6892
Egosoft X4
  • mumoka 2012
    #3048
    van rá mod ami jobban kivilágítja és meg találod crystal
  • RJoco
    #3047
    Én meg épp tegnap írtam, hogy egész délutános játékom során egy darabot sem találtam.
    Biztos rossz helyre került egy bit a memóriában és nem dobálta.
    Korábban jó párat összeszedtem, de az egy másik játéknap volt.
  • Jóózsf István #3046
    "plázacicásat játszol unalmadban" SIMÁN!

    KÉK - KÉK - KÉK
    NARANCS - NARANCS - NARANCS
    LILA
    Jó, hogy megkérdezted, mert így legalább tudom, hogy azokból miért lőttek le kettőt. Mármint a lilákból. Merthogy az azért tér el annyira, mert nincsenek tuningolva - fejlesztve. Se a motorja, se a pajzsa, se a fegyverzete. Valószínűleg hónapokkal ezelőtt gyárthattam őket és akkor még nem volt kedvem pepecselni a tuninggal!
    A kék és a narancs viszonylag friss és tesztcsoportok. Azt akartam kikísérletezni, hogy melyik összeállítás a leghatékonyabb. De az eredményre már nem emlékszem. Az biztos, hogy a flak tornyok nem váltották be a reményeimet. Úgyhogy nálam még mindig a pulse a nyerő minden fronton!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.04.09. 16:56:20
  • mumoka 2012
    #3045
    már írtam ki kell meni az aszteroida mező be és kristályt kell szedni fél óra és van vagy 20-30 mill, sárga és zöld & fehér a leg jobb.

    crystal
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.04.09. 15:30:59
  • Gunslinger
    #3044
    OFF:

    Régebben, úgy 70-80 évvel ezelőtt a rózsaszín abszolút férfias színnek számított, még a US Army tiszti egyenruhához is volt rózsaszín ing, akkoriban közkedvelt szín volt. Ez egy ilyen 21. századi dolog, hogy mára a rózsaszínt a plázacicák kisajátították maguknak. :)

    US Army pink and green
  • TokraFan
    #3043
    Ok, de attól még azon a felvételen rózsaszínnek látszik. Hogy mitől, az most irreleváns. Mivel nem ismerem még a játékot, nem tudtam, hogy nem létezik benne rózsaszín, simán lehetett volna, hogy plázacicásat játszol unalmadban. :-)
  • Gunslinger
    #3042
    Leírnád légyszi, hogy ennek a három különböző színű Behemothnak hogyan konfiguráltad a fegyverzetét? Látszik, hogy az első kettő alig, de a 3. szín jelentősen eltér. Ez valami titkos trükköt takar vagy csak nincs rendesen felfegyverezve?
  • RJoco
    #3041
    Nem vagyok az a nagy youtube-er. Főleg nem ilyen komplexebb résznél, mikor nincs 30 millám, nem, hogy 100.
    Egyszerűbb itt megkérdezni egy lépést, mint végignézni egy órás videót ezért az egy lépésért.
  • RJoco
    #3040
    Köszi!

    Mi nem vagyunk színvakok, biztos, hogy jó a monitorod ;)
    Ez a lila rettenetesen közel van a rózsaszínhez.
    Csak akkor van egy kis lila beütése, mikor elmegy az orrod előtt. De akkor is csak azért, mert ráfogtam :)
  • mumoka 2012
    #3039
    hát egy rendes def plot min 30 mil ott kezdi de van olyan ami 100 mill , 50k azért az építész kijön de megy is ha nincs cuccod az épülethez.
    amúgy van x4 építési videó vannak jók les bele párba a neten.
  • Jóózsf István #3038
    Jól van. akkor próbálom precízebben! Amikor az építés menüben vagy, alul van három megnyitható plusszos menü. Azokból kettőben csak információ van, de a harmadikban te huzigálhatod a csúszkákat, hogy mennyit vagy hajlandó költeni az építőanyagokra. Annak az alján van egy átutalási rész, ahol szintén csúszkával, vagy az összeg részre kattintva megadhatod, hogy a számládról mennyi pénz kerüljön, az ÉPÍTKEZÉS számlájára. Érdemes az anyagoknál a maximum összeget megadni, ha zűrös az ellátás. De ha ráérsz és van kedved kísérletezni, akkor játszhatsz is vele. Eleinte én is lehúzkodtam minimumra, hogy spóroljak...
    Továbbá; hozhatod te magad is sk az anyagokat, ha ez a perverziód, de arra figyelj, hogy egy komplexumnak két raktára van. A rendes, amiből dolgozik és az építkezési. Nem mindegy melyikbe rakod!!! (Ráadásul az építkezési kívül van. Egy amolyan háromszög forma kaloda, amiben konténerek jelennek meg, ha hoznak bele valamit.) Ha full manuálba' nyomod, akkor oda kell beállnod!

