2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Jóózsf István #2210
    A térképen "nincs mit számolni!" Rá lehet bízni a VGA-ra. De a muksókat (és mindent ami közlekedik) a CPU citálja ide-oda!!!
  • tuvixplayer
    #2209
    Az össz lakosságszám jobban lassít, mint a térkép mérete?
  • Borg
    #2208
    Azzal a 8 fps-el azért még elketyeg :) (vidéken 30-cal is)
  • tuvixplayer
    #2207
    A járművek bármit szállítanak, amit tudnak, adott járműre nem tudod leszűkíteni, mint az 1-ben volt a jármű vásárlásakor. Adott vonalra annak az egyes állomásainál tudod megadni, hogy mit pakoljon fel, és mit pakoljon le. Tehervonatnál a felpakolás arányát is be tudod állítani.
  • Skedek
    #2206
    Sziasztok! Eddig csak személyszállítással foglalkoztam. Ezért is csak most találkoztam azzal a problémával,h szállítóezközöknél nem tudom kiválasztani,h egy adott autó milyen árút szállítson. Ezt nem is lehet állítani vagy elkerülte a figyelmem? Esetleg már automatikusan érzékeli, mit kell vinnie és átáll? Szabadjátékot használok.A másik dolog,h érdemes lenne valami mod figyelmeztetés, hogy mit ne használjunk,mert baj lehet. Beleraktam a játékba már 300 órát, találkoztam egy pár hibásan működö vagy macerásan múküdő modokkal. Pl H4E modok ilyenek, szívtam vele mire jól működik, ráadásul a hiba csak később jelentkezik,amikor lejár a szavatosság a járművekről. Van egy másik ,ahol embereket rakhattok a placcra assetként, ott egy idő után álló emberek vezetik a kocsikat és ülő emberek mozognak az állomásokon, ha kiveszed,akkor meg kockák maradnak az állomásokon. De jópárba belebotlottam már. Nah a kérdésemre meg valaki válaszol,azt megköszönöm!
  • tuvixplayer
    #2205
    Egy misét megér.
    Egyébként ez egy kis térkép 6 várossal. A Natural Town Growth olyan mértékű lakosság növekedést produkált 1910-re, hogy folyamatosan akadozik minden. A legnagyobb város 2000 fő körüli, a többi pedig 800-1200 közötti. Azért az 1-es ennyitől nem hasalt el így.
  • Jóózsf István #2204
    Ilyennel még nem találkoztam.
    Az, hogy törölted a modot, (ha ugyan az okozta a problémát...) akkor sem biztos, hogy megoldottad. Nemrég nálam is keletkezett egy maradandó probléma a person asset modból. Hiába lett kijavítva a mod, a játék már "felhasznált" belőle elemeket. Mivel azok törölve - módosítva lettek így nem tudja megjeleníteni. Maradnak a kockák. De legalább nem omlott össze!
    Valami hasonló gond lehet nálad is. Próbálj meg egy a mod előtti mentést, hogy azzal mit csinál és bár problémádat nem oldja meg, de legalább megbizonyosodsz, hogy tényleg a mod okozta.

