X4 - Foundations
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Bővítettem az Édzskjú-t egy nagyhajó kikötővel és egy EC termelő üzemmel (Ezek voltak a készletben!) Mivel összesen kilenc millám volt az építészhajó vásárlás szóba sem jöhetett! (A szívem szerinti konfig 30 guriga lenne, kis alkuval 28.5)
Kérdezted, hogy "hova dokkoljon a teherhajó?" Nos. Erre a célra az építkezés (Épp aktuális fejlesztés) idejére létrehoz az építkezés mellett egy amolyan dokkoló modult. (Hisz nekünk az állomáson nincs) ez a parasztvakítás része. Technikailag, ha nem te vezetsz, akkor a hajó után jobb gomb a HQ-n és lesz két raktár, ha egyszerűsíteni akarom, akkor azt mondom, rakd, amelyikbe egyáltalán engedi! Kifejtve: Lesz egy raktára a hákúnak és lesz egy építkezési raktár. Na abba kell!
Most jön a legjobb tanács: Eszetekbe nem jusson "M"-es teherhajóval nekivágni, mert ehhez túl kicsi a raktere. Most ezt azért írkálom, mert jelen pillanatban is ingázik a Vultúrom! Inkább adjatok lóvét neki és oldja meg maga!
Na egyelőre ennyi.
Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20
A "digitális tanfolyam"-ok használhatatlanok, azaz nem lehet velük képezni a legénységet, akkor meg minek?
Caliph: az összesnél ez van. Teladinal is 1 fregatt, 1 romboló és 1 carrier. A többi az vadász,scout és teher vagy bányászhajó.Szegényes. A sokat fikázott Rebirth-ben is több volt.
István: köszönöm, kipróbálom. Akkor ezek szerint a nyilak a modulokon nem azt jelentik, hogy forgatás, hanem, hogy merre lehet tovább bővíteni.
Mindero: több volt. A Rebirth-ben is, a korábbiakban meg pláne.
Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Jelenteni a béta oldalon lehet, ahol a béta kiadás leírása is van.
Elemek forgatása: Na ennél nekem is kihullott pár marék hajszálam. Az van, hogy le kell tenni. Mindegy hova, aztán asszem jobb gombot rajta nyomvatartva lehet forgatni vízszintesen! Hogy fejreállítani hogy lehet, azt nem tudom!
Más: A hosszútávú érzékelő bejelez kékkel a hajóroncsokra és sárgával némely kavicsra. Amik üresek! Ha szétlövöm akkor se történik semmi! Miért jó ez nekem?
Goyo! Elméletileg javítják, de ha nem, valahol olvastam, hogy a lövegek ügyesebbek lesznek tőlük! Tehát: Pakold tele a hajóidat!
Amúgy ez a service crew javítani fogja a hajót, vagy csak a levegőt szívja előlem?
AOS kellene rá. De hát a mocskos anyagiak...
Warning! Cargo bay open, shields are down!
A kristály bányászat meg elég jól hoz,már majdnem csalásnak érzem 😄
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Mert akkor az alábbiak előfordulnak a már korábban említetteken túl:
- veszel hajót, pénzt levonja, hajót nem gyártja le. Visszatöltöd, újrapróbálod, és működik.
- A hajó időnként irányíthatatlanná válik egérről, majd billentyűzetre sem reagál
- Ha megkéred, hogy vezessen a célhoz, előfordul, hogy elfelejti mutatni az útirányt.
- Elfelejti a kiosztott parancsokat, műveleteket.
- Beragad az irányítás, Esc nyomás menübe, majd vissza és akkor jó.
- Squad ki, Squad be itt is kell néha. (nahát 1999 óta küzdenek ezzel)
Egyébként azt szoktam mondani, hogy a németek ezért vesztették el a világháborút, mert ez a játék is agyon van komplikálva. Amíg a német csak tervezett, az orosz legyártott ezret is...
