X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#823
Nem jön a HQ builder akit felbéreltem. De közben kiirja, hogy no pier modul ... jo ez igy?
Rászűrtem a Builder szóra a MAP-on nincs egy se.

#822
Pingelés után, ha valamit találsz, az egy kérdőjel formájában felkerül a térképre.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#821
Sziasztok.
Ma vettem tudomást hogy eme játék megjelent, így azonnal futottam és meg is vettem 😊
Visszaolvasgattam a fórumon, és vicces látni hogy vannak nevek akikkel még X3 idejéből is beszélgettem SG-n 😊)
Úgy látszik nem vagyok ezzel a függőséggel egyedül hehe

Na de máris csapok bele a kérdésekbe

A Long Range szkenner BUG os? Vagy van valami trükkje?
Időnként nem jelez semmit, amit furcsálni szoktam, így manuálisan repülök a nagy semmibe amerre hajók is járnak.
Már már látom vizuálisan messze az állomást, gyorsan váltok szkennerre, pingetek felé nézve de semmi! Majd oda gyalogolva az állomáshoz felfedezem...
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2018.12.06. 19:24:03

#820
Wow, nice, jó, hogy ez a fícsör alapból is benne van, meg is van az endgame goal.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#819
bakker rájöttem

#818
Mit kell csinálni az anomáliáknál? Aszonyja repüljek oda. Odamentem, azóta nincs több utasitás. Át is tudok rajta menni masik szektorba

#817
X4: Foundations 1.21 Hotfix 1 Released
december 6. - Egosoft
• Fixed one additional cause of crashes.
#816
Oké, időközben kész lett a dokk, igen látom a lóvét is. Most úgy lassan van is mit költeni, úgyhogy már megvan mit fogok építeni és hová. Ugyanaz, mint az előző részek. Nem fegyvergyárral kell kezdeni, hanem alapanyagokkal és kajával.
#815
Az attól függ. Ha csak a sztory szerinti dokkot akarod felhúzni, az nem lesz nagy etvasz. Ha meg tovább akarsz építkezni, akkor azt szerintem inkább bízd profikra. Több okból is:
Egy "M"-es hajó baromi kevés hozzá! Én ezt építettem: 4 kötőelem 2 négyes elágazás, 1 nagyhajó dokk és a napelemek. Ez kábé öt millámba került és vagy tízszer fordult a Vulture Vangard.
Ha fizetsz figyelj oda, mert egymás alatt van külön kassza az állomásnak és magára az építkezésnek. Mint ahogy külön raktér is tartozik hozzájuk!
Ha csak nem ráérősbe nyomod...
#814
Egyik redditor rájött, hogy az egosoft szavával szemben mégis lett a játékban sector takeover. Annyit kell hozzá tenni, hogy elpusztítod az ellenfél állomását mely tartalmaz Administrative Center-t, és te is építesz egy olyan modult.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#813
Már megint lefagyott. Hát ez itten nem bírja a kiképzést.Érdekes, pedig majn'em ugyanolyan konfigom van itt a munkahelyen mint otthon. Csak 4 gigával kevesebb van a GPU-n. Hm. Lehet, hogy azért fagy ki?
Na mindegy.

Pista, hogyan szállítom az építőanyagot a kőművesnek? Vagy adjak pénzt (pénct <#nyes> ) az állomásnak és az majd fizet az anyagért?
#812
Ez a plot bővíthető ha már elkezdtem építkezni? Mert gondolom nem adják ingyen a semmit (Az űrt) :-)

#811
A korlátotot a plot, vagyis a telek széle határozza meg. Ha nem fér be az állomásod a dobozba, akkor elérted a maxot 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#810
Na, ez jól meg lett határozva <#buck>

#809
Ejj kössz az infót, azt hittem, hogy már senki nem lesz aki ilyen kategóriáju VGA -val próbálkozik.
Ezekszerint egy RX550-el is lehet esélyem. (a gépem maga erős, de a bányászláz végett csak egy ép, hogy menjenek a dolgok VGA-t vettem)
Thx
Utoljára szerkesztette: tom36, 2018.12.06. 12:32:39
#808
Bár azt olvastam, hogy a szektor határai rugalmasak és ezt magam is tapasztaltam, amikor elmentem a széléig. De azért nagyon ne lógjon ki belőle! <#awink>
#807
Hát n próbából felraktam a "virágboltos" verziót, tuti meg fogom én ezt venni, csak most se időm, se pénzem. 😄

A kérdésedre válaszolva én most éppen egy NVidia GT 1030-al tolom 2GB RAM abszolút low-cost diszkrét VGA.
Nekem néhol veszettül textgúrahibázik, de mivel a kezdő szektoron nagyon még nem mentem ki, így nem tudom, hogy pl. ködös részeknél mennyire szaggat. De ezt leszámítva teljesen jól fut, bár az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy én Zsengén látó vagyok, szóval a legalacsonyabb 16:10-es felbontásban játszom, ez ha jól rémlik 1280x768-ban játszom.

