2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • nono28
    #2571
    Jó estét!

    Lenne egy kérdésem.Transport Fever.2-ben, a mentett játékba hogy tudom berakni utólag letöltött módokat?
  • Llajti
    #2570
    Sziasztok, majdnem teljesen kész a Transport Fever fordítása (az első részé, a másodikat egyelőre nem tervezem fordítani), segítséget keresek az európai kampány teszteléséhez. Végig kellene játszani, képeket, esetleg videót készíteni a feladatokról, értesítésekről, stb. Aki szeretne jelentkezni, írjon itt privit vagy üzenetet a honlapomon: lajti.hu
  • ntex
    #2569
    Szülinapomra időzített frissítés
  • tuvixplayer
    #2568
    Version 35045 (May 10, 2022)
  • Jóózsf István #2567
    Nálam az affektáló majmok a bitófáról indulnak. Ha valamit nagyon tudnak és fontos információkkal látnak el, akkor ESETLEG (!!!) amnesztia.
    Egyszerűen nem értem, hogy miért kell nyávogni, túlhangsúlyozni, túljátszani, hogy ők most közönséghez beszélnek.
    Színésznek képzelik magukat? És ha igen, akkor sem jobb a helyzet, mert akkor meg RIPACSOK!
    Szóval így értendő...
  • tuvixplayer
    #2566
    Lehet, hogy csak kicsit túltolja a lelkesedést. Láttam már korábbi videóit is, mindennek nagyon tud örülni, és kevésbé fanyalog a bajok miatt.
  • Jóózsf István #2565
    Kedden béta!
    Egy dolog már most tetszik a fejlesztésben. A városokba szállítható termékek dinamikusan nőnek - változnak - kerülnek fel a palettára a város fejlődéséből adódóan.
    Az ember meglehetősen idegesítő és remélem valaki majd kivágja a nyelvét!
    A többperonos dolgot is jól megoldották.
  • Jóózsf István #2564
    A több magért/szálért én is hajlandó lennék fizetni egy kisebb vagyont!
  • wollnerd #2563
    "Csupa olyasmit csinálnak, amit modokkal már el lehetett érni korábban is."
    A megosztott több platform-os dologra is van mod?
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2022.03.24. 18:38:11
  • Borg
    #2562
    Csupa olyasmit csinálnak, amit modokkal már el lehetett érni korábban is.
    Majd ha rendes multicore támogatást, meg modern videokártyák jobb kihasználását jelentik be, arra talán felhúzom a szemöldököm. De lehet, már arra se. Túl régóta döglődik ez a játék már.
  • Nohab
    #2561
    Itt lehet olvasni a heti hírcsepegtetést. Alapvetően nekem tetszenek a módosítások.
  • Jóózsf István #2560
    Hmm
    Nem lehet rájuk azt mondani, hogy kapkodó idegbetegek.
    Szólnak február elején, hogy majd szólnak márciusban, hogy valamikor kiadnak egy bétát.
    Csak lassan higgadtan srácok! Mi itt leszünk.
  • tuvixplayer
    #2559
    Az furcsa lenne, ha azt is megengednék, hogy személyvonat befusson teher vonat peronra. Valószínűleg megoldani is nehezebb.
  • tuvixplayer
    #2558
    Nekem is nagy forgalmúak a vonalaim, és ahogy mondod, nagyon lassú az egyes peronoknál a szerelvények 'cseréje'. Ez a dupla hurok trükk jól működött a TF1-ben, nekem ott még egy tripla is volt egyszer, hogy el tudja vinni a nagy nyersanyag igényt..
  • Nohab
    #2557
    Így van. Ez főként azokon segít, akik próbálnak a valóságra hajazó hálózatot kiépíteni. Pl. nekem nem kell stílust váltanom, mert a jelenlegi váltókörzeteim megfelelnek a mindenhonnan mindenhova elvnek. Viszont te is megtarthatod a stílusod, mert ez a funkció nem lesz kötelező. Már most is van benne útvonalkereső, ami csak a vonal kijelölésekor dolgozik. Már akkor is figyeli, hogy mely vágányok elérhetőek az állomáson. Olyanra számíts, mint az OpenTTD esetében. (onnan még a programozható jelzők hiányoznak)

