6899
Egosoft X4
  • Jóózsf István #2895
    Vége a találgatásnak!?!?!

    Aki nem járatos az oldalon:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    3.0 Update and X4: Split Vendetta expansion to be released on March 31st, 2020

    Unread post by Gregory » Tue, 17. Mar 20, 08:00
    We will significantly enlarge our current title X4: Foundations at the end of the month. Both the free 3.0 Update to X4: Foundations and its first expansion, X4: Split Vendetta, will be released on March 31st, 2020, giving space game enthusiasts the perfect opportunity to newly discover or revisit the biggest space sandbox this side of the galaxy!

    3.0 Update introducing diplomatic missions: "A lever to move the world"
    With the biggest update since the release of X4: Foundations, EGOSOFT extends its current title with the new storyline "A lever to move the world", introducing diplomatic missions. In addition to a new unlockable game start and three new, stand-alone tutorial scenarios to welcome new pilots to the X universe, X4: Foundations players will also benefit from numerous new gameplay elements with the 3.0 Update. X4: Foundations will also receive French voice recordings for the first time. The complete change log for the 3.0 Update includes more than 400 individual entries covering new features, weapons, sectors, improved gameplay elements, an upgraded user interface experience and many fixes. The full list is available in our forums.

    Main Features:

    New storyline, introducing diplomatic missions: "A lever to move the worlds"
    New systems to discover, experience and conquer
    Added French voice recordings
    3 new stand-alone tutorial scenarios including a flight school
    New ships: Paranid Ares heavy fighter, Xenon T scout, Teladi Cormorant transporter
    New unlockable game start
    Virtual seminars and quicker skill progression for crew training
    Individual and group crew transfer
    Configurable alert system
    Ability to dock using a spacesuit
    Policing options for player-owned space
    Several new weapons
    Improved graphics engine
    Improved sound effects
    Improvements to menus including Map, Encyclopedia, Logical Station overview and Logbook
    More control over drones and turrets
    Alternative steering methods including head tracking systems and X3 retro mode
    Oxygen display when player is in spacesuit
    Search facility for Logbook

    X4: Split Vendetta
    X4: Split Vendetta is the next chapter in the X4: Foundations story. This is the first big expansion for X4: Foundations, which was released in November 2018 on PC. The expansion greatly increases the size of the universe and introduces two new Split family clans along with their economy, new ships, weapons and station modules. Along with Update 3.0 to X4: Foundations, the X4: Split Vendetta expansion brings exciting new missions and adventures to the game. New game-starts allow an even more varied experience in the biggest sandbox this side of the galaxy! TRADE with the Split families or FIGHT against them; BUILD your own station designs based on the new modules, and THINK carefully on your path through the new diplomatic missions. X4: Split Vendetta will be released on March 31st, 2020 ($14.99 / £12.49 / €14.99) and is the first of two expansions that will be automatically available to owners of the X4: Foundations Collector's Edition.

    Main Features:

    New story missions and adventures with two new Split family clans
    Massive expansion of the universe
    Exciting new Split weapon technology
    Many new ships
    Lots of new station modules

    Thanks for your continuous support!
  • RJoco
    #2894
    Van valami cheat mod.
    Azzal nem lehet betenni dolgokat?
    Hamár a fejlesztők nem tesznek érte, akkor a játékosok tehetnek.
    Akinek egy kis felfordulás az igénye, az betesz egy csapat Xenon-t az egyik rendszerbe, aztán figyeli az eseményeket és reagál rá.
    A jobb procikihasználás miatt meg vélhetőleg új motort kellene írniuk. Vagy olyan szinten belenyúlni a játékkódba, hogy egyszerűen nem akarják rááldozni az időt és pénzt. Ebből is van bevételük, akkor meg minek törjék magukat.
  • Jóózsf István #2893
    Hát akkor csak elérkeztünk ide is. Ne reménykedjetek, csak egy szösszenet a béta fórumból, amiket már itt is pedzegettünk!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Several suggestions

