6899
Egosoft X4
  • RJoco
    #4538
    Olyan be tudok állítani, hogy a készletből mindig tartson meg egy mennyiséget és csak a fölötte lévőt adja el?
    Kis állomásból csak egy HP gyár van, de az sem igazán hozza a lóvét.
  • RJoco
    #4537
    Páros nap. Gond nélkül futott a játék.
    Lehet, hogy mégis létezik?
  • Jóózsf István #4536
    A kereskedelem nem nagy etvasz. Minden, ami a hajóépítéshez kell, az veszik mint a cukrot. Nézd meg milyen anyagokat használ egy Warf és egy hajógyár. Ha megvan, hogy abból te mit szeretnél gyártani, mert mondjuk könnyű és nem kerül annyiba az elkészítése, akkor ráállsz. A másik dolog ebben a játékban, hogy mindent el lehet adni DÖMPING áron! De ahhoz tényleg nagy mennyiség kell. Ennél fogva több gyártó részleg, NAGY RAKTÁRAK!!!, mert, ha nem tudsz felhalmozni annyit, hogy a gazdasági igazgató levigye az árát. Természetesen abban az esetben igaz, ha rábízod magad az emberedre. Ha kapásból minimumon kezded árulni a terméket akkor ezek a dolgok érvényüket vesztik.
  • RJoco
    #4535
    A modok miatt a nyersanyag a legkevesebb.
    Mivel még gyűjtögetek az XL gyárra és utána még meg kell vennem a hajó modulok tervrajzait is, így kicsit érzékenyebben érint az a pár milla, mint téged.
    Ha be tudnám lőni a kereskedelmet valami értelmesre, akkor biztos dőlne a lé, de jelenleg....
    Egyrészt angolul macerás, másrészt fogalmam nincs, hogy a németek bizonyos dolgokat hogyan is gondoltak, így a pontos működés homályban marad.
  • Jóózsf István #4534
    Nekem pont az a bajom, hogy minden egyes próbálkozásra elveszi a nyersanyagot. Ezt az eredeti lottózós módszerrel erősen kifogásoltam. Ezért is lett módosítás hozzá!
    Az, hogy pénzbe kerül, az semmi! Mágnás Miskáéknál ez huszadrangú probléma. De ugye az anyagutánpótlásra is van módosítás, így már mindegy. Csak néha be kell vásárolni hájenerdzsikatalisztból!

    Tokra!
    Az ugye nem kérdés, hogy azok az egyszerű járatok nem ütik meg a mértéket. Reménykedjünk, hogy egyszer írnak rá egy generátort!

    Van egy kis mozgolódás. A privát béta ugyan nem sokat jelent, de az legalább látszik, hogy dolgoznak. Így valószínűbb, hogy záros határidőn belül hozzájutunk mi is. Talán nem kell várni novemberig!?!?!?!
  • RJoco
    #4531
    Nem direkt.
    Egyszerűen nem egyezik a gondolkodásunk.
  • TokraFan
    #4530
    Kezdem azt hinni, Te direkt kötsz belém állandóan ha valamit hiányolok, vagy másként szeretnék a játékban, Miközben Te hetek óta a problmáiddal szórod tele a topikot, ahhoz képest az én 1-1 megjegyzésem semmiség. Na mindegy.
  • RJoco
    #4529
    Hehe.
    A crash után általában ismét elindítom a játékot, aminek egyenes következménye, hogy megint kilép vagy kékhalál.
    Rövid időn belül.
    Most elindítottam az egyik VGA tesztelőt és két külön móddal teszteltem.
    Mivel ma nem volt annyi türelmem, ezért csak 3-3 percig. Ennyi idő alatt a GPU felmelegedett 58 fok körülre.
    A teszt bezárását követően azonnal indítottam a játékot.
    Több, mint egy órát játszottam problémamentesen és én léptem ki a végén.
    Úgy látszik, hogy elő kell melegíteni a kártyát.

