6899
Egosoft X4
  • RJoco
    #4449
    Én vállalom, hogy megpróbálom halálra inni magam Jack/kólával.
  • Jóózsf István #4448
    Juh-héj!
    Ha elég nagy lesz a klubunk, megkísérelhetünk csoportos öngyilkosságot is!
  • RJoco
    #4447
    Köszi!
    Ez nem volt egyszerű.
    Regisztrálva vagyok, viszont nem dobott be belépési oldalt, ahonnan átirányított volna a linkre, amire klikkeltem.
    Így beléptem, aztán néztem.
    Aztán néztem a Steam-et és passz.
    Majd rájöttem, hogy belépve kell a linkedre klikkelnem.
    Szóval legközelebb már veled együtt cumizok

    A DU-ból asszem, hogy elég is volt. Nem untatlak titeket, hogy miért.
    Holnap remélem jöhet az X4, ma már kicsit késő van, este meló.
    Aztán hétfőig megint kuss, mert utazunk Magyarországra.
    Utána meg délutános, szóval ááááá.
  • Jóózsf István #4446
    Csak neked, csak most!
    Ezt kell betenni a gőzbe, ahol a "kulcsot" kéri.:
    Inkább idemásolom a teljes passzust és akkor nem lesz félreértés.
    Ha esetleg, ne adj isten, véletlenül, regisztráltál volna az EGO-hoz, akkor... Elméletileg regisztráció nélkül nem enged be, de ezen lendüljünk át!

    Minden más esetben.:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Before downloading this public Beta version, please make sure you read, understand and agree to the Public Beta Rules and Information. By downloading and installing the public Beta, you agree to abide by these rules and accept the disclaimers it contains.

    Instructions

    Steam

    Make sure that your savegames are backed up!
    To start using the Beta version, right-click X4: Foundations in the Steam client
    Select Properties and go to the Betas tab
    Enter the password IBackedUpMySaves
    Select public_beta from the dropdown list.
    To return to using the non-Beta version, select NONE from the same dropdown list.


    GOG Galaxy

    Make sure that your savegames are backed up!
    Select X4: Foundations in your GOG Galaxy game collection.
    Click on "More > Settings"
    On the right hand side of the page, click on "Beta Channels: OFF" and select "ON"
    Click on the "Channel" option and select "Add Private Channels"
    Enter the password for the "Public Beta" channel: IBackedUpMySaves
    Select the "Public Beta" channel.
    To return to using the non-Beta version, click on the "Channel" dropdown and select "default"

    Remember that savegames made using the Beta version may not work in vanilla version. We try to maintain savegame compatibility, but we cannot guarantee it.

    Note: Please avoid re-posting the above information outside this forum. If you wish to tell other people about this Beta program, please post a link to this forum so that people joining the Beta are aware of the risks and the rules.

    Note: Problems encountered while using a modified game will be considered invalid. Please make sure your game is a clean, unmodified game before you start. Do not use the -prefersinglefiles command line option when testing.

    Érthető? mert ha nem, elmondom saját szavaimmal!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.08.24. 17:35:59
  • RJoco
    #4445
    A bétához nem kell valami kulcs?
    Ha úgy van, akkor szívesen elszenvedek vele, hogy ne légy egyedül :)