    Tudom hogy nem a ti hibátok, hogy színvakok vagytok! de képen nincs rózsaszín hajó, mint azt kifejtettem a 3030-ban, "legnagyobb sajnálatomra"!!!!
    Ellenben van; kék, naracs, és lila!
    Biztos találkoztatok már életetekben valami olyasmi játékkal, hogy X(akármennyi) (Rendszerint 2-3-4, vagy esetleg ribörsz), ahol minden szektornak más a megvilágítása és ez megtréfálhatja a TAPASZTALATLANABB (!!!!!!!) játékost - nézelődőt!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.04.09. 05:21:32
  • RJoco
    #3037
    Építésvezetőnek?! Mivan?! :D
    Külföldiül nem értek.
    Ha valami Manager-re gondolsz, akkor az nincs az állomáson. Hova is tenném ki, ha nincs dokk?
    Pénzt adni neki? Én azt hittem, hogy 50k-ból megépíti. Elég faramuci egy küldetés és baromira nem segít semmivel benne. Ott van a Brief izé, de semmiről nem ír semmit. Utálom.
    Amúgy meg van a számlámon kb. 350k Cr, szóval... És még hajókat robbantgat. Jó, mondjuk egy másik szálon meg kaptam most egy szállítót. Lehet el is adom, asszem a Cerberus raktere nagyobb.
    A craft-olt dolgokra nem találtam eladási lehetőséget és mostanában (mai pár óra játék alatt) se csillogó sziklákat nem dobott, se hack-elős küldetést.
    Volt egy taxizósom, de a gyökér turretek frankón belelőttek a célhajóba, mert valami kha'ak repkedett körülötte, amire én is rálőttem. Tipikus X3, bár bíztam benne, hogy ezt a betegséget már kinőtte. Na mindegy, -30-as Argon repuval inkább visszatöltöttem és hagytam a küldit a fenébe, mert akkor tűnt fel, hogy nem épül a dokk.

    Szinte biztos, hogy nem ment oda, mert a logban nincs benne az 50k levonás.
    És még arra is rá kell jönnöm, hogy adjak zsét az állomásnak.
  • TokraFan
    #3036
    Mik azok a ronda bugyirózsaszín hajók?
  • mumoka 2012
    #3035
    az építésre tegyél prioritást high és hamarabb lesz cuccod.
  • Jóózsf István #3034
    Pénzt adtál az "építésvezetőnek" Könnyen meglehet, hogy odament a CV, csak mivel nem jött meg a sóder és a cement, megsértődött és elment.
    Vagy ha adtál is, előfordulhat, hogy nincs elegendő anyag a közeledben, vagy épp szállítókapacitás. Érdemes lehet várni egy kicsit, amíg összehordják az anyagokat és utána szólni a kőmívesnek!
  • RJoco
    #3033
    Aha. Köszi!
    Tényleg öregszem. Ez így baromi bonyolult már. Ennyit klikkelni és sehol egy normális parancs :D


    Most majdnem elsírtam magam.
    Találtam egy Mammoth-ot. Ami nem nagy szám, de a korábban talált Vessel hajók nem akartak építeni. Na a Mammoth-nál ott volt, hogy akkor megy az állomásomhoz dock-ot építeni. Ki is írta, hogy mennyi és mennyi az egyenlegem. Aztán otthagytam.
    Valahol kellett volna még egy parancsot adni, hogy akkor te hülye, húzzámáááááá.
    De persze, mint ahogy az állomásoknál lévő jeleknél is ló* van arra vonatkozóan, hogy mivel is kell elfogadni (valahogy megsejtettem, hogy "f"), úgy itt is pont ennyit írt.
    Már eltelt egy jó idő, mire gyanakodni kezdtem, hogy miért nem történ semmi és utána néztem.
    Most keresem a megfelelő hajót, de persze nincs...
  • mumoka 2012
    #3032
    ez jó kis pulyka vadaszat, én defend plot szoktam a kapura építeni ott sincs nagyon át járás most már hála működnek az ágyuk végre.
  • Jóózsf István #3031
    Józsefem! Szívatsz! Az első pont: Fly to
    Bal a hajón, Jobb a célterületen!!!
    Illetve; ha elbirizgáltad az irányítást, akkor esetleg nem bal-jobb, hanem valami más...
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.04.08. 17:05:42
  • Jóózsf István #3030
    Most lebuktam!
    Bárcsak lenne a palettán rózsaszín, mindenemet olyanra festeném! Így be kell érnem pirossal, sárgával kékkel, lilával...!
    Tisztára prájd érzés! (Neeeem. Nem mondjuk ki, hogy buzis! POLITIKAILAG inkorrekt lenne!)
  • RJoco
    #3029
    Épp ez a probléma, hogy "valahol ott lesz". De nincs ott.
    Köszi az infót az építéshez, akkor kergetek valami építőhajót.

