X4 - Foundations

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#973
Ez egész tanulságos.
#972
Akkor azért kerültem én is -25-be az SPP-vel!!! Jöttek is látogatóba a hákúhoz, de se rám, se a javaimra nem lőttek!!! Én meg csak vártam, hogy: NA MIVA' MIVA' MIVA'?!?! Elmaradt a márászkodás!

Viku! Nézegettem én is a nagy argon teherhajókat. Nehéz eldönteni melyik legyen. Nekem a listában feljebb levő pörölyfejű jobban tetszik, de lomha mint a tetű. Talán ha fele sebességet tud mint a többi.
X3-ban megtanultam: "Kétszer ad, ki gyorsan ad!"
Érdekesek ezek az adatok: Teherhajó képes 40 darab "S" osztályú hajót magával vinni! Nem túlzás ez egy kicsit? Azzal már háborút lehetne nyerni!

Tauri! Amikor én kezdtem az ipart, az "M"-es hajókkal, akkor szilikont bányásztam, mert köbméterre/kanyarra jobb árat kaptam.
#971
Egy kör 130 K kreditet hoz Ore bányászatból. Maga a bányászat nem tart 2 percig sem hogy tele legyen a raktér, de az autopilóta ezzel a nagy döggel egyszerűen nem tud navigálni, Túlfut mindenen, elvéti a kapukat stb.
Azt vettem észre hogy ha nem a hajón vagyok, hanem pl másik hajómon egy másik rendszerben, akkor a térképen nézve néha azonnal 180 fokot is tud fordulni. De ha rajta vagyok soha nem megy át a kapun, csak köröz körbe körbe.

Egyszóval nagyon esetlen

#970
Crane Mineral Vanguard

#969
Ez a Pelican vagy a Phoenix?
#968
Ez sajna itt is így van, nekem sem tetszik. A korábbi részekben lehetett hívni az állomást és "bocsánatot kérni", itt hívni sem lehet. Egyáltalán a Rebirth-ben sokkal jobb volt a kommunikáció az állomással és egyszerűbb volt a hajók beállítása is, mint itt.
#967
Ez így van, nálam beindultak a támadások. Kalózok, Xenon és Khaak. De még mindig piszok jó vagyok dogfightban...nem csoda, Freelancer,Freespace,Tie Fighter, stb-n nevelkedtem.

Lényeg, hogy egy Argon Elite-tel zúztam le egy huzamban kb 16 darab Scale Plate Pact-es kalózt, aztán jött Xenon is. Most gyűlnek a vadászgépeim is, viszont egyben le kéne szállítanom 4 db Spacefly Egg-et szint a Scale Plate Pact-nek, de mikor bedokkolok, eltűnik a guide.
Ráadásul csak egyszer találtam meg a Café-t, ahol a Black Marketeer van, most meg nem találok vissza.
#966
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

És nekem is kész lett 😊

Még a Dokkban szerelés alatt


És a pacin XD




Caliph
#965
na állítólag az utsó patch beindította a gazdaságot,egy youtuber kitakarított egy xenon szektort,csak a wharfot hagyta meg és az ai elkezdett egységeket gyártani+argon wharfban is látott npc teherhajót épülni: elvileg eddig ilyen nem volt

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#964
Bakker, rámlőtt valami a paranid eq dock melett, a turret visszalőtt, mert defense módra van állitva, persze eltalálta az állomást. Az állomás 10 mp-en belől legyalult mindent ami az enyém volt ott. Igen hamar megsértődőtt.
Ez még az X-Tension-ben is jobb volt.

Amúgy nem akarok panaszkodni, mert tetszik a game, csak vannak még szivatók amiket kezelni kell.

