazdaságtant fölösleges tőle kérdezni :S
  • Bucser
    #2257
    Te meg hülyeségeket beszélsz.

    Miért lenne rejtett adó (adót csak állam vethet ki különben is) az, hogyha más pénzét használva termelsz és az illető akinek a pénzét használod ezért cserébe kamatot vár el?

    Ennyi erővel az is rejtett adó, hogyha egy külföldi alapít itthon egy céget majd a jövedelmeit kiveszi abból a pénzből. lévén ő a tulajdonos.

    Nem csak a pénzügy terén állsz ingoványos talajon, hanem az alapvető tulajdonjogok terén is...
  • Frayer
    #2256
    Ezt mondom én is.
    Annyira nyilvánvaló a pénzrendszer működése, annyira triviális, hogy a pénzünk adóság alapú, ezen nincs mit magyarázkodni, mert már rojtosra beszéltem a számat. De mindig találni olyat akinek még mindig nem világos.
    Sőt, az emberek 95% nem tudja megmondani,hogy jön létre a pénz.
    Csak annyit tudnak, hogy dolgoznak és pénzt kapnak érte, vagy kereskednek és profitot realizálnak. De arról nem sokat tudnak mi történik abban a másodpercben ami előtt nem volt semmi, és ami után már ott áll előteremtve 1 millió dollár.
    Pedig olyan egyszerű a folyamat,hogy ép ésszel fel nem fogható.
    Sokan hatalmas csalásnak tartják ezt, mert egyesek egy életen át dolgoznak a pénzért, mások meg gombnyomásra hoznak létre belőle.
  • Palinko
    #2255
    nem töri még a segged a nyereg?
    szerintem már meglett válaszolva párszor az eurós kérdésed...
  • Lteebee
    #2254
    Értem.
  • Frayer
    #2253
    lol.
    Ezzel nekem adtál igazat. Mert az egy dolog, hogy ha egy munkás megdolgozik a pénzért, ő azt a pénzt kamatmentesen kapja meg, adóságot felé a pénz nem mutat, csak infláció formájában, nem hivatalosan.

    AZT NÉZD, amikor a pénz létrejön, azt a pillanatot. Mert az euró csak úgy jön létre, ahogy most beismerted, hitelpénz formájában. Ez most nem nwo téma. Az eurón akkor is kamat van amikor azt kifizetik a munkásnak, de a kamat azt a személyt terheli aki felvette az euro hitelt.
    Ezt a kamatot, adóságát, be kell építenie a termékek, szolgáltatások árába, amivel így a bankhálózatok megsarcolják a társadalmat.
    Ez egy rejtett adó.
  • Bucser
    #2252
    Még mindig fenntartom. Közgázhoz és pénzügyhöz nem értesz. Az elméleti alapjaid sincsennek meg.

    Euro-t pedig sehol nem kapsz ingyen (hitel formájában). Egyedül akkor, ha megdolgozol érte (mert hiába fizet neked valaki hitelből az bármikor készpénzre váltható követelés lesz amit bármikor felvehetsz. Persze ha ezt megteszed akkor az infláció elviszi az reálértékét. (bár ez most nem nagyon fenyeget))

    Azon egy peták kamat sincs számodra. Ehhez a pénzmennyiséghez tartozó kamatot majd az fizeti meg aki felvette a hitelt abból a szándékból hogy feléd a vételárat kiegyenlítse.

    Az NWO-val meg lehetne végre takarodni a topicból mert unalmas a cionizálás meg egyebek.

    (OkKultistnak meg sikerült a peak oil topikban a leghülyébbet megtalálni idézgetés céljára. I AM meg Arma Gedeonka kb 3-4 hsz után a komolyabb hozzászólóknál trolllistára került-> nem látják mit írnak. akárcsak breien.)

    Na csak tisztázás végett írtam, ha már le vagyok hülyézve.

    A Pénzről meg légyszíves áruld el nekem, hogy amikor pénzről beszélsz M0-ra M1-re vagy M2 és 3-ra gondolsz?
  • dronkZero
    #2251
    Na elmentek már a fenébe, EZ az a topik, ami a gazdasági világválságot lenne hivatott megvitatni, gazdasági szemszögből!