    Unread post by churinga » Sat, 14. Mar 20, 18:41
    * Add a difficulty setting, so that it affects how aggressive Xenon/enemies are, and how much cheaper their production can become. It could also affect how difficult to improve faction rating and how easy to lose it. So on and so forth. This way, new players can tune it down for a friendlier experience while experienced players can elect more challenges to themselves.
    * Add more unpredictable events. Currently, no big change would happen overnight, even with SETA enabled. Kinda boring. However, if Xenon is able to randomly (but rarely) warp in some big fleet that has the potential of wiping out an entire sector, it would players to constantly check and adapt to the universe's situation.
    * Make use of more cores. The performance bottleneck is obviously on CPU. With various Graphics settings, even with a mediocre GPU, one can still tune it down to improve fps. However, even when game is lagging, processing all sorts of events in the universe, only 1-2 cores are busy. Consider spreading universe simulation into multiple cores, and even better, make this configurable. Currently, at least to me, the biggest mood killer is the crawling fps (even when sitting idle with map screen) while CPU is still underused.

    És a reakció egy fejlesztőtől:

    1. We've explained a number of times why a difficulty setting for Xenon aggression is not really an option.
    2. There are already many unpredictable events; more than some players would like.
    3. There is not some magic switch that can be pressed to "make use of more cores", and as has previously been explained, the universe simulation is too interconnected for this to be something that can be distributed. We already spread the CPU load as much as we can, and we are always on the lookout for new ways to spread if further. Telling us to do more of this is not going to change that.

    And finally, since this forum is for Beta feedback, not for suggestions, I've locked this thread.
  • mumoka 2012
    #2892
    ty inkább e-vel játsz ez játék a javábol
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.03.12. 16:19:55
  • mindero
    #2891
    Igen.
  • mumoka 2012
    #2890
    melyik ez a játék? erre gondoltál avorion
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.03.12. 11:12:18
  • mindero
    #2889
    Én is régebben megvettem, de nem játszottam vele.
    Tegnap kipróbáltam újra, és nagyon tetszett. Elvileg lehet benne mindent csinálni mint az x-ekbe, lehet hajód (vadásztól ameddig a géped bírja), állomásod, kereskedhetsz, kalózkodhatsz, küldetésezhetsz.
    Ha szeretsz építgetni akkor kiélheted a kreativitásodat a hajódig megépítésével. Még a nevüket is kiirathatod :D. Az alap generált hajók is elég jók szerintem, de a ha nincs kedved építeni a steam műhelybe olyan hajókat találsz hogy a legtöbb mai játék designját kenterbe verik ( majdnem van 10.000 típus).
    Szóval én most ezzel fogok játszani egy darabig. :)
  • Jóózsf István #2888
    Ezt meg, csak úgy...


    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.03.12. 07:00:01
  • Jóózsf István #2887
    Hát nálam a Teládiak nem kapkodták el a polgármester pótlást. Ezalatt a másfél óra alatt nem sikerült legalábbis! Azt csak halkan jegyezném meg, hogy ez a probléma baromira nem a 3.0-ban introgyuszált, hanem már talán a 2.5.ben! (Ha volt olyan?!?!?)
  • Jóózsf István #2886
    Na erre kíváncsi vagyok!
    Fixed factions not setting a new HQ with representative if their HQ was destroyed (problem introduced in 3.00).
    Ha ez a játék elején történik, akkor jó eséllyel lecsúszik az ember egy csomó tervrajzról. De elvileg is sántít, mert ugye az rendben van, hogy likvidálják a polgármestert, de ugyan miért ne nevezhetnének ki újat?!?!?! Hát így majd...
  • Jóózsf István #2885
    3.00 Beta 8 (811.2 MB)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Új ficsőr nincs.