  • tuvixplayer
    #2203
    Az történik, hogy páran leszállnak az beérkező vonatról, aztán valamennyien felszállnak, de nem lesz tele a vonat. A peronon még marad jócskán várakozó utas az adott irányban. Mindkét irányban ez van. Az állomás kapacitás növelő mod-okat töröltem, mert be sem tudta tölteni a mentést.
  • tuvixplayer
    #2202
    Közös peron, két vágány. Az állomásra kattintva kiírja, hogy a két irányban külön mennyien utaznának. Ezzel minden rendben. Csak éppen nem mennek.
  • Jóózsf István #2201
    A "B" állomás egyvágányú? Ugyanazon a peronon állnak az utasok mindkét irányba? Mert akkor nem abba az irányba a karnak menni, amerre a vonat tart!
    Mellesleg "meg is kérdezheted" őket! Rákattintasz a lényre és írja alul, hogy hova tart és mivel szeretne oda eljutni!
  • tuvixplayer
    #2200
    Kezdetben én sem szoktam ilyet csinálni, csak ha már egyes vonalak nagyon beindulnak utasszámra, és ha ezek között vannak, amik egymás folytatása, akkor azokat szoktam 'egybeolvasztani'. A hatékonyság itt már nem zavar, mert 1 millárd felett van a pénz, és ez a vonal egymaga 15 miliót hoz. Az inkább zavar, hogy a B-ben várakozók nem szállnak be a vonatokba. Este majd tesztelem a modok ki-bekapcsolásával.
  • mariakandras
    #2199
    En probaltam ilyesmit, de nem tunt hatekonynak, mert a koztes varosbol ugye ketfele mehetnek, A es C fele, es az egyik iranyban mindig sokkal tobb varakozo utas volt, mint a masik iranyba. Tovabbi gond, hogy ha C-bol megy sok utas A-ba, akkor a B megallohelyen alig van mar szabad hely. Sima AB jaratok a jok szerintem, esetleg korjarat.
  • tuvixplayer
    #2198
    Szerintem 'toljál ki' vele. A messzebb lévő üzemet vágd le a láncból, így kénytelen lesz a közelebbit beindítani. majd amikor az már fullon megy, akkor tedd vissza a messzebbit.
    Olyat tapasztalt már valaki, hogy egy A-B-C-B-A személyvonat vonalon a B-n lévő utasok csak gyűlnek,.és nem szálnak be a szabad helyekre? Feltettem állomás kapacitás növelő mod-okat. lehet, hogy az a ludas?
  • Jóózsf István #2197
    Na, ha ezt valaki elmagyarázza, úgy, hogy azt el is fogadjam...
    Pont egy tanyasi példa van nálam is. Bekötöttem a termelési láncba egyet, ami ráadásul közelebb is van a feldolgozó üzemhez. Emberileg logikus lenne, ha inkább onnan jönne a nyersanyag. De nem, mert mintha "le lennének osztva a lapok." "Későn szálltál be, tőled csak annyit veszünk, ami eddig hiányzott..."
    Elméletem szerint, a játékot úgy írták meg, hogy a játékost segítse. Tehát a szállítást részesíti előnyben. Ezért lehet az is, hogy a térképen ugyanazt az árut szállítjuk oda-vissza!
  • nibron
    #2196
    Azt lehet tudni, hogy egy "alapgyár" (mondjuk farm) miért nem termel? Az egyik önti a cuccost, a másik meg 3-4 darabot össz-vissz.
  • nibron
    #2195
    Ez sem egyszálas. De az openGL miatt annak tűnhet. A Vulkan-al az alkotó is rá lenne kényszerítve, hogy részfeladatokra bontsa a dolgokat. Szóval meg kell várni, míg a fejlesztők rájönnek, kitapasztalják a dolgokat. Nem csak ebben a játékban, hanem az összesben ahol áttérnek openGL-ről Vulkan-ra. Egy programozóból bazi nehéz kiirtani a begyakorlott mozdulatokat, legalább 100szor ellentmond mire feleszmél. És még akkor is a bevált módon oldja meg a feladatot.

    Ha kicsi a map nekem sem omlik össze. Majd kb. 1970. környékén, ha pl. belezoomolok, vagy a vonat >=120-al betép egy sűrűbb részbe. Megnéztem az elszállásokat, kivétel nélkül access violation. Magyarán, bták lekezelni a pointer hibákat.

    A fél gyermekkoromat Németországban töltöttem. Kedvencem a terepasztal volt, korlátlan lehetőségek voltak, és olcsó is volt, az összes zsebpénzem arra ment. 12 évesen TTL áramkörökből építettem meg az első vezérlésemet és biztosítóberendezést. Eleve adva volt, hogy mi lesz a gyerekből ha felnő. Az már más kérdés, hogy ez a játék így elég lehetetlen küldetés. De ha jól tudom, ki lehet kapcsolni a városok fejlődését. De az meg milyen már? Lehet, hogy a fejlesztők használták az optimalizációhoz.:)
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2020.01.13. 03:25:56
  • mariakandras
    #2194
    Nem ertem en ezt, jobb egy 16ezres varos egy tombben 19 fps-sel, mint mondjuk 91 fps de normal varoselosztasban? En semmit se ruhellek jobban, mint amikor egy szoftver akad.
    Utoljára szerkesztette: mariakandras, 2020.01.12. 23:02:56
  • Jóózsf István #2193
    Ezt a vulkán témát szerintem "odaát" (X4) már érintettük. És ugye maradhatunk annyiban, hogy egy szintén egyszálas játéknál, ahol azon az egy szerencsétlen processzormagon-szálon, akire épp ez a feladat jutott, hogy vért izzadva modellezze a világot, nem sokat segít egy fejlett grafikus api!
    Ahogy elnézem mindkettőnket vonzzák ezek a "lehetetlen" játékok!