Mert nekem vannak elemek, blueprint-ek, amiket találtam. Namost ebből egyik az a dokk, amit akar hogy építsek. Felbéreltem egy CV-t (50 ezer credit) is. Oké, odaraktam az állomás modult, írja hogy mennyi anyag kell. De hová szállítom az építőanyagot? És tudom-e forgatni valahogy az állomás elemeit? Csak mozgatni tudom a 3D-s képen, de nem tudom forgatni. Nem találtam billentyűzetkiosztást sem, ami erre vonatkozna.
Version 1.21 Beta 1 (323477)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Improved automatic GPU selection to prioritise discrete GPUs.
Fixed freeze when saving the game.
Partially fixed freeze when starting the game.
Fixed cause of a crash after loading savegame.
Fixed upgrade orders becoming non-functional when loading a savegame.
Fixed money not being refunded for cancelled upgrades.
Fixed ships not being claimable from the space suit.
Fixed a case that could result in AutoTraders sometimes trading at a loss.
Reduced latency of repairs starting after being damaged.
Fixed several other causes of rare crashes.
De ha valaki akar...
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.12.05. 07:10:41
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
A következő feladat:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Majd miután megjelenik ott egy Unknown Station, ami a tiéd lesz, azt kell majd felépíteni, de ehhez lóvé kell és ha jól látom, Builder - ami gondolom a CV - kell, meg tervrajzok. Jó, innen folytatom.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.04. 19:42:23
Ehhez a küldihez vettem egy feláldozható hajót,átadtam neki a 3 db anitmattert, squadba csatlakoztunk és én kb 10km-ről odaküldtem az observation pontra (fly to),ahogy beindult a szöveg még messzebbre el is mentem.Menetközben azért jöttek pirosak azokat le kell szedni,mert rámennek az áldozati hajóra.
Tehát odajön a hajó, elmegyek 6 km-re, az Observation pontra, meghalok. Elmegyek 15 km-re, meghalok. Elmentem 40 km-re, meghaltam...tipikus Egosoft-os plot...De nem igaz hogy nem tanultak ebből. Akkor minek raknak bele plot-ot, ha nem tudják normálisan megcsinálni?
Ezt rohadtul hiányoltam a Rebirthből.
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.04. 18:53:16
Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20
Mármint, hogy a játék túl "diverse", utalva a raszta néger NPC-ékre.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Folytasd tovább "plotot" Viku, mert a teleportáláshoz arra vezet az út!
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.04. 14:33:47
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Magyarán, hogy lássuk az állomások árait, vigyünk egy rakás műholdat magunkkal és dobjuk ki őket a közelben minden olyan helyen ahol űrélomások vannak. Ha jól emlékszem ugyanez volt az X3-ban is. A Ribörszben fel kellett fogadni egy valakit, aki a minigame után segített készen tartani.
És magától el is adja a cuccokat.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Mert elvileg szkennelni kell hogy lássuk mi kell neki/mit ad el stb
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.04. 14:04:00
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Csak most nem hagynak játszani (!), meg feltartanak munkával (!) <#nyes>#nyes>, és az állandó Alt+Tab-ozás idegesítő, de mindjárt megnézem Pistám.
Az előző jücsübbel kapcsolatban: FAKK, fakk, fakk és fakk. Már vagy nyolc mellett mentem el, mert nem tudtam mire való. De az emberünk sem volt a helyzet magaslatán, mert nem tudta, hogy a BEKKSZPÉSZ az űrruhánál is működik!!! A másik meg az, hogy nem szétlőni kell a hibás részt, ha nem szkennelni!!!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Bányász hajó szépen dolgozik,térkép nézetben kijelölöm a hajót,majd a térképen jobb klikk hogy bányássz itt oret,és szépen elvan,ha megtelt szól. egyelőre itt tartok.
A teli bányászhajót valahogy lehet üríteni,valahol láttam jettison vagy drob cargo parancsot is...