    Ez a DU kezd unalmas lenni. Ma bezzeg jól fut már pár órája.
    De mindig csak várni és várni, aztán anyagot gyűjteni, majd megint várni.
    Mondjuk legalább fut úgy, hogy közben ide írogatok és netezek :)
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.08.24. 17:15:38
  • RJoco
    #4444
    Szerintem sem vészes az a 2 milla. Bár azért nem is olcsó.
    Kötekedni mindig lehet. Miért 1300W-os Gold táp, miért nem Titanium, stb.
    Azért azt megjegyezném halkan, hogy az én gépem anno nem volt ilyen drága, pedig 800 euród VGA van benne.
    Mondjuk, ha akartam volna, akkor lehetett volna drágább is, mert a proci csak 4 magos. A több magosak már 1000 körül mentek.
    No mindegy.
    Legyen meg a kékhalál oka és akkor nem kell új gépen gondolkodnom.
  • Jóózsf István #4443
    Kicsit találgatnék is, mert már olyan rég boldogítottalak titeket vele!
    Ha hónap végén bejelentés, akkor jövő hónap eleje (első - második hét) ki is dobják a 4.0 Bétát Onnantól megint egyedül maradok... Hacsak nem száll be valaki a bétázásba.
    Ha az szerencsét és a tapasztalatokat veszem számításba, akkor idén ez már nem is változik.
    De kívánok nektek a X4-4.0-ban gazdag karácsonyt és boldog Terran DLC-t!
  • Jóózsf István #4442
    Néha meglepő dolgok jönnek ki a pc költségvetés terén! Az ember ritkán vesz egyben meg minden alkatrészt. Ezáltal hajlamos elfelejteni, hogy mennyit is ölt bele.
    Az első gépemnél egyszer rácsodálkoztam, hogy lehet egy fényképezőgépre 300 pengőt költeni (2000 környéke) és akkor a barátom visszakérdezett: "Neked mennyibe is fáj eddig a géped?" És akkor nagyon meglepődtem.: 100 volt a gép egy kölcsön monitorral Celeron 333, aztán később egy VOODOO3 3000, 30 körül, egy monitor 132 (19"-es! Nagyon menő voltam vele!!! ) és az "apróságok". És már ott is voltam!
    Az a két millió elsőre túlságosan is soknak tűnik. Ugyan nem néztem meg, de ilyenkor mindig szoktam benne "hibát" találni. Van amit olcsóbban is meg lehetett volna venni és van amire nem fordítottak eleget.
    A lényeg, hogy jó alaposan belegondolva nem olyan nagyon elrugaszkodott az a két guriga.

    Én tavaly év végén kiköltekeztem magam. Talán az életem utolsó gépe... Nem azért mert meghalok, hanem mert nagy csalódás számomra amit ezek a rabló haramiák fejlődés címen bemutatnak. Ha ilyen iramban haladnak, akkor ez az összeállítás a tíz éves kort is meg fogja élni, kisebb módosítással.

    Szóval monitor anomáliák vannak, de együtt tudsz élni velük!
  • RJoco
    #4441
    Mindegyik monitor DP kábellel csatlakozik és nincs elosztó, a kártyán van 3 DP kimenet.
    A win-ben surrond van beállítva, csak így tudnak a játékok teljes szélességben futni.
    Ha a win kikapcsolja a kijelzőt nem használtság miatt, akkor mind a 3 kikapcsol.
    Ha teljes képernyős, FHD felbontást állítok be egy játéknál, akkor csak a középső marad bekapcsolva. Ezen van a tálca.
    Azt eddig nem figyeltem, hogy az ikonok átkerülnek e ide, de azt hiszem, hogy nem, mert amikor visszaváltok a win-re a játékból, akkor bekapcsolja őket és minden a helyén.
    Mondjuk olyan előfordul, hogy úgy tölt be a win, hogy a tálca a monitorok teljes hosszában kifeszül. Ezt annyira nem szeretem.
    Illetve mikor rányomok a start gombra, akkor a bal monitor szélén jelenik meg a menü. Ha elkezdek gépelni, akkor átteszi a tálca fölé a középső monitorra. Ezt már megszoktam, nem zavar.
    De úgy emlékszem, hogy jól futott egy darabig a 3 monitorral is az X4.
    A DU-t speciel ablakban játszom egy monitoron, mert az optimalizálatlansága miatt (remélhetőleg) kicsi az FPS 3 monitoron.
    Ablakos módban a két szélső monitor megy. A játékok nagyja a középsőre kerül ki.

    Annyi változott, hogy a VSync-et hagyom szabadon futni. A monitorok 144 Hz-esek, de ezt 3 monitoros módban nem érik el a játékok. Az FPS játékok miatt vettem 144 Hz-eset, de olyat meg úgysem akarok 3 monitoron játszani.