    ---

    Legyen már elég összeesküvésesdire az NWO, a repülős-összeesküvős, a Nibirus topik! Nem igaz, hogy a világ nem elég nektek, paranoidoknak, hogy mindenhová be kell szemetelni a hülyeségeket... Menjetek szépen NWO-ba, aztán vitassátok meg ott, hogy a zsidó hüllő érzelemzabáló élienek okozzák ezt a világválságot, hogy lakomázzanak, nem érdekel, de NE IDE ÍRJÁTOK!

    Egyébként ezért kapjátok a flémet is, ha itt NWO, akkor be is kaphatjátok akár, nem fogok finomkodni. Ha valami abszolúte teljes mértékben légből kapott hülyeség, akkor arra a cáfolat mellett jelzőket is fog kapni az illető az értelmi képességeiről is.

    Ha már figyelmeztettetek, akkor most kaptok egyet ti is tőlem. Csak hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba.
  • Frayer
    #2250
    Tegyük fel,hogy a világválságot, mondjuk az apacsok indították el.
    Ez most csak egy feltételezés.

    De mivel az apacsok nem gazdasági téma, hanem inkább western film téma, ezért nem engednék elvileg,hogy az igazsággal magyarázzuk.

    Most is ez van.
    Több száz oldalakon kereszül bizonygatjuk,hogy az nwo-s figurák szervezték meg már mióta ezt a válságot, rengeteg autentikus forrásból idézve. Sok kompetens hozzászólással, a témában. De még mindig úgy látom,hogy be van tiltva az igazság.

    Nehogy már mi takarodjunk el a topikból, akik látják mi megy a háttérben, és szeretnék felhívni erre mások figyelmét.
    Jöjjenek csak ide az nwo-védők. Érvekkel, dedukcióval bizonyítsák be a nagyérdeműnek,hogy itt bizony ők nem tehetnek semmiről. Legalább megismerjük őket, és akkor már tudjuk hányadán állunk. Számomra ez hasznos információ, hogy ki milyen beállítotságú, mert úgy gondolom lesz még kutyára zivatar. Eljön még majd az időszak amikor nem lesz elég villanyoszlop számukra. Úgyhogy ne tessék elmenekülni, lehet küzdeni az igazságért, vélt vagy valós. Én is ezt teszem, ehhez nekem jogot formál a forum szabályzat is.
    A moderátornak meg lehet saját véleménye a témával kapcsolatban, de csak mint forumozó, és nem moderátor. Mint moderátor, pártatlannak kell lennie, és nem diszkriminálhat személyes meggyőződése alapján, azt bűntetik az adminok is mert súlyosan rontja az oldal minőségét, szabadságát.
    Az SG.HU egy viszonylag befolyásmentes, szabad média MÉG. Próbáljuk már meg ezt fentartani, felmutatni mint erős oldalunkat. Amivel a többi internetes portál amely ilyen nagy látogatottságú, nem rendelkezik vele. De ismeri a cenzúra minden fajtáját.
  • Hegi90
    #2249
    Támogatom.

    Frayer: sztem ő is beleértette a "szigorúan gazdasági szemszögből"-be az általad említett 3-at, ő csak azt akarta mondani, hogy ott nem kellene belemászni az összeesküvés elméletekbe, meg azokba a dolgokba, ami ezt a topikot ilyen harcszíntérré teszik.
    Na a hsz értelmezést befejeztem :D.

    Mondjuk vannak kétségeim afelől, hogy ezt mindenki betartaná, és még ugye ezzel a topikkal is kellene kezdeni valamit pl cím átnevezés, vagy ilyesmi... Akár mehetne a saját fórumokba is.
  • [NST]Cifu
    #2248
    A Bokros-csomag nélkül a magyar gazdaság sokkal hamarabb összeomlott volna. A baj az, hogy a szükséges reformokat, a belső megtisztulást továbbra sem hajtják végre, mivel túl fájdalmas politikailag. Egy példa erre az, hogy itthon a lakosság csaknem 8%-a rokkantnyugdíjas, ez sokszorosa nemcsak az európai, de a világátlagnak is (itt most nem a rokkantságot jogosan igénybe vévőkről van szó, hanem azokról, akik ilyen-olyan módon rokkantnyugdíjasként lettek elkönyvelve).
  • [NST]Cifu
    #2247
    Lehet, hogy ez lesz a megoldás...
  • [NST]Cifu
    #2246
    Az, hogy mások gyengék voltak, és feladták, nem jelenti azt, hogy jól tették.

