6888
Egosoft X4
  • Bandigyerek
    #2285
    Köszi.Sikerült megépítenem az első állomást.
  • Jóózsf István #2284
    Keresel a közelben, vagy kevésbé közelben egy építőhajót!!!...
    Rosszul kezdtem. Szóval az építkezés képernyőn, ha legörgetsz az aljáig jobb oldalt, lesz egy menüpont, hogy alkalmazz egy építőt (ami tulajdonképp egy hajó) (hogy is hívtuk a banyákat a ribörszben???)
    Szóval böksz és kidob egy térképet, ahol a te közeledben, ahol épp tartózkodsz megjeleníti az építőhajókat. Ez egy friss építkezésnél nem gond, mert a telket csak úgy tudod megvenni, ha a szektorban vagy. Később amikor esetleg bővíted a gyárat akkor érdemes figyelni, hogy az építkezés mellől válassz építészt! Ugyan nem származik hátrányod belőle, de minek rabolni az időt utazással.
    Nnnnu, és amikor ráböksz, jobb gomb, felbérel. Legyen nálad 50'000 ruppó!

    Esetleg megfogadhatod a profi építkezők tanácsát, és rögön az első modul ("L"-es dokk) után megugrod ezt a kérdést. Aztán nyugodtan folytathatod az építkezést, mintha bővítenéd. Ez egy aprócska dolog, de amíg te tervezgeted, és állítod össze a komplexet, addig az építész FELVONUL (ingyen szakszó ) és esetleg az anyagokat is elkezdik hordani az építkezéshez. Már, ha nem magad akarod leszállítani... (Mármint ha nem ez a perverziód!?!?! Én inkább lehúzom az összes csúszkát minimálárra, kifizetem előre a költségeket és várok türelmesen!)
  • Bandigyerek
    #2283
    Úgy látom pénz kell neki.Csak nem találom,hol utalhatok(ha jól értelmezem).
  • Bandigyerek
    #2282
    szenvedek ezzel az építkezéssel.Elvileg kéne builder,de olyan nincs a hajón.Fel kell fogadni valahol?vagy hogy működik itt?
  • Micsu
    #2281
    jó dolog a nyaralás meg az élmények de hétköznap is le kell foglalnia magát valamivel az embernek, erre meg pont jó a sport/olvasás/gaming etc
  • Jóózsf István #2280
    Szó szerint: "nem sok értelme van,"!!!

    Azt hittem már ott vagy!!?!?!
  • kisiku
    #2279

    Akkor ajánlom a kenyai szafarit.Nézd meg az állatokat az eredeti élőhelyükön. Én eddig kétszer is voltam, tavaly láttam életemben először, milyen egy teaültetvény.Idén is megyek...mondjuk már nem csak nyaralni, hanem házasodni.
    Nem kell értelmetlen GPU-ra meg egyéb ilyen szarságokra százezreket elszórni, hanem inkább egy életre szóló élményre. Én már nem fogok sokat vasra költeni, mert nem sok értelme van, de ez csak saját véleményem.
  • Jóózsf István #2278
    Pöllő a Gőz-ön!

    Elég friss, még nem hinném, hogy lenne tapasztalat ezzel kapcsolatban.

    Viszont a NoLensFlare-t feltettem és rohadtul nem zavar, hogy nem világít bele az arcomba a monitor! Magyarán, aki nem ragaszkodik a közeli csillagok vakító fényéhez, az nyugodtan használja. Természetesen magát a csillagot is eltünteti!
  • mumoka 2012
    #2277
    és ez hol található?
  • Zsolez76
    #2276
    Hahó!

    X4: Commonwealth no More : nevű modról van valakinek tapasztalata?
  • Jóózsf István #2275
    Egyelőre sehogy. Még nincs kidolgozva.
  • Bandigyerek
    #2274
    A szemináriumokat hogyan kell felhasználni?Mert a párbeszédnél nem látok olyat.
  • Stormbird
    #2273
    Na, én annál a küldetésnél hagytam abba a Rebirth-öt :) Aztán csak jó sokára rugaszkodtam neki ismét, amikor már jött pár javítás.

