6899
Egosoft X4
  • mumoka 2012
    #3015
    ha az alap x4 fent van és külön fent van a vendeta és talál bármit a ego mapában a c- ben vendeta nem ment ez volt a hiba nekem fent volt az x4 a c-n mivel oda mentet tanulságos hét volt.
  • mumoka 2012
    #3014
    Split Vendetta meg szűnt a c dokument mentés is most oda ment ahol a játék van végre.
  • mumoka 2012
    #3013
    Split Vendetta na a mentés működik már ki pucoltam az egész mod vagy 30 amik voltak benne és most ment most ki kell válogatni ki a ludas.
  • mumoka 2012
    #3012
    ok meg nézem
  • Jóózsf István #3011
    Tündérem! A 3.0-t kiadták március 31.én! Nekem ne hidd el, de ballagj el a GOG-ra vagy Steam-re és nézd meg!
    Még a virágboltban is megjelent aznap. Írtam is!
    A vendetta nem is létezhet 3.0 nélkül! Kicsit nézz utána mid van, mid nincs. Hátha megszűnnek a problémáid!

    De nem is ezért jöttem.: Szomorúan vettem észre 700 óra játék után, hogy nincs lámpa a hajókon. Mármint helyzetjelző az van dögivel, de a Borzon volt fényszóró is!
    Kérem vissza őket! Látni akarok a sötétben!

    A másik, amire rém büszke vagyok, hogy szintén mostanában jöttem rá, hogy a radarkép interaktív!!! Ti ezt tudtátok? Majd bepisiltem a gyönyörtől, hogy ehhez is kellett a 700 óra!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.04.06. 08:58:24
  • mumoka 2012
    #3010
    az x4 hez meg nem adták ki a hivatalos 3.0 & nem vagyok béta tesztelő sem azt várom hogy ki adják de csak szutyognak a-val.
    ezért vetem meg a vendetát de ott is van bajom sajnos csak nem tudok rájőni mi az .
  • mumoka 2012
    #3009
    keres kristályokat aszteroidába a-val lehet keresni szépen én is azt csinálom mindig kezdés kor
  • Jóózsf István #3008
    SETA sajnos lutri. Talán nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy xenon és khaak vadászokat kell lőni hozzájuk.
    A transzporter és a tuning nemsokára jön, ahogy haladsz a történettel.
    Szólj, ha túl sokat jár a pofám!

    Mumó! HA neked tegnap délután még csak 2.6-os volt, akkor szélsebesen frissíts, mert lemaradsz egy csomó jó dologról!
  • RJoco
    #3007
    Az én játékom sem a steam-től van, de steam nélkül nem fut. Mindenképp be kell regisztrálni. Nálad más lehet a gond.
    Én mindjárt egy bővített kiadást vettem, ami tartalmaz két kieget is. Vagyis a Split Vendetta benne van.
  • RJoco
    #3006
    Nincs SETA-m. Se transzporter fejlesztésem. Előbbihez kell még valamilyen anyag, utóbbinál fogalmam nincs, hol kell fejleszteni.
    A hajó upgrade is kínai nekem. Vannak alapanyagaim, de semmilyen opció, hogy egyáltalán mit tudok fejleszteni és milyen alapanyag kellene hozzá.
    Egyenlőre igyekszem pénzt gyűjtögetni mindenféle módszerrel, hogy nagyobb hajókat tudjak venni.
  • Jóózsf István #3005
    Két sztorit! A többi stimmel.
    Nem rossz stratégia. Ez a 3.0 már egész jó, ha hozzáveszem a plotot, akkor egy darabig elé lehet vele lenni. Amikor meg tényleg leócsárolják a vendettát, akkor lehet azzal folytatni...
  • Caliph
    #3004
    Split vendetta kieg: kapunk egy új sztorit split hajókat új szektorokat,split bázismodulokat,aztán kb ennyiből is áll a kieg igaz? mert lehet nem venném most még meg,hanem várnék egy leárazásra
    Már lassan ráveszem magam hogy belekezdjek az alap járékba is,de sztem megvárom a 4.0át mint rebirthnél :D addigra biztos lesz split vendetta leárazás is :D
  • mumoka 2012
    #3003
    gőzzel ? ez mi
    az instal is rendben volt hiba nélkül ment fel
    az x4 is a gog vetem de nem volt vele semmi gond.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.04.05. 16:26:42
  • Jóózsf István #3002
    Ja hogy egyáltalán... Akkor végképp nem az a baj. Ellenőriztesd le a gőzzel, hogy a fájlok rendben vannak-e.
    Enyém is Gőzös és az összes mod a nexus-ról van!
    Egyszer volt nemindulási problémám, de akkor én piszkáltam el valamit a vindózban!

