X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#1123
Mi ez? Fogy a lóvé és valaki kitalált egy piramisjátékot? Csatlakozzatok még többen? Huhh...szóval, lehet, hogy túl öreg (veterán) vagyok, de kit érdekel, hogy egy videojátékban milyen színűre tudok festeni valamit? Tehát azért szórakozni ezzel az új ötletükkel, csak hogy szerezzek zöld (vagy szivárványszínű) festést a kedvenc űrhajómra engem kicsit a tamagochi /lutra album időkre emlékeztet.
Szerintem időpocsékolás. Főleg ha ez később még pénzbe is fog kerülni...
Maga az ötlet, hogy átküldünk hajókat más játékosok univerzumába még nem rossz, habár felborítja a rendet. Először is folytatni kellett volna a történetet. Én pl nem tudom, hogy most időben a Rebirth előtt vagy után járunk. Az X sorozat mindig is single és sandbox játék volt, bármennyire is szeretnék sokan a multit vagy a cooperative-módot. Ami jó, hogy tetszőlegesen ki-be kapcsolható, azaz eldönthetem, hogy akarom-e vagy nem.
#1122
#1121
Köszi,...ha ennyi marad, akkor belefér. A paint modolás egyébként jópofa feature. Elite-hez 4 font darabja, ami egy vicc. :-)
#1120
Lényegében egy virtuális valuta amelyet az Egosoft talált ki. Egyelőre a Venture-ökkel lehet beszerezni, állítólag paint modokat lehetlesz vele vásárolni. Vagykitudja.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1119
Az mi?
#1118
Fúha. Ez az EgoCredites dolog elég aggasztó.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

3lm0
#1117
Öööö valóban nem gyenge<#wink> Kb így néz ki és ezeket gyártja.(ha sikerült jól beillesztenem)
Spoiler (katt a megjelenítéshez)




Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.20. 20:51:17

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#1116
Én is elkezdtem építeni egy űrállomást a HQ-n kívül, mert van egy-két cucc, amire iszonyú kereslet van, nem győzöm gyártani a HQ-n. Úgy néz ki kicsit rendbe hozta a patch a kereskedelmet, mert több termékre is szükség van. A lövegek már állíthatók, de az ikont ne ott keressük, ahol a fregattokon vagy kishajókon van, hanem a "menüben". Mutatom:

#1115
Az nem gyenge kecó lehet! Az enyém sem bádogbódé, de elég neki 1800 fő. Hogy mennyit dob a hatékonyságon? Mint a ribörszben a specialista és az egyebek + 20-30%-ot! Azt azért ne feledjük, hogy azokat a népeket meg is kell etetni és fájdalomcsillapító is kell nekik!
Ráadásul az is előfordulhat, mint nálam, hogy ha két fajt telepítesz, akkor csak az egyiküket fogja etetni. Kénytelen voltam az összes kaját gyártásba venni!

Márászkodás szintén "lomis" szó. pontos meghatározását én sem tudom, de a nézeteltérés tettleg történő elrendezésének egy fajtája. Nem az úriasabbik...! A hupákolás tudtommal nemi érintkezés... Nem egy liga!
Drónok az állomásra: Sima ügy. görgetsz lefelé az átfogó-termelési nézetben (tehát nem az infóban a térképen!) A rakétákkal viszont van egy kis gond, mert nekem azt írja, hogy nincs rá tervrajzom. Hogymi? Mi a túrónak kellene ahhoz tervrajz, hogy rakétákat vegyen a gazdasági igazgató a már felszerelt lövegekhez???????????


#1114
Köszönöm, igen, tudom, hogy a sistergést kell, én úgy értettem, hogy elég sok állomást szkenneltem, de még nem dobta fel a lakómodul tervrajzát sistergésnél. Másokat már feldobott, pl van Teladi meg Argon Disc Defence modulom, meg még nem tudom mennyi minden, különböző "folyosó" modulok, stb-k. De nem akarok 10 millát kiadni egy lakómodulért, még akkor sem,ha megtehetem.
Most jött ki a frissítés, megnézem hogy az általam említett problémák ,még jelentkeznek-e. Pl még mindig be van-e dugulva a kereskedelem. De asszem még tanulok egy kis szuahélit előtte vagy nézek Family Guy-t <#nyes> (ezek persze nem a játékhoz kellenek).
#1113
Kijött az 1.50-es frissítés.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.20. 17:05:13
3lm0
#1112
Köszönöm, ki fogom próbálni a pontos összeg bevitelét.

