X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

3lm0
#923
Nem csak a sziklán mennek keresztül. Én ott álltam a kapitány mellett mikor egy L-es szállítóval keresztülment a Kapu oldalán. Illetve az állomásra úgy dokkolt be hogy a modulokon suhant keresztül Pedig már készültem, hogy na tölthetem az utolsó mentést.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

3lm0
#922
Fent középen van két Pirate Base. Silent Witness XII (SCA Pirate Base) ésSilent Witness XI (HAT Free Port) ők megveszik az illegal cuccokat.
A bejárat Silent Witness I-ből nyílik job felfelé. A kapu a rendszer közepe táján található.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#921
Az egyelőre úgy működik, hogy szerzel egy olyan küldetést, ami egy csempészhez visz. És akkor neki el tudod adni...

Építkezés; A nagy T-dokk rajtam is ki akart fogni. Van egy saját elképzelése, hogy ő hova akar, illetve nem akar kerülni. Például nem akar közvetlenül a hákú karimájához kapcsolódni. Olyankor be kell forgatni irányba és távolítani a karimától, majd amikor zöldre vált a színe, akkor vagy ott lerakod a levegőbe, vagy eldobod és annyi kötőelemet raksz ahhoz a bekötéshez amelyikhez pozicionáltad. Nekem asszem kettő, vagy három "vízszintes" elem kellett "távtartónak"!
Olyan nyűgje is van, hogy ha már egyet raktál, akkor a következő karima bekötési pontra semmiféleképp sem engedi, csak ha egyet kihagysz!

És akkor itt feltenném a költői kérdést: Ki volt az a degenerált, aki úgy intézte, hogy a hajók fizikailag keresztül haladjanak a hákú kavicsán a dokkoláshoz??? Mindegy honnan közelítenek, nekik mindenképp kell tenni egy kitérőt a sziklán keresztül! Hol van a régi szép X3-as útválasztás???? Amikor mentünk tök egyenesen a célunk felé és ha utunkba került valami, akkor kikerültük. Ezt miért kellett elb.ni? Emlékszem amikor a Ribörszre vártunk és videókon büszkén mutogatták az új útválasztó rendszert. Hát erre tényleg büszkék lehetnek!
Próbáltam ebben az autópilótát.: Csőre tettem a hajót a kapu felé. De tényleg. Célkereszt a jelen! Bekapcsolom... és elhúzza. Na mondom te tudsz valamit. De semmi. Csak tett bele egy ívet! VÁJ????

Látom, hogy kiadták a 1.31-et, ha jót akartok, akkor ezt a kiadást kihagyjátok. (Igen. Megint nem bírtam megállni, hogy ne bétázzak!! Szarember vagyok!)
#920
Sziasztok
Tudja valaki, hogy hogyan adhatom el az illegal cókmókjaimat? Van rá lehetőség egyáltalán? Más lényekkel tudok kereskedni? Mármint a kereskedelmi platformon kívül.
3lm0
#919
Én megtaláltam a párját is. Ha jól emlékszem a shipyard van bal alul a wharf pedig jobb alul. Vagy fordítva.Viszont csodálkozom hogy ilyen alacsony a Xenon és a Kha'ak jelenlét, mind a belső, mind a határok menti szektorokban. Ha modulalkatrészt akarok bugázni akkor be kell mennem az ő területükre és még ott is alig-alig lézengenek.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#918
Én ennyit még nem költöttem állomásra, én szép lassan építgetem. Most inkább veszek egy szép nagy L-es teherhajót, az kb 5-6 milla, azzal még gyorsabban és még többet keresek, majd ha úgy látom, hogy elegendő lesz a kereslet, akkor jobban felhúzom a HQ-t. Mivel Teladi rendszerben van, ezért érdemes olyan modulokat építeni, ami rájuk jellemző, tehát nem hiszem hogy pl Paranid el fog jönni hozzám vásárolni.
Én egyelőre nem gyárakkal keresem a lóvét, hanem sima kereskedéssel, küldetéssel, meg ingyen hajókkal. Aztán megpróbálok elfoglalni...ööö kölcsönvenni valamilyet. Mondjuk egy Xenon K-t vagy P-t.