    [Beta 8] Added display of craftable amount of equipment mods in the mod overview
    [Beta 8] Added more information about crew availability when purchasing or upgrading ships.
    [Beta 8] Added hint information showing reason when docking request is not possible.
    [Beta 8] Added options to Flee or Attack to conversation when acknowledging ship coming under attack.
    [Beta 8] Added Attack Instead option to Flee override orders (new feature in 3.00).
    [Beta 8] Added French voice recordings (currently incomplete, work in progress).
    [Beta 8] Removed target lines and ship info boxes on map for multi-selections to reduce visual clutter (new feature in 3.00).
    [Beta 8] Removed possibility to equip Xenon and Kha'ak equipment in Ship Comparison menu (new feature in 3.00).
    [Beta 8] Removed Flee Instead from override orders that are not Attack orders (new feature in 3.00).
    [Beta 8] Improved categorisation of missions and mission offers in map.
    [Beta 8] Improved decision-making on responding to distress calls.
    [Beta 8] Fixed Nodan not reliably being able to pick up creates or be hit by enemies.
    [Beta 8] Fixed Atlas dock being in a wrong position in ship buy/upgrade menu.
    [Beta 8] Fixed some S-sized fighters not having any weapons.
    [Beta 8] Fixed ships with turrets being able to shoot docked ships in low attention.
    [Beta 8] Fixed player-owned ships claiming credit for finding lockboxes that the player had directed other player-owned ships to collect.
    [Beta 8] Fixed stations sometimes reporting friendly ships attacking hostile ships.
    [Beta 8] Fixed ships fleeing from pirate or police ships sometimes fleeing towards their attacker.
    [Beta 8] Fixed visitor ships sometimes already having enemies when they only just arrived.
    [Beta 8] Fixed factions not setting a new HQ with representative if their HQ was destroyed (problem introduced in 3.00).
    [Beta 8] Fixed non-subordinate ships not reacting to attacks (problem introduced in 3.00).
    [Beta 8] Fixed mission guidance to docked ships on docking bays (problem introduced in 3.00).
    [Beta 8] Fixed broken docking UI when flying a capital ship that has dock connection on side.
    [Beta 8] Fixed map search strings not being removed in certain resolutions and UI scale settings.
    [Beta 8] Fixed quicksave and autosave affecting default save names (new feature in 3.00).
    [Beta 8] Fixed signal leak hints sometimes missing and the first hint only being displayed for 2 seconds.
    [Beta 8] Fixed broken Ship Interactions menu in rare circumstances.
    [Beta 8] Fixed missing option to confirm trades if using Ctrl-RMB to initiate a trade.
    [Beta 8] Fixed camera problems when talking to an NPC while the framerate is very low.
  • RJoco
    #2884
    Igazság szerint a Lockbox-os modnál szembetűnő nagyon a dolog.
    A mod működése, hogy 5 km-en belölre érve a Lockbox-hoz kinyitja azt, majd kapásból a "rakterembe" teremti a cuccot.
    Néha majdnem elcsapom a box-ot, mire kinyitja és van, amikor megjelenik a tartalma az űrbe, majd egy másodperccel később már nálam van.
    Korábban olyan volt többször, hogy már 3 km-nél eltűnt a box és csak az infópanelon olvashattam, hogy mi is került hozzám belőle.

    Az automata mentést meg asszem ki fogom kapcsolni. Majd utánanézek, hogy van e lehetőség állomásra dokkolásnál mentetni automatikusan, mint Reunion-ban. Illetve rá kell szoknom megint, hogy minden rizikósabb akció előtt mentsek egyet. Régen is így csináltam.