Ha wing-be teszed a hajókat elvileg a formáció ami más lesz mint a sima follow parancsnál. Nézegettem hogy egyes formációkhoz egész magas rang is szükséges, tehát (remélhetőleg) hatékonyabban tudnak aprítani vele.
Én úgy tettem drónt állomásra hogy kikapcsoltam az automatikus utántöltését, megvártam míg megveszi és utána visszakapcsoltam. Egész hamar megvolt.
Csak űrben próbáltam adv. satelitet áttenni, de nekem sem működött. Valószínűleg csak úgy fog ahogy Goyo iírta, ha képes egyik a másikba dokkolni. (érdekességképp kis hajón végzett módosítás adott rá drónhelyet, de még nem próbáltam ki hogy megtudja-e szülni)
Tervrajz nem a scannelésből lesz, hanem a piros bogyók "elemzéséből". Meghallod a sistergést, odamész, dekódol, vagy akció, vagy tervrajz, örömködés. Nekem jelenleg egy irdatlan állomásom van 3500 főt ír optimálisnak, 5 M-es lakómodul van rajta 2500 férőhellyel, de csak 473-an lakják. Így a modulok termelékenysége 103%-os.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#1111
nekem a transfer wares csak akkor ment, ha a hajo be volt dokkolva a másikba.

#1110
Akkor irány vissza az X3-as univerzum. Itt hasonló sincs. 😊
Caliph
#1109
drónok hozzáadása: az általam #994 ben linkelt videó 15. percében megnézheted 😊 amúgy azon a képernyőn kell lejjebb húzni a csúszkát ahol az állomás által termelt dolgok eladási árait állítod be.

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#1108
Fészt sákvév dzsenerétört akarooook! 😊))
#1107
Ha klikkelsz azon a ponton, ahol a csúszka van, akkor a kurzor átváltozik olyanná, mint amikor szöveget viszel be és a akkor be tudod pötyögni.
De azt én sem tudom, hogy pontosan mibe kerül egy állomás. Ehhez egy alapos számolást kell végeznem. Azt hiszem be lehet állítani, hogy mennyi lóvét fizessen a beszállítóknak, csak akkor szerintem soha nem fog elkészülni az űrállomás. Én most fogok venni saját CV-t és akkor talán tudok kalkulálni is.
#1106
Örülök, hogy egyetértünk. Valóban, én is tesztelem a fegyvereket. A Plasma tényleg egy rakás kaki. Beraktam főfegyvernek egy Cerberusra tesztelésre. Nem elég hogy tetű lassan fordul, sosem találtam el semmit, csak ha a célpontom állt de kábé 3 lövés után túlmelegszik. Hasznavehetetlen így.
A többit kielemeztem, most én is tesztelem a Pulse-ot Turretként. A sugár lehetne PlasmaJet erősségű vagy azt megközelítő.
Miért csak Mk1 és Mk2 van, hol van az Mk3?

István, mi az a "márászkodás"? Az olyan, mint a hupákolás? <#nyes> Én csak olyat ismerek, hogy kárász, de nem hiszem, hogy a horgászathoz lenne köze a mondandódnak. <#nyes>
#1105
Igen én voltam. Jó reggelt mindenkinek. Én is dolgozom, egészen holnapig.
Valóban nevetséges, hogy csata közben "jó napot, kérem nyissa fel a csomagtartóját" kérés elhangzik. <#nyes>

Nekem is nagyon hiányoznak bizonyos parancsok. Pl, ha kijelölök egy saját hajót a cockpitból, akkor kéne az "Attack..." vagy "Attack my target" parancs, hogy ne kelljen a térképen szórakozni egy órát...

A saját hajók meg végignézik, ahogy engem lőnek. Kivételt képez, ha követnek minket.

Másik dolog: Jó lenne, ha megcsinálnák azt, hogy ha vadászgépeket elrejti az Internal Storage-ba, akkor ne egy óra legyen, mire onnan kihozom, hogy repülhessek vele. Űrállomáson van olyan, hogy ha nagy forgalom van, akkor az űrhajódat eldugja, de ha repülni akarsz vele, kihozza. Na ugyanez kéne az űrhajókon is.