    Viszont amit ezzel a Fundations-el csinálnak...
    Komolyan mondom, hogy olvasni is fájdalmas az írásaitokat. Már a káröröm is kihalt belőlem és átcsapott szánalomba, amiért így szopatnak benneteket a nem kevés pénzetekért :(
  • Jóózsf István #2272
    Emlékszem amikor a ribörsz kiadása után... Tehát az elején... Volt egy küldetés, hogy: Vigyünk kaját Devríbe a baromi nagy EC gyárba, hogy kapjunk cserébe EC-t... És a hajó ami hozta már harmadszor ment valami elképesztően nagy kört (tetű lassan, se seta, se egyéb lehetőség.) ...sírva fakadtam, hogy "dehát-dehát, miajóistent csinál???" (Persze annyi eszem nem volt (akkor még...), hogy OOS. Mert azt nekem néznem kell! )
    Na annál, ez a mostani helyzet osztályokkal rosszabb!
  • Jóózsf István #2271
    Nincsenek szabin, pörögnek a PRIVÁT béták minden nap.
    Kell is. Mivel még a 3.0 előtt jönnek valami javítással. A két hónap hullaszagból arra mernék következtetni, hogy elég nagy javítás lesz!!! Mire rilíz lesz belőle, már szeptemberben vagyunk.
    Aztán a 3.0, aztán az első DLC a Splitekkel. Ez mind egy-egy hónap!!! És akkor még mindig tartoznak nekünk a második DLC-vel!!!
    Akárhogy számolom, ez izzadós-kapkodós lesz! Komoly pénzt tennék rá, hogy nem ugorják meg!
  • TokraFan
    #2270
    Utálom a vizet, utálom a sportot, én hova menjek?
    Ja, sz*r volt a pathfinding a korábbi részekben is, de mindig nagy durral demózták, hogy most aztán "szuper javított, teljesen újraírt, egyedülálló, + Matthias dolgozik rajta".
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.07.24. 12:51:52
  • kisiku
    #2269
    Nyugi István! Nyár van! Fröccs a kézbe, irány a víz mellé vagy szurkolni csapatainknak a tévé előtt egy jó hideg sörrel. Szerintem Egoék is szabin vannak, majd folytatják ősszel. Mindig is szar volt a pathfinding.
  • Jóózsf István #2268
    Ennyi elég is volt. Sajnos-hálistennek elfelejtettem, hogy mennyire siralmasan-szánalmasan-ostoba-béna-fos-tétova pöcsölést tudnak előadni a nagyobb hajók az állomások körül útkeresés címszóval! Fél órán keresztül néztem, (steával!!!) ahogy egy xl-es hajó megpróbál bedokkolni az egyik hajógyárammal készletfeltöltés címszóval! FÉL-TETVES-K.OTT-ÓRA!!! Természetesen nem sikerült neki! Inkább elmentettem a játékot és kiléptem, mert már közben magamban olyan dolgokat kívántam a készítőknek, amikből a leghumánusabb ez volt: Bezárni őket egy hónapra, és nézetni velük a "művüket" hogy; Ezt ti csináltátok! Akkor most gyönyörködjetek benne! (megfelelő kötőszavak képzeletben pótolandók!)
    Külön kiemelném, hogy ebben az előadásban 20-30 másodpercenként egyfajta időhurokba kerülnek a delikvensek (csak seta alkalmazása mellett!!!) Ami külön maga a cseresznye gyönyör megtestesült habján!

    Ez hiányzott nekem, hogy; Fröcsöghessek itt, mint egy megkeseredett vén hülye! "Kérem kapcsolja ki!"
  • Jóózsf István #2267
    Az azért lehet, mert a játékbeliek (NPC-k) tudják, amit nekünk keserves kínok között, hatalmas veszteségek árán kellett (volna) megtanulnunk (ha nem lenne mentés-visszatöltés) hogy; Nincs ellenfele a K-atinkának! Pláne I-cusnak! Így nem is pazarolnak rá időt-energiát! Ugyanakkor mi magunk beülünk egy valamirevaló "M"-es hajóba és 5-7 perc alatt porrálőjük!?!?!

    Csöppöt elszámolták magukat az Egós bikficek, mert a ribörszben valszeg egy Titurel is elintézne egy "K"-t!!! Sebaj! Lesz ez még így se! Csak a csüggedést ne adjuk fel soha! etc...


