3511
A nagy Gazdasagi Világválsag
  • Aradebil2
    #2551
    gondolom már linkelték,de tessék csak nézegetni

    www.ffek.hu
  • horthy
    #2550
    Ez meg milyen hokuszpok varázslat lesz ?
    Megmentik a világot a tökések ? Ujjab Maschal segély ?
    A tökéseket ujabban a szeretet vezérli ?

    http://www.origo.hu/uzletinegyed/valsag/20090402-a-g20-orszagok-1000-milliard-dollart-adnakv-alsagkezelesre.html
  • OKkultist
    #2549
    A tározók elvileg könnyebben leállíthatók, mint maguk a gázmezők, ott vagy lefojtják, vagy mennie kell valahova a kijövő anyagnak, olajnál is ez van, ezért nyomják tározókba, vagy bárhova, mert utána meg nehéz újraindítani. Itt sem volt egyforma a gáz minősége, amikor elzárták a gázt, akkor sokszor volt narancsszínű, az meg a szennyezést jelzi, ez akkor a tározókból jött. A magyarországi tározók viszont nem előrelátásból "épültek", véletlen szerencse, hogy vannak.
  • Palinko
    #2548
    "Hogyhogy nekünk? (vajdaság?)"
    igen

    nincsenek adataim erre vonatkozólag, de szerintem nem konzerválták ennyire azt a gázt, általában a tehnikai dolgoknak nem jó ha sokat állnak, így feltételezem az ott lévő "pumpákak" is be kellett "járatni" néha szóval azok biztosan kiürültek néhányszor azóta.

    a gáz minősége a térségünkben igencsak elmarad az orosz gáz minőségétől, főleg fűtőérték tekintetében sajnos :(
  • OKkultist
    #2547
    Hogyhogy nekünk? (vajdaság?) a gáztározók csak véletlenül vannak meg, SZÓ SINCS ELŐRELÁTÁSRÓL, azok azért vannak meg, mert a komcsik kitermelték a gázt, és megmaradt a helye, és mert VOLT (és még van is) GÁZ Magyarországon. (egy kevés olaj is van, már amiről tudunk)
  • en2
    #2546
    Egy vírusjárványról nem is beszélve. Van azért itt összefogás ha baj van.
  • Palinko
    #2545
    "Ami a lényeges, azzal szinte senki nem foglalkozik,(energia, élelmiszer) stratégia nincs"

    legutóbbi példa a gázválság, nekünk, meg a boszniaiaknak is adtatok ha jól emlékszem, vagy rajtunk kívül a horvátoknak, nem tudom már pontosan, de a lényeg nektek voltak tartalékok, nem mindenkinek. szóval mégis csak csinálnak valamit.
  • en2
    #2544
    :-)))
  • OKkultist
    #2543
    EZ BETALÁLT:
    álmodozz csak egy közösségről ami mindent megold anélkül hogy csinálna valamit is, te mondtad így, majd megoldódik.
    JELENLEG PONT EZ A HELYZET! Csak nem hinném, hogy erről álmodozna bárki, ez inkább rémálom. Ami a lényeges, azzal szinte senki nem foglalkozik,(energia, élelmiszer) stratégia nincs, korrupció, balf*szkodás ezerrel, ezzel persze csökken a hatásfok, stb...
  • NessieGraf
    #2542
    Nem vakít. csak elég jelentős része logikus. Az, hogy cserealapként mit nevezünk meg, bármi lehet, ugyanoda visz.

    És emellett javaslom, hogy a társadalom reformjáról szóló véleménynyilvánítás előtt tanulmányozzátok át Szathmáry Sándor: Kazohínia c. alkotását. Érdemes megkeresni hozzá a szerző által írt előszót, amely még az Internetes változatban sem szerepel.

    Mielőtt bárki elcsodálkozna, miért egy alig ismert, évtizedeken és több politikai rendszeren át betiltott szépirodalmi alkotásra hivatkozom, jelzem, hogy alkotója eredetileg a világot tökéletesen átható és mozgató dologgal foglalkozott.
  • Frayer
    #2541
    Neked is igazad van. Mert az pozitív, hogy az ember által előállított értékeket helyezed a középpontban.
    Ma az első rangú mérce a pénz, és nem a víz meg az élelmiszer.
    A víz megposhad, az élelmiszer rád rohad, de a pénz önmagában is sokasodik. A mai rendszerben persze.

    Olyan társadalomra lenne szüksége az embereknek, amiben a középpontban az ember áll, és az általa előállított értékek.
    A pénz csupán meg a gazdasági folyamatok katalizátora lenne. Mint eredetileg is szánták a pénzt.

    A pénzt is fel kellene szerelni a romlandó áruk tulajdonságaival, hogy ne lehessen elsőbbsége minden más árúnál, ami nem piacgazdasághoz, hanem A MAI PÉNZGAZDASÁGHOZ VEZET. Arisztotelész szavával, krematisztikához, ami romba döntötte az összes nagy birodalmat, civilizációt, amelyben felütötte a fejét a pénzgazdaság.

