X4 - Foundations
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
A hócipőm tele, beletrafáltam egy állomásba véletlenül, a repum egy tized mp alatt 16-ról mínusz 30, nekem esett a fél szektor, game over... nem kéne ezt egy picit lazábbra venni? Sorry, or something alike option? Mára elég volt <#falbav>#falbav>
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
De mi(ke)t látunk a második képen és egyáltalán, hogy van neked nem megszerezhető ladikod?
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Caliph: csápszerű védelmi izék? <#wilting>#wilting> nem nézel te túl sok hentait? <#papakacsint>#papakacsint>
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Csomó fórumban tárgyalják pl a "Hack repair console" vagy a Hack akármit küldetéseket, hogy nem működnek. Vállaltam olyat is, de nem volt a cél űrállomáson Repair Console, mert az csak olyanon van, aminek van Security Office részlege is. Ha a célállomásnak nincs, akkor úgysem lehet mit csinálni.
Aztán van olyan is, hogy a Guide, azaz a küldetésmutató egyszerűen eltűnik, abbahagyja az útmutatást, stb.
Én pl Spaceweed-del kerestem most meg eddig 50-60 milliót, csak mindet hajóra és állomásra költöttem. 170-ért veszem, 340-ért adom.Nem rossz. Egy kör egy Shuyaku-val 3-5 milla profit.
Jut eszembe, ahhoz nem kell teljesíteni a küldetést, hogy üzletelj, a lehetőség adott a mission elfogadásával, csak kár hogy felszállás után elpárolog a maffiózó. Van olyan állomás, ahol a célpont listában már 8! üres bár szerepel...
Utoljára szerkesztette: Amaro, 2018.12.17. 09:02:31
Mellesleg, ha a Xenonok gépek, akkor meg nem kéne hogy ellenállásba ütközzenek a katonáink, ha leszállnak. Magyarán, csak leszáll, vírust betölt, és megszelídítik az órási kenyérpirítót.<#vigyor>#vigyor>
Tényleg, milyen durva lesz, amikor majd a fridzsiderünk ránk támad...
Na időköztben egy csomó pénzt kerestem, úgyhogy bővítettem a flottát, egyelőre csak "szuper nagy" teherhajókkal. Ha jóban vagyunk az Antigone Republic-kal, akkor ott megvehetjük a játék legnagyobb teherhajóját, a Shuyaku Sentinel-t. Vettem is egyet 55000-es a raktere. Asszem veszek egy másik rombolót vagy egy carrier-t is.
Elég jól lehet zúzni a Phoenix-szel, de azért egy kicsit többet vártam ezektől a hadihajóktól. Egy Taranis-tól anno befostam, itt meg olyan...háát...
Visszamentem az Icusért, egyelőre nem találtam meg, de kipróbáltam egy "K"-n a foglalást, de nem lehet kiadni a végső parancsot. Lehet, hogy megszűnik a xenon hajókkal grasszálás?!?!?
Nem lehet, hogy a szikla esetén a nagyobb aszteroidákat takarítják el a lövegek a ladik útjából? Cirke fél órája "pattantam vissza" egy nagyobb szikláról utazó sebességnél, amikor már csak lassan csorogtam, akkor meg törtem a sziklákat
A lényeg, hogy megmutatja az összes árat, kereskedést, stb-t, ami alapján az auto traderek mennek. Én az olcsóbb, "prosztóbb" változatot csinálom, azaz, az összes számomra fontos állomáshoz műholdat rakok ki. Így én folyamatosan látom a kereslet-kínálat táblákat. Úgyis felfedezem az összes szektort és rendszert, bőven belefér az időmbe a műholdak telepítése is.
Egyébként itt a teljes cikk.
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.16. 11:16:10
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Dugig van roncsokkal, keress olyant a long range scennerrel, amit kékkel jelöl. Ezek zölden pulzálnak egy részükön, ez egyik úgy nézett ki kivülről, mint ha az alienben jártam volna, van az oldalukon valahol egy olyan bejárat ami úgy néz ki mint egy bele fúródott konténer, oldalt repair lézerrel nyitható
Köszi Sigmund!
Goyo! Ha nem kezdesz dalolni, kénytelen leszek valamilyen terrortevékenységet fojtatni ellened!
De viccen felül.: Ezek olyan roncsok, amik általában xenon szektorokban hevernek mindenfelé halomban? Tehát kiégett, felrobbant törmelékek? Azokba be lehet menni? Ugyanúgy mint foglalásnál? Megkeresem az ajtót szkennelem dokkolok?
Pajzs: alap- hajó védelme. Csak akkor lő, ha a hajódba belelőttek
Célkereszt: Kijelölt célpont támadása. Az aktuálisan kijelölt célpontot lövi.
Rakéta: rakétavédelem, ha rakétával támadnak, akkor azt próbálja lelőni.
Szikla: vagy arra hasonlít, ez valami bányászat. Nekem elkezdi az aszteroidákat lőni, szerintem ha nem bányászhajón vagy, akkor nincs értelme.
Célkereszt négyzetben: ez valami erőltetett "támadd a célpontomat", szerintem arra is lő, ami egyébként nem is ellenséges.
Ez nem hivatalos, hanem tapasztalat.