Kérdéseim, lehet hogy láma, lehet hogy nem:

1. Mire jó, ha Wing-be rendezek hajókat? Akkor is követik egymást, ha csak simán Follow parancs van
2. Űrállomásra hogyan rakok drónt és rakétát?
3. Az űrhajók közötti raktér átpakolás működik? Mert odaállok 200 méterre az egyik hajómhoz, hogy Transfer wares-szel pakolja át a műholdakat, de semmi nem történik. A térképen kiadom a Transfer cargo/wares-t és nem történik semmi. Vagy kell hozzá Cargo Drone?
4. Még mindig nem találtam tervrajzot lakómodulhoz, pedig már rengeteg szkennelést lenyomtam. Mennyit dob a termelésen egyébként?
#1104
Látom kicsit te is odavagy :-) Bírom az ilyen írásokat. "Lomisok."<#taps>

#1103
Megint nyavajogni fogok! (Nem vagyok hajlandó elipszilonnal írni!)
A Motorhang. Nekem ezek a hangok inkább csak zajok, annak is inkább kellemetlen. Próbáltam saját kútfőből hasonlatot keresni de nem megy. Kicsit 80-as évek játéktermi zajláda, kicsit véletlenül egybekevert 224 darabos hangminta gyűjtemény. Kicsit BUTA! Csak sistergés, szélfúvás. Csupa magas hang minimális töltettel.
Tehát; ha szavaznom kéne, akkor márt inkább a ribörszös wubwubwubwub!

Csalás: Ha én ráeresztek egy rakétát egy xenon "M"-re és csodák csodája el is találom, akkor megsebzi... Talán felére esik a kasztnija. Én meg a minap beszkenneltem egy antianyag ingyombingyomizáló állomást tervrajzilag (Még az enciklopédiában sincs ilyen) térülök-fordulok, jönnek a lomisok. Márászkodás. Győzök. (Nemezissel nem kunszt!) Egyszercsak gémóver! Hallottam folyamatosan, hogy rajtam van egy rakéta, de kit érdekelt. "Csak egy rakéta!"
Ezzel szemben ugyanezzel a hajóval szénné alázok egy "K"-t, úgy, hogy max a felére esik vissza a pajzsom.

Fegyverekkel kapcsolatban arra jutottam, hogy ízlés dolga. Kinek mire porcosodik jobban.
A sugár, (azzal együtt, hogy nincs hangja!) talán annyi a pozitívum, hogy gyors és pontos. De nem hatékonyabb a leminősített pulzusnál! Ráadásul ez az elmelegedés... pfff!
A Gettling. Nem lenne rossz, de a lövedékek sebességéből adódóan van egy kis fáziskésése. Plusz az az adagoltság (töltési idő?) kiszámíthatatlanná teszi. Ugrasztásra alkalmatlan. (huszadrangú szempont)
A Sörétes meg, maga az antikrisztus. Még az fps játékokban is kerülöm!
Mindezt úgy írom, hogy a sugárra barkácsoltam hűtő fejlesztést. aminek következtében gyengébb lett és még valamilyen tulajdonságát lerontotta.

Hamár fejlesztés: Barkácsoltam egy sebesség javító módosítást a nemezisre minek folytán 4xx ról 609-re ugrott a harci sebessége. Úgy, hogy elméletileg az egy jótulajdonság mellé kapnom kellett volna két rosszat, (A leírásában az állt, hogy rosszabbul fogy gyorsulni és talán az utazóból is veszít.) de minden grafikon zöldben volt, amikor felraktam. Tehát: Főnyeremény!

Népi legenda.: Remélem nem vésték kőbe, mert akkor most omlik porrá. "Űrruhában nagyobb eséllyel kapunk tervrajzot." EGY FRÁSZT! És mennyivel macerásabb...! Ha valaki bizonyítani akarja, mutassa meg azt a sort a programban, ami utasítja a véletlenszám generátort...