    Ilyen pénzrendszer a Gesell pénze, amely rendelkezik a romlandó árúk tulajdonságával, és amit a mai technológiákkal nagyon egyszerűen meg is lehetne valósítani, megmentve civilizációnkat. De ugyan így kihullanának a mostani pénzvagyonos multi milliárdosok is, akik teljesítmény nélkül gazdagodnak a mostani rendszerben. Ezért ők minden eszközzel SIKERESEN harcolnak a meglévő rendszer leváltása ellen.

    A rendszer változása csak a mi érdekünk, a dolgozó, érték előállító rétegé, amelyen élősködnek. De nekünk nincs hatalmunk. Nem tudjuk megszervezni saját mozgalmunkat, mert el vagyunk butítva, megcsömörlöttünk a munkában, nem jut időnk fellázadni, mert ott ülünk a mónika show előtt. El vagyunk nyomva, ahhoz sincs hatalmunk, hogy egy falunyi embert egy közös cél irányába fordítsunk. :((
  • backup6od
    #2540
    De nekünk nem kell elveszni a részletekben. A lényeg a következő: az élelmiszer és az ivóvíz az ADU ami mindent visz, az alap, amire mindenkinek szüksége, valódi, életbevágó szüksége van ÍGY a feltételeket, a csere feltételeit az szabhatja meg akinek EZEK vannak, EHHEZ képest ma az árucsere feltételeit mégis az szabja meg akinek huszadrangú dolgai vannak. AZ MEG HOGY PUCÉR FENÉKKEL ? Egyrészt kinyalhatják, de gondolom ezt nem komolyan gondoltad. Ha csak ennyi volna a gondod, ki lehetne osztani hogy az országnak melyik része gyárt ruhát, kajáért cserébe. Ez nem kommunizmus nem kell megijedni, hanem tudatos, ésszerű együttműködés. Ez nem játék a szavakkal. Csakhogy ettől fényévekre vagyunk mert mindenkit megvakít ez az átkozott rendszer.
  • NessieGraf
    #2539
    Azt, hogy a nem élelmiszerrel foglalkozók nehéz helyzetben vannak, egyértelmű. De ne felejtsed el, hogy kis hazánkból szándékosan akarták megcsinálni a vas és acél országát. Felelőtlenül, megvalósíthatóságvizsgálat nélkül. És azt se, hogy a különféle dolgokat gyártókra az élelmiszerrel foglalkozóknak is szüksége van. Mert például pucér fenékkel nemigen lehet dolgozni.

    Emellett azt se szabad figyelmen kívül hagyni, hogy még most is mindent elkövetnek azért, hogy máshonnan hozhassák be az élelmiszereket, mindegy, milyen a minősége. Én brutális marhaságnak tartom a szőlőkivágatást is, hogy csak egyetlen részletről beszéljek.
  • backup6od
    #2538
    Teljesen érthető nézőpont, ezt már véleménynek nevezem. Rendben, magamtól is befejeztem a pofázást. Tök igazad van, értelmetlen a hittérítés: ha én sikeresen megállapítottam a magam részére az állást, a lehetőség mindenki számára adott volt, így csak magára vethet az aki még annak ellenére sem veszi észre a véletlenek véletlenül nemvéletlenszerűségre mutatását, hogy erre külön felhívtuk a figyelmét.

    De igazad van abban is hogy se ilyenfajta diplomám, ebből kifolyólag ilyenfajta állásom sincsen, mégis látom amit látok.

    Amit nem lett volna nehéz megértened, hogy hiába van szövőember, hiába van autógyártó ember, hiába van mikrocsipgyártó ember ha nem tud mit enni felkopik az álla. Hiába van manager, hiába van hitelügyintéző, ha nem tud mit enni felkopik az álla. ÉS NEM a földműves vagy állattenyésztő az akinek LÉTSZÜKSÉGLETE hogy elcserélje a megtermelt ennivalóját.

    Ezért Magyarország nyert helyzetben van, világgazdasági szempontból, és azt hogy ide jussunk, csak szándékosan lehetett kivitelezni, igen, tervszerűen kellett évtizedek hosszú során keresztül félrevezetni egy országot, hogy most, a nyertes lapokkal a kezünkben mégis mi legyünk Európa vesztesei.

    De ez persze csak nagyon kis nézete annak hogy miért is próbáltam évek óta felvilágosítani az embereket, hogy jobb lenne gondolkozni és a modern világ hamis csillogása mögé nézve felismerni hogy minket csúnyán kihasználnak.
  • NessieGraf
    #2537
    Igen. Azért érdekelt, mert kíváncsi voltam rá, hogy szakértelem és hiteles, gazdaságilag megalapozott véleményalkotás birtokában vagy-e? De a jelenlegi válaszod végképp meggyőzött arról, hogy nem.