    Az onlájn annyira most nem izgat. Elvagyok a kis világomban.
  • Jóózsf István #2883
    Töltik fel a vendetta acsi-kat. Hátha ez jelent valamit!?!?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    achievements/ACH_PLOT_HATIKVAH/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_PLOT_HATIKVAH/displayName: That Could Have Gone Better (Beta)
    achievements/ACH_PLOT_HATIKVAH/hidden: 1
    achievements/ACH_PLOT_HATIKVAH/icon: f7d26a063b81f0a33209e980e67884c2ff851ecb.jpg
    achievements/ACH_PLOT_HATIKVAH/icongray: abcc4bac4bbcb3bf5935e652f9611e418bf80fa6.jpg
    achievements/ACH_PLOT_PARANID/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_PLOT_PARANID/displayName: A Matter of the Utmost Gravity (Beta)
    achievements/ACH_PLOT_PARANID/hidden: 1
    achievements/ACH_PLOT_PARANID/icon: acea46239dc1e90eb0a0af06db5b1fbd6a4d7e16.jpg
    achievements/ACH_PLOT_PARANID/icongray: b2a8131c9e869910a5b9d778a3662f3230aac3dd.jpg
    achievements/ACH_PLOT_PARANID_SINK1/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_PLOT_PARANID_SINK1/displayName: Holy Three-Dimensionality (Beta)
    achievements/ACH_PLOT_PARANID_SINK1/hidden: 1
    achievements/ACH_PLOT_PARANID_SINK1/icon: e6783c298c46f022e46776f799ae719d6ac08db4.jpg
    achievements/ACH_PLOT_PARANID_SINK1/icongray: e6eba8f5360cde437c41bfee5edd4f68f19db43f.jpg
    achievements/ACH_PLOT_PARANID_SINK2/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_PLOT_PARANID_SINK2/displayName: Balance and Buccaneers (Beta)
    achievements/ACH_PLOT_PARANID_SINK2/hidden: 1
    achievements/ACH_PLOT_PARANID_SINK2/icon: cb7ae4f4b5dbc2b3b528e22cd87b3e76d019e0a5.jpg
    achievements/ACH_PLOT_PARANID_SINK2/icongray: 283ecaa1b0959d987e8396ecdbe9eb6596ef7ff3.jpg
    achievements/ACH_SV_LEARN_SLAVERY/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_SV_LEARN_SLAVERY/displayName: Yes, Yes, Very Interesting (Beta)
    achievements/ACH_SV_LEARN_SLAVERY/hidden: 1
    achievements/ACH_SV_LEARN_SLAVERY/icon: 66c39e77901acc9c9760db322ed52b2cab20a584.jpg
    achievements/ACH_SV_LEARN_SLAVERY/icongray: cbb8b3d90e687f2242d5a371e40111ec07e3ef71.jpg
    achievements/ACH_SV_PATRIARCHY_POLICE/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_SV_PATRIARCHY_POLICE/displayName: In Authority We Trust (Beta)
    achievements/ACH_SV_PATRIARCHY_POLICE/hidden: 1
    achievements/ACH_SV_PATRIARCHY_POLICE/icon: 11182c59495481e644f92e4603c4db521491d589.jpg
    achievements/ACH_SV_PATRIARCHY_POLICE/icongray: e6bfda966a357e55c4c0e5d8453f0090fe6eb7c3.jpg
    achievements/ACH_SV_PLOT_GS1/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_SV_PLOT_GS1/displayName: Righteous Fury (Beta)
    achievements/ACH_SV_PLOT_GS1/hidden: 1
    achievements/ACH_SV_PLOT_GS1/icon: 516f0e20f5f83f0273d46dc1f51d47c762b9f49c.jpg
    achievements/ACH_SV_PLOT_GS1/icongray: 8d5736ac8ec36ad6eecc9cc98d6b489f30626082.jpg
    achievements/ACH_SV_PLOT_GS2/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_SV_PLOT_GS2/displayName: They Are Gone (Beta)
    achievements/ACH_SV_PLOT_GS2/hidden: 1
    achievements/ACH_SV_PLOT_GS2/icon: 26a82106f006bf1dcc51fbf6ea7200ff2e333ed5.jpg
    achievements/ACH_SV_PLOT_GS2/icongray: 97e355e55a38a015e2a191de80d9058493753fa0.jpg
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT/displayName: Fires of Fate (Beta)
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT/hidden: 1
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT/icon: b912eede52f37d46d9baef7fdba407712d94bfc8.jpg
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT/icongray: 16866efa0f18fedb42dad4f724404b09ef0aaaa1.jpg
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT_SINK1/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT_SINK1/displayName: Curbed Ambitions (Beta)
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT_SINK1/hidden: 1
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT_SINK1/icon: 6884ab8c1a5c570cf711fe9e69a72038e269780a.jpg
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT_SINK1/icongray: aca6a00920aac23de2ff933f267ed62498221cb6.jpg
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT_SINK2/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT_SINK2/displayName: Fists of the Empire (Beta)
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT_SINK2/hidden: 1
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT_SINK2/icon: 3536d36980b3bef7cba7d51b48a9da6185eb831c.jpg
    achievements/ACH_SV_PLOT_SPLIT_SINK2/icongray: 2ca300c0b5bbdf961f6fd78ab58b58a79eec80fd.jpg
    achievements/ACH_UNINVITED_GUEST/defaultvalue: 0
    achievements/ACH_UNINVITED_GUEST/displayName: Did I Forget To Lock The Door? (Beta)
    achievements/ACH_UNINVITED_GUEST/hidden: 1
    achievements/ACH_UNINVITED_GUEST/icon: c858b3dff9297f7cdc1e55af2d765d944aa86024.jpg
    achievements/ACH_UNINVITED_GUEST/icongray: 63172d9476a19bc592264315d040652e1e497cc1.jpg