Más, rakomány. Szerintem nem akarták túlbonyolítani, hogy a víz az liquid, az érc az meg solid, mert ugye emlékszünk, az plusz egy-egy hajót érdemelt külön. Szerintem ezt nem akrták, ezért lett a víz "container" típusú áru. Mellesleg a valóságban sem úgy szállítják, hogy "nesze vazze, itt a vized, kiöntöm ide" <#nyes>#nyes>, hanem tartályokban vagy hordóban.
Már egy csomó állomás elem-tervet szkenneltem magamnak, de egyszer sem dobta még fel a lakómodult. Viszont a SETA már megvan, de nem nagyon használom. A Fluxus kondenzátorra kellett nekem is várni, mivel az összes többi alkatrész már rég megvolt, így most lehet 5 darab SETA-m is, csak a Flux...valamit nem dobta soha.
Trade Subscription-t vett már valaki? 10-16 milla. Mire való? Folyamatosan lesznek jó üzleteim?
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.16. 08:50:51
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Nem lövöm le a felfedezés örömét.
Lövegek. Arra gondolunk, ami fülkenézetben felül vízszintesen helyezkednek el, és ha rájuk kattintunk, akkor megváltozik a jelük, célkeresztre, pajzsra, etc. Csak épp fogalmam sincs melyik mit jelent pontosan. A felsoroltakat még csak kiszopom a kisujjamból, de van még kettő vagy három mód... Ez az én Odüsszeuszomra igaz, a ti vasaitokért nem kezeskedem.
Megint belefutottam egy bosszantó hibába. Építettem a hákúhoz a gyíkok mellé, embereknek való lakásokat is, de a beszerzési listába nem vette bele a hamburgert. A teládiakat eteti továbbra is n.olajjal. gyógyszerrel.
Megbüntetem egy paranid dómmal is. Hátha...
Az a kellemetlen érzés kezd kialakulni bennem, hogy a gazdasági igazgatónak problémát okoz a többszintű és/vagy szerteágazó üzleti egység kezelése!
Belenéztem Caliph által linkelt építős videjjóba: A fijjú azt állítja, hogy a víz folyékony. ne higgyetek neki. Conténer raktár kell hozzá, de nem ezért jutott eszembe, hanem mert eddig egyetlen fegyvert, vagy pajzsot nem építettem az állomásomra. Ugyan furcsa volt, hogy nem esik róla szó az építkezés tervezési fázisában, de felülemelkedtem ezen az aprócska problémán. És most látom, hogy a listában jobb oldalt kell bökni a ceruzára...! Namindegy. <#bee1>#bee1>
Mintha arról lett volna szó, hogy az 1.5-lesznek ficsőrök is. Egyelőre amit élvezni is lehet, hogy Betty bemond mindent, még a kavicsokat is!
• Added option for "Betty" to speak target names.
• Added option to undock and abort ship upgrades that are waiting for resources.
• Added entry for the manual to Help menu,
A másik kettő a "HÚDEKLASSZ!!!?" kategóriába esik. (nálam) Lehet, hogy az egószoft és jómagam értékítélete homlokegyenest más irányba tart... Biztos bennem van a hiba! Olyan vagyok, mint a vénasszonyok az orvosi rendelőben: Nyafogni járnak oda, meg mérgelődni, hogy a fiatalember később jött és előttük ment be! Micsoda arcátlanság!
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Amit nem értek, hogy itt miért nem tudom a lövegek viselkedését szabályozni...
Majd a következő ilyen küldinél elvezetett a guide az elozoleg kiszabaditott géphez, ami már ez enyém volt. Persze hogy abort Mission :-)
Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.15. 14:06:06
https://www.youtube.com/watch?v=2hRC4pBl7qM&t=14s
Hogy júniusig mi lesz, az rejtély, de elég hosszú lehet a feature listájuk is.
Zuhanó repülőn soha nincs ateista..
Nem azt mondták hogy sz@rnak bele, ne küdjetek több bugreport-ot, hanem hogy már rá vannak állva, és jön a javítás.
Mintha valaki betelefonálna a 112-re hogy ég a ház, amit amúgy már oltanak a tűzoltók 😄
Zuhanó repülőn soha nincs ateista..
Utoljára szerkesztette: Roger6, 2018.12.15. 08:28:17
TDU, Counter Strike-Source, Heroes & Generals nick: Grabowszki Commodore Világ and CoVboy forever
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A téma a hagszórófelcserélődés.
Moderátor:
"Devs aware, more 'Me too' posts won't help thanks."
"Valaki a tömegből":
"Yes, it will help.. help them to know how many people are having the issue. I'm not sure how long you have been a mod, but trying to get us to quit mentioning a performance issue about a game we paid money for does not send a positive message. It insinuates that you do not want to hear about our problems... Is that YOUR opinion or Egosofts? I bet it is not Egosofts... or at least I hope not. Before you delete this post, keep that in mind the next time you try to shut people up for having issues with a product they paid for.
Have a great day."
1.5
Csak néhányat emelnék ki:
• Fixed ships flying huge curves when going long distances. (Nem csak nekem volt furcsa)
• Fixed Satellite Coverage mission. (Nettó ostobaság volt. Remélem jelentősen módosították!)
• Fixed several issues with Find Lockbox mission, including it not finishing in certain cases. (keresési területen kívül helyezte el a dobozt és így nem fogadta el találatnak... "kérem kapcsolja ki"
Ez az a utolsó pillanatban jött. Kezdtem nagyon morcos lenni!
• Fixed reversed front/back speakers.
Három napja nem indítottam el, mert hányingerem volt a játéktól. Nagyot csalódtam...!
Na letesztelem...