2611
Transport Fever

uvayd3klw20ft2s6mwdj.jpg
  • Jóózsf István #2331
    A diavetítést értem, de mire gondolsz a kezelhetetlen dolog kapcsán?
    Magam részéről a modderek lelkesedését hiányolom. Valahogy gyorsabbnak gondoltam a fejlődést. Még mindig nincs rendes "rekeszes" kamion, ami pont segítene a sebességi problémán, mondjuk egy olyan vonalon, ahol több/sokféle árut kell szállítani. Ugyanez vonatkozik a vasúti kocsikra is. (Abból van pár, de nem az igaziak. Unom, hogy nekem kell a modokat átírogatni!)
    Nem védem a játékot, mert nálam is szökőévenként fut egy kicsit. Vagy ha épp találok valami szimpatikus modot és kipróbálom...
  • mariakandras
    #2330
    Mutatsz rola par kepet?
  • Borg
    #2329
    2000-ben lol, én már valahol 2400 körül jártam, mikor végleg abbahagytam a sok kezelhetetlen dolog, meg a 8 fps miatt.
  • mariakandras
    #2328
    Sikerult megoldanom, de rendkivul szoszmotolos. Ki kell nyomozni, honnan megy a tomeg hova es miert, majd eszerint cselekedni. Lassan 2000-ben vagyok. Azert eleg szeles repertoar all rendelkezesre a dugo minimalizasara, gyakorlatilag minden van ami a valosagban, alig hiszem, hogy az volna a megoldas, amit irsz..
  • Borg
    #2327
    Nem normális, de ez a játék ennyit tud ami az autóforgalmat illeti.
    Késői játékban is gyakorlatilag minden közúti kapcsolatot meg kell szüntetni a nagyvárosok között, különben csak dugó lesz ott is.
  • mariakandras
    #2326
    Normalis, ha egy varoson keresztulmeno uton folyamatos a dugo? 1979.
  • Jóózsf István #2325
    Az még önmagában nem gond! Nálam is a rendszer-meghajtón van a Gőz és egy másikon a játékok. Mindig is így volt! A gond ott kezdődött, hogy el akartam költöztetni egy másik helyre... (harmadik meghajtó)
    Magában a Gőzben több mappát is beállíthatsz telepítési helynek.
  • csocsirocsi
    #2324
    Köszi, ez volt a gond. Két különböző partíción volt a steam meg a játékok.
  • Jóózsf István #2323
    Nálam is volt egyszer ilyen, amikor át akartam költöztetni egy másik meghajtóra a játékot. Olyasmi rémlik, hogy a Shaderekkel függ össze a jelenség. Ha ez segít?!?!
    Azzal meg is oldódott, hogy visszaraktam az eredeti helyére.
  • csocsirocsi
    #2322
    Sziasztok! Nekem olyan gondom lenne, hogy az összes steames mod (járművek, épületek) hibás, nincsenek texturák, minden lila színű (Transport Fever 2). Mi a fenét tudnék ezzel kezdeni? Kicsit unom már a vanilla járműveket :D Már legalább 3x újra raktam a játékot, meg a steammel megvizsgáltattam a játékfájlokat, de nem lett jobb a helyzet...
  • Borg
    #2321
    Nyilván bug. De nekem pl olyan vonatok járnak már, amik 4000-20000 tonna árut rakodnak egy-egy alkalommal. Szóval a loading speed is kiritkus. Ilyenkor aztán főleg idegesítő, ha feleslegesen fel és le pakolásznak, olyasmit amit nem kéne, vagy olyan állomáson ahol azt nem kéne. Épp ezért figyeltem már meg én is, a patch előtt is csinálta a játék sajnos.
  • Jóózsf István #2320
    Puff neki!
    De értelme akkor sincs!
    Az a járat két állomáson pakol fel, egyen le. Ezt se nevezném bonyolultnak.
