X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Amaro
#1073
Répa, a csíter <#nyes> ezt itt most be is fejeztem <#idiota>

A hócipőm tele, beletrafáltam egy állomásba véletlenül, a repum egy tized mp alatt 16-ról mínusz 30, nekem esett a fél szektor, game over... nem kéne ezt egy picit lazábbra venni? Sorry, or something alike option? Mára elég volt <#falbav>

#1072

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1071
Úgyis tudtuk! <#awink>
De mi(ke)t látunk a második képen és egyáltalán, hogy van neked nem megszerezhető ladikod?
#1070
jaja, láttam. "Data Leak" :-)

#1069
dikk most nézem, hogy rajta van a nevem a képen

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1068
Van egy pár hajó, amely nem megszerezhető a játékban. Argon Nomad, Teladi Stork, Paranid Atlas.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Caliph
#1067
a héten még nem is néztem 😄

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#1066
WTF?

#1065
<#beka3>



Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Amaro
#1064
A civil taxis küldetések viszont jól mennek, és az sem rossz bevételi forrás: 150-200k fizu egy kis zónán belüli repkedésért. Egy új játékot ezekkel kezdtem, és ilyenkor szinte mindig egy még fel nem fedezett állomáshoz vitetik magukat - dupla haszon.

Caliph: csápszerű védelmi izék? <#wilting> nem nézel te túl sok hentait? <#papakacsint>

Caliph
#1063
na jó,gépek,de ha nincs legénység,rakhatnak be robotágyúkat a folyosókra,illetve ha már robot,minek is vannak folyosók? vagy légkör vagy bármi más ami egy embernek kell?😄 meg teli lehetne éles hegyes csápszerű védelmi izékkel is 😄

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#1062
Sajnos a küldetések jó része bugos, hibás. Főleg a Scale Plate Pact-es küldik. Én is elvállaltam, megszereztem az árut, de mikor vittem eladni nekik, akkor eltűnt a megbízó.
Csomó fórumban tárgyalják pl a "Hack repair console" vagy a Hack akármit küldetéseket, hogy nem működnek. Vállaltam olyat is, de nem volt a cél űrállomáson Repair Console, mert az csak olyanon van, aminek van Security Office részlege is. Ha a célállomásnak nincs, akkor úgysem lehet mit csinálni.
Aztán van olyan is, hogy a Guide, azaz a küldetésmutató egyszerűen eltűnik, abbahagyja az útmutatást, stb.

Én pl Spaceweed-del kerestem most meg eddig 50-60 milliót, csak mindet hajóra és állomásra költöttem. 170-ért veszem, 340-ért adom.Nem rossz. Egy kör egy Shuyaku-val 3-5 milla profit.
Amaro
#1061
Nem a craftolható cuccokat kell eladni, persze, hanem a már kész terméket... de a xenon/khaak csapatok dobálják mindkettőt, és kell egy bár hogy creditté váljanak. A tapasztalat az, hogy egy ilyen feladat felvételekor egy bug miatt egyszerre 3-5 lucrative küldetés is megjelenik a missions panelen, easy-medium-hard szinten, ki kell mazsolázni ami éppen raktáron van, a többi abort mission. Landolni, eladni a készterméket, craftoláshoz ami kell még bevásárolni, legyártott cuccot eladni. Egy ilyen kör 15-20 millió. Jó dolog a feketepiac <#nyes>

Jut eszembe, ahhoz nem kell teljesíteni a küldetést, hogy üzletelj, a lehetőség adott a mission elfogadásával, csak kár hogy felszállás után elpárolog a maffiózó. Van olyan állomás, ahol a célpont listában már 8! üres bár szerepel...
Utoljára szerkesztette: Amaro, 2018.12.17. 09:02:31

#1060
Egyébként eredetileg nem is lehetne elfoglalni egyik részben sem, csak modokkal.
Mellesleg, ha a Xenonok gépek, akkor meg nem kéne hogy ellenállásba ütközzenek a katonáink, ha leszállnak. Magyarán, csak leszáll, vírust betölt, és megszelídítik az órási kenyérpirítót.<#vigyor>