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.03.11. 13:02:58
  • TokraFan
    #2882
    Én megvettem még évekkel ezelőtt, EA állapotában. Nem győzött meg, de azóta nem néztem. Ránézek hétvégén, miben fejlődött.
  • Jóózsf István #2881
    "Should be fixed in the upcoming 3.0 beta 8." Ezt egy fejlesztő írta a béta fórumban.
    Lehet megtenni a fogadóirodákban a béta 9-et. Nálam elég kicsi az ODDS-a! Teszek rá egy valag lóvét, hogy valamit fizessen is!
  • Caliph
    #2880
    Egy kis off: most jött ki early accessből az Avorion nevű game. Űrhajós építős,birodalom építős,single és multi egyaránt...kicsit kocka a grafika,de a lehetőségek tárháza ahogy nézem végtelen,modolható,stb valakinek bővebb tapasztalat róla?

    steam oldala

    avorion
  • Jóózsf István #2879
    "Késve reagál dolgokra." Mondanál példákat?!? Mert nekem van tippem, de nem akarom a szádba adni...
    A mentés. Hát igen. Az olyan és minél több információt fog tartalmazni, annál olyanabb lesz! Azzal sajnos együtt kell élni. Nekem sem tetszik, amikor valamilyen lázas tevékenység közepette egyszercsak kizökkent a ritmusból.

    Jól rémlett, hogy foglalkoztak a 3.0-ban a zenével:
    [Beta 6] Added new sector-specific music.
    [Beta 6] Added music to Player Headquarters reveal.
    [Beta 6] Improved suspense music behaviour to reduce interruptions to normal music.
    [Beta 6] Improved sector-specific music behaviour to play more often.

    Elfelejtettem felhívni a figyelmedet, hogy van a játéknak egy onlájn része, amit viszont kizár az a tény, hogy módosítottad a játékot! Magyarán vagy mod, vagy Venture!
    Talán még nem késő...
  • RJoco
    #2878
    Hát ja. Ez megoldható egy külső lejátszóval.
    Jobban zavar, hogy mentésnél olyan durván megakad a játék. Illetve a Steam is vagy egy percig szinkronizált a játék befejezése után. 10 Mb-es feltöltés mellett...
    Meg néha olyan érzésem van, mint online játéknál, rosszabb netkapcsolat esetén. Késve reagál dolgokra.

    De a játék teszik. Kezdem megszokni a környezetet. Az elnagyolt dolgokat. Mondjuk ebben sokat segít, hogy a korábbi állításommal szemben, miszerint nem akarom szétmodolni, mégiscsak sikerült. De így is van benne elég kihívás, csak a bosszantó, csalódást okozó dolgoktól szabadultam meg.
  • Jóózsf István #2877
    Voltak, vannak, és még lesznek is gondok a zenével. Valamit mókoltak a 3.0 alatt, de nem tudom mi lett belőle. Az lesz a legutolsó ami miatt szólok nekik!
  • RJoco
    #2876
    Nem szeretem, inkább ülésfűtést tegyenek bele :D


    Sokszor maradok zene nélkül és csak repülök a csendben. Ez normál?
  • mumoka 2012
    #2875
    ebe a játékba ingyen van az elő melegíttet szék
  • RJoco
    #2874
    A Xenon aktivitás igancsak nagy nálam. Pedig nincs fenn semmilyen mod erre vonatkozóan.
    És imádnak egyes egyedül rámszállni.
    Be kellett menekülnöm a TradingStation belsejébe, de volt amelyik oda is utánam jött.

