2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • nibron
    #2291
    Ha jobban megnézzük Ferihegy is a város része, a VHHH közel sem volt sosem ennyire zajos, mint az LHBP. Egyrészt az egyik irány víz felett van, a másik hegyvonulat mentén, csak van egy vékony sáv ahol átjönnek a gépek. A leszállási eljárás bonyolultsága miatt (íves VOR megközelítés) alacsonyabban tartották a gépeket (alapvetően a küszöb fölött valamivel), hogy ne kelljen állandóan a magassággal foglalkozni. Ezért is tudtak tök jó felvételeket készíteni, de az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy többnyire a nyomornegyed van a bevezetősáv alatt (ahol rendszeresen bontani kellett az illegális építkezéseket), illetve valamennyi ipari, kereskedelmi egység.
    Nálunk Budapesten sokkal nagyobb problémát okoznak a 31-es fel, 13-as leszálló gépek, ugyanis alacsony magasságon átrepülik a várost, illetve a reptér környéke is sűrűn lakott. A nyugati példa nem igazán ideális, ugyanis pont a nyugati európai városokban van a legtöbb problémás reptér. Berlinben pl. rögtön 2 is van, mert a Tegel is rossz helyen van, a Schonefeldről pedig már ne is beszéljünk (teljesen belakott területen van). Ráadásul ez a készülő Brandenburg reptér. A 3. berlini reptér a Tempelhof tulajdonképpen a belvárosban van, közlekedési szempontból roppant szükséges lenne rá, de egyrészt annyira megsérült a II.vh-ban, hogy még mostanra sem sikerült eldönteni, hogy megéri-e felújítani, másrészt benne van a "világ 10 legveszélyesebb reptere" között a város miatt. Úgyhogy egyelőre parlagon hever. Ha átmegyünk Londonba ott is kapásból 2 van: a Heathrow (a föld 3. legforgalmasabb reptere) benn van a városban, a London City ami csak picit kisebb mint a Khai Tak, szinte a belvárosban. A párizsi Orly reptér is sokkal nagyobb forgalmat bonyolít mint amit szabadna neki a zajterhelés miatt, és ezt a végtelenségig lehetne sorolni. Ezek mind nyitott repterek, és nem igazán tervezik elköltöztetni őket, míg pont az ázsiai országokra jellemző, hogy folyamatosan keresik a lehetőségeket. Így mára a Khai Tak-ot is bezárták, mert egy mesterséges szigetre felépítettek egy rohadt nagy repteret. Egyébként pedig a hatalmas helyhiány ellenére, azért elég jó helyre tették azt a repteret, mert összességében sokkal kisebb zajterhelés volt ott, mint nálunk Ferihegyen, holott szinte csak heavy gépek röpködtek ott. Viszont az öböl partján van, ott már csak a kikötő van, ahol emberek laknak azok nem is hallották a gépeket (öböl másik oldala). A nyomornegyed pedig alapvetően ipari terület még a mai napig is. Logisztikai szempontból pedig sokkal jobb helyen volt mint a mostani, mert ott volt a kikötő, a főutak, az ipar és kereskedelem. Az új reptérnél még a mai napig sem tudták rendesen megvalósítani az optimális logisztikai útvonalakat. A várost még mindig túlterhelik a helyi szállítású kamionok. Bankokban kb. ugyanezt csinálták, a japcsiknál pedig már sportot űznek a különleges kialakításokkal, ezzel szemben európában nem igazán találunk példát komplett reptér átköltöztetésre. Kivételnek most csak Athén jut az eszembe, ott is ázsiai mintára építettek egy új repteret. De pl. Barcelona az egyik, ahol szintén ázsiai mintára kellene csinálni egy mesterséges szigetet és oda kirakni az El Prat-ot, mert ahol most van az egész várost zavarja. Csakhát európában egészen mára költik a pénzt, többek között ezért sem megy még a németeknek sem a reptér áttelepítés.
    Még Dubajban is vannak gondok (ahol ugye van pénz bőven), amikor rájöttek, hogy a repteret rossz helyre építették (gyakorlatilag kettévágták a várost), inkább elvitték onnan a gazdagabb kerületeket mint, hogy mondjuk a Sharja-i repteret (az van a város szélén) bővítették volna az eredeti tervek szerint. Az új reptérrel inkább kinyírták az akkori komplett üdülőövezetet, úja(ka)t kellett építeni, ami közel sem olyan szép mint a régi (tipikus sivatagi oázis volt). Most az oázis helyén a reptér egy része és logisztikai központ van.