    Épp most néztem egy PCX-es gép összerakót. 2 millás gépet raktak össze. Mondjuk ebből 300k volt a monitor.
    10940-el, 2080Ti-vel és 8x8 GB memóriával.
    Na igen, ez már nálam is megüti a mércét.
  • RJoco
    #4440
    OS visszaállítással próbálkoztam a GTA esetén. Ez lényegében olyan, mint egy új telepítés. De nem használt.
    Tavaly volt teljesen újratéve, mikor bekerült az új SSD.
    A GTA akkor sem lett jobb.
    Mivel ezzel játszottam sokat, ezért ez a mérvadó.
    De a Satellite Reign-be is beletoltam jó pár órát, végig is játszottam minden gond nélkül. Ez még X4 előtt volt, úgy emlékszem. És direkt emiatt néztem rá a múltkor, mikor 1 óra után csak úgy bezáródott.
    Lehet, hogy az X4 a ludas?
    Vettem Humble-n egy termékcsomagot, mely olyat tartalmaz, mint Multiplicity, Action!, DisplayFusion, Fences és még kettő.
    Ezek közül már csak az Action! van telepítve, de az sem fut. A többit leszedtem, registry-ben sem maradt nyomuk.
    A monitoroknak volt egy semmire nem jó OSD programja, az sem fut már. Ami fut, az korábban is futott, mikor még csak a GTA-val volt gondom. Viszont úgy nézett ki a dolog, hogy az RDR2 miatti nvidia driver dömping megoldotta annak is a gondját.
    RDR2-t is végigjátszottam kb. gond nélkül.

    A kiderítési módszeredet nem értem. Ha mindent felteszek, amivel kékhaláloztam, akkor miért jó, hogy újratelepítem?
  • Jóózsf István #4439
    A három monitort használod más célra is?
    Másképp kérdezem: Volt - van olyan problémád, hogy ha elmennek aludni és készenlétbe is teszik magukat, akkor a "mellék" kijelzőn rendszeresített ablakok áthelyeződnek a fő monitorra, vagy bármelyik másikra.
    Nálam csak két monitor van és az segített, hogy leragasztottam a hdmi dugó egyik lábát. De a cimborámnál három van, két hdmi és egy DualPénis. Nála nem működött a "szakszerű beavatkozás" de van rá (Külső) program, ami visszarendezgeti!
    Köszönjük Mikrocopf!
    Hemzseg a drót ezektől a panaszoktól, de egyszerűen leszarják!!! Mert nekik kell a HPD, mert az júzerfrendli!
  • TokraFan
    #4438
    OS reinstallt próbáltál már? A kékhalál nem feltétlen hardver hiba (bár jellemzően az, de vannak kivételek). Nekem volt olyan, hogy feltettem egy apró programot, amivel foldereket lehetett egy gombnyomással hide-olni. Működött, aztán egyszer csak elkezdett kékhalálozni a rendszer. Én is mindenre gyanakodtam, eszembe nem jutott, hogy ez a kis béna program lesz a ludas. Pedig az volt, de kacifántos módon, mert mint kiderült, csak akkor okozott kékhalált, ha a külső USB-s, Veracrypt-el titkosított HDD-t csatlakoztattam a géphez. Ha egyidőben futott a folder hider és a Veracrypt-el mount-oltam a külső HDD-t, akkor random kékhalált produkált. Mire erre rájöttem, megőszültem, de töröltem a programot minden registry bejegyzésével együtt, és voila, azóta egyetlen kékhalálom nem volt. A lényeg az, hogy szoftveres hiba is képes kékhalálozni.