Tényleg, milyen durva lesz, amikor majd a fridzsiderünk ránk támad...
#1059
Nem árt nézni hogy mit kell letenni az asztalra az inventoryból, annyira bugos. Volt hogy kért 3 spacfly caviart, csak azért hogy megnyissa a black marketet. Egyetlen landolás kedvéért. Mert ha felszállsz azután már nincs Bar. Szóval csak olyat szabad bevállalni ami könnyű pl unstable crystal. Aztán megvenni tőle mindent és craftolni belőle... Méghogy eladni <#vigyor5>

#1058
Tényleg van Xenon I, most kaptam olyan "medium" küldetést, hogy szkenneljek egy ilyet. S ez alighanem egy I:



Na időköztben egy csomó pénzt kerestem, úgyhogy bővítettem a flottát, egyelőre csak "szuper nagy" teherhajókkal. Ha jóban vagyunk az Antigone Republic-kal, akkor ott megvehetjük a játék legnagyobb teherhajóját, a Shuyaku Sentinel-t. Vettem is egyet 55000-es a raktere. Asszem veszek egy másik rombolót vagy egy carrier-t is.
Elég jól lehet zúzni a Phoenix-szel, de azért egy kicsit többet vártam ezektől a hadihajóktól. Egy Taranis-tól anno befostam, itt meg olyan...háát...

#1057
Már azt hittem csak én vagyok ilyen lüke, és szórom tele a galaxist űrszondákkal 😊 Minden ST mellé egy szonda XD

#1056
Ha Steames a játékod F12 😊

#1055
Helyesbítenék, mert megint hazudtam! Az Odüsszeuszban pont nem lehet kapcsolgatni a lövegtornyokat. A Cerberuszomban lehet!

Visszamentem az Icusért, egyelőre nem találtam meg, de kipróbáltam egy "K"-n a foglalást, de nem lehet kiadni a végső parancsot. Lehet, hogy megszűnik a xenon hajókkal grasszálás?!?!?
Amaro
#1054
Fogadj el egy lucrative küldetést, és a bárban mindentől meg tudsz szabadulni jó pénzért - ha csak a hátizsákodat akarod kiüríteni, akkor érdemes a küldetés elfogadása után azonnal felkeresni a bárt, mert bugos ez a rész, és menet közben eltűnhet újra a kereskedő.

#1053
A Security Bypass System + Security Slicer, amiket el szeretnék adni, de már találtam egy info-t, hogy hol tudom eladni
#1052
Szállj le egy állomáson és keresd a sima kereskedőket, akik az apró cikkeket árulják, ott el tudod adni. Szerintem az Spacefly Caviar lesz, én kettőt is craftoltam már, az 2 milliót ér.
#1051
Én nem találtam, pedig eléggé bementem a kszenon szektorokba. Na de várj ,egy kicsit! Egyáltalán elfoglalhatók?
#1050
Az Argon Prime-ban is találtam két ilyen roncsot - csak én olyan illegal dobozokat találtam, amiket még eladni sem tudtam azóta - 1 milla az értékük, eldobni nincs szívem, de eladni sem tudom - direkt felmentem kalóz bázisokhoz, de ott se vették 😞
#1049
Szia
Nem lehet, hogy a szikla esetén a nagyobb aszteroidákat takarítják el a lövegek a ladik útjából? Cirke fél órája "pattantam vissza" egy nagyobb szikláról utazó sebességnél, amikor már csak lassan csorogtam, akkor meg törtem a sziklákat
#1048
Én meg cserébe elárulom, hogy van/lesz (1.5 béta) Ilonka a játékban!!! Letapogattam: NULLA a foglalási ellenállása!!! Pegazussal mentem és nem volt nálam egy tengerészgyalogos sem... Úgy éljek visszamegyek és ha tudom elhozom!
#1047
Időközben rájöttem mi az. Az egy olyan cucc, ami azoknak van kitalálva, akik az automata kereskedést választják. Én manuális trader vagyok, mint a korábbi részekben is, ezért nekem nem kell.