    Nekem eddig nem omlott össze, de a napokban kaptunk egy javítást ami direkt az összeomlásokra készült... Nyitottam egy új térképet. Szigetes, sok városos, sok gyárast... Na, azóta folyton kidobál. Már minden mozdulatom előtt mentek. Paranoia 2020!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.01.12. 21:57:34
  • Borg
    #2192
    Érdekes nekem nem crashel a játék, pedig 8db 2000-res méretű városból áll a fővárosom... Lassú mint a bűn, és lagol is, de sose crashelt még.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2020.01.12. 20:48:26
  • nibron
    #2191
    A Vulkan alapból a sebességen segítene. Mivel korszerűbb eljárásokkal lehet megoldani dolgokat, nem kell beszorulni az OpenGL korlátai közé. Nagyon röviden és slendrián fogalmazással: az OpenGL nem igazán többszálas, a Vulkan az. Ennélfogva sokkal jobban szét lehetne bontani a folyamatokat és így a procikat is sokkal jobban fel lehetne arra használni amire megteremtették. Viszont ami bibi, hogy égen-földön nem találni hozzá éppkézláb programozót (aki tényleg dolgozik vele és nem csak maszatol). Gyanítom ez az oka, hogy nem csinálták meg, holott ez pont olyan játék ahol a Vulkan ki tudna tenni magáért. Az ATI-s kártyáknál elég jelentős változást hozna a Vulkan, az NV-s kártyáknál nem annyira. Viszont mindenki jól járna egy összeszedettebb alkalmazással.
    Nem hinném, hogy patchban érkezne, ugyanis annyira különbözik a két dolog. Inkább új verzióban.

    Ezt a folyamatos elszállást viszont javíthatnák. Próbáltam az utakat/tömegközlekedést rendbetenni, de egyszerűen nem tudom mert állandóan elszáll. Ha zsákfalunál nagyobb egy település bármikor meghal a játék. Visszalépéskor pedig már nem tudom, hogy hol tartottam.
    Szerintem feladom.
  • Jóózsf István #2190
    Most már nem rémlik, de ilyeneket nem szoktam kiszopni az ujjamból!
    De azt tudod, hogy a vulkán a sebességen nem fog segíteni!
    Mondjuk legalább majd nem fűtünk a géppel.
  • Phara
    #2189
    Ez a Vulkán hivatalos infó volt?Mert akkor talán még van remény rá valamikor egy patchben.
  • mariakandras
    #2188
    Na ez a hype, amugy reszukrol csodalatos, hogy ezt el tudtak erni es a sok mamlasz meg orul is hogy kapott betakulcsot es egy felkesz, bugoktol hemzsego programal "jatszhat". Ingyen! :D Velemenyem szerint az is arcatlansag, ha egy jatekhoz folyton jon ilyen-olyan patch, mert ez azt jelenti, hogy az 1.0 egy beta volt, amit kesz jatekkent adtak el. De a TF ilyen teren meg viszonylag jol szerepel. :)
  • Jóózsf István #2187
    Örülök, hogy említetted a vulkánt, mert már azt hittem én őrültem meg! Igen. Arról volt szó, hogy az lesz.

    Borg! Azt hangsúlyoznám, hogy nem megjósoltuk, hanem konkrétan kikövetkeztettük, szinte kiszámoltuk matematikailag, hogy ez lesz. Ha valakiben élt a remény, azt szívből sajnálom, de bennem egy szemernyi kétség nem volt.

    Talán majd a következő kiadásban... Lehet, hogy ők is a Zintel tik-tak (Anglomán gyökereknek: tick-tock) stratégiáját követik.: Most szebb lett, a következőben meg gyorsabb lesz. Persze, ahhoz kicsit többet kell majd dolgozniuk, mert egy vadiúj motorra lesz szükség, de ne szaladjunk a dolgok elébe!