    Rajtad valószínűleg azért nem fog ki ez a válság, mert már bedőltél előtte. Az meg kétszer nem megy.

    Tudod, valamikor az öregek azt mondták: "Suszter maradjon a kaptafánál!" És ez nem azt jelentette: ne fejlődj, hanem azt, hogy azzal foglalkozz, amihez értesz. Ugyanis egy ember nem ért mindenhez. Hiába akarsz te a városi lakásokban krumplit termeltetni, nem megy. Ugyanúgy nem, ahogy az sem, hogy valaki egyszerre alkosson, termeljen és kereskedjen. Mert az valamelyik rovására megy. Esetleg félmunka, fércmunka lesz mindből.

    Tudomásul kell venned, hogy most nem két törzsnyi ősember él a Földön, hanem kicsit többen lettünk. Ráadásul a gyűjtögető+földművelő+vadászó életmódot is túlhaladtuk cseppet. Te magad se tudsz semmit termelni, ha nincsenek hozzá eszközeid, amit nem adnak zöldpaprikáért. A gépek üzemeltetéséről, javításáról még nem is szóltam.

    Az az érzésem, ideje lenne az értelmetlen hittérítésből felébredned és valami értelmes dologhoz kezdened.
  • backup6od
    #2536
    Eredj már Te is a picsába úgy csinálsz mint ha nem mondtuk volna már el ezer meg egyféleképpen. Akkor személyeskedjél, ne személyeskedjél, vitatkozzál, ne vitatkozzál, verjem bele a faszom. Jön a jó kis szopás de NessieGrafot legjobban az érdekli mi a foglalkozásom és a munkám jelenleg.

    Akkor, ha nekik így jó, ha nincs szükség arra hogy jártassam itt a pofámat, akkor nem jártatom, kár hogy nem bírták megérteni hogy nem magamért ugattam, mert rajtam már nem fog ki semmilyen válság, de ha ők nem kapnak észbe sűrgősen nagyot fognak koppanni !

    De nem baj, az ő dolguk, ha ilyen kurva okosak, ha nekik így kurva jó ! Akkor nekik kell ez a kis szopás ! Szinte könyörögnek érte hogy valaki adja a szájukba a faszát ! Hát megkapták !
  • Frayer
    #2535
    Miaz ovodában vagytok?

    Így nem lehet világot váltani. xD
    A személyeskedésnek, vita erőltetéseknek semmi értelme.

    Dumáljatok arról hogy Ti hogyan tennétek jobbá ezt a világot ha lenne rá lehetőségetek.
  • backup6od
    #2534
    Kérdésre nem illik kérdésre válaszolni de mit számít az hogy nekem jelenleg mi a foglalkozásom és a munkám ?

    Palinko... pf. Ez egy köpés volt.
  • NessieGraf
    #2533
    Bocs, egy ideje olvasgatom ezt a topikot. Érdekelne, hogy neked mi a foglalkozásod és mi a munkád jelenleg?
  • Palinko
    #2532
    igen köss csak bele a fogalmazásba, a helyesírásba mindenbe, ha már a mondandóm igazába nem tudsz... álmodozz csak egy közösségről ami mindent megold anélkül hogy csinálna valamit is, te mondtad így, majd megoldódik. ha csak ezred annyira lennél okos, mint amennyire képzeled, megértenéd amit mondok.

    innentől jobb ha nem is válaszolsz nekem mint ahogy megígérted
  • backup6od
    #2531
    szerintem ha elolvastad amit írtál, --- Írás közben átfutottam néhányszor, hogy elkerüljem a

    "rájössz, hogy nálad van jelen amit rámfogtál volna," --- -hoz hasonlóan magyartalan és összeszedetlen megfogalmazást,


    tudom ez régi módszeretek --- és az ilyen otromba, tyúkésszel is küzdve veteksző író agyából kipattanó, aljasul rágalmazó szószarszórást.


    világmegváltóknak. --- Valószínűleg a Te gondod nem is egyéb mint hogy mi bátorkodunk ezt megtenni, elősegíteni a megváltást-megváltoztatást, hogy hajlandóak vagyunk kiállni az ostoba és felszínes érveket is csak nyögve-nyelve és pattogva felmutatni képes magadfajták esztelen kapaszkodását a ténylegesen semmit-tudásukba.

    te mondod hogy gondolkozzak, mikor te nem gondolsz tovább egy lépéssel sem, és úgy hiszed egy működésképtelen rendszerről, hogy ez nagyon jó lesz. --- Eközben nyilván elkerülte a figyelmed hogy a jelenlegi rendszer az ami működésképtelen, tudod erről szólnak a hírek, erről szól ez a topik is, erről szól már hozzászólók sora hónapok óta.

    mindég ez megy, ha elfogynak az érveitek akkor jön, hogy a másik hülye, mikor az magyarázta el, hogy milyen ponton helytelen az írásotok. --- [i]DE az a másik amikor el próbálná magyarázni MINDIG fel lesz világosítva hogy a magyarázata milyen FIGYELMEN KÍVÜL NEM HAGYHATÓ HIBÁKAT TARTALMAZ !