  • Borg
    #2319
    Ez a patch előtt is volt már. Minél több árut hordasz, és minél több célponthoz, több állomáson, vonalon keresztül, annál gyakrabban előfordul.
  • Jóózsf István #2318
    Valaki magyarázza el, (De szép lassan ám!) hogy mi a búbánatért szellőztetik a vonatok az árut? Ez egy új ficsőr! Azóta van, amióta jött most a javítás. (remélem legalábbis, mert korábban nem vettem észre!) Ha valami, akkor ez biztos nem gyorsítja a játékot!

    Ha valaki nem tudná, hogy mit kell nézni: Beáll a 12-es szerelvény az állomásra, a már rajtalévő nyersolaj egy részét kipakolja. Majd vissza a többivel együtt. Amikor először láttam ezt, akkor egy vegyes szerelvény volt és azt gondoltam, hogy "átrendezi" a rakományt, hogy hatékonyabban tudja elszállítani. Na de, ez egy olyan szerelvény ami csak és kizárólag nyersolajat szállít!
    Tehát: Mi a ferde pélóért pakolgat?
  • dimre
    #2317
    Abbahagytam egy nagyon nagy térképet szinte teljesen felépítve, kicsi schönbau beütéssel, diavetítés volt a vége felé. Hiába az apró trükköknek max. két óra játék után ki kellett lépni, törölni a tex.cache mappa tartalmát aztán vissza, de nálam azért ér valamit ez mókolás, igaz régi gépem van.
  • mariakandras
    #2316
    Nekem is kb 100 oram van a jatekban, de meg 1980-nal tovabb nem jutottam.
  • Jóózsf István #2315
    Én meg pont fordítva vagyok vele. Szeretek időről időre új nagy térképekbe kezdeni, hogy jól belakjam és addig csiszolgatni, hogy minden teljesen flottul menjen benne. Tehát mire jól érezném magam, addigra válik "játszhatatlanná" a játék!
    Ez az akadozás meg nem tudom honnan jött, mert az egyben én ilyet nem tapasztaltam. Új ficsőr!
  • Borg
    #2314
    Steam is televan ilyen bejegyzésekkel, hogy rosszabb lett az akadozás. Aztán hogy foglalkoznak e vele... igazából úgysincs már sok ebben a játékban. Amit lehetett kimaxoltam, nagyon más már nem vonz benne így 100 óra után.
  • Jóózsf István #2313
    Pont véletlenül megnéztem, (Merthogy gyanúsan lassú volt!!!) hogy mennyi ideig tölt indulásnál 1:40! Nyilván ez környezet függő. Mármint a térkép nagyságától és a felhasznált módosítások mennyiségétől. Nem lehet egzakt módon következtetéseket levonni, vagy alapul venni.

    Viszont azt kell hogy mondjam (és ez egy kicsit kínos nekem), hogy miután futott a játék vagy két órát, azt vettem észre, hogy mintha kevésbé lenne "ideges" a játék, talán pár képkockával is gazdagabb lenne. Ezt persze úgy kell érteni, hogy kritikus helyeken és pillanatokban +3-10
    A memória fogyás is megállt egy szinten. Számokat nem írok, mert szintén nem egy biztos pont.
    Mintha átgondolta volna a játék az egész eddigi életét és lenyugodott volna. Tehát; Valamit tényleg csináltak vele, és érezhető is, csak hagyni kell érvényesülni. (1-2 óra)
  • mariakandras
    #2312
    Nekem gyorsabb lett, hamarabb is tolti be a nagy terkepet, kb 20 masodperc alatt. Egyenes ut korabban is johetett volna, mostanra mar megszerettem, hogy olyan girbegurba idonkent 1-2 utca, de azert persze orulok neki. :)
  • Jóózsf István #2311
    Nálam ezt tudja per pillanat!
  • Jóózsf István #2310
    Akkor jogosan kaptam agyhúgykövet miatta! Nem akartam mondani, hogy "Nemhogy jobb, de inkább rosszabb", mert az se lenne igaz. Nálam ugyanazt a 20 körüli értéket hozza... De ez az akadozás?!?!?!? Hogy hogyan lehetséges azt sem értem, de baromi zavaró! Az embernek szó szerint belefájdul a feje!
