6883
Egosoft X4
  • goyo2
    #2199
    Persze, úgy már teszteltem. Betölt a játék ha eltávolitom a modot, a modban levő hajók eltűnnek.
    Csak attól tartok később fog gond lenni belőle. Azért kérdeztem, hogy valaki tesztelte-e.
  • TokraFan
    #2198
    Csinálj egy mentést, mielőtt beteszed. Aztán ha kivetted éa problémázik, akkor töltsd vissza az eredeti mentést.
  • Jóózsf István #2197
    Szerintem simán kipróbálhatod, hogy kiveszed. Ha mégse működne visszarakod és a mentésnek működnie kéne! Mintha misem történt volna.
  • goyo2
    #2196
    Dehogy a játékot, az aship modot. A régi x játékok nem nagyon viselték jól, ha kivettünk egy modot belőle.
  • Jóózsf István #2195
    Mármint az egész játékot? Nálam lassan az általa elfoglalt helynek több haszna lesz...!
  • goyo2
    #2194
    Senki nem uninstallálta még? Hogyhogy?
  • goyo2
    #2193
    Gondolkodok az Aship modon. A régi verzión, amiben még nincs plusz szektor. Azért a szektor nélkülit, mert ha kiadnak egy DLC-t akkor abból gond lehet.
    Nem tudja valaki, hogy az uninstall mennyire működik? (Ha nem lenne kompatibilis valami patch-el vagy DLC-vel)
    Nem találtam erről infót.
    Köszi
  • TokraFan
    #2192
    Jaaa, a patkányos? Az más!
  • Jóózsf István #2191
    Jézus! De hülye vagyok! Leányfalu!
  • TokraFan
    #2190
    1. Nem csak te vagy vén f*sz, hanem én is!
    2. Az Isten adta nép inkább isten verte balfék!
    3. A Sopronit én is utálom
    4. A Szentendrei gomba (amennyiben a Dunakorzón lévőre céloztál, nem mintha tudnék másikról), már régen megszűnt! El is bontották, a helyn jelenleg egy nyilvános WC épül.
    5. Mozi? Rosszabb mint a TV, még reklámokkal együtt is. Körülöttem mindenki zabál és csámcsog, előttem film helyett a telefont nyomkodják belereflektorozva a szemembe, a sok kólától a csajok 30percen belül, a kanok 1 órán belül pánikszerűen sorban menekülnek ki WC-re átsétálva a drámai jelenleteken. A maradék szimplán csak pofázik, szóval ja, az ilyen "mozi élményt" meghagyon a fiatalságnak!
  • Jóózsf István #2189
    Leírom, hátha nem lesz igazam:
    Amikor múlt hónap végén kiadták végre a 2.50-et, és nem jött azon a héten, illetve a következőn sem frissítés, akkor azt találtam mondani, talán a magam nyugtatgatására, esetleg azért, hogy ne üljek tűkön, hogy ebben a hónapban már nem is jön semmi. Nnnna! eddig baromira bejött. Én meg rohadtul unatkozom, mert van úgy, hogy az ember kifut a teendőkből, hátradől és szeretne szórakozni, de a lehetőségei végesek. Harmadik hétvégén bámulok ki az ablakon, miközben a fene megesz!
    Közben ilyenek jutnak eszembe: "Be kéne menni a városba! - Jó, de minek? Hisz már egy normális sört sem lehet meginni, mert a Henike mindent letarolt, még a saját einstandolt márkáit is, (zlaty, gösser) hogy az istenadta nép mindenhol a sopronit ihassa." Nem akarok hitvitát indítani, de nekem nem ízlik. Volt egy heppem: Képes voltam Szentendrére biciklizni (40km) hogy egy (két...) pofa gösserrel megjutalmazzam magam a hajókikötőben a gombában! Megeskettem a tulajdonosnénit (gondolom, hogy ö az) hogy megtartja élete és vagy az én életem végéig a gössert "Ó, hát persze!!!" Szerintetek mi fogadott két-három éve, amikor kitekertem lógó béllel, fájó csuklóval és szétvert s-ggel? (mert olyan sz-r út van pest és SzE között) Perszehogysoproni!