    Fizetség? Piha! A bétatesztelők elhivatottságból teszik a dolgukat! Mielőtt felnyihognátok és véget nem érő röhögőroham közepette exitálnátok.: Én egy másodpercig sem gondoltam, hogy nekem ezért valami járna és őszintén meglepődtem, amikor megkaptuk ingyen a játékot! Azon viszont elgondolkodtam, hogy megvettem volna-e, ha nem!?!?! Persze, hogy meg, de ez csak most lett egyértelmű, merthogy szép és a lehetőségek ugyanúgy adottak. Hisz ez a játék eddig sem csak az "alap" játékról szól, hanem a csillió módosításról, amit a vállalkozó szelleműek (szintén elhivatottak!!!) hozzátesznek. Persze, jó lenne, ha nem kellene ehhez is 700 módosítás, mint az elsőhöz, de majd visszafogom magam.
  • mariakandras
    #2186
    Hat ez nagyon derek, szerintem a tisztesseges betateszteloknek (aki nem csak jatszogat es tolti fel youtubra, hanem rendesen tesztel) fizetest kene adni, a vilag legnagyobb pofatlansaga csak a jatekkal kiszurni a szemuket. Sot, valahol meg neked kell fizetned, az mar egyenesen bicskanyitogato.
  • Phara
    #2185
    Visszatérve konkrétan a játékra.A TF1-ben lévő Line Usage a város statisztikánál itt szerintetek hogy deríthető ki számolgatások nélkül?
  • Phara
    #2184
    Én meg valahol olvastam hogy Vulkan lesz OpenGL helyett és 1-2 random fps összehasonlítós videó alapján ez miatt is bíztam a végkifejletben.
  • Borg
    #2183
    Azért attól, hogy ezt megjósoltuk, még ne próbáld úgy beállítani, mintha a fejlesztők is megmondták volna előre... Tudod, a remény hal meg utoljára. De ahogy mondod, igazából nem okoztak csalódást, ugyanaz a szarkupac mint az elődje, csak kerül rá egy kis plusz tejszínhab.
  • AdemHUN
    #2182
    Próbáld meg neki lépésről lépésre elmagyarázni. Mármint ne csak azt az egy helyet állítsd át defaultról amit írtál.
    Mindenhol semmit nem vesz fel és semmit nem rak le és elkezded neki magyarázni mint valami dedós hülyének. Itt felveszed a farönk. Kettesen lerakod. Hármason felveszed a farönköt, megint kettesen leadod farönköt és felveszed a deszkááát. Úgyvaaan. :D
    Csak vigyázz vele mert 100 farönk meg 100 farönk az NEM lesz 50 deszka csak 49.
  • Jóózsf István #2181
    Phara, Borg és MINDENKI más! (Igazából nincs jelentősége, hogy titeket külön megszólítalak!)

    Nem volt cél a játék MOTORJÁNAK (!!!!!!!!!!!!!) fejlesztése!És ebből nem is csináltak titkot. Ha itt visszapörgettek a bejelentés idejére, akkor láthatjátok, hogy meg is beszéltük, hogy ez bizony ugyan olyan szarul fog futni, mint az egyes. ILLETVE, amikkel próbálkoztak, hogy korlátozzák az áruforgalmat, vagy épp, ha megnézitek sokkal kevesebb ember, vagy személygépkocsi közlekedik... Csak hát mindez egy kalap szamócát sem ér!
    Tehát: Baromira nem állította senki, hogy ez a játék gyorsabb lesz! Szebb lett. Kicsit más lett imitt-amott. Hol kevesebb, hol több. Ennyi. Próbáljuk meg a jövőben ekképp kezelni a témát.
    Hogy a bétatesztelők, (mint jómagam is) mivel voltak elfoglalva... Nagyon szívesen megmutatnám nektek azt a hibalistát, amit hétről-hétre, kiadásról-kiadásra összefirkálgattunk. Amit szerintem elolvasni sem volt ideje a fejlesztőknek egy hónap alatt. (Merthogy annyi ideig futott a béta.) Amikor én megnyitottam a fórumát a gőzön, akkor először is sírva fakadtam, majd amikor összeszedtem magam, NAGYJÁBÓL végigböngésztem, hogy valaki bejelentette-e már amit épp le akarok körmölni. (Többnyire igen!) és ha nem akkor megírtam... Ha nem lenne egyértelmű: Rohadtul nem unatkoztunk-tak!
    Nekem a tesztidőszakkal együtt van benne 155 órám. Mostanra értem el azt az állapotot egy nagy térképen, kevés várossal, kevés "gyárral", amikor a játék már csúnyán letérdel.
    Szóval ilyen hibáztatgatásokba ne nagyon menjünk bele, mert egyáltalán nem hibás senki. Illetve, de!: Az aki hibáztat. Hiszen a fejlesztők nem árultak zsákbamacskát. Aki mégis megvette, az egyedül saját magát hibáztathatja!

