2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Jóózsf István #2371
    Megint gyorsultunk. (Biztos! (ODA VAN ÍRVA!!!))

    Version 29331 (June 18, 2020)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Improved in-game console
    Improved scripting APIs
    Improved suspension bridge: models, textures, script, costs, pillar placement
    Improved simulation performance
    Fixed postRunFn not receiving any parameter
    Fixed visibility of constructions in menu
    Fixed crash with bridges
    Fixed asset eraser not working
    Fixed mod parameters overwriting each other in game settings menu
    Fixed "no sound" bug
    [Model editor] Fixed tangents/normals display for skinned materials
    [Model editor] Fixed fbx importer (wrong tangents for skinned materials)
  • Jóózsf István #2370
    Én úgy fordítottam, hogy: "Arra aztán várhatsz kisfiam, hogy ez begyorsuljon!"

    Version 29231 (June 15, 2020) Ma nem gyorsultunk!

    [Model editor] (Re-)Added gui/website screenshot buttons
    [Model editor] Fixed crash with random seed button
    [Model editor] Fixed cargo slot locator rendering

    Ellenben van egy vadiúj hibája a játéknak.:
    Ha egy mod-ot adok hozzá, akkor a betöltés után nincs hangja a játéknak. Illetve van a GUI-nak. (puttyog) Se zene, se zörejek, motorhangok etc.
    Mentenem kell és azt betölteni anélkül, hogy kint a "szerkesztőben" bármit is csinálnék.

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.15. 16:23:03
  • Borg
    #2369
    A WIP kb annyit jelent, hogy tudják, hogy így se lett jó :)
  • Jóózsf István #2368
    Hmm. Ezt így meg is vettem. Már csak az a kérdés, hogy minek biggyesztették oda. És/ vagy minek írták egyáltalán a bejegyzést.
    Amúgy meg a világ legsumákabb dolgozói nem az ügyvédek és a biztosítási ügynökök, hanem a játékfejlesztő programozó matematikusok.:
    Fejlesztett szimulációs teljesítmény = Kisebb forgalom az utcákon. Bravó! Tudjátok hogy lehet még zökkenőmentesebb a játék? Nem?
    Ha el sem indítom! TÁDÁ! Sőt! Ha magát a gépet is kikapcsolom, akkor a szaggatás is teljesen megszűnik! Mekkora zseni vagyok!?!?!? Nóbeldíjat ide!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.13. 07:05:24
  • Phara
    #2367
    Szerintem Work in Progress-munka folyamatban.
  • Jóózsf István #2366
    Testing
    Version 29231 (June 12, 2020)

    Improved scipt API function names and structure
    Improved simulation performance (wip)
    Fixed bridge models placing
    Fixed crash in advanced game settings dialog

    Valaki árulja már el, hogy mi az a WIP!
  • Jóózsf István #2365
    Így már némileg világos a történet. Inkább a moddereknek próbálnak jó alapot adni. Gyanús is volt, hogy a változások java az ő érdekükben - javukra történik.
    Itt is említik, ugye, hogy ki akarják adni a MAC-re és ahhoz dobni kell az OpenGL-t. Nem is értem, hogy miért kellett egyáltalán azzal próbálkozni? Kicsit olyan érzés, mintha valaki DOS-ra akarna ma játékot fejleszteni.

    Mertogy...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Testing
    An early version of the upcoming June game update is available for testing on Steam branch "testing":

    Version 29189 (June 11, 2020)

    Added suspension bridge type
    Added mod info to load game dialog
    [Model editor] Added mesh highlighting (model/material windows)
    [Model editor] Added current filename to window title bar
    [Model editor] Added markers for ship water lines and cargo slots
    [Model editor] Added import support for bounding info and labels
    [Modding] Improved dynamic resources functionality: now possible to add constructions too
    [Modding] Improved in-game console: better auto-print, added show history command
    [Modding] Improved scripting interface: added new functions and fixed details
    [Model editor] Improved model window: show node names, mesh highlighting
    [Model editor] Improved metadata editor stability
    [Model editor] Improved error handling
    [Model editor] Improved window sizing
    Fixed reversible configuration of multiple trains (wip)
    [Model editor] Fixed rendered seat locator ids