    A helyettesítő pilótát el lehet valahogy zavarni, hogy ne üljön be mindig a helyemre, ha felkelek?
    Az imént is épp felálltam, még meg sem mozdultam, de már ült bele, én meg jól odaszorultam, nem tudtam mozdulni. Szerencsére kizavarva vissza tudtam ülni, majd felpattantam és leugrottam a hajóról. Mire visszanéztem, már megint benne terpeszkedett. Ez csak egy Nova, egyáltalán minek rá még egy kapitány?
  • Stormbird
    #2873
  • RJoco
    #2872
    Köszi!
  • Jóózsf István #2871
    Szívatsz!
    Leginkább ugyanabban a szektorban, ahol a hajógyárakat!
  • RJoco
    #2870
    Köszi!
    'Worf'okat hol találok?
  • Jóózsf István #2869
    Az "L"-nél kisebb hajókat (ladikokat, csónakokat, tutajokat, dzsetszkiket, szörfdeszkákat, vizisíket de még a fregattokat is) a Warf-ok árulják/készítik. További pánikot megelőzendő: Fajokon belüli csoportoknál is eltérő lehet a választék. Gondolok itt olyanra, hogy mondjuk a HOP árulja egy bizonyos járműből a Vaungard, míg a PAR a Sentinel verziót! Ugyanez igaz az ARG vs ANT és a TEL vs MIN-re is!

    Hogy miért nem lesz 100%-os egy szken, azt senki sem érti. Talán még a fejlesztők sem!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.03.08. 08:25:01
  • RJoco
    #2868
    Közben rájöttem.
    Nem bányász drón, hanem vizsgáló eszköz.
    Resource Probe a neve.
    Nem bányásznom kellett, hanem csak kidobni egy ilyen vackot és a mezőben megtalálni azt a helyet, ahol a kívánt értéket eléri. És ez a cucc mutatta, hogy a mezőben milyen a "yield".

    Közben elevickéltem egy SY-ra, de szomorúan tapasztaltam, hogy csak L-es és XL-es hajók vannak rajta. És azt is macerás megnézni, hogy mit tudok megvenni. De ezt úgyis ismeritek.
    Amúgy meg úgysincs pénzem még semelyikre. Pedig jó lett volna legalább egy M-es vadász.

    Feltettem az állomás szkennelős modot. Felettébb érdekes. Van rajta egy opció, amit, ha bekapcsolok, akkor az egész állomást leszkenneli. De érdekes mód nem tudja 100%-ra leszkennelni. A hajógyárat is csak 72%-ra szkennelte, pedig minden színes lett. A színezős mod is hasznos. Jobban átlátható, mint az eredetivel.

    A növelt szkenner távos modot kikapcsoltam.
  • Jóózsf István #2867
    Írd már le pontosan hogy mi is az a feladat, mert nem igazán értem. Nem rémlik, hogy bányászdrónt kellett volna valaha is alkalmaznom. Már annál is inkább, mert azt kifejezetten csak a bányászhajókhoz lehet rendelni, mint eszközt.
  • RJoco
    #2866
    Ezeket az állomás szkennelősöket le is szedtem.
    Bár a teljes kihagyást nem akarom, így leszedtem még az állomás színezőset is.
    Egyre több lesz a mod....


    A bányászdrónra van valakinek ötlete?
  • TokraFan
    #2865
    Maximal thanks!
  • Jóózsf István #2864
    Ennyire azért nem vagyok jó módosításokból. Amit ismerek, azt azért ismerem, mert zavart, ahogy megoldották gyárilag. Például a vonósugár.: Baromi harmatos a Ribörszéhez képest.
    Annyit nem harcolok, hogy a festésekért és a tuning alkatrészekért megdolgozzak.
    Az "M" osztályú motorhang gyilok meg egyszerűen azért, mert agyfaszt kapok attól a zajtól amit motorhangnak adtak el a fejlesztők!
    Ami a gőzön megjelenik rá szoktam nézni, hogy mit tud, aztán ennyi. Meg aztán mostanában a modderek is egyre felelőtlenebbek, Csak az elmúlt egy évben többször faragtam rá a módosításra, mint egész életemben!