    A játék stabilitásával eddig sem volt bajom...
  • Borg
    #2309
    Lategame, nemhogy jobb, de rosszabb lett.
    Az fps ugyanannyi (10 alatt a nagyvárosban), de legalább fixen 2 másodpercenként akadozik a szimuláció, torpan a forgalom.
  • Jóózsf István #2308
    Ez hülye! Nem azért mert túljátssza a szerepét, hanem mert semmivel sem lett gyorsabb a játék!!! "Megduplázódott a képkockaszám"?!?!?!?!? Na ne vicceljünk már! Értem én, hogy jücsüber, meg hogy meg kell élnie valamiből, de azért ne rugaszkodjunk már el a valóságtól ennyire!
    Memóriakezelés: Nekem egy röpke félórás játék alatt a 32-ből maradt 9GB. A Videómemória meg épphogy nem telt be (10GB)
    De lehet, hogy nekem vannak hülye elképzeléseim, és ez így a jó! Végül is, azért vannak a gépben, hogy használják a programok!
  • tuvixplayer
    #2307
    Vasúti sínnél nem tudom, mi a különbség. Biztos még nem próbálkoztam eléggé.
    Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2020.03.08. 21:06:27
  • AdemHUN
    #2306
    Aztaaa! Lehet egyenes utat húzni a városokban :D
    Ha pedig mégsem akarok akkor át lehet állítani kanyarodóra. Ez maga a megváltás! Hogy gyűlöltem, amikor két utcasarkot nem tudott normálisan összekötni.
  • Jóózsf István #2305
    Édes álom! Ezt a bedöntés dolgot baromira nem akarják, pedig a Train Fever megjelenése óta lett volna idejük kidolgozni. Valóban a játék bibircsókja.
  • Phara
    #2304
    Annak örülnék még ha emelkedő vasúti pályánál, ha ráhúzok egy utat akkor ne a pályát egyenesítse az úthoz hanem az út dőlésszögét változtassa a pályához.Esetleg még kanyarodó sávoknak a későbbiekben az utakhoz ha rendbe tennék a közlekedést is hozzájuk.
    Utoljára szerkesztette: Phara, 2020.03.07. 08:30:02
  • Phara
    #2303
    Nálam annyi teljesítmény javulás történt, hogy 2x-es sebességen már nem akadozik a játék. 3x-on még mindig.
  • Phara
    #2302
    Jött egy frissítés.
  • Jóózsf István #2301
    Úgy-ahogy. Fent van, használom. Azzal is kell bíbelődni.
  • tuvixplayer
    #2300
    A No catenary mast track & placeable masts mod nem tesz oszlopot az elágazásokba.
  • mariakandras
    #2299
    Tud valaki jo modszert a rate kiszamitasara, hogy ha tobb helyre mennek a jarmuvek? Peldaul az egyik vonal hozza a nyers olajat az elso finomitoba, ez tiszta sor. A masodik viszi az olajat a masodik finomitoba, majd az uzemanyagot a varosba. Itt is kapok egy rate-et, de hogyan egyeztessem ossze a varos igenyevel? Hogy lehet ezt pontosan kiszamitani, hogy a nyers olajat hozo vonal ne legyen se tul sok, se keves?
  • Nohab
    #2298
    Ahogy nézegettem, az oszlopok úgy is túl közel voltak kb 50 méterrel egymástól. Magyarországon 75 méterre, ha emlékeim nem csalnak. Az alsó kb. annak is felel meg.
  • Jóózsf István #2297
    Ez az egyik újítás. Felül a "régi rendszerrel" lerakott vágánypár, alul meg az új. Látszik, hogy sokkal ritkábban vannak az oszlopok.