    És amikor ez már huszadjára is megtörténik, és még mindig járod az eszetlenségeidet, a legkevesebb hogy megkérdőjelezik intelligenciád nyilvános hozzászólások közepettebeni vitatkozásra alkalmasságának mércéjét megütő voltát. [i]

    -Bocs, tudom *szellemi* fegyvertelenre nem illik lőni, de nem én voltam az aki tüzet nyitott.-
  • Frayer
    #2530
    Ellennyilatkozat - 117 értelmiségi kiáll az eü-reform mellett

    Száztizenhét értelmiségi, újságíró, közgazdász vasárnap nyilatkozatban kérte az egészségbiztosítási reformtörvény ellen tiltakozókat: ne akadályozzák az egészségügyi rendszer hatékonyabbá és ugyanakkor igazságosabbá tételére irányuló próbálkozásokat.

    (...) Azt írták: bár a reformtörvény ellen tiltakozók elismerik nyilatkozatukban, hogy a magyar egészségügy "borzalmas állapotban van", "mégis szembeszegülnek azzal a törekvéssel, hogy átalakítsuk azt az intézményrendszert, amely évtizedek óta újratermeli ezeket az állapotokat".

    A nyilatkozatot többek között aláírta Bauer Tamás, Békesi László, Bokros Lajos közgazdászok, Ormos Mária történész, Halmai Gábor alkotmányjogász. Az MTI szerint az aláírók között van az 1994-ben elhunyt Liska Tibor közgazdász is.


    Felvetődik bennem a kérdés, hogy mitől értelmiségi valaki???
    Mi az a reformtörvény amely hatékonyabb és igazságosabbá teszi az egészségbiztosítást??? Ezt is privatizálni, magánosítani akarják???
    Miért lenne ez igazságosabb?

    Hogy lehet az, hogy 2007-ben olyan valaki is aláírta a széndéknyilatkozatot, aki már 1994-ben elhunyt?

    Persze azóta már tudjuk, hogy tényleg privatizálni akarták a TB-t, amit sikeresen meg akadályozott a nép, utolsó vétójogával élve.

    Milyen szépen látszik a ködösítés! Ugye ugye?
    Kulcsszavak: hatékonyabb, igazságosabb.
    Milyen érdekes Bokros Lajos neve is az aláírók között van, innen fúj a szél. Ez az alak minden szélhámosságban benne van? Ez állandóan keveri a szart? Valakinek bele kéne már lépnie az arcába.
    A bajszánál fogva fogom felakasztani a neki kiszemelt villany oszlopra itt az utcában. Csak kerüljön a kezeim közé.
  • Frayer
    #2529
    Álljatok már le.
    Keressétek azt inkább, hogy miben értetek egyet. Biztos van olyan.
    Mondjuk, hogy a jelenlegi rendszernél lehet jobbat is alkotni.
    És, ott ahol már 5 perc gondolkodás után is sokkal jobb megoldást ki lehet találni adott problémára, mint a jelenlegi rendszer nyújtani képes.
    Ott bizony nagyon nagy gondok vannak. Ami nem véletlen, hiszen nem dilletánsok a vezetők, ők is tisztában vannak a problémákkal, de valószínűsíthető, hogy őket azért fizetik,hogy ne oldja meg ezeket.

    Gyakran találkozni ilyen munkakörökkel.
    Mintha az ápolót azért fizetnék,hogy leszarja a betegeket, vagy elősegítse a betegségük súlyosbítását.
  • backup6od
    #2528
    Aha, akkor legyél szíves ismételd át a 1835-ben írtakat, hátha abból végre megérted mi a gond a jelenlegi gazdasággal.
  • Palinko
    #2527
    jobb is ha nem írsz... szerintem ha elolvastad amit írtál, rájössz, hogy nálad van jelen amit rámfogtál volna, tudom ez régi módszeretek világmegváltóknak.

    te mondod hogy gondolkozzak, mikor te nem gondolsz tovább egy lépéssel sem, és úgy hiszed egy működésképtelen rendszerről, hogy ez nagyon jó lesz.

    mindég ez megy, ha elfogynak az érveitek akkor jön, hogy a másik hülye, mikor az magyarázta el, hogy milyen ponton helytelen az írásotok.
  • backup6od
    #2526
    Ne haragudj de nekem ez a válaszod körülbelül annyit jelentett mint a kakas kotkodácsolása. Tele van le nem tisztult, meg nem értett, ebből kifolyólag összefüggéstelen szótákolmányokkal, és a meg nem értés miatt olyasmiket gondolsz bele az általam mondottakba, amelyeket nem volt szándékomban belefűzni. Össze-vissza csúsztatsz olyan dolgokat amelyeket ha inkább végiggondolnál rögtön mindenféle magyarázás nélkül megérthetnél, de mivel oly sokszor ki is volt már fejtve, utána is olvashatnál.

