X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#773
Nu! Kicsit belemerültem az építkezésbe, hogy naprakészebb legyek.
Bővítettem az Édzskjú-t egy nagyhajó kikötővel és egy EC termelő üzemmel (Ezek voltak a készletben!) Mivel összesen kilenc millám volt az építészhajó vásárlás szóba sem jöhetett! (A szívem szerinti konfig 30 guriga lenne, kis alkuval 28.5)
Kérdezted, hogy "hova dokkoljon a teherhajó?" Nos. Erre a célra az építkezés (Épp aktuális fejlesztés) idejére létrehoz az építkezés mellett egy amolyan dokkoló modult. (Hisz nekünk az állomáson nincs) ez a parasztvakítás része. Technikailag, ha nem te vezetsz, akkor a hajó után jobb gomb a HQ-n és lesz két raktár, ha egyszerűsíteni akarom, akkor azt mondom, rakd, amelyikbe egyáltalán engedi! Kifejtve: Lesz egy raktára a hákúnak és lesz egy építkezési raktár. Na abba kell!
Most jön a legjobb tanács: Eszetekbe nem jusson "M"-es teherhajóval nekivágni, mert ehhez túl kicsi a raktere. Most ezt azért írkálom, mert jelen pillanatban is ingázik a Vultúrom! Inkább adjatok lóvét neki és oldja meg maga!
Na egyelőre ennyi.
3lm0
#772
Paranidoknál is 2 S, 2 M és 1 XL hajó van ami harcképes.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#771
Az csak animáció, nálam is volt már.
A "digitális tanfolyam"-ok használhatatlanok, azaz nem lehet velük képezni a legénységet, akkor meg minek?

Caliph: az összesnél ez van. Teladinal is 1 fregatt, 1 romboló és 1 carrier. A többi az vadász,scout és teher vagy bányászhajó.Szegényes. A sokat fikázott Rebirth-ben is több volt.

István: köszönöm, kipróbálom. Akkor ezek szerint a nyilak a modulokon nem azt jelentik, hogy forgatás, hanem, hogy merre lehet tovább bővíteni.

Mindero: több volt. A Rebirth-ben is, a korábbiakban meg pláne.
3lm0
#770
Az állomás elemeket elvileg ha letetted egy ideiglenes helyre, a végén lévő nyilakkal a kívánt irányba tudod forgatni. Vízszintesen nekem is sikerült, vertikálisan meg nem is próbáltam, mert van horizontális és vertikális elem is az összekötőből, a gyártó és egyéb modulok pedig majdnem mindegy hogy állnak. Úgysem én fogok odarepülni <#wink>

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

Caliph
#769
rebirthben mintha több lett volna a medium és large szinten. xlben ott is csak a tarhonya meg az aranka volt ,illetve más fajnál a saját megfelelőik

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#768
Régi részekben is csak ennyi volt nem?

#767
Csak sorjában:
Jelenteni a béta oldalon lehet, ahol a béta kiadás leírása is van.

Elemek forgatása: Na ennél nekem is kihullott pár marék hajszálam. Az van, hogy le kell tenni. Mindegy hova, aztán asszem jobb gombot rajta nyomvatartva lehet forgatni vízszintesen! Hogy fejreállítani hogy lehet, azt nem tudom!

Más: A hosszútávú érzékelő bejelez kékkel a hajóroncsokra és sárgával némely kavicsra. Amik üresek! Ha szétlövöm akkor se történik semmi! Miért jó ez nekem?

Goyo! Elméletileg javítják, de ha nem, valahol olvastam, hogy a lövegek ügyesebbek lesznek tőlük! Tehát: Pakold tele a hajóidat!
#766
Érdekesség: Tegnap amikor bedokkoltam, odajött a hajó elé egy faszi és a padlón kinyitott egy kis ajtót, és kivett valamit, ami leginkább egy rakétavetőre hasonlított. Fel is béreltem service crew-nak. Vitte fel a hajóra azt az izét is.
Amúgy ez a service crew javítani fogja a hajót, vagy csak a levegőt szívja előlem?

RJoco
#765
M$ szoftverrel szerelt hajótól szerintem mást nem is kell várni.
AOS kellene rá. De hát a mocskos anyagiak...

Warning! Cargo bay open, shields are down!