    Csóközön.
  • Borg
    #2180
    Nekem kb 25 óra játékomba telt. Ennyit valszeg a béta tesztelők is kihoztak belőle.
    Nyilván előjött a gond, de ha a fejlesztők az elmúlt x évben sem javítottak rajta, nyilván most sem akartak.
    Ráadásul ugye a fejlesztők válogatták össze a béta tesztelőket is, akikről, ahogy a gépeikről is mindent tudtak. Akár tudatos is lehetett, hogy ez ne bukjon ki idejekorán.
  • Phara
    #2179
    Én azt nem értem, hogy zárt bétáról ez miért nem szivárgott ki.Mármint ez a továbbra is katasztrofális optimalizálás hogy nem bukott ki mikor 10000+os népesség és ahhoz tartozó vonalak vannak.Tudtommal már ott is lehetett pályát generálni és ha lerak az ember pár várost egy kupacba akkor viszonylag gyorsan előjött volna a gond.
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2020.01.09. 15:09:14
  • mariakandras
    #2178
    Ez jogos kritika es mit mond erre a szaki? Ugyertem mi a hivatalos valasz erre? Egyalatalan mennyi az annyi, mert jatszottam mar late game-ben, de nekem ott se akadt, kiveve ha hirtelen belenagyitottam egy nagyvarosba.
  • Toby0501
    #2177
    Nehezen érted meg, amit mondani akar.
    Nekem pl a játék a CPU-t 20-30%-ban, a videokártyát 50%-ban használja ki, a 16GB rendszermemóriából is van még tartalékom és late game-ben 40 FPS és néhány másodpercenként akadás. Egyszerűen annyi jármű közlekedik már olyankor, hogy nem tud vele mit kezdeni az engine.
  • mariakandras
    #2176
    Ja akkor sztorno az egesz. Hogy az istenbe ne akadna ha moddolas utan egy tizezres varosba benagyitasz.
  • Borg
    #2175
    A 4k miatt tölt sokat? Akkor amíg csak 10 vonatom volt, miért nem töltött sokat? Az nem volt 4K?
    Ne beszéljünk már hülyeségeket...
    Ugyanúgy a sok jármű és vonal terheli túl az enginet, ahogy az előző részekben is. A hardvereket meg jóformán semennyire nem használja ki, lehet akárhány magos procid, akármennyi ramod, stb.

    Az előző részben a 9500 lakosú nagyvárosnál hagytam abba, mert már játszhatatlan volt.
    Most kb ugyanez van, csak 6db 1500-2000 lakosú városból összerakva, köszönhetően a béna nyersanyag-igény korlátozásuknak. Ugyanúgy akad, ugyanazt elérve.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2020.01.09. 10:49:52
  • -=Sis=-
    #2174
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni.
    Adott egy vonal 1-2-3-2-4 állomásokkal beállítva, ahol az 1-esben felvesz A (fa) árut, a 2.-ban lerakja, a 3.-ban ugyanezt vesz fel, visszaszállítja a 2.-ra és itt felveszi/felvenné B (deszka) árut, hogy azt továbbszállítsa a 4.-re. Alapesetben az első alkalommal, amikor lepakolja A-t a 2-es állomáson, már akkor felvenné B-t, de ezt sikerült kiküszöbölnöm azzal, hogy a 2. állomás cargo filterjénél kivettem a load elől a pipát. Ennyivel működne is a dolog, így mindenhol helyesen pakol fel és le. (Más nincs defaultból átállítva.)
    Viszont. Ha azt szeretném elérni, hogy a 2. állomáson (mielőtt elindul a 4.-re) pakolja le A (fa) árut, amit a 3.-ból hozott és pakoljon teli B (deszka) áruval, akkor bárhogy próbálkozom a "load any", "load full" és a cargo filternél pipa be és ki a "load", "unload" elé és elől opciókkal és ezek variánsaival, akkor mindig ugyanaz az eredmény: a vonat megérkezik 3. állomásról a 2.-ra, de anélkül, hogy bármit is le- vagy felpakolna, rögtön megfordul és indul tovább. (Nem pakol le semmit, nem pakol fel semmit.)
    Hogy érhetném el, hogy a 2.-ban pakoljon teli B áruval (és csak B legyen rajta) és csak ez után induljon a 4. állomásra?
    Segítségetek előre is köszönöm!
  • Jóózsf István #2173
    32GB 3733c16 Ha ez így kevés... (A kukim mérete pedig; )
  • Phara
    #2172
    Én a rendszer memóriára gyanakszom az akadással kapcsolatosan.Nekem 16gb van és a very large mapon akkor akadt mikor a végét járta.Most csak med mapon és azóta nem akadozott.
  • mariakandras
    #2171
    Valszeg a 4k miatt tolt sokat, nekem csak full hd-ban megy es elegge szapora. A 1070-es kartya mar tobb mint 2 eves, 4k luxus gaminghez tessek megvasarolni az aktualis felmillasat.