    Tehát ha van egy mérgezett légkör, akkor türje el, és ne foglalkozzon vele? Ez rossz megoldás, ezt hívják topicrombolásnak, és emiatt szoktak kialakulni a flamek...

    Én is lehetnék hatalmas mártír és elmehetnék az országból és könnyebben boldogulnék, de más értékek mentén hozom meg a döntéseimet.

    Ennek mi köze a témához?
    Ha hasonlatnak szántad, akkor az, hogy valaki hányingert kap a topictól, és elhagyja azt, attól nem lesz mártír.

    Beszélj velük normálisan akkor is, ha ők nem ezt teszik, vagy ne végy tudomást róluk!

    Nem mindenki mazohista. Valaki szeretne csak normálisan értekezni a témáról, a nélkül, hogy provokációkat, politizálást és ostobaságokat olvasson folyton. Én meg ezért harcolok, és ez a véleményem. Ha polidilire vágynék, azt kis túlzással bárhol megkaphatom, mert szinte mindenhol az megy. Egy tudományos fórumrészben viszont ne ez legyen a téma. Hogy az SG más fórumaiban mi megy, az nem érint meg, de itt próbálom egy kissé a tudományosabb megközelítés felé terelni a népeket, abba pedig ez már nem fér bele szerintem.
  • OKkultist
    #2245
    Nincs értelme:
    Holbrooke: Rábeszéltük Hornt a Bokros-csomagra (interjú a Bilderberges figurákkal, már nem is titkolják)
  • Lteebee
    #2244
    Nem, arra céloztam, hogy itt jópáran, amennyiben nem akarják észrevenni a valós mondanivalót, inkább belekötnek abba, amibe lehet.
    Bocs, hogy furcsán fogalmaztam meg.
    Ja, és igazad van, nem a megfelelő hasonlatot alkalmaztam, de véleményem szerint értetted volna, a kartad volna.
  • Frayer
    #2243
    Nagyon naív vagy ha azt hiszed, hogy az lehetséges lenne,hogy szigorúan gazdasági szemszögből...

    Ugyanis a gazdaság, a politika, a háborúk ugyan azok. Ezek egyet jelentenek. Hosszú távon egyszerűen nem lehet megkerülni ezt a hármat, akár melyikbe is kezdesz bele, mint fogalom.
    Azt hiszed nem próbáltuk? Minden összefügg mindennel.
  • GregSB
    #2242
    Sztem jó ötlet lenne nyitni egy topicot "Világválság szigorúan gazdasági szemszögből" címmel. Ezt meghagyni egy általános topicnak, ahol még akár az UFO-kat is kapcsolatba hozhatja vki a válsággal ha akarja, a másikban viszont szigorúan tilos lenne bármi mást belevinni, NWO jellegű hsz-ek egyből törlésre kerülnének.

    Mi a véleményetek?
  • Frayer
    #2241
    Nembaj, majd mehetünk a tégla és malter hivatalba, kérelmezni, hogy kíméljék meg ezt a kis országot a globalizációtól. Talán a kőművesek szíve megesik rajtunk és nem verik be a pofánkat.
  • sz4bolcs
    #2240
    Arra, hogy nem fogsz válaszolni. (?)
  • Lteebee
    #2239
    Kétszer kezdtél nagybetűvel és csak az egyik mondat végére tettél záró írásjelet.