    Több érdekes dolog is történt a játékban.
    Az egyik, hogy ennyi idő alatt egy SCA hajó sem jelent meg.
    De lőttem pár K-t. Az egyiket megbénítottam, majd hívtam a csörgőt és olyan gyönyörűen szétlőtte, hogy csak néztem. Ezek már nem manővereznek. Lőtávolságba érnek a fő fegyverzettel és elkezdenek tüzelni.
    Mondjuk ezt már észrevettem a rombolóknál. Behemótot és főnixet küldtem egy fegyvertelen Ilonka ellen és annyira bénák volt a két-két fő ágyúval, hogy közelebb kellett irányítanom őket, hogy lőjék a toronnyal is, mert különben soha nem végeznek. Akkor viszont már ment a forgolódás, így a fő fegyver maradt néma... Mondjuk a csörgő sem ment közelebb a K-hoz, pedig a tornyok messzebb visznek, mint a K tornyai.

    A másik dolog, hogy az egyik HQ-mtól iszonyatos Mass Transporter forgalom megy egy HOP SPP-re. Egyet szkenneltem, üres volt.

    És a végére hagytam a legtutibbat, amit talán még István sem tud.
    Ha saját állomáson tuningolom a hajóm moduljait, akkor az teljesen ingyen van.
    Vagyis nyugodtan felszórhatom ugyanazt a cuccot akár tízszer is a fegyverre, hogy beadja a kívánt értékeket. Egyedül nyersanyagköltsége van, de mégsem mennek a milliók.
    Aztán az is lehet, hogy ez is új ficsőr. Korábban tuningoltam a szállítóimat, de nem is figyeltem rá, mert azokon nem foglalkozom a fegyverzettel.
    Most a sárkányon lecseréltem a tornyokat Plasma vetőkre és azok tuningjánál tűnt fel.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.09.07. 22:55:24
  • RJoco
    #4528
    Úgy látszik, hogy meg van a gép baja.
    Páratlan napokon cseszik működik, páros napokon minden hiba nélkül megy.
    Már korábban is figyeltem, hogy a legtöbb gondot páratlan napokon csinálta.
    Most épp a mentés betöltése közben halt le a játék.
    Így nem lehet birodalmat építeni
  • RJoco
    #4527
    Akkor meg az lenne a gond. Legalábbis nem szeretném.
    Így, hogy van 1-1 bonyolultabb, oké.
  • TokraFan
    #4526
    nem erre értettem, hanem amikor bemész a "csőbe". Ott lehetne kicsit érdekesebb és izgalmasabb a dolog. Mert mindegyik jobbra/balra egy lyuk, aztán ennyi.
  • RJoco
    #4525
    Az elején lehet gyűjtögetni.
    Ami mezőt találtam, az tele van aknásítva, szóval nem olyan barátságos a környezet. És, ha jól emlékszem, akkor Xenonok is mászkáltak a rendszerben.
  • TokraFan
    #4524
    Egyébként itt tipikusan elfért volna egy kis proc.gen., hogy érdekesebb legyen a roncs átkutatása. Minimum a belső tereket illett volna randomizálni, de akár kissé izgalmasabbá is tehették volna pl. azáltal, hogy bizonyos váratlan események, csapdák, vagy akármi más által (ötletem lenne mint a tenger), nehezítve lenne a ládák megtalálása, hozzáférhetősége. Máris nem droppolná az ember ezt a részt 3 roncs után, mert 1 kivételével mindegyik tökegyforma és így semmi okom nincs rá, hogy ismét benézzek egy másikba.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.09.06. 20:17:41
  • RJoco
    #4523
    Ez is az egyik bajom, hogy nincs.
    A VGA-t a gyártó tuningolta.
    Úgy vettem a gépet, hogy ilyen tájt elkezdem majd húzni, de a kékhalálok miatt ez most kizárt.

    Visszadugtam a másik két monitort.
    Futtattam egy órán keresztül egy VGA stressz tesztet, ahol elvileg a memóriáját is teljesen kihasználta.
    Semmi baj nem történt.
    Majd játszottam is egyet. Ez is jól ment.