A lényeg, hogy megmutatja az összes árat, kereskedést, stb-t, ami alapján az auto traderek mennek. Én az olcsóbb, "prosztóbb" változatot csinálom, azaz, az összes számomra fontos állomáshoz műholdat rakok ki. Így én folyamatosan látom a kereslet-kínálat táblákat. Úgyis felfedezem az összes szektort és rendszert, bőven belefér az időmbe a műholdak telepítése is.

Egyébként itt a teljes cikk.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.16. 11:16:10
#1046
Na jó dalolok:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ebben a szektorban van a pirate base is: Silent Witness XII, itt kell keresni.
Dugig van roncsokkal, keress olyant a long range scennerrel, amit kékkel jelöl. Ezek zölden pulzálnak egy részükön, ez egyik úgy nézett ki kivülről, mint ha az alienben jártam volna, van az oldalukon valahol egy olyan bejárat ami úgy néz ki mint egy bele fúródott konténer, oldalt repair lézerrel nyitható

#1045
A Freud: "terrortevékenységet fojtatni ellened!" Lehet, hogy közben arra gondoltam, hogy fojtogatom, de addig is maradjunk a folytatásnál! <#awink>
Köszi Sigmund!
#1044
tízmillás jogsit vettem, de csak mert megtehettem. Anélkül, hogy bármi konkrétat tudnék róla: Úgy képzelem, mint a ribörszben, hogy ezzel zűrös áruval is kereskedhetsz egy adott fajnál!

Goyo! Ha nem kezdesz dalolni, kénytelen leszek valamilyen terrortevékenységet fojtatni ellened!
De viccen felül.: Ezek olyan roncsok, amik általában xenon szektorokban hevernek mindenfelé halomban? Tehát kiégett, felrobbant törmelékek? Azokba be lehet menni? Ugyanúgy mint foglalásnál? Megkeresem az ajtót szkennelem dokkolok?
#1043
Lövegek viselkedése:

Pajzs: alap- hajó védelme. Csak akkor lő, ha a hajódba belelőttek
Célkereszt: Kijelölt célpont támadása. Az aktuálisan kijelölt célpontot lövi.
Rakéta: rakétavédelem, ha rakétával támadnak, akkor azt próbálja lelőni.
Szikla: vagy arra hasonlít, ez valami bányászat. Nekem elkezdi az aszteroidákat lőni, szerintem ha nem bányászhajón vagy, akkor nincs értelme.
Célkereszt négyzetben: ez valami erőltetett "támadd a célpontomat", szerintem arra is lő, ami egyébként nem is ellenséges.
Ez nem hivatalos, hanem tapasztalat.

Más, rakomány. Szerintem nem akarták túlbonyolítani, hogy a víz az liquid, az érc az meg solid, mert ugye emlékszünk, az plusz egy-egy hajót érdemelt külön. Szerintem ezt nem akrták, ezért lett a víz "container" típusú áru. Mellesleg a valóságban sem úgy szállítják, hogy "nesze vazze, itt a vized, kiöntöm ide" <#nyes>, hanem tartályokban vagy hordóban.

Már egy csomó állomás elem-tervet szkenneltem magamnak, de egyszer sem dobta még fel a lakómodult. Viszont a SETA már megvan, de nem nagyon használom. A Fluxus kondenzátorra kellett nekem is várni, mivel az összes többi alkatrész már rég megvolt, így most lehet 5 darab SETA-m is, csak a Flux...valamit nem dobta soha.

Trade Subscription-t vett már valaki? 10-16 milla. Mire való? Folyamatosan lesznek jó üzleteim?
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.16. 08:50:51
#1042
Úgy, hogy találok is benne értékes dolgot.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ajtó kinyit, bemegy stb.

Nem lövöm le a felfedezés örömét.

#1041
Hogy érted azt, hogy bele lehet menni? Számtalan roncs van a játékban, "amibe belehet menni", de attól még csak egy halom ócskavas! SE! Mert azt legalább lehetne hasznosítani.

Lövegek. Arra gondolunk, ami fülkenézetben felül vízszintesen helyezkednek el, és ha rájuk kattintunk, akkor megváltozik a jelük, célkeresztre, pajzsra, etc. Csak épp fogalmam sincs melyik mit jelent pontosan. A felsoroltakat még csak kiszopom a kisujjamból, de van még kettő vagy három mód... Ez az én Odüsszeuszomra igaz, a ti vasaitokért nem kezeskedem.