    Version 29147 (June 10, 2020)

    Fixed rare but repeatable crash caused by pathfinding

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.12. 07:09:53
  • mokuci74
    #2364
    Pistam, kutyabol nem lesz szalonna, tudod.......Ez az engine mar a train fever alatt egy kalap szar volt
  • Jóózsf István #2363
    Ha látványosan nem is, de talán egy-két kockát mintha(!!!) De mivel a szaggatás maradt, így a fene meg is ette.
    Az viszont teljesen biztos, hogy a MÁV-os szignálomat elbarmolták!
  • Jóózsf István #2362
    Ehhh!
    Akkor bakfitty!
  • Borg
    #2361
    Kipróbáltam, semmit sem javított a teljesítményen.
  • Jóózsf István #2360
    Version 29112 (June 9, 2020)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    [Modding] Added new gui interface
    [Modding] Added support for dynamic game resources (wip)
    [Modding] Added user-definable maximum slope to track type
    [Modding] Added new stage for mod loading (see postRunFn in base_mod.lua)
    [Modding] Added user-definable probability of recomputation of person destinations (experimental)
    Improved simulation performance (wip)
    [Modding] Improved in-game console: auto-completion, etc.
    [Modding] Improved modular rail station: support for modded tracks
    [Modding] Improved scripting interface: added new functions and more safety
    Fixed airport landing lights hover selection
    Fixed Shift modifier not working (introduced with version 28962)
    Fixed rare crash with charts
    Fixed keyboard shortcut for street modifier
    Fixed cargo train station and cargo harbor sound sets
    [Modding] Fixed keyboard shortcut for console: "`" (keyboard top left corner key)