    Jocó! Mit szeretnél átpakolni? A cellákat?
    Ezek szerint SETA-d sincs még!?!?!
    Annyira irigyellek, hogy sehol nem tartasz még...
  • RJoco
    #3001
    Jogosultsági problémák nincsenek?
    Próbáld meg a játékot direktben indítani rendszergazdai móddal.
    Nekem a steam frissítésekkel volt hasonló problémám, de már nem emlékszem, hogy mi oldotta meg. Azóta volt rendszerújrarakás és most megy jól.

    Van elég hely a C-n?
    Mert igencsak nagy fájlt tölt fel még tömörítve is, nem tudom mennyi lehet nem tömörítve,
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.04.05. 15:53:33
  • RJoco
    #3000
    Miért nem voltak képesek leírni a küldetés leírásánál?
    Azért, hogy legyen némi tartalék tőkém, a Elite-et le is butítottam alap szintre. Csakhogy mikor a helyszínen voltam és már nem tudtam mit kezdeni magammal, utánanéztem neten, hogy kell oda még egy hajó, így pilóta hiányában a Nova-t nem tudtam hívni, csak a béna Elite-et.
    Jah, és a fórumon is írtak valami hajórobbantást, de mivel angolul volt és pár órája már játszottam, így annyira nem figyeltem, lesz, ami lesz.

    És itt látszik, hogy mennyire nem mindegy a hajó raktere, vagy csak a hajó mérete?
    Amíg nem volt Cerberus, addig egyáltalán nem is láttam az Antimatter Cell Factory-t a térképen. Pedig a 3 cella csak 54 egységnyi helyet foglal, szóval bármelyik kis hajóba vígan beleférne.

    A szerencsém, hogy az Elite az aszteroidák között nem volt hajlandó utazni, a 80km-t meg 180m/s-es tempóban nem volt kedvem kivárni, úgyhogy felszedtem a Cerberus-szal és akkor nyomtam egy mentést is.

    A kérdés már csak az, hogy fogok tudni átpakolni két hajó között állomáson?
  • Kaziking
    #2999
    Nem tudtam, mivel el sem indult a game. Enyém steames nem minden mod ot visel el, bár lehet semmi köze hozzá. jópár mod van amivel nem hajlandó elindulni
    Utoljára szerkesztette: Kaziking, 2020.04.05. 15:38:59
  • mumoka 2012
    #2998
    de azon is működik rendesen xenon capture mod
  • mumoka 2012
    #2997
    g:\GOG Games\X4 Foundations\extensions\ e-nél is megy ez sima x4 2.60 patch van fent
  • Jóózsf István #2996
    Február huszonnegyedikei az utolsó módosítása a mod-nak. Tehát nem a vendettához készült, de még csak nem is a 3.0-hoz.
    Indítottál új játékot? "This mod requires a New Game."
  • Kaziking
    #2995
    Köszi, akkor az lessz a baj hogy nincs meg nekem a Split Vendetta. Alapjáték 3.0 probáltam :)
  • mumoka 2012
    #2994
    én csak a mentéssel vagyok baj ban egyelőre mert nem ment sehogy sem a játék valami tipp mi a baj ? c re nem rakom a játékot mert kicsi az ssd
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.04.05. 10:31:50
  • mumoka 2012
    #2993
    g:\Games\X4 Foundations Split Vendetta\extensions\ ide másold és működik nekem megy rendesen a xenon capture mod
  • Kaziking
    #2992
    srácok a xenon capture mod használja valaki? csak mert nekem el se indul a játék ha berakom az extension könyvtárba.
    Utoljára szerkesztette: Kaziking, 2020.04.05. 09:57:31
  • mumoka 2012
    #2991
    be volt kapcsolva az de akkor sem ment ha kivan kapcsolva save failed ír most is nem értem mi a baj
  • Jóózsf István #2990
    Mintha magamat "hallanám"!
    Főleg amikor hosszan magyaráznak és eleve koncentrálnom kell mert nem vagyok túl jó angolból, tehát végig figyelnem kell, de közben meg kiesik az az információ amit már az elején elmondott.
    Az anomáliákba repkedésnél voltam így: "Miért is kell ki-be szállnom?"
  • RJoco
    #2989
    Én ott még nem tartok.
  • RJoco
    #2988
    Értem is én, hogy mit karattyol :D
  • Jóózsf István #2987
    Had legyek kicsit gyerek: Az 1800 utazó az semmi, a sárkányom 1382-vel gyalogol!!! 10'000 felett van az utazója! Onnan te nem állsz meg semmivel 4 km alatt!
    Természetesen ezek "csippelt" értékek. A gyári végsebessége 817 lenne.

