6899
Egosoft X4
  • Jóózsf István #4405
    És ezt a helyesírás ellenőrző sem könnyíti meg, bár az utóbbi időkben sokat fejlődött.
    Van egy olyan, viszonylag könnyen követhető szabály, hogy az igekötőt, (és az igét!!! ) ha az ige előtt áll, akkor egybe, ha utána akkor külön írjuk.
    Felmegyek... - ...megyek fel.
    Nyilván az ingerküszöb is eltérő az embereknél, ki hogy kezeli. El tudom képzelni, hogy valakinek ez konkrétan fáj. Én is érzékeny vagyok rá, de Mumónál annyira szélsőséges a helyzet, hogy már csak legyintek.
  • TokraFan
    #4404
    Mondjuk Te is rendszeresen azt írod, hogy "egyenlőre", holott helyesen: egyelőre! :-)
    Persze mumo írásaival én is küzdök rendszeresen, hogy legalább minimálisan megértsem. :-D
    Viszont nem szoktam nyelvtan-náciskodni, mert én sem írok tökéletesen. Számomra elsősorban az "egybe írjuk, külön írjuk" kérdéskör a nehéz, már a suliban se ment.
  • mumoka 2012
    #4403
    akkor marad a régi
  • Jóózsf István #4402
    Nem találtam olyat, ami egyértelműen a "MÁSSÁGRA" utal!
  • mumoka 2012
    #4401
    na 1 nagy kérdés ilyenkor melyiket kéne betenni . smile
  • mumoka 2012
    #4400
    nekem ez kezd gyanusá válni.
  • Jóózsf István #4399
    Állítólag szép is vagy!?!?!
  • RJoco
    #4398
    Hagyjuk is a vitát, maradjunk békességben.
  • mumoka 2012
    #4397
    de azért valamit nem értek azt hogy akár 1 éve írtam én mért tudok mindent elolvasni és megérteni ez hogy van akkor.
  • RJoco
    #4396
    És más érdekes írását is csak ideig-óráig hámozom, utána átugrom már fölötte. Mindegyik írása fölött.
    Az, hogy nem írsz egybe szavakat, melyeket egybe kellene írni, még elmegy. Az, hogy elmarad egy-két ékezet a betűkről, szintén nem zavaró, az angol kiosztás miatt már hozzászoktam.
    Az, hogy az idézetet nem tudod használni már sokkal zavaróbb. Bőven elég a válasz gomb, nem kell bemásolgatni másnak a szövegét.
    Főleg, hogy nincs idézőjelek között és semmivel nem jelölöd, hol kezdődik a te írásod.
    Egy enter lenne a minimum, de a kettő még jobb lenne.
    Az, hogy nem használsz írásjeleket sem, baromi zavaró. És ebből adódik, hogy sokszor nincs értelme annak, amit írsz, nekem meg nincs kedvem kibogarászni, hogy hova is kellene egy pont vagy vessző, hogy értelmet nyerjen a hozzászólás.
    A nagybetűk sem érdekelnek, de legyenek vesszők és pontok ott, ahol lenniük kell.
    Ezek még a számítógépes világban is alap dolgoknak kellene lennie, függetlenül attól, hogy hány éves az ember.
    Ezzel adod meg a tiszteletet mások irányába, akik veszik a fáradságot és segítenének.
    Ez amúgy nem csak rád igaz. Sajnálatos módon ez jelenleg rengeteg emberre igaz, kortól függetlenül.
    20 évestől is láttam már olyat és rosszabbat is, mint amit írtál. Ráadásul az műszaki oldal volt. Le is lett szólva. Aztán érdekes módon képes volt normálisan is írni. Akkor ezek szerint nem tanulatlan, csak lusta, trehány?