    Érdekes, hogy a Transport Fever-ben meg pont fordítva van! Ott, ha leheletnyi rációt látok egy modban, hogy én azt valaha is használni fogom, már töltöm is le! De az a játék abból áll. Ugye!
  • RJoco
    #2863
    Neeem raktam én fel mindent, csak három van még.
    Viszont úgy vettem észre, hogy az állomásokat gyorsabban szkenneli a moddal.
    Űrben lebegő szemetet meg ezzel sem tudtam még találni.
    Azért csak csínyán bánok még a modokkal.

    Kijelző:
    Jujjj. Lehet, hogy nem whiskey-vel a fejben kellene repkednem.
    De most, hogy így írod, már rémlik, mintha a Rebirth-ben is a pajzsból vett volna el a boost. Amit azért nem tartok korrekt dolognak, de éppen talán elviselhető. Viszont így nem is kell az ellenséghez boostolnom.
    Illetve korábban, szintén a whiskey miatt, elég sokszor ütköztem az állomásnak, míg szkennelgettem. De nem tűnt fel, hogy a pajzs nagyon csökkenne. Pedig a Vanguard-nak nem lehet túl nagy pajzsa.
    Olyan mod van hozzá, hogy nem kell az állomáson császkálnom, mindent elérek a hajóról? Személyek, fejlesztések, árukészletek?
    Rebirth-hez úgy emlékszem, hogy volt. Legalábbis a fórumon társalogtatok róla.
  • Jóózsf István #2862
    "Azt sem látom, hogy éppen hogy áll a pajzs és a hajótest állapota vagy a fegyverzet."
    Két oldalsó "függőleges" ív Jobb: elsődleges fegyver (Puskák, ágyúk, stukkerek, etc) Bal: másodlagos...
    Középen a "vízszintes" negyed körívek Fehér: Hajótest, Kék: Pajzs.
    Alatta sebesség, alatta hőcsapda Ettől jobbra lévő pötty SETA (Ha forog körülötte csík akkor ON) Balra lenne a rakéta riasztás.

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.03.06. 21:03:32
  • Jóózsf István #2861
    Hátmostfejből.... Kellett nekem... Utánanézek! Ha addig tippelhetek, akkor szerintem a gőzön is van.

    Jocó! A jó ég áldjon meg! Nem azt mondtam, hogy mindent tegyél fel amit ott látsz a képen! Ráadásul pont az Extended scanner range olyan mértékben lassítja be a játékot, hogy ihaj! Jópofa, hogy "ellátsz" 100 kilométerre, csakhogy, azt a gépet még nem találták fel, ami ezt normális sebességen tudná hozni! A játék elején még nem olyan jelentős, de várd meg amíg belaksz egy-egy szektort. Na ott betérdel a gép tőle!
    Az Increased Long-ot felteheted. Ártalmatlan. Ugyan kicsit csalás az elején használni a felderítésekhez, de az a te bajod. Én már csak akkor tettem fel, amikor már mindent felfedeztem!
    A télapós egy jópofa kis dolog. (Lett volna) Annyi volt az egész, hogy el kellett menni a Teladi polgármesterhez és akkor kaptam volna ajándékokat. Festések formájában. De mivel nálam olyan mint Teladi polgármester és a hivatala nem létezik, (Kiirtotta a Xenon) így bukta. Ráadásul a festéseket így is megkaptam, mert a másik mod (A festékes) hozta.
    A Xenon supply-t eszedbe nem jusson! Nem vagyok benne biztos, hogy nem teszi tönkre a játékot! Annyit tesz, hogy hozzáad minden Xenon állomáshoz (vagy csak a Warf-hoz és a hajógyárhoz) egy energiatermelő egységet. Így nem kell nekik külön építeniük. Bla-bla-bla