    Érted, mire célzok?
  • sz4bolcs
    #2238
    "Én is lehetnék hatalmas mártír és elmehetnék az országból és könnyebben boldogulnék" - Hogy jön össze a mártíromság a könnyebb boldogulással? :-)
  • Lteebee
    #2237
    Abban van a legnagyobb okosságuk, hogy nem mennek ki a napra, nem mutatkoznak szerveződésként, publikált célokkal.
    Egészen egyszerűen át kell venni a módszereiket, és azokkal harcolni ellenük.
    Néhány véletlen húzással időnként egész nagy zavar tud keletkezni soraikban. Csupán ezeket kell rendszeresen, tudatosan csinálni.
  • OKkultist
    #2236
    Tipikus NWO módszer, hogy szétforgácsolnak minden próbálkozást, problémamegoldást, bármit, mindenre külön bizottság, csoport, topik, fórum, stb.. HOLOTT a problémák gyökere egy és ugyanaz, ebből vaslogikával ki lehet következtetni, hogy a módszer(és azok alkalmazói) is részei a problémának, és nem lehet velük megoldani semmit. Nem véletlenül a PÓK meg a PÓKHÁLÓ (ami behálózza a bolygót) az egyik szimbólumuk. (Londonban megtekinthető az egyik épületen)
    (a Bankrendszer emberei ott vannak a bizottságokban, akik nyomják a globalizációt, a multicégeket, ha nem is ugyanazok, de szoros kapcsolatot tartanak, együttműködnek, nem úgy mint az ellenoldal, a szélsőjobb , antiglobalisták, patrióták nem igazán tudnak együttes erővel fellépni , sajnos)
  • Frayer
    #2235
    Remark és én, beszélgettünk egy kicsit bucserrel. A bankrendszerről, pénzrendszerről. Bucser egyszer csak olyat mondott,hogy az euro, nem adóság alapú pénz. Erre megkértük,hogy mutasson nekünk olyan bankot,ahol euro hitelt lehet felvenni, kamatmentesen.
    Na, onnantól bucsernek se híre se hamva. Még láttam párszor a geotermikus topikban, de ezzel ennyi volt.
    Nem hülye gyerek pedig, csak nagyon félre magyaráztak neki az életben más okoskodó emberek, akiknek hitelt adott a szavára.

    Hát, emberek, figyeljünk már oda mit tanítanak nekünk az iskolában.
    A corvinus közgáz egyetemen, HIBÁS kamatmarzs elméletet tanítanak, mert azt kötelező. A hibáját a professzorok is beismerik, de felsőbb utasításra ezt az anyagot kell leadniuk, ily módon tévesztve meg a több ezer közgazdász tanulót, akik később ezekre a hibás tanulmányokra hivatkozva vezetnek meg másokat is. :((( Ez nagyon szomorú.
  • OKkultist
    #2234
    Davos elég hiteles, hogy a világkormányról már mint hivatalos álláspontról (inkább irányról sajnos) beszéljünk?

    "Scenario One: Optimists argue that the Crash of '08 was all about the banking and financial sectors, and if the rest of the world follows America's example, painfully spending now to bail out those sectors, this will all be over in two to five years. This is the rose-tinted glasses perspective, most vigorously argued by economists from the financial sectors. In such a forecast, it would seem reasonable to argue, as Zoellick has, that a small boost in annual foreign assistance from the European Union, Britain, Canada, the United States, and Japan each year until 2015 would adequately offset stress to poorer countries and the bottom billion neediest people in the world.
    Klaus Schwab, the founder and leader of the World Economic Forum, is an adherent of this perspective; he made the official theme of the Davos gathering "shaping a post-crisis world." Schwab laid out five ethical and economic goals for this new world, which he told the Davos crowd would be a better place when this economic mess was cleared up, having transformed itself from one dominated by what he labeled "ego-capitalism," to a greener, more equitable planet of "eco-capitalism."

    Scenario Two: The doom-and-gloom view argues that this is the single greatest upheaval in economics since at least the Great Depression. It has only begun, and though it was sparked by the banking and financial sectors, it will extend to every single facet of business and economics, from American industries all the way down to subsistence farmers in Zambia. It will take a toll at least as severe as the Great Depression and will endure despite government stimulus spending for years, perhaps decades. When it is over the entire structure of global economics, trade, and international relations will have been transformed in ways far more profound than anything the world has seen for well over a century. In such a dismal, ominous view it is hard to see how even a $50 billion aid package from the United States, coupled with billions more from Europe and Japan, will amount to a hill of beans for poor countries: the global ship of state is sinking, and the poor countries are simply the folks trapped in steerage on the Titanic.