    Szóval az ivás kilőve!
    Mozi? Valószínűleg én lennék az egyetlen ember, aki a moziba a sor szélére kérne jegyet, mert a mai felhozatal mellett tuti nem tudnám végignézni a filmet. Itthon úgy oldom meg, hogy az ujjam gyors előre gombon, ha be kell avatkoznom...!
    Be is csajozhatnék, de egyrészt lusta vagyok elmenni Kenyáig! Másrészt, már nem vagyok a tenyészcsődör korban.
    Mi van még?
    Barátok! Fenomenális baráti köröm volt. Szinte minden hétvégére jutott valami elfoglaltság. Ha más nem, akkor csak összefutottunk "valahol". Ezekből az összefutásokból bármi kifejlődhetett! "VOLT"??? Igen. Idővel ezek a kapcsok is lazulnak. Pici porszemek is megakaszthatják a legtökéletesebb gépezeteket is! Elég csak annyi, hogy valaki más munkahelyre megy. Más beosztást kap. Szül még egy gyereket. Ne adj isten más városba költözik. Meglazul a háló, hiába marad meg az emberek fele, háromnegyede, képes feloszlani az egész.
    Most ott tartok, hogy próbálok nem haragudni az egoszoftra, amiért "cserbenhagytak". Mert butaság lenne! Vagy nem is annyira butaság?. Vagy mégis???? Végül is csak egy megkeseredett "vénember" vagyok, akinek "A szar is büdös!"
    Már a céltalanul biciklizés sem megy. Hat éve amikor vettem egy cangát, bele voltam buzulva! Ad-hoc felpattantam és a leglehetetlenebb kanyarokat írtam le a városban. Persze, hogy volt a pihenők közelében "terasz". Vagy inkább fogalmazzak úgy: Terasztól teraszig tekertem?!?! Nem vagyok alkesz, az erdőben is szeretek biciklizni. Sőt! Jobb szeretem a csapásokat, ösvényeket!
    Szóval itt tartok most. Picsogok egy fórumon titeket büntetve! Ha eddig elolvastad, akkor meg is érdemled!
  • mumoka 2012
    #2188
    1 kérdés van valami jobb ai már akár mod ba is mert a rendör mindent észre vesz de a hajó im vagy sentry a rendszer túlsó oldalán látszik hogy az npc piros és elmegy a hajó im mellet ugy hogy semmi nem lö rá xd
  • mumoka 2012
    #2187
    nagy kár ennek alap ba kéne lenni már vagy fél tucat fajtának enyi idő ota
  • kisiku
    #2186
    Igen, én ezt használom, "Aship" mod.

    A ship mod.
  • goyo2
    #2185
    Ez a hajó egy mod része
  • mumoka 2012
    #2184
    én meg ezt találtam de a játékba nincs eddig X4: Foundations 2.50 - Albatross Freedom Carrier and The S Fleet
    új hajó
  • Jóózsf István #2183
    Én haluztam be! Valahogy összedolgoztam az információkat...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    https://forum.egosoft.com/viewtopic.php?f=146&t=413180
    Akinél nem működne:
    "Update 3.00

    As some of you may already have figured out, one cool feature of X4 is the ability to own entire sectors and even change their names. With 3.00 we aim to build upon this with a number of features to help you benefit from sector control. You can then basically become your own faction with your own set of rules.
    For all updates, we are working on better missions. At the latest for 3.00 we plan to have a number of new and improved combat missions in particular. An area we want to combine this with is improved research (in the player HQ) and the ability to potentially even move the player HQ to a different location.
    An early gameplay feature that 3.00 will improve is the ability to dock directly at station with a spacesuit and to get other NPC ships to transport you, by offering missions to them.
    With 3.00 at the latest, we want to have at least one new gamestart. There is a chance that this will have some interesting new features."...

    "First Expansion will introduce Split race

    While all of the above (free) updates may also contain new assets, we will bundle a lot of new ships, station modules, missions and new sectors into the first big expansion. Our rough timeline is to have an expansion based on introducing the Split race, their ships, a new Split economy and of course a large new area of space shortly after releasing 3.00."
