X4 - Foundations
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Én meg frissítem, hogy mi van a Teladi Osprey-el, amit találtam. Tehát miután István javaslatára úgy foglaltam el, hogy közben a rendszerből is kimentem (!), elmentünk közösen egy Wharf-ba, ahol adtam neki fegyvert meg miegymást, meg személyzetet is. Be is tudok ülni és tudom vezetni is. Azt még mindig nem tudom, hogy a lövegekkel hogyan tudok manuálisan lőni, de lehet hogy itt nem is lehet.
Tehát vezetem, van rajta egy leszállópálya egy darab S-es hajónak. Gondoltam, ha nekem nem megy, akkor majd távparanccsal menni fog. Sem az Argon Elite, sem a Discoverer nem tud rádokkolni.
Most kiléptem, hátha a patch javítja. Ha nem, akkor nem szerelem fel, hanem eladom. De az eladás is...most miből állna egy gombot csinálni neki, miért kell a térképen parancsot kiadni a hajónak, hogy dokkoljon eladáshoz? És honnan tudom, hogy mennyit fogok érte kapni?A Rebirth-ben ez olyan normálisan meg volt csinálva...
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.03. 20:36:08
Végre megtudom, milyen zenék vannak az X4-ben... ez nagyon kellett, mert olyan idegesítő volt az a monoton borzalom, hogy kilőttem a zenét. Azt hiszem, ez volt utolsó pont ahhoz, hogy az X3 átkerüljön archívba, most már csak X4 lesz. Bugos, hiányos, bosszantó - de élvezet játszani.
• Added Korean localisation.
• Added "Keep Settings?" dialog when changing antialiasing option.
• Added user-submitted default profile for the Thrustmaster T16000m FCS HOTAS (thanks eisberg1977!).
• Changed default setting for gamepad mode to be "Only for controllers".
• Removed hull damage on collisions until the auto pilot has learned to fly around things!
• Fixed suspense music still playing even if all nearby enemies have been destroyed.
• Fixed player-owned ship icons that are underneath player-owned station icons getting selection priority.
• Fixed player ships assigned to stations not trading in some cases.
• Fixed the movement of newly assigned managers to the managers office.
• Fixed manager's office on player stations not being accessible if there is no manager.
• Fixed crew re-assignment in certain cases (e.g. from M ship to docked S ship).
• Fixed assigning of crew in the back of your ship.
• Fixed being able to assign crew as black marketeers.
• Fixed cash exploit involving hallucinogenics and hard drugs!
• Fixed too many Split characters appearing as pilots and managers.
• Fixed not being able to Comm managers of player-owned stations via the info menu.
• Fixed exploit allowing Comm with all known ships regardless of location (increased Comm range to compensate).
• Fixed repair prices being inversely proportional to the amount of damage.
• Fixed mass traffic being damaged in hazardous regions.
• Fixed Bring Item missions.
• Fixed some unlocalised text.
• Fixed excessively loud repair lasers.
• Fixed certain asteroids not displaying the correct name.
• Fixed mirrored logos on small argon fighters.
• Fixed highway adsigns clipping into opposite lane.
• Fixed high and medium graphics qualities being identical.
• Fixed graphics quality presets not changing texture quality and SSR option.
• Fixed black screen after setting controller sensitivity to zero.
• Fixed possible freeze involving ships repeatedly recalling subordinates who are unable to dock.
• Fixed several other causes of rare crashes.
Így hamar elérjük a 2.0-t <#hehe>#hehe>
"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB
Van SETA-m! Már csak a fluxus kondenzátor hiányzott, amikor egy xenon állomás mellett lődöztem a kis konzumer hajókat kikapcsolódásképp. Épp gondoltam; "mekkora zsiráfság lenne ha az egyik dobná..." ÉS TESSÉK!!! Életemben nem örültem még ennyire semminek. (De.)
Tíz záras kincsesláda valakinek? Ha találkoztok egyel, akkor olyan hajóval menjetek neki amivel precízen lehet célozni. Mint az Elite. Fontos, hogy középen minél közelebb legyen puskája a pilótához. Diszkóveri nem jó!!!
Találtam egy tök üres neutral Teladi Osprey-t- Ez egy Fregatt. Odaállok mellé, van Marine-om, és szkennelés után rányomok a Claim-ra. Erre kiugrik egy Marine és elkezd a célpont hajó körül keringeni. De nem száll le rá, semmi, csak ott röpköd.
Rányomok még egyszer, kirepül még egy, de az is csak köröz.
A Tutorial azt mondja, hogy a Board parancsra nyomjak, de olyan nincs. Ez egy üres hajó, megmutatom.Az első kép kicsit szánalmas és vicces:
Na itt van. Mi a faszomat kell csinálni? Vagy ez is bugos?

A rebirthben volt egy Trade Offer, meg valami best trade vagy mi. Olyant itt nem találtam.
Az X3-ban is tudtam mire jó.
Az a baj, hogy nem tudom hogy X3 vagy rebirth stilusban keressek valamit.
Egyenlőre felfedezgetek, és keresem a jó trade lehetőséget, de eddig csak bevásároltam egy nagy kupac EC-t, de eladni még nem sikerült mindet jó áron.
Mindenesetre jól elvagyok. Eddig a legjobb credit kereseti lehetőségem a kristály gyűjtés.
Claim ten ships.
Már ennyi lenne? Persze, ki számolja?!? <#awink>#awink>
Annyi teendőm lenne a játékban, hogy azt sem tudom hova kapjak. Sokszor kerülök olyan helyzetbe, hogy "jaaaaaa! Igeeen! Arra akartam menni, hogy felfedezzem azt a területet:"
És ez kivételesen nem az öregség jele! (De egy kicsit.)
