X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#623
F-et kell megnyomni. Nem tudom, miért, de ám ki is írja a játék 😄

Valszeg egy mém miatt rakták be az F gombra, "Pay respects by pressing F"

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#622
"Nagy nehezen találtam egy rakás embert a gigantikus űrállomáson, ahol egyébként egy lélek sincs általában, majd egyszerre mindenki ott termett mellettem. De el is futottak (!) előlem és úgy elbújtak, hogy többé nem találtam. Ez most mi a tököm? Futkározni kell a karakterek után?"

Nap posztja! <#nevetes1>
Véleményem szerint, minijátékról lehet szó! <#nevetes1>
#621
Erre én is rájöttem, nekem valami kutatásban kellett volna részt vennem, de nem találtam akkor még az Accept gombot.
#620
Amúgy alig várom, hogy rátehessem a mancsom egy Teladi Osprey-re. Nagyon tetszik így külsőleg.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#619
Van sztori...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#618
habár a story tényleg nem volt egyik részben se nagy szám de azért a "segítségével" szép szisztematikusan lehetett fejlődni meg felfedezni a galaxist, nekem hiányozni fog

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#617
Én is belebukkantam egy bug-ba:
Ez egy misszió típus, "bérelj fel és vigyél el XY képzettségű legénységet az XY állomásra".

Na most, a gondom nekem az volt vele, hogy egy <2/3 engineer, 2/3 moral> mérnököt kerestek egy teladi állomásra. Találtam is egy paranid állomáson végre egy alkalmas háromszeműt, fel is béreltem (picit nehéz volt kifundálni, hogy hova kell kattintani, jobb klikk a hajód nevére és Select opció, majd ki kell választani egy munkakört neki).

Én először elküldtem a hajóm hátuljába Other crew-ként. Rossz ötlet volt, megérkezéskor nem akart a baszásért se kijönni az új munkaállomásra. Ki kellett varázsolni őt onnan, hogy kapitányra (pilótára) előléptettem a hajom információs menüjében (Information-Personnel-Other personnel-Amateur-Jobb klikk nevére-Felhív).

Na most, elfoglalta az Elite-m pilóta székét az állomáson dokkolva, viszont megjelent a beszélgetés opciók között valami olyasmi, hogy "legénység lerakása".

Fasza, Mission Accomplished, +150.000 Credit jóváírva. Csak aha. Történetesen a hajómat is benyelte a Teladi állomás a Paranid NPC-vel. Mivel az NPC hozzá volt rendelve a hajómhoz, így a hajót is vitte magával a k*cs*g.


Workaround: Végig kell csinálni, ahogy én csináltam, csak annyi különbséget csináljatok a végénél (a mentésen kívül), hogy mielőtt leadnátok az NPC-t az állomásnak, állítsátok fel a pilóta székből (tehát klikk a székre előtte és állítsátok meg, mielőtt bemenne a hajó hátuljába szunyálni munkaidőben).
Akkor valamiért nem nyeli be az állomás.
Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.12.01. 00:03:58

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#616
A sztorid úgy indíthatod el, hogy Station scan módban körözöl az állomások körül. Ilyen vizuális sistergést kell látnod (érteni fogod ha megleled, mert nagyon nem hasonlít semmihez eddig) és bele kell repülnöd.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#615
A képek magukért beszélnek:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)




Jujj, de szigorú a néni! Ráadásul mindezt egy Teladi Trading Station-ön.





<#nyes>
#614
Jó, most mára abbahagyom. Ööö...vegyes érzéseim vannak egyelőre. Mondjuk pénzt már kerestem, de még nem egészen értek dolgokat. Pedig ennyire azért nem szoktam el ettől a műfajtól.
Volt egy küldetésem, hogy keressek egy kapitányt. Nagy nehezen találtam egy rakás embert a gigantikus űrállomáson, ahol egyébként egy lélek sincs általában, majd egyszerre mindenki ott termett mellettem. De el is futottak (!) előlem és úgy elbújtak, hogy többé nem találtam. Ez most mi a tököm? Futkározni kell a karakterek után?

Miért nem lehet a bal egérgombot Primary Fire-re beprogramozni? Kénytelen vagyok a jobbra rakni, de azzal meg megnyit valami menüt harc közben (!) és nem tudom átállítani sem! Szóval gyönyörű! Egyszerre lövök és menüt nyitogatok! Nagyon üdítő harc közben.
Kedves Berndt! Nem tanultatok semmit a Rebirth-ből?

