6888
Egosoft X4
  • Jóózsf István #3284
    Az nem mod!
    Egy lehetőség a menüben. A térkép menüjében jobbra fent a tölcsérre kattintasz és azon belül lesz valahol!
  • mumoka 2012
    #3283
    hát ez az inteles dolog nehezebb mint a favágás.
  • mumoka 2012
    #3282
    melyik az a mod ami színezi a fajokat nem találom.
  • RJoco
    #3281
    Szerintem nem próbáltak meg sehonnan semmit átmenteni.
    Nem is jó ezt a témát pedzegetni, mert akkor ráfogom az RSI-re, hogy ők meg az X-ből lopták a járkálásos témát. Meg még ki tudja, hogy honnan és mit.

    Egyszerűen ez a tendencia. Mindenki megy ama igények felé, melyeket a(z akármilyen hülye, de) játékosok támasztanak.

    Az sem éppen rossz, hogy várni kell dolgokra, rákényszerít a több szálú gondolkodásra. Pl. amíg épül az állomás, tudsz hozzá pénzt keresni. Amíg várod a hajón a fejlesztést, addig meglátogathatod a trader-t vagy menedzselheted a tulajdonod.
    Az egy perces várakozási idő még nem is sok. A Mammoth-ra 13 percet vártam. Addig a rendszerben megcsináltam pár feladatot. Nőtt vele a repu is és volt némi bevétel.
    Elég hülyén nézne ki, ha az építésre vársz és a hajó módosítása meg azonnali. Akkor meg azt kritizálnád, hogy ez mi már?!

    Én nemrég felvettem egy rahedli állomás hackelő feladatot. Sok volt az egyik irányban és egy a másikban. A Cobra-t elküldtem az egyhez, én meg elindultam a másik irányba. Mikor odaért, akkor csak átteleportáltam magam. Megcsináltam a feladatot, de addig is ment a másik hajóm a következő állomáshoz. Visszateleportáltam magam és folytattam az utam. Közben a Cobra-t is máshova irányítottam.
  • Jóózsf István #3280
    Mert az Argon hajógyár jól ellátott, szemben pöllő a HOP-al!

    Mumó. Az Intel processzoroknál az első mindig a generációt. Minél nagyobb annál frissebb, a második az "erejét" mutatja!
    Így a 9xxx már egész jó, de nem kell annyira frissnek lennie 6-7xxx is bőven megfelelő. Sőt! Még a 4xxx. Viszont az az 1-es az nem jelent semmi jót! Inkább x5xx-től felfele kellene keresgélni. Értem én, hogy nem könnyű, meg hogy pénzbe kerül, de Használhatatlan dolgot venni a legdrágább!

    Bernd azt is mondta, hogy kb úgy járunk a 4.0-val, mint a 3.0-val. LEHET, hogy kész lesz idén, de lehet, hogy csak jövőre. Ebből gondoljon mindenki amit akar. Komoly pénzt teszek a március 31.-re!
    Még nem néztem végig. Sokmindenről beszélnek érdemes végig küzdeni!
  • TokraFan
    #3279
    Jó ötlet! De azért nem igazán elegáns az Ego-tól, az X3 megoldása ebből a szempontból magasan jobb volt. Azt látom, hogy sok dolgot próbáltak az Elite-ből átemelni, ez hol jót tett, hol kevésbé. A HUD sokkal jobb így, "Elitesen", de pl. a várakozás arra, hogy feltegyek egy modult a hajóra, számomra értelmetlen. Értem én, hogy így reálisabb, de ez egy játék és a gyakorlatban pont semmi értelme nincs, hogy várni kell 1-X percet. Építésnél más a helyzet...jó, nyilván az is építés, ha felteszek egy új csövet a hajóra, de mégis...

    A kristály bányászat meglehetősen könnyű az elején, jó gyorsan lehet belőle pénzhez jutni. Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy gyorsabb-e pénzt keresni X4-ben, mint az Albion Prelude-ben, mert már ott is nagyon egyszerű volt pl. a Reunionhoz képest.