    Ezt már napok-óta meg akarom írni, de mindig elfelejtem. Találtam még egy hasznos módosítást. Aki ugyanolyan házsártos vén hülye mint és és már nem szereti a zajokat, annak kifelezetten ajánlott. Amikor átültem a sárkányba, sokkal jobban hallottam a fúvókákat (Nem is értem, hogy miért kellene hallanom őket!?!?!?!?!?) Ez a mod kigyomlálja minden hajó és a szkafander fúvókazaját!
  • Jóózsf István #2986
    Dehát mondta, hogy fel fogja robbantani!
  • RJoco
    #2985
    Na jó, ez most nem érintett jól.
    Az egyik feladat szerint kell egy megfelelő hajó (nem részletezi, hogy milyen), 3 antianyag cellával a fedélzetén.
    Ez lett volna a Cerberus, mert valamiért nem volt jó neki az Elite.
    Aztán felrobbantotta...
  • RJoco
    #2984
    Tényleg Cerberus-t vettem.
    Bár még nem értem el a max utazási sebességet vele, de ráengedett a gyorsforgalmira.
    Meglepődve tapasztaltam, hogy 14 ezret megy, míg a nova kb 11 ezer körül volt.
    Travel módból kilépve 4 km kellett neki a megálláshoz. Mondjuk még csak 1800-ra képes.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.04.05. 04:38:20
  • RJoco
    #2983
    Settings/Game settings/3. sor.
  • mumoka 2012
    #2982
    Check in settings if Your savegames are set to compress or not ezt hol lehet meg találni a játék ban ?
  • Jóózsf István #2981
    Az a rendszer már nincs. Van valamekkora raktere a hajóknak, amibe betehetsz bármit, ami belefér, legfeljebb csak egyet. Illetve ömlesztett árut (érc, jég, szilícium) csak dömperekben szállíthatsz. de nem úgy mint a ribörszben, mert ott volt szállító dömper és külön bányász. Itt már egyértelműen bányászoknak hívják őket, de ha minden áron szállítani akarod egyik helyről a másikra az ömlesztett árut, akkor megteheted velük. Ugyanez vonatkozik a tartányos hajókra! (Azt írtam már, hogy hivatalosan a kresz-ben nem tartály-teherautók vannak, hanem tartányosak! Csak érdekességképp!)

    Magam részéről a nemezist már a játék lején kinéztem magamnak, és azóta azzal nyomtam. Nálam az a Jolly Joker. (Speciel; Szállítani nem jó.) Illetve most a Fosztogató-Sárkány, mert fürgébb.
    Furcsa is volt most a küldetés kedvéért "S" vadászba ülni. Csak rángattam a kormányt mint egy idióta!

    Na most érzem magam teljesen elégedettnek! Ehhez az kellett, hogy a fejlesztőknek elguruljon a gyógyszerük. De jó messzire ám!!!
    Próbálom nem elrontani a játékélményeteket. A konkrét tételeket és a számokat hanyagolom... Így is rontás lesz. Aki ugyanúgy meg szeretne lepődni mint én, ne nézzen bele!!! A többieknek esetleg jó lesz kedvcsinálónak.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Egy hasonló küldetésre kell számítani, mint anno a HUB-nál. Csak ott a mi kezünkben volt és lehetett játszani az árakkal, de itt az a bökkenő, hogy nulla forintért kell leszállítanunk egy RAHEDLI árut, így nem megy automatikusan. Minimum be kell pötyögni kézzel az adott hajó menetrendjébe, hogy ide-oda rohangásszon... Azt próbálom nem kifecsegni, hogy mekkora hajóból, hány darab és azoknak hányszor kell fordulniuk, hogy teljesüljön a feladat. Aki megcsinálta HUB-ot anno, az sejtheti! Erre nem lehet felkészülni. Ezt végig kell gályázni!