    Kideríteni úgy lenne a legegyszerűbb, ha fognál egy szűz HDD-t, arra friss OS install és driverek, és kizárólag azok a programok, amivel kékhaláloztál. Ha így is csinálja, akkor bár még mindig lehet driver probléma is, de akár ténylegesen hardver is.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.24. 13:30:43
  • RJoco
    #4437
    Arra gondoltam, hogy az X4-nek jót tesz egy erős proci.
    A videókonvertálásnak biztos.
    Megfordult a fejemben a 3950X is. Quad channel összesen 32 GB-tal, valami 3600 MHz-es CL16-os vagy inkább CL14-es memóriákkal.
    És minimum egy 3080-as kártyával.
    Hogy miért? Mert megtehetném.
    De mivel praktikus ember vagyok, ezért momentán teljesen el vagyok veszve.
    A gép lassan 5 éves lesz. Anno rengeteget ráköltöttem. Mindenből a legmodernebbet, jó pénzért, tuning lehetőségekkel.
    Erre most itt van és csak vacakol. A kékhalál már egy ideje megvan a GTAV miatt. PC2 időnként kilépegetett, de azt nem erőltettem, nem érdekelt annyira. Space Engineers-nek csak virtuális memória gondja volt, de mindig elfutott és rengeteget játszottam vele.
    Mostanában nem játszom annyit és annyi játékkal, így csak pár játékkal van tapasztalat, de már ott sem jó.
    A korábbi közép kategóriás gépem kibírt 7 évet. Igaz, hogy akkor már minimumon futottak a dolgok.
    Ezért gondoltam, hogy veszek egy erőset, amit később tudok tuningolni és 7 éves korában azért még nem kell medium alá adnom a beállításokat.
    De jelenleg nem biztos, hogy ez a jó megoldás. Lehet, hogy jobb 3-4 évente egy középkategóriás gépet összedobni a full-medium beállításokhoz.
    Csak, hát ugye a piac is. Az új intel sorozat egy vicc. AMD meg...
    Na meg az igények. Bírjon el 3 monitort. Ami nem sokaknak van, így tapasztalat e téren minimális.

    Még a végén tényleg konzolos leszek. Úgyis tervben van a PS5. De azon nincs X4, SE, DU.
  • RJoco
    #4436
    Az ellenállások égni szoktak. A kondik púposodnak, de ma már tudnak olyan ügyesen gyártani, hogy nem látszik.
    Illetve a kondik alján jön ki a cucc, amit esetleg nem lát az ember.
    Viszont ez alaplap vagy VGA gond lenne és mindig előjönne, nem csak időközönként.
    Szerintem.
  • Jóózsf István #4435
    (3 év) Azok inkább a noteszek és az ostobatelefonok. Az én összeállításom is 6 éves volt amikor tavaly lecseréltem, mert úgy volt kedvem. Jobban belegondolva nem is kellett volna. Talán, csak idén, vagy jövőre!
  • TokraFan
    #4434
    Uhh, ezt honnan? Púposodni egyébként a kondik szoktak, de az sem jellemző ma már. Momentán 2 éve passzoltam le a gyereknek az egyik HP WS-t, az ma pont 8 éves (még 1366 platform), és semmi baja nincs. Egy 1070-el FHD-ben szinte mindent elvisz mai napig.
  • Jóózsf István #4433
    Eszedbe ne jusson 3900X-et venni! Hacsak nem olyan a munkád, amihez kell a processzor számítási teljesítmény minden szálon! Nekem az van. A büdös életben nem fogom kihasználni!
    Csak a szemem kívánta... Jók voltak az értékei, meg elméletben magasabb órajelen jár, mint a többi, de az annyira elenyésző, hogy kár rá pazarolni pénzt.
    Van más baja is. Eddig mindenkivel összevesztem, aki ezt állította, mert egy baromságnak tűnik, de bebizonyítottam saját magamnak. Ugyanis, ez kis drágaszág irtózatosan szarul adja le a hőt!!! A bizonyítás úgy történt, hogy eddig volt egy NH-U14S-es lég rajta, most meg van egy "játékvíz" 420-as radiátorral: Szög ugyanazokat az értékeket produkálja!!! Ha bárki mondja, legyen az a jó isten is akár,... nem hittem volna el!
    Ez egy hetes sztori (kedd) még nem tértem magamhoz a megrázkódtatástól.
    Sokkot kaptam!!! ("B.meg!") Nem tudom megjegyezni a karakter nevét akit Csuja Imre játszik.