    Nem a tökéletességet kívánom. Senkitől nem várok el olyat, amit magamtól ne várnék el.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bár én tökéletes vagyok. A hangok is megmondták. :)

    De, amikor azt írom, hogy majd, ha kibogarásztam, mit akartál írni, akkor azt nem viccből írom, hanem tényleg nem értettem, amit írtál.
  • mumoka 2012
    #4395
    hát és sosem voltam a-ban jó de 50 felet sem javul már az a könyv az általános iskolába van az mer már 35 éve nincs ezért marad az amúgy más is ír érdekes dolgokat & én sosem szolok bármit ir én csak kihámozok mit akar & e-nyi.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.08.14. 12:12:08
  • RJoco
    #4394


  • mumoka 2012
    #4393
    én mindent meg értek.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.08.14. 10:56:42
  • Jóózsf István #4392
    Ja, persze. Eszembe sem jutott Mumóra bízni. Több fáradtságba kerülne elmagyarázni mit hova tegyen.
    Tűzrókának van csomagküldő szolgálata, majd azzal elküldöm.
  • RJoco
    #4391
    Az nem működne.
    Tele lenne hibával.
    Egyszerűbb becsomagolni a könyvtárat és feldobni valahova.
    Vagy elküldeni emailban.
    12 KB-on sem a gmail, sem a freemail, de még talán a citromail sem reklamál.
  • Jóózsf István #4390
    12 KB. Adat sincs benne, nemhogy saját!
    Ide is bemásolhatnám. Ő elkészíti a fájlokat a saját gépén bemásolná a szöveget és kész.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.08.13. 16:52:55
  • mumoka 2012
    #4389
    akkor várom nexus talán fellövik oda is hamarosan
  • RJoco
    #4388
    Szerintem működne neki.
    Csak arra kell odafigyelni, hogy ne legyen benne saját adat, mert az lehet, hogy bekavar.
    Néhány mod szeret ezt-azt eltárolni magának, ami a működéséhez kell.
    Bár egy ilyen mod-nál ez nem valószínű.
  • RJoco
    #4387
    Nem tudom, nekem simán megvolt a HG a másik topicban.
    Kell pár aktív ember, aki kijelenti, hogy igen, legyél te a HG.
    Ezt jelezni kell egy linkkel a megfelelő topicban, talán a "Moderátorok figyelmében".
    És megcsinálják amit kell.
    Nem tudom, hogy mennyit változtak, mióta ezt megcsinálták, de akkoriban azért segítettek a kódokban is, aki a segítségüket kérte.
    Hogy maga az SG oldal milyen, azt nem tudom. Sosem néztem.
    Hírekkel, tesztekkel kapcsolatban valahogy mindig a PH-ra tévedtem. A nagyvilági hírek meg egyáltalán nem érdekelnek. Még a címszavakat sem szeretem látni.
  • Jóózsf István #4386
    Gondolom felkerül az is a nexus-ra. Ha nem akkor megpróbálhatod csak úgy betenni a mappába hátha működik. Természetesen akkor feldobom neked valahova.

    A költözéshez annyit, hogy vegyük számba mi az ami miatt MEGYÜNK. Ha van értelme akkor részemről semmi akadálya.
    Talán egyedül a képfeltöltés, ami engem érdekel. Itt 200KB lehet ott meg 20MB/hó Ha ez akkora előny...
  • mumoka 2012
    #4385
    Quieter L/XL Thrusters ezt hogy lehet meg szerezni mert én nem vagyok a steamen.
  • TokraFan
    #4384
    Így van, próbáltam intézni anno HG-t, de a nagyarcúakkal nem egyszerű dűlőre jutni.
    PH-n évek óta viszek topikokat, az egy más világ. Ott meg tudnám csinálni a téma összefoglalót rendesen ha volna rá igény, és megszavaznátok TG-nek. Itt SG-n nem vállalnám el, nincs kedvem fafejű emberekkel küzdeni.
  • TokraFan
    #4383
    PH fórumba én mai napig a Logout-on jelentkezek be, és a régi fórumot használom. Ha onnan mész be, nincs reklám, mindent képes blokkolni a uBlock Origin. Más kérdés, hogy ez meddig fog még élni, mert a lapcsalád többi részét már lecserélték. Mondjuk az sem vészes, szerencsére nem cseszték úgy szét, mint az SG-t anno, amikor a portál dizájnt erre a rettenetes, átláthatatlan borzalomra cserélték. Le is lépett a látogatók jelentős része, az SG mára gyakorlatilag a fórumból áll. A régiek még itt ragadtak. Nekem nincs bajom a PH-val, felőlem mehetünk oda, nekem megfelel. Az SG-nél bármi jobb.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.13. 01:09:22
  • Jóózsf István #4382
    Jó a kapitális némító mod. Nem némítja el, hanem teljesen természetessé teszi a hangját: Nekem amikor vezettem valamelyiket nem tetszett, hogy frászt kapok a saját hajtóművem hangjától! Úgyhogy marad.
  • RJoco
    #4381
    Az azért szép.