    Megnéztem azt az állomásroncsot. Nem volt nehéz. Amit adott, annak azért örültem. :)
    Hasonlók vannak máshol is, csak azok sokkal egyszerűbbek. Kinyitod a roncsot, bemész és összeszeded, ami bent van.
    A Paranid szálban található után szerintem nehezet nem tudnak adni.
  • RJoco
    #4521
    Találtam pár programot.
    A képi megjelenítésű teszterek nem dobtak semmit.
    Egy kis egyszerű program meg ezt dobta:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Allocated 3948 MiB total, in 8 chunks
    [test 5/8 pass 2/4] Block copy, sparse inversions, overlapping
    Error 5250: Error waiting command queue to finish copyBlocks kernel!
    Testing incomplete!

    Hogy ez mérvadó vagy sem, nem tudom.
  • RJoco
    #4519
    Akkor ezt már nem nevezném kezdőnek.
    A sztorikkal gondolom nem haladsz.
    És a fórumot sem nagyon olvasod.
    A bomba a szkafanderben van. Vagyis ki kell szállni a hajóból, akkor tudsz bombát dobni. Természetesen erősen korlátozott a hatótáv.
    A K betűvel tudsz váltani a bombák között, ha az az aktuálisan kiválasztott eszköz.
    A szkafandernek 3 eszköze van. Pisztoly, bomba vető, javító lézer. Ezeket valamilyen szinten lehet fejleszteni, illetve felszerelni a dokkok kereskedőjénél.
    A bombavetővel tudsz sima bombát vetni, ez nagyon jó felszíni objektumok ellen. De tudsz vele EMP bombát is kilőni. Ez a pajzsot nyirbálja, emellett data leak-eket hoz létre. Ezeket a leak-eket leszkennelve tervrajzokhoz juthatsz ingyen. Hajóéhoz, állomásmoduléhoz.
    Sajnos fegyverzetet, hajtóművet nem ad. Annak a tervrajzait meg kell venni. És eddig nem sikerült hajógyár modulokat sem összeszednem. Azt is meg kell venni.
    A moduljaim legjava így lett meg. Csak azt vettem meg, amire nem érdemes EMP-t pazarolni, mert mondjuk annyi a modul, mint amennyi az EMP. Vagy olcsóbb.
    Mindkét bombát a táskádban lévő anyagokból tudsz gyártani a dokkok Trade szekciójában. De a Shipdealer-nél is megtalálható a pult.
    Fekete kereskedőnél is beszerezhető időnként. Bár eléggé limitálva van.

    Lassan meglesz a lóvé az XL hajógyárra. Most is foglaltam 2 vagy 3 főnixet. Csak úgy dől a lé. És szerencsére pár darab MK3-as hajtóművel szerelt, az kapásból 9M. Lecsupaszításkor így bejön 13-16M, eladásnál még 6-7M.

    Pár (játék)órája állítottam be az első "csak úgy" kereskedő hajómat. Érdekes mód levonást sosem látok, mindig csak jóváírást. Mivel kereskedik akkor?
    Esetleg az állomás anyagát hordja el, ahol kiadtam neki a parancsot?
    Az állomáshoz nem rendeltem hozzá.

    A játék 1 monitorral eddig nem vacakolt, bár csak 3x játszottam így vele azóta.
    Viszont észrevettem, hogy a VGA memóriából nem fogy el 2,5 GB. És a GPU sem jár folyamatosan 100%-on.
    Inkább a memóriára gyanakszom, de még valamivel tesztelnem kell majd.
    Viszont így összeáll a kép a GTA problémákkal, mert az is zabálta a VGA memóriát.
    Ha nem találok teszt programot, akkor letesztelem GTA-val. Ott állítható, hogy mennyit használjon.
  • RJoco
    #4517
    5 destroyer-rel, hogy vagy kezdő?
  • RJoco
    #4515
    Mindenkinek olyan színűek a fajai, amilyen színűre alakítja a játékát.
    A legtöbb hajónak megvan a gyenge pontja.
    Jellemzően hátulról kell közelíteni, ott van igazán holttér.
    Ha nem sajnálod a bombákat és van is bőven, akkor lehet, hogy egy tucat már elintéz egy K-t. De az is lehet, hogy több kell hozzá.
    Még nem számoltam ki és nem is teszteltem.
    A bombák egyik jó tulajdonsága, hogy közvetlen a hull-t sebzik. Így teljesen mindegy, hogy mivel van felszerelve a hajó.
  • RJoco
    #4512
    Legközelebb légy oly kedves leírni a hajó típusát vagy legalább a fajt!
    Elég sok destroyer mászkál és mi nem tudhatjuk, hogy neked melyek a pirosak.