    Úgyhogy összefoglalásként pont ázsiában törekszenek arra, hogy csendesebbek legyenek a városok, európában inkább csak a problémák szaporodnak, együtt kell élnünk a zajjal, ahogy terjeszkednek a városok.
  • tuvixplayer
    #2290
    Kíváncsi vagyok, hogy lehet-e újabb peronnal, vágánnyal bővíteni egy ívelt állomást.
  • mariakandras
    #2289
    Azsia. Nyugati kulturaban ilyet nem lehetne megcsinalni az emberekkel. Mondjuk erdekelne egy 24 oras honkongi atlagzajszint, lehet hogy ott mar fel es leszallaskor akksival mennek a gepek. :)
  • Borg
    #2288
    Undeground Station Mod
    Nagyvárosok megmentője :)
  • Jóózsf István #2287
    Nem vettem észre semmi hisztit!
  • Phara
    #2286
    Csak nálam nem működik a Steam vagy másnál sem?Már napok óta szarakszik néha.
  • Jóózsf István #2285
    Úgylátszik közben a készítő is rájött...

    "updated
    ------------
    added: switch of lights.
    deleted: horse carriages.
    ------------"
  • DevEagle
    #2284
    Szerintem a hiba az önében. Mert más youtubereknek az építős stílusában ezt én nem vettem észre. Pedig azok használnak ám rendesen asseteket. Gondolom a moddereknél érdeklődtél akik csinálták amiket te használsz hogy direkt van ez a hiba vagy user error?
  • perko
    #2283
    Repülőtér a város közepén
  • Jóózsf István #2282
    Bár nem említettem, természetesen a két kifutósról beszéltem...
    4 vonalat szolgál ki. 2-2 személy és teher... Sorban jönnek a gépek...
    Nyilván nem kell rommá terhelni a repteret, de attól még a probléma fennál.: Túl majrésak a pilóták!
  • Phara
    #2281
    Nekem most éppen az nem tetszik, hogy már 2x-es sebességen is akadozik a játékmenet nem csak 3x-on.
  • wollnerd #2280
    Ki lehet bővíteni a (modern) repteret a konfigurálással egy 2. kifutópályával. (utolsó fül ha jól emlékszem)
    Ezt a játék nagyon jól használja ki, mivel az egyiket a felszállásra, a másikat pedig landolásra használja.
  • Jóózsf István #2279
    Valaki el tudná magyarázni érdemben, hogy az asset (tereptárgyként - dísznek lerakható) járműveknek miért világít a lámpája. Azt már csak halkan tenném hozzá, hogy az összes!!! (index, helyzetjelző, fék. Talán még a tolató is!)
    Tudom, hogy egy megkeseredett vén hülye vagyok, (Skatulyabácsi) De ezzel együtt is van egy olyan érzésem, hogy a modderek egyre debilebbek!
    Hogy ez-e a legnagyobb bajom? Nem. De attól még lehetne jól is csinálni azt, amihez a nevünket adjuk!

    Apropó repülés. Nézegettem egy darabig az egyik forgalmas repteremet és azt látom, hogy baromi sok az átstartolás. Amiknek a zöme indokolatlan. Már bőven a gurulón van az előző gép, talán csak a farka hegye lóg a leszállópályára, az épp közeledő gép meg még többszáz méterre van tőle, de már húzza is fel az orrát. Baromi ráfizetéses lesz így a légiközlekedés!
  • Borg
    #2278
    -Mekkora várost szeretnél?
    -Igen. (még repülőn is kelljen kenyeret beszállítani)

  • Skedek
    #2277
    Dimre: Menj Krisz oldalára és kérdezd meg tőle,azt hiszem másnak is volt ilyen baja,mintha írta volna ott valaki. A német mód tetszik, jó összetett, még ki kell tapasztalnom. Eddig,amit István osztott meg azt használtam.
    Phara : Most akartam kérdezni,hogy sikerült,mert megcsináltam újra én is egy ilyen vonalat,de akkor nem dobom fel.
    Utoljára szerkesztette: Skedek, 2020.01.31. 17:27:53
  • Phara
    #2276
    Nos végülis egész jól sikerült megoldani a 2 pályán lévő különböző sebességű szerelvények összehangolását.Ahol az expressz nem áll meg onnét a kimenő jelzők sűrűn vannak.Viszont a 2 szélső megállónál ritkábban, hogy a lassabbat után ne induljon el túl hamar viszont a 2 város közti kb 2/3-os szakaszon véget ér a jelző,hogy ahol nem áll meg az expressz ott ne induljanak el ha már az expressz úgy is nemsokára megelőzi.Persze minden város közt valamennyire ki kell nyomozni az ideális jelző távolságot.