Apropó, találtam egy Xenon Shipyard-ot, Scale Plate Green-ben, de nem akarnak kiszolgálni.
Caliph
#917
Továbbá rendeltem drónokat is az állomásnak,bár anélkül is elvolt,de miért ne 😄

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#916
amúgy a térképen szektoronként mutatja mi eladó,mi vehető,árral,ebből zölddel jelöli ha a miénk a legjobb ár.én is 11 kreditért adom az energia cellát,az csak úgy terem a fotonból,szépen viszegetik. Nagy piert kéne még építenem hogy a large trade shipek is be tudjanak dokkolni,de tegnap 20 percig forgattam állítgattam de sehogy se akarta elfogadni
Ezzel másnak is volt baja,sokat kell legózni,egy kép segítségnek a steamről ha valaki más is szenvedne vele
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.10. 11:33:39

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#915
Árak: arról nem is beszélve, hogy meg kell nézni a valóságban is. A kici kínai olcsóbban ad mindent, mert ő nem hirtelen akar meggazdagodni, mint a balatoni lángossütő. Ergo kisebb az árrés (kevesebbet keres egy-egy terméken) viszont nagyobb a forgalma, tehát még jobban is jár. Az más kérdés, hogy a kici kínai nem fizet adót (meg a termék csak úgy "leesett valahonnan"😉 , de itt a játékban sincs online kassza és online számlázás.<#nyes>

Ergo, amit itt eladunk és keresünk rajta az a miénk, nem kell adózni sem az Argon, sem a Teladi, sem egyik fajnak sem.

Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.10. 10:18:22
#914
Akkor nem javítgatok...jön pénz másból.Csak már csatlakoztam vagy 3 guild-hez, amik adnak küldetést bőven. Egy idő után azonban mindenki, mindenki ellen van, úgyhogy meg kell választanunk kit szeretünk és kihez húzunk. Én most ezzel a Hatikvah's...mittoménmivel vagy -12-es, de tudom javítani. Azonkívül csak a Khaak és a Xenon, ami nem a barátom.
3lm0
#913
Tényleg telített a piac. Kisebb mennyiségnél többet sehol sem keresnek EC-ből. Úgy látszik fejleszteni kell az állomásokat, vagy inkább csak a fejlettebb dolgokat gyártani.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#912
Ugye azt az elvet követed, amit Viku vésett kőbe: INGYEN VAN, TEHÁT ADHATOM OLCSÓN! Én minden eladó cuccnak lehúztam az árát minimumra. Nincs is készletem semmiből, mert azonnal elviszik! Ha néhány kereskedő hajót is adsz a Gazdasági igazgatónak, azok valószínűleg így is a lehető legdrágábban fogják eladni! Ez minden X-ben így volt.

Viku! Az adatszivárgás javításánál az sem mindegy, hogyan és hol találod el a sérülést. Ha van kedved kísérletezz...
3lm0
#911
Állítólag benne van a játékban, bármennyire is tagadják. Csak valahogy aktiválni kéne. Mindenesetre a modderek már írják a nagy háború modot.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#910
"Jópofizás": ez így van. Anno a Rebirth-ben is így csináltam, csak kicsit hosszabb meló volt.

A másik, nekem meg telített a piac, sehova nem kell nagy mennyiségű anyag. Most ugyan Microchip-pel jó pár millát kerestem, de akkor is minden telített. Kicsit Rebirth érzés megint...
Ide is kell a háború, hajógyártás, mert az mozgatja az egészet.
3lm0
#909
Na ez a saját kereskedésre való beállítás érdekelne, mert tele az állomás EC-vel, Ore-vel és lassan a többi gyártott anyag is maxon van, de hiába van hozzárendelve kis és nagy teherhajó is, nem viszik eladásra, csak ilyen 100-as tételeket. Amik meg be voltak állítva autotrade kereskedők, szerte a galaxisban, még mindig olyanok mintha csak veszteséget termelnének.

