X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#872
Egy NPC által irányított hajómnak a travel módját tudják majd használni ahogy növekszik a szintjük?
Mert jelenleg csak sima sebességgel mennek, travel mode nélkül

#871
A fölső sávban ki kell választani, hogy milyen méret és típus, addig nem jelenít meg semmit.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#870
fly to xen n guidance mission de sehol nem találom a térképen hogy ez hol találhato tudna segiteni valaki?
drop
#869
nem minden jó semmi piros de szürke a gomb azt hitem hajómra kell a kereskedelmi szoftver de azt is megvetem semmi

#868
Nekem is esett az FPS em drasztikusan, és idővel 1-2 óránként kell restart is mert iszonyat belassul a játék

#867
Jobb alul minden feltételnek teljesülsz? Nincs ott valami Pirossal esetleg? Mert ezen esetben nem tudod megvenni a hajót

drop
#866
kérdésem lenne miért nem tudok hajót venni szürke a hajó vételi rész ez bug ?

3lm0
#865
A minél több javítás nálam is rontja a helyzetet. Egy Gigabyte GTX960 2GB rammal(mellette egy I7-2600K és 16GB DDR3 ram), először simán vitte árnyék, csillogás és AA nélkül. Most minden low-ra állítva VSync kikapcsolva kb 1-2 órát megy a játék aztán Vulcan hibára hivatkozva kifagy, minden előjel nélkül. Lehet hogy több minden megoldódott, de cserébe kifagyogat.Nekem legalábbis.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#864
Az Odüsszeuszomat nem javítja a Paranid hajógyár, csak a Pontifex Szent Utasítása hajógyár, ami ugye szintén paranid és a hajó is az. Mi va'!???!?!?!?
Nem baj. Benyalom magam a HoP-nál!<#awink>
#863
Kezdem egyre jobban gyűlölni ezt a játékot!
Továbbá két javaslatom is lenne a fejlesztőknek. Az egyikre biztos lesz mod: Lehessen már egyből az űrbe ugrani, mint az X3-ban. Semmi szükség erre a felállunk, helyet cserélünk baromságra. A másik meg az lenne, hogy az egérgörgő, vagy a sebesség gomb, kapcsolja ki az utazósebességet. Szintén felesleges mozdulat külön kikapcsolni! Nem beszélve arról, ha elvétem, akkor jön a éjibogár effektus!

A küldetések több mint a fele hibás. Sorra ragadnak be. De nem csak az minél több javítás jön ki, annál többször hisztizik be valami. 1-2 óra játék után biztos, hogy újra kell indítani, mert valamilyen funkció nem működik!

Építkezésben sem lelem örömöm!
Ehhhhhhh!
#862
Fordított sorrendben.
Igen bejelenti a belépéseket, de a célpontokat már nem. (biztos nem futotta rá)

Pegazus emlékeim szerint paranid termék.

Elmo! Nekem is úgy rémlik, hogy amit kinyitunk, azt kiveszi a játék.

Azt tisztázzuk: A sistergést kiolvasni kell ezekben a data vaultokban nem javítani! Nagyon fontos! Csak azért hozom szóba, mert most láttam két jücsüböt is, ahol rálőttek...
#861
Nem játszottam a rebirth el szóval nem tudom merre vitték el a sorozatot de kérlek mondjátok hogy Betty még mindig mondja amit kijelölök, főleg hogy entering system...
#860
Szia
Merre lehet kapni Pegazust? Argon Prime-ban nem találtam.
3lm0
#859
Nos én elrepültem oda, de nem találtam Data Vault-ot. Viszont emlékszem hogy már jártam abban a szektorban és mindenhol kinyitottam mindet (6/28-on áll a küldi). Gondolom ha egyszer már ki lett nyitva akkor eltűnik.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

Gilmoor
#858
Sajnos én is tapasztaltam ilyen átlátszó küldetéselemeket, sőt még egy potyautasom is akadt, akit már csak az űrben vettem észre.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Star Citizen referal code: STAR-MVJ4-C46D can sign up to Star Citizen by using your Referral Code. They will earn 5,000 UEC which can be spent for weapons, ship components or decorations