Tokrafan: neked meg keresek valami megoldást.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.11.30. 23:39:52
#613
Köszi, néztem már, meg olvasgatom az ego fórumot is, redditet is, egyértelműen a hülye vulkan api miatt van, de megoldani eddig nem tudtam. Mindegy, kezd Rebirth érzésem lenni, de remélem itt majd nem kell 2,5 év, mire befejezik rendesen.

Az nekem is fura volt a videókban, hogy mindenki szaladgál. Mondjuk az Ego soha nem volt jó karakter animációban és készítésben. A négerek nem hinném, hogy a bevándorlási baromság miatt vannak, ha belegondolsz, már az X3-ban is voltak, az Albion és a Rebirth meg egy Ázsiai (Japán??), kvázi manga karakterre épült, amit már akkor sem értettem egy német cégtől. De mondjuk ez engem nem érdekel, csak induljon már el ez a f*s.<#falbav>
#612
Na jó, továbbmegyek. Ez most vicces és gúnyos lesz:

Tehát, én örülök hogy ilyen szépek az űrállomások belülről, sokkal nagyobb teret lehet bejárni, mint a Rebirth-ben, ki lehet belőlük látni, stb. De hogy mindenki fut (!) benne és nekem is futva kell megkérdeznem, ezt-azt, azért az nem semmi! <#nyes> Tetszik, hogy van mozgójárda, mint a reptéren, mert tényleg méretes területeket lehet bejárni, de mindenki maratoni futó?
Vagy "ráragad" a mozgójárdára és lehetetlen elkapni.

Másik, látszik hogy kezd a németek agyára menni a bevándorlás, meg a túlzott elfogadás, mert majdnem minden karakter fekete és ugyanúgy néz ki. Ez nem baj, hiszen a párom is az, de hogy mindenki az legyen? Mellesleg már itt vannak a burkások is. Vagy a németek már a jövőjüket is belekeverik?
A karakterek egyébként X-Rebirth-ből valók, csak még pedofil nagyit nem láttam, <#vigyor>
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.11.30. 22:27:22
#611
Ha nem indul a játék.

Nézz körül ott.
#610
Köszönöm, így már látok valamit. Olyan apró volt, hogy azt sem láttam. <#nyes>

Épp olvasom a Steam fórumon, hogy a UI senkinek nem tetszik.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.11.30. 22:15:07
#609
A betűkre be kell állítani az UI scalet a menüben.

#608
Nekem az sem segített. Felvillan kétszer és nem történik semmi. Már feltettem minden létező C++ könyvtárat is.
Úgyhogy gyakorlati véleményezésig nem jutok el, remélem majd csinálnak vele valamit, ez így kicsit/nagyon gáz megint. Minden létező más játék hibátlanul fut, nem valószínű, hogy a rendszeremmel van baj.

Mindegy, nézek stream-eket, meg olvasgatom a véleményeket...Egyelőre elég sok a kiritika is, legalább is, Steam-en.
#607
Na, így néhány óra játék után azt tudom elmondani, hogy szerintem ez is bugos.
Pl: a manuális dokkolás hiába zöld minden, nem tudok bedokkolni. "Át kell menni a textúrán", hogy dokkolva legyek. Aztán volt, hogy rányomtam a "Flight Assist"-ra és egy szempillantás alatt 40 km-re kerültem az állomástól.
A zene nem vált át, azaz persze hogy megtámadott a Xenon, csatazene, majd ez az idegesítő zene ment a végtelenségig, úgyhogy lehalkítottam.
A Tutorial szokás szerint egy rakás szar, átláthatatlan. A betűk FHD-ban olvashatatlanul aprók. A menü átláthatatlan egyelőre.
Nem látok sztorit, most lehet hogy nincs történet?
Mindegy tolom tovább.
#606
Legújabb nvidia driver kell hozzá.Nekem is nyavalygott miatta.
#605
Nekem el sem indul egyelőre...:-(
#604
Nekem is, Core I5-4690K, 16 Gb Ram, Nvidia 1060 Gtx 6Gb. Maxon fut. Csak az irányítás még szokatlan, meg azt sem tudom, hol vagyok <#nyes>
#603
Én most töltöm le...
#602
Én vagyok.