    Amúgy jól lement az ára! Megjelenéskor még 190 pengő volt. Laza 50 bukó.
  • RJoco
    #4431
    Az a baj, hogy hiába veszek új gépet, ha mondjuk az egér vagy a billentyűzet a ludas. Azok úgyis maradnak.
    A másik, hogy azért még jól bírja a gép. Hacsak nem a sorrund monitorral van a gondja. Bár a GTA-nál már korábban is jelentkeztek gondok.
    A harmadik, hogy egy új gép egy nem túl olcsó használt autó ára.
    Az RTX 20xx széria csúcskártyái kifutnak, 2070-est már nem gyártanak és mindet ki is szállították. Szóval ezek olcsóbbak nem lesznek, max drágábbak.
    Szeptemberben viszont jönnek a 30xx csúcskártyák. Azok meg azért lesznek drágák, de akkor már inkább abba fektetnék be.
    Mondjuk a 3900X nem vészes, csak 413 euró. Olcsóbb, mint anno a 6700K-m volt.
  • RJoco
    #4429
    Kékhalál, kékhalál, hogy a kékhalál vinne el, kékhalál.

    Dual Universe-vel nem biztos, hogy sokat fogok játszani. Elég macerás az építés, a szépre faragásról nem is beszélve.
    És ezerrel kell farmolni, hogy építeni tudj. És random kilépés és kékhalál.
    A másik két játék meg ahogy néztem, nem túl hosszúak. És kezd körvonalazódni a fejemben, hogy kb. hol hagytam abba az X4-et és mik is lehettek rövid távú céljaim.
    Csak először ezt a nyüves kékhalált kellene megoldani. Most írtam MS fórumra, feltöltöttem a dump fájlokat, remélem valaki megmondja, hogy mi a gebasz.
    Már egy csomó programot leszedtem, mióta jelentkeztek a gondok.
  • RJoco
    #4428
    Kell hozzájuk még egy XL hajógyár.
  • Jóózsf István #4427
    És mi lesz a Split és a Paranid küldetésekkel?
  • RJoco
    #4426
    Rengeteg időm van a következő update-ig.
    Úgyis épp most akciós a Jedi fallen order, meg a NFS Heat is annyira, hogy már megvegyem.
    És a Dual Universe béta is elindul/t.
    Ez a pár hét kihagyás rendesen odatett a játéknak, azt sem tudom, hogy épp hol tartottam. A múltkor is csak épp meglestem a figyelmeztető jelzést és az alapján foglaltam egyet.
  • Jóózsf István #4425
    Aki bejáratos, annak itt van eredetiben. a többieknek meg ollózva:

    Livestream on Friday, August 28th, 2020
    The first couple of gamescom days will be rounded off on Friday evening with a livestream on www.twitch.tv/egosoftofficial. Following our usual format, we will give you an insight into current development progress on X4: Foundations, starting at 7pm CEST / 6pm BST / 1pm EDT / 10am PDT. And, of course, we will talk about our plans for the second expansion and the next big update. Join us!

    A Redditen is tartanak egy kérdezz felelek-et 29.-én este 9-kor (???)

    Ez a virtuális indi aréna érdekes lehet!

    Indie Arena Booth Online
    For a number of years now, the Indie Arena Booth (IAB) has been one of the big crowd-pullers at gamescom. Dozens of indie developers from all over the world gather at this large stand, where a carefully-curated selection of games is available to try. Of course, the IAB will not take place in its usual form this year, but you can visit the booth as part of an online game. From the evening of August 27th 2020, you can attend the virtual Indie Arena Booth at www.indiearenabooth.de - we will be there too, with a neat spaceship booth. We look forward to your visit!

