2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • tuvixplayer
    #2451
    Sandbox módbana kész térképen oda tehetsz le üzemet, ahova akarsz, és törölhetsz is.
  • Jóózsf István #2450
    Akkor esetleg vedd sűrűbbre az ipari létesítmények mennyiségét. Gondolom nagyon "le van húzva". Speciel az se nagy gond, hogy ritka. Én is olyan térképet készítettem amin alig van város és ipar, mégis szépen belaktam. Inkább csak ízlés kérdése. A szállítás ellenértékébe be van számítva a távolság is, tehát elméletileg nem lehet gond!
  • nilorakkft
    #2449
    Az a problémám nekem, hogy ha új térképet kezdek, a random térképgenerátor(legnagyobb térkép) lehetetlen helyre rakja az ipartelepeket, és kibaszottul messze vannak egymástól egy adott lánc ipartelepei. Szóval szép és jó, hogy gyártsak olyat ami a városnak kell, de olyan messze vannak a lánc ipartalepei egymástól, hogy azt teherautóval összekapcsolni háát, hogy is mondjam, elég bizarr és nem hiszem, hogy költséghatékony. Fel van téve az industry mod is.
  • Nohab
    #2448
    Ja, valami olyasmire gondoltam. Szóval ha van a közelben egy gyár, aminek a termékét el tudod vinni a városba, akkor érdemes először azt megvalósítani, akár közúton. Az meg fogja növelni a lakosok számát, ami magától értetődően a személyszállításra is jótékonyan fog hatni. A vonatokat, pedig a lehető legtöbb rakott kocsival, kell közlekedtetni.

    Szóval könnyebb nagyobb lakosú városok között rentábilis személyszállítást létrehozni, mint kettő érintetlen esetén.

    Viszont figyelj a zajterhelésre. Lehetőleg kerüld el a lakóépületek melletti vonalvezetést és teherszállítást, mivel ez negatívan hat a lakosság számára.

    Továbbá ajánlatos helyi járat kiépítése a városokban.
  • wollnerd #2447
    Gondolom kielégíteni a városokat azzal hozzájuk tartozó a két ipari temékekkel. Így (is) növekszik.
    De majd Nohab esetleg kijavítja/kibővíti a mondanivalóm.
  • nilorakkft
    #2446
    Mit értesz azalatt, hogy nem árt felhúzni a városokat?
  • Nohab
    #2445
    Nem árt, ha előtte felhúzod a városokat, de könnyebb nehézségi szinten akár vasúttal is kezdhetsz. A vasút amolyan nagyot kockáztatsz, de sokat nyerhetsz téma.