    Scenario Three: Adherents to this scenario agree with the dire Scenario Two forecast but strongly believe that political and economic actions taken in 2009 will decide what sort of world we live in when this economic horror has passed. Adherents argue that it is every bit as urgent to get the governance of this moment right as it is to pump money into banks and revive the global credit machinery. They insist that avoiding unpopular or controversial political decisions today will lead to lost opportunities, even massive political despair tomorrow. The optimists in this line of thinking insist that this is the historic moment we have all been waiting for to transform globalization into a force for good.(HAHAHAHAHAHA, na persze a JÓ érdekében, hogyne) It's time to use economic transformation to push the planet to lower carbon emissions, build "green" industries and renewable energy platforms, create global governance that reflects the poor world as well as the rich one, invest in public goods and services worldwide (e.g. health systems, water, roads, agricultural development, broadband, and essential infrastructure), and set up international systems of monetary and financial regulation."


    1: Minden OK a válság elmúlik
    2: Végünk van
    3: Világkormány kell...

    (Peak Oil zsindexfórumról I_AM-et idéztem)

    KÉSZ, B+, végünk van ÉS világkormány lesz, méghozzá ilyen zászló alatt: (ha valakinek nem lenne világos)
  • Lteebee
    #2233
    Az, hogy mások gyengék voltak, és feladták, nem jelenti azt, hogy jól tették.
    Én is lehetnék hatalmas mártír és elmehetnék az országból és könnyebben boldogulnék, de más értékek mentén hozom meg a döntéseimet.
    Nem jártam be ide túl gyakran akkor, amikor itt az igazi flame ment, de annyit elmondhatok, láttam már pár gyíkot itt az sg-n és a legritkább esetekben hatásos ellenszer a büntetőpont, meg hogy hi ők bejárnak egy topikba, akkor én nem.
    Beszélj velük normálisan akkor is, ha ők nem ezt teszik, vagy ne végy tudomást róluk!
    Nekem ez a véleményem.
  • Frayer
    #2232
    A linkelt hsz-el kicsit melléfogtál, mert én abban is a demokratikus működés mellett foglaltam helyet. Nehogy már más önkényesen saját véleményből töröltessen itt el egyes hozzászólásokat, tagokat bannoltasson. Kiálltam ez mellett akkor is, és most is. Bizony az ilyen súlyos igazságtalanságra én felemelem a szavam.
    Ha nagyon súlyos lesz a helyzet az országban, én ha kell a gyilkosságot is vállalom ha ezzel megvédhetem a hazámat. Büszkén vállalom.

    " Én anno felvetettem, hogy lehetne egy külön topic akkor szigorúbban véve a témának, de nem nagyon volt rá vevő senki..."

    Nem rossz ötlet. Gondolkozok rajta, és megszervezek egy topikot majd külön az összesküvéseknek. De mint tudjuk ez nagyon tág téma. Itt lesz helye, tudománynak, politikának, háborúnak, gazdaságnak, médiának.
    Nagyon a tárgytól eltérni nem lehet majd, kivéve ha valaki el kezd anyázni, bazmegelni, köcsögözni. De majd akkor szólok nektek, végül is ezt a feladatot önként vállaltátok fel, hogy rendet tartsatok. Én is ezt akarom, csupán.
  • [NST]Cifu
    #2231
    Ha a józanabbja nem vesz tudomást róluk, vagy kultúráltan beszél velük, előbb-utóbb eltakarodnak oda, ahol hajlandóak leereszkedni a szintjükre.

    Tartok tőle, hogy két külön véleményen vagyunk alaphangon, minden esetre hajdan én is ezzel a véleménnyel szóltam hozzá a topichoz, de a vége az lett, hogy azok mentek el, akik próbáltak valamilyen szinten normálisan hozzáállni a témához (Bucser, Joebácsi, Patiang,....).

    De ez szvsz a liberálisok iskolamodelljének az eredménye, ami nem tanítja meg a valódi értékek tiszteletét.
    Ha azok a csicskák ott a lehmann bros.-nél tudnák, micsoda meló megkapálni egy sor szőlőt, valszeg most sem lenne válság, mert tisztelnék az igazi világ dolgait.
    De ők kezdettől fogva zakósmajomnak készültek és neoliberális maszlaggal tömték csak a búrájukat, amitől felsőbbrendűségi komplexussal eltelve gombnyomásra tesznek tönkre tisztességes embereket.


    Biztos, hogy ebbe bele kellene keverni a politikát?
    Vagy én is ebbe a "zakósmajom" csoportba tartoznék, és húzzak a fenébe?