#857
Kellene nekem egy vállalkozó szellemű emberke. Mátreix 9-ben van egy Data vault, amit nem tudok kinyitni. Nem is hallom a sistergést sehol. Biztos hogy hibás!!! Meg kéne nézni, hogy csak nálam, vagy másnál is...
(A bejárati kaputól 83 km-re 11 óra irányban)
Amaro
#856
Teljesen igazatok van, de vagyok olyan lökött, hogy ez eszembe se jutott <#nevetes1>

3lm0
#855
Ahogy goyo kolléga mondja. Ki az űrbe, be a szkafanderbe és kb 1-2 perc alatt 100%-ra lehet javítani a hajót.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#854
Repair lasert próbáltad? Biztos nem várnék 1 percet se kishajó javításra.

Amaro
#853
Azért van itt még bosszantó probléma bőven, rommá lőtt kis vadászommal bedokkoltam egy szervizbe, ugyan már legyenek szívesek... nem, mert csak azért sem, merthogy nincs alapanyag. Eddig ismerős duma, legfeljebb várunk, 12%-os hajóval nem kéne elstartolni. Addig vásárolgatok... igen ám, de kitől? Sehol senki, egy kereskedő sincs a helyén... ekkor lesz gyanús hogy szinte minden placc foglalt az egész állomáson, de egy tántorgó szerencsétlent se látni, nincs kivel kereskedni, nincs kit alkalmazni - szóval itt most az emberi erőforrás hiányozhat. Csak egy szem managert találtam az egész hodályban, nulla morállal töprengett miért ment mindenki az aldiba feltöltőnek.

Tauri: jó a nagy vas kapitány csaja, remélem felbérelted 😄

3lm0
#852
kisiku: Ez még egy egész jó megoldás, hiszen nem lehet annyi tesztelőt tartani mint amennyien játszani fognak vele. Viszont rettentő gyorsan reagálnak a panaszokra és adják ki a javítást. Nekik is könnyebb hiszen specifikusan tudják keresni a hiba okát.

István: Talán nem sokkal van "készebb" állapotban mint anno a Rebirth, de sokkal játszhatóbb volt a kiadás pillanatában is. Ráadásul ha nem csal az emlékezetem, a Rebirth-höz sokkal lassabban jöttek a javítások.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#851
Rájött már valaki, hogy ennek a játéknak a (el)készültségi szintje a ribörszével vetekszik!?!?!? Nem merjük kimondani, de...
Megaztán, ettől "X" az "X" <#awink>

A kezdőknek javallanám, hogy ha megvan az első 2-300 ruppó, akkor hajítsa olyan messzire az Elit-et, amilyenre csak tudja és vegyen Egy Pegazust! Összehasonlításképp? a pegazushoz képest az elit egy csacsi!!!
Haladóknak is tudom javallani "Játszósnak!
#850
Azért nem semmi. Egy hete jelent meg, és itt az 1.30-as patch 😊
Csak így tovább.Ezek szerint ők azt a stratégiát választják, hogy kiadják majdnem jól, majd gyorsan befoltozzák.Tetszik. 1-2 hónap és itt a 2.0 is <#vigyor>
3lm0
#849
Minden hajónak van valamekkora "gravitációs" tere, ahol felveszi az adott hajó sebességét. Egyébként elég zorall lenne dokkolni mozgó hajón 😊

Arra rájött már valaki hogy állomás modulját vertikálisan, vagyis függőlegesen lehet-e forgatni? Mert kipróbáltam egy rakás bill. kombót, de eddig csak vízszintesen sikerült, így viszont új állomást építeni csak alulról lesz érdemes. Mivel bármely összekötőmodul, csak oldal és fel irányba hasznosítható.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#848
Hűű de király a játék 😊
Az volt a küldim, hogy vigyek valakit munkába egy Carrierre. Mire oda értem a nagy hajó már 322-vel ment amit én nem tudtam tartani. Valahogy oda boostoltam hozzá és az én sebességem is megnőtt, majd letettem a vasat.