Tehát, küldetést reputációtól függően kapsz, mint a Rebirth-ben. Minél magasabb, annál többet kapsz.
Kapcsolj scan mode-ba és kezdd el az állomások szkennelését. Bizonyos helyeken fogsz hallani sistergést. A sistergés jelforrást jelent. Ha hallás után megtalálod, akkor kétféle jelforrást találhatsz.
Az egyik piros és villog, ez vagy valami kedvezményt jelent az állomáson vagy "üzleti tippet" vagy blueprint-et találsz, állomás építéshez.
Ha "csillagszóró" típusút találsz, akkor az küldetést jelent. Állj meg benne, várj pár másodpercet, majd kommunikálj.
Egy idő után a térképen is megjelennek az X-Rebirth-ben megszokott ikonok: Táska, villanykörte,halálfej,stb. Ezek a küldetés típusokat mutatják.
A saját hajóid travel mód hiánya Squad-ban valószínűleg hiba, névlegesen, hogy átemelték Rebirth-ből a squad rendszert, ahol nem volt a kis hajóknak hosszútávú boostja.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Mellesleg jó lett volna ha a többi hajót nem Rebirth-ösen hanem X3-as módban lehetne irányitrani.
A Mercurim jön utánam, de persze nem travel speed-el. Hova is siessen...
A küldetések az állomásokon jelennek meg, így azokra kattintva is felveheted őket.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
De annyit mondhatok, hogy lesz és sietek vele. De megszívtam ezzel a teherhajókázással. Olyan lassú és még nincs SETA-m.
\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Nem tudom megszokni egyszerűen, vagy legyen négyzetrács vagy legyen amorf de ez honnan jön a játékokba? Rosszul vagyok akárhányszor meglátom.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
2. Properties owned
3. Jobb katt a hajón, majd a legördülő listában vannak az elérhető dolgok.
Vagy kirepültök mindketten az űrbe, hajó kijelöl, F gomb és ott lesznek az elérhető dolgok.
Aztán követ téged.
Majd van ott olyan hogy "Default Roles" én beállítottam Defence-re, és akkor engem kísér és véd. De olyat még én sem nagyon találtam, hogy "Go to..." menj valahová. Olyan van, hogy "Dock at where i am", azaz dokkolj be te is oda, ahol én vagyok vagy ilyesmi.
Ja és ha én meg leülök akkor az ülepe az arcomban :-)
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.03. 10:04:53
A sistergő pontot én nem lőttem, csak odamentem. Mint amikor szkennelsz, elég csak beleállni és várni, amíg dekódol/vagy üzenetet küld stb-t. Most rá fogok menni egy kicsit erre a foglalgatásra, mert van egy frakció, ami valamiért rosszban akar lenni velem, ez a Scale Plate Pact, úgyhogy ezeket fogom támadni, illetve ezek hajóit fogom elvenni.
Jó dolog a kereskedés, csak lassú.Úgy értem a hajó lassú. Már 3 alkatrész megvan a SETA-ból, még egyet kell szereznem és akkor megépítem és vélhetően gyorsabb lesz.
Ja, Khaak hajókat kell lőni, és azok dobják a SETA alkatrészeket.
Inkább privátban válaszolok, mert sokakat felidegesítene, amit válaszolnék. <#nyes>#nyes>
Ha már itt tartunk. Hajófoglalásnál a "sistergő pont" A sérült elemet kell lőni, vagy a csillagszórót? Arra gondolnék, hogy az elemet, de az előzőeket tekintetbe véve... Fontos lenne, mert már az ötödik "M"-est újítom be és nem győzöm lóvéval a felújításukat!
Viku! Gyűlölöm vezetni a Vulture-t. Azzal a hosszú orral... A hideg is kiráz tőle, ha le kell tenni valahova. Szerencsére nem úgy működnek a dolgok, mint az X3-ban. (Nekimész valami nagyobbnak: Robbansz!)
Szinte csak külső nézetből lehet, az utolsó métereken kell a belső nézet a HUD miatt, de aztán úgyis bedokkol a computer.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.02. 22:41:04
Ettől függetlenül jó a játék, de ez inkább egy ötvözete a Rebirth-nek és pl a TC-nek.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
De féltem ettől a játéktól...megint nem lesz életem, pedig már nagyon tetszik a valóság <#vigyor>#vigyor>
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Valóban, Rebirthben minden NPC-nek adott a játék egy Boarding podot, amivel be tudott szállni akárhova. Itt viszont picit valósághűbb a helyzet, mely szerint csak azok az NPC-k kapnak podot, amelyeket Marine-nek veszel fel.
Ha marine-nel szeretnél elfoglalni egy üres hajót, elég odamenni a hajóhoz, jobb klikk, és Claim. A marine magától átszáll, habár mivel nincs még tapasztalata, a hajóról a cuccok nagy részét lerobbantja.
Ha Space Suit-tal magadtól foglalod a hajót (repair laser-rel el kell találni a hajón a sistergő pontot), akkor elvileg nem sérül a hajó, legalábbis nekem eddig nem sérült úgy. Viszont akkor nem is tudsz elvileg átküldeni marine-t, hogy kapitánya legyen a hajónak (még nem próbáltam).
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Na, megnéztem ez egy M-es hajót, ezt is foglalni kell?
Ez asszem egyszerűbb volt a Rebirth-ben., mert ott vittem a pilótát, kijelöltem a hajót és Claim volt, aztán az átrepült rá. A nagyokat meg ugye foglalni kellett.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.02. 20:13:43
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.