    Itt tudtok kulcsot kérni az X4 Foundations-hoz.
    Vagy itt.

    Ez a fácséról van:
    Örülünk, hogy a gamescom 2020 hivatalos partnere lehetünk, és most posztoltunk részleteket a jövő heti terveinkről ?
    Olvasson el mindent a közelgő bejelentésekről, élő közvetítésről, AMA-ról és a Indie Arena Booth
    részvételeinkről a www.egosoft.com oldalon (8 nyelven) vagy a Steam
    híreinkben: https://steamcommunity.com/games/392160/announcements/detail/2767977977917768187
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.08.21. 06:41:58
  • TokraFan
    #4424
    Csak irónia volt. :-)
  • Jóózsf István #4423
    Hogy esetleg megtalálja őket egy kiadó, aki pont velük akar fejlesztetni? Ha csak ezért nem...
  • TokraFan
    #4422
    Hagyomány, hogy ki kell menni és ott be kell mutatni valamit...Különben nem vagy jegyzett játékfejlesztő. Olyan ez, mint a tudósoknál a publikálás. Ha nem publikálsz egy neves folyóiratban -akármit-, akkor leírhatod magad.
  • Jóózsf István #4421
    Természetesen a Terrran DLC-t. Az nem is volt kérdés. De azt mindenki tudja, hogy jön! Illetve a 4.0! Én már azért aggódok, mert még a bétája sehol és ugye a 3.0-át is meddig teszteltük?!?!? (Fél évig)
    Nade, hogy ezt a gémszkom előtt be kellene jelenteni, hogy majd ezt bejelentsék a gémszkomon... Szóval érted! Meg KINEK...?
    Ez egy rétegjáték. Nem nagyon hinném, hogy aki játszik vele ne lenne tájékozott. Ha csak valaki azt nem tudja, hogy be fogják jelenteni a bejelentés előtt a nyilvánvalót!
    Ennél ironikusabban nem tudom megfogalmazni. És ebben semmi rosszindulat nincs!
  • RJoco
    #4420
    17-ben semmit nem mutattak be, ami X-el kapcsolatos.
    Talán az Ego-nak volt egy kis lyuka asszem, van nekik talán más játékuk is? Nem követem nyomon.
    A DeepSilver lógót láttam egy átjáróban és ennyi.
    Pedig nagyon szívesen elbeszélgettem volna velük.
  • tomonor
    #4419
    Hmmm? A Terran DLC-t. Eddig mindig ott mutatták be az újdonságaikat.
  • Jóózsf István #4418
    Azt' mégis mi a tökömet fognak bemutatni? Vajon mivel rukkolhat elő az EGOSOFT egy Gamescom nevű rendezvényen?
  • tomonor
    #4417
    Ahh bocsánat, félreolvastam. A héten csak hirdetményt adnak ki, hogy mit fognak bemutatni Gamescom-on (augusztus vége).
  • TokraFan
    #4416
    Alapvetően egyetértek, de kiegészíteném azzal, hogy az Elite és az SC esetében is, a veterán fejlesztők neve vitte el a projectet. Az Elite ráadásul megrekedt 4évvel korábbi önmagánál, a beígért tartalmak több mint fele soha nem készült el, és maga a játék bár első pár 10 órában elvarázsolja az embert, de aztán hamar kiderül, hogy egy marha nagy átverés áldozata lett. Az SC pedig nem tudom mikor készül el, ha elkészül egyáltalán, és bár az eddig megjelent anyagokból leszűrhető, hogy rengeteg munka van benne, de hogy a végeredmény milyen lesz, az erősen kérdéses. Úgy tudom, már road map készítésével sem fárasztják magukat, mintha ráálltak volna arra, hogy évente bemutatnak pár kisfilmet mint a mozikban, aztán ebből megint jön annyi bevétel néhány 3D hajómodellért, amiből aztán ismét elvannak egy évig.