    Jocó
    3.10 van nekem, Steam befrissíti mindig. Közben keletkezett alkatrész, sikerült megvenni amit akartam.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.09. 14:17:27
  • mumoka 2012
    #3278
    hely átvétele után turkálhatok a menüben és törölhetem a parancsot, mert, ha felállok, akkor az idióta vissza akar térni az állomásra, akárhol is vagyok. hát ez engem is zavar mert mindig vissza megy állomásra azt keresi utána indul a megadót cél felé.
  • mumoka 2012
    #3277
    ez menyire használható szerintetek Intel Core i3-9100F Quad-Core 3.60GHz LGA1151 már e-zel szemezek egyelőre.
  • RJoco
    #3276
    Ezt már én is csináltam. Van amikor ez sem működik jól.
    A dokkot nem nehéz megtalálni, már messziről kéken virít. És a zöld pöttyök is segítenek megtalálni 3-4 km-ről.
    És a hely átvétele után turkálhatok a menüben és törölhetem a parancsot, mert, ha felállok, akkor az idióta vissza akar térni az állomásra, akárhol is vagyok.
  • RJoco
    #3275
    Nekem nem fontos a 100%. De van, akinek igen.

    A szürke térképvisszatakarást még nem tapasztaltam. Nálam szürke az a terület, ahol egyáltalán nem jártam. Fekete vagy talán kevésbé szürke az, ahol már jártam.
    Úgy tapasztaltam, hogy az állomásokkal akkor is lehet kereskedni, ha már elment a közelből a hajóm. De csak egy darabig. Utána megint oda kell mennie valakinek, hogy frissítse az infókat.

    Én víz témában nem néztem semmit. Tudtam a csináld magad dolgokról, annak utánanéztem, de macerásnak tűnt. Így választottam egy szép nagy, de még nem horror összegű hűtőt, ami majd azért a házba is befér. Mert van ennél nagyobb hűtő is. (De kisebb is.)
    Nem vitázom, én szeretek veszélyesen élni. Ennél nagyobb veszély ne is fenyegessen :D
  • RJoco
    #3274
    Érdekes.
    Korábban én is olvastam, hogy az előző verziókban úgy kellett feltöltenie a játékosnak a gyárat, mert sehol nem volt semmi. Mintha Viku és István is írta volna.
    Én meg most csak pislogok, mert többnyire mindent tudok venni és nem is a legdrágábban.
    A Cerberus-sal sem volt gondom és a Mammoth-ot is azonnal nekiálltak gyártani Argon Prime-ban.
    A Split-eknél volt gondom egyedül, S-es hajtóműhöz nem volt egy alkatrész. Viszont sok hajtóművet cseréltem a Teladi-knál és ott sem kellett sosem többet várnom, mint a megépítési idő.
    Lehet, hogy nálam több NPC hajó dolgozik?

    Kristályokhoz teljesen jó egy Nova vagy Elite is. Esetleg egy Perseus. Szerencsére az ilyen árunak nincs raktérkapacitása, így végtelen mennyiség belefér. Legalábbis én még nem tapasztaltam, hogy megtelt volna.
  • Kaziking
    #3273
    Ha ép nincs kedvem azzal a hajóval amibe épp ülök dokkolni, ez főleg npc álllomáson ahol eldugja valahova a docking bayt, felállok leül a pilotám kiadom a térképen a parancsot hogy dokkoljon be. és ennyi :)
  • Jóózsf István #3272
    Címszavakban:
    Telefonon is lehet oktatni!
    Nem is tudtam, hogy lesz közvetítés!
    Tényleg! Minek akarjátok mindenáron 100%-ra szkennelni az állomást?
    Azt, hogy visszatakarja a térképet én is tapasztaltam. Nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget. Ha jár arra hajód, akkor úgyis látod ami ott történik, ha meg nem, akkor...