    Itt még egy nyitott kérdés van. A vonat majd bármelyik elérhető vágány közül fog választani, vagy én jelölöm ki, hogy melyek közül választhat. Utóbbi lenne a szerencsés, főleg a vegyes állomásokon.
  • Jóózsf István #2556
    Mert nem futottál bele olyanba, hogy a körmödet lerágtad, mert olyan lassan cseréltek a végállomáson a szerelvények, hogy lement a nap. Amikor annyira telített vonalat hozol létre, hogy ez is számít, akkor hidd el, hogy van értelme a bármelyik vágánynak!!! De még mennyire, hogy van!
    Erre ugyan van egy trükk, de azt meg ritka hülyén kezeli a játék. Mégpedig az, hogy duplán jelölöd ki a vonalat.
    Elkezdet az egyik végén mondjuk egy dupla állomás egyes vágányán, bejelölöd a köztes állomásokat ha vannak és a végén szintén az egyesre teszed. Aztán jössz visszafelé, de amikor elérsz a végére nem fejezed be az utolsó (Végállomás) előtti állomáson, hanem beteszed a végállomás kettes vágányára. Újból végig mész a teljes vonalon a másik végén is a kettesre teszed sattara - sattara. Ha jól telerakod szerelvényekkel a vonalat, előbb - utóbb kialakul az a rend, hogy egyik szerelvény az egyes vágányra áll be, a következő meg esetleg a kettesre. Ez egy dupla hurok.
    Nem azt mondom, hogy én találtam fel, de nekem nem mondta soha senki ezt a trükköt.
    És mint ahogy említettem, van egy baromi nagy hátránya. Mégpedig a játék intelligenciája. Mert előfordulhat, hogy a játék feltesz valamilyen árut a szerelvényre, amit úgy gondol, hogy csak a "második körben" szed le. Na az a méreg nem a cián!

    Röviden és tömören: Kell a több lehetőség az állomásokon!
    És az örök tanulság: Ebben a játékban mi csak szépek lehetünk. Okosak nem!
  • tuvixplayer
    #2555
    Csak József István megjegyzésére reagáltam, hogy ő nem tapasztalt hajótájékozódási hibát.
    A szabad peronválasztás csak akkor számít valamit, ha nem csinálok annyi vágányt az állomásra, amennyi vonalat hozzárendelek,. Ha meg kevesebb vágány van, és használni szeretném a beharangozott új feature-t, akkor elérhetővé kell tenni az állomás összes vágányát mindegyik irányból beérkező sínhez. Lehet, hogy a valóságban általában így van, de ez jócskán megnöveli az állomásra bevezető vágányterület hosszát.
    Vagy félreértek valamit?
  • Jóózsf István #2554
    Divat mostanság pátyolgatni "régi" játékokat. Ami szép dolog, de talán nem a sírból kellene visszarángatni a halottakat, hanem kellene végre csinálni egy újat, ami a mai vasak kapacitását kihasználja.
    Ez így csak a munkaerő az idő és a pénz elfecsérlése.
  • Borg
    #2553
    És hát ez a legnagyobb baja ennek a játéknak, szóval mostaztán végre minden rendben lesz :D
  • tuvixplayer
    #2552
    Nálam előfordult, hogy egy hajó a folyón létrehozott útvonalának egy részét a szárazföldön tette meg.
  • Jóózsf István #2551
    Reszelgetés
    Érdekes az, hogy a vonatok a pályaudvar bármelyik vágányára beállhatnak. Mindenképp segít gördülékenyebbé tenni a játékot, csak az OCD-seket fogja zavarni, hogy nem arról a peronról fognak elfogyni az emberek vagy az áru, amelyik mellett a szerelvény áll!
    A hajótájékozódásban én nem találtam hibát eddig sem.
  • ssx22
    #2550
    Az miért van hogy össze-vissza hordják az árut? Kéne városba tégla, vinném a téglagyárból, oda viszek követ... de nem a városba viszi a téglát (vagy csak nagyon keveset) hanem vissza a kőbányába :O Közbe a városba is kéne mert csak 30% a tégla ellátottság. A gyár több helyre is szállit de ebbe az egy városba valamiért nem nagyon akar
  • tuvixplayer
    #2549
    New major game update released
  • Jóózsf István #2548
    Pont fordítva kellett volna! Inkább a 24 képkocka, mint az akadozás!
  • Borg
    #2547
    Nos, a helyzet az, hogy van némi javulás. De csak FPS-ben, és abban is kevés.
    A szimuláció ugyanúgy akad.
  • Jóózsf István #2546
    Ehhhh! Nekem meg nincs egy belakott pályám. Rád vagyunk hagyatkozva! (Macska meg, fel van mászva a fára!)
  • Borg
    #2545
    Maiban:
    - Improved simulation performance: better utilization of CPU cores
  • Borg
    #2544
    Kipróbáltam a mentésemmel ezt a csodabétát, de ahogy sejtettem. Van pár funkció ami jó dolog, de a teljesítményen semmit sem változtattak.
  • Borg
    #2543
    Van pár jó dolog benne, de a teljesítményre nézve semmi.
  • Jóózsf István #2542
    "We are happy to announce the release date of the next major Transport Fever 2 game update. The “Summer Update” will be released on Thursday, 8 July 2021."
    Vagy aki a teljes oldalt szeretné...
    Anemjóját! Rendesen megszalad a ceruzájuk! Végig sincs kedvem olvasni. Majd később.
  • Jóózsf István #2541
    Tudtok mondani egy jó felsővezeték - oszlop modot. A német volt fent, ami szőrén szálán eltűnt.
    Csak olyat találtam, ami mást is módosít, amitől egyelőre fázok!
    Még az orosz szimpatikus, de ahhoz meg sínpályák is járnak, amire szintén nincs szükségem.
  • Jóózsf István #2540
    Ne az egész processzort nézd, (Ugyan ez a fejlesztőkön nem segít) hanem csak egyetlen szál foglaltságát. VGA meg beállítás függő, mert igenis le lehet térdeltetni akár egy maximális fűvel is. Nem védem őket, csak ragaszkodjunk a tényekhez!

