6899
Egosoft X4
  • Jóózsf István #2975
    Mire kell? Mert ugye előfordulhat, hogy csak egy "S", ha cikázni akarsz lövedékek között, de általános célra egy Nemezis vagy egy Sárkány, annak is a fosztogató verziója a fürgébb. Én most azzal intézem a dolgaim. Szinte semmi különbség a nemezishez képest. (Kicsit kezesebb, eggyel több puskája van, de nem állja annyira a golyózáport!)) Csak az a hosszú orra ne lenne! Mindenbe beleütöm, mert ugye shift+c-vel nyomom (nem kell a takarás)
    A lényeg: MINDENKÉPP SPLIT MOTORRAL SZERELTESD! Persze, könnyű annak, akinek több hajógyára van és a jogosítványokat is beszerezte az építésekhez!

    Apropó! Írtátok itt többen, hogy nem tetszett a ribörszben az autópálya. Akkor még nem értettem mi a baj vele... Most se, de nekem meg az utazó mód nem tetszik. Egyszerűen túl béna vagyok hozzá. Lusta vagyok kiszámolni mikor kell lassítani és a többi. És van egy konkrét bajom is, amit szeretném, ha megerősítenétek, vagy cáfolnátok, mert szerintem hiba és akkor szólok az egónak...: Utazó sebességgel nem lehet autópályára lépni. Legalábbis a szektorokat összekötőre (Szuperhájvé) nem. Ez így volt eddig is?

    És hogy álltok a plotokkal? Sztorizzunk már kicsit!
    Végre belefutottam egy olyan feladatba, amit nem tudok a rendelkezésemre álló eszközökkel csettintésre megoldani.
    Volt fejtörő is, ami nem annyira fejtörő, mint inkább türelem játék.
    Néha nem egyértelműek az utasítások...
    Igazi X hangulata van!

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.04.04. 06:31:51
  • RJoco
    #2974
    Köszi!
    Tehát venni csak warf-on (S, M), eladni meg csak sy-on. Mekkora kicseszés már? És logikátlan is.

    Azt hiszem Cerberus-t vettem. De utána kell néznem. Csak megvettem, mentem vele egy nagyon béna kört a dokknál és örültem, hogy tudtam vele landolni. Aztán kiléptem.
  • Zsolez76
    #2973
    Hajó kiválaszt, jobb klikk egy shipyardon, sell ship....

    Eclipse, Cerberus, vagy ha jóban vagy a PAR, akkor Nemesis

    Utoljára szerkesztette: Zsolez76, 2020.04.03. 22:17:12
  • Zsolez76
    #2972
    világos volt
  • RJoco
    #2971
    Hajót eladni hogy tudok?
    A Nova után milyen hajót érdemes venni?
    Vettem egy fregattot, de valahogy nem az igazi.
  • mumoka 2012
    #2970
    csak az alap x4- el mi-lesz most mert az tele hibával a vendetta az önállóan fútatható xd.
  • mumoka 2012
    #2969
    csak vic nek írtam
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.04.03. 17:36:42
  • Jóózsf István #2968
    Így, hogy két napja csinálom a történet küldetéseket, (szimultán) azt kell mondjam, hogy ilyennek kellett volna kijönnie a játéknak. Már szívesen ajánlom mindenkinek, aki szerette az X3-akat!
    Irigylem azt aki most kezd bele egyáltalán. Vagy van olyan erős, hogy újrakezdje a játékot. Ezzel a háttérrel amit felépítettem, nyilván nem akkora kihívás, de még így is szórakoztató.
    Végül csak nem hagyott cserben az egó!

    Kalandra fel!
  • Zsolez76
    #2967
    Osztán aztat millen fegyóval lehet
  • mumoka 2012
    #2966
    igen de azokat nem le lőni kell hanem alá gyújtani mert 1 helyben áll.
  • Zsolez76
    #2965
    bakker 100 turret a split anyahajón???
  • Jóózsf István #2964
    Csak meglett a plot is!
  • Jóózsf István #2963
    Megkaptátok a Gyorsjavítást a 2959-ből!
  • Jóózsf István #2962
    Egyik haverom amolyan helpdesk-es jellegű munkát végez. Nem telefonon, hanem csak gépen... Az első pillanattól kezdve otthonról végzi a dolgát. Azzal szórakoztatja magát, hogy nem borotválkozik és magának nyírja a haját!
    Számomra teljesen egyértelmű, hogy aki megteheti, hogy otthon marad, az meg is teszi! Bernd-éknek sem kell egymás nyakába lihegniük!