    Ego kis cég, és valóban, a marketing nem az erősségük. A játék nem tökéletes, de ha azt nézem, hogy több tartalom van benne mint az Elite-ben, és ez készen van, ellentétben az SC-vel, akkor szomorú látni, hogy az X4 bevétele a béka feneke alatt marad a másik kettővel szemben.
  • tomonor
    #4415
    Egosoft Discordról.

    Igen, játszom a játékkal elvétve, sajnos nem köt le annyira, amennyire szeretném, hiába erőltetem. Néha megjön hozzá a kedvem, de már nem tudom olyan űrcsilliárdossá fejleszteni magamat, mint mondjuk az X2-ben. Azért van egy elég bénára sikerült Solar Power Plant-em.



    Tulajdonképpen arra jöttem rá, hogy ez azért van, mert mióta ezzel a játékszériával játszom, mindig "ugyanazt játszom". Maga a játék-játék között a különbség nincs annyira módosítva, hogy friss dolgokkal, újdonságokkal szolgáljon számomra. Ígyhát ami már 2010-ben is döcögve ment, az 2020-ban is döcögve fog menni.

    v3.3-ról meg a játékról általában: gazdaságos fejlesztés, sajnos az Egosoft véleményem szerint nem tudja áttörni azt a határt, amellyel igazi nemzetközi csillaggá változhatna, mint mondjuk az Elite vagy a hírhedt Star Citizen. Sok olyan fícsör van benne, melyről játékok csak álmodhatnak (komplett gazdasági szimuláció, RTS alap egy egész univerzumnyi NPC-hez), viszont vannak elég rosszul kivitelezett dolgok is benne (NPC útvonal keresés, dialógus, balansz, változatosság).
    X-Rebirth-ben nagyon tetszett, hogy habár elég gyengécske játéknak sikeredett, a dolgok tele voltak részletekkel. Az űrállomásokon a legkisebb bizbasznak is volt háttértörténete, melyet kedves Betty (Olivila Powell) fel is olvasott annak rendje és módja szerint. Ezúttal viszont nem csak a részletek hiányoznak, de még Betty hangja is elég szegényes. Az univerzum is kisebb lett, nincs már bolygók között vonuló kacskaringozó országút sem. Meglepőnek tartom, hogy az elődben pont jól eltaláltak egy dolgot, erre azt a koncepciót menesztik (Superhighway->Accelerator).

    Tehát, a játék félkész és tele van ki nem használt potenciállal, melyre nincs meg (és jelen marketing modell mellett ezekszerint soha nem is lesz meg) Egosoft-nak a szükséges finanszírozás. A következő játékban már szeretném látni, hogy a bolygók, holdak, törpebolygók is szerves részei a gazdaságnak (és remélhetőleg látogathatóak is); ipari kitermelés, polgári élet, kommersz fogyasztói versenyek, cégek, vállalatok, helyi rendfenntartó erők, kalózok, csempészek, szegények, tehetősek, papok, szindikátusok versenye, összecsapása és vívódása a szemünk előtt zaljon le. Szeretném látni az X-Rebirth által alátámasztott Cyberpunk világnak a visszajövetelét. Szeretnék látni változatosságot, életet, atmoszférát a játékban. Jelenleg minden monoton és kicsit sem rugalmas. Szeretném, ha "felfedezés" alatt tényleg a felfedezést értenénk és nem azt, hogy kijjebb megyek az űrhajómmal egy picit a dobozból, hátha találok valamit. Legyen lehetőség a csillagrendszerekben a bolygók közötti mozgásra, bolygók, aszteroidák, gázfelhők és egyéb égi dolgok, anomáliák hasznosítására és bevetésére.
  • Jóózsf István #4414
    A ciberét úgy is elhalasztják!
  • TokraFan
    #4413
    Nekem most nincs sok időm játszani, de már előre "félek", hogy szeptembertől, ha simét több időm lesz, akkor mivel fogom tolni? Mert az X4 elkapott rendesen, ugyanakkor 2 nap múlva érkezik az új Flight Simulator, az meg régi szerelem, bár 10évet kihagytam de korábban éveken át semmi más játék nem volt a gépemen. Novemberben pedig elvileg végre megjelenik a Cyberpunk. A gond csak az, hogy ezek mindegyikét, önmagukban is évekig lehet játszani anélkül, hogy hiányérzetem legyen más játékok iránt.
  • RJoco
    #4411
    Leginkább mod-dal.
    Bár az 5 csillagos sem okosabb, mint az 1 csillagos.
    Viszont kap pár extra jogosultságot.
  • Jóózsf István #4409
    Foglaltam egy kalóz Pelikánt. Nem Főnixet!!! Nem is tudtam, hogy ilyen is van. Nem is esett le, csak hosszú másodpercek múlva, mikor elindultam érte, hogy ez nem ismerős áldozatnév.