Amd fx 6300
Nvidia gtx 1050ti 4gb
8gb ram

Egyelőre max grafikán fut...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#601
én azért várok egy fél évet vagy egy évet hagy foltozgassák azért csak egy x játék 😛
a zene meg állat lett

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#600
Live stream annak akinek még várnia kell:
x4 live
#599
Na, egy kis állítgatás és pöcsölés után mondhatom, hogy ugyanaz az irányítása. Nagyon szép, baromi jó, stb egyelőre. De még csak tutorial-t tolok.
#598
Most értem haza, de az első amit észrevettem hogy ott virít ncore-on tört verzióban már, és csak utána olvastam hogy megjelent.
Sajnos még vagy fél év mire kipróbálhatom, de hajrá mindenkinek, addig meg kivárom az akciót.
#597
Ha valaki kipróbálja olyan konfiggal amivel a minimum sincs meg kérem írja le a tapasztalatait 😄
#596
Számíthatsz ránk. Még csak a beállításoknál tartok. Furcsa, mert ugyanúgy belőhették volna, mint a ribörszöt pöllö: Mouse steering: Shift + space. De ezt semm9i nem indokolja, lehet sima szpész is!
Na majd jövök...
#595
Majd azért írjátok le milyen lett a távol maradóknak is.

#594
Má gyün is!

Valaki gyújtson rá helyettem!
Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.11.30. 15:33:25
#593
MEGJELENT! TÖLTHETŐ!

11 gigát foglal és nincs magyar nyelv.Persze minek is. No, irány haza, munkahelyre majd hétfőn telepítem.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.11.30. 15:29:05
#591
Valóban csodás dolgokra képes, belehallgattam. Meglátjuk mi a sztori, hiszen ahhoz kell írni a zenét. Ha meg nem elég jó, akkor lehalkítani és a háttérbe betölteni a régieket. 😊
#590
Nem rossz ez sem, bár engem most kevéssé fogott meg, kicsit olyan futószalag-szerű érzésem volt, mintha a ma divatos filmes zenei klisékből rakta volna össze, pedig csodákra képes ez a srác és rettentő tehetséges! Pl. az ehhez hasonló dallamokat hiányoltam, nekem már ez marad a csúcs X zene.
#589
Na ja, csak nem tegnap éjjel, hanem pont amikor írtam ide xD

A Player HQ misszió része.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#588
Igen, elég hamar előkerültek a tegnap éjjeli Obsidian streamben. Sőt, ahogy olvasom, állítólag Obsidian az egyik "speciális küldetésben" egy Boronnal beszélt a kommunikációs csatornán keresztül.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#587
Kha'ak van a játékban!

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#586
Én még az X2-t anno és akkor még volt vámolás, mert nem volt "europúnijó". Az első fennakadt a vámon, a második megjött, majd az elvámolt is. Tehát nagyon jó, ugyanaz, mint a Steam.
#585
OFF: A színes lézerektől annyit, hogy ku*a sokba kerülnek, ha meg nem használod ki, akkor meg minek. A sokba kerül alatt azt értem, hogy pl a 4 szín gyári többe kerül, mint maga a nyomtató. Ha utángyártottat veszel, akkor olcsóbb, de számolni kell: előhívó egység kb 50-80 ezer, dobegység 30-60 ezer, szemetestartály (ha nem tudod üríteni), 8-10 ezer. Ezen felül karbantartás, görgők kopása,stb...
Mindezt onnan tudom, hogy rendszergazda vagyok és hát jó pár nyomtatót is telepítettem meg raktam már össze az elmúlt évtizedekben, néhányat javítottam is. Kb ugyanaz van, mint a tintasugarasnál, csak tovább tart a festék. Ja, és itt is ugat már a nem eredeti tonerért. Plusz ha a waste toner trash be van építve a gépbe, akkor kidobhatod a pi*ba az egészet kb 20 ezer nyomat után. Így dobtam ki egy tök jó Epson Aculaser-t is...
#584
Valaki rendelt már közvetlenül az Egosoft Shopból? Mi a tapasztalat?

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

RJoco
#583
Ez nagyon jól esett most.
Épp a nyomtatóba próbáltam a CISS-es cuccot beszerelni, de nem akarta felismerni. És mivel már töltöttem az egyik tartályba tintát, így visszaküldeni nem tudom.
Gondoltam, hogy a másik után gyártott, önrezetelős patronokról átteszem a csipet. Ezzel nem is volt gond, csakhogy valamelyik kivételnél a sárga színnél letört egy érintkező...
De a zene nyugtatott, egy cseppet sem vagyok ideges. Még. És amúgy is akartam már egy színes lézert. Csak még nem tudom, hogy miből.
Újabb lehetőség, mivel a CISS-nél nem kell kivenni a patront a fejből utántöltéshez, lehet, hogy kiszedem a fejet és beforrasztom a csipet direktbe. Tintám még van egy rahedli, jó lenne elnyomtatni.

Kb. olyan, mint egy xml szerkesztés a játékban 😄

Warning! Cargo bay open, shields are down!

