2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • tuvixplayer
    #2251
    Úgy oldottam meg a forduló ki/bejárónál a lámpa problémát, hogy a forduló túloldalára tettem egy kétirányú útkapcsolódást (nem akartam sokat bontani, azért lett kétirányú), és ezt kötöttem be kis utcákba. Az eredeti kapcsolódást töröltem, A két villamos járat kerülővel jön be a végállomásra. A korábbi kijárat olyan közel volt az úthoz, hogy a gyalogos kapcsolat megmaradt, így az állomásra menő és onnan jövő gyalogosok egyszerűen kimennek az út felé, mint eddig, és nem zavarják a villamosokat. Itt teljesen meg is szűnt a dugó.
  • Phara
    #2250
    Találtam egyet aminél ki lehet venni a bejárót de ennyi.Nem valami nagy szerkesztési lehetőség.
  • Phara
    #2249
    Tegnap néztem át elég sok modot de olyat nem találtam ahol a ki és bejáratokat is lehet szerkeszteni lerakás előtt.
  • Borg
    #2248
    Másrészt van olyan mod is már, ami mindenféle konfigban enged közúti megállókat lerakni. Más is rájött már, hogy az utólagos szerkesztgetés sok esetben macerás, és 2-3 jármű felett már nem hatékony az alapból lerakható.
  • mariakandras
    #2247
    Wow, ezt nem is tudtam! Eleg meno! :)
  • Phara
    #2246
    Nálam ilyen egy egyirányú buszmegálló amit végre sikerült lerakni.Lerakás után lehet törölni az alap 2 irányú bejárót is.
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2020.01.27. 08:15:22
  • mariakandras
    #2244
    Szerintem ilyet nem lehet meg veletlenul sem, mert ahol az uttal csatlakozik, mindig ketiranyu. Az ujabb bekotok lehetnek csak egyiranyuak, vagy ki, vagy be.
  • mariakandras
    #2243
    En 8 evet dolgoztam kint norvegiaban, ahol aramos volvok vittek az embereket, fustot keresve sem talal az ember, meg a belvarosban sem. Mikor meglatok egy dizeles puffogo buszt itthon, tisztara ugy erzem, visszamentem az oskorba. Foleg ha bringazik az ember, lampanal mielott megindul a busz elottem, jo mely levego, hogy 20 masodpercig ne kelljen venni.. Es meg csak Pecsrol beszelek, Budapest 5x rosszabb.
  • Jóózsf István #2242
    Bakker de s.gg vagyok! Ezt nem ide akartam!!!
  • Jóózsf István #2241
    Ha valaki esetleg nem tudná kivárni a megjelenését, annak egy kis új szektor beszámoló.

    Erősen rontó rontás következik. Biztos látni akarod?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Türkiz Tenger a hivatalos neve, bár én csak 300 wattos szektornak hívom! De hívhatnám elmű, vagy émász szeszektornak is, mivel az egész szektor, illetve szektorok, mivel kettő van belőle egymás mellett, Erősen terheli ezzel a zöld köddel a VGA-t! De úgy képzeljétek, hogy a kettőt összekötő szuperautópálya is ilyen köddel van borítva!!! Rosszabb hűtésű géppel a látogatásuk garantált HÁZTŰZnézéssé fajulhat!
    Erősen Atreus' Clouds fílingje van! Emlékszem anno emiatt a szektor miatt raktam fel a No Fog módosítást. Ha ugyanis ebben a zöld ködben SETA-val száguldoztál, akkor kivakuzta a szemed a villódzás. Most hál'stennek ilyet nem tapasztaltam. (Ritkábbak a felhőfoszlányok.)
    Egyébiránt mindhárom szektor csont üres. Lakatlan. Egyéb kincseket sem rejteget! Ásványi anyagokban viszont gazdag.