  • Jóózsf István #2182
    Javítsatok ki, de én nem így emlékszem! Mintha arról lett volna szó, hogy az "új faj" konkrétan a 3.0-ban lép színre! Majd utánanézek, hogy honnan rémlik, de addig is...

    "CBJ, in the opening post of this thread, wrote: ↑
    Sat, 26. Jan 19, 00:18
    First Expansion will introduce Split race

    While all of the above (free) updates may also contain new assets, we will bundle a lot of new ships, station modules, missions and new sectors into the first big expansion. Our rough timeline is to have an expansion based on introducing the Split race, their ships, a new Split economy and of course a large new area of space shortly after releasing 3.00. "
  • goyo2
    #2181
    Én meg majd felteszem az x3ap-t
  • kisiku
    #2180
    Az a baj ezekkel a roncsokkal, hogy csak simán átrakott objektumok. A Xenon szektorokban sok "Aquaduct" objektum van. Ezek a Rebirth-ből átrakott díszítőelemek. Vagy ott vannak a roncsok, de azok is csak üres díszítőelemek. Szóval, olyan élettelen, ahogy korábban is mondtam, valami élet hiányzik a játékból. Vagy itt van, amiről beszéltek, hogy szektorfoglalás. Igen, jó gondolat,de...
    Áhh, inkább dolgozzanak az univerzum bővítésén és/vagy fejezzék be, hogy "kerek" legyen a játék. Én meg megyek vissza szopni az MS Exchange-el...
  • goyo2
    #2179
    Olvasott valaki arról az ego fórumon, hogy várhatóak-e további effektek a játékba? Nem sorolom fel mert felesleges, mert látszik, hogy nagyjából nincsenek is effektek. A rebirth ebben jó volt.
  • Jóózsf István #2178
    A te "telkeden" van! Ha valaki építkezni akar tőled veszi placcot!
  • goyo2
    #2177
    Akkor nincs más mint amiről én is irtam, kivéve, hogy az első hozzászólásomban azt irtam, hogy a loot-ok ott voltak a kapcsolók nyomkodása előtt is. Nyilván tévedtem. Akkor megvan minden.
    Ebből látszik hogy tök fantáziátlanok egóék. Vagy még nem volt idejük fantáziálni is. Egy ilyen roncsban sok rejtett lehetőség van. Valami egyedi gyártómodul helyre állítása stb. Lenne pár ötletem.
    Már csak azt nem értem miért enyém a roncs? Azért mert a szektor is az enyém?
    Utoljára szerkesztette: goyo2, 2019.06.17. 21:41:39
  • Jóózsf István #2176
    Fel akartam venni neked, hogy mire gondolok, de ez a tetű roncs nem engedett be.
    Így kénytelen vagyok írásban.
    Tehát a Nopileos' Fortune II-ben a kaputól 11 óra irányban kb 200 km-re egy gyár rom.
    Bal alul lehet bejutni, ha jólemlékszem rögtön a nagyhelyiségbe kerülünk. Jobbra lehet bemenni a szellőzőjáratba ami egy miniútvesztő. Annak végén van egy gomb, ami nyitja a nagyhelyiségben balra fent a másik szellőzőjáratot, aminek a végén szintén van egy gomb. ami aktiválja a nagyhelyiség hátsó részében (talán egy, vagy két) panelt (?) Ami(k) mögött szintén gombok vannak, amik előhozzák a terem "közepén" levő zsákmányt.
    Mindezt fejből több hónap távlatából írom. Előfordulhatnak benne pontatlanságok. Egyszerűbb lett volna videjjón!
    (utolsó mentésem 05.23.-án volt )
  • goyo2
    #2175
    két loot boxon kivul nincs ott semmi.
  • goyo2
    #2174
    köszi, akkor megnézem még egyszer kívül belül. :-)
  • Jóózsf István #2173
    Azért kérdeztem, mert én is kisajátítottam a szektort. Jártam is a roncsban. Most vagy elrontom az örömöd, vagy megnézed még egyszer jó alaposan, mert úgy rémlik, hogy mindennek van funkciója!!!