A képen a nagy vason az én picke vasam 😊

#847
Gorgon Vanguard (M) ezt hol lehet kapni tudna segiteni valaki
#846
lenne 1 kérdésem mért tünik el a játékba a menü rendszer bizonyos idö után
3lm0
#845
Tauri: A rakéta a legegyszerűbben használható. A célpont hajót a kijelölő négyzetben kell tartani míg egy fehér rombusz rá nem csúszik és ki is írja hogy locked, akkor kell a rakétát kilőni (alap bill. beállításnál R betű). Kis hajóknak 1, közepeseknek 2-3 úgynevezett "csalijuk" van amivel el tudják téríteni a rakétát. Tehát a kis hajó max egyszer megússza, aztán a következő már leviszi a fejét. Heavy Guided Missile-ből egy darab is elég a kicsiknek, Light Guided Missile-ből néha 2-3 is kell (pajzstól illetve hull-tól függ).
Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.07. 14:10:21

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#844
Megvan: roguey's Site
Még jó hogy végignéztem a régi linkjeimet. Pedig tegnap is kerestem :-)
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.07. 13:09:10

#843
ezt én is kerestem már és a full térképet de nem találtam edig
#842
Talált már valaki hajó táblázatot? Fegyver tábla fent az EGO forumon.

#841
Értem. És ezt miből állna nekik beleírni a játékba, hogy ne kelljen 5 percenként videókat nézegetnem illetve fórumokat olvasgatnom? Én csak legvégső esetben kérdezek.
#840
Igen rajta, de a lövésem átment rajta. Rakétával nem próbáltam még, nem tudom még a raksit hogyan kell használni 😊

3lm0
#839
Tauri: A láthatatlan hajón rajtamarad a kék körvonal? Mert ha igen akkor elvileg a kis szaggatott kört is mutatja ahova lőni kell, vagy rakéta képes lockolni és az elől csak egyszer futhat el (kis hajóba csak egy csali fér be). A követős rakéta kb 3 km-ről indítható és szépen darál.

Kisiku: A teleport csak téged visz át hajóra vagy állomásra. Ahogy írták jobb klikk bármin ami a tied (bár nem is próbáltam idegen hajóra teleportálni vele, lehet hogy oda is enged?) és kb 5 másodperc múlva ott vagy. Néha fura helyre tesz, de a transporter mindig elvisz a fedélzetre vagy a dokkszintre.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#838
SIKERÜLT 😊

Úgy tudtam elérni, hogy beállítottam a kamerát hogy a hajót mutassa, és távolról ha mozgattam a célt néha el tudtam találni a hajót...így néhány perc alatt le tudtam ölni 😊

HA valaki ilyen hibába futna ....van esély XD

#837
Számtalan olyan küldetés van, ahol ehhez hasonló bénaságok miatt nem tudod teljesíteni. Már ezerbe belefutottam. Tedd félre, majd ha javítják megcsinálod, addig válassz másikat...

Viku! A teleportert nem kell legyártani, mert VAN (Nem úgy mint az X3-ban, ahol meg kellett venni) A kérdés az, hogy használhatod-e!!! Jobb klikk bármelyik tárgyon, legyen az hajó, vagy állomás és ott lesz középtájt: Teleporter to...
#836
Itt az invis hajó, ezt kellene megölni de nem tudom hogy hogyan tegyem



És ha közelebb megyek akkor ilyen, amit csak űrruhában tudok megtenni. Ha hajóval próbálom nem lesz látható