    A tüntetéssel kapcsolatban:

    A tizenkét pont kihirdetése utáni 161. évben NE LEGYEN SZABAD KIFESZÍTENI EGY TRANSZPARENST amin a tizenkét pontból az egyik követelés áll (Felelős ministeriumot Buda-Pesten - áll az eredetiben) ÉS KÖZBEN a szabadságról beszélni hamis ájtatos pofával, elérzékenyülten, és mindezt a csendes többség által szemrebbenés nélkül végignézve... őrület b+.

    Innentől kezdve amíg nem vagy képes végiggondolni azt amit írsz nem fogok válaszolni. Gondolom nagy nagy örömödre, bár ennek a majomörömnek a helytelenségét és időszerűtlenségét te még sajnos nem érted, az írásaid ezt tanúsítják.
  • Palinko
    #2525
    "--- Én ilyet nem mondtam."

    itt utaltál rá:

    "PEST nem tudja fenntartani magát a VIDÉK nélkül, azért kicsit lapítanak meg sajnáltatják magukat meg hebegnek habognak a nagy műveltségükben !

    Tudod kit hat meg ? Engem nem.

    A város terjeszti azt a szennyes életformát ami ide vezeti a "civilizációt" és közben elszívja az életenergiát a vidéktől. Ez az amin nincs mit ragozni ! "

    írtad, hogy el tudják cserélni, de akkor az már import és mondod hogy az nem jó ám, és ki szervezi meg a hajóutakat, talán csak nem a managerek akiket már felakasztottál? a cserekereskedelem nem megfelelő, mit gondolsz miért akartak annyira megszabadulni tőle? általában csak 1 bizonyos terméket állítasz elő, eddig oké, de keresned kell olyan embert akinek szüksége van erre a termékre ez már elég gázok, akkor arról még nem beszéltünk hogy a megtalált embernek azt kell termelni amire szükséged van, na erre már nagyon nagy szerencse kell.

    gondolom ha rákos lennél, nem útálnád ennyire a laborokat. és található még olyan cég a világban aki természetes anyagokat árul gyógyszerként, ha akarod privátban külök 1 példát, de itt nem reklámoznám.

    nincsenek megbecsülve, ez kemény kérdés, mert nem nagyon tudok rá válaszolni, felméréseket lehet csalni stb. én megbecsülöm őket, és sok ismerősöm is így van ezzel, látom ti is. most hogy ez árban nem mutatkozik meg, az meg a verseny miatt van. a magyar államnak versenyképes helyzetbe kell hozni a termelőket, és akkor szerinted is meg lennének becsülve, árban is kimutatkozna.

    a tüntetők az én megítélésem szerint 2 csoportba tartoznak.
    1. akit csőcseléknek, focihuligánnak tartok, vannak emberek akik direkt verekedni mennek oda, volt 1 ismerősöm aki innen szerbiából szervezett kombit, hogy menjenek tüntetni/verekedni. ilyen emberekre nincs szükség.

    2. a csendes többség akit becsülök hogy kiáll, nem randalírozik, változást akar, mert változás kell.
    viszont elítélendőnek tartom a nemzeti ünnepeket, nemzeti tüntetésekké alakítani, akármelyik másik nap is kapnának figyelmet, semmi sem indokolja, hogy nemzeti ünnepeket tönkretegyék, most is mekkora túlméretezett rendőri intézkedések voltak, majd ki lesz számolva, hogy mennyibe került, ha másik nap kaptak volna engedélyt a tüntetésre, akkor kimennek és kész.
  • backup6od
    #2524
    tehát a megoldásod annyira nem rugalmas, hogy a nagyvárosokat le kell gyalúlni, sóval behinteni a földjüket és mindenki menjen vissza 200 évet, akkor majd nagyon jólesz.

    --- Én ilyet nem mondtam.

    gondolom téged azok az országok sem érdekelnek akik 1 bizonyos termékre alapozzák a létüket, található példa pl kávé, vagy banán.

    --- De érdekelnek természetesen ahogy az mindig is történt a kávét el tudták cserélni kajára vagy amire akarták, persze csak ha valóban volt kereslet a kávéra vagy banánra. HA MÁR NINCS RÁ IGÉNY akkor olyasmivel kell foglalkozzon amire van. Asztalosmunka, stb. DE EZ SEM LÉTSZÜKSÉGLET ! EZT NEM BÍRJÁTOK FELFOGNI HOGY ITT NEKÜNK MAGYARORSZÁGOT ÚGY KELLENE VIGYÁZNI MINT A SZEMÜNK FÉNYÉT MERT ITT MINDEN VAN !

    mert gondolom tőled azok is éhen hallhatnak, és mindenki menjen kapálni ezzel mégjobban visszavetve a tehnikai fejlődést, mert akik eddig laborokban próbáltak valami használhatót alkotni, most a termelésben kell hogy résztvegyenek.