Az 1.50 béta 4 már egész tűrhető. Szerintem hamarosan megkapjátok.
#1102
Ha valaki adattrezorozik, vagy csak simán szembejön vele és belefut egy olyanba, amit nem tud kinyitni (lásd: mátrix 9) akkor ne essen pánikba, mert az a példány nem szükséges a történethez. Nincs benne a 28-ban.
Amúgy meg semmi extrát nem nyújt, csak az elégedettséget, hogy képesek voltunk erre, meg egy plecsnit a többi acsiplecsni közé!
Meg, végighallgathatjuk a történetet...
#1101
Ha az összegre kattintasz (Bal. Amit változtatni óhajtasz) akkor gépelhető a pontos szám.
Ha a csúszka nagyon érzéketlen, akkor az azt jelenti, hogy jelentős összeggel gazdálkodhatsz. Ne légy zsugori. Adhatsz nekik többet is! Mint a borravaló: Mindegy mennyit adsz, csak sokad adj!
Különben, a csúszka valóban tuskómódon működik! Az összes, ami a játékban van. Szerintem ezek a csúszkák valamire készülnek: Csúszkapuccs!
3lm0
#1100
Arra van valakinek ötlete hogy pénzt hogyan lehet viszonylag pontosan átutalni, akár a menedzsernek, akár az építőnek? Mert a csúszka az valami szörnyű. Sok olyan küldetés jön hogy küldjek már 300k-t az állomás menedzserének, vagy 100k sikerül, vagy másfél milla, mikor mennyire érzékeny. Sajnos az eddig megszokott módszer (egér nyomvatartása a nyilacskán és egyre gyorsabban pörög át a pénz) itt nem működik. Hol 100, hol 200, hol 500 kredit után megáll. A kurzorgombokkal ugyanezt csinálja. Shift+kurzor semmi, Ctrl+kurzor ablakot vált, Alt+kurzor megint semmi.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#1099
Nekem még 1 percnyi időm nem volt játszani vele. Pedig már végre elindult 2 hét után. Őrület van munkában...de majd ünnepek alatt magamra zárom az ajtót. Addig olvaslak titeket, arra még van időm éjjel kettőkor.
#1098
Üdv mindenkinek.

Nos én a vizsgák meg egyéb elfoglaltságok miatt (új munkahely keresése stb.) eléggé el vagyok maradva, csak a kezdő discoverrel explorálok, most szaladtam bele The Void rendszerbe valami hazárdusz ködbe, jól meg is hóttam. 😊

Szóval csak felfedezgetek egyelőre, ez a stationos felfedezős közelrepülős részlegbeszinezős téma továbbra se tetszik.

Azt nem értem minek csináltak egy raklap új szektornevet, amikor a régiekből is visszahozhattak volna. ok, van egy csomó régi, de felesleges újakat berángatni, a régiekhez azért fűznek emlékek is...

No mindegy, lesz ez még nagyobb univerzum is. 😊

3lm0
#1097
1.30-ban biztosan van, én egyenlőre nem patcheltem tovább, majd ha kijön a végleges 1.50.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

Amaro
#1096
Nem láttam ilyen opciót, ez van az 1.32-ben is? Én nem bétázok ugyanis. Megesz a méreg, ha van, és elkerülte a figyelmemet <#merges2> Pedig eladtam már pár szerzett hajót, nem értem, de majd megnézem.

3lm0
#1095
Miért is kell odamenned személyesen? Térképen jobb klikk az állomáson ahova dokkoltattad, felugró menüből Repair/Upgrade Ship és távolról leszerelsz mindent róla, majd eladod.
Utoljára szerkesztette: 3lm0, 2018.12.19. 19:14:56

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

Amaro
#1094
Valaki, ha jól emlékszem kisiku írta, hogy humor az nincs a játékban. ezt most cáfolnám: csata, nem is kicsi, xenon támadási hullám kellős közepe, villognak a lézerek, zúgnak a rakéták, egyszer csak egy udvarias hang: Kérem álljon meg. Ellenőrizzük a rakományát....

Ebből is látszik mennyire optimizálatlan még a játék. Mellesleg nagyon hiányzik sok X3-as parancs, mert pl. addig oké, hogy zsákmányolt hajót bármikor egy jobb kattal eladhatok, de csak a puszta vasat fizeti ki - tehát le kell szerelnem és eladnom róla mindent. Azt még megbocsátom, hogy erre nincs külön sor, de hogy miután levezényeltem egy EQ/SY hangárjába, még nekem is oda kell mennem, és fel is kell szállnom az eladni akart hajóra!!! hogy jó pénzért megszabadítsam a cuccaitól... hát ez rendesen ledöbbentett. Remélem ha az Ego nem is, de a modderek alkotnak valami kezesebb vezérlést.