Utoljára szerkesztette: Tauri, 2018.12.07. 10:41:43

#835
Köszönöm. Mint mondottam már ki van fejlesztve/kifejlesztettem a Teleportot, már tovább is fejlesztettem, a dokk is megvan már (addig nem is lehetne fejleszteni), csak használni nem tudom. Még gombot sem találtam rá.
Nem kell aggódni miattam, nem vagyok hülye, meg szétszórt sem, egyszerűen hiányos a játék. Pl, ha kifejlesztettem a teleportot, küldhetne egy üzenetet, hogy mit nyomjak meg hogy működjön vagy hol kell legyártanom, stb.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.07. 09:22:20
Caliph
#834
nálam ahogy zajlott az építés: leraktam a dokkot. adtam a hqnak lóvét az építési büdzsébe. lerakott egy dokk szerű valamit a hqtól arrébb,oda jöttek teherhajók hozták az alapanyagokat. Amint megvolt az alapanyag ,csak akkor indult el a felbérelt builder hozzám. Megjött,kinyílt,és már küldte is a drónokat építeni.
(ha jól emlékszem építés menüben sárgán jelezte amíg nem volt meg minden alapanyag,aztán zölden ha megvolt és elindult a visszaszámlálás amikor elkezdte építeni)

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#833
Hosszútávú letapogatónál ugye a másodlagos tüzelő gombot kell nyomvatartani (ribörszben "R" volt difólt) Addig, amíg még elsül. Mármint nem nyovatartod időtlen időkig, hanem úgy kb 2 másodpercig. Ha ordenáré DOING-ot hallasz amikor elengeded, akkor elcseszted! Én azt tapasztaltam, hogy a kettes típusú lő el úgy 150 km-ig.
Ha visszhang gyűrűje kék, akkor Doboz, vagy roncs. Ha sárga, akkor tíz záras doboz, vagy kavics, (amit még mindig nem tudunk, hogy miért) Ha lila, akkor Annamária, vagy adattároló. Odamész űrruciban, kinyitogatod (MINDENHOL!!!) szkenneled ahol kell, begyűjtöd az apróságokat, Örülsz!

Teleport: Boron liba nem mondta? Megépítetted a dokkot a hákúra? Ha igen, akkor a "térképmenüben" fent középen a második,vagy a harmadik ikon (lombik) kutatások. Nyomogasd őket serényen! Nem kerülnek semmibe, csak tíz percekbe!

Kicsit tényleg szétszórt vagy! Aggódom miattad! Vér, vizelet?
#832
Én is elég jól haladtam, mondjuk még 3 dolgot nem találok:

- a teleport hogyan működik? Oké, hogy "individual" használhatja, de az mit jelent? Csak űrruhában vagy hajóstul?
- a Long Range scannernél hogyan tudok pingelni?
- s végül, nem találom az ablaktörlő kapcsolót, pedig a kuplung mellett is néztem már.<#nyes>
#831
A múltkor még látható volt! <#awink>
#830
Elkezdtem a Holy Order elleni háborút.
Az első küldim hogy pusztitsak el egy tethys sentinel-t. Sajnos láthatatlan a hajó, és át is lövök rajta így nem tudom elpusztítani.
Érdekes viszont ha kiszállok a hajóból, és űrruhában megközelítem, egy idő után bedobja a hajót, de ahogy eltávolodok tőle ismét láthatatlan lesz és nem sebezhető.
Van itt valami trükk? 😊

#829
Version 1.30 Beta 1 (323831)