    Meg az is igaz, hogy most kezdtem egy pályát és szinte semmim sincs. Talán 5 vonal 20 járművel. De már láttam akadást. Persze, ebben a fázisban ez nem annyira jellemző!!!

    Mindegy is. Úgyis eljutnánk oda a beszélgetés folyamán, ahova már mindannyiszor, ezért gyorsan leírom: Amíg nem oldják meg a játékban a párhuzamosítást, addig nem lehet ennél többet várni tőle. Akkor se lesz gyorsabb, ha a fejlesztők a fejük tetejére állnak!
  • Borg
    #2539
    Ha ez így lenne, akkor a 4x-8x cargo modtól nem feküdne meg a játék, miközben a proci 2%-on malmozik, a videókártya meg annyin se.
    De reménykedjünk benne, hogy majd a summer update csodát tesz.
  • tuvixplayer
    #2538
    Ok, a játék nem szab határt a lakosság, a rakomány a stb... számának, csak éppen egy idő után már nem bírja valós időben számolni, és így mindenkinek az erőforrásainak a korlátai szabják a határt.
  • Jóózsf István #2537
    "the beta testing for the summer update starts next week."
  • Nohab
    #2536
    Azt kb. pár hónapja próbáltam telepíteni, de akkor sem működött. Valamit elcseszett az egyik feltöltő.
  • Jóózsf István #2535
    OK. Meglett. A nagyfeszültségű vezeték mod volt a hibás!
  • Jóózsf István #2534
    SEGÍTSÉG!
    Úgy látszik kijöttem a gyakorlatból. Visszatettem a játékot, hogy majd tudjam tesztelgetni az újdonságokat, Be akartam kapcsolni a módosításaimat és ez fogadott. Valamiről lemaradtam? Mi ez a sok hiányzó hógolyó?
    Hangsúlyoznám, hogy most települt vissza minden, tehát a modok is! Kicsit butusnak érzem magam!
  • Jóózsf István #2533
    Nyugtával dicsérd a napot!
  • Borg
    #2532
    Namiatosz, még a végén lesz valami előrelépés.