  • Jóózsf István #2275
    Úgy láttam, mintha nem oda raknád az oszlopokat, ahova akarnád. Van ebben amolyan automatikus pozíciónáló izé? Mert anélkül szerintem boldogságosabb lenne...!
    Én egy gőzös verziót használok, ahol jóval kevesebb eszköz áll rendelkezésre, de tizedmilliméterre oda rakom, ahova akarom. Szintén német póznákkal operálok.
  • dimre
    #2274
    Picit hosszú lett, néha elmélázok, fontos, hogy a vágánykereszteződéseknél nem igazán lehet pontosan illeszteni az oszlopokat.
    Nem használok gőz modokat, csak manuálisan vagy modmanagerrel pakolgatom be a cuccokat, nálam jobban bevált, lehet variálni a betöltéssel.
  • dimre
    #2273
    Üdv mindenkinek! Kicsi megoldandó problémám lenne, a Magyar csomagban levő festett Traxx-ek bármi előtt vannak akasztva belelógnak a vagonba. Körülbelül az ütközök vannak a kabin vonalában, elvileg csináltam képeket, de nem találtam, úgyhogy nem csináltam, elfelejtettem a billentyűk kiosztását. Valaki esetleg tudja mit kellene átírni a mod mappájában, hogy meggyógyuljon ? Köszönöm.
    @Skedek, az oszlop mizériához, a német síneket töltsd le, van külön hozzá oszlop szett is, nagyon részletes, manuálisan kell kihelyezni, de csak a váltók körül. Én úgy szoktam, hogy minden sínt a némettel pakolom le, nincs oszlop sehol, utána ahol nincs kereszteződés ráfrissítem a varázspálcát, vagy a high way-t, itt végig megjelennek az oszlopok (fontos, hogy a menüben be kell állítani a régiónál Németországot, máskülönben az alap oszlopokat pakolja le). A kereszteződéseknél kézzel lerakok párat, így elkerülhető ez a több éves mizéria, ami kb a játékosok zömének szúrja a szemét. Még annyit, hogy más oszlopcsomagot is használhatsz ez mellett, nálam az osztrák is benn van, majd próbálok valami képi anyagot csinálni az oszlopokról.

    Utoljára szerkesztette: dimre, 2020.01.31. 00:50:32
  • Skedek
    #2272
    TF1-hez volt a buldozer mod,ami tudott specifikusan, sajna a kettőhöz még nem találtam.
  • Jóózsf István #2271
    Az is valami, ha mod járműveit kicseréled másikakra és tovább tudod vinni a térképet! Még mindig jobb, mint siránkozni az elbukása miatt. Ezután én is alkalmazni fogom ezt az átrakós megoldást!
  • Phara
    #2270
    Olyan modról tud valaki amiben a tereptárgyakat specifikusan le lehet radírozni?Meglévő pályán mondjuk csak a sziklákat vagy csak a fákat törölje nagy területen.Esetleg valahogy map editorba vissza tudom helyezni és ott törölni őket?
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2020.01.30. 15:10:42
  • Skedek
    #2269
    Ezt próbáltam,látja is az adott modokat így a pirosat kiveszem, de továbbra is kidob. Egy másik térképemen ugyanez a hiba, de ott nincsennek ilyen vonatok,amik futnak épp, így csak simán kikapcsolom és elindul. Olvastam a steam forumon,h másnál is ez van. Az egyetlen megoldás jelen pillanatban, ha a steames modokat átrakom a letöltött modok mappába és ott aktiválom a steamesekről leíratkozom, így csak ott lesz kapcsolat,az meg variálhatom,ahogy akarom. Csak így meg a frissítések bajosak tudom, de hátha kijön már egy mod manager a tf2 alá is.
  • Nohab
    #2268
    Próbáld meg a modokat a játék könyvtárába lévő mod mappába betenni. Oda nem nyúl be a steam, de mégis tudod aktiválni.
  • tuvixplayer
    #2267
    Lehet, hogy ez a mod kell neked: No catenary mast track & placeable masts
  • Skedek
    #2266
    A tf1-el is bajom volt a váltókkal, h nem tudtam szépen megoldani az oszlopokat, mindig belelóg a sinbe meg egyszerűen rondán rakja le. Főleg,ha egy nagy állomás van, olyan oszloperdő alakul ki. Eddig kézzel raktam le a kritikus helyeknél, de nagyon idő igényes. Van erre megoldás vagy csak az,h oszlop nélküli síneket rakok le és én megoldom kézzel?