A procim egy 6 magos AMD buldózeres. 16 gb rammal (DDR3) ofkorsz
#806
Azt tudja valaki, hogy a PHQ mennyire bővíthető? Akár ebből is lehetne a mega-giga állomásom? Milyen korlátok vannak egyáltalán egy állomásnál?

Kisviku, jó lesz ha elmész szabira, hogy haladjon az a manual :-)
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.06. 10:12:07

#805
Ezt tudtam, de az érdekelt, hogy meg tudom-e nézni mik vannak megvéve.

Caliph
#804
keress állomáson faction representative nevű csávót,ott megnézheted milyen állomás blueprintek vannak,és ha van rá lóvéd meg is veheted,persze rohadt drágán(3m 6s ship dock pl fél milla argonéknál,de van gyártómodul ami 2 miska fölött van)
Argon prime wharfon pl van ilyen representativos csávó. És nála tudsz licencet venni elvileg a nagyobb hajókra is

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#803
Ööö. No, ez lehet a baj. A Xeon processzor, illetve az ECC-s ram elképzelhető, hogy nem tetszik neki. Az ilyen gépeket grafikai tervezésre/videoszerkesztésre vagy CAD-re használják. Az Nvidia Quadro-val még elindul, de nem tud olyan teljesítményt, mint a gamer GPU-k.
Anno én is akartam, főleg CPU igényes játékokhoz Xeon-nal szerelt gépet, de sajna nem jó rá.
#802
claim ship (ego forumról, nem probáltam még)
The workaround is to NOT scan it (or the ownership just go to you without you having a chance to send the pilot over, and you can't enter the ship yourself for some reason). Just claim it from the seat of your ship in order to send the marine over.

#801
Zizegőpontoknál szokott adni. De csak a "piros-sípolósnál". Na, nem gyakran és leginkább az állomás összekötő moduljain vagy az állomás Bridge modulján szokott sisteregni.
#800
Nekem dobott tervrajzot. Valami habitat modult. A tutorialban a ship mode részt többször is meg lehet csinálni. Arra jó hogy nem neked kell sistergő pontokat keresni. A boron küldit a 4. alkalommal meg is találtam. Kár hogy bazi kevés időm van játszani. Mellesleg nekem eddig egyszer dobott ki a desktopra, még az 1.-es verzónál.

Kérdés: Hol lehet a tervrajzok listáját megnézni?

Gilmoor
#799
Ahogy figyeltem más fórumok bejegyzéseit, az elhagyott hajók fix helyeken pihennek. Ha így van tudtok mondani pár ilyen helyet? Hol lehet ezeket megtalálni? Az a romboló ami az aknamező mellett van a xenon szektorban, az megvan.

Star Citizen referal code: STAR-MVJ4-C46D can sign up to Star Citizen by using your Referral Code. They will earn 5,000 UEC which can be spent for weapons, ship components or decorations

#798
Explorer
Discover all sectors.

Nem tudom nálatok hogy megy, de nekem nem dobott egyetlen tervrajzot sem eddig. Igaz, hogy a zizgőpontok inkább csillagszóróból álltak.
#797
Mindenkinek gonosz dolgok jutnak eszébe. Arra nem is gondoltok, hogy tudunk egymásnak segíteni? Pöllő küldök Vikunak egy találomra beszerezhető dolgot, amiből nekem három van. (Mondjuk az "hátizsákban van és nem rakodható, de az elv a lényeg!)

Pares! Láttam azt az üzenetet, de attól még nem történt semmi péntek óta. Szerintem ez elég "banális hiba"...

Tokra! Ez hihetetlen! Szerintem csak azt állítod hogy nem megy, hogy sajnáljunk! <#awink>

Majd elfelejtettem: Küldött egy levelet valami Eószoft, hogy pénteken megjelent egy játékuk. Érdemes kipróbálni?
#796
Ez volt a régi melós gépem, munkaállomás, nem szerver, de vettem újabbat ezért ez lett játékra. Quadro volt benne, de azt eladtam és tettem bele egy 1070-et, tele van rammal (48G😎, és minden úgy megy rajta mint az álom, csak pont az amire vártam és ami még képes lenne érdekelni is, az nem megy. <#nevetes1> Murphy...