Más. Sikerült a HAT-nál -12 reput elérnem egy Argon küldiből kifolyólag. Most az állomásuk mellett állva kíváncsi voltam hogy ha a mass trafficból kiszedegetem a criminal egyedeket akkor hogy jön vissza a repu. Azt hittem eldobom az agyam, minden egyes criminal +1 reput ad vissza. Azt hiszem ennél gyorsabb "jópofizás" nincs. Kb 5 percenként jön egy criminal.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#908
Én most direkt csöndben voltam, mert minden működik, jön a pénz, javul a repum mindenkivel, viszont szerintem a Data Leak Repair küldetések hibásak. Még egyet sem sikerült megcsinálnom, mert ahogy rámegyek a repair laser-rel a javítandó pontra, azt mondja, hogy elpusztítottam és azonnal mission failed. Minden mást már megjavítottam, ezeket nem tudom.
Majd újra elfogadom és a már "elrontott" pontokat nem is kell javítanom...
Még a Xenonoktól is kaptam küldetést (!), jó, ez kicsit túlzás, de Xenon állomáson kaptam, civilitől:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Itt adta "sistergésen" keresztül.



Ezek a Rebirth-ben lőttek, itt már nem, viszont szép nagyok.



Itt meg a régi barátainkkal szórakozom éppen:




Xenon I-t még nem láttam, K-t igen. El lehet őket foglalni vagy nem?
Más. Sajnálom, hogy a fegyvereket állandóan cserélgetni kell, tehát nem vihetjük úgy magunkkal, mint a Rebirthben. Most próbálom belőni, mi az optimális. Kifejlesztettem már a tuningot is, de fegyvereket még nem tudok. Egyébként a legtöbb pénzt a HQ építésére és hajóvásárlásra használom.
A manuális kereskedés nekem gyorsabb volt és jobban bejött az előző részben és az űrállomáshoz rendelés is egyszerűbb volt. Itt olyan eldugott az egész.

A harci drónokkal itt is baj van, de legalább nem veszítjük el őket, még akkor sem ha nem tudtak visszadokkolni.
Folyt köv.
#907
Azt bizony ki kellene nyitogatni, Ahol szivárgás van szkennelni (NEMMEGJAVÍTANI!) az ajándéko(ka)t bezsebelni, örülni. 28 van belőlük szerte a világban. A boron néni külön örül, ha kiolvasod őket!
(Javítólézerrel a pirosan világító táblákra kell lőni. Zöldre vált... valahol valami kinyílik, elfordul, etc. )

A menedzser kérdést úgy oldottam meg, hogy hajóm legénységéből neveztem át egyet gazdasági igazgatónak!

Közben nagyjából megoldódott a logisztikai problémám: Amelyik bányászom mégiscsak képes magától tevékenykedni, azt beállítottam a szektorban auto-ra és konkrétan szilikont bányászatok velük. A Hákún kijelöltem a szilikont saját kereskedésre és felhúztam az árát az egekbe. A butább bányászok meg továbbra is maradtak a hákú rendelkezése alatt. Jobbára így működik.
#906
Mikor találok egy lila "pinget" két dologgal szoktam találkozni. Van mikor anomaly de egyenlőre semmit sem tudok vele csinálni és van mikor elhagyatott épületek amit nem lehet targetelni, de ha űrruhában közel repülök hozzá kapok egy data vault ot de mi az?

3lm0
#905
Viszont ha jól emlékszem 3 csillagos manager skilljének kell lennie hozzá csak akkor tudod megtenni.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

Caliph
#904
köszi 😄

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#903
Bármelyik crew jo managernek. Bedokkolsz az állomásra. Keresel valaki majd azt mondod neki work here...
megadod az állomást és ott kijelölöd hogy manager.

Caliph
#902
és most én is kérdezek: honnan szerválok managert az állomásra? 😄

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#901
köszönöm

Caliph
#900
Lesz egy küldi,amikor a boron menekül onnan ahol épp van,egy szállítóhajót kell kísérni és védeni amíg elhagyja a szektort(ezt nekem dokk építés közben adta be)
ha ez a küldi megvan akkor beköltözik hozzád a player HQba ,ahol leszállsz a frissen épült dokkodba és ott kiszállván megjelenik egy hely ahova elmész(dock teleportal) és ott lesz a boron egy akváriumban,és már mesél is a kutatásról
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.09. 16:30:59

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#899
Na itt még nézelődnöm kell, mert nem tudom mi az a szállitós kisérős, és azt se melyik állomás dokkjában keressem. :-)
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.09. 16:27:58

Caliph
#898
ha megvolt a szállítós kísérős akkor megjelenik a dokk teleport listáján

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#897
És hol a fenében van a boron néni?