#1093
Megunta, dolgozik, és amikor hazaér, már annyira kész van, hogy inkább nem játszik, mert az is csak ront a helyzeten.
"Arcal a falnak... Megdögleni... Vivlarepüblik!"
#1092
Sziasztok! Hát látszik, akit az X füstje megcsapott..... 😊 Sok régi nevet látok XTC és Rebirth korból ( hogy a többit ne is említsem). Nem semmi módon toljátok, én kb másfél hete játszok, de sehol nem tartok, nem hogy millióim, még 100K-im is nehezen gyülnek 😊. Kérdésem lenne, azt a tetves system decryption modult, vagy mi a neve ( a kész terméket) hol a fenében lehet eladni? A Black Marketeer-nek nem kell, a Pirate bázisokon is csak nekem akarják eladni, de megvenni semmiként. Már a másodikat találtam, de kénytelen vagyok eldobni, mert az argon zsaruk kinyírnak miatta. Legalább tudnám, hogyan kell használni, de még az sem.
#1091
dógozunk :-(

#1090
Jé, de nagy a csönd! Most vagy mindenki játszik vagy senki nem ér rá vagy már meg is unta <#nyes>



#1089
Az a tény hogy kinyírtam egy Xenon K-t egy Paranid rendszerben, le sem szarják.Egy köszönöm nem jött. Egy P-ért szoktak 60 ezret adni, egy ilyenért minimum 1 milla járna...Bárcsak több Xenon támadna, kezd megint bedugulni a piac.



Egyébként még mindig nagyon bugos a menü, meg a térkép. Van egy csomó áru, amit nem is jelez keresletnek. Pl most találtam egy Paranid állomáson olyan ajánlatot, amivel gyakorlatilag 10 milliókat kereshetek.Nem is jelzi, mert nem fér ki a listába. Aztán van, hogy csak többszöri nyomkodásra nyílik ki a menü,stb.
#1088
Feltűnt másnak is hogy csal a gép?
A szemem láttára nullázta le az egyik Shuyaku-m 100%-os pajzsát, hogy esélye legyen a kis szar vadásznak a 10x akkora hajó ellen.Rá sem lőtt, csak egyszerűen levonta nullára.

És miért zavarja az összes fajt, hogy én a Hatikva Free League-et megtámadom? Tudniillik ők kezdték, az senkit sem zavar, hogy az én hajóimat támadják, de mikor visszavágok, jön a nyavalygás, hogy "megtámadtam egy űrállomást". Mi van?? Egy szar hajójukat lövöm, és az kit zavar?

Ahhoz hozzászoktam, hogy stratégiai játékokat csak úgy tudnak megcsinálni, hogy a gép csal, és 10-15-ször akkora serege van és folyamatosan csal, de már itt is?
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.18. 21:02:56
#1087
Óhh de jó, nekem meg sem kell írni! <#nyes>
#1086
Vannak itt okosságok: Scanning a Data Leak with the Spacesuit Scanner also has a higher chance to obtain Blueprints

#1085
Sector Control
Administrative Centre modules, when completed at a player station, grant ownership of an unowned sector on a first come first served basis, revealing all ships and stations in the sector and imposing the illegal wares list of the owning faction. If the Administrative Centre module is destroyed, sector ownership will change over to the next faction with an Administrative Centre. Warring NPC factions are constantly playing a turf war to replace the Defence Platforms of their enemy with one of their own. Once the player has acquired Blueprints for an Administrative Centre, they too can conquer entire sectors if they are willing to defend it.

#1084
Van ilyen is: X4 manual

Gilmoor
#1083
Nem tudom, nem próbáltam, de logikusnak tűnhet, hogy adott faj épületére csak az adott faj moduljai szerelhetőek fel. Ez csak feltételezés.