    --- A laborokban létrehozott dolgok többsége (már csak azért is mert nem természetes) NEM LÉTSZÜKSÉGLET így csak akkor van rá valódi igény ha a létszükségletek biztosítottak: persze ha van 10 millióból százezer vagy kétszázezer aki számára biztosítottak, azok nem foglalkoznak a maradék 9 800 ezerrel.


    az újkori gazdaságban pont az a szép, hogy a fejlettebb térségekben a lakosság 2-5% foglalkozik csak földműveléssel, mennyi ember felszabadult aki tud termeléssel, vagy mással foglalkozni,


    --- Igen de akárhogy is van a valódi alapja az életnek, a gazdaságnak az a 2-5 % amihez képest NINCSENEK MEGBECSÜLVE !

    persze most mondod hogy felszabadúltak a vezetők is fujfuj, akik néha többet ártanak mint használnak, de nélkülük nem tartható fenn még ilyen szinten sem a rendszer, ami ha összeomlana, csak hozzád hasonlók örülnének,

    --- EGY HAZUG ÉS GYILKOS RENDSZER ÖSSZEOMLÁSÁNAK IGENIS ÖRÜLÖK SŐT UJJONGOK HOGY VÉGRE VÉGE !

    és lám ismét beköszöntene a sötét középkor ahol jól éreznéd magad.

    --- Nyilván magadból indultál ki... már csak a sötétséggel kapcsolatban is, hasonló hasonlónak örül.

    szerintem a magyar gazdaság megoldásai már régen fel lettek mondva, nem nehéz ez, csak ennyire lusta vezetőkkel nem fog létrejönni. mondok 2 egyszerű pontot, több magyar terméket a boltokba, földművelés, állattenyésztés támogatása, hogy pl ne legyen olcsóbb a lengyel vagy milyen tej, mikor annak még utaznia is kell.

    --- EZZEL SZEMBEN amikor kimegyünk tüntetni Te nyilván huligánozol és csőcselékezel és nem gondolkodsz el rajta hogy mit is akar az a kétezer mitugrász.
  • OKkultist
    #2523
    Semmi köze nincs a valósághoz annak amit írsz, MINDÖSSZE a TECHNOLÓGIA teszi lehetővé, hogy a 2% megtermelje mindenki kajáját, nem is megy ez sehol sem, ahol nincs hozzá megfelelő technika. (gépek+olaj+gázból előálított műtrágya+termelési technológia)
  • OKkultist
    #2522
    SZAKÉRTŐKRŐL jut eszembe:

    Hétmilliárd forintnál is nagyobb összeget kíván elkölteni a Honvédelmi Minisztérium (HM) a következő öt évben a szovjet Kalasnyikov gépkarabélyok modernizációjára - írja a Magyar Nemzet.
    Fegyverszakértők szerint nagy tételben feleennyi pénzből a világ legjobb fegyvereit megvehetnék a hadseregnek az amerikai hadsereg által is használt kiegészítőkkel.

    A 7,26 milliárd forintos keretből 7700 gépfegyvert szerelnének fel kiegészítőkkel egy prototípus alapján, amelynek már meg is kezdődött a tervezése. Egyelőre 110 karabélyt kívánnak korszerűsíteni, és ha az "új típus" beválik, akkor megrendelést adnának a többi fegyverre is.
    A lap információi szerint egyébként a Magyar Honvédségnél 164 ezer Kalasnyikov áll a raktárban, és a hadsereg ezeknek a tizedét sem használja.
    Egy db Kalasnyikov modernizációja a HM programja szerint csaknem egymillió forintjába kerül majd az adófizetőknek.
    (Híradó)

    MUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Így kell lopni törvényesen. (lesz megint mivel/kivel viccelődni a világban, ekkora balf*szságot nemsokan követnek el)
  • Palinko
    #2521
    tehát a megoldásod annyira nem rugalmas, hogy a nagyvárosokat le kell gyalúlni, sóval behinteni a földjüket és mindenki menjen vissza 200 évet, akkor majd nagyon jólesz.

    gondolom téged azok az országok sem érdekelnek akik 1 bizonyos termékre alapozzák a létüket, található példa pl kávé, vagy banán. mert gondolom tőled azok is éhen hallhatnak, és mindenki menjen kapálni ezzel mégjobban visszavetve a tehnikai fejlődést, mert akik eddig laborokban próbáltak valami használhatót alkotni, most a termelésben kell hogy résztvegyenek.