    Érdekesen néznek ki a rózsaszín ladikok :)
  • Jóózsf István #3028
    Sorban: Térkép nézetben bal az utasítani kívánt hajón jobb klikk oda, ahova küldeni akarod és a menüben az első pontnak kellene lennie. Ja nem. Az az info. Valahol ott lesz!
    Az építkezéshez mindenképp kell CV. Ha nincs sajátod, akkor bérelned kell (Talán 50'000-ért?!?!) Addig ugyanaz minden, hogy jelölj ki egy építőhajót. Rányomsz és kijelölöd akár valamelyik "kéket" (barátit) vagy ugye, ha már rendelkezel egyel, akkor zöldet.

    Egy kis tűzijáték Jóska Pista módra.
    Ha valakiben felmerülne a kérdés, hogyan kerültem az Ilonka belsejébe: Az az állat úgy jött át a kapun, hogy félre sem tudtam ugrani!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.04.08. 16:11:13
  • saba30
    #3027
    Nem, az is teljesen önálló platform.
  • RJoco
    #3026
    Most vagy én öregedtem ennyit vagy tényleg nincs olyan parancs, amivel a hajót egy adott koordinátára lehet küldeni?
    A Rebirth-ben ez a rész kimaradt és a Reunion-ban sem sokat foglalkoztam a pilóták képzésével, de ott azért az alap parancsok megmaradtak.

    Történt ugyanis, hogy ugye a robbantás előtt volt egy mentésem, így azt töltöttem vissza. A Cerberus mégsem volt túl olcsó számomra.
    Az enciklopédiában utána nézve az Elite is egy megfelelő hajó a küldihez. Nem is értem, hogy ezt miért nem mondta a hang az éterben. Pedig ezt biztos megértettem volna, mert most is megértettem, hogy "ez jó hajó, de nincs benne az anyag". Na ez az Elite-nél valahogy elmaradt.
    És a hajón belül sem lehet árut mozgatni. Nem tetszik.
    Felszálltam az Elite-tel a Cerberus-ról, majd a Cerberus-szal kidobattam a cellákat, amit az Elite-tel felszedtem és máris megvolt a hajó. Már csak valahogy a célba kellett juttatnom.
    Sok vacakolás és kapitány kidobás, majd új rakása a helyére (nem volt kedvem megint visszatölteni) után sikerült ledokkoltatnom a Cerberus-ról a hajót. Szépen megállt előttem 400 méterre. Ha elindultam, akkor ő is.
    Mikor így a célterületre értünk, én nyomtam egy boost-ot, ő meg szépen felrobbant. De, hogy ennyire macerás legyen...
    Viszont így megmaradt a Cerberus, az Elite meg úgyis ingyen volt.

    A kövi feladat, hogy dokkot kell építeni az állomásra.
    Ki is jelöltem a helyet, de építőm nincs. Ettől függetlenül a küldetés fényében elkészül majd magától vagy számíthatok még információk nélküli vesződségre?
    A játék tippek szerint, míg megépül, addig csináljak mást...