Caliph
#764
argonéknál elég szegényes a csatahajó felhozatal ,egy fregatt egy romboló meg egy carrier az L és XL választék eddig... 😞 gondolom más fajok is kimerülnek ennyiben...és még rondák is szerintem 😄
A kristály bányászat meg elég jól hoz,már majdnem csalásnak érzem 😄

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#763
Ezeknek örülök, hiszen megint kifagyott. Klikk a map-on, és hopp, vissza az asztalra. Se hibaüzenet, semmi. Nem fogyott el a ram, nem melegedett túl a gép, nem b*ta meg az anyját, fogta és kilépett. Úgyhogy örülök. Valószínűleg a 2.0-tól már játszható lesz. Hol lehet a bugokat jelenteni? Egyáltalán van értelme?

Mert akkor az alábbiak előfordulnak a már korábban említetteken túl:

- veszel hajót, pénzt levonja, hajót nem gyártja le. Visszatöltöd, újrapróbálod, és működik.
- A hajó időnként irányíthatatlanná válik egérről, majd billentyűzetre sem reagál
- Ha megkéred, hogy vezessen a célhoz, előfordul, hogy elfelejti mutatni az útirányt.
- Elfelejti a kiosztott parancsokat, műveleteket.
- Beragad az irányítás, Esc nyomás menübe, majd vissza és akkor jó.
- Squad ki, Squad be itt is kell néha. (nahát 1999 óta küzdenek ezzel)

Egyébként azt szoktam mondani, hogy a németek ezért vesztették el a világháborút, mert ez a játék is agyon van komplikálva. Amíg a német csak tervezett, az orosz legyártott ezret is...
#762
István, te találtál módot arra, hogyan lehet forgatni az állomás elemeit?
Mert nekem vannak elemek, blueprint-ek, amiket találtam. Namost ebből egyik az a dokk, amit akar hogy építsek. Felbéreltem egy CV-t (50 ezer credit) is. Oké, odaraktam az állomás modult, írja hogy mennyi anyag kell. De hová szállítom az építőanyagot? És tudom-e forgatni valahogy az állomás elemeit? Csak mozgatni tudom a 3D-s képen, de nem tudom forgatni. Nem találtam billentyűzetkiosztást sem, ami erre vonatkozna.
#761
Nem bétázok, csak beleolvastam:

Version 1.21 Beta 1 (323477)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Improved automatic GPU selection to prioritise discrete GPUs.
Fixed freeze when saving the game.
Partially fixed freeze when starting the game.
Fixed cause of a crash after loading savegame.
Fixed upgrade orders becoming non-functional when loading a savegame.
Fixed money not being refunded for cancelled upgrades.
Fixed ships not being claimable from the space suit.
Fixed a case that could result in AutoTraders sometimes trading at a loss.
Reduced latency of repairs starting after being damaged.
Fixed several other causes of rare crashes.


De ha valaki akar...
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.12.05. 07:10:41
#760
Van, viszont a HUD fele eltűnik, szóval mégsem annyira pöpec.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#759
Egy szimulátort kölső nézetből? Persze szokás kérdése...De az inkább arcade módi.
#758
Jól láttam a videókon, hogy itt már van olyan külső nézetes irányítás (mint anno a Freelancer-ben volt), és használható? Mert akkor eljött a folyatatás ideje😊
#757
Akkor ez nem is a HQ lesz amiről írogatunk?

#756
Nem akarok vad dolgokat mondani, de mintha az építkezést is finanszírozná a boron liba! Mint ahogy a hajóra is adott pénzt!
#755
Én túl vagyok rajta. Távvezérléssel odaküldtem, ahogy elkezdett magyarázni, kirúgtam a pilótát. Eztán kimentem a rendszerből is, de nem történt semmi, ezért visszamentem és láss csodát, nem haltam meg az Observation Point-nál.

A következő feladat:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Majd miután megjelenik ott egy Unknown Station, ami a tiéd lesz, azt kell majd felépíteni, de ehhez lóvé kell és ha jól látom, Builder - ami gondolom a CV - kell, meg tervrajzok. Jó, innen folytatom.



Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.04. 19:42:23
Pingyóka
#754
Sziasztok,
Ehhez a küldihez vettem egy feláldozható hajót,átadtam neki a 3 db anitmattert, squadba csatlakoztunk és én kb 10km-ről odaküldtem az observation pontra (fly to),ahogy beindult a szöveg még messzebbre el is mentem.Menetközben azért jöttek pirosak azokat le kell szedni,mert rámennek az áldozati hajóra.
#753
Na akkor meg sem kérdezem...ezek szerint nem én vagyok a hülye. Ötödször halok meg...
Tehát odajön a hajó, elmegyek 6 km-re, az Observation pontra, meghalok. Elmegyek 15 km-re, meghalok. Elmentem 40 km-re, meghaltam...tipikus Egosoft-os plot...De nem igaz hogy nem tanultak ebből. Akkor minek raknak bele plot-ot, ha nem tudják normálisan megcsinálni?
#752
Néztem egy videót a HQ küldetésről. Kellett építeni rá egy dockot. Szépen írta, hogy melyik hajó mit visz az építkezéshez.
Ezt rohadtul hiányoltam a Rebirthből.
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.04. 18:53:16

3lm0
#751
Az antimatteres küldit youtube-on a srác full távirányítással oldotta meg. Elküldött egy scoutot bevásárolni, utána a kijelölt helyre, majd kirúgta a pilótát, és lőn sikerült a kísérlet, átkerült a téridőből egy állomás (vagy annak az alapja)

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#750
Mindeközben az Egosoft hivatalos fórumán egy jó kis faji vita alakult ki 😄

Mármint, hogy a játék túl "diverse", utalva a raszta néger NPC-ékre.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#749
Én csak akkor látom, ha ott vagyok mellette vagy a közelben. De másik rendszerben nem látod az árakat, hacsak nincs műholdad. Különben meg mire lenne való?
#748
Ööööööö. Ez így ebben a formában nem igaz! Én látom az állomások árait, sőt! A legjobbakat látom ahogy a tanító módban is vagyon...
Folytasd tovább "plotot" Viku, mert a teleportáláshoz arra vezet az út!
Caliph
#747
ok,köszi,akkor satelit vásárlásra fel 😄 de nézegetem a modokat,már van szektor satelit meg autoscanner is a lustábbaknak😄
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.04. 14:33:47

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#746
Figyu, ez nem Rebirth, ez megint X3. Tehát, szatellit kell, azaz műhód! Le kell rakni a műholdakat az állomások közelébe, hogy lásd az árakat. A normál műhold olcsó, az Advanced az drága, de gondolom nagyobb a "térereje" is.

Magyarán, hogy lássuk az állomások árait, vigyünk egy rakás műholdat magunkkal és dobjuk ki őket a közelben minden olyan helyen ahol űrélomások vannak. Ha jól emlékszem ugyanez volt az X3-ban is. A Ribörszben fel kellett fogadni egy valakit, aki a minigame után segített készen tartani.
#745
Köszönöm, majd otthonról, itt most nem hagynak békén, mert munkával zaklatnak <#vigyor>
#744
Na, köszi a tippeket. Most van két bányász hajóm, megadtam hogy default viselkedés: Automine.
És magától el is adja a cuccokat.

Caliph
#743
én is kb ott tartok 😊 amint felveszed a cellákat
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
rádszállnak a kalózok,jönnek mit légy a sz@rra,aztán ha saját hajóval csinálod az fel is robban 😄 szal venned kell egy olcsó kis hajót , arra a cellákat mert biza fel fog robbanni 😄 aztán vissza az eredeti hajóra ha nem lőnek szét addig. aztán elvileg majd ami megjelenik később az lesz a bázisod,láttam youtube videót hogy arra építkezett a srác,de nem is néztem tovább,majd én 😄

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#742
ezt az állomás szkennelést nem lehet kilőni sehogy? próbáltam kicsit máshogy is,csalással adtam magamnak pénzt,vettem egy felszerelt scoutot mondtam neki hogy explore de nem sokat csinált,vagy elállítottam valamit vagy csak megálmodtam hogy milyen jó is lenne ha két három scout járná a szektorokot és felfedezné meg szkennelgetné nekünk az állomásokat... 😄

Mert elvileg szkennelni kell hogy lássuk mi kell neki/mit ad el stb
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.04. 14:04:00

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#741
A sztorit nem nyomom tovább, lehet, hogy az a baj? Jó, akkor folytatom. Ott tartok, hogy vigyek hajót Antimatter Cell-el, és aztán ott abbahagytam, mert lóvé kellett. Valszeg ez a baj.

Csak most nem hagynak játszani (!), meg feltartanak munkával (!) <#nyes>, és az állandó Alt+Tab-ozás idegesítő, de mindjárt megnézem Pistám.
#740
Nem kell annyit bíbelődni, Elég, ha megkeresed hol adnak az ércért legtöbbet... arra az állomásra nyomsz egy jobbost, kereskedés és az árulista felett kiválaszthatod melyik hajóval akarsz bizniszelni. a többi már egyértelmű!