  • goyo2
    #2172
    Ha valaki találkozott vele, és rájött volna mit nyitnak a belső kapcsolók az megoszthatná. A loot-ot ami bent volt kapcsoló nélkül is el lehet érni, tehát gyanítom, hogy a kapcsolók valami más célt szolgálnak.
  • Jóózsf István #2171
    Mit akarsz ezzel mondani?
  • goyo2
    #2170
    Nem írtam, hogy ebben a roncsban van egy terem. Nem olyan mint a többi. Elég tágas.
  • goyo2
    #2169
    Ja, most jut eszembe, a felső napilous memorial (vagy mi a tököm, sose jegyzem meg) van egy wreck ami az enyém. :-) Azaz zöld. Bementem, volt 3 járat asszem összesen 4 kapcsolóval. Találtam bent 2 loot-ot. Arra nem jöttem rá hogy azok a kapcsolók mire voltak jók. Mivel egyik NPC sem foglalkozik a roncsokkal, jó lehet lock box tárolásra :-) Igaz Már a HQ is tárolja.
    Pedig milyen jó kis dugihely. :-)
  • goyo2
    #2168
    Van egy "sector administration" menüpont a legtöbb (,talán az összes) comm-nál de szürke. Gondolom azért van, mert van két saját szektorom. Működik az valakinek? Mellesleg használja valaki a "Rise of the Ossian Raider v1.3 and ashipmod"-ot?
  • Jóózsf István #2167
    De hisz ők már dolgoznak, a GYÁRADNAK!
    Viccen felül: Veszett jó kérdés! A világon senki nem tudja, hogy mitől függ a legénység kérdése! Ezek azok a hibák, amiknél én automatikusan dugom a fejem a homokba, hogy ne kelljen vele foglalkoznom. Majd megoldódik.
  • goyo2
    #2166
    Van több ezer munkás a hajógyáramban, de még mindig csak az új hajókra tudok felvenni legénységet. Ha bedokkolok és azt mondom hogy upgrade, ott nem tudok legénységet felvenni. WHY??? Egyik se akar doldozni? Tudja valaki?
  • mumoka 2012
    #2165
    de még kéne segitség elméletileg csináltam 1 gyárat ami equipmentdock csak a hozzáadás kor mikor kész lett manager & volt még valami én a managert raktam be de nem tölti fel a hajót löszerel és nem javit mit csesztem ell vagy valaki le irná pontosan milyen modulok kellenek hozzá meg köszöném nagyon azért megyeget az épités de nem találtam erröl videot amit meg néznék
  • mumoka 2012
    #2164
    ohh ez super te egy angyal vagy
  • Jóózsf István #2163
    Minden információt ki lehet kapcsolni a térképen!!!
  • mumoka 2012
    #2162
    egyet értek hogy a resource prob fontos de mikor 1 rendszerbe van 1 tucat nem lehet látni a rendszerbe semmit a mutatot cucok miatt ezt nem lehet kikapcsolni valami gombbal ? ráadás még a hajókon is van mutatja a legénység létszámát az se kell .
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2019.06.14. 12:36:48
  • kisiku
    #2161
    Azért nyárra rengeteg egyéb elfoglaltság is megoldható. Persze mindannyian ismerjük a "milyen szépen süt a nap egy kis géminghez" mondást , de én pl ősszel utazni fogok, házasodni, ráadásul egy másik kontinensen, aztán költözni, stb, úgyhogy nekem lesz elfoglaltságom addig is. Aztán meg Sims-ezni és sandbox management játékokat fogok futtatni a valóságban. Amiben aztán lesz RPG,FPS, gazdasági szimuláció...
  • TokraFan
    #2160
    Értelek, bár a "varázsképesség" itt a műfajból ered, mert az egész cyberpunk műfaj az ember/technológia keveredéséről (is) szól, implantátumokról, speciális technológiákról. Vagyis kb. elképzelhetetlen ez a műfaj extrém megoldások nélkül. Én is rühellem egyébként, de mivel ez részben scifi, itt el tudom viselni. De egy klasszikus kardozós, misztikus, lovagos RPG izében (pl. Skyrim, Witcher stb.), nekem sem mennek le a torkomon a mezei növényekből kotyvasztott hero képességek és varázsfegyverek. :-)