    Csinálj egy mentést előtte,ha bizonytalan vagy és a sikertelenség esetén elég csak majd visszatöltened.
  • nilorakkft
    #2444
    És csak gépjárművel szabad elkezdeni? Azaz az elején pénztemető a vasút?
  • Jóózsf István #2443
    Olaj - finomító - üzemanyag - lakosság vonalat szoktam választani. Esetleg mezőgazdaság és étel. Mikor melyik kényelmes. A legtutibb útvonal, ha ezek közé esik a lakott terület és akkor mintegy visszaúton szállítják a lakosságnak a végterméket. Hogy szinte ne legyen üresjárata a járműnek!
  • nilorakkft
    #2442
    Üdv Srácok! Rászántam magam a TF2-re. Abban kérnék segítséget, hogy akár 1840-be, vagy akár 1940-ben mivel érdemes elkezdeni a játékot? Mármint szállítási láncokra gondolok. A random térképgenerátor nem valami barátságos módon működik, elég "szarul" helyezi el az ipartelepeket és hátha tudtok tippeket adni. Köszönöm.
  • TopGun
    #2441
    Hello! igen, fent van az industry expanded, gondolod, hogy szedjem le?
  • Skedek
    #2440
    fent van az indusrty expanded? az lehetséges,h azért nem látja,mert az alapjátékban nincs benne.
  • Skedek
    #2439
    nekem rögtön ment, semmit nem kapcsolgattam, szerintem nem is kell.
  • TopGun
    #2438
    Letoltottem, koszonom! Van valami menu, ahol ki lehet jelolni milyen arukat szallitson? Ha igen, hol kell bekapcsolni, vagy aktivalni?
  • Skedek
    #2437
    https://1drv.ms/u/s!AoC3pXhCj-QzjP4VcANplf1GSPVE_g?e=kl8jRA
  • TopGun
    #2436
    Hello Skedek!
    Megtenned, hogy ezeket a Mav Habbinss vagonokat feltoltened valahova? Elore is koszi!
  • Skedek
    #2435
    sikerült, addig matekoztam rajta míg összehoztam. nem kell 2 állomás.
  • TopGun
    #2434
    Hello! Koszi a valaszt! Megneztem itt a kepeken, meg nalam a jatekban is, tenyleg ott van a Krisz fele vagonoknal az eloallat, a tej, meg a food is! Bocsi, kisse beneztem, elnezest kerek. Kar, hogy torolted az OneDrive mappat, megprobaltam volna ujra letolteni a fileket.
    Utoljára szerkesztette: TopGun, 2020.09.03. 18:39:49
  • Skedek
    #2433
    használom ez egy sima savegame volt, csak optikai dizájnoltam. van egy térképem,amin már rég melózok ott szeretném használni. van még egy érdekes rész a síneknél, mindjárt csinálok róla vidit
  • Skedek
    #2432
    egy állomás, ha két állomásból állítod össze,akkor 2 is lesz nem egy. írok neki megkérdem, ha válaszol megosztom.
  • Jóózsf István #2431
    Pont azt akartam mondani, hogy ezt össze lehet hozni több állomásból, az csak optikai csalódás, hogy egynek látszik. Az meg megint más tészta, hogy azt a részt egyben lehet törölni...
    Na jó Feladom. Aki készítette nagyon ügyes. És valóba meg lehet-ne oldani. Gondolom az nem szempont, hogy "egyben lehessen törölni".
    Ha két állomást rakunk egymás után akkor jelző sem kell bele, mert az állomásnak van sajátja, de ha VÉG-állomás, akkor egyébként is visszafordulnának, tehát arra se lenne szükség. Ha lenne kedvem megcsinálnám próbából...
  • Toxigen
    #2430
    Akkor, ha jól sejtem, tkp. több állomás van egymás mellé/után elhelyezve. Úgy ehez mod sem kell :)
  • Skedek
    #2429
    https://1drv.ms/u/s!AoC3pXhCj-QzjPhEqWc-LsjvIwR9xQ?e=VJqB4I
    itt van egy pici videon is
  • Skedek
    #2428

    Azt vágom,h a tf1-ben volt olyan mod. De, itt a srác megoldotta a tf2-ben sima állomásra. Egymással szemben áll a 2 vonat és veszi fel az utasokat. Az állomás nagy részét letette, aztán az első képen látható, h betett valami sínt meg lámpákat és már megy is.Az első képen a sárga rész az állomás,ami egyben törölhető a sötét rész meg ,amit oda rakott.
  • Jóózsf István #2427
    Azt egy állomás tudja. Legalábbis a TF1-ben még úgy volt. Természetesen módosításról van szó, de hogy melyikről...?!?!?
  • Skedek
    #2426