Star Citizen referal code: STAR-MVJ4-C46D can sign up to Star Citizen by using your Referral Code. They will earn 5,000 UEC which can be spent for weapons, ship components or decorations

#1082
Édesapámnak van egy mondása: "mosolyogva kell a szaros kenyérbe harapni" <#nyes>
Magyarán, humorral, élettel és mosolygással kell bevenni a leszarom tablettát. Én is így teszek.
Ebben a játékban nincs humor, hacsak bele nem visszük. A mosolygás gyógyít, gyógyszer.
#1081
<#taps> Ez marha jól jött az év végi kapkodós idegbeteg munka mellé :-)

#1080
István:

Ha belőtted a modul helyét, akkor Ceruza ikon és ez jön be:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)



meg ez is:





Ha végeztél, akkor Confirm Loadout change gomb és jóváhagyod. Majd elindítod az építkezést. Utólag is lehet fegyvert rakni, a lényeg, hogy legyen meg a terved hozzá.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.18. 09:25:50
#1079
Bizonyos pontokra lehet csak löveget rakni. Pl a Bridge vagy néhány nagyobb raktármodul és a gyártóépületek. Általában M-es lövegek vannak az űrállomásokon, de van egy két modul, amire felmegy az L-es löveg és az L-es pajzs.
Nekem az a bajom, hogy igazából semmi különbség nincs a löveg méretek között. Ott van az L-es Beam amiből az M-nek 3 km, az L-nek 4 km a lőtávolsága. De a sebzése majdnem ugyanaz. Emlékszünk a a Rebirth-ben a Plasmajet-re? Két lövés és annyi volt nekünk vagy bárminek egy lövés...
Szerintem a Rebirth-ben sokkal veszélyesebbek voltak a nagy űrhajók. Itt ami veszélyes egyedül, az a rakéta, de az meg túl van tolva.Sajnos a nagy hajókon a lövegtornyokkal nem tudsz semmit csinálni, mert bugos. Remélem, ezt javítják.

Én hajónként máshogy pakolom a fegyvereket, de alapvetően Beam és Bolt, meg pár Plasma. Mivel a rakétáknál nem tudom megválasztani, hogy mit lőjön a turret, azaz löveg, ezért azt csak korlátozottan használom és csak a nagy hajókon. Abból is a Tracking Turret-et. Ha főfegyverként használod, akkor persze ki lehet választani, hogy milyen rakétát töltesz be,

- A Beam gyorsan melegszik,
- A Bolt olyan mint a Rebirth-ben volt a Particle Repeater.
- A Pulse gyenge.
- Az Ion-t még nem próbáltam, mint ahogy a Torpedo Launcher-t sem.
- A Plasma-val egyedül te tudsz célozni, kis gépek ellen lassú.
- A Shard gyorsan melegszik, rövid a hatótáv, de dogfight-ban (közelharc) a legjobb. Olyan mint a Rebirth-ben az Intertial Hammer.

Nekem az Osprey-en (Teladi Fregatt) 2 Bolt Mk2-es van fő fegyverként (már tuningolva), 1-1 db Bolt M oldalt és 1-1 db Beam M turret felül. De lehet tuningolni ezeket is, és ami jó, hogy a nagy hajókat is ugyanúgy lehet tuningolni.
A Colossusra raktam egy nagy L-es Tracking-ot, és számos Beam+Bolt-ot. De raktam Plasma-t is.
A Phoenix-re egy darab rakétalöveget raktam, mert simán ellövöldöz neked több száz rakétát. A többi az Beam, Bolt és Plasma.
A Shuyaku-kra oldalra Beam-et (2-2 db), előre 1 Plasma, felülre Bolt és Beam.
A kicsi, M-es teherhajókra Beam-et rakok, mert csak egy darab megy fel rájuk, kivéve az Argon hajók.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.18. 09:01:35
#1078
Vettem!!!!!! Mégsem jelent meg semmi ott ahol ki kell választani, hogy milyen pajzs. milyen torony!
Gilmoor
#1077
Állomáson fegyverzet: kell venned modul blue printeket, hogy azokat is tudd építeni. A ceruzánál már jó helyen vagy a többit meg simán megoldod.

Star Citizen referal code: STAR-MVJ4-C46D can sign up to Star Citizen by using your Referral Code. They will earn 5,000 UEC which can be spent for weapons, ship components or decorations

#1076
De az vagy! De vajon melyikünk nem az?

