6895
Egosoft X4
  • RJoco
    #3091
    Ez a Split szál egész jó lenne, ha nem rontanák az összképet olyan apróságok, mint, hogy beragadok a hajótestbe, mert a pilóta nem bír magával és kitúr a hajóm székéből.
    Emellett most egy olyan feladatot kaptam, hogy egy olyan állomáson kell dokkolnom, aminek a frakciójával -16-ra állok.
    Természetesen nem engednek dokkolni.
  • mumoka 2012
    #3090
    ez 1 vérbeli felfedező játék.
  • RJoco
    #3089
    Azért, ha X3-ban végigzongoráztam a parancsokon, akkor tudtam, hogy mi van.
    De itt ez a "ide bal klikk", aztán "oda jobb klikk" és akkor "ott a parancs" elég nyakatekert.
    Ez a kapitány küldözgetős hercehurca is. Jó, mondjuk nekem most pont széles monitorom van, de keskenyebb esetén is idő, míg a bal oldalon kiválasztom a hajót, meg a Select-et, aztán a jobb oldalon meg megmondom neki a pozíciót.
    Ezt lehetett volna csak a bal oldalon egy lebegő menüvel, mint ahogy a kapitánynak megadhatom az alap utasítást, amit követnie kell.
  • TokraFan
    #3088
    A GUI soha nem volt erősségük...
  • mumoka 2012
    #3087
    1 kérdés ezek mivel készítik a hajó módokat .
  • mumoka 2012
    #3086
    eclipse heavy bomber s plus (with M engine) - as new ship erről beszéltem
  • RJoco
    #3085
    Hát igen.
    Az előbb direkt visszanéztem, de nem csinált semmit a hajó.
    Átmentem a másikba az állomáson, erre mire át akarom helyezni róla a személyzetet, a Cerberus már megint nincs az állomáson. Ott lófrál mellette.
    Rohadt idegesítő.
    Nameg ahogy a hajók eladása zajlik, az nagyon durva. Nem értem, hogy sikerült ezeknek ennyire megbonyolítani az egész menürendszert.
    Direkt kicseszés az X fanokkal.
  • Jóózsf István #3084
    "ottmarad a dokkolj és várj." De nem csak ez marad ott, hanem az is, hogy hova dokkoljon. Töröld a dokkolj és várj parancsot a confirmed gombbal és add ki a tartsd a helyzeted parancsot. Ez legyen a Default Behaviour!
    Sajnos ez ilyen bugyutára sikeredett. Meg kell szokni.
    A mai napig "vissza szoktam nézni", hogy az általam otthagyott hajó ott is marad-e vagy elkószál, mert egyszerűen nem lehet benne biztos az ember!
  • RJoco
    #3083
    Mindig ilyen gáz volt a parancskövetés a játékban?
    Mintha erről nem láttam volna semmit itt a fórumon.
    Vagy csak én bénázok valamit?

    Most épp az történt, hogy tegnap elmentem a Cerberus-sal az egyik Wharf-ra. Éppen ledokkoltam a Perseus-szal a hajóról, hogy átvigyem az állomásra, erre a gyökér alattam felszállt.
    Már nem emlékszem hova akartam menni, de töröltem és visszaparancsoltam az állomásra.
    Mikor végeztem a Perseus-szal az állomáson, visszadokkoltam a Cerberus-ra, aztán átvettem az irányítást és elmentem csatangolni.
    Most találtam egy kavicson kristályt, de a Cerberus-sal lelőni elég macerás, úgyhogy gyors átültem a Perseus-ba. Erre a gyökér alattam nem megint elindul? És hova a francba megy? Hát a Wharf-ra, amit már órákkal ezelőtt megtett egyszer.