    Amúgy mondott valami okosat?
  • TokraFan
    #2961
    Most néztem Live-on Bernd-et, vicces volt, kérdezte valaki, hogyan tudtak dolgozni a koronavírus miatt? Azt válaszolta, hogy 3 hete home office-ban vannak, de egyébként is eleve nemzetközi a team és bár a mag német, számos munkatárs van a lengyelektől, oroszoktól stb., szóval default alig van valaki az irodában, a többség távdolgozik. :-D
  • mumoka 2012
    #2960
    a pörgő lövedéket sem vétek észre a nemezis nél xd
  • Jóózsf István #2959
    Apa! Kezdődik!

    Version 3.00 HF1 Beta 1 (393143) - 2020-04-01

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Added tooltips for cut-off research resource text.
    Improved subordinate group auto-expanding in Object List and Property Owned menus.
    Fixed turreted ships continuing to fire upon targets that have docked.
    Fixed Split S shield generators being destructible.
    Fixed Split factions not selling blueprints for L and XL construction modules.
    Fixed missing default paint themes in Split game starts.
    Fixed not being able to assign crew to start ship in Fires of Defeat gamestart.
    Fixed Achieve Coverage mission being excessively difficult to complete.
    Fixed Split gate discovery event ship (Argon Expedition or Escaped Slave Ship) not moving.
    Fixed some mission objective texts not being localised.
    Fixed mission briefing text for ship mod research mission.
    Fixed platform guidance lines going haywire when in certain interiors, e.g. on Teladi trade stations.
    Fixed stuck tooltips in certain situations.
    Fixed several missing or incorrect English language voice recordings.
    Fixed several causes of crashes.



    Amúgy meg... Sajnos istencsászárkodni jobb a nemezis. Jobban fordul, jóval erősebb a pajzsa, minthogy kettő van, míg a sárkányokon csak egy. Érezhető a különbség! Viszont az is érezhető, hogy a nemezishez képest jobban gyorsul, de ami fontosabb jobban is lassul!!! (értelem szerűen!)
    Egy jó távolsági fegyverrel lehetne alternatívája a nemezisnek, de olyan nincs a játékban. Merthogy a ribörszös - mesterlövészes (isten tudja hogy hívták, vagy épp most hogy hívják...) Amiből ráadásul immár két fajta is van... (Egyik rosszabb, mint a másik!) Eléggé eloptimalizálták. Lősz vele egyet és aztán vársz, vársz, vársz és vársz, hogy visszahűljön! És ennyire nem erős ám!
    Ribörszben használhatóbb volt! Ott ráadásul olyan értékeket adtam meg neki, amilyet akartam.: 30km-ről leszedtem vele egy vadászt, egy lövésből! Jó, persze ennek így nem sok értelme volt, de az volt az a fegyver, amit akkor használtam, maikor nem akartam ..szakodni a mitugrászokkal!
  • mumoka 2012
    #2958
    amúgy a térképen a csodálatos műszaki rajzoló segédje a vonalzót ( csík ) a nagy mágus bent felejtette nem elég színes és vastag neki.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.04.01. 17:51:57
  • Jóózsf István #2957
    Így már mindjárt más! :-) Az se volt nagy talány hogy ez lesz az utódja. Illetve nem pont ez, mert van ebből egy Raider verzió, amit a 2953-ban linkeltem. Na azt érje utol bármi is!
  • mumoka 2012
    #2956
    igen van 80 gb
  • Jóózsf István #2955
    Kötelező kérdések:
    "C" meghajtón van hely?

    Nem tudok ilyen hibáról. Nagyon régen én is találkoztam vele, de az pillanatnyi megingás volt. El is múlt azonnal.
  • mumoka 2012
    #2954
    lenne 1 kérdésem mért nem tudok menteni az autosave sem működik a vendetába vagy csak nekem mert nem csináltam missiont vagy mi az indoka save failed jön minden honan vagy a zsé kevés hozzá talán?
  • Jóózsf István #2953
    Végre találtam célt a játékban: (egyelőre sztorinak se híre, se hamva!) Szereznem kell egy ilyet, vagy legalábbis a split motorokok beszerelésére jogosulttá kell válnom!
    Tuning nélkül 817 m/s? Be is ejakulálok rögvest!
  • Jóózsf István #2952
    Háromnegyed-ötkor már a virágboltban is kapható volt.
  • RJoco
    #2951
    Király, az UI skálázását megcsinálták! A képarányomnál megint 1.1 és most a térkép is jól működik és a HUD-on lévő feliratok is megfelelőek.
  • RJoco
    #2950
    A 3GB után jó gyorsan kiküldtek még 864 MB-ot.
  • Micsu
    #2949
    Aki tett pár órát a 3.0ba majd leírhatná érdemes e belekezdeni, a rebirtht is 3.0nál kezdtem el játszani
  • mumoka 2012
    #2948
    a vendetta kíváncsi vagyok menyi hibával jön barátságos az ár lassan le is jön
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.03.31. 17:16:14
  • Jóózsf István #2947
    Rilíz!!!!!