    Először is az AI nagyon hülye.

    Ha esetleg Xenon K-k lennének, én azokat lelövöm egy Nemesis-sel vagy Dragon-nal is.
    Úgy tudsz a leginkább segíteni, ha kilövöd a hajtóművüket. Utána a sajátjaid már sokkal gyorsabban elintézik.
    Ha lelövöd az L-es fegyvereket is, akkor talán veszteség nélkül elintézik a hajóid.
    Ha több van egy rakáson, akkor már netszes. Taktikázni kell, szét kell őket választani.

    Ha esetleg egy Split Rattlesnake lenne, azt is elintézem egy Dragon-nal.
    Szintén célszerű mozgásképtelenné tenni, majd leszedni róla az L-es ágyúkat.
    Extrában a fő ágyúkat is érdemes szétlőni, mert 6 darab van rajta. És lőnek.

    Főnixek, behemótok esetén is a fenti taktikákat érdemes alkalmazni.
    A Paranid destroyer most nem ugrik be. Szerintem az ellen még nem harcoltam.
  • RJoco
    #4510
    Húúúúúú!
    Az állomás már épül.
  • Jóózsf István #4509
    Van egy roncs állomás, Ha elfoglalod a szektort, akkor jelezni is fogja egy zöld kis fordított cseppel, amibe be lehet űrsétálni és ha kapcsolókat átállítod, akkor az "aulában" előjön némi nyeremény. Nem nagy durranás, de kétségtelenül jópofa. Ha jól tudom, nincs is másik ilyen.
  • RJoco
    #4508
    Lehet, hogy ezek az SCA hajók mégsem csak úgy teremnek?
    Már egy ideje nincs új jelzés sehonnan.

    Most megint jól futott a játék.
    Úgyhogy vagy a surrond kijelzés a win gondja, vagy a VGA nem bírja.
    Én még mindig az utóbbira gyanakszom a korábbi GTA-s gondok miatt.
  • RJoco
    #4507
    Nem ez az első hely, ahova a riasztás szól.
    Illetve akkora a rendszer is, hogy...
    És ez a riasztásos rendszer is igencsak kétséges.
    Hiszen senki nincs a közelben, aki jelentse a hajó ottlétét és riasztás mégis van.
    Lehet, hogy nálad az a gond, hogy tied a rendszer. Én épp most foglalom.
    De eddig minden hajó SCA volt. Egyik sem rejtőzött.

    Állomás rom, fejtörő?
  • Jóózsf István #4506
    A blokk minden esetben réz. A radiátort szokták elsumákolni elemíniummal (Úgy 99%-ban, hacsak nem épített, mert ott fordított az arány)!

    Neked félig hiába linkelem, de itt már valaki megénekelte a szektort. Már csak az a kérdés, hogy nekem miért nem tűnt fel eddig?!?!?
    Már csak azért is, mert az egy elhagyatott szektor, amit magamévá is tettem azonmód! Abban van állomás rom, amiben van egy kis fejtörő! De az új riasztóm sem ad ki rá jelzést. (Mondjuk az lehet azért, mert hamis zászló alatt futnak!)
  • RJoco
    #4505
    Igen, láttam, hogy megoldottad, de gondolom jobb lenne, ha nem kellene űrsétálgatnod.
    Na mindegy.
    A win-en nem gondolkodom. Az ilyen és kész.
    Mivel több géppel is szoktam vacakolni, karbantartani, stb., ezért nekem egyszerűbb, ha alapbeállításon használom. Főleg, hogy hol németül van, hol meg magyarul.

    A lelőhely címét direkt nem írtam.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nopolies Fortune II. Kis zsák rendszer SCA állomásokkal. Ja, várj, nem kicsi, hanem baromi nagy. A gyorsforgalmin 22-24k sebességgel is haladhatsz. Aztán tudj megállni mikor lejössz róla. Ráadásul tele van kavicsokkal.