Mivel bármi más játék megy, meg sem fordult a fejemben, hogy ez lehet a gond...De most komolyan felteszem a ribörszöt és az X3-mat, hogy azokkal mit csinál.
Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.12.06. 02:25:13
#795
lehet nem szerveren kéne játszani 😄

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#794
Miért van Xeon processzorod? Szerver vagy munkaállomás? Mert annak tök más az architektúrája és lehet hogy azért nem szereti.
Nekem is van a melóhelyemen egy 12 magos Xeonnal szerelt rack szerver, de nem fér bele a GPU és már mindenhol kivesézték, hogy nem is lenne jó játékra. <#vigyor>
Ha viszont munkaállomásod van, akkor abban nem ipari GPU van? Mert az sem jó játékra.
#793
Mármint a másodikban, az első problémáig nem jutok el...B*szki már nem is látok...a saving-et starting-nak olvastam.

Egyebekben, most az a gyanúm, hogy talán a Dual Xeon rendszeremet nem szereti. Nem mintha annak bármi köze lenne, bármihez, de Ego-nál nem lehet tudni.
#792
Én most ezekben bízom. <#nevetes1>

• Fixed freeze when saving the game.
• Fixed some causes of freezes when starting the game.

Azóta sem indul ez a f*s. Már tiketeltem nekik a kilométer hosszú log fájlokkal együtt. K*rva jó lenne, ha működne már végre. <#falbav>
#791
A hiba nem csak a játékkal van, hanem velem is...egyrészt öregszem, másrészt nekem nekem jelenleg LDR kapcsolatom van, amit túl kell élnem. Most jöttem vissza Magyarországra egy csodás másik világból, a bolygó túlsó feléről és még nem tettem túl magam rajta. Azért kezdtem el játszani, hogy elvonja a figyelmemet. Alakul ez, majd elmúlik ez a rossz hangulatom, legalább van önkritikám <#vigyor>
#790
Köszik, Hmm, a vga-m se túl sok, de a cpu-m az még annál is soványabb.. 1 évre kimaradok a dobásból, úgy hiszem😊
#789
Nyilván minden kontroll vagy engedély nélkül küldhetsz majd hajót bárkihez... Arra jó lehet, hogy összemérd a flottád erejét egy másik játékoséval, vagy "interdimenzionális" inváziókat indíts, érdekesebbé teheti a játékot, amikor a játékon belül már Istennel vetekszik a hatalmad.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#788
Amíg ilyen könnyen lehet hajókat/credit-et csalni scripteléssel sok értelmét nem látom. Becsalok 8 destroyert azt átmegyek zúzni. Sok értelme nincs.

#787
Apropó, lesz Multiplayer.

Hogy hogyan is fog kinézni, még kérdéses, egy biztos pont van: Ventures mód. Annyit tesz, hogy a HQ segítségével átküldöd a hajóidat más játékosok univerzumába, ahol csinálhatnak dolgokat (támadnak, kereskednek), majd visszatérnek. Amolyan interdimenzionális invázió. Érdekes elgondolás.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#786
CBJ: "Just so that you know we're not ignoring this, I have passed a link to this thread to the relevant person. I can't give any indication about any solution though at this stage."

Majd a holnapi patchben benne lesz <#hehe>

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#785
Hát igen.

Az útvonal kereséssel vannak még gondok, ha figyeled a hajót. Nekem már az is megoldotta hogy ne akarja eltolni az állomást orral a teherhajóm, hogy nem figyeltem (csak meg akartam nézni milyen szépen dokkol :-)) Elég volt a térkép nézetre visszaváltanom, azonos szektorban. Egyből elindult.

#784
Bejót mulattam... a károdra!
Nekem az jutott eszembe, még délután...: Remélem az Egosoft nem vesz részt semmiféle önvezető autó fejlesztésben!!! <#awink>
Vártam ugyanis, hogy megérkezzen az építkezésre az anyag, gondoltam megnézem merre jár a hajóm (Megjegyzem tényleg veszett gyorsan dolgoznak magukban!) Nézem a térképen; Ó már jön visszafelé a második kanyarral. De jó! "De miért nem tért le a körgyűrűről, ahol kellett volna?" Csak tátott szájjal bámulok, hogy távolodik a hajó... MENT MÉG EGY KÖRT!! És kitaláljátok mi történt? IGEN! Megint nem tért le! Ha nem lenne fullos teleportom, akkor még most is kergethetném körbe-körbe, mint egy idióta!