    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.01.26. 16:26:28
  • Phara
    #2240
    Ez is egy jó kérdés.Én ilyenkor ha tudok 2 buszsávos utat rakok a be és kijárathoz.Így kocsik nem mennek arra és lámpa sincs.
  • tuvixplayer
    #2239
    A közlekedési lámpát nem lehet kikapcsolni a busz/villamos/tehergépkocsi fordulók ki/bejáratánál. Vajon miért?
  • nilorakkft
    #2238
    Nah azt árulja el nekem valaki, hogy free game-ben miért nem szállít vasércet meg szenet a kohászatba? Fel van építve minden, ipari állomások, jó vagonok és mégsem akarja a termelést megindítani. Wtf?
  • Phara
    #2237
    Kibaszott nevetséges, hogy egy busz állomás exit only-t nem lehet az istenért sem lerakni.Egyszer véletlen sikerült,de egyéb okból dózerelni kellett a megállót.Most ugyan oda visszaraktam kb de még sem lehet odatenni egy kurva kijáratot sokszori próbálkozásra sem.Mellesleg miért is nincs 1 illetve 2 irányú lerakási lehetőség azt sem értem.(1 be/kijárat vagy 1 be 1 ki)
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2020.01.25. 18:22:39
  • tuvixplayer
    #2236
    Általában csak jármú modokat használok, ipari termelés növelést, város termék szükséglet növelést és néhány asset csomagot. Épület öregedés módosítást nem. Illetve van ez a báros növekedésének módosítása, Natural Town Growth, de nem a játék elején tettem fel, hanem később, azaz a központomnak már nagyobbnak kellett volna lennie.
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2020.01.24. 22:21:12
  • Skedek
    #2235
    azt mondom, nekem már jó magas.amennyiben van olyan modod,ami az épületek elöregedést befolyásolja, azaz megmaradnak a régi épületeid is az bekavarhat. így sok színűbb a városod, de olvastam,h sok minden mást meg gátol. város termelés igény, épületek fejlödése..
    Utoljára szerkesztette: Skedek, 2020.01.24. 21:47:50
  • tuvixplayer
    #2234
    A szintje emelkedik, csak az épület marad ugyanolyan, mint a első szinten volt. Videókon láttam felhőkarcolót is.
  • Jóózsf István #2233
    Egy szóval sem említettem, hogy ez engem zavar! De valakit egész biztosan.

    Szoktam ekép érvelni a "buszimádóknál". Az eszébe sem jut a gyökérnek, hogy a buszon százan utaznak, míg ő az opel asztra 1.7D-jében egyedül ül. (De lehet akár 1.4 benzin is!)

    Kering egy másik hasonló alkotás, ahol egy orosz szerelvényt vett fel valaki, három, vagy négy dízel mozdonnyal. Na ott nem volt rájátszás!!!
    És ha már környezetvédelem, mert ugye ebbe a játékba is bele kellett tenni... Hanula Barnának is kering egy előadása a jücsübön. Érdekes dolgokat mond. Ne legyen igaza!
  • Skedek
    #2232
    Én eddig nem is tudtam erről a headquarter épületről. Most felraktam kb 3 órája fent van és már jó nagy. Van egy mod ,ami befolyásolja az épületeket valami unlimited mod, de megkereshetem neked.
  • nibron
    #2231
    Egyrészt ezekre kicsit rájátszottak, másrészt mozdonyból elég kevés van. Nem úgy az autókból, ahol ugyanez történik csak kisebb mértékben. De a számukat tekintve tipikus "sok lúd disznót győz" effektus. A katonaságnál mi is elég sokat hülyéskedtünk a hidegindítással. Ha hideg van a hengerekben megül a víz, az üzemanyagban szintén van jócskán, de lehet még belerakni. Indításkor ezt el kell párologtatni, ezért amikor fehér a füst, az nem csak a sikeres pápaválasztást jelenti, hanem azt is, hogy gőz formájában tolja ki a vizet. Amikor olyan fekete, akkor vagy motorolajjal színezték meg egy kicsit (hogy rohadjon le a kezük), vagy valami hidegindító folyadékot használnak. Ilyenkor már bedurran a hengerben a porlasztott üzemanyag, de korántsem tud elégni főleg a paraffin, úgyhogy szén formájában távozik. Mi a katonaságnál hidegindítónak az artika-t (nem biztos, hogy jól írom) használtuk, az nem koszolt ennyire, de óriási ereje volt. Amikor már meleg volt a motor lehetett fogadni, hogy az első doboz artika-nál dobja le a motor a hengerfejet ha folyamatosan nyomom be neki a cuccost, vagy kibírja a másodikig. Molotov koktélban pedig verhetetlen volt, akkora tűzfelhőket (több mint 10m) generált robbanáskor. Gázolajos ronggyal körbetekertük, majd meggyújtás után odadobtuk valamelyik őrbódé mögé. A pali röptében simán meglovagolta a sorompót. De legalább 15 percig nem is tudott kvaanyázni.
  • tuvixplayer
    #2230
    Valamelyik mod állandósítja a Headquarter megjelenését? 40-es szinten van, de még mindig úgy néz ki, mint az 1-es szintű.
  • Jóózsf István #2229
    Környezetvédőknek különösen ajánlott! És egy marék seduxen is hozzá!