  • Skedek
    #2265
    Sajnos a mentésem nem tudom betölteni a lentebb írt okok miatt 110óra. Újrakezdtem tegnap, csinálok egy ilyet, készítek róla képernyőképet és feltöltöm.
  • Phara
    #2264
    Mindenesetre köszi a segítséget próbálkozom vele.
  • Phara
    #2263
    Tehát a bejövö váltó elé és az állomások távolságának a közepe közé pakoljak bejövő jelzőket?Ha nem ,küldhetnél valami képet is. :) De én nagyjából így képzelem el amit mondasz.
  • Skedek
    #2262
    Igen,ezért mondtam,h kell egy kis befutó,ahogy jön be a vonal egy darabig már 4 sín jön be, ott eleve belassul a lassú vonat a váltó miatt plusz áll az állaomáson veszi fel az embereket. Előtte meg sorban lámpázni,h rögtön betudjon futni utána a gyors. Nekem így működik valamennyire, lehet van jobb megoldás ,de nem tudok róla.
    .
  • Phara
    #2261
    De ha a bejövő váltóhoz teszek lámpát és még az IC azt nem hagyta el akkor simán elindul az inga.
  • Skedek
    #2260
    Én ezt lámpával oldottam meg. A leggyorsabb vonatom csak a két végpont között áll meg. Van 230km/h-s,160km/h-s és 120km/h-s ugyanazon a vonalon. Az állomáson bevárják egymást. A lényeg persze,h külön peronra fusson be a lassabb. A kimenőhöz teszel egy lámpát,de csak a lassú vonalra. A bejövőhöz pedig még jóval az állomás előtt lerakok egyet a gyors vonalra. Így kicsit ki kell futtatni í síneket, tehát nem rögtön beleágazod a fő vonalba.
  • Phara
    #2259
    Na most viszont kéne egy kis segítség.Több város közt van 2 irányú vasútvonalam amin egy vonal fut jelenleg végponttól végpontig.
    (a-b-c-d-c-b-a) de ennél jócskán több. Namár most.A végpontok kivételével minden állomáson 4 vágány van.Expressz vonatokat szeretnék amik csak minden 2. városnál állnak meg.Hogy tudnám megoldani az elsődleges prioritást rájuk, hogy mikor az állomásokon épp nem áll meg akkor a városok közti inga ne álljon be elé hanem várja meg az állomáson míg az expressz megelőzi?
  • Phara
    #2258
    Esetleg offline-nan?
  • Skedek
    #2257
    Phara, pont ezt mondom,h megvannak a mentések. De, ha visszamásolom ugyanúgy piros. Mintha a steam kapcsolat kellene neki. Új modként megjelenik, de nem tudja helyettesíteni,ha azokat lekapcsolom.
  • tuvixplayer
    #2256
    Korábban panaszkodtam, hogy a több mint 7000 összlakosságú 6 vársosos kis térképem lassú, szaggat, kezd játszhatatlanná válni. A betöltése is több percig tartott, valamint az egyes kezelő panelek is jóval lassabban jöttek fel. Már ott tartottam, hogy kezdek egy újat a Natural Town Groth mod nélkül. Tegnap minden megváltozott. Gyorsan bejött a térkép, nem szaggat, normálisan követhetőek a járművek, és az egyéb műveletek is a régi sebességgel mennek. Örülök, bár nem értem a visszagyorsulás okát.
  • Phara
    #2255
    Persze utólag már semmi értelme de megelőzésre nem lehet az megoldás, hogy biztonsági mentést csinálunk a modokról?
  • Jóózsf István #2254
    Érvágás, szemmelverés, ráolvasás, vajákolás, szitkozódás, stb... Hány belakott térképet buktam emiatt!?!?!?
  • Skedek
    #2253
    Tegnap sajnos 3 mod eltűnt a steamről, ha ráklikkelek a játékon belül a modra az oldalon sem találom meg. De, amiket kér ,mindből van mentésem, tehát megvan ez a 3 mod. Hiába másolom vissza, beteszem a modba illetve steames modba is, de úgyanúgy piros felkiáltójeles. Nagyon sok órám van benne úgy néz ki,hogy kuka, de hátha valakinek lenne ötlete.
  • Phara
    #2252
    Valaki amúgy észrevett bármi különbséget a régi rendszerhez képest városi tömegközlekedésben?Most mintha nem törődnének a frekvenciával az utasok,és hogy mennyit kell várni így ugyan annyian utaznak 1db csuklós busszal is mintha több kisebb busz lenne ugyan azon az útvonalon.
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2020.01.27. 13:00:21