Megint belefutottam egy bosszantó hibába. Építettem a hákúhoz a gyíkok mellé, embereknek való lakásokat is, de a beszerzési listába nem vette bele a hamburgert. A teládiakat eteti továbbra is n.olajjal. gyógyszerrel.
Megbüntetem egy paranid dómmal is. Hátha...
Az a kellemetlen érzés kezd kialakulni bennem, hogy a gazdasági igazgatónak problémát okoz a többszintű és/vagy szerteágazó üzleti egység kezelése!

Belenéztem Caliph által linkelt építős videjjóba: A fijjú azt állítja, hogy a víz folyékony. ne higgyetek neki. Conténer raktár kell hozzá, de nem ezért jutott eszembe, hanem mert eddig egyetlen fegyvert, vagy pajzsot nem építettem az állomásomra. Ugyan furcsa volt, hogy nem esik róla szó az építkezés tervezési fázisában, de felülemelkedtem ezen az aprócska problémán. És most látom, hogy a listában jobb oldalt kell bökni a ceruzára...! Namindegy. <#bee1>

Mintha arról lett volna szó, hogy az 1.5-lesznek ficsőrök is. Egyelőre amit élvezni is lehet, hogy Betty bemond mindent, még a kavicsokat is!
• Added option for "Betty" to speak target names.
• Added option to undock and abort ship upgrades that are waiting for resources.
• Added entry for the manual to Help menu,
A másik kettő a "HÚDEKLASSZ!!!?" kategóriába esik. (nálam) Lehet, hogy az egószoft és jómagam értékítélete homlokegyenest más irányba tart... Biztos bennem van a hiba! Olyan vagyok, mint a vénasszonyok az orvosi rendelőben: Nyafogni járnak oda, meg mérgelődni, hogy a fiatalember később jött és előttük ment be! Micsoda arcátlanság!
#1040
Szintén bug, legalábbis L-XL hajóknál hiányos a HUD.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1039
Na, egész jó Teladi Phoenix. Szerintem veszek mellé egy másik rombolót is, aztán összehasonlítom. Van fő fegyvere, amivel már 7 km-ről lehet szórni az áldást, egy Xenon P néhány lövés vele.
Amit nem értek, hogy itt miért nem tudom a lövegek viselkedését szabályozni...
#1038
Már értem a történteket.. én is a megfelelő szektorba kerültem, de a kaputól 17000 km-re - a térképen ez a távolság majd a háromszorosa volt az ismert területeknek - vissza is tudtam jönni, és rendben le is szálltam... most egy picit pihentetem a repkedést 😊 ez a távolság nem volt fincsi, de nem akartam újra tölteni mert egy L-es dögöt szereztem meg egy Marine-nel, és kihoztam egy Khaak területről, miközben egy aknamező ledarálta az összes javító drónt munka közben.. 68%-os hullt javítottam vissza Szkafanderben a javító lézerrel (súlyt raktam a Space bill.-re és megvacsoráztam közben....)
#1037
Találtam egy roncsot, amibe be lehet menni. Nem spoiler-ezek :-)

#1036
Apropó - hogyan lehet képernyőmentést készíteni a játékban? Nézem a bill. kombinációkat, de még nem szúrta ki a szemem.
#1035
Találkoztatok már olyannal, hogy a kapun való áthaladáskor eldob a teljes térképrendszertől is túlra? Az Odysseus-om haladt át a kapun, én meg egy Pegasus-ban zsezsegtem körülötte, és hagytam magam vontatni a gravitációjával. Át értem a kapun de egy nagy semmiben találtam magam. A nagy ladik sehol, látom a szép csillagos űrt, de sehol semmi. Átváltok térképnézetbe, tiszta fekete minden. Elkezdem távolítani a nézetet, majd nagy sokára megjelent az első ismert terület széle. Kijelölöm uticélnak, erre kiírja gép, hogy csupáncsak 17196km-re vagyok tőle.................. Egy ideje repülök felé, közben szemből jönnek Paranid bányász hajók, de még mindig 13000 km-re vagyok a kaputól 😞
#1034
Épp azon filózok hogy rombolót vagy hordozót vegyek.Meg hogy a Teladi-t vagy az Argon-t. Próbálta már valaki?
#1033
Elvállaltam egy kiszabaditos kuldit. Közben megláttam nem messze tőle egy másik beragadt gépet. Azt elvittem (cerberus)
Majd a következő ilyen küldinél elvezetett a guide az elozoleg kiszabaditott géphez, ami már ez enyém volt. Persze hogy abort Mission :-)