    Van gyógymód a fókuszvesztésemre: Űrséta! Az ugyan nem elég, hogy csak kidugom a fejem és vissza, mert az most az utolsó esetnél hatástalan volt. Aztán megint kimentem. Ha már ott voltam, meghegesztettem a hajót és utána jó is lett a fókusz.

    Azon csak én röhögtem, hogy a Splitek jele egy ipszilon? A napokban esett le. Nyilván parafából volt!
  • Jóózsf István #4408
    Hozott isten, fáradt vándor!
    Köszönjük az információt. Honnan származik? Nem vagyok egy Holmész, de semmit nem találtam róla. ( gamescom: 27.–30.08.2020 )

    Játszol a játékkal? Vélemény a 3.0-ról?
  • tomonor
    #4407
    Friss infó: Jövőhéten Gamescom, Egosoft készül az új DLC bemutatójával.
  • RJoco
    #4406
    És, ha figyeltél, akkor kiemeltem, hogy mi az, ami igazán zavar és érthetetlenné teszi az írást és mi az, amivel együtt tudnék élni.
    Amúgy köszi a javítást, te is utánanéztél valamikor vagy csak jól tanultad meg?
    Én most utánanéztem.

    Ahogy István is írta, van egy elég egyszerű szabály, hogy mit kell egybe írni és mit külön.
    Az már más kérdés, hogy az okos telefonok olyan buták, hogy egyben ezeket a szavakat sokszor nem ismerik. A mai fiatalok meg honnan máshonnan tanulnák meg, mint a buta telefonjaikból.
    És akkor a szabály még kiegészül azzal, hogy, ha az igekötő (asszem így nevezik) és az ige közé egy segédige kerül, akkor mind a 3 szót külön írjuk. (elmosogatok, mosogass el, el fog mosogatni, el lesz mosogatva, el kell mosogatni, stb.)
    De, mint írtam, ezen még túl tudom tenni magam.
    Az írásjelek hiánya még nem ilyen.

    Senkitől nem várom el a tökéletességet, én is hibázom néha. Figyelmetlenség, félreütés, esetlegesen tényleg rosszul ismerem a szót vagy rosszul használom. Mint az egyelőre helyett az egyenlőre. Szólnak, igyekszem megjegyezni és legközelebb jól írni.
    És nem szoktam én sem azonnal szólni senkinek. Elég nagy a béketűrésem. De, ha valaki aktív tag ír így, akkor a végére érek ennek a tűrésnek.
    Ahogy István írta, van, akinek ez fáj. Régen nem olvastam el egy kétoldalas számítógépes újságcikket, ami még érdekelt is volna, mert tele volt helyesírási hibával. A 10. körül inkább hagytam a cikket.
    Ma már nem ennyire rossz, a Kóklerek nem tudom mennyi lektorálást kaptak, de rettenetes volt. Ráadásul olyan humorral dolgozik, hogy tényleg zavaró volt, mert nem lehetett tudni, ez elütés vagy tényleg ezt akarta írni.

    Lassan már kisregényt írok ide.

    Úgyhogy a lényeg, válaszolva a #4399-es hozzászólásra: Nem csak állítólag :)) De egyelőre ;)