Caliph
#896
bedokkolni és elsétálni a boron nénihez+előtte egy küldi amikor egy szállítóhajót kell kísérni mert azzal menekül a néni
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.09. 16:25:47

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#895
Tudom hol kellene lennie, de nincs lombik. Kell valamit csinalni azután, hogy kész lett a dock, hogy ez megjelenjen?

#894
Térkép nézet. Második ikon. (lombik)
#893
Bakker rég kész a HQ dockom, de a teleport mission nem akaródzik elindulni.

#892
Majd, ha lesz kedvem regisztrálni, vagy megjelenik a gőzön a műhelyben kipróbálom...!
3lm0
#891
Valóban ez az egyik legfájóbb pont. A legénység képzetlen, a képzésükre viszont nincs mód. Csak tapasztalat alapján fejlődnek, de hogy tapasztaljon ha ki sem jelölheted arra a munkára? Én ezért használom a "Learning All The Things" modot, mert semmi kedvem megőszülni, míg annyi tapasztalt emberem lesz ami elég egy-egy feladat elvégzésére. Igaz ez így kvázi csalás, de amíg a szemináriumok nem működnek addig Egoék is csalnak, nem <#papakacsint>

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#890
Nem úgy mint a képzettségnek. Egyetlen bányászhajóm (a 8-ból) sem képes "Autóbányászkodni", mert nincs egy csillagja sem a kapitánynak!
3lm0
#889
Egyenlőre nem lehet, mert nincs funkciója a játékban.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#888
Nnnna ezt is meg akartam már kérdezni párszor: Van a hátizsákomban egy csomó képzés, (manager, boarding, pilóta, batikolás, köcsögölés, tűzzománc, még morál is!) Hogy a fenébe lehet ezeket felhasználni? Már a Ribörsznél sem volt egyértelmű!
#887
Nem figyeltél! A vizesblokk már régi. Amíg csak az volt, semmi gond nem volt a bányászhajókkal. Legfeljebb csak az, hogy már a jéghordást sem bírták fizikailag-kapacitásilag. Aztán hozzácsaptam a szilikon ostya gyárat, amihez ugyanazoknak a bányászhajóknak kellene bányászni a szilikont! Na ez már meghaladta a képességüket! Úgy értem mentálisan!
Természetesen mindenféle raktáram van! Még írtam is valahol talán, hogy a vizet érdekes módon nem a TARTÁNYban gyűjti, hanem konténerben!

A másik ügyben valóban helyesbítenem kell, mert jár a 20-as szinthez a nagyhajó és a nagyágyú jogosítvány, és még csak pénzbe sem kerül. Sőt! Értesítést is küldtek, hogy fáradjak a polgármesterhez átvenni, csak valahogy nem szúrta ki a szemem. Szerintem ezelőtt az Egosoft információkkal kerekedett és ezért fáj nekik mindent a "szánkbarágni"! Igaz Viku? <#awink>
Szóval meglett a nagyágyú!!! El is mentem felavatni... Gondoltam megfenem egy "K"-n. Fel is vettem, de sajnos vagy az api, vagy a másfajta vga miatt nagyon sötét lett a felvétel és így élvezhetetlen. Annyit mondhatok, hogy ez a "K" nem az a "K" és ezek a hajók nem Borzok. Nem az a megszokott rutinműtét már. Viszont az Odüsszeusz, az Odüsszeusz! <#awink>. Így nem is okozott akkora gondot. Még élvezetes is volt, hogy meg kellett küzdeni vele. Kicsit azért összekarcolásztam a batárt. (Eszetekbe ne jusson "kézzel kikalapálni" ebben a méretben az már nem járható út. Egy "M"-et megpróbáltam 66%-ról. negyed órámba és egy elgémberedett ujjamba került!!!) Persze, köszönhető ez annak is, , hogy a kíséretre is gondot kell fordítani. Amikor nagyobbacska hajót vesztek, de kár az "M"-ekre is, tegyetek irányított rakétavetőt. Szerintem a leghatékonyabb fegyver a játékban. Csakhát... "lőszerigényes!"
Azt is ki akartam próbálni, hogy a hajó egyedül kapjon el egy K-át és én meg addig darálom az apróságokat. Találtam is egy másikat, de az ELMENEKÜLT (Szerintem leadták a drótot, hogy; "Van itt egy gyermeteg barom, böszme nagy hajóval. Ne álljanak az útjába!!!"😉 Viszont, hogy ne legyek egészen boldog, egy darab személyzetet sem tudok rá verbúválni sehol! Egyszerűen nem engedi a játék!
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.12.09. 15:30:50
#886
wow köszi