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Added graphics setting to show graphics card and screen separately on multi-GPU systems.
Added option to restore all default settings.
Added Nividium to items bought by Argon and Teladi trade stations.
Improved accuracy of turrets and gimballed weapons.
Improved skill gain profile for NPCs.
Improved station-based traders to sell products at at least the price set at their station.
Improved options for selling illegal wares.
Removed non-functional engine mod type.
Removed mining turret compatibility from Sunder.
Removed display of type icons for unknown objects on map.
Removed mouse cursor emulation in start menu.
Fixed searching for ware names to use the correct trade filter.
Fixed missing guidance information in Mission Manager
Fixed invasions stalling and starving the war missions of suitable situations.
Fixed illegal build plot for advanced gamestart "The Unworthy Entrepreneur".
Fixed player-owned ships sometimes dropping cargo without the player telling them to.
Fixed passengers or prisoners sometimes being promoted to captain thereby changing ship ownership.
Fixed turrets on M-sized ships flown by the player and set to attack all enemies not engaging hostile XS-sized ships.
Fixed case of patrolling ships failing to engage pirates pretending to belong to their faction.
Fixed police ships penalising unpaid plots in locations where they do not have police authority.
Fixed "Promote best crewmember" button not working if ship has no pilot and all crewmembers have 0 skills.
Fixed being able to recruit crew from NPC-owned capital ships.
Fixed another case of AutoTrade not functioning.
Fixed AutoMiners not selling the resources that they gather.
Fixed some player-owned ships not allowing you to dock.
Fixed L-sized turret and shieldgenerator blueprints not being available to the player.
Fixed certain collectables not being picked up when you fly over them.
Fixed ships stuck while docked awaiting an invalid build to complete.
Fixed characters being stuck in unhelpful places.
Fixed being able to clone crew members.
Fixed player logo being applied to HQ asteroid.
Fixed player HQ information menu not working after adding a production to the HQ.
Fixed missing dock areas on builder ships.
Fixed incorrect type of mines near gate in Eighteen Billion.
Fixed error incorrectly appearing if build is completed.
Fixed asteroid scanning not being possible.
Fixed missing text localization in several places.
Fixed missing German station announcements and other voiced lines.
Fixed a case of ships having no collision detection.
Fixed ships skipping collision avoidance in certain situations.
Fixed most cases of clipping through docking bay floors when docking.
Fixed a case of the player ship warping to an invalid location on undocking.
Fixed more cases of the player ship warping around (e.g. after taking control).
Fixed crash when installing broken equipment mods.
Fixed occasional unrecoverable freezes.
Fixed several other causes of rare crashes.
#828
Egész eredményes volt a mai napom: Kaptam végre ajándékba egy tervrajzot: Vízmű. Gyorsan bele is építettem az édzskjúba. Kellett hozzá szereznem Silót (amibe a jég kerül) És Tartányt... De ez még mindig később jön. Kinyitottam négy adat tárolót - archívumot... Bagatell! Na de: Ki tudja megcsinálni a Piggyback acsívumot? Mert mit talált hozzá egy Xenon szektorban? Egy Odüsszeuszt az Élharcos fajtából fajtából! JÍÍÍÍÍÍÍÍHHÁÁ! Sajnos ebbe sem lehetett csak úgy beszállni, így kénytelen voltam mással végeztetni a piszkos munkát, amiből egyenesen következik, hogy a két fő ágyúját buktam. (a többit vissza tudtam építtetni) Ezekből még mutatóban sem volt boltban! Mindegy megvárjuk amíg lesz.
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.12.07. 00:44:27
#827
Igen a kérdőjel nem jelent meg 😊

#826
Igazából az i7 Extreme procik jelentős része 1:1-ben Xeon, csak dual mód támogatás nélkül és 1-2 szerver feature nélkül. Ráadásul minden más játék ultra beállításokon repül a gépemen, csak ez az egy nem megy. Ha bármi köze lenne ennek a Xeon-hoz -mármint architektúra szinten-, akkor máshol is gondja kéne legyen, de Elite, SC, NMS, Planet Coaster, Subnautica, stb. stb., mind megy maxon. A Quadro az tényleg nem játék kártya, ezért cseréltem le. Egyébként az is csak driver támogatásban tér el a GTX-től (mondjuk dedikált driver van Maya-hoz vagy 3DS MAX-hoz amivel nagyságrendekkel komolyabb teljesítményere lesz képes mint egy GTX), de a hardver kvázi azonos! Na mindegy, most leszedtem az új javítást, talán azzal már jó lesz. Ja, és Ribörsz maxon fut hiba nélkül, kipróbáltam!
#825
Lehet az csak a régi terv lebontása volt amit irtam. Nincs Builder ott áll ez a tök, és nem épül. HELP

#824
BUG-os: Nyomtam egy cancelt. Majd visszatettem. Erre elkezdi épiteni a plan szerint, de a % visszafele számol.
Közben nem latszik semmi hogy épitenék.

#823
Nem jön a HQ builder akit felbéreltem. De közben kiirja, hogy no pier modul ... jo ez igy?
Rászűrtem a Builder szóra a MAP-on nincs egy se.