    Üdv Ska! Azt szeretném megoldani,h 2 személy vonat egymással szemben egyszerre egy vágányra érkezzen meg. Van erre egyszerű megoldás?Találtam egy savegamet, amit befotóztam. Ott így oldotta meg a srác, csak nem jövök rá, hogy pébe csinálta. A lényeg,h közbetett egy sínt, amit mutatok is. Az állomást lehet törölni a beillesztett sín nélkül, tehát nem az állomás része az a darab, amihez ráadául signált telepített,amit ugye nem lehet állomás közepére. Viszont,ha arra a kis szakaszra sínt telepítek ott nem lesz suemély plató,azaz kihagyják az utasok. Huhh remélem érthető, videot is tudok feltolni. Tipp?
  • Skedek
    #2425
    és a tej is vagy nem vagy alapos vagy meg sem nézted. a kérdéseidre választ adtam sőt privátban is egy jó párra. fagyás, szállítás... azt is mondtam míg nem szánsz rá,h megvedd nem fognak működni a steames mentett állások. ergo feleslegesen töltögetek neked felhőre 30gb , tudom,h nem gog működni.szívesen segítek, de feleslegesen sem akarok erre időt szánni.
  • Skedek
    #2424
    Márpedig ott van az élőállat krisznél lásd a képet.
  • Jóózsf István #2423
    A #2411-ben említett problémák mindegyikét érintettétek. Újrafogalmaznád pontosan miben kellene segítenünk?
  • TopGun
    #2422
    Meg mindig az a kerdesem, hogy valaki tudna nekem segiteni nekem TPf2-ben?
  • TopGun
    #2421
    A Krisz MAV-os vagonjai kozul egyik sem tud sem elo allatot, sem tejet szallitatni,Megneztem az osszes vagont, kulon kulon, mind a kilencet! En egyedul csak egy Kanadai ceg szerelvenyeit talaltam meg Steam-on, akik tudjak ezeket a felteteleket teljesiteni, amiket elvarok: elo allat, tej. Kozuti szerelvenyt sem talaltam ezekre.
    Utoljára szerkesztette: TopGun, 2020.08.28. 14:58:05
  • Jóózsf István #2420
    Hidd el, hogy a cpu limit mellé bőven belefér egy kis vga izzasztás!
  • Boxer HUN
    #2419
    Tényleg gyönyörű modellek, de csak az használja, akinek bitang erős gépe van. 2K és 4K-s modellekről van szó.
  • TopGun
    #2418
    Irtam privatot olvasd el.
  • TopGun
    #2417
    Megneztem oket! az a gond, hogy az osszes alkonyvtar ures, amit feltoltottel,a 486-os modokban! Viszont siman tudok letolteni steam-rol ez hogy lehet? Ezeket a vagonokat fel tolthetned oda, ahova a tobbit, a sima modokat a 100-ast le tudtam normalisan tolteni, szoval, akkor nem ertem, hogy a nagyobb konyvtarat miert nem tudom letolteni? amiben a fontosabb modok vannak!
    Utoljára szerkesztette: TopGun, 2020.08.27. 14:39:28
  • Skedek
    #2416
    Rengeteg vagon meg teherauto van, Krisznek a mavos vagonjai is tudják szállítani. Nekem legalább 10-12 vagon van hibbillis meg boxcarok. nem tudok mit javítani feltöltöttem az összes modomat, nincs mit javítani. De, már leírtam,h steames kapcsolat nélkül 100%,h nem fog működni.
  • TopGun
    #2415
    Hello Skedek! Nem irtad meg este amit igertel az eloallatos szallitasrol tegnap este es az One Drivere feltett cuccokat sem javitottad! Varhatom, hogy vegre kijavitod oket?
  • Jóózsf István #2414
    "Feleslegesen terhelni"
    Szerinted túl van terhelve?
    Legalább mozgatjátok!
  • TopGun
    #2413
    Hello! Koszi a gyors valaszt! Egyenlore ugy nez ki, sikerult megoldani a vasuti eloallat, hus, tej szallitast, de azert varom, hogy Te mivel szallitasz? Marcsak a kozuti, a legi es a vizi szallitast kellene megoldani ezekre a dolgokra. 2013-ban vagyok, lehet, hogy a TGHyrt meg kesobb jon? Igen a hidrogenes vonat es van tobb valtozata is, tobb mod-al, mindet feltettem, de meg semmi, talan 2014-ben lesznek elerhetoek. Egyebkent irhatsz privatot is nem kell itt a topic-ot feleslegesen terhelni.
  • Skedek
    #2412
    Szia! Én szállítok élő állatot,este hazaérek és megírom melyik modokkal.
    A hidrogénes vonat ez a "TGhyrt"? lehetséges,h korban még nem jársz ott. 2000 után jelenik meg valamikor.