    az újkori gazdaságban pont az a szép, hogy a fejlettebb térségekben a lakosság 2-5% foglalkozik csak földműveléssel, mennyi ember felszabadult aki tud termeléssel, vagy mással foglalkozni, persze most mondod hogy felszabadúltak a vezetők is fujfuj, akik néha többet ártanak mint használnak, de nélkülük nem tartható fenn még ilyen szinten sem a rendszer, ami ha összeomlana, csak hozzád hasonlók örülnének, és lám ismét beköszöntene a sötét középkor ahol jól éreznéd magad.

    szerintem a magyar gazdaság megoldásai már régen fel lettek mondva, nem nehéz ez, csak ennyire lusta vezetőkkel nem fog létrejönni. mondok 2 egyszerű pontot, több magyar terméket a boltokba, földművelés, állattenyésztés támogatása, hogy pl ne legyen olcsóbb a lengyel vagy milyen tej, mikor annak még utaznia is kell.
  • OKkultist
    #2520
    Az ÁRRÉS fogalma: önköltség + megélhetési/fenntartási költség + annak a biztosítási költsége, hogy jövőre is legyen kaja.
  • backup6od
    #2519
    ez így nagyon szép meg jó leírni, de ha nincs árrés, milyen pénzből történik az elosztóbol a szállítás?

    - Nehogy már a nyúl vigye a puskát. Akkor ha a hegy és Mohamed között senki nem oldja meg a szállítást, akkor vagy a hegy megy Mohamedhez, vagy ha az nem, hát Mohamed megy a hegyhez. Persze CSAK HA TÉNYLEG FONTOS NEKI AZ ADOTT (VAGYIS NEMADOTT) DOLOG.

    miből építenék az új bevásárlóhelyeket?

    - Valami úton-módon mindig megoldódott az áruk és értékek cseréje. Te vagy az aki nem akarja megérteni hogy a FAROK NEM CSÓVÁLHATNÁ A KUTYÁT, pedig most ez történik.


    miért gondolod hogy a termelők nem emelnék meg az árakat, mert megtehetik...

    - Miért talán most nem tehetik meg ? Megtehetik és meg is teszik ! Ja te arra gondolsz hogy mi tartaná ilyen alacsonyan az árakat hogy a TERMELŐ INKÁBB A CSATORNÁBA ÖNTSE A TEJET MINT HOGY ELADJA ? Nem gondolod hogy nyilván oka van rá és hogy nyilván őrült az a világ ahol nem a valódi értékre van kereslet ?


    csak pár probléma ami hirtelen eszembe jutott. de legfőképpen ki szervezné meg a központi elosztóbol a szállítást pl ha nem a manager?

    - ESETLEG NEM EMLÉKEZTET TÉGED EZ A KÖZPONTI ELOSZTÓSDI A KOMMUNIZMUSRA, UGYE NEM ? NA majd akkor most már igen ! Mesterségesen szétbasszák a piacot és még elvárják hogy tapsikoljunk hozzá ? És Te meg a hozzád hasonszőrű elvakultak TAPSOLNAK !

    majd a közösség megoldja, hát csak úgy megoldódik ripsz ropsz senkinek sem kell felvállalni a manager szerepet.

    HIDD EL, a természetes módon kialakuló piac önmagát szabályozza. Persze akinek ez nem hasznos az nyilván át akarja alakítani hogy ne önmagát szabályozza, hanem felülről legyen szabályozva mint ahogy ez ma is van.

    PERSZE ha érdekel részletesebben is ki lehet fejteni de szerintem nem vagy Te olyan ostoba hogy ez alapján ne tudd továbbgondolni !
  • OKkultist
    #2518
    OTTHON TERMELNI????? WTF? max a füvedet tudnád, de a búza, kukorica, krumpli, disznó, csirke, stb.. csak nagyüzemi módszerekkel, nagy területen termelve olcsó, azt próbálom megmagyarázni, hogy nem viheti csődbe egy elosztóhely (szupermarket néven ismeri a nép) a termelőt, mert önköltség alatt akarja megvenni, én is szeretnék Hummert venni Suzuki áron, de nem lehet. hiába hivatkozok a piacra, meg a vásárlóerőre, meg bármire. A logikus (józan parasztész) megoldás az az lenne, hogy az elosztóhelyekben RÉSZTULAJDONA KELLENE, HOGY LEGYEN A TERMELŐKNEK IS! (csak a miheztartás végett)
  • backup6od
    #2517
    Visszakézből könyékkel felhívnám a figyelmedet arra hogy a kedves pesti (vagy más) "városi" vagányok azzal vannak hogy de nagyon májerek... persze amikor ilyesmiről van szó hogy ugye a vidékiek, tudod, a hülye tapló parasztok, azok bizony fenn tudják tartani magukat PEST nélkül, de PEST nem tudja fenntartani magát a VIDÉK nélkül, azért kicsit lapítanak meg sajnáltatják magukat meg hebegnek habognak a nagy műveltségükben !