    Miért jó ez? Mert ezzel próbálják kiküszöbölni a váltóknál, kereszteződéseknél az oszlophibákat Nem rossz próbálkozás! Ugyan szerintem sosem lesz tökéletes ügyeskedés nélkül, de legalább törődnek vele!
  • Jóózsf István #2296
    Aki esetleg "bétázik" arra ez máris vonatkozik, a többiek legyenek türelemmel.
  • nibron
    #2295
    Viszont szimulátorban létezik, és itt most nem a játékokra gondolok, hanem a vállalati szimcsikre, ahol a pilótákat képzik. Madeiraval egyetemben itt lehet gyakoroltatni, az igazán extrém leszállásokat, ahol két embert totálisan leköt, és összehangolt munkára kötelez egy leszállási folyamat. Mivel mára már teljesen szimulátoron zajlik az oktatás, nem csak gyakorolni kell, hanem át is kell menni. Pl. a 744 és 748-as pilótáknak be kell tudniuk siklani Mikonos szigetén a hegy tetején álló, az alig több mint 1000 méteres pályára és túlfutás nélkül megállni. Hajtóművek nélkül, csak a vészhelyzeti generátort használva. Aki ezt nem tudja megcsinálni az nem is lesz pilóta. De a szimulátorban a khai tak 13-as megközelítését közel sem lehet visszaadni. Amikor egyenesen a hegynek kellett repülni és becsapódás előtt jobbfordulóval "kivédeni". Amikor pedig lefordultunk a hegyről jött egy hatalmas vízszintes keresztszél ami addig a hegy leszálló áramlata volt. Ilyenkor a gépet stabilan tartani szinte lehetetlen küldetés kb. 100 méterre a talajtól. És mindig hatalmas keresztszélben kellett leszállni (a hegyek miatt). Kisebb gépeket nem is igazán engedtek be, egyrészt a helyhiány, de inkább azért nem, mert míg a nagy gépek érzéketlenebbek a változó szelekre, jobban lehet korrigálni, a kisebb gépekre sokkal nagyobb veszélyt jelent az időjárás. És ennél a reptérnél elég gyakran meghaladta a szél keresztiránya a kisebb géptípusokra előírt maximumot (példa kedvéért: egy 737-esé 42kts). 24 órás reptér volt, el lehet képzelni egy éjszakai megközelítést a hegy felől amikor semmit sem látni csak a bevezető sztroboszkóp fényeit. És ilyenkor nem is a hegyoldal ottléte jelentette a veszélyt, hanem az, hogy nem lehetett előre tudni, mikor kerül ki a gép a hegy takarásából, és jön az az irtózatos széllökés. A videókon általában az látszik, hogy lassan és stabilan repül a gép, de a valóságban bazira nem így volt. Csak külön licensszel lehetett oda repülni, éjjelre pedig +1 kellett, viszont a népszerűsége miatt rengeteg pilótának megvolt legalább a vizuális. És még nem is ez volt a legdurvább reptér, Madeirán a Funchal sokkal veszélyesebb volt. Ott a rengeteg nehézség miatt, csakis nappal, ideális időjárás viszonyok mellett lehetett csak leszállni. Nem sok pilótának volt oda engedélye.
  • mariakandras
    #2294
    Tenyleg, attelepitettek egy szigetre, ahol nincs is mas, csak a repter.
  • perko
    #2293
    Az az igazság, hogy a Kai Tak (VHHX) repülőtér 1998. július 6,-án bezárt.
  • mariakandras
    #2292
    Megnezegettem hol vannak, amiket irtal es igazad van basszus, nem hittem volna, hogy itt is ennyire agresszivan beteszik a varosba. Trondheimbol indultam ki, ott cirka 30km-t kell autozni hogy kierj Stjørdalba ami mellett a repter van. Gyakorlatilag a tengerre szall le, mire beer a nepesebb teruletre, mar lassan megy. Azt hittem, mas nyugati orszagban is hasonlokeppen van, tulajdonkeppen meg sosem utaztam repulovel.