    Köszi az infót.
    Akkor nyugisan lelövöm majd az argonokat a következő behemótról.
  • RJoco
    #4380
    Nem. Ő a témaindító.
    A múltkor sajnálattal tapasztaltam, hogy ebben a titulusban semmit nem lehet kezdeni.
  • Jóózsf István #4379
    Mindjárt kipróbálom!
    Új zene-bona ide, vagy oda, attól még hogy szépen szól nem szeretem ha a játék leüvölti a hajamat!
  • Jóózsf István #4378
    Kicsit megcsömörlöttem mostansága foglalásoktól. Főleg, hogy kiderült: Hiába!
    Tegnap előtt, úgy hagytam abba a játékot, hogy... Akkor inkább az elejéről:
    Elindítom, teszek-veszek intézkedek és egyszer csak látom, hogy négy kalóz csörgő van a szektorban. Nézem őket sorban. Kettő simán vihető (Kb 30 körüli személyzet) Kettő meg 60-70. Nekiálltam a két könnyebnek. természetesen jöttek a kotnyelesek is... Végeztem az elsővel, már a másodikat is javában foglaljuk, amikor egyszer csak felrobban. Nem volt az annyira váratlan, csak én voltam egy kicsit trehány. A baj csak az, hogy ezen voltak a feltápolt dédelgetett - nevelgetett katonáim! Mentettem előtte? EGY FRÁSZT!!! Másfél óra játék kuka! Tegnap el sem akartam indítani, ma elindítom. majdnem ugyanaz a szitu, csak nem vártam meg amíg a négy "kikel" Az elsőnél szinte pontosan ugyanaz a hiba! Csak most nem a tuti sereg volt rajta, hanem a második számú tuti. Egyszerűen nem vagyok hajlandó kellő komolysággal kezelni a játékot!
    Harmadik nekifutásra sikerült túltennem magam mindenen (Sok-sok mentéssel!) De akkor meg nem álltam meg tíz darabig! És már rohadtul unom. Szóval beállítok három csörgőkből álló csapatot, hogy felügyeljék a szektort és csak nagyritkán veszek el egyet. Most már egész biztos vagyok, hogy a játék úgy van megírva, hogy amikor azt az üzenetet kapod, hogy védd meg az áldozatod, akkor lelőhetsz bárkit, aki támadja. Sőt! Azt is kikísérleteztem, hogy mielőtt a foglalási parancsot kiadnátok, már akkor el lehet kezdeni az irtásukat és így biztosabb a végkimenetel.

    Természetesen előléptetés: Ohne!
  • Jóózsf István #4377
    Azt hittem Tokra a házigazda!?!?!

    Az ŰrMérnökkel kacérkodtam én is. Ki is próbáltam de elég kezdetleges volt, és el is vesztem benne. Nem szeretek úgy játszani, hogy meg kell néznem a jücsübön, hogy tulajdonképp mi is a tennivalóm!
  • RJoco
    #4376
    Én nem írtam, hogy hiányzik.
  • mumoka 2012
    #4375
    Ez az oldal leginkább csak azért puritán, mert ki kellene nevezni egy házigazdát (vagy valakinek el kellene vállalnia - én vállalom szívesen) és akkor lenne háttér, logó és mindjárt másképp nézne ki a dolog.
    Nézd meg a Space Engineers témát. na látod tudod mi hiányzik innen te is.
  • RJoco
    #4374
    Amúgy nézd meg a GTA V témákat.
    PH: 82 ezer
    SG: 27 ezer
    hozzászólás.
    És ott a lehetőségeket jobban ki tudják használni.
    Nem kell külön oldal a GYIK-nek, szabályzatnak, miegymásnak. Minden megy PH keretek között.
  • RJoco
    #4373
    Az, hogy kinek, mi tetszik, ízlések és pofonok. A másik tele van nyomva reklámmal és még az ad-block sem blokkolja őket. Zavaró. Itt egy sincs.
    Emellett van két oldalt egy rahedli link, hírek, nyavaja.
    Viszont mutatja, hogy mihez szóltál hozzá utoljára/mit néztél meg és mennyi hozzászólás érkezett.