3lm0
#885
Ahol megadja a "Repair/Upgrade Ship" opciót ott fel tudod tölteni a hajót legénységgel és katonákkal.
Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.09. 15:27:14

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#884
Nekem is kellene legalább egy 1 es Pilota de sehol sincs semmi 😞

#883
Van valami jó tippetek arra hogy szerezzek be crew-t. Asszem ugy lehet, hogy veszek egy hajót, és egyből telerakom, de ez ezért vicces lenne. 1 nyamvadt faszit találtam pl az EQ dockban. Nekem konganak az állomások.

#882
Szerintem én még viszgaidőszak végéig, azaz kb. január vége ill jan 22, mert akkor van az uccsó vizsgám parkolópályára teszem a beszerzést.

Addig legalább jól kitesztelitek a játékot, jön még egy pár patch is, és nem lesz ami kb kikapcsolja a való életemet. 😄


Bár már gondolkodom, hogy csinálok egy videóvlogot "Így X4-ezik a vak" címmel. 😄
Hát azon szerintem lehetne derülni,

Megtaláltam egy régi winyón régi XBTF X2 és X3 mentéseket is, hát rettenetes időket beleöltem annó ebbe a sorozatba, és nem bántam meg. Én mindig úgy kezdtem, hogy felderítettem egy pegazussal az egéz univerzumot, és csak utána kezdtem el bármi "érdemlegeset" csinálni.

Szóval leszek, de majd csak január végén, addig is aktívan olvaslak benneteket. Jó látni, hogy már mennyire előrehaladott állapotban vagyotk.
#881
"3. A repmodell gáz, egy féltéglaként repül a hajó ahogy már a videókból is sejteni lehetett"

Lehet, hogy azért, mert én billentyű + egér kombóval nyomom, de én szinte semmi jelentős különbséget nem vettem észre az X:R, de még az X3-hoz képest sem. Ha valami, akkor talán jobban érezni, hogy a hajónak van súlya, és a tehetetlenségi erő kihat rá, főleg ha kikapcsolod a flight assistot. A hangok is sokat tesznek, pl. amikor travel módban utazik az ember, és kanyarodni akar, hallani, ahogy recseg-ropog az egész hajó a szerkezeti terhelés miatt.

"6. A scan mód ezzel az állaomás beszínezéssel nekem nem jön be, elég arcade jellege van. Jobb lett volna, ha csak simán kiírja a HUD-ra, hogy "Scan"."

Ez alatt most mire gondolsz? Hogy scan módban beszínezi a már lescannelt modulokat? A vizuális segítségnek mi köze az árkádhoz?

"7. Kicsit még mindig túl színes nekem a grafika, nem igazán kelt "komoly" scifi hatást a sok élénk piros és egyéb szín."

Mondjuk engem a színek nem zavarnak (sőt, az, hogy saját festést és logót lehet a hajóra tenni, óriási plusz), a komoly sci-fi hatást számomra pont a hajók és az állomások komolyabb, realisztikusabb kinézete maximálisan biztosítja a Rebirth óta (ellenben néhány X3 hajóval szemben), plusz a való életben sem csak a szürke árnyalataira festik az autókat, vonatokat, repülőgépeket, helikoptereket, de ha nagyon zavar, akkor:

Settings > Graphic Settings > Color Correction

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#880
1.30 után elindult...
Caliph
#879
irod hogy gyártassz vizet,de üres a raktár...van e folyadék tároló raktárad? mert a sima nem jó,liquid storage kell.