#963
Úgy is van! 106 - 105 - 106% De már 95-en vannak! És így már lett élet a dokkokban is!
3lm0
#962
Igen. minél magasabb szintű a menedzser és a kapitány annál messzebb engedi. 30 kapu távolság a max.
A workforce-t meg tudod nézni a station overview fülön a termelésnél, ha 100%-nál nagyobb értéket ír akkor dolgozik a workforce.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#961
Nu. Már van is 10 melósom. gyógyszert és nosztrop olajat fogyasztanak. Hogy mi a hatása? Affffranc tuggggya! Valszeg úgy lehet valóban, hogy a termelésben "segítenek". Azt tudom, hogy a hajókon a legénység javít a lövegek hatékonyságán. És így, hogy beszéltünk róla, mégiscsak sikerült legénységet raknom az Odüsszeuszra! (eddig nem engedte. becsszó!)
Az létezik, hogy a hákúhoz rendelt hajókat egyre messzebb lehet engedni. 10-el kezdték, aztán 12 lett és most 16 kapunál tartanak. Gondolom ez meg a Gazdasági igazgató fejlődésétől függ!?!?!
3lm0
#960
Elvileg növeli a termelést, pontos adatokkal nem tudok szolgálni, mert csináltam egy új plan-t az állomásomhoz, de mivel nem volt építőanyag elég, gondoltam előbb viszek azt. Elmentettem a tervet, meghordtam az építőanyagot, betöltöttem a tervet, ráengedtem az építőt, erre szétszedte az állomást és elkezdte ismét felépíteni, azt hittem hülyét kapok, mentést persze már felülírtam. Ez a méreg, nem a cián <#confused>

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#959
Amíg itt cseverészünk szépen kijött az 1.32 is:

• Removed ability to assign trading/mining ships to invalid tasks and commanders.
• Fixed factions not building new ships.
• Fixed highway destinations not being displayed in target monitor.
• Fixed guild missions not correctly restarting if a mission was failed or aborted.
• Fixed player-owned ships formerly belonging to pirates sometimes attacking the player.
• Fixed getting stuck in trader areas on the Teladi trade station.
• Fixed being able to save game while Game Over is displayed.
• Fixed occasional menu crash when changing crew at a shipyard/wharf/equipment dock.
• Fixed Load Game menu breaking when trying to load an empty savegame slot.
• Fixed Confirm/Cancel buttons sometimes missing in ship or station configuration menus.
• Fixed top menu arrow not showing in Chinese/Korean localisations.
• Fixed another cause of rare crashes.
#958
És mennyit számít a hogy van workforce a HQ-ban?

#957
Nem tudom. A helpben levő ship mods-ot nyomtam egymás után, amikor vártam hogy bedobja a HQ-t. Akkor gyűjtöttem pár dolgot.

#956
Hákúhoz legközelebbi állomás, második gombáján találtam jelet, azonnal megkaptam az "S" biomot. Minden vágyam így teljesüljön! <#bee1>
3lm0
#955
Mint mondottam volt, nekem a 3. állomásnál jött gombára. De addig is összeszedtem 4-5 BP-t.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#954
Danke!
Bár gombán még nem láttam piros golyót...

3lm0
#953
A scan majdnem mindegy, igazából a piros bigyó, amit dekódolni kell az adja és amilyen modulon van olyat fog adni. A teladi Habbitatok a nagy gombák pl.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#952
Jó, de mindegy milyen állomás - melyik részét szkennelem?
3lm0
#951
Ott a pont. Habitat modul kell és akkor jönni fog a workforce. Nem csak kaja hanem medical supplies is kell. A mennyiségük függ attól hogy mekkora a Habbitat (S, M, vagy L), illetve az étel és medikai cuccok mennyiségétől. A fajuk természetesen a Habbitat fajtájától függ, teladi-ba szívesebben költözik egy teladi.
Blueprintet nem érdemes venni belőle, inkább rááldozni az időt és menni scannelni, nekem a 3. állomásnál megadta aM-es teladi habbitat blueprintet.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#950
És mit szkenneltél épp...?
#949
Nekem van kétféle habitat tervrajz. Scan-eléskor szereztem.
Amúgy az autortades kapitányom elég jól fejlődött. Pilotból 3-as vagy 4-es.