Szereztem egy újabb játszós hajót (Nemezis) Na nem azért mert öt fegyver felfüggesztési pontja van (de) Hanem mert kellett egy olyan eszköz ami leváltja a pegazust és túlságosan nem tér el a paramétereiben. (háááát?!?!?) Szóval halad ez is (Csak meg ne kellene állni vele. Van súlya!) és nem kell fél órán keresztül prapapapamm - prapapapamm egy "S"-es hajót, hogy eltakarítsam az útból, mert nekem ott van dolgom. Nem ez a lényeg.:
Próbálgattam a fegyvereket rajta, de valahogy mindig a pulzálónál kötök ki. Most vagy maradi vagyok, vagy tényleg az a leghatékonyabb fegyver. Mert ugye van a hegesztő, ami szökőévenként egyszer lő, meg a plazma, ami olyan tetű, hogy egy álló célpontot sem tudok eltalálni. A többivel meg nem is próbálkoztam. Regéljetek már a fegyverhasználási szokásaitokról.
A másik ok amiért itt karistolok, hogy a rakéták... Hááát, nem túl acélosak. A butákat és a torpedókat most nem taglalnám, de az irányítottak. valahogy alulméretezettnek tűnnek. Legalábbis hatótáv szempontjából. 8-10 km. Persze a ribörszben sem volt jobb, de X3-ban mintha lettek volna morcosabbak!!! Meg az erejüket is jobban szétoszthatták volna. kb mind a négy ugyanazt tudja. Az már csak hab a tortán, hogy ezekből csupán 44 fér a nemezisbe!!?!?! (Majd kipróbálom a ribörszös csalási módszert <#awink>)

Végezetül a hét lámakérdése:Hogy a bánatban lesz fegyverzet az állomásomon? Azt tudom, hogy a ceruzánál állítom be, de ott nekem nincs semmi. Mármint választási lehetőségem nincs. A menü ott van. Amikor legutóbb a Polgár Jenőnél jártam, vettem fegyver és pajzs tervrajzokat, de attól függetlenül nincs lehetőségem felfegyverezni a kecót! Valamit biztos nagyon benéztem, de ez van! Mondtam hogy egyikünk se normális!

TOMIKA! A második képen azokról a pirosas-egymerőhajtómű szerű izékről ha ejtenél pár szót!?!?!?! Ne kelljen téged is megfenyegetnem!!! <#violent>
#1075
<#eljen>

"Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód." Edward Snowden

#1074
Vettem egy Colossus-t. Na, ez már olyan emberes méretű hajó. Fregattal is lehet rá dokkolni, úgyhogy olyan kb mint egy mozgó űrállomás. Mellette a Phoenix-em kistestvér csupán.
Azt veszem észre, hogy olyan nagyon azért nincs szükség ezekre.De mivel megtehetem, miért ne legyen? Vettem pár vadászt is rá, csak hogy ne legyen üres.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)


- Jó napot kívánok! Egy hordozó anyahajót szeretnék venni.
- Hogyne Uram, foglaljon helyet. Megkínálhatom egy spacefuel-lal vagy van friss Argnu szendvicsünk?
- Persze, köszönöm.
- És hogy talált ránk? Az interneten? Szórólapon?
- Nem a tévéshopban néztem ki Önöket. Azt mondták, hogy csak 16 millió és csak nekem,csak most, mert elkapkodják.
- Kiváló! De sajnos kedvezményt nem tudok adni, hiába ilyen nagyszerű a kapcsolata velünk.Apropó, sikerült már a katalógusból kiválasztani az extrákat?
- Persze, de nem kell a 6 milliós hajtómű, én nem nagyon száguldozok és persze hogy békés célra veszek egy hadihajót.
- Legénységet kér hozzá? Most akciós!
- Már van jogsim, de utálom a magányt, úgyhogy olyan 100 ember kiváló lenne.
- Máris, Uram. Mivel fizet, készpénz, kártya?
- KP, ott van a rombolóm széfjében. Mindjárt átteleportálom ide. Szép kártyát elfogad?
- Persze, hogy KP, így nem látnak belőle semmit.
- Még egy utolsó kérdés: mennyit mutasson kilométeróra? Mennyire pörgessük vissza?
- Ennyiért legyen már zsír új.
- Kiváló, 16 perc lesz, addig hallgassa folyamatosan ismétlődő zenéinket vagy játsszon futóversenyt alkalmazottainkkal.

Ööö, nem vagyok beteg.<#nyes>