    Ha egyszer végrehajtotta a parancsot, akkor miért nem tűnik el a listából?
    Illetve ottmarad a dokkolj és várj. De, ha átvettem az irányítást, akkor annak illene eltünnie.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.04.20. 15:21:33
  • mumoka 2012
    #3082
    itt az kéne ha 1 kis csapat a játék erősen hiányos dolgait rendbe tenné és az újdonságokat rakná bele mert a gyártó még a kapu ig sem lát el.
  • Jóózsf István #3081
    Hát igen. Egy fegyver, csak akkor fegyver, ha célba is talál!
  • mumoka 2012
    #3080
    SPL_Gatling_accuracy mod ideje már
  • mumoka 2012
    #3079
    igen
  • RJoco
    #3078
    Köszi!
    Meglett. És közben megállt a cobra is.
    Meg rájöttem, hogy lehet tényleg én adtam neki parancsokat és nem a játék hülyült meg. Legalábbis ezen a téren.
    Egy alkalommal ügyesen magam mellé húztam a kis ikonját, mert annyira béna helyen tünteti fel a játék, hogy kb. merre keresgéljem a hajót a térképen, hogy útban volt.
    Aztán a Nova-n is rajta volt a dokkolj a cobrára parancs. Kitöröltem, erre a dokkolj a Cerberus-ra parancs volt a következő...

    Másnak is feltűnt már, ha kijelöl egy objektumot, akkor arról időnként lekerül a kijelölés?
  • mumoka 2012
    #3077
    a 3.0 nál működöt a def plot amúgy pulze lézer és a flak van
    még kisviku mondta hogy rakjak köré van is vagy 20 azok menek a def nemmegy.
    amúgy a hajó transformátion még most is megy arg hajó vált sca ra xd
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.04.19. 16:24:16
  • Jóózsf István #3076
    Mumó! Egy "Épület" legyen az Defense platform, vagy bármi, soha nem fog TÁMADNI Csak akkor kezd el lőni, ha megtámadták! Egy bányászhajó szintén nem fog támadni senkire, akár mekkora az ellenségeskedés. Egyszerűen, mert nem az a dolga, hogy nekimenjen az útjába kerülő ellennek!
    Esetleg az is lehet, hogy nem a megfelelő fegyverek vannak a platformon. Mondjuk plazmaágyúval sosem fog vadászokra lőni. Vagy ilyesmire gondolok.
    Elméletileg, ha a lézertornyokat jó közel telepíted a platformhoz, akkor boríthatják a dominót és onnantól már fog "VÉDEKEZNI"!
  • Jóózsf István #3075
    Csak ezt akartam kideríteni.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    halott pasi mégsem volt halott.

    Azt hittem valahogy kimaradt.

    Az utazó hajtómű két esetben nem kapcsol be, illetve kapcsol ki.: Ha lőnek rád-rá, vagy ha túl közel van a hajó valamilyen ojjektumhoz!
    Osprey a játék legellenszenvesebb hajója!

    Belenéztél abba a menübe (utasítások) amibe mondtam?
    Ott tisztán látszik, mit miután fog végrehajtani a hajó! Valamint van egy alap utasítása, amit mindig végre fog hajtani, ha végzett mindennel. Ami lehet az is, hogy: Dokkoljon be egy adott állomásra! Vagy simán csak menjen egy adott pontra. Lőhetnél egy képet a delikvensről!!!
    Ez egy tétlen hajó.
    Ez meg egy gyár szállító hajója.
    A tétlennél látszik, hogy tök üres az "Order queue" és a Default az, hogy ne csináljon semmit. A cégesnél látszik, hogy valahova le fog szállítani árut:
    Dock
    dock and wait
    execute...
    Az alapvető feladata az hogy kereskedjen. Bocs a szájbarágásért, csak segíteni akarok kideríteni, hogy miért nem uralod a hajódat!
  • mumoka 2012
    #3074
    nem értem az új patch 3.10 óta a def plotokon az ágyuk meg bolondultak a lézer tower dolgozik a platform nem pedig all enemi van be álitva
    az argon miner meg simán elsétál a -23 statal . de a 10 nemezis sem dolgozik ami hozzá van rendelve.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.04.19. 14:07:11
  • Gunslinger
    #3073
    Spliteknek több Shipyardjuk és Wharfjuk van. FRF-nek Heart of Acrimony II-ben van, de ott csak kacatok kaphatók, az igazi finomságok a ZYA-nál vannak Zyarth's Dominion IV-ben. Megéri velük jóban lenni, én most +16-ban vagyok, sajnos ritkábban adnak küldetéseket, mint az FRF, ezért elég lassan haladok náluk, de már nagyon fenem a fogam egy Raptorra, elvileg a legjobb hordozó a játékban (OP mod hajókat nem számítva). A Split hajók amúgy azon kívül, hogy baromi stílusosak nem nagy kalandok. Sztem két hajó van ami ér valamit, a Raptor és a Cobra. A vadászaik sajnos pocsékok, glass cannon az összes. Dragon nagy kedvencem volt Reunionban az APPC miatt, Terran Conflictra sajnos csorbult a fénye, itt nem lenne annyira rossz, ha nem lenne mellette egy olyan kiválóság, mint a Nemesis Vanguard, mert mellette labdába se rúg. A Split fegyvereket úgy tapasztaltam, hogy S és M méretben el kell felejteni, nagyobb méretben egyelőre még nem tudom mire képesek.
  • RJoco
    #3072
    Boron bigéhez?
    Mármint aki a fejlesztéseket csinálja a HQ-n?
    Csak azután fojtatódott a szál, hogy kifejlesztettem a Teleport-ot.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    És a küldetés folyamányaként, már nem emlékszem, hogy, de a halott pasi mégsem volt halott.
    Aztán elküldtek Two Grand-ba, majd onnan Fires of Defeat-ba. Ott várt egy Split hajó, majd be kellett gyűjtenem a cobra-t.
    Aztán kergetőzés, most meg szerezzek nekik kaviárt.