    A hűtésnél természetesen felmerül egy csomó probléma. Nem biztos, hogy a házlakók szeretnék, ha a fél házon cső menne át. A víz nyomása sem lehet túl nagy, mert még a végén kárt okoz a gépben.
    A vízkövesedést senki nem nézte. A fogmosó poharam, amibe csak langyos vizet szoktam tölteni, eléggé el szokott vízkövesedni. Vajon ez a réz blokkban milyen? Illetve réz az a blokk (annak kellene lennie)?
    Az, hogy hol mennyi a víz, már más kérdés. A német gyerek arról beszélt, hogy a rendszer 80%-ban kihasználatlan. Ami nem is csoda tekintve, hogy nagyon sok német csak szombaton fürdik. Nyáron ezt nagyon is érezni rajtuk.
    Kicsi babát sem fürdetnek, csak törölgetnek. Sőt még a kisgyereknél is megkérdezik a szülőt, ha kiderül, hogy naponta fürdetik: Beteg a gyerek?
    Ja igen, mielőtt elfelejtem. A gyerek arra is kitért, hogy egy mobil klíma megy a helységben. Vagyis, ha normál hűtése van a gépnek, akkor a klímának azt a levegőt is le kell hűtenie. Ismételt környezetszennyezés.
    Adott esetben, virág locsolásnak teljesen jó lenne felfogni a vizet. Vagy kocsimosásra, stb. Ez igazán nem koszos víz, csak felmelegített.

    A 30xx széria árait az nvidia oldalán lehet olvasni.
    Ahogy a kártya paraméterei is ki vannak írva.
    Én nem néztem utána a dolognak (kivétel az nvidia oldala). Eleve a kolléga szólt, hogy már van infó. És ő olvasta, hogy mások szerint a 3070 olyan erős, mint a 2080Ti. Ennek utána kellene nézni.
    De mivel nekem egy 980TI-m van, ezért teljesen mindegy, hogy milyen erős a 3070. Az biztos, hogy ezek mindegyike erősebb, mint az enyém.
    Már régóta szeretnék egy natív nvidia kártyát. De miután kijönnek a különböző gyártók verziói, ezek valahogy eltűnnek. Vagy mindig későn reagáltam.
    A pirosakban egyenlőre nem bízom. Kell hozzá még egy kis idő és sok teszt.
  • Jóózsf István #4504

    Ha azt vesszük..., még időben vagyunk! Csak nem az idei megjelenéshez!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.09.03. 09:11:34
  • Jóózsf István #4503
    AMA-nóba!

    "- Will we see a 4.0 public beta by October 2020? :)

    - Possible, but not very likely. 4.0 is massive and a public beta slows us down a bit. So we rather wait a little longer. But yes of course there will be a public beta.

    Én meg szeptemberben gondolkodtam. De ha októberben sem jön 4.0 béta, akkor rilíz idén ziher, hogy nem lesz! Kis rosszindulattal (ÉS sok-sok tapasztalattal) 2021 Q1-ben se!
    Rohadtul nem így terveztem a következő pár hetet!
  • Jóózsf István #4502
    Csak úgy...
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.09.03. 08:34:16
  • Jóózsf István #4501
    Csak egy baj van: Nem írtad le a lelőhely címét!
    Ha olyan paramétert adsz meg a foglalás menüben középen, hogy inkább a katonáidat kímélnéd, akkor bizony le kell amortizálnod akár 30 - 20%-ra is a kasztnit. De ezt alul az üzenőben írja is!

    Először nem értettem, mi közöm az egeres témához, de amikor odaértem a célzáshoz leesett. Nálam azok sosem voltak. Illetve talán a gyorsítás, de most az sem játszik! Most, hogy kerestem, gyorsítás opcióm nincs is!
    Közben kiderítettem, hogy nem a taszkváltás miatt van, hanem a hajóelhagyás miatt. Illetve ott is inkább akkor, ha egy másik hajóba ülök át. mondjuk egy teherhajóba, ha nincs negyven évem kivárni, amíg egy inkarkatua bedokkol! És már a megoldás is meg van, csak nem figyeltél. Egy hosszabb űrsétát kell tennem. Mondjuk helyrekalapálni a hajóburkolatot.
    Néha túl nagy mellénnyel megyek neki egy-egy helyzetnek és bizony a háromszoros pajzs is elfogy egyszer!