    "Improved simulation performance (wip)" Hmmm. Na majd meglessük!
  • Jóózsf István #2359
    Próbáltad a videó alatti komment részben megszólítani a feltöltőt? Én ott kezdtem volna!
  • TopGun
    #2358
    Sziasztok! a segítségeteket kérem! Ismeri valaki ezt a videót?: https://www.youtube.com/watch?v=9MZGanmVh3o ha igen meg tudja mondani, hogy ezeket a minőségi pályaudvari hangokat meg, ha mást nem a Nyugati pályaudvar épületét, esetleg ezt a Budapest térképet honnan tudnám letölteni? Nem Steam-en vettem a játékot.
  • mariakandras
    #2357
    Hanem akkor mire?
  • Borg
    #2356
    Nem jól tudod.
  • mariakandras
    #2355
    En mint laikus ugy tudom, hogy a tobbmagos processzorok arra lettek kitalalva, hogy tobb programot lehessen futtatni egyazon idoben akadasmentesen, nem pedig arra, hogy 1 szoftver hasznaljon tobb szalat egyszerre. Nagyon utaltam anno, hogy egy osszecsukastol elkezdett kerregni a gep, ezt nagyon jol kikuszoboli a tobbmagos proci. En nem kivanom vissza a regi vilagot, inkabb potyogjon csak 20%-on, de barmit csinalhatok mellette, futhat mas is es minden egy villanasnyi ideig tart.
    Utoljára szerkesztette: mariakandras, 2020.05.21. 15:55:45
  • Borg
    #2354
    Nincs miről beszélni, amíg a játék 1, max 2 magot terhel menet közben, mikor már 10-16 magos procik is elérhetőek sima asztali gépbe, ráadásul 6-8 magos procik olcsón is hozzáférhetőek. Egyszerűen évekkel van lemaradva az engine még a Cities Skylines motorja mögött is. Azt is ki lehet fektetni, de nem 50.000 szimulálandó lakosnál, hanem 500.000-nél. És az is hány éves játék már?
    Egyszerűen igy döntöttek a készítők, hogy lehúznak még egy bőrt ugyanarról a motorról, amin a Train Fever, Transport Fever stb elődök is mentek. Nem javitottak rajta semmit az évek alatt. Kizárólag játékmechanika, és kozmetika. A Vulkan annyiban segithet ezen, hogy csökkentheti a grafikai rész processzorterhelését. De ettől még mindig nem lesz több magra párhuzamosítható egy motor, ami alapjaiban nem erre készült.
  • mariakandras
    #2353
    Jaaaa ertem, tehat amit a terkepszerkeszto enged, azt birnia kene a jateknak. Hat.. valahol igazad vagyon, nem gondoltak mindenre. Talan azt gondoltak a keszitok, hogy ha a user megnezni a jatek alap varoselrendezeset akkor a terkepszerkesztoben is nagyjabol azt az elvet kovetik a modkeszitok es nem tesznek le 5 varost egymas melle csak azert, mert engedi a jatek, aztan ha akad, akkor persze "szarul" irtak meg a programot. Jozan paraszti eszt kene csak hasznalni, semmi mast. Ha valaki tobb varos akart egymas melle, mert mondjuk Budapestet keruleteit akarja szimulalni, akkor lekorlatozhatna a varos maximalis novekedesi potencialjat mondjuk a negyedere-otodere es maris meg van oldva a problema. De nem, hat darab 2000-es varos kell egy kupacban, aztan csodalkozunk, ha akad.
  • Phara
    #2352
    Ott rontottad el, hogy nálam a legnagyobb térképen is akadozott mindenféle mod nélkül a fejlesztők féle térkép szerkesztője után.Ha ott lerakhatok egymás mellé 4-5 várost akkor miről beszélünk?És nekem sincs gyenge gépem.
  • mariakandras
    #2351
    Nagy kulonbsegek vannak modok kozott, nagyon nem mindegy, hogy peldaul a vonatok es vasuti kocsik kinezetet valtoztatja meg egy mod, vagy lehetoseget ad arra, hogy ket vegtermek helyett 6 szallithato egy varosba. Utobbi es az ahhoz hasonlok, a gepigenyt jelentosen megnovelo modok alig hiszem, hogy be lettek igerve, hogy majd az is 70-80 fps-sel fog futni.
  • Jóózsf István #2350
    Ez a játék erről szól! Szó szerint, ez csak egy homokozó amit mindenki rommá módosít! Ha ezzel a fejlesztők nincsenek tisztában, illetve nem hajlandók tudomást venni róla, akkor a homok és a fej kapcsolata áll fenn náluk!
    Miért kellene egy játékost megalomániásnak kikiáltani, ha épp csak kihasználja a játék lehetőségeit?
    Levezetem.:
    Lehetséges a játékhoz módosításokat készíteni? Lehet!
    Lehet ezeket a módosításokat nyakra-főre alkalmazni? Lehet!
    Tudja ezt mindenki ebben a naprendszerben? Tudja!
    Akkor miről is beszélgetünk?