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.04.04. 16:35:02
  • RJoco
    #2980
    Aha, tehát az M-es hajó már lomhának is mondható. Pedig nagyobb hajtóművel...

    Raktérnél én arra gondoltam, mint X3-ban is volt. Pl. a Mercury asszem TL jelzésű volt. És XL-es raktérrel rendelkezett. De volt TL jelzésű hajó L-es raktérrel.
    Míg az áruknak is megvolt a maguk méret jelölésük. Pl. érceket nem lehetett M-es rakterűbe tenni, hiába lett volna benne elég hely számszerűleg.
    Az energiacellák S-es méretűek voltak, azt még M5-be is bele lehetett tenni, ha volt raktere.
    Csak ott egyértelműen láttam, hogy milyen raktere van, itt még nem tűnt fel a dolog.
  • Jóózsf István #2979
    Na azt a 10 km-t felejtheted el egy "M"-es hajóval!!! Jó, ha 30 alatt meg tudsz állni majd!

    "M"-es hajók raktere sem túl acélos! Mármint a fregattoké. Mert ugye abból van rendes teherhajó 7-8000-es raktérrel Az arányok ugyanazok mint az összes x játékban. Legkisebb egység az energiacella, ami ha jól tippelek 4 egységet foglal el! (Vagy csak kettőt?)
    Elég rég foglalkoztatott ez a kérdés!
    Szóval mostanában inkább elegánsan oldjuk meg a szállítást; Odaküldjük az egyik teherhajónkat és elhozza-viszi.
  • RJoco
    #2978
    Jó lenne egy amolyan kisebb mindenes.
    Az egyik feladathoz valami nagyobb kell, mint a Nova, de konkrét méretet nem ír. Csak, hogy vigyek egy megfelelőbb hajót. Vagy valami ilyensmi.
    Illetve nagyon sok helyen nem tudok vásárolni semmit, mert nem megfelelő a raktér. Gondolom megtartották a raktérméretezést X3-ból, csak már nem olyan egyértelmű.
    Szóval, ha ércek nem is férnek bele, de egy M-es méretnek megfelelő nem lenne rossz. Ezért is gondoltam, hogy M-es hajó kellene...
    Split-ekkel még asszem nem találkoztam.

    Plot? Nekem most minden új, azt sem tudom, hogy hol kezdjem. Illetve a frissítésnek köszönhetően fel kell vennem még egy pilótát az Elite-re. Röhej, egy már van rajta. Szóval megcsináltam egyszer, de úgy látszik rezetelődött.

    A ribörszös pálya nekem tényleg nem tetszett. Az ittenivel már nincs problémám, egész jól elvagyok vele.
    Az utazás mód sem rossz, sőt. Így van értelme a hatalmas szektoroknak, amiket kisebb rendszerekre is osztottak. Szerintem több az állomás. Az más kérdés, hogy talán kevesebb a rendszer.
    Az utazás módból a legegyszerűbb lassítani, ha kilépsz belőle és mindjárt tekersz egyet a sebességen lefele. Azonnal lelassulsz a hajó max sebességére. Legalábbis kis hajónál egy nagyon gyorsan megvan. Általában 10 km-re szoktam elkezdeni a műveletet.
    A másik mód, hogy 0-át nyomsz és akkor kapásból meg is állsz rövid úton. Ezt azért nem szeretem, mert utána megint görgőzhetek a sebességért.
    A sztrádára még nem léptem rá utazó módban. Nehéz eltalálni is, illetve néha normál módban is problémám van rálépéssel és rajta maradással.
  • mumoka 2012
    #2977
    van 1 másik zavaró dolog a játék közben a felugró nagy fekete help ablakok hogy lehet kikapcsolni mert nagyon zavaró
  • mumoka 2012
    #2976
    ezt még lehet fokozni ha nem tudsz angolul, én az összes küldit hanyagolom hejete kristályt gyűjtök vagy kisebb hajók foglalásával kezdek .