    Jó, hogy leírtad ezt a gépházas utat, de én oldszkúl vagyok. Nálam úgy kezdődik, hogy Vezérlőpult, (Átállítva a régi megjelenésre (részletes, kis ikonos.)) és egér. Nem is értem minek találták ki a gépházat?!?!?

    A hűtésre is visszatérve egy picit. természetesen a megfelelő komolysággal kell ezt a csapos verziót kezelni. Mivel nálunk nem divat a "szürkevíz", mint mondjuk egy lakóbuszban, így elég meredeknek tűnik ez a megoldás. De játszunk el a gondolattal:
    Családi ház, egyedi vízgazdálkodással, normál méretű családdal. Ha a hűtésre szént vizet ami ugye ivóvíz, felfogod és aztán szürkevízként felhasználod, akkor már egyáltalán nem olyan hajmeresztő a gondolat!

    És akkor a 30xx széria. Egyelőre óvatosan a kijelentésekkel, mert ezek az értékek, beleértve az árát is, nagyon gyanúsak!!! TÚL SZÉPEK!!! A zenvídia meg k.ra nem arról híres, hogy jótékonykodjon az egész világgal! Várjuk meg a teljes képet! Még az is lehet, hogy az AMD gurít egy nagyo(bbacská)t és akkor már más lesz szitu. Nem a piros rajongásom mondatja ezt velem, hanem a józan eszem.
    Vagy egyszerűen a zöldek más mértékrendszert használnak, mint az egész világ. Mondjuk véletlenül bekerült az egyenletbe egy kétszeres szorzó, helyenként a megfelelő előjellel.
    Azt meg ecsetelnem sem kell, hogy mindenki általános teljesítményben gondolkodik "Kétszer meg háromszor jobb mint az elődje, vagy az annak elődje!" Csak azt felejtik el, hogy van marketing is a világon és az a teljesítmény a totál-full-extrém-mega-giga BRUTTÓ, amihez a bolygók együttállása is kell! De ha egy szögegyszerű játékocskát futtatunk, akkor kijön egy +13 fps-es eredmény! Szóval én így látom egyelőre a helyzetet, de ne legyen igazam és történjen végre ténylegesen csoda a világon!
    Akartok fogadni?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.09.03. 07:44:02
  • RJoco
    #4500
    Majd elfelejtem, ISTVÁN!
    Nemrég nézegettem, hogy milyen egeret is vegyek és a PH-n van egy jó kis téma erre, egy jó összefoglalóval.
    Na ott olvastam, hogy a win-ben van egy pontossági beállítás, ami a pontatlan egerekre rásegít és a gombok fölé navigálja a kurzort.
    Az összefoglalót író nagyon ajánlja, hogy az ilyen apróságokat a játékosok kapcsolják ki. Ahogy a gyorsulást is érdemes jól beállítani. Játék közben zavaró lehet.
    Bár azt is írja, hogy sok egér már RAW adattal kommunikál a játékkal és a win nem szól bele, de, hát ismerjük a win-t...