    Említettem már mennyire gyűlölöm a fogadatlan prókátorokat? Akik saját szórakoztatásukra és/vagy meggyőződés nélkül állnak a rossz oldalra, mint egy Terézanya. Szándékosan, vagy tudatlanul felesleges erőfeszítésekre kényszerítve a közösséget!
    Azzal is mindenki tisztában van, hogy a játékfejlesztők lusta, trehány, pénzhajhász csürhe! Tőlem legalábbis elég sok pénzt húztak, vagy húztak volna ki ha hagyom, a fércmunkájukkal! A technika már rég nem ott tart ahol az ő képességük/hajlamuk. Mert lehet, hogy képesek lennének rendes munkát végezni, de ahhoz meg kellene erőltetni magukat! Mennyivel kényelmesebb valami hulladéknak jó kampányt készíteni. Kiadni a félkész terméket, legfeljebb ha zúgolódik a nép, majd még farigcsálnak rajta! És ebből még trendet is csináltak!!!
    Saját magamat fojtanám egy kanál vízbe, ha ilyen munkát adnék ki a kezeim közül!
    De te csak nyugodtan állj ki értük és védd őket!
    ................................. Ide képzelj el egy jelzőt, (Lehet összetett, vagy felsorolás is!) amit én rád alkalmaznék, ha... Álljon összefüggésben az emberi jellemmel és intelligenciával!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.05.20. 06:39:24
  • mariakandras
    #2349
    Leginkabb az akasztja meg az eros gepet is, ha valaki egymas melle pakol varosokat plusz meg folpakol prociizzaszto modokat is hozza. Nagyon toleransak a keszitok, en az ilyen megalomanias playereket elhajtanam a halal faszara, ott reklamaljanak.. :) Majd johogynem az orult modosok kedveert 10-ed eroforrasra irjak meg az original jatekot, hogy nekik is akadasmentesen fusson.
  • Jóózsf István #2348
    "you should have a strong computer." Ennél is erősebb??? Azt aki egy noteszen akarja futtatni, szívből sajnálom, de ha kihúznák a fejlesztők a fejüket a homokból észrevehetik, hogy a játék megfekteti bármelyik a I7-es, vagy akár I9-es gépet! Természetesen az AMD vonalra ugyanez vonatkozik!
    Vagy mondjuk nem kellene úgy viselkedni, mintha mi teljesen hülyék lennénk és el kellene (kellett volna már rég) kezdeni dolgozni azon a beígért vulkánon is!!!
    Hátha tényleg profitálhatunk belőle! (Mondták a hozzáértők!)

    Én szégyellem magam, hogy erre egyáltalán reagálok!

    Valaki jegyezze fel a két-három hetet, hogy el ne felejtsük észrevenni a gyorsulást!!! (Június második hetében már lobog a hajunk a menetszéltől! Be is szereltetek kapaszkodókat az asztalba! HAGYJAM MÁR ABBA! )
  • Borg
    #2347

    Szerencsére olvassák a sok sírást ezekszerint a Steam fórumon:

    Dear community

    Thank you for your numerous hints and suggestions, which we have all read, even if we cannot answer them in detail. At this point I would like to reassure you that we are working on the simulation performance. We are confident that the upcoming update in June will bring an improvement for many players.

    TF2 gives you the freedom in the map editor to build as many cities as you want. However, the simulated city dwellers, who have to find a way to work every day when leaving their homes, are also the main burden for the CPU. If you build maps with more than 20 cities and many road connections close to each other or use mods that increase city growth even further, you should have a strong computer. The CPUs of notebooks are designed to save energy and are therefore overwhelmed more quickly with large Maps than processors in desktop PCs.

    The current beta release already contains many fixes, the improved simulation performance is expected to be released for testing in 2-3 weeks.

    In preparation for the Mac version, our programming team also deals with the Metal and Vulkan API and there is a good chance that Windows users will also benefit.
    With regard to long-term development, I can only assure you that we are continuing to improve the game and that we take calls for new means of transport and more depth of gameplay very seriously
  • Jóózsf István #2346
    Akinek van kedve tesztmódba kapcsolni... Bár ezért szerintem nem érdemes!

    An early version of the upcoming June game update is available for testing on Steam branch "testing":