#1032
A Data Vaultokat érdemes gyűjteni a küldi felvétele előtt is? Vagy azokat már nem fogja számolni, amiket a küldi felvétele előtt szereztem?
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.15. 14:06:06

#1031
Ebben a videóban mesélik hogy mik várhatóak januárig:
https://www.youtube.com/watch?v=2hRC4pBl7qM&t=14s

Hogy júniusig mi lesz, az rejtély, de elég hosszú lehet a feature listájuk is.

Zuhanó repülőn soha nincs ateista..

#1030
Ezt mondjuk nem értem. Rajta van a bug-listán, felesleges ezért egymillió topikot létrehozni #meeToo -val 😊 Pontosan tudják, hogy gebaszos, a sok topik végigolvasása sok erőforrást vesz el a moderátoroktól is. Mit várnak, nem is tudom? Ha nyitnak még 1000 reportot akkor változik a fejlesztők bug feltáró és javító sebessége? 😊
Nem azt mondták hogy sz@rnak bele, ne küdjetek több bugreport-ot, hanem hogy már rá vannak állva, és jön a javítás.
Mintha valaki betelefonálna a 112-re hogy ég a ház, amit amúgy már oltanak a tűzoltók 😄

Zuhanó repülőn soha nincs ateista..

#1029
Azt azért nem.
Roger6
#1028
Most azt várod, hogy otthonról a fotelből megmondják neked az emberek, hogy az EGO-nál hogy fognak dolgozni az emberek?
Utoljára szerkesztette: Roger6, 2018.12.15. 08:28:17

TDU, Counter Strike-Source, Heroes & Generals nick: Grabowszki Commodore Világ and CoVboy forever

#1027
Jó reggelt. Év fél év mire használható állapotú lessz a játék kb ?
#1026
Megvettem, kicsit bugos de nem vagyok elégedetlen mert számítottam rá. Kis cég nem tudja elhúzni odáig a kiadást, hogy hibátlan vagy jórészt bug mentes legyen. Ezt nagyobb cégek sem tudják megoldani. Most várok pár hetet, addig követem a patch noteszeket.

#1025
Nem csak én kezdtem elveszteni a hitem:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

A téma a hagszórófelcserélődés.
Moderátor:
"Devs aware, more 'Me too' posts won't help thanks."

"Valaki a tömegből":
"Yes, it will help.. help them to know how many people are having the issue. I'm not sure how long you have been a mod, but trying to get us to quit mentioning a performance issue about a game we paid money for does not send a positive message. It insinuates that you do not want to hear about our problems... Is that YOUR opinion or Egosofts? I bet it is not Egosofts... or at least I hope not. Before you delete this post, keep that in mind the next time you try to shut people up for having issues with a product they paid for.
Have a great day."
#1024
Kedvelem! Bárki csinálta!

1.5
Csak néhányat emelnék ki:
• Fixed ships flying huge curves when going long distances. (Nem csak nekem volt furcsa)
• Fixed Satellite Coverage mission. (Nettó ostobaság volt. Remélem jelentősen módosították!)
• Fixed several issues with Find Lockbox mission, including it not finishing in certain cases. (keresési területen kívül helyezte el a dobozt és így nem fogadta el találatnak... "kérem kapcsolja ki"

Ez az a utolsó pillanatban jött. Kezdtem nagyon morcos lenni!
• Fixed reversed front/back speakers.
Három napja nem indítottam el, mert hányingerem volt a játéktól. Nagyot csalódtam...!
Na letesztelem...