    Sehol nem lőttek rám, bár a ZYA-val -15-ben vagyok. A főbb rendszereikben sem volt gond. Megvan a Split hajógyár, Wharf, EQ.
  • Jóózsf István #3071
    Egy pillanatra még maradjunk a split plot-nál. Amikor befejeződött a HAT rész. Vissza mentél a boron bigéhez? Mert ha nem, akkor nézz már be a kedvemért!

    Elméletileg elindítja az utazó hajtóművet, ha csak NEM LŐNEK RÁD!
  • RJoco
    #3070
    Az miért van, hogy bizonyos esetekben (ellenséggel körülvéve) nem hajlandó travel módra váltani?
    Van valami blokkoló a játékban ehhez?
  • RJoco
    #3069
    Nem tudom, hogy mi van a cobra-val. Össze vissza járkál egyik szektorból a másikba a split rendszerekben.
    Ha odébb húzom a kis jelölőt, akkor odamegy, ahova húztam, aztán megint önállósodik.
    Szóval biztos, hogy nem a sorrendiséggel van a gond.
    A dokkolást nem értem, lehet, hogy amíg nem vittem végig a vonalat, addig nem teljesen enyém a hajó? Mert láttam teladiknál cobrát dokkolni. De én hiába tettem le a leszállóra, nem dokkolt be.
    Mindegy, hívtam a Cerberus-t és most azzal szaladgálok hülye tojásokat gyűjtögetni.
    Jah, apróság, de felettébb bosszantó, hogy a Nova-ra raktam egy pilótát és az is elindult a Cobra után. Pedig semmilyen parancsot nem adtam ki neki, be volt dokkolva a Cerberus-ra és vadi új volt a pilóta is. Úgyhogy átteleportáltam magam gyorsan, visszacibáltam a hajót, a pilótát meg kirúgtam a székből.
    A Cerberus viszont nem akar a Cobra után menni.

    A Split potot igyekszem csinálni, bár először nem voltam biztos benne, hogy ez lenne az. A 3.0 és Split Vendetta frissítést követően jelent meg. De lehet, hogy itt is egy állomás jeleinek a szkennelése adta be? Asszem az első szálat is úgy kaptam. De annyi nekem az új a játékban, hogy nem mindig tudom, mi, miért úgy történik, ahogy.
    A plot megjelent egyszerűen úgy, mint az első küldetés, ami az állomáshoz vezetett Grand Exchange-ben.
    Mivel az állomásossal lassan haladtam, elkezdtem ezt a másikat, ami először a HAT-okhoz vezetett. Ott egy megsemmisült hajóval és egy meghalt személlyel végződött, mígnem kifejlesztettem a Teleportot és megkaptam a folytatásokat.

    A paranidokkal mi van? Jártam a területükön, de ennyi. Lehet, hogy itt is le kellene szkennelnem egy-két állomást a szálért?