    Játéktippek: ez a sárgás villódzás kikapcsolható? Nem akarom a teljes tipp részleget eltüntetni, de a mod, ami mindig kiírná az egyenlegemet, az ezt a keretet használja és baromi zavaró, hogy ritmikusan bevillan a jobb alsó sarokban egy sárga keret.
  • RJoco
    #3025
    Mi az, hogy gog, nem steam?
    Tudtommal a játékokat még steam-en kell beregisztrálni.
    Vagy a gog galaxy már nem kívánja?
    utolsó infóm szerint a gog galaxy csak összegyűjti a játékokat "egy helyre", de ettől függetlenül kell a játékokhoz a steam, origin, uplay.
    Aztán lehet, hogy fejlődött már a dolog, nem tudom, azért kérdem.
  • mumoka 2012
    #3024
    nekem gog van
    nem steam
  • Jóózsf István #3023
    89,2 MB (93 556 736 bájt) Ez a leguccsó. De én már nem így mérem. Hanem; hogy már több mint 45 másodpercig tart neki elmenteni! Nem túl "kényelmes"!

    Egyébként: 3.10 (released)
  • RJoco
    #3022
    Nem igazán értem, hogy mit írsz, pár vessző, meg pont nem ártana az írásodba, mert így egy nagy zagyvaság.

    Nekem a C-n van a játék, de nem csinált külön Split-es könyvtárat, ha valami ilyenre gondoltál volna.
    Csak egy X4 Foundation könyvtár van a steam-en belül és ez tartalmaz mindent.
    A mentést az Users/felhasználói név/Documents/Egosoft/X4 könyvtárban tárolja. A Rebirth és X3 mentések is itt vannak, csak értelemszerűen nem az X4 könyvtárban, hanem a nekik megfelelőben.
    A tömörített mentések 30 és még pár MB-ot tesznek ki jelenleg.
    Gyanítom, hogy István és kisviku mentései ennél sokkal, de sokkal nagyobbak :D
  • mumoka 2012
    #3021
    szép gyüjtemény
  • Jóózsf István #3020
    Version 3.10 Beta 1 (394044) - 2020-04-07

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Added mission to expand HQ if selected research requires excessive resources.
    Removed Dal Busta dialog option after Split story is completed.
    Changed New Game menu to show tutorials at top.
    Improved balance and pricing of recruitable personnel on station docks.
    Improved performance for games where player owns very large number of ships and stations.
    Improved colour differentiation between racial Construction Vessel ships.
    Improved storage capacity of Split mining ships.
    Improved mastering of legacy music tracks.
    Fixed certain hazardous regions giving massive numbers of crystal drops.
    Fixed wrong faction sometimes being blamed when ships or stations are destroyed.
    Fixed mining drones not launching to collect broken-down asteroids they had earlier marked for collection but didn't collect due to cancellation.
    Fixed cases of defence drones docking before all are launched sometimes preventing any further defence drones from being launched.
    Fixed male Split characters sometimes having female voices with Split Vendetta installed.
    Fixed HQ laboratory being removed when reconfiguring station.
    Fixed AI ships attacking indestructible objects indefinitely.
    Fixed player account balance potentially going below zero.
    Fixed being completely unable to manually dock Drill without docking software.
    Fixed hatch on Gorgon closing too soon when leaving in spacesuit.
    Fixed high loadout presets not favouring Docking Computer Mk2 if compatible.
    Fixed Elephant sometimes being equipped with Spacesuit Scanner.
    Fixed Raptor not being able to mount large missile turrets.
    Fixed build times for station modules taking much longer than they should.
    Fixed spacesuit oxygen replenishing after saving and loading.
    Fixed certain drops being repelled by container magnet.
    Fixed lasertowers deployed by player in Hatikvah mission not changing owner
    Fixed wrong player-owned ship sometimes being destroyed during HQ story.
    Fixed invulnerable ship during Split plot.
    Fixed Dal Busta not offering Split story at HQ after player rejects story offer until save and reload.
    Fixed Dal Busta not offering Paranid/Split storyline when starting from Accomplished Scientist gamestart.
    Fixed Dal Busta calling to talk about multiple plot opportunities at same time.
    Fixed signal leaks not being generated in Accomplished Scientist gamestart
    Fixed Paranid plot mission Prophetic Mission stalling because of missing dock.
    Fixed Paranid plot getting stuck at Remain Vigilant objective.
    Fixed excessive delay between HQ plot related signal leaks if one was previously missed.
    Fixed missing equipment for multiple factions when starting Paranid plot with older saves.
    Fixed Paranid plot battle taking place in wrong sector under rare circumstances.
    Fixed excessive ware amounts required for final stage of Paranid plot.
    Fixed Fires of Defeat gamestart long-term mission getting stuck because of captured ships.
    Fixed Hatikvah story getting stuck in rare situations during bomb-placing mission.
    Fixed various missions being offered by incorrect faction.
    Fixed player ship not coming to stop during certain cutscenes.
    Fixed missions offered by NPCs on dock areas incorrectly appearing in Mission Offers menu.
    Fixed mismatched ships and loadouts when editing shopping list entries in Ship Configuration menu.
    Fixed missile turret capacities not being included in loadout information.
    Fixed lasertower engines and weapons being shown in Encyclopedia.
    Fixed missing option to delete incompatible saves in Load Game.
    Fixed missing Dock Interactions menu in certain situations.
    Fixed missing mouse picking on map after closing Mission Briefing in certain situations.
    Fixed missing tabs in Property Owned menu in certain situations.
    Fixed rectangular target elements being displayed in first person in certain situations.
    Fixed further cases of NPCs not being targetable on platforms.
    Fixed menu crash in Info menu in certain situations.
    Fixed long but rare freeze on Map.
    Fixed several cases of Split storage modules appearing offset in station build menu.
    Fixed lower front windscreen not being transparent when looking from outside on Kestrel.
    Fixed turret group assignment and position of some turrets on Rattlesnake, Monitor and Odysseus.
    Fixed paint mods on Raptor not being aligned correctly.
    Fixed Split flak turrets not using correct barrel geometry.
    Fixed weapon positions on Mamba.
    Fixed player logo not being properly visible on Monitor.
    Fixed some missing voice recordings in German, French and Russian localisations.
    Fixed engine sound problems under specific circumstances.
    Fixed suspense music playing while on station.
    Fixed graphical artefacts for AMD Navi GPUs (5600/5700).
    Fixed rare problem with platform guidance causing performance to drop.
    Fixed several causes of crashes.