    Ez az oldal leginkább csak azért puritán, mert ki kellene nevezni egy házigazdát (vagy valakinek el kellene vállalnia - én vállalom szívesen) és akkor lenne háttér, logó és mindjárt másképp nézne ki a dolog.
    Nézd meg a Space Engineers témát.
    Csináltam is neki egy külön kis egyszerű oldalt, ahol a fontos dolgok ott vannak.
    Jelenleg pang a fórum is, így az oldal sem volt egy ideje már frissítve.
    De a fontos linkeket a fórum fejlécébe is be lehet tenni.
    PH-n még nem láttam ilyen egyedi témákat.
    Csak hát itt meg vannak módosítások/fejlesztések, aztán az ember linkelheti újra a hátteret, mert a képek elérését megváltoztatták.
    Erről jut eszembe, hogy itt is van lehetőség képet feltölteni. Bár talán a méretek kisebbek, mint PH-n.
    Szóval nem lenne ez egy rossz oldal, ha komolyabban foglalkoznának vele és nem jelenne meg rendszeresen a piros sáv.
  • mumoka 2012
    #4372
    ez jobban néz ki igaz a smaili az a 70 -es éveket idézi lusta újakat csinálni.Meg nézd a 4000 hozzá szólást ott csak 50 van az sovány.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.08.12. 10:22:08
  • Jóózsf István #4371
    Ronda? Nem teszik a betűk színe? Fajtája? Ne viccezzünk már!
  • mumoka 2012
    #4370
    Nem tudom, melyik lenne a jobb. Igazság szerint egy harmadik. Ami egyszerű, mint az SG, de van pl. képfeltöltési lehetősége.
    És természetesen nincsenek meg benne ennek a két oldalnak a szemete. és te tudsz ilyen oldalt ?mert a másik is borzasztó fapados & ronda.
  • RJoco
    #4369
    Úgy látszik megint itt maradunk?

    @enproba1: Beregelni nem tart semeddig.

    Így, hogy elkezdtem jobban használni, ugyanúgy gondjaim vannak vele.
    Hiába van kipipálva, hogy több gépen maradjon bejelentkezve, akkor is, ha IP cím változik, stb., cseszik rá.

    Amivel eddig nem volt gondom, hogy a bejelentkezés ikont eddig mindig látom.
    Sajnos itt egy-két témában nincs meg az a fejléc és nem tudok közvetlen a témánál bejelentkezni. Át kell mennem másik helyre, ott bejelentkezni, majd visszatrappolni az oldalra. Van, amikor emiatt már inkább nem is szólok hozzá.

    Ami jó PH-ban, hogy van képfeltöltési lehetőség. Ha esetleg nem a steam-ről akarnánk linkelni, akkor sem kell megfelelő oldalt keresgélni, mert az SG akármelyiket nem fogadja el.

    Nem tudom, melyik lenne a jobb. Igazság szerint egy harmadik. Ami egyszerű, mint az SG, de van pl. képfeltöltési lehetősége.
    És természetesen nincsenek meg benne ennek a két oldalnak a szemete.
  • mumoka 2012
    #4368
    xd
  • Jóózsf István #4367
    A "híg sz*r beáramlás." megfigyelhető már szinte mindenhol! Mintha ezt igényelné a nép. Már csak azt kellene megfejteni, melyik volt előbb a tyúk, vagy a tojás?
    Nevezhetjük bulváridiotizmusnak is!
  • TokraFan
    #4366
    Pedig z SG az, amit már mindenki elhagyott lassan, annyira tré lett időközben. Nem csak a fórum miatt, hanem a portál is, a cikkek minősége, mind borzalmas. A "gépház" hozzáállásáról nem is beszélve, a nagyarcú "fejlesztő" gyerekkel meg a többivel. A PH egy lényegesen igényesebb portál és fórum, más kérdés, hogy az utóbbi 1-2 évben ott is megindult a híg sz*r beáramlás.