Az előző jücsübbel kapcsolatban: FAKK, fakk, fakk és fakk. Már vagy nyolc mellett mentem el, mert nem tudtam mire való. De az emberünk sem volt a helyzet magaslatán, mert nem tudta, hogy a BEKKSZPÉSZ az űrruhánál is működik!!! A másik meg az, hogy nem szétlőni kell a hibás részt, ha nem szkennelni!!!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A boron csajszinak ehhez is köze van. Megbíz minket, hogy nyissunk ki 28 darabot. És mégegyszer FAKKKKK!
Caliph
#739
bányászat: vettem egy tök alap kis méretű bányászhajót,minimum presettel. Itt már eltoltam mert bányász hajóra a minimum preset nem rak bányász lézert 😄 szal oda kell figyelni. (softvereknél is érdemes körülnézni,pl egy kereskedő hajó trade softver nélkül szerintem nem fog kereskedni de ott még nem tartok,javítsatok ki ha mégis)
Bányász hajó szépen dolgozik,térkép nézetben kijelölöm a hajót,majd a térképen jobb klikk hogy bányássz itt oret,és szépen elvan,ha megtelt szól. egyelőre itt tartok.

A teli bányászhajót valahogy lehet üríteni,valahol láttam jettison vagy drob cargo parancsot is...
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.04. 12:48:49

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#738
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
#737
Apropó! Játszik itt valaki térbeli hanggal? 5.1, - 4.1, - 4.0 etc.
Nálam felcserélődött az elöl és a hátul. A jobb és bal csatorna hibátlan, de a szkennelésnél a csillagszórózaj hátulról jön. Ha hátatfordítok neki, akkor elölről!!! Ha leváltom a pilótámat, vagy csak simán találkozom valakivel az "utcán" akkor is a hátam mögül jön a köszönése!
Nem őröltem meg (ennyire). Mindent kizártam nálam!

Tomonor! Ha szépen megkérlek felveted helyettem ezt az ego fórumon. Hátha szebben el tudod magyarázni!?!?! (Lécciléccilécci!)
#736
Viku! Nekem gyanús vagy! Hogy-hogy nem tudsz beszállni? Az az teleportálni? Egyáltalán? Kicsit se?
Beszéltél a Boron csajszival? Mond neked az valamit, hogy: Plélyer Hákú?
Nálam a teherhajók (3) Autótrédelnek! A bányászhajók (2) meg szólnak, ha megteltek és akkor manuálisan ürítem őket. Illetve csak az egyik, mert a másikat telebányásztam nividiummal, ami nem kell senkinek!?!?!!??!?!? <#confused>

Goyo! A bányászáshoz nem kell képzettség. Nem biztos, hogy jó helyre kattintottál a térképen. Próbáld egy kicsit odébb! Elméletileg a kereskedést jól csináltad. működnie kellett volna. valóban a parancssornál lehet valami bibi; Jobb a hajón, info felül két fül van a jobbosban van a parancssor! Több, mint valószínű, hogy oda ragadt be valami!

A SETA nem megy együtt az utazósebességgel! Mókás lett volna! <#nyes>

A küldetések fele hibás. Most épp Argon vs Xenon küldetésláncban vagyok... Az ego fórum tele van hibajelentésekkel! Egyelőre inkább felfedezzetek, vagy piszlicsáré feladatokat vállaljatok.

#735
Arra gondoltam, hogy a kiadható parancsok függenek a crew képzettségétől. Olvastam valahol az ego forumon, hogy van explore parancs csak megfelelő képzettség kell a gyökér pilótánál. És lehet hogy a bányászás is ilyen képzettségfüggő.

Van MOD ami oránként növeli a crew képzettségét. Nem tettem fel, mert mintha a Mercurim capitánya okosodott volna.