    Szóval kapcsold ki ezt a cuccot és úgy nézd meg, hogy milyen a célzás. Főleg ablakváltás után.
    Én most megtettem és mintha javított volna a dolgon. Legalábbis úgy éreztem, hogy a mai második főnixnél jobban eltaláltam a kis tornyokat.
    Ahol ez megtalálható, Gépház, Eszközök, Egér rész a bal oldalon és További egérbeállítások a jobb oldalon.
    Megjelenő ablak 3. füle. Első 3 kockában nincs pipa, negyedikben van, utolsóban megint nincs.
    Normál esetben csak az első kockából kell kivenned a pipát, a többi jó.
  • RJoco
    #4499
    Lassacskán talán kezd kiszűrődni, hogy mi nem gond a kékhalálnál.
    Az új rendszer is elhasalt X4 alatt.
    Ezt követően rádugtam másik bill-t és egeret. A játék a mentés betöltése alatt bezáródott. Kicsit megnyugodtam, hogy nem a gamer Logitech cuccok okozzák. Igaz, hogy a másik két eszköz is Logitech. Vezeték és program nélküliek.
    Ezt követően lehúztam a két szélső monitort, amit természetesen a win nem kezelt jól. Megpróbálkoztam egy újraindítással, aminek leállítás lett a vége. De végül mégis vissza kellett dugnom egy monitort, hogy szét tudjam szedni a surrond-ot.
    Egy monitorral eddig nem volt gondom.
    Vagy a win nem bírja a surrond-ot vagy a 980. Vagy egyik sem.
    Esetleg valamelyik monitorral van gebasz.
    Még párszor megpróbálom 1 monitorral, illetve visszatérek a régi rendszerre, meglátjuk így mi lesz.
    Bár GTA alatt csak 1 monitorom volt, mikor vacakolt. És pár másik játéknál is csak 1 volt. Szóval a monitorra sem adok túl sokat. Így maradna a VGA, CPU, alaplap, amiből válassza ki valaki úgy, hogy nincs cserealkatrész.

    Találtam egy nagyon jó főnix fogó helyet. Csak úgy teremnek, mint a bolondgomba.
    Az egyiknek BAD-008 volt az azonosítója. Jópofa.
    A kedves foglaló hajóm mindig a közelben sertepertél, baromi idegesítő, miközben a főnix szórja ki a tornyokat, mozgás közben meg nem találom el. Plusz a torony is lökődik.
    Emellett ez a csúcs hajó simán átsiklik a főnix testén is akár.
    Szóval...
    Az egyik foglalást sikerült durván elnyújtanom. A kapszulák leszálltak a hajóra, majd eltűntek. Én meg csak várok, de semmi.
    40% alá kellett lőnöm a hull-t, hogy történjen valami. Innen a foglalás simán ment.

    A személyzet szállítást olyan jól megoldották, hogy a két hajónak nem is kell egy rendszerben lennie. Igaz, hogy ilyenkor nem azonnali, beletelik egy kis időbe, de ez kibírható. És egyik hajó sem mozdul, de kapszulákat sem látni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.09.03. 01:00:28
  • RJoco
    #4498
    A 3070 olyan erős, mint a 2080 Ti jelenleg. Ára viszont csak 500 euró.
    Akkor már inkább veszek egy 3080-ast 700-ért.
    A 3090 meg egy újabb Titánnak felel meg 24 GB memóriával.
    És ezek a natív kártyák. Majd jönnek Asusék és társai az OC, csilli-villi kártyáikkal.
    Kíváncsi leszek, hogy ők hova árazzák majd..
  • RJoco
    #4497
    És, ha a szegény országokra alapoznának mindent, akkor nem lennének Titán kártyák, sem pedig 1000 eurós processzorok.
    Amúgy meg Indiában, Izraelben, Kína egyes részein valószínű a léghűtések vagy a vizes hűtések is eleve hátrányból indulnak a magasabb környezeti hőmérséklet miatt.

    A környezetbarát rész meg elég szubjektív.
    Az környezetbarát, ha egy hibridet hajtasz és az is környezetbarát, ha a város összes zebrájánál meg kell állnod, mert elcseszték a kreszt a hülye riporterek.
    Vagy várj, utóbbi nem környezetbarát, de azért álljál csak, mikor mehetnél is.
    Szóval lehet környezetbarátabb az elfolyatott víz előállítása, mint egy szett legyártása.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.09.02. 22:44:34
  • TokraFan
    #4496
    Egyébként nagyon odaver a 3080!

    Szerintem az ára sem vészes, legalább is, a korábbi tendenciákhoz képest.
  • TokraFan
    #4495
    Előrebocsátom, nem értettem a szöveget mert németül nem tudok, csak englishül.