    Még egy kis "Víz", aztán befejeztem.
    Hidd el amikor készül az ember kidobni egy rahedli pénzt (2-300 pengő) csak arra, hogy kordában tartsa a gép hőfokát, akkor minimum kikupálja magát a témában. Az első gondolatom az volt, hogy mi lesz, ha valami hiba keletkezik. És igen. Víz le... JayzTwoCents összes vízhűtéses jücsübjét láttam!
    Merthogy víz az. Túlnyomórészt. Desztillált víz, kenőanyag, megajóistentudja. A desztvíz nem ANNYIRA vezeti az áramot.
    A fényellenes liga oszlopos tagja vagyok. Jelöltettem magam elnöknek. Kicsit szomorú is vagyok, hogy azért kell a gépemen egy alkalmazásnak futnia, hogy NE világítson! Ami a világ legértelmetlenebb dolga, de hát 2020-at írunk és a föld bolygón vagyunk! Mire számíthatnék?!?!?
  • TokraFan
    #3271
    Olyat nekem is csinált már, hogy a sárga vonal ugyan megvolt (szektoron belül), de a hajó nem arra ment. Viszont ezt csak map nézetben csinálja.
    Könyv infót köszönöm!

    Most venni akartam egy Cerberust, de nincs az állomásnak hozzá elég alkatrésze (Weapon components). Elmentem a gyárba venni, de ott sincs egy darab se. Mondjuk X3-ban is volt ilyen hiány, de itt mintha kissé túltolták volna. Már egy S-es hajóból se tudok venni semmit, mert nincs anyag hozzá. Szerencsére egy Couriert tudtam venni és fel is tudtam fittelni közel maxra, hogy legalább kristályt tudjak bányászni.
  • RJoco
    #3270
    Éljen! Úgyis hiányoltam őket.
  • RJoco
    #3269
    Ma nem váratott sokáig a sárga csík hiánya bug.
    Bár állomáson éppen megvolt, térképen viszont egyáltalán nem.
    A dolog úgy történt, hogy kijelöltem egy objektumot guiance-nak, benyomtam a robotpilótát és otthagytam a gépet.
    Mire visszamentem, a hajó kóvályogva tévelygett ott, ahol semmi keresnivalója nem lett volna és már nem volt sárga vonal.
    Hozzáteszem ilyen előfordul, hogy a kapun áthaladva nem tudja azt megkerülni és visszamegy a korábbi rendszerbe. Aztán meghülyül.

    A könyveket úgy kell odaadni, hogy rányomsz a pilótára és seminar valami. Asszem a kettes lehetőség alatt található. Felhívva nem tudom, hogy működik-e.

    A térképes dologgal nem találkoztam még. Jól mutatja, merre jártam.

    Ma mintha akkor is meg lett volna a 100%, mikor leszkenneltem az összes jelet. De igazság szerint semmivel nem jár a 100%, így nem is szoktam vele foglalkozni.
    Szerintem minden modult leszkennel, mert a listában nem marad ???

    A dokkolás nekem is hiányzik, de Elite után ez is megszokható. A sebesség csökkenéses cucc szerintem valami arány lehet a maximális sebességed és 50 függvényében. Az 50, mint max sebesség konstans. Ennek ellenére azért működik a boost és simán Travel-re lehet váltani egy Wharf dokkban is.
  • Pares
    #3268
    Bernd elszólta magát a néhány órával ezelőtti livestreamben, a Terran DLC lesz a következő...
  • TokraFan
    #3267
    Ilyen könyveket már vettem is, csak nem tudom, hogyan kell használni? Oda kell adni a pilótának?

    A térképen most azzal idegelem magam, hogy amikor felfedezek egy területet és kitakatírtja onnan a "füstös" hexákat, akkor néha (képtelen voltam rájönni, miért), bizonyos részeken ismét vissza teszi a füstös kitakarást, így annak ellenére, hogy már elmentem ott a hajóval tehát belátta a radar, ismét nem látom azt a részt a térképen. Ez is ilyen apró, de idegesítő dolog.