    Most, hogy így beszélünk róla... Röppenek pár kört, hogy életben tartsam az emlékeimet a frissítésig! Utolsó hivatalos játékbeli mentésem 05. 26. Azóta csak be-beléptem "valamit megnézni".
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2019.07.23. 18:50:48
  • Bandigyerek
    #2266
    Másik.Argon prime mellett járőrözik 2 xenon K.Mindenkit aprítanak.Nem zavar senkit hogy szedik szét a hajóikat?
    Mert engem kicsit igen.
  • mumoka 2012
    #2265
    és még 1 a minden nagy hajónak az ai -je kotta 0 azt még nem javitoták eddig
  • mumoka 2012
    #2264
    ha a traveler megy kis hajon akkor megy a nagyon is csak kicsit várni kell mert lassabban kapcsol be de ha astoridea ba haladsz ott állandóan kikapcsol minden méterbe
  • Bandigyerek
    #2263
    Akkor még ostromollak titeket néhány kérdéssel.
    Vettem egy behemot vanguardot.Nekem nem működik rajtA a travel mód,és 150-el vánszorog.De a kapitánya simán megy majdnem 4k-val.
    Mit nem csinálok jól?
  • Jóózsf István #2262
    Nekem "M"-es hajtómű kussoltató módosításom van, mert halálra idegelt a (manőverező fúvókák) SZISZEGÉSE! Magát a hajtóművet nem halkítja le!!!
    A festésekhez van kettő és
    Jobb vonósugaram van, mert az meg gyengébb lett a ribörszéhez képest.
    Oszt ennyi.

    Ha esetleg valakinek gyengébb VGA-ja van, és az meg is látszik amikor belerepül a ködbe, akkor a No Fog-ot tudom javasolni. Ezt régebben azért használtam, mert nagyon sokat repkedtem SETA-val és olyankor tudott villódzni a kép. És bár nem vagyok epilepsziás, de rohadtul tudtam gyűlölni, hogy kistroboszkópozza a szemem. Ez még az X3-as időkben volt.
  • Bandigyerek
    #2261
    Érdemes leszedni-és ha igen-milyen modokat?
  • Bandigyerek
    #2260
    Hát nem tudom milyen lehetett a játék mikor kijött,de van benne pár bug.
  • Bandigyerek
    #2259
    megvan.Csak annyi adatot pakol ki,hogy találjam meg ami kell.
  • Jóózsf István #2258
    Rosszabb ez az időszak, mint amikor a megjelenésre vártunk!
    Akkor lehetett találgatni, hogy milyen lesz a játék, örömködni amikor megnéztük a friss képernyőmentéseket...
    Most meg egy kérdés van. Tudnak-e egyáltalán kezdeni valamit azzal a sok apró nyűggel???

    Privát bétákat már töltögetik fel a gőzre, bármit is jelentsen ez! Remélem hamarabb kikerül PÁBLIKBA, mint onnan rilízbe, mert ha nem, akkor ebben a hónapban nekem se jut semmi. Nemhogy nektek!!!

    András! Próbáld meg egy k-gyors hajóval!
    Viccen felül: Elvileg minden hajó tud Flare-t szórni... Próbáld meg azt. Én sosem használtam!!! (Minek?!?!?!)
    A patrol, ha jólrémlik, két(sok)féleképp működhet. Attól függ mit akarsz védeni! Ha hajót, vagy gyárat, akkor egyszerűen, csak alá-hozzárendeled et voila!
    A szektort is védheted, vagy a szektoron belül is kijelölhetsz egy területet (középponttal, sugárral) amit védhetsz. Pontosan így fejből nem vágom!

  • Bandigyerek
    #2257
    sziasztok.
    Nekem olyan alapvető gondjaim vannak,hogy a rakétákat hogyan lehet lerázni mert követik végtelenségig a hajomat
    (végül az állomás fogta fel).
    Másik:patrol parancs hogy működik?
  • Jóózsf István #2256
    "Csillagok: Csillagjaid láthatóak legyenek, vagy sem."
    Jó. De mi a tökömért vannak nekem csillagjaim? És kockafejem?
  • mumoka 2012
    #2255
    ez nem ide való cikk de mindenkinek ajánlom elkészült az a jármű ami sokak álma az utazo deszka
  • Zsolez76
    #2254
    Igen, nem írtam a használt modokat:

    Variety and Rebalance Overhaul + Faction Enhancer 4 modulja + FireFX
    Az ebben lévő turret változakkal építettem, Fusion Ray (L) + Hunter (M)

    Ezen kívül :
    No FOG
    Open map
    Rebalance mining plus
    Better Kill Credit
    DFun Skill Increasing
    Dragon Command