    Még egyszer nem küzdök, hogy bemásoljam ide a változásjegyzéket!!! Majd kibogarásszátok a Gőzből! Nekem most sürgős felfedeznivalóm van!
  • Jóózsf István #2946
    Kis dolgokra nem adunk.
    Ennek a videónak is van története. Ugyanis háromszor töltöttem vissza, mire kiderült, hogy a HOP rombolta le! Csak én azt nem vettem észre, csak amikor már kampó volt neki. Rendszerint úgy szereztem róla tudomást, hogy (mint most is) szólt a napló, hogy kinyírták egy vagy két hajómat. Ilyenkor mindig meg szoktam nézni, hogy ki volt az a bátor!?!?! De sosem láttam, hogy mi történt. Mire meg odaértem (Lehet, hogy nem is siettem) már nyomuk sem volt. Azt hittem, hogy ez is valami hiba a játékban!

    Mindegy is.
    A Split zene már él (Azt hallgatom épp) és az acsikat is lehet látni. Gondolom csak percek/órák kérdése és indulhat a buli!
  • TokraFan
    #2945
    Az egy dolog, hogy a videó szerint teljesen hatástalan, de azt sem értem, hogy a cérna vége hova megy? Bele a semmibe, ahol egyszer csak vége szakad...
  • mumoka 2012
    #2944
    mondtam én valamit kifognak nyirni ez tiszta eve már xd minden jó itt csak a dps maradt el.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.03.31. 08:39:18
  • Jóózsf István #2943
    Ne használjatok Sugár lövegtornyokat mert nem érnek semmit!
    Biztos ezeket is optimalizálták. Szegény Antigone köztársaság meg majd épít másik piacot...!
  • Jóózsf István #2942
    Erre már én sem számítottam!
    ...HF 2 (392881) - 2020-03-30

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    [Beta 10 HF2] Added resource requirements for research.
    [Beta 10 HF 2] Improved precision of weapon range values in Encyclopedia.
    [Beta 10 HF 2] Improved availability of training seminars at traders (new feature in 3.00).
    [Beta 10 HF 2] Fixed fleet subordinates assigned to Attack sometimes ignoring blacklists when attacking (new feature in 3.00).
    [Beta 10 HF 2] Fixed fleet subordinates assignment to Attack sometimes not disengaging or switching targets along with their commander (new feature in 3.00).
    [Beta 10 HF 2] Fixed being able to teleport to ships that are docked at ships that are themselves in internal storage.
    [Beta 10 HF 2] Fixed ships with very unskilled crews never deciding to flee.
    [Beta 10 HF 2] Fixed disarmed turrets doing damage in low attention.
    [Beta 10 HF 2] Fixed mission guidance for inactive missions being shown in white on map.
    [Beta 10 HF 2] Fixed some visual glitches related to platform guidance (new feature in 3.00).
    [Beta 10 HF 2] Fixed Xbox icons being displayed for joysticks (new feature in 3.00).
    [Beta 10 HF 2] Fixed another case of large blue question mark icons on the map (problem introduced in 3.00).
    [Beta 10 HF 2] Fixed Mission Briefing layout in ultra-wide resolutions.
    [Beta 10 HF 2] Fixed missing error message while trading if both trade partners are missing cargo drones.

  • RJoco
    #2941
    A keddet most már megvárom.
  • Jóózsf István #2940
    Ha türelmetlen vagy,... Ha meg ráér, akkor kedden így is, úgy is!
  • RJoco
    #2939
    Igen, az a képarányom.
    Lehet, hogy ki kellene próbálnom a bétát.
  • Jóózsf István #2938
    Az a képarányod, ami a 2935-ben?
    Ha jól emlékszem, akkor a 3.0-ban foglalkoztak az eltérő képarányokkal is... Hátha hoz neked is valamit.
  • RJoco
    #2937
    Én inkább a játékkészítőknek köszönöm, hogy még mindig nem tudták kiküszöbölni ezt az alap dolgot.
    Korábban 1.1 volt. De jelenleg, ha ennél maradok, akkor a térkép rész használhatatlan.
    Az, hogy 0.6 vagy 0.5, lényegében nem számít. Nagyobbra állítva már nem kényelmes.
    Mondjuk a hajóvásárlás és fejlesztés még így sem az igazi, mert csak egy sor látszik mindenből és egérgörgőre vagy az aljára ugrik vagy a tetejére. Nincs átmenet. De azért fel tudom szerelni a csónakot.
  • Jóózsf István #2936
    Külön nem. Azt kell mondjam, hogy "magadnak köszönheted." Az a 0.5 elég kicsi érték! Nálam 0.9 egy 43-as 4K monitoron. Vehetném kisebbre, de akkor ugyanúgy járnék mint te!