#948
Ez nem hülyeség! Viszont baromi drága a blueprint-je a Habitatoknak. Többe kerül, mint egy gyártó modul. Nálam is a kapitányból avanzsált át ügyvezetővé <#nyes>
#947
Na arra a "csókára" én is kíványcsi vagyok, mert én nem tudtam személyzetet fogadni rá. Egyedül a kapitány van, aki tengerészgyalogosból avanzsált...

Na az a hákús személyzetes kérdés szintén érdekelne, már fel is vetettem, de senki nem tud semmit. Olyan érzésem van, hogy építeni kell kényszerlakásokat (habitat) a komplexumhoz és akkor majd abban lesznek... De akkor meg lehet venni kaját is nekik...
#946
Javítják egyébként, nem tudom még, mi alapján megy, de pl, mikor hajót akartam foglalni, egy idő után kijöttek és javították.
Nekem is van, de nekem csak a Fighter Drone repül ki. Az is inkább figyelem elterelésre jó, mert elég rosszul céloznak.
Azt sem tudom, hogy van-e jelentősége a Crew számának javításkor vagy a Crew skill-je számít-e.
A repair laser-rel én még a Teladi Osprey-t feljavítom, de már az is sokáig tart. Egy nagyobbat már inkább a shipyardon kell.

Ha már személyzet: kell-e, lehet-e a HQ-ra/űrállomásra személyzetet rakni, mármint a Manager-en kívül? Mert az infóban nekem azt írja, hogy 0, azaz nulla.
#945
Nem rapair laser-el akarok odysseust javitani. Inkább lógatnám fel magam a csunyámon keresztül :-)
De van repair drone. Gondoltam van egy csóka akinek már (lehet hogy már alapból az volt, nem tudom) 1-es engineer skiilje van, azt odaküldöm. Meglátjuk.

Utoljára szerkesztette: goyo2, 2018.12.11. 17:29:29

3lm0
#944
Akiknek probléma a zene elvárt szintjétől való elmaradása azoknak ajánlom a "X4 Legacy Music" modot. Az XBTF-től a Rebirthig az összes zenét beletette a srác, igen kellemesre sikerült.
Egyébként már most elég sok modot írtak a játékosok, bár a legtöbbje, vagy próbálja kiküszöbölni a játék egyes hiányosságait, vagy csít , mert a játékban ezek nélkül egyes dolgok majdnem kivitelezhetetlenek.

Elmo Tuze E/Me lvl 20 Touch of the Sky Mo/N lvl 20

#943
Már én is kezdem érteni, miért van annyi "Inactive Jump Gate". Majd ott csatlakozik be a DLC!
Van elhagyott Odüsszeusz? A francba, én meg itt erőlködök.
Méret: nekem a Rebirth is tágasabbnak tűnt, az X3 és annak DLC-i egyértelműen nagyobb galaxissal rendelkeztek, de ahogy a 1.5/2.0 beharangozó videóban is mondja az Ego-s, itt azt kell figyelembe venni, hogy ugyan kevesebb rendszer van, de ezek a "hatszögek" még belül is osztódnak. Igen, de én már vagy 20 ilyet átrepültem keresztül-kasul, és szinte tök üresek. Még a Xenon szektorok is relatív üresek.
#942
Ezt a korábbi részekben is sokan kérdezték. A válasz az, hogy ha belekezdünk,akkor lesz...csak van-e értelme? Kérlek olvasd el az alábbi fordításomat, hogyan is hangzana magyarul. Ez az X-Rebirth egy lövegének a magyar "leírása", magam fordítottam anno, a kedves itteni kollégák hangosan kacarásztak rajta. <#nyes>
Kábé így nézne ki:

"Plazma Tömeggyorsító Löveg:

Annak ellenére, hogy ez a fegyver túlhevített plazmát lövell ki, technikai és fizikai szemszögből nézve, ez is csak egy tömeggyorsító. Szemben a többi Tömeggyorsítóval, a Plazma Tömeggyorsító nem sörétszerű lövedéket lő, hanem porlasztott ionizált anyagrészecskéket von ki egyesével egy mágneses tárolóeszközből. Hátrányai ellenére (lassú torkolati tűz gyorsulás, gyenge lő sebesség és pontatlanság) a Plazma Tömeggyorsító meglehetősen nagy sérülést okoz. Becsapódáskor a kinetikus energiának köszönhetően a túlhevített plazmarészecskék nagy területre szétterjedve komoly sérülést okoznak. Fürge célpontok ellen hatástalan,mivel a lassú plazmagömböket kikerülik, ezért elsősorban a nagy méretű űrjárművek kedvelt fegyverrendszere nagy és lassú célpontok ellen"

Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.11. 17:17:14
#941
Kizárt! Már sokszor nekifutottunk a témának mi is és mindig arra jutottunk, hogy nem is kell. Ha valamit nem értesz inkább kérdezz minket! Ha semmit nem értesz, akkor kicsit macerás lesz! <#awink>

Tokra! Az Ego eleve úgy adta el a gyűjtői kiadást, hogy jövő évvégéig két dlc-kihoz!!!

Goyo! a javításhoz vigyél magaddal több napnyi hidegélelmet!

Viku! Ne költekezz. Inkább eláruljuk hol parkol az elhagyott Odüsszeusz! ...Tényleg ekkora 47 nagy hatszög, ha jól számoltam...
#940
Üdvözlet lehetséges hogy majd egyszer lessz a játékhoz magyaritás ?
#939
Sok kérdésre választ adott a video..Pl. fullosabb lesz Betty, visszahozva a korábbi részelk hangulatát.
A mod támogatást válrom majd, mert a játékban hatalmas a potenciál a modoláshoz! Valójában annak idején az XTM mod nélkül már nem tudtam játszni, annyit javított a vanillán. Ha lesz ilyen szintű mod, új szektorokkal, hajókkal, javított harcrendszerrel stb., akkor jódarabig játszható marad a játék. Ego is fog még rengeteg tartalmat beletolni, legalább is remélem, de a korábbi játékok támogatása alapján ez reálisan várható.

kisiku
Ezt éreztem én is a zenével kapcsolatban, írtam is pár napja. Ez most nem az igazi, nekem nagyon egykaptafa és klisés. Ilyen zenéket ma a filmekhez gyártanak futószalagon.
#938
Csak sajnos kicsit összekarcolták a tracker mine-ok a szektorból kifele. Persze nem tudok rá vinni pajzsot.
Legközelebb ki kell próbálnom, hogy tudom javitani repair drone-al. (Csak optimistán :-))

#937
Gratulálok, a Paranidok nekem is adtak egy "Medium" nehézségű küldetést, melyben foglaljak el egy Odysseus-t. Igen, csak 15 másik is védi...és ez a közepes szint? Én megpróbáltam, de kilőttek.
Egyet még elfoglalnék, de 15-öt egyszerre?
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.11. 15:31:30
#936
Argon Shuyaku-t vettem. Ez a legnagyobb. Már majdnem visszahozta az árát, de javaslom, hogy inkább távolról kereskedj vele, mert lehet vezetni, csak fordulni és megállni ne kelljen. Vadászgépet megszégyenítő módon közel 3000-es travel speed-je van, tehát k*va gyors, csak baromi lassan fordul és aszteroidák között körülményes használni. Meg kicsit lassú a dokkolás, de hát ezért kell bele a Docking Computer.

Más. Ahogy nézem, lassan bejárom az egész galaxist. Ez tényleg ilyen kicsi? Basszus...na mindegy. Találkoztam kilőhetetlen Khaak hajókkal, egyszerűen átment rajtuk a lövedékem, igaz ők sem lőttek engem. Asszem veszek egy rombolót is hamarosan...
Megint ugyanott vagyunk, mint a korábbi részekben, a piac telített, alig van háború, nem kell szar sem, ergo eladni is nehéz. Most próbálom az egymás elleni küldetéseket, amikor a Paranid felkér, hogy az Argonokkal közösen lőjem a Holy...Pontifex mittoménmit...
A Teladi megkér hogy b*tassam az Argon-t, az Argon megkért, hogy kémkedjek a nemtomkik után...hátha lesz ebből valami.
Ezek a guild küldetések.
A plot hol folytatódik? Találjam meg az összes Data Vault-ot?
Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.12.11. 15:29:25
#935
megvan a kicsike

#934
Megvan az odysseus. Hogy a rossebbe kell elfoglalni? 2 órája szopok vele. Please somebody

#933
Milyen hajót vettél?