  • Phara
    #2228
    Utóbbira nem is gondoltam.
    Köszi
  • Skedek
    #2227
    Ezen is az van megcsekkoltam, én használom, szép, de kavicsos. Szerintem síneket kellene inkább keresened és a hídon frissíted. Sanszosabb, h találsz ott. Pl ez?
    Utoljára szerkesztette: Skedek, 2020.01.21. 17:54:20
  • Skedek
    #2226
    Esetleg ez ?
  • Phara
    #2225
    Valaki talált már olyan vasúti híd modot amin nincs zúzott kő?Mert sejtésem szerint a hidakat nem azzal csinálják legtöbbször.
  • Borg
    #2224
    Milliárdokat égettem el rá :D A legmagasabb pontokon a víz felett volt, hogy méterenként raktam le, olyan sokba került :D
  • Toxigen
    #2223
    És még mindig 800 misi maradt a viadukt megépítése után! Nem semmi :)))
  • nilorakkft
    #2222
    Köszönöm a gyors választ. Azt lehet tudni, hogy esetleg melyek a hibás modok amelyeket nem ajánlott használni?
  • tuvixplayer
    #2221
    A városban a fogadó állomásnak mindenképpen legyen egy teherplatformja, és oda kell irányítanod a tehervonatot.
  • nilorakkft
    #2220
    Elkezdek egy sandbox játékot 1950-ben, ott kb. az első útvonalon elköltök 12 milliót a 30-ból, így marad 18 millióm kb, majd ahogy 1950 év végére érünk, a váltásnál lerántja a maradék 18 milliót, és már ilyen mínusz 1-2 millió van az arrangment-nél. Azt magyarázza még el nekem valaki, mert lentebb olvasva nem volt egyértelmű, hogy-hogy tudok a városba szükséges dolgot vasúton szállítani? Van kész szerszámom, kell is a városnak. Megépítem az állomást ott ahol az igény jelentkezik a városon belül, azonban mégsem szállítja a vonat, mégsem kezdi el a szerszámot termelni. Személyiszállító állomást építettem a városba az lehet a baj? Hogy lehet ezt a legjobban kivitelezni?
  • Z33noo
    #2219
    Ha zárt a lakat akkor a játékos tulajdona, ha nyitott akkor meg a városé, de hogy mi értelme ... talán a játékos tulajdonú úthoz nem fejleszt, nem épit másik utat hozzá, de ez a része csak tipp részemröl
  • tuvixplayer
    #2218
    Út nézetben mik azok a lakatok az úttesten? Rákattintva az alapszínük változik, de mit lehet így beállítani?
  • Borg
    #2217
    Miután kb mindent mindennel összekötöttem már a térképen, nekiálltam ökörködni :D
    De legalább megvan a glacier express achievment is :D

  • Jóózsf István #2216
    Ha a gazdája olvassa, akkor: Igényes munka! Köszönjük!

  • Skedek
    #2215
    Az mit jelent pontosan, hogy ugrál? A vonaladon vannak járművek,annak fentartrási költsége van, ezeket évente veszi le, de közben profitot is termelsz valószínű. Gondolom ez miatt ugrál fel-le.
  • Skedek
    #2214
    Magyar modellek Bocs,ha már volt.
  • nilorakkft
    #2213
    Transport Fever 2. Jó pár modot feltettem(20-30 db) és a pénzem összevissza ugrál, pedig még csak 1 vonalam van. Mi ez?
  • Jóózsf István #2212
    Nem jó! Ne használjátok. Valami felelőtlen vállalkozó szellemű készítette a módosítást, csak épp nem gondolkodott és még arra sem vette a fáradtságot, hagy megnézze hogy álltak össze a régiek, amiket a tf1-hez készítettek.
    Elnézést a vaklármáért!
  • Jóózsf István #2211
    Navégre!