    De, hogy jó dolog is történjen:
    A teladiknál szkennelgettem az állomást, mert kerestem a Black Market-est, hátha kapok nála hülye tojást. De sajnos nem. Na mindegy.
    Viszont az egyik ilyen szkennelésnél kaptam egy olyat, hogy 3 dekódolóért 1 misit ad. Hóhó, az jó pénz. Aztán még elbizniszeltem nála ezt-azt, így lett az 1 millás vagyonom 3 milla.
    Következő lépésnek szerintem veszek egy nagy szállítót. Csak nem tudom, milyet. A MIN teladiknak nagy a rakterük, de kérdés a sebességük.
    Pont ezt néztem az Osprey-ben is. Jobban feküdne a híd, nagyobb a raktere, mint a Cerberus-é. de alapadatok alapján lassabban halad, lassabban manőverezik.
    És most még nincs annyi pénzem, hogy csak úgy mindent megvegyek. A cserélgetés meg sok idő.
    Ajánlás?
    Split hajógyárat/wharf-ot még nem találtam.
    És egyenlőre fregattot akarok, mert szkenneléseknél jól jön, hogy van egy Nova bedokkolva, amivel azért egyszerűbben lehet mozogni.
    Viszont felderítésre, meg a Cerberus a jobb a 100 km-es látótáv miatt, míg a Nova csak 50 km-ig lát.
  • Jóózsf István #3068
    Jó nagyot léptél előre! Split plotot csinálod?
    A hajóid önfejűsége abból fakad, hogy sorban hajtják végre az utasítást ami okozhat némi galibát! Ajánlom figyelmedbe a hajó információs paneljét, abból is az utasítás listáját. (talán a negyedik balról) Ott lehet módosítani a tennivalóin. Sajnos összekeverni a sorrendet, az az előrehozni nem lehet semmit, de ha törlöd az összeset, majd újra utasítod az működik.
    Az éppen zajló ki-be dokkolást nem lehet törölni!
    Sajnos nagyon könnyű véletlenül "belenyúlni" az utasításba. Elég az hozzá, hogy térkép nézetben az útvonala mellé, illetve rá kattintasz, megmozdítod az egeret és már be is szúrtál neki egy "fly to" megállót. Tudom, mert számtalanszor előadtam én is!

    Hogy vetted fel a küldetést? És a paranidok?
  • RJoco
    #3067
    Mi az isten nyavajáért mennek a hajóim össze-vissza oda, ahova nem adtam nekik utasítást rá?
    És hiába mondom nekik, hogy jöjjenek vissza, csesznek rá.
  • RJoco
    #3066
    Kiakaszt a hétvégén a játék.
    Tegnap a hülye p* miatt bekerültem a hajóm belsejébe, átesve a grafikán. Természetesen visszaút nem volt.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ebben a kedves split küldetésben kaptam egy tetű lassú hajót, amivel óráknak tűnően kergettem egy másik ugyanilyen hajót.
    Aztán szedjek össze 25 tojást egy rohadt kaviár miatt.
    A tetejébe a tetü cobra nem tud bedokkolni a teladi wharf-ra, hogy kicsit tuningoljak rajta.
  • Jóózsf István #3065
    Nálam sem teszi minden esetben...
  • mumoka 2012
    #3064
    lehet neked külön farmólja a zsét valaki éljel hogy reggelre tele legyen a kasza indulás kor.
  • RJoco
    #3063
    Nekem bezárta normálisan.
  • Jóózsf István #3062
    Felhőbe???

    Úgy értem, hogy bár kiléptél a játékból, de a feladat kezelőben még az látszik, hogy fut. És ezt mutatja a Steam is! Ha el akarod indítani, akkor kapsz egy hibaüzenetet, hogy MÁR FUT!
    Ez az összes jelenség. És ilyenkor a feladatkezelőben KELL lelőni, mert másképp nem megy!
  • RJoco
    #3061
    A fut alatt pontosan mit értesz?
    Mióta megvan, kilépést követően még pörög egy kis "karika" jó sokáig.
    Ilyenkor tölti fel a mentést a felhőbe.
    Már gondoltam rá, hogy kikapcsolom, mert volt, olyan, hogy hamarabb végeztem a dolgommal, mint vártam, de nem tudtam indítani a játékot, mert még szinkronizált...
  • Jóózsf István #3060
    3.10 Hotfix 1 Beta 1(released)
  • Jóózsf István #3059
    Version 3.10 HF1 Beta 1 (394155) - 2020-04-15