#582
Tegnap éjjel (Obsidian) meg ma reggel (AngryJoe) streameket néztem. Engem kilóra megvettek, marha jól néz ki az egész játék, a térképtől konkrétan leesett az állam, olyan, mintha valami RTS lenne, raádásul a korábbi részekhez képest sokkal stabilabbnak és bugmentesebbnek tűnik. A Rebirthből azért elég szépen kigyomlálták a hibákat, szóval ez annyira nem is meglepő, meg most teljes erejükkel a fícsörökre koncentrálhattak, nem kellett új motort írni és évekig javítani, és az UI-n is látszik, hogy PC-re lett tervezve. Hú, kíváncsi vagyok, hogy mit terveznek a két DLC-nek. Ha nincsenek alapból a játékban, akkor a Boronokra tippelnék. Brutál jó játék lesz ez, főleg, hogy tudjuk, hogy az Egosoft évekig fogja még továbbfejleszteni.
Star Citizen? Az meg mi a f*szom? <#mf1>

Ami kiverte a biztosítékot, azok a streamerek voltak. Nem kifogás, hogy kezdő valaki, gyönyörűszép tutorial van a játékban, szépen lehetett volna követni, ehelyett annyit balfaszkodtak még a legtriviálisabb dolgon is, hogy a hajamat téptem.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#581
Köszönet! Megy a kocsiba! A Rebirth-öt úgyis szarrá hallgattam már!

Ahogy érzem, most már van hype feeling és megjelenés előtti izgalom.Holnap ilyenkor már itt fogunk "ordítozni", hogy fú ilyen, meg olyan! <#nyes>
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.11.29. 19:59:51
#580
Lesznek eltérések. Paranid hajóknak például általában 1-el több motorjuk van. Teladi hajóknak 1-el több pajzs slot. Stb.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#579
Visszakaptuk a javítólézert is! Kedvünkre hegesztgethetünk az űrben. ("Tudom; Sapka, sál"😉
#577
Na megvettem én is, nem bírtam ki. <#smile> Láttam annyit, hogy be mertem vállalni. Ha nagyon nagy gáz lenne valamiért, akkor is van 2 órán belül refund lehetőség, de a látottak alapján nem hiszem, hogy erre sor kerül.
#576
A Gőz áruházi oldalán 1 napot ír a megjelenésig. Ha átváltok a gyűjtői kiadásra, akkor "csak" 21 órát. Mégis ellógok koradélután a melóból! :-)

Ahogy nézegetem ezeket a videjjókat, azt a következtetést kellett levonnom, hogy szinte csak ízlés dolga, hogy milyen hajót vesz az ember, természetesen kategórián belül, mert ugyanazok a szerelékek kerülnek rájuk. Ugyanabból a kollekcióból választhatunk hajtóművet, pajzsot, fegyvert. Értelem szerűen azok értékei adják meg a hajó sebességét, etc.
Talán olyan eltérések lesznek, ahogy egyiknek nagyobb a raktere a másiknál. Azt is észrevettem, hogy minden hajóra lehet fogadni személyzetet, amit el lehet osztani fenntartás és tengerészgyalogság között (amit konkrétan tudok, hogy egy Teladi teherhajónál ("L" osztály) 107 fő, de amivel kezdte az ember a játékot "S" Elit...(?) arra is lehetett két főt fogadni (?!??!????)
De vajon minek?

Egyik félelmemről kiderült, hogy alaptalan. Nevezetesen nem voltak restek és került bele annyi újítás, hogy nem csak egy újabb bőrt húztak le a rókáról!
#575
Egyetértünk, jövőre én is megyek vissza Kenyába, aztán meg már nem hiszem hogy túl sok időm lesz játszani vele. Ha meg ott maradok...áh ez egyelőre csak egy B terv az életemre.
Úgyhogy most egy darabig játszom, hogy teljen az idő, meg hogy eltereljem a gondolataimat, aztán meglátjuk. Jövőre betöltöm a 40-et. Ideje felnőni <#vigyor>
RJoco
#574
De holnap már csak azok fognak írni, akik nem vették meg és kíváncsiak, hogy milyen is, mert már tűkön ülnek, hogy megvehetik e vagy sem.
Akik meg megvették, napokig ide sem néznek, mert úgy belemerültek a játékba (legalábbis nagyon remélem, hogy ilyen lesz és nem az ellenkezője, hogy az elérést követő fél órában már jön is az első lehúzós hsz).
Nekem most várólistára került, mert március végén buliba megyek és tegnap sokat kellett kifizetnem a szállásra és jegyekre.

Warning! Cargo bay open, shields are down!