Ha jól emlékszem a nagy hajóhoz a licencet a faction representativos csávónál kell megvenni,de ez már pár napos emlék lehet nem az a licence volt ott kirakva,sok nullával... 😄
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.09. 08:52:52

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#878
Azt' hogy sikerült elindítani? Ráolvasás? Szemmelverés? Szidalmazás? Fenyegetés? TETTLEGESSÉG?
#877
Mindennapi idegbetegségünket add meg nekünk ma! Építettem az Édzskjúhoz egy szilikon feldolgozót. Eddig minden rendben. A bányászhajók bevásárlólistájára fel is került a szilikon. csakhogy az eddig szép serényen dolgozó bányászhajók nem értették meg, hogy mit is kellene tenniük. Elmennek bányászni, telerakják magukat jéggel, majd állnak értetlenül. A raktár meg üres! (Merthogy vizet is gyártok!) Továbbá: Hiába mondom egyiknek-másiknak, hogy ő csak szilikont bányásszon, egy idő után visszakapcsolja magának a jeget is. És aztán kezdődik elölről: Tele jéggel áll mint a f.sz! Hogy legyek így mágnás?
Elképzelésem sincs, hogy állítsam be; Mennyi lóvéval gazdálkodjon az ojjektum. Pénzt tudok neki adni, de azt nem tudom mikortól kezdi annyira húzni a zsebét, hogy átutaljon belőle! Régi jó X3, ahol konkrétan meg lehetett mondani, hogy 2 gurci felett minden apué!

A HoP-nál felnyaltam magam 20-as szintig. Ahhoz még nem jár nagyhajó vásárlási és/vagy nagyágyú vásárlási jogosítvány. Javítsatok ki ha tévednék, de ez az X3-ban volt divat, de ott sem szívattak ennyire! Nem kellett ekkora repu hozzá! Igaz, hogy a nagy hajók is drágábbak voltak. ha jól rémlik 170 gurigába került cakk-pakk egy-egy monstrum!

Ezek a háborús küldetések önmagukban is agyrémek. Hátmég, hogy folyamatosan attól rettegjen az ember mikor mondja be az unalmast a rendszer. És kb mindegyik ráfizetéses!
Egyik ilyennél nagyon csúnyán átvertem... Adott egy küldetés, miszerint; Szkenneljem a HoP rendszerben a hajókat, hogy találjak valamelyiknél füvet. Ez eddig semmi extra. Bár a huszadik után már nem mókás.
De azt nem mondták, hogy az egyik saját hajómmal nem vásárolhatok és aztán abban rendszerben nem szkennelhetem úgy, hogy előtte eladom a hajót!!! (Saját hajót nem tudunk szkennelni!)

Hogy jót is mondjak: A térkép vagy inkább a kezelőfelület, ha átlendülünk azon a ponton, hogy már nem idegeskedünk a bonyolultságán, egész jópofa ficsőröket is tartalmaz. Például viszonylag gyorsan lehet megszabadulni, vagy épp bevásárolni egy-egy terméket. Mondjuk el szeretnénk adni egy rakomány nividiumot. Rázúmolunk arra a területre, ahol kereskedni szeretnénk, majd beállítjuk, az áruszűrőben és a megjelenő találaton (bestbuy-bestsell) jobb klikk és automatikusan feldobja az ojjektumnak a kereskedelmi felületét, ahol már csak csúszka, OK. Hátránya, hogy csak a legjobb árakat látod.
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.12.09. 03:13:24
#876
Na, elindult végre, öröm, bódottá, tapsvihar és tüzijáték...
Jelentős fáziskéséssel, az első benyomások:

1. Nincs a robot csaj, illetve csak félig, ami nekem nagyon hiányzik ha már X3 folytatás, mert kellene a hangulathoz.
2. Pozitívum, hogy végre olvasható minden
3. A repmodell gáz, egy féltéglaként repül a hajó ahogy már a videókból is sejteni lehetett
4. Térkép jelentősen fejlődött, de egyelőre még nem látom át teljesen
5. Rögtön az első percben csinált egy olyan bugot, ami miatt újra kellett indítani (térképről visszaváltva cockpit nézetbe, "beragadt" a térképről 3db felirat kb. a HUD közepébe, amit soha többet nem tudtam levarázsolni a képernyőről)
6. A scan mód ezzel az állaomás beszínezéssel nekem nem jön be, elég arcade jellege van. Jobb lett volna, ha csak simán kiírja a HUD-ra, hogy "Scan".
7. Kicsit még mindig túl színes nekem a grafika, nem igazán kelt "komoly" scifi hatást a sok élénk piros és egyéb szín.
8. Joy-t fél ótáig kellett konfigolni és még mindig nem 100-as.

Összességében nem kelt rossz benyomást, de még messze vagyok...
Most kezdtem a tutorialt,...
drop
#875
köszi megvan

#874
Én megyek mellette a saját hajómmal és nem használja lvl 3 on sem