    Tokra! Talán ez?
    Vagy éppen...
    De talán...
  • TokraFan
    #2860
    Na az szuper! Hol találom? Mondjuk nem sürgős, most FO-4ezek, megvárom már a 3.0-át az X-nél.
  • RJoco
    #2859
    Hát ezzel így baromi sokáig el lehet szórakozni.
    Elég kevés információt ad bármiről is.
    Azt sem látom, hogy éppen hogy áll a pajzs és a hajótest állapota vagy a fegyverzet.
    A csillagszórót is, meg a piros labdát is sikerült "feloldanom".
    Az egyiknél az a feladat, hogy nyersanyagot kellene vinnem neki. Ehhez kell valamilyen drón, amit persze sehol nem találok.
    Még a Trading Station-on sem. A kavicsot már megtaláltam, de nincs mivel kibányászni.

    Az említett két modon kívül még feltettem az Extended Scanner Range-et, ami baromira hasznos dolog.
    És ahogy nézem, még talán az Increased Long Range Scan is hasznos lehet.
    A missionsanta mit takar? Jobb küldetéskezelő? Mert nem valami felhasználóbarát a mostani.
  • RJoco
    #2858
    Köszi!
    Meg is lett, mindjárt jön a próba.

    A csillagszóróknál nem is tévedtem igazán, csak a játék nem tette a dolgát. Ott repkedtem körülötte szkenner módban, még szkafanderben is kimentem hozzá, szkenner módban és a hang volt, hogy szépen ki is tisztult, de se képet, se küldit nem dobott.
    Számomra az értelmes az lett volna, hogyha fel tudom venni vele a kapcsolatot a comm-on keresztül, de ugye megint elfelejtettem, hogy németekkel van dolgom...

    Közben rájöttem, hogy mi a gondom az irányítással.
    Nincs billentyűzet layout-om. A Reuniont elég későn kezdtem és netről le lehetett tölteni nyomtatható billentyűzet kiosztást. Így könnyebb volt megtanulni, illetve eleve látni, hogy milyen lehetőségeim is vannak.
    Ennek még utána járok, ha mást nem, akkor csinálok magamnak egyet, míg nem megy fejből :D
  • Jóózsf István #2857
    A játék gyökérkönyvtárában Extensions mappába (Ha nincs, akkor csinálsz egyet) kicsomagolod és kész. Játék elején kattintasz a kiegészítésekre és ha kell akkor kattintasz, hogy ON legyen. KB ennyi.

    (Nem vagyok akkora hazug. Ezeknek több mint a fele nem aktív!)
    Most vettem észre, hogy van még egy: "Rare modparts sold" A fejlett tuning módosításokhoz igen ritkán dobálja az alkatrészeket a játék. Nem túl optimalizált. A fejlesztők nyilván úgy gondolták, hogy ritkán lesz rá szükség, de én legszívesebben az utolsó teherhajót is tuningolnám, annyi alkatrészt meg összevadászni, (szó szerint) lehetetlen! Ennek a modnak köszönhetően szintén meg lehet venni a "boltban"!

    SZKENNELÉS:
    Látom, hogy nem sikerült kitalálnod mire is gondoltak a fejlesztők. Sokan voltunk így! Azok a dolgok, amit te feketelyuknak tituláltál, (Mi csak csillagszórónak hívtuk) Küldetéseket adnak. Lassan (Nagyon lassan) megközelíted akár hajóval vagy gyalog, de szkennelő módban és egyszer csak kitisztul a jel. Meg is jelenik a kijelződön a delikvens és megkér, hogy vidd el őt valahova. Ennyi.
    Van egy másik hasonló jel (Szivárgás. Majdnem olyan mint a csillagszóró, de inkább egy piros pötty) Ami meg a kedvezményeket adja ahhoz a gyárhoz és nem utolsósorban az éppen adott gyáregység TERVRAJZÁT. Ami nagyon fontos, ha építkezni akarsz, mert egyébként meg kell vásárolnod az adott faj - csoport polgármesterétől...

    Tokra! Arra is van MOD!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.03.06. 06:40:58
  • RJoco
    #2856
    Hogy kell betenni a modot?