Én is ma tervezem az első Large hajómat vásárolni, amit Ore bányásznak fogok használni a 28000 es rakterével 😊

#932
Na, megtaláltam a legbiztonságosabb helyet. Egy aszteroida belseje. Csak úgy tudtam kijönni, hogy elteleportáltam magam, és remote elküldtem onnan. Persze az autopilot nyomta bele. Mellesleg elég jól driftel az autopilot.

#931
Baromi sok kristály:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Atiya's Misfortune I bal alja

#930
Tudja valaki, hogy lehet egy hajót a HQ-hoz rendelni. A rebirth-ös módszert nem találom.

#929
Igen tudom, "fészen" már "tolta az infót" az Ego. Végig is hallgattam. Szép,jó,tetszik, már nem is kérdezem, hogy mi újság a Steam Workshop-pal, hiszen itt megválaszolták.

István, nekem is gondom van a hanggal, egész pontosan a zenével. Van hogy órákig egyáltalán nem játszik zenét, majd egyszer úgy dönt hogy igen. Aztán van hogy egy számot játszik órákig. Mellesleg nem tudom, mi történt Zakharov-val, vagy nem kapott elég lóvét vagy vodkát vagy már kiégett, de ezek közül a zeneszámok közül nem sok kedvenc lesz. Gyakorlatilag engem nem tudott úgy megfogni, mint a korábbiak, amitől libabőrös leszek a mai napig.
Úgyhogy azt csinálom, hogy a Rebirth zenéit játszom be a Foundations alá.
#928
Tehát a víz nem folyékony!!! Legalábbis ahogy én gondoltam. Magyarán, a specifikus raktárak a nyersanyagoknak vannak fenntartva! Ezért lehet konténerben a víz.
Liquid Resources: Helium, Hydrogen and Methane
Solid Resources: Ice, Ore, Nividium and Silicon
Innen tudom!
#927
Sztéj tyúnd!
Karácsonyig 1.5 Februárig 2.0
Igyekezniük kell, ha a másfélbe ficsőröket is akarnak tenni!
És még sok más dologról esik szó benne.

A hanghibámat még mindig nem orvosolták. Szerintem nem tartják elég fontosnak. Én meg közben azon morfondírozom, hogyan fordulhatott elő EGYÁLTALÁN ez a baki?
#926
Na, hát vettem egy ilyet:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)






Nem is olyan nehéz vele a dokkolás, csak hosszú egy kicsit. Viszont itt már érdemes a visszapillantóba is belenézni, hiszen majdnem akkora mint egy űrállomás.

A híd egyébként ilyen:





Úgy döntöttem, mégsem Phoenix-et veszek, bár ugyanennyibe került volna ( 8.2 millió), de ezzel lehet pénzt keresni. Aztán majd meglátom, ha nem tetszik, eladom.
#925
Belém már belém kötöttek, Most végük van, vehetek Teladi Destroyer-t és Carrier-t is, mert már annyira szeretnek, hogy épp most léptettek elő. Én meg épp most szórók el újabb 2-3 millát a nem működő űrállomásomra, hogy még jobban nézzen ki. De nem baj, szépen jön a lóvé, úgyhogy ha megvan a Phoenix, szólok.
#924
SCA-ról jut eszembe. Próbáltam velük békülni, de bármit csináltam nem mozdult -5-ről. Gondolom ők is hivatalos rosszak csapatát erősítik, csak még várnak az alkalomra, hogy belénkköthessenek!