    Amennyit sikerült kihámoznom, annak alapján ez nem egy reális megoldás, gyártói oldalról szóba sem jöhet. Márpedig a kérdés az volt, miért nincs 16GHz CPU. De egyébként is téves az elképzelése, mivel nem mindenhol áll rendelkezésre ilyen mennyiségben víz, sőt, manapság kb. 1 milliárd ember nem jut megfelelő minőségű vízhez. Egyébként sem tartom környezetbarátnak, ha ivóvizet hülyeségekre pazarolnak, bár ebben a tekintetben a WC a leggázabb, ahol ugye ivóvízzel öblítjük le a sz*rt, többek között hazánkban is.

    Költségeknél is alapvetően gondolom a német vízárakkal számol, de olyan helyeken, ahol vízhiány van, pl. India, Izrael, kína egyes részei és még sorolhatnám, ott nem hiszem, hogy ez egy valós alternatíva. Szóval barkács szinten, egyedi esetekben megoldás lehet, de erre alapozni magas órajelű CPU gyártást nem lehet.

    Ha valamit rosszul értelmeztem, kérlek pontosítsátok, mit magyaráz!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.09.02. 21:10:52
  • RJoco
    #4494
    Idén szedtem egy folyó melletti magaslaton egy csomó szamócát. Isteni édes volt.
    Azt fejtegette, hogy a hűtő előállítása mennyi energiába kerül. Ehhez képest a víz előállítása mennyivel kevesebbe.
    Majd ezt követően az arakkal folytatta.
    Nekem az jött le, hogy ez a vizes megoldás, egy radiátoroshoz képest környezetbarátabb és olcsóbb is, ha azt nézzük, hogy egy konfig meddig életképes.
    Most én is azon gondolkodom, ha 17-ig nem javul meg a gép, akkor veszek egy 3080-ast és építek egy amd konfigot.
  • Jóózsf István #4493
    Hát ez baromi klassz! És egyben veszett rossz hír nekem, mert a jónak gondolt hűtőmről derül ki ezáltal, hogy tulajdonképp egy kalap szamócát sem ér! (Mit nem adnék egy kalap igazi vadon termő szamócáért!?!?!??!)
    A fejtegetésre nem nagyon figyeltem, de azt akrta mondani, hogy a sok energia és nyersanyag, amit a termékek előállítására fordítunk, abból folyathatnánk is a vizet folyamatosan??? Érdekes!

    "A PARASZT"-on mindig megütközök!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.09.02. 15:38:24
  • RJoco
    #4492
    Van hűtési megoldás, hogy a magasabb órajelű processzort is jobban lehessen hűteni, de mégsem lesz egy extra fűtőtest a szobában.
    Az igazi vizes hűtés.
    Nem mondom, hogy nem beteg, de van realitás alapja annak, amit mond és csinált.
  • TokraFan
    #4491
    Azt már nagyon nagyon régen meghaladták. Egy komplett játéknyi tartalom jött időközben és rengeteg hibát javítottak.
  • Jóózsf István #4490
    Így, hogy mondod a lökdösődést, abban van valami, csak én nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, hisz a MI egyébként is buta mint a tök. De valóban hozzányúlhattak, mert mostanában kezdett bosszantani, hogy a hajóm, feltűnően dörgölőzik!

    Köszönjük EMESE!

    Szóval azt mondod, hogy új vindóz?
    Egyszer... Mit egyszer? Tavaly amikor ezt a gépet összeraktam, nekem is okozott fejfájást, aminek szintén az lett a vége, hogy ment a kukába és ami felment, már egyel frissebb verziójú volt. Azóta semmi bajom. A mostani a 1909-es. egyelőre. Rettegek a frissítésektől!

    Szerintem ez a motor téma kicsit magas. Már az is elég, hogy tudjuk: A miénk már megszolgálta a magáét.

    Jöhetne már a következő adag, mert most épp túlélni próbálunk a marson a cimborámmal, külön játék, külön kaland, de folyamatos kapcsolatban vagyunk, vagy hengácson, vagy simán telefonon értekezzük meg a tapasztalatokat eredményeket. De ez a játék rohadtul kifacsarja az embert. Nincs megállás, mert folyamatosan terrorizál. Már kezdek kimerülni idegileg és fizikailag is. Felborult a bioritmusom!
    Az biztos, hogy idő elbarkácsolásra kiválóan alkalmas. Úgy elrepült egy hét, hogy azt sem tudom merre vagyok arccal.