    Van egy aprócska probléma, ami nem a játékélményt rontja, hanem csak úgy bosszantó. És úgy látszik nem foglalkoztak vele.: [3.0 Release SV] X4 Not Stopping After Exiting - Fixed in 3.10 - or maybe not. (Leginkább nem!!!)
    Érdekes, hogy a 3.0 bétában nem volt jelen. Mivel a rilíz ugyanaz ami legutolsó béta, így már csak egy magyarázat maradt: A vendetta hozta.
    Ha van kedvetek próbáljátok ki. Akinek van vendettája és akinek nincs. A következő a teendő: Amikor befejezted a játékot és elmentetted, akkor a "Kilépés az asztalra " lehetőséget kell választani. Majd megnézni a feladatkezelőben, de egyszerűbb a Steam-en. mert ott egyértelműen mutatja, (A feladatkezelőben esetleg nehéz észrevenni) hogy MÉG FUT és nem is lehet el-ráindítani...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Fixed savegames stuck during bomb section of Hatikvah plot.
    Fixed Dal Busta not being in correct story location in certain savegames based on Accomplished Scientist gamestart.
    Fixed missing NPC in Premium Nividium mission.
    Fixed Split Plot not progressing during Suspicious Split transport mission when destination is destroyed.
    Fixed excessive wares required for final stage of Split plot.
    Fixed By Invitation Only mission getting stuck in certain cases.
    Fixed Paranid plot missions Supreme Interior Design and A Fearsome Flagship getting stuck under certain circumstances.
    Fixed Hall of Justice station not repairing damaged modules.
    Fixed fog of war not being uncovered reliably.
    Fixed Explore order not working correctly.
    Fixed non-working interactions in first person.
    Fixed stuck map panning in certain situations.
    Fixed third party mods combined with Split Vendetta resulting in ever-growing savegames with increasing numbers of stations.
    Fixed several causes of crashes.

  • mumoka 2012
    #3058
    igen és a +30 stending -30 lesz
  • Jóózsf István #3057
    Addig, hogy otthagyja a konténert "teljesen rendben van". Ezt én is mostanában tudtam meg az egó fórumról, miután bejelentettem hibának. Kiröhögtek, megsimogatták a buksimat és mondták, hogy így kell működnie. Mint ahogy a kalózok is cserélgették anno a zászlókat... így viselkednek ebben a játékban is!
    A nagyobbik baj az, hogy a helyi erők néha nem tudják, hogy kinek a pártjára álljanak. Hiába lövöd le mint kalózt, ők úgy veszik, hogy az övéik közül szedtél le valakit.
  • mumoka 2012
    #3056
    vannak itt furcsaságok ezt én is észre vetem a behemotost a-val találkoztam már .
  • Kaziking
    #3055
    Érdekes dolgot figyeltem meg pár napja, ekkor találkoztam először a jelenséggel, SCA Behemotokat vadásztam és foglalgattam el (sokkal olcsóbb mint legyártani :D ). Jelzett 1 hajóm hogy valami kalóz piszkálja, rápillantok SCA Behemoth, Mondom nagyszerű irány a helyszínre elkapom. Közben kb 5 másodpercre elkattintottam a térképen arról a helyről, mikor visszanézek SCA Behemoth helyén 1 Paranid Behemoth. Fura, nem is tudtam hogy nem csak én foglalok hajókat, na mind1. Majd az imént hasonló jelenség, SCA Peregrine zaklatja 1 szállítóm, Messze mindentől védelem nélkül, megnézem mi van a raktérben csak olcsó cucc, dobd ki és menj tovább.Ezután a térképen nézem tovább ahogy az SCA Peregrine közelíti a kidobott konténert. Majd mielőtt elérné átváltozik TEL Peregrine re megfordul és otthagyva a konténert lelép. :D
    Utoljára szerkesztette: Kaziking, 2020.04.12. 16:08:09
  • Jóózsf István #3054
    Óvatosan azzal a butykossal!!!
  • RJoco
    #3053
    Nini, és tévedtem. A Mammoth mégiscsak ott van az állomásnál és vár az anyagra.
    Sikerült is lóvét adnom az állomásnak, remélhetőleg jön nem sokára az anyag is.
  • mumoka 2012
    #3052
    nem minden hol található xenon Faulty Logic de argon prím be is van bőven meg más hol is.