Az az igazság hogy vannak bugok rendesen, de még igy is van bőven mit felfedezni, megismerni.
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.04. 10:49:07

#734
Na, akkor kimondhatjuk: semmilyen talált, üresen álló hajó nem használható teljes mértékben.
Mit jelent ez? Bugos.
Mit nem tudunk a talált hajóval:
- Nem tudunk bele átszállni űrruhában. Csak akkor vezethetjük, ha egyazon állomáson van velünk dokkolva és átsétálunk bele.
- Nem tudunk rádokkolni. Ez az Osprey-re vonatkozik.
- Nem tudunk vele bányászni. Se opció, se parancs, semmi.
#733
No, azért egy rendes tutorial-t írhattak volna. Pl, hogyan megy a bányászat? A kereskedést meg lehetett volna csinálni táblázatból, mint a Rebirth-ben. itt térképen kell kijelölni, kicsit RTS formában, hogy mit csináljon a hajó. Pl, ha már kommunikálok a hajóval, akkor miért nincs "Trade with.." parancs? Miért kell a térképet buzerálnom?

Bányászat. Van bányászhajóm. És? És mi a tökömet csináljak? Parancsot nem tudok kiadni, hogy bányássz, te pöcs! Olyan tudok, hogy "Role: Mining". Igen. De nem csinál semmit. Itt állok, kirakva a Resource Probe és semmi. Na akkor átszállok a bányászhajóba és megpróbálom belülről.
Jó, persze ez a felfedezés öröme.

Oké, update!

A talált (Claim-olt) bányászhajóba sem lehet beszállni, tehát ez is megy eladásra.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.04. 10:25:21
#732
Na rájöttem, eladja, csak valamiért kiirja, hogy nem tudott venni. Keresem azt az order queue-t. Multkor megvolt, most nem tudom hol van.

#731
Mondja el nekem valaki mit bénázok.
Kijelölök egy állomást. Majd Trade. Elhúzom jobbra a csúszkát, hogy eladjam az EC-t. Látszik hogy a hajón levő EC csökken.
Tehát ez ugye eladás.
Majd Amikor ez a majom bedokkol, azt irja ki, hogy nem tudott venni. WTF?

#730
Első rendes kereskedésem:
Mercurinak szolok kmenjen vegyen valamit, majd adja el két szektorral lejjebb.
Elment, bedokkolt, majd elindult az eladási hely fele. Majd jön az üzenet miután kidokkolt a célállomásról, hogy nem tudta megvenni a cuccot. Akkor mi a f....t vitt el?

#729
Úgy látom a visszajelzéseitek alapján, ez nem annyira játszhatatlan mint az eddigiek a megjelenéskor. Még várok 2 hetet aztán szerintem megveszem én is. Ha ilyen tempóban javítják addigra fasza lesz 😊

#728
Telket venni az űrben. Ja, mert kevés a hely, a végén elfogy. Azért ezt nem vártam.

#727
Kár. Egyelőre a Teladi hajók tetszenek nekem a legjobban.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#726
Na, István, most már tudom, hogy találtál annyi hajót, mert én is találtam. A 2 Osprey után találtam 2 Manoria-t (ezek Mineral Minerek) és 2 Tern-t, ami M-es teherhajó. Megtartottam az egyik bányászt, meg a teherhajókat, így pénzem is van, meg hajóim is, úgyhogy hamarosan elkezdek birodalmat építeni, csak még összekereskedek pár millát. Ha eljutok az űrállomás építésig, szólok.
Annyit már előre látok, hogy kell majd "telket" venni, mert már látok ilyen küldetést. Vegyek telket és húzzak fel egy 2x5x3 km-es űrállomást, amin ez és ez van, közel 6 millióért cserébe. Mivel a Rebirth-ben sem vállaltam csak egy-két "bér állomás építést" , ezért itt sem nagyon fogok.
#725
Eladtam az Ospreyt, kb 1,2 milláért. 10 perc múlva találtam egy másikat, a helyzet ugyanaz: elfoglalni lehet, használni lehet, de beszállni csak állomáson lehet és dokkolni továbbra sem lehet. Úgyhogy ezt is eladtam, ez is plusz 1,5 milla. Ez így jó, de mégsem jó. Az ilyen bugokat nem veszik észre fejlesztéskor/teszteléskor?
Nem kéne nekünk jelentkezni teszternek?
#724
Sajnos továbbra sem tudok rádokkolni semmivel sem, viszont lehet irányítani ,lőni, meg mindent. Viszont visszatöltöm és inkább eladom. De útközben találtam Branch Destroyer K-t, azaz Xenon K-t. Ugyanúgy néz ki,mint a Rebirth-ben. Ja és találtam Xenon szektort is, be is mentem. Ki is jöttem. <#nyes> még kisfiú vagyok ehhez.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)




Amúgy bugos, írják a Steam fórumon is. Úgyhogy eladom inkább.