    Én szeretem ezt a WAR modot, épp elfoglalom a HOP rendszereket+ütöm a PAR-t mert bele akartak szólni.
    A PAR jött támadni egyszerre 2 Deimos (mod ship, 6L 16M turret) + 8 Odysseus + az apraja M/S vegyesen :D
    Szép látvány volt :D

    ...és még mindig nem működnek az M-es tornyok, csak a hajókon... nem értem...
    de azt már megfigyeltem, hogy csak a kifejezetten defense modulokon nem megy, raktármodulon, vagy gyártó modulon működnek.... áááááá
    Utoljára szerkesztette: Zsolez76, 2019.07.16. 10:46:30
  • mumoka 2012
    #2253
    sajnos van 1 rossz hírem ide nekem egy egész erődítmény van építve 2 kapura ecere kéne figyelni neki még sentry is van úgy 40 lerakva az erőd be úgy kb 200 M&L pulse van és shield is van vagy 200 tehát ha bejön 2-3 xenon 9k az max 2-3 sec és meg hal ha müküdik az erőd én ez alapján építettem hasonlót ha bele tekersz a video ba 1.21 re látod mi van a kapun kapu védelem én is vártan a választ de eddig semmi én is szeretném ha működne automatán.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2019.07.16. 08:26:04
  • Jóózsf István #2252
    Szasz!

    Milyen rendszerű fegyvereket raktál azokba a tornyokba? (Pulse, plasma, etc...) Lehet, hogy a játék felülbírálta a döntésedet és azt gondolta"Basszus! Ezekkel meg esem próbálom...!)
    Nem vagyok túl erős a témában, de próbáld meg a pulse, vagy a beam fegyverekkel...!
    Annyit még súgok, hogy a Paranid fegyverek fordulnak a legfürgébben a célra. Hátha ez is segít!
  • Zsolez76
    #2251
    Üdv Mindenkinek !

    Még nem írtam, de már régóta olvasom a fórumot és játszom is az X4et.

    Már nagyon zavar, hogy a Def Platformjaimra rakott M-es tornyok nem tüzelnek...támadják az állomást az S-es hajók, de csak az L-es tornyokat "használja" a rendszer, az M-es és nagyobb hajók ellen nincs gond, se-perc alatt rájuk áll az összes L-es torony.
    S-es hajók ellen csak nagy néha tüzel valamelyik L-es toronyból...néha...

    Van erre valami okosság?


    Utoljára szerkesztette: Zsolez76, 2019.07.15. 09:35:08
  • Jóózsf István #2250
    A szikrákhoz egészen közel kell menni. Mármint ami tényleg szikra. Leginkább egy csillagszóróhoz hasonlít. Mert van a másik fajta, ami inkább egy kerek pötty. Addig ugyanaz, hogy közelmész amennyire csak tudsz. A pöttyhöz mindenképp állomás szkenner módban kell lennie a hajónak (lehet, hogy a csillagszóróhoz is) Pötty kedvezményeket és tervrajzokat adhat. A szikra taxiküldetést, feketepiaci árushoz hozzáférést és ilyen huncutságokat. A fő szál is egy ilyen szikrázással indul!!!
    Küldetéseket egyébként inkább menüből tudsz felvenni (Baloldalt fentről a 3. 4. felkiáltójelek!)
  • Bandigyerek
    #2249
    Ezeket a küldetéseket nem vágom.Ilyen ritkán adnak,vagy én nem keresem őket jól?Vannak valami szikrák ahol lehet hallani valakit.
    De azokkal nem tudok mit kezdeni.
  • Jóózsf István #2248
    Isten hozott!

    Sajnos az köztudomású, hogy a fejlesztők nem rágják a szánkba mire gondoltak. De cseppet se búsulj. Segítünk.
  • Bandigyerek
    #2247
    Sziasztok.
    Én csak most kezdtem a játékot,de már a gyakorló küldetéseknél vakarom a fejem néha,
    hogy pontosan mit akar a game.
  • TokraFan
    #2246
    Itt nem olyan emberek vannak, akik hitvitákat folytatnak! Viszont, nem tudok egyetérteni abban, hogy játékon kívül az AMD minden másra jobb, legalább is bizonyos grafikai programok alatt (pl. Photoshop), az AMD nem igazán rúghat labdába az Intel mellett. Jelenleg! Annak viszont én is örülök, hogy van verseny, és az AMD már nem csak a nagy bejelentések és soha meg nem valósuló ígéretek szintjén mozog, hanem valós alternatívát is képes nyújtani.