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.12.04. 12:48:49
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nálam felcserélődött az elöl és a hátul. A jobb és bal csatorna hibátlan, de a szkennelésnél a csillagszórózaj hátulról jön. Ha hátatfordítok neki, akkor elölről!!! Ha leváltom a pilótámat, vagy csak simán találkozom valakivel az "utcán" akkor is a hátam mögül jön a köszönése!
Nem őröltem meg (ennyire). Mindent kizártam nálam!
Tomonor! Ha szépen megkérlek felveted helyettem ezt az ego fórumon. Hátha szebben el tudod magyarázni!?!?! (Lécciléccilécci!)
Beszéltél a Boron csajszival? Mond neked az valamit, hogy: Plélyer Hákú?
Nálam a teherhajók (3) Autótrédelnek! A bányászhajók (2) meg szólnak, ha megteltek és akkor manuálisan ürítem őket. Illetve csak az egyik, mert a másikat telebányásztam nividiummal, ami nem kell senkinek!?!?!!??!?!? <#confused>#confused>
Goyo! A bányászáshoz nem kell képzettség. Nem biztos, hogy jó helyre kattintottál a térképen. Próbáld egy kicsit odébb! Elméletileg a kereskedést jól csináltad. működnie kellett volna. valóban a parancssornál lehet valami bibi; Jobb a hajón, info felül két fül van a jobbosban van a parancssor! Több, mint valószínű, hogy oda ragadt be valami!
A SETA nem megy együtt az utazósebességgel! Mókás lett volna! <#nyes>#nyes>
A küldetések fele hibás. Most épp Argon vs Xenon küldetésláncban vagyok... Az ego fórum tele van hibajelentésekkel! Egyelőre inkább felfedezzetek, vagy piszlicsáré feladatokat vállaljatok.
Van MOD ami oránként növeli a crew képzettségét. Nem tettem fel, mert mintha a Mercurim capitánya okosodott volna.
Az az igazság hogy vannak bugok rendesen, de még igy is van bőven mit felfedezni, megismerni.
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.04. 10:49:07
Mit jelent ez? Bugos.
Mit nem tudunk a talált hajóval:
- Nem tudunk bele átszállni űrruhában. Csak akkor vezethetjük, ha egyazon állomáson van velünk dokkolva és átsétálunk bele.
- Nem tudunk rádokkolni. Ez az Osprey-re vonatkozik.
- Nem tudunk vele bányászni. Se opció, se parancs, semmi.
Bányászat. Van bányászhajóm. És? És mi a tökömet csináljak? Parancsot nem tudok kiadni, hogy bányássz, te pöcs! Olyan tudok, hogy "Role: Mining". Igen. De nem csinál semmit. Itt állok, kirakva a Resource Probe és semmi. Na akkor átszállok a bányászhajóba és megpróbálom belülről.
Jó, persze ez a felfedezés öröme.
Oké, update!
A talált (Claim-olt) bányászhajóba sem lehet beszállni, tehát ez is megy eladásra.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.04. 10:25:21
Kijelölök egy állomást. Majd Trade. Elhúzom jobbra a csúszkát, hogy eladjam az EC-t. Látszik hogy a hajón levő EC csökken.
Tehát ez ugye eladás.
Majd Amikor ez a majom bedokkol, azt irja ki, hogy nem tudott venni. WTF?
Mercurinak szolok kmenjen vegyen valamit, majd adja el két szektorral lejjebb.
Elment, bedokkolt, majd elindult az eladási hely fele. Majd jön az üzenet miután kidokkolt a célállomásról, hogy nem tudta megvenni a cuccot. Akkor mi a f....t vitt el?
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Annyit már előre látok, hogy kell majd "telket" venni, mert már látok ilyen küldetést. Vegyek telket és húzzak fel egy 2x5x3 km-es űrállomást, amin ez és ez van, közel 6 millióért cserébe. Mivel a Rebirth-ben sem vállaltam csak egy-két "bér állomás építést" , ezért itt sem nagyon fogok.
Nem kéne nekünk jelentkezni teszternek?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Amúgy bugos, írják a Steam fórumon is. Úgyhogy eladom inkább.