    Állomás-szkennelés: ez is megfejthetetlen. Ahogy írtad korábban, képtelenség 100%-ra szkennelni, de arra már rájöttem, hogy bizonyos modulokat a hajóból valamiért nem szkennel le, de ha kiszállok az űrruhában, azzal már simán. Annyi türelmem nekem sincs, hogy ezzel szórakozzak. A auto-dokkolás sokkal jobb volt X3-ban, ott gyakorlatilag a világvégéről is bedokkolta a hajót, de azt sem értem, hogy a dokkba érkezve miért veszi le a sebességet 15-re, amikor átmegyek azon az energia izén? Nagyon zavaró és teljesen felesleges ez is.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.08. 19:58:01
  • mumoka 2012
    #3266
    ok
  • RJoco
    #3265
    Nem néztél jól körbe.
    Vagy pedig az egyik mod adja.
    A basic és 1 csillagosoknak van fejlesztői könyv és bármelyik trader-nél megkapható. Manager és pilóta, ha jól tudom.
    Emellett már nem egy küldetést vállaltam el csak azért, mert 2, 3 csillagos emberkéknek adta a könyvet. Pénzdíj nem volt.
  • RJoco
    #3264
    Az, hogy milyen sebességű a víz a rendszerben, nem tudom.
    Elég kicsi a procin lévő egység, így gondolom kell neki a gyors pumpálás.
    Ráadásul ahogy nő a proci hőmérséklete, úgy emeli a pumpa sebességét, plusz a ventik sebességét is, így nagyon hamar vissza tudja hűteni. Mivel a radiátor nagy, így van ideje lehűlni a folyadéknak.
    Lehet, hogy a pumpát átállítom már egy konstans értékre. Az igazi célom az lett volna, hogy egyenletesen menjenek a ventik. De jelenleg felpörögnek pár másodpercre, majd lecsendesednek, majd megint felpörögnek....
    Azért döntöttem az előre szerelt hűtés mellett, mert bíztam benne, hogy nem lesz szivárgási problémám. Nincs is.
    Bár egy összerakottat is meg lehet csinálni szivárgásmentesre.
    Viszont ebből is van két verzió. Az egyik olcsóbb és egyszerűbb szerelni, itt valamilyen gumi csöveket használhatsz. Egyszerűen görbülnek, nem probléma a kanyar, ellenben íve is van neki.
    A másik a kemény csöves, itt méricskélni, meg hőlégfúvózni kell a kanyaroknál. De szép egyenes/derékszög lesz minden, ha úgy akarod.
    Maga a kiépítés is rengeteg időt visz el. Egy tapasztaltabb szaki is eldolgozik vele 5-8 órát.
    Nagyon szép lesz az biztos. Viszont sok esetben csak úgy tudsz a gép egyes részeihez hozzáférni, ha leengeded a folyadékot és szétszeded a csöveket. Pl. gyakori, hogy a memória fölött mennek el. Esélytelen, hogy csak úgy memóriát tegyél bele vagy cseréld a benne lévőt. Ha feszíted. akkor szivárogni fog.
    Fontos, hogy FOLYADÉKot írok mindig. Ezek nem vízzel működő rendszerek. Hogy pontosan milyen folyadék kerül bele, azt most nem tudom. Amúgy a desztillált víz nem vezeti az áramot. Ha jól emlékszem kezdetben talán ezzel mentek a rendszerek. De rég olvastam már a témában.
    Ha színezni is akarod, akkor már veszélyesebb a dolog. Főleg, hogy, ha kifolyik, akkor nyomot is hagy maga után. Emellett lerakódhat a csövekben, blokkokban. Csökken a keresztmetszet, csökken a hűtési teljesítmény.
    Én általában a praktikusságra törekszem, így nem is üvegoldalas házat vettem és pl. a folyadék színe nekem lényegtelen. Meg, hogy áttetsző a cső vagy sem. És, hogy mi világít benne. A legjobb, ha semmi.