    Tudod kit hat meg ? Engem nem.

    A város terjeszti azt a szennyes életformát ami ide vezeti a "civilizációt" és közben elszívja az életenergiát a vidéktől. Ez az amin nincs mit ragozni !

    ÉS most hogy "beérett a vetés" - értsd nincs már mit elvonni vidékről sem, most kénytelenek trükkök százaival és rendőrállami eszközökkel fenntartani ezt a hazug világgazdasági rendet.

    De te azért csak szajkózzad azt a hazugságot amit ennek a hazug rendnek a hazug fenntartása érdekében hazudtatnak a hazug közoktatás hazug tanáraival és amit hazudnak a hazug rendszer hazug "szakértői" hazug biztonságuk fenntartásáért !
  • Palinko
    #2516
    el is képzeltem egy pesti panel teraszára hordanak fel földet és ott kapálgatnának, meg a játszótereket felszántanák milyen jó lehetne ott termelni.

    szerintem meg te teljesen irreálisan gondolkodsz, senki sem mondta hogy nem lényegesek a termelők, de amit mondasz az simán nem megvalósítható.
  • Palinko
    #2515
    ez így nagyon szép meg jó leírni, de ha nincs árrés, milyen pénzből történik az elosztóbol a szállítás? miből építenék az új bevásárlóhelyeket? miért gondolod hogy a termelők nem emelnék meg az árakat, mert megtehetik... csak pár probléma ami hirtelen eszembe jutott. de legfőképpen ki szervezné meg a központi elosztóbol a szállítást pl ha nem a manager? majd a közösség megoldja, hát csak úgy megoldódik ripsz ropsz senkinek sem kell felvállalni a manager szerepet.
  • OKkultist
    #2514
    Igen, kb. a #2513-ban leírtak szerint kellene eljárni, persze akkor a mai konzumidióták nagy része nem létenhetne, mert semmilyen szaktudásuk nincs, és képtelenek lennének bármit is előállítani, még kapálni is alkalmatlanok. ŐK azok akik hiányolnák EZT a rendszert. (akik nem konzumidióták, azok felfogják, hogy az élelmiszer-ellátásban nem a kereskedelem a fontos, hanem a megtermelése, pl. a piacokon az őstermelők ingyen kellene, hogy helyet kapjanak, a tecskómetrókora meg valami limitált haszonkulccsal dolgozhatna csak, kötelező minimum felvásárlási árakkal, ugyanis ha a termelő becsődöl, az stratégiai probléma, ugyanez az energiában is igaz,de ott a szállítás problémásabb)
  • Frayer
    #2513
    A közösség simán meg tudná oldani a logisztikáját a termékeknek. Nem lenne szükség ilyen nagy profit árrésre.
    Csirke húst felvásárolják a termelőtől, 320 ft / kg, ami alig fedezi az előállítási költségeket.

    Majd ugyan ezt, felcímkézve megkaphatjuk a nagy bevásárló központokban, és bolti hálózatokban 650 ft/kg, vagy 1300 ft /kg melle.

    Pedig lehetne úgy is, hogy a termelő közösség működtet non profit jelleggel ilyen élelmiszer termelő pontokat. Szerte az országban.

    Hétfőn reggel leszedik a borsót, kiszedik a krumplit, levágják a csirkét. Majd délutánig, megpucolják a nagyüzemi gépek, megtisztítják, becsomagolják, majd estére megy a szállítás a nagy elosztó depókba, megyei szinten. Ott elkönyvelik a termékeket, lajstromba veszik, persze minden nagytételben, este elvégzik a kiporciózást, városokra, községekre és áruházakra lebontva. Majd kedden kora reggel megindul a szállítmányozás egyenesen a polcokra. Ahol az állampolgárok előállítási költségen megvehetik a csirkehúst 300 Ft /kg ért. A borsót, répát, salátákat, 30-40 ft / kg. Kenyér ugyan így.

    Mindezt úgy, hogy az egész folyamat mögött az adófizetők állnak, önellátásra optimalizált folyamat, nem profit orientáltan, hanem nagy mennyiségben a legolcsóbban, minőségi élelmiszerek menedzselése van a középpontban.

    Egy ilyen rendszerben, az élelmiszerek árai akár még kevesebb mint a felére is vissza eshetnének. Elég csupán józan paraszti ésszel gondolkozni.
  • Palinko
    #2512
    nem érted? pedig egyszerű, valakinek el kell rendezni hogy legyen az üzletben kaja.

    ha kisváros, faluban laksz, akkor még megoldható, elmész az őstermelőhöz, megveszed, igaz hogy nem fogsz enni olívabogyót ananásszal, na de nem döglesz meg ok.

    de gondolj már bele, elindul egész Pest vadászni? :D vagy még nagyobb városok is vannak a Földön, szerinted ez kivitelezhető? ha igen, akkor elhiszem hogy tényleg nem érted amit mondok.