A hangos problémámat már pénteken jelentették De akkor vajon miért nem történt semmi?!?!?!
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.12.05. 20:41:00
#783
Jaj, csak azt ne mondd, hogy még nem fedezted fel a travel mode-ot. <#miaz>

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#782
Hali
Nekemy i5-6500, GTX-750 2GB, 16 GB ram és nem érzem játszhatatlannak - csak a ködös sziklák között gyorsításnál akad meg a lelkem, de azon nem lepődök meg 😊
#781
Nekem egyelőre kicsit kiábrándító az egész. Olyan nyögvenyelős. Biztos lehetne csalással/bug kihasználással egy csomó pénzt keresni, de az előzőekben sem így csináltam. A kereskedelem lassú, mint a tetű.

A lényeg, nem nekünk kell vezetni a hajót. Miért mondom ezt? Mert SOKKAL gyorsabban halad a hajó, ha mi csak utazunk vele! Boost-nál nem fogy a pajzs, ha egy sameszunk vezeti. Ha mi vezetjük, akkor egy örökkévalóság. Most már értem, hogyan tudnak a konkurens Vulture-ök 3-4 ezres sebességgel röpködni, míg az enyém csak 800-at tud turbóval is és azt is csak 10 mp- mert lefogy a pajzs. Agyrém...

A csata...bazzeg, ki kezeli azt a k*a löveget? Hogy hogy nem találja el soha? Én miért nem tudom használni? A saját vadász védelemre állítva, hogy kísérje a szar teherhajómat, olyan iszonyat gyenge tüzelésben, hogy nem igaz. El sem találja.
Hát nagyon szeretném dicsérni ezt a részt, de nem tudom. Még a Rebirth sem volt ilyen bugos és ilyen sz*r.
Asszem szarok a kereskedésre, marad a küldetés, aztán szétlövök mindent.
#780
Ugyan az van mint a Ribörsznél. Nem VGA kérdése, hanem CPU!

Más: Építkezésnél, mindenképp számoljatok bele egy konténerraktárt is a tervbe, mert nem fog elkezdődni a termelés!!! (Már gyártom az EC-t!) Elkezdtem az iparos létet.
Apropó! Azt írja a Hákú/gyáram, hogy 260 melós lenne az ideális. Namármost: Én ugyan tudok teleportálni a létező világ bármely pontjára, de ha fel akarok venni melóst a gyárba, akkor "Az nem érhető el" Úgy sem tudom megtenni, ha odaszállítom a hajómmal, bedokkolok és megkérem, hogy dolgozzon ott. "Ezt gyökeret itt nem alkalmazhatod!" Akkor...<#mf2>
Valakinek valami frappáns...?

Lehet nekimenni a talált tárgyaknak szkafanderben. Működik. Ki is próbáltam egy talált Cerberus-nál. És ennek még az "S" dokkja is működik.
Viku! Hagy a francba az a tohonya Osprey-t Annál mindegyik fregatt jobb!!!
#779
nekem ezen tökéletesen megy: I7-2600, GTX-1060 3GB, 8 GB RAM

#778

meglett, kurva közel kellett mennem

#777
Valaki próbálta gyengébb vga kártyával, mint amit követelményben írtak? Nagyon siralmas?😊
#776
Elkezdtem a tutorialt. A Scanning résznél megtaláltam a siglan source-t. Hogy a rákba scenneljem (shift+2 módban vagyok)
Ezt persze luxus lett volna a tutorialba beleirni.

ha nyomok F-et. Akkor kiirja hogy signal source, alatta meg ez van : ---
Mintha ott kellene lennie a parancsnak?
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.05. 19:26:53

#775
1.21

• Improved automatic GPU selection to prioritise discrete GPUs.
• Fixed freeze when saving the game.
• Fixed some causes of freezes when starting the game.
• Fixed cause of a crash after loading savegame.
• Fixed upgrade orders becoming non-functional when loading a savegame.
• Fixed money not being refunded for cancelled upgrades.
• Fixed ships not being claimable from the space suit.
• Fixed a case that could result in AutoTraders sometimes trading at a loss.

• Fixed excessive delay between damage and start of repairs.
• Fixed several other causes of rare crashes.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#774
Na az még kevesebb. Reméljük majd bővül. De cserébe testreszabható a fegyverzet (ugye?).