  • Jóózsf István #3263
    Jóval szelídebb tempóra gondoltam. KB a tizedére. Nyilván nem tudom milyen sebességű mozgásra kényszeríti a folyadékot és fotelfizikust sem szeretném játszani, de az is felmerül bennem, hogy nincs is ideje visszahűlni!
    De el kell fogadnom, hisz a végeredmény igazolja!
    Mindegy.
    Akkor tettem le az egészről, amikor Dzséjzí mutatta, hogy a 45 fokos fittingnél folyik a rendszer. Amiért elkérnek darabonként 3-5 rongyot!!! (Hogy költenék gyógyszerre!) Egy komplett rendszerben csak ezek a biz-baszok kerülnek 50 ropiba!
    Érdekes, hogy a víz + számítógéptől kiráz a hideg. Ugyanakkor meg technikailag/műszakilag nagyon is érdekelne! És ehhez a processzorhoz "kötelező" is lenne...!
  • mumoka 2012
    #3262
    viszont a mk2 -es dron prima
  • mumoka 2012
    #3261
    hát én ijenel nem találkoztam sehol se
  • mumoka 2012
    #3260
    rendbe köszönöm így már értem.
  • RJoco
    #3259
    Vannak könyvek, melyekkel fejleszthetőek az alkalmazottak.
    A pilótáknál ki lehet adni egyedi parancsot és ott mutatja, hogy milyen szint kell hozzá.
  • RJoco
    #3258
    A pumpának azért tolnia kell.
    Egy épített minden esetben hatékonyabb egy előreszereltnél. De macerásabb is.
    Mint látható, ez az egység ezt a cput vígan kiszolgálja.
    És még bőven látok benne tuning lehetőséget.
  • Jóózsf István #3257
    Nem kell! Sőt! Bár, nem pont ez a téma, de leírom mert szintén nem egyértelmű.
    Amikor építkezünk és rendelünk fegyverzetet is a modulokra és eljutunk odáig, hogy maga a modul, vagy épület már áll az építő hajó el is ment, vagy készül lelépni, de fegyverek még sehol, akkor nem kell pánikba esni, mert a fegyverzethez már nem kell a CV!!! Azt már maga az "ojjektum" intézi, mint ahogy a drónokat és a rakétákat. Azzal az aprócska különbséggel, hogy nem ugyanabból a kasszából. (Csak az egyszerűség kedvéért!)
  • TokraFan
    #3256
    Igen, 3 csillag kell a fickónak. Már gondoskodtam róla... Szokásos Ego slendriánság, ezt 15éve képtelenek levetkőzni. Sehol semmi infó, semmiről. Az enciklopédiában a cuccok felénél semmi nincs, de ahol van, ott is csak minimális adatok, amiből nem derül ki kb. semmi. Vagy pl. ilyen esetben mikor egy parancs/funkció nem elérhető, legalább annyit kiírhatna egy kis infoboxban, hogy mi kell neki a működéshez (pl. szoftver szükséges, magasabb skill szükséges stb.). De semmi. Találd ki magadnak Te ökör. Itt is minden miatt a netet kell bújni. Mondjuk ezt már megszoktam az X3-nál is...
  • mumoka 2012
    #3255
    és a capital gyártó hajó is kell hozzá mintha álomást építenék ?
  • Jóózsf István #3254
    Nem is fog! Csak az alkatrészeit rendeli meg az állomás (Drón alkatrész, fejlett elektronika, etc) és "maga rakja össze".
  • mumoka 2012
    #3253
    meg találtam tetem az acountra 5 mill beálitotam 70db 360 lehet össz de e-dig 1 se érkezet
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.05.07. 19:33:33
  • Jóózsf István #3252
    Vagy tudás. Mármint a pilótának. A világbányászathoz is kell 3 csillag. Csak tippelek!