  • mumoka 2012
    #3019
    meg van köszi ki kapcsoltam de valamiért nem mindig de elő jön a menü néha .
  • Jóózsf István #3018
    Aki sajnálja a vendettára és vagy a gyűjtői kiadásra a pénzt "egyelőre", az látogasson el a virágboltba. Tegnap este óta elérhető.
    Nem arra buzdítok mindenkit, hogy bűnözzön, csupán csak marketing fogásnak szántam!
  • Jóózsf István #3017
    Beállítások - játékbeállításban van egy menüpontja: Show tooltips
  • mumoka 2012
    #3016
    etöl a fekete kerettel help ablakok ami játék közben jelenik meg hogy lehet meg szabadulni mert ez kezd sírba vinni.
  • mumoka 2012
    #3015
    ha az alap x4 fent van és külön fent van a vendeta és talál bármit a ego mapában a c- ben vendeta nem ment ez volt a hiba nekem fent volt az x4 a c-n mivel oda mentet tanulságos hét volt.
  • mumoka 2012
    #3014
    Split Vendetta meg szűnt a c dokument mentés is most oda ment ahol a játék van végre.
  • mumoka 2012
    #3013
    Split Vendetta na a mentés működik már ki pucoltam az egész mod vagy 30 amik voltak benne és most ment most ki kell válogatni ki a ludas.
  • mumoka 2012
    #3012
    ok meg nézem
  • Jóózsf István #3011
    Tündérem! A 3.0-t kiadták március 31.én! Nekem ne hidd el, de ballagj el a GOG-ra vagy Steam-re és nézd meg!
    Még a virágboltban is megjelent aznap. Írtam is!
    A vendetta nem is létezhet 3.0 nélkül! Kicsit nézz utána mid van, mid nincs. Hátha megszűnnek a problémáid!

    De nem is ezért jöttem.: Szomorúan vettem észre 700 óra játék után, hogy nincs lámpa a hajókon. Mármint helyzetjelző az van dögivel, de a Borzon volt fényszóró is!
    Kérem vissza őket! Látni akarok a sötétben!

    A másik, amire rém büszke vagyok, hogy szintén mostanában jöttem rá, hogy a radarkép interaktív!!! Ti ezt tudtátok? Majd bepisiltem a gyönyörtől, hogy ehhez is kellett a 700 óra!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.04.06. 08:58:24
  • mumoka 2012
    #3010
    az x4 hez meg nem adták ki a hivatalos 3.0 & nem vagyok béta tesztelő sem azt várom hogy ki adják de csak szutyognak a-val.
    ezért vetem meg a vendetát de ott is van bajom sajnos csak nem tudok rájőni mi az .
  • mumoka 2012
    #3009
    keres kristályokat aszteroidába a-val lehet keresni szépen én is azt csinálom mindig kezdés kor