    Version 28962 (May 19, 2020)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Added difficulty selection to load game dialog
    [Modding] Added (per savegame) mod settings feature (wip)
    [Modding] Added user-definable minimum radius to track type (slope still wip)
    [Modding] Added customizable factors for train acceleration/deceleration
    [Modding] Added con feature to add/remove other modules when a module is built
    Improved keyboard shortcuts: now possible to use Shift/Ctrl/Alt
    Improved keyboard shortcuts: show key bindings in tool tips
    Improved keyboard shortcuts: added more commands (construction menu)
    Improved settings menu: show warning in case of duplicate key bindings
    Improved settings menu: added button pointing to "userdata" folder
    Improved vehicle store: show whether reversible or not (vehicle config still wip)
    Improved airport: landing lights module now automatically removes opposite lights
    [Modding] Improved in-game console: cursor, selection, copy/paste, scroll to end
    [Modding] Improved console command prompt auto-completion
    [Modding] Improved scripting interface: new functionality now available under api.*
    [Modding] Improved scripting interface: added utils, resource types, mdl metadata
    [Modding] Improved scripting interface: added argument names for many functions
    [Modding] Improved error handling: show complete file name on error
    [Modding] Improved error handling while building a construction (don't crash)
    Fixed random crash in module mode
    Fixed tree highlighting in module mode
    Fixed Bombardier DHC-8-402PF animation details
    [Modding] Fixed asset categories case-sensitivity issue
    [Modding] Fixed file names cut off in Lua error messages
    [Modding] Fixed user and staging mods not recognized as mod folders (isModPath)
    [Model editor] Fixed track ballast material
  • Jóózsf István #2345
  • Jóózsf István #2344
    Mert van egy olyan faktor, hogy amikor bejön valami, akkor nullázódik a számláló. (Ha nem is pontosan így, de valami ilyesmit kell elképzelni!)
    Azt úgy érdemes használni, hogy ha tutira nem jön ennyi, meg annyi időn belül, akkor ne ácsorogjon, mert esetleg egy másik állomásról lenne mit vinnie... Akár ha kettő van összesen, akkor a másikról vissza.
  • Borg
    #2343
    Ezzel kapcsolatban nekem inkább forditotta a tapasztalatom, van olyan vonatom, aminek bármit állitok be nem hagyja el az állomást addig, mig tele nem lesz :)
  • Borg
    #2342
    Én csupa ilyeneket használta már a végén, sőt, megnövelt kapacitásoka tis, hogy ne kelljen annyi jármű, de semmi sem segitett.
    Amúgy 30 repülőről, 220 teherautó, 18 hajó, 84 vonat, és 48 villamosról beszélünk. Az összenőtt főváros lakossága pedig olyan 20 ezer (8x2300-3000 fő). Ott alacsony az fps, ok, ezt lehet fogadni, 9-18 között. De ha kimegyek vidékre, vagy közelebbről nézem, megvan a 30-60fps, viszont ott is másodpercenként ugrik minden.
  • Jóózsf István #2341
    Ez sem igaz: "Fixed a bug where vehicles leave stations too early without picking up all cargo"
  • Jóózsf István #2340
    Ez a jármű sokkal többet segít az akadáson, de legalábbis a sebességen!
    Kapacitás: 100 tíz rekeszre osztva!
  • Jóózsf István #2339
    Pont ugyanúgy akadozik!
  • Jóózsf István #2338
    "The out of memory error seems to be related to the Common API mod. Please consider unsubscribing from this mod temporarily to avoid the problem. We try to address this issue as soon as possible."

    Néha nehezen találnak meg az információk! Abban, hogy én nehezen találok rájuk semmi szokatlan nincs!
  • Borg
    #2337
    Gondolom a modok nem készültek fel még az új verzióra.
  • Jóózsf István #2336




    Emelgethetem a lapozófáljt ameddig akarom (Most 40 Giga) Akkor sem megy!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.05.11. 09:32:29
  • Jóózsf István #2335
    El sem indul. Egyszer valami commonapi2 gondja volt, de attól még ment volna, de amikor ténylegesen indult volna (Miután bepipálgattam az aktuálisan hozzáadni kívánt modokat) Azt írta, hogy fingja nincs mennyi memória van a gépemben (K-sok!!!) és kilépett.
  • Jóózsf István #2334
    Nem próbáltad?
    Még én sem!
    Gyűjtöm az erőt, hogy elindítsam!
  • Borg
    #2333
    "Fixed rendering timers bug resulting in incorrect values for average timings"

    Remélem ezzel megoldják a másodpercenként lagolást, ami független az fps-től. Az legalább részben újra játszhatóvá tenné...
  • Jóózsf István #2332
    Egy kis törődés.