    Mumó!
    kijelölöd az építményt. Jobb klikkel előhívod a menüjét, kb 3. -4. elem a logikai, vagy logisztikai nézet. Annak az első oszlopában alul vannak a drónok és a rakéták.
    Vagy úgy is lehet, hogy bal katt, jobb katt, az első információra rányomsz, annak a legalján van az építés és a logisztika.

    Jocó!
    6000 fordulat!?!? Fogalmam sincs mi a sztenderd, de elsőre elég ijesztőnek tűnik!
    Annyira kipróbálnék egyet, de valahogy nem visz rá a lélek. Meg aztán kiderül, hogy az épített mégiscsak jobb az meg 200 alatt nem áll meg kompletten. Áhhhhhh! És akkor még a rohadt drága fittingek el is engedik magukat... trallala-trallala.

    Tokrafan!
    Az a 230 azt is jelenti, hogy már nehéz néhány dologba beleélni magam. Például a plotoknál is van olyan, hogy fizess ennyit, meg annyit. És én csak nyomtam az okét. Még csak nem is káromkodhattam, hogy "A muterotok sem kér ennyit egy numeráért!"
    Ha lelövik bármelyik hajómat, az is csak az önérzetemet sérti!
    Én inkább Mumóval cserélnék! Ugyan én sem dolgozom, per pillanat, de ha vége ennek a majomkodásnak mehetek vissza balettba!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.05.07. 18:52:15
  • TokraFan
    #3251
    Köszi, közben meglett!
    Viszont, az auto explore command miért szürke -inaktív- nekem? Kell hozzá szoftver? Vagy a pájlot skillje kevés hozzá? Ha ez utóbbi, akkor lehet valahogy skillezni, vagy vegyek fel egy eleve okosabbat?
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.07. 18:24:50
  • RJoco
    #3250
    Jó sok olvasnivaló összejött.
    Tokra: Akkor is kiírja, hogy mennyire szkennelted le, ha 100%. Vagyis ott kell lennie, hogy 100%. De az én tapasztalatom alapján csak akkor lesz 100%, ha rádobsz pár EMP bombát. Legalábbis korábban sosem volt 100%. Jelenleg mod-ot használok, de még ezzel sem lesz meg. Viszont minden modul azonosítva van ennek ellenére. Ha leszkenneled az EMP bomba után maradt 4 jelet, lehet, hogy akkor kapod meg, még nem sikerült megfigyelnem. Viszont olyankor kiír valami Trade-s izét, amit meg még nem sikerült lefordítanom.
    De lehet, hogy csak akkor írja ki a %-ot, mikor szkennelő üzemmódra kapcsolsz.
    Állomás javításnál még ilyennel nem találkoztam. Általában a szekennelendő jel szokott az állomásban lenni hozzáférhetetlenül.

    István: Egy ilyen hűti a procit: Cooler Master Nepton 280L
    A ventilátor tartomány úgy van beállítva, hogy 40 fokig az egyik 700, a másik 900 körül megy, majd emelkedik egy lépcsőt úgy 50 fokig talán.
    75 vagy 80 foknál, ha jól emlékszem, akkor 100%-on mennek. 80 foknál biztos, ezt a gyári értéket nem lehet lejjebb venni. Viszont szépen be van állítva 4 lépcső.
    Ha gyorsabban járatnám, akkor talán 40 fokos sem lenne egy 20 fokos szobában.
    A pumpa 6000 körül jár. Először ez is hőfokfüggően alacsonyra volt beállítva, viszont 6000 alatt cincogott, így megemeltem az alapot. De, ha jól tudom, akkor 6200-nál többet nem is tud. De ez nem biztos.
    A GPU-nál, igen. Megnyitod a térképet, attól a háttérben még ott a kép, csak halványabban.

    Kaziking: Tudsz egyáltalán dokk nélkül bármit is építeni? Akármilyen építős feladatot veszek a nyakamba, az első, amivel kezdek az a dokk. Amúgy is kell.
    De majd, lehet, hogy a következő projektnél én is megnézem, hogy enged e dokk nélkül bármit is építeni.
  • mumoka 2012
    #3249
    xd nekem 3 is elég lenne.
  • TokraFan
    #3248
    Ingyen Ladik Kft
    +230milliárd...én meg itt örömködöm a 6 milliómmal. :-) Na majd párszáz óra múlva. :-)
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.05.07. 14:33:04
  • mumoka 2012
    #3247
    nekem az összes állomás csak pulse & bolt ágyú van többi nem tudom hogy működik és félek hogy kifogy a skulo itt meg az fontos hogy legyen.
  • mumoka 2012
    #3246
    be tudnád tenni azt a dronost 1 képen talán úgy meg találom meg köszöném
  • mumoka 2012
    #3245
